Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231373 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ČARODĚJŮV UČEŇ - FULL HD16.06.2013
Tak kde je problém kua, už je to půl roku, co byla slíbená FullHD verze "chvíli" po zakoupení té HalfHD!!!
 Re: ČARODĚJŮV UČEŇ - FULL HD16.06.2013
Tak kua, co to zkusit u Bernartwood a ne tutaj takhle vyšuměně?

 Parkování St.Smokovec16.06.2013
Ahoj,
jedeme na Terynu, kde dobře zaparkovat ve Starém Smokovci ? Placené(=hlídané ?)-kde-za kolik ? Zadarmo-kde ?

 Suché oblástky v juře15.06.2013
kam teď vyrazit do sucha v juře?
 Re: Suché oblástky v juře16.06.2013
Zdar, zimmerbergwände ok, rother fels vypadala v patek taky dobre. Naopak eibenwände proteklý. Obecn

 outdoorové cestovky15.06.2013
Ahoj, nevíte jestli je nějaká outdoorová cestovka typu Kudrna, V-tour, Alpina i v Plzni nebo okolí? Dík!
 Re: outdoorové cestovky15.06.2013
Loudatour

 Fotka roku na Lezec.cz15.06.2013
1. místo
Adrenalin Junkee, 8+
Kaitersberg - Německo - Vráťa Lukeš - by: Jirka Klír
tak povedenou fotku jsem dlouho neviděl

2. místo - všimněte si jména lezce
Trifalofasův Pilíř, Xa
Teplické Skály - Česká r
 Re: Fotka roku na Lezec.cz15.06.2013
mám pocit, že tan "pád" v Adrenalin Junkee je pouze na fotku..proč by jinak lezl 8+ se zav
  Re: Fotka roku na Lezec.cz15.06.2013
Uvedomely lezec pred odskokem vyuzije posledni sily na to aby maglajzak zatahnul a zbytecne neprasil
  Re: Fotka roku na Lezec.cz20.06.2013
Správný pocit -Vráťa cestu vylezl a potom vycvakl poslední a skočil pro fotku,dvě fotky v sobě to ne
 Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
ty dvoje trencle na sobe tu fotku dost kazi...
  Re: Fotka roku na Lezec.cz28.06.2013
Pravda, druhý trencle to zkazily. Kdybych je neměl, mohl jsem byt na fotce roku časopisu ,,Princ,,.
 Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Trifalofasův pilíř leze Jan Nebeský ne Jana :).
 Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
foto 1 jsou dve fotky na sobe
  Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Kde autor udělal chybičku?
   Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
chybicku asi nikde, urcite to tak chtel, ledaze by chtel aby to nebylo poznat :) . Me se to libi i t
    Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Ten, kdo ho jistil, to musel být frajer ;-) :-D
     Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Sou ty fotky někde k shlédnutí?
      Re: Fotka roku na Lezec.cz18.06.2013
Co třeba zkusit záložku FOTKY ???
   Re: Fotka roku na Lezec.cz20.06.2013
Chybičku nikde, takhle fotí zrcadlovka +200/2,8 a pozadí je asi o 50m dál
    Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Takže tvrdíš, že to není fotomontáž?
     Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
takze rika, ze hloubka ostrosti u takovehlo skla, pokud spravne zaclonis, udela tohle... :)
      Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Tyto pojmy mi něco říkají. Na montáž ukazuje kompozice. Nesedí mi poloha lana vůči skále, která je m
       Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Kdyz je to 45 stupnovy previs odspoda nahoru, tak ti rozmaznuti o skalu opravdu nehrozi. Na zacatku
        Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Nekonspiruju, netvrdím, jen jsem si myslel a zdálo se mi to takto... :-)
         Re: Fotka roku na Lezec.cz24.06.2013
Já taky nekonspiruju, jen tvrdím, že WTC si Amíci sestřelili sami a zdá se mi to takto;)
     Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Fotka je to magická, ale ty ostré kontury těla mi tedy vůbec nesedí..:) Takže za mě taky jen dobrý p
      Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
nevim, ale jako vyriznout neco da fakt "hodne" prace... a me ty hrany i vlasy prijdou ok..
     Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Tak znovu,fotomontáž to není,kdo někdy fotil třeba Lkovým sklem od Canonu tak chápe,a jestli cestu n
 Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Ta fotka neni vůbec tak dobrá, nic neřiká, jednou na ni koukneš a hotovo, a je hrozně statická a váž
  Re: Fotka roku na Lezec.cz21.06.2013
Mě se líbí, dost a Jirka Klír má tady docela dost dalších pěkných fotek.
  Re: Fotka roku na Lezec.cz23.06.2013
   Re: Fotka roku na Lezec.cz24.06.2013
To, že je tam pěkná skála neznamená, že je to fotka roku..Slabý barvy + špátná kompo = 2-
    Re: Fotka roku na Lezec.cz24.06.2013
slaba brava mi nic teda nerika, slaba, slaba, trosku to musim nechat povalet v hlave.. :) bude to ti
     Re: Fotka roku na Lezec.cz28.06.2013
Vidíš a já myslel, že zlato je nerez.

 Srbsko14.06.2013
Ahoj, slysel jsem zvest, ze to v Srbsku vzalo lavku, nebyl tam ted nekdy nekdo? Chteli bychom s malyma detma (= kocarek) do Alkazaru, tak jestli se tam da dostat...

 Ztracená lezačka - Jickovice14.06.2013
Zdar, v Jickovicích jsem ztratil lezačku - "původně" oranžová kobra s růžovým střapečkem na patě. Bylo to někde pod cestou zmoklá žába, nůžkokleště atd.

