Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230750 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Stav Kutná Hora - Vrchlice12.06.2013
Ahoj,
nevíte někdo jak to vypadá s přístupem podél Vrchlice z Malešova a podél Vrchlice do Kutné Hory?
Děkuji,
Ahoj Tomáš
 Re: Stav Kutná Hora - Vrchlice14.06.2013
stav neznám, ale voda je zpět v koritě. chceš-li slézat skály, tak bys měl zvládnout asi i přístup..

 Asolo Eiger GV11.06.2013
Zdar, máte někdo zkušenosti s botama Asolo Eiger GV? Jsou dostatečně zateplený a tudíž vhodný i do vyšších hor (Peru)? Váhám mezi nima a LS Batura/Batura 2.0. Ty LS mi na omak přijdou trochu víc zateplený, tak bych uvítal nějakou osobní zkušenost.

 Skaly Kozelka, Svatosske...?11.06.2013
Ahoj, chtela bych se zeptat mistne-znalych na lezeni na skalach Kozelka, Polinko, Svatosske skaly...? Jedna akce se psem nas zavede prvni tyden v cervenci do obce Zlutice (mezi Rakovnikem a Karlovymi Vary) a tak bychom tam chteli poznat mistni lezeni - js
 Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?11.06.2013
Jedine Polinko.
  Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?11.06.2013
s piňďou ideální Polínko, rovina, tráva. akorát obytňákem nedojedeš až pod skálu, musíš ho nechat cc
   Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?11.06.2013
Dekuji moc, koukla jsem pres google na fotecky oblasti Polinko a vypada vazne ideal s prckem...
    Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?11.06.2013
Polínko je sice pod skalami krásná rovina, ale charakter je lezení po malých. Vzhledem k směrování c
     Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?12.06.2013
Lezeni po malych nevadi (aspon ne me;-) u muze je to horsi...),obtiznostne nejsem uplne zacatecnik a
      Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?12.06.2013
Kozelka je krajinově vděčná, stojí i jen za výlet a rozhled z kopce, okouknout skály, jsou to zajíma
       Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?12.06.2013
Rekl bych ze i v okoli hlavnich sektoru je spousta mist kde jde pohodlne dat kocar nebo deku - spis
       Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?12.06.2013
U těch Nečtin si nedokážu představit nechat dítě. Skály spadají přímo k vodě a silnici. Kozelka - by
       Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?12.06.2013
najde se i dost cest vyborhákovaných po 2-3m
   Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?12.06.2013
Proc ne? Zmenilo se neco? S trandem uplne napohodu, pred par lety. Jinak v horkych letnich dnech kra
    Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?12.06.2013
Co to plácáte? Proč by si nikde neměli zalézt?? Kozelka - Super výhled, pěkná oblast a lezení je tak
     Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?12.06.2013
Dekuji vsem za jejich nazory - nechtela jsem "rozpoutat" spory mezi Vami mistnaky;-) Kocar
      Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?12.06.2013
tady rozpoutas vasne naprosto cimkoli, staci treba zminit pocasi a okamzite vzniknou 2 frakce ktery
       Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?13.06.2013
Počasí?!? Děláš si kozy, ne! Hele sorry, myslim to s tebou dobře, ale možná by ses měl jít léčit. Hi
        Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?13.06.2013
;-)))
 Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?13.06.2013
Doporučil bych ti určitě Kozelku, Svatošské skály a ještě u Karlových Varů Perštejn. To jsou v západ

 Srbsko, Roviste11.06.2013
Byl jste nekdo dnes na Rovisti nebo Srbsku? Jak to tam vypada, da se tam uz lezt?

 Mammut Climax11.06.2013
Zdravím, píši jen tak, kdyby náhodu někdo kupoval lano za dobrý peníze. Tak letos jsme koupili Mammut 9,6 Climax Classic Hudy Edition. Je to perfektní lano. Ohebné, skvělá práce s ním. Po několika slanění stále stejné, i po tahání cest, tak jištění TOP RO
 Re: Mammut Climax12.06.2013
Váš Hudysport - od 1. června 2013 oficiální velkoobchodní a tedy i maloobchodní dodavatel zboží Mamm
 Re: Mammut Climax12.06.2013
Základní model, na prumer 9.6 vyšší váha 62g, tvrdší rázová síla. Zajímavé jedině cenou.