Info když tak na valyspeak@yahoo.com

Díky a pivo pro nálezce!
 Re: Ztracená lezačka - Jickovice16.06.2013

 HO v Brně14.06.2013
Ahoj!

Zhruba v polovině července se budu stěhovat do Brna. Už delší dobu uvažuji o vstupu do nějakého lezeckého oddílu. Nejsem zatím členem ČHS, jsem pouze u Alpenvereinu.
Chtěl bych aby se oddíl v zimě věnoval skialpům..
Dopo
 Re: HO v Brně14.06.2013
Co třeba Lokálka (.eu) ?
  Re: HO v Brně14.06.2013
Šmane....
   Re: HO v Brně14.06.2013
Pojd k nam do HO Tesla, jezdime na skaly i do hor, v zimě na běžky i skialpy, mame bouldrovku, nejak
    Re: HO v Brně14.06.2013
ještě pro představu k těm skialpům co tak asi někteří z nás vymýšlí ...
     Re: HO v Brně14.06.2013
To vypadá zajímavě, díky! :)
      Re: HO v Brně14.06.2013
Neblázni, to jsou amatéři.
 Re: HO v Brně14.06.2013
  Re: HO v Brně14.06.2013
jen to ne...
 Re: HO v Brně14.06.2013
HO Průmyslovka?
  Re: HO v Brně14.06.2013
Pak už jen HO Bandaska.
 Re: HO v Brně14.06.2013
Vezme te asi kazdy oddil rad. Otazka je, zda to vubec za neco stoji. Lidi musis shanet stejne tak ja
  Re: HO v Brně15.06.2013
To se ve Tvém oddíle nesmí jezdit se starými kámoši?
   Re: HO v Brně15.06.2013
A co ak este nie su stary, ale mlada krv ? :)
   Re: HO v Brně15.06.2013
Ja v oddile nejsem. Na co je oddil, kdyz se jezdi s kamosi?
    Re: HO v Brně16.06.2013
Ta jinak. Znáš oddíl, ve kterém se nesmí lézt se starými kámoši?
     Re: HO v Brně16.06.2013
Kubo, otazka znela trochu jinak ... hledaji se argumenty na co oddil ;-)
 Re: HO v Brně16.06.2013
Absolvoval jsem Lokalku, jako naprosty laik. Nikdy jsem nelezl, takze me dost udivilo, ze se vubec n

 Hochkonig14.06.2013
Ahojte. Prosim vas neviete niekto ake su priblizne ceny prenocovania na Mitterfeldalm chate pod Hochkonigom? Planujeme lezenie na Torsäule a nikdy som tam nebol, tak neviem, kde by bolo najlepsie (a najmenej citelne pre penazenku) prespat. Arthurhaus ma n
 Re: Hochkonig14.06.2013
vezmi stan a mas to zadara a muzes spat primo pod stenou a odpadnouti nastupy
 Re: Hochkonig14.06.2013
Vezmi nejaky privat nebo Ferienwohnung (pokud vas je vic) v Mühlbach am Hochkönig a vyraz normalne r
  Re: Hochkonig14.06.2013
No Mitterfeldalm je blíž, asi to tam bude hezčí a je tam lágr, takže by mohl beht i levnější než pok
   Re: Hochkonig14.06.2013
Ved prave, o to mi islo, ze ked je tam lager, mohlo by to byt hadam aj tak do 15 evri a je to relati
    Re: Hochkonig14.06.2013
Budeš-li stanovat, tak si ošetři pitnou vodu, neboť za Miterfeldalmem už není...i když teď tam asi j
     Re: Hochkonig18.06.2013
Oki, trochu viac som pobrowsoval a zistil som, ze v podstate vsetci to riesia stanovanim, takze asi
      Re: Hochkonig18.06.2013
hele a tak co na tu chatu zavolat, nez tady spekulovat?
      Re: Hochkonig18.06.2013
lágr je malej a domáckej a leze se tam krz kuchyni a pak se musí do lágru a ne do pokojíčku k vnučce
      Re: Hochkonig18.06.2013
Za 5 EUR tě na MFA nechají stanovat na dvorku. Jednoznačně nejlepší volba.
      Re: Hochkonig18.06.2013
Dakujem vam velmi pekne za odpovede. Zavolat by som tam zavolal ,ale ked ja viem po nemecky len schm
       Re: Hochkonig18.06.2013
kriskot, bitešén ví kostet ýbrnachtunk im lágr? finfcén? das ist gut, danke.
        Re: Hochkonig19.06.2013
Ok, dik, pisem si to, tak uz okrem jedla si viem vypytat aj cenu za lager :)))))
 Re: Hochkonig08.08.2024
Tak hned za Mitterfeldalm je fešácká cedule oznamující, že v Natur- a Europaschutzgebiet Kalkhochalp

 podmínka v jižním Dachu13.06.2013
Zdar, nemáte pls aktuální info o podmínce v jižním Dachu, co do množství sněhu na nástupu, ev. co do sněhu a zateklosti ve Steinerovi?

Dík
 Re: podmínka v jižním Dachu13.06.2013
stojí to za hovno..
  Re: podmínka v jižním Dachu14.06.2013
proč?

1   ...   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   533   534   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Suché oblástky v juře
kam teď vyrazit do sucha v juře?
19:46:45 15.06.2013
odpovědět 
 Re: Suché oblástky v juře
Zdar, zimmerbergwände ok, rother fels vypadala v patek taky dobre. Naopak eibenwände proteklý. Obecně