 Vyjímka pro Súľov11.06.2013
Tak je konečně na světě vyjímka pro slovenský Súľov.
http://1url.cz/aNwZ
 Re: Vyjímka pro Súľov11.06.2013
Paráda, od minula se podařilo rozšířit lezení. Dobrá práce!

 Vícedélkové lezení11.06.2013
Je možné lézt lehčí vícedélku s jednoduchým lanem? Např.: http://1url.cz/YNww . Díky
 Re: Vícedélkové lezení11.06.2013
Možné to samozřejmě je. Na Falzaregu to jde i někdy vidět. Ale to dvojité lano je určitě lepší - pad
  Re: Vícedélkové lezení11.06.2013
Díky za odpovědi. Mám jen jednoduché lano a k vícedélce se moc času nedostanu, tak nechci zbytečně u
 Re: Vícedélkové lezení11.06.2013
Je to možné a někdy i obvyklé. Staří tatranci lezou na jedničce. Švýcaři (typicky třeba gajdi s klie
  Re: Vícedélkové lezení11.06.2013
Bigwally se, pravda, často na jednoduchym laně lezou. Po přečtení následujícího článku (odkaz dole),
 Re: Vícedélkové lezení11.06.2013
specielne na tuhle cestu si vezmi vlastni matros (smyce do hodin, nejake coky, 2-3 frendy). Na tech
  Re: Vícedélkové lezení11.06.2013
Počítej, že o víkendech tam je tlačenice. Naštěstí je tam těch cest více, tak si klidně připravte i
   Re: Vícedélkové lezení14.06.2013
Zdravím, chystáme se do Paklenice a taky nelezu často vícedélky, bude mi přímo pro tuto oblast stači
    Re: Vícedélkové lezení14.06.2013
Cesty na Anci Kuku se dolezaji na vrchol a pak se schazi, ale je spousta jinych cest, ktere se slanu

 Plynové bomby v Oshi?10.06.2013
Nevíte někdo, kde se dají sehnat plynové bomby v Oshi (Kyrgyzstán)? Ocenili bychom i konkrétní název obchodu a adresu, budeme tam mít málo času na shánění... Pomohlo by to... Díky moc...
 Re: Plynové bomby v Oshi?10.06.2013
stav (cca) 2008: ve kseftu jsme nesehnali, ale asi by se dalo dopredu domluvit s nejakou osskou cest
  Re: Plynové bomby v Oshi?11.06.2013
Jo jedině agentury. Ta naše měla zásoby pro půl Kyrgystánu.
   Re: Plynové bomby v Oshi?11.06.2013
A nemohl bys nam dat kontakt na tu agenturu? Dik...
    Re: Plynové bomby v Oshi?13.06.2013
Nedoporučuju
 Richterweg10.06.2013
Zdravím, mohl by prosím Vás dát někdo odkaz na průvodce této oblasti - cesty.
Chci nahlédnout a popřemýšlet jestli se tam vydat.
Díky
 Re: Richterweg10.06.2013
Tušíš kolik je Richterwegů? Asi budeš muset upřesnit kterou oblast mysliš?
  Re: Richterweg10.06.2013
Stadelwand
   Re: Richterweg10.06.2013
dneska nejede google?
   Re: Richterweg10.06.2013
ta sracka snad ani nestoji za prelezenie..
    Re: Richterweg10.06.2013
Jsem začátečník a tohle se mi jako jednodenní výlet líbí.
     Re: Richterweg10.06.2013
Sorry za lehce flame prispevek - kdyz jsem si napsal richterweg stadlwand (i s chybou), tak nasleduj
     Re: Richterweg11.06.2013
ved práve že si začiatočník tak by si sa mal vyhýbať nestabilným, rozlámaným cestám kde ako začiatoč
 Re: Richterweg10.06.2013
Třeba ode mne:
  Re: Richterweg10.06.2013
Díky moc.
 Re: Richterweg10.06.2013
  Re: Richterweg10.06.2013
Paráda, děkuji.
 Re: Richterweg10.06.2013
Pěkná cesta horského charakteru. Rozhodně to není sračka. Možná pro egoistu co někde stále potřebuje
  Re: Richterweg10.06.2013
Přesně to, co se mi líbí.
   Re: Richterweg10.06.2013
Doporučuju spojit richteweg s stadlwandgrat, to už je dohromady pěkná tůra
    Re: Richterweg11.06.2013
pozor, stadlwandgrat má sám o sobě 450m, sice lehký, ale hooodně dlouhý. A sestup pak je asi dvě hod
     Re: Richterweg11.06.2013
Zase tak strašné to není. Dá se to lézt rychle. Zvlášť Stadlgrat se leze z větší části souběžně. Máš

 Dvojitá kladka PETZL TANDEM CABLE10.06.2013
Mate nekdo zkusenosti s chovanim dvojite kladky PETZL TANDEM CABLE na ocelovem lane? Zkousel sem udelat klasickej  pojezd na ocelovym 8mm lane  (jemnejsi pleteni 7x19) a pri jizde to pri pohledu podel lana jemne "práší". Kotouce kladky

1   ...   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   535   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Skaly Kozelka, Svatosske...?
Ahoj, chtela bych se zeptat mistne-znalych na lezeni na skalach Kozelka, Polinko, Svatosske skaly...? Jedna akce se psem nas zavede prvni tyden v cervenci do obce Zlutice (mezi Rakovnikem a Karlovymi Vary) a tak bychom tam chteli poznat mistni lezeni - jsme z jizni moravy,tak kdyz uz pojedem takovou dalku;-) Poradite co stoji za to. Jedine dulezite, mame 8-mi mesicni mimco,tak at se tam da nekde nechat spat ci koukat pod skalama. Taky moznost spani, ktere mame ve velkem aute...
Dikec vsem za rady a tipy;-)
Kaca16:43:22 11.06.2013
odpovědět 
 Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Jedine Polinko.
18:26:38 11.06.2013
odpovědět 
  Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
s piňďou ideální Polínko, rovina, tráva. akorát obytňákem nedojedeš až pod skálu, musíš ho nechat cca 300 m od skal pod kopečkem.
keno19:32:14 11.06.2013
odpovědět 
   Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Dekuji moc, koukla jsem pres google na fotecky oblasti Polinko a vypada vazne ideal s prckem...
PS:dojit muzeme kamkoliv i par km, obytnak nam staci jen v noci;-)
Kaca21:03:04 11.06.2013
odpovědět 
    Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Polínko je sice pod skalami krásná rovina, ale charakter je lezení po malých. Vzhledem k směrování celé oblasti na jihovýchod a absenci vegetace je to z mého hlediska peklo.
 Uzlar22:52:15 11.06.2013
odpovědět 
     Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Lezeni po malych nevadi (aspon ne me;-) u muze je to horsi...),obtiznostne nejsem uplne zacatecnik ani po tom prckovi (jen ty kg navic,chjo)...jen se zeptam ta oblast Kozelka, libi se mi vice sektrou, je problem s prckem? Diky!
Kaca08:12:00 12.06.2013
odpovědět 
      Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Kozelka je krajinově vděčná, stojí i jen za výlet a rozhled z kopce, okouknout skály, jsou to zajímavé útvary ze sopečného tufu. S prckem jsou některé sektory horší, v nejzajímavějších stěnách je bohužel nástup ve svahu. Nicméně jestli je mu 8 měsíců, stejně nikam neleze a hamaka nebo i kočár (když ho dostanete pod skálu) to v pohodě řeší. Ale na natažení deky pod skálou to moc není. Navíc počítejte s tím, že je to pískovcové (místy i horší než pískovocvé) jištění, žádné sportovky tam nejsou. Je to dost nezvyklý materiál, zákaz magneézia i železa, pouze smyčky a ty většinou není kam založit. Na 12-15m délky většinou jeden kruh, maximálně 2, na 20ti metrech možná 3.

Lezení a sportovnější jištění je ještě v okolí hradu Nečtiny. To už není tak krajinově vděčné a skály jsou i trochu roztroušené různě ve stínu pod stromy, je toho méně, ale zas je to lépe odjištěné.
Dušan K.09:33:05 12.06.2013
odpovědět 
       Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Rekl bych ze i v okoli hlavnich sektoru je spousta mist kde jde pohodlne dat kocar nebo deku - spis je trochu horsi se pod skaly s kocarem dostat - a jisteni teda rozhodne neni horsi nez na pisku, je VYRAZNE lepsi. Magnezium se samozrejme muze a pouziva.
11:11:08 12.06.2013
odpovědět 
       Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
U těch Nečtin si nedokážu představit nechat dítě. Skály spadají přímo k vodě a silnici. Kozelka - by snad dítě šlo "odložit" jen na Doubravických stěnách, ale přístup jak lesem, tak i shora jen s nosítkem. Pokud máte kočár, tak je to fikce.
Já to vidím na 3 dospělé nebo se smířit s tím, že tento rok si uděláte po těch oblastech jen výlety. Ještě mě napadlo, že blízko je boulderingová Žihle.
 Uzlar11:56:16 12.06.2013
odpovědět 
       Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
najde se i dost cest vyborhákovaných po 2-3m
12:55:37 12.06.2013
odpovědět 
   Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Proc ne? Zmenilo se neco? S trandem uplne napohodu, pred par lety. Jinak v horkych letnich dnech krapanek vedro, ale zase nyt vsude, kam se podivas...
.00:57:58 12.06.2013
odpovědět 
    Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Co to plácáte? Proč by si nikde neměli zalézt?? Kozelka - Super výhled, pěkná oblast a lezení je taky dobré.. je pravda´že někdy je odvážnější jištění.. ale když je nejhůř, tak na 99% skal se dostanete po rovině odshora a natáhnete na rybu..
Polínka - Myslím ,že je to ideální oblast pro rodinu s dětmi.. je to rovina + snadný přístup..ale zase méně skal než na Kozelce..
David17:32:44 12.06.2013
odpovědět 
     Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Dekuji vsem za jejich nazory - nechtela jsem "rozpoutat" spory mezi Vami mistnaky;-) Kocar moc neuvazujem sebou, spis to nositko, jsem zvykla na hodne s loveckym psem behame od 2mesicu...o boulder oblastech vime, ale jsme spis na to lano...
Pekny vecer a moc dekuji jeste jednou
Kaca21:00:00 12.06.2013
odpovědět 
      Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
tady rozpoutas vasne naprosto cimkoli, staci treba zminit pocasi a okamzite vzniknou 2 frakce ktery se behem 10 minut znepratelej na zivot a na smrt.
Ze zlutic je to coby kamenem na Lezky neboli Kapucinky kde nahore nad skalama je peknej placek / uzlabina kde se lze povalovat, taborit, i ohen rozdelat.
Bacha na klistata, zejmena na Kozelce.
TOA21:23:38 12.06.2013
odpovědět 
       Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Počasí?!? Děláš si kozy, ne! Hele sorry, myslim to s tebou dobře, ale možná by ses měl jít léčit. Hitler! za Hitlera bylo taky počasí, to si laskavě uvědom, než něco kvákneš. Nevolils náhodou Zemana? Protože tohle je přesně bolševickej styl myšlení vás kostkovanejch klasiků, poručit větru dešti. Bude to trvat nejmíň ještě dvě generace. Chtěl bys určitě dojišťovat, abys mohl lézt i za špatnýho počasí, co, překližkáři!
honza07:18:14 13.06.2013
odpovědět 
        Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
;-)))
TOA15:23:17 13.06.2013
odpovědět 
 Re: Skaly Kozelka, Svatosske...?
Doporučil bych ti určitě Kozelku, Svatošské skály a ještě u Karlových Varů Perštejn. To jsou v západních Čechách nejlepší oblasti.
loudis09:35:47 13.06.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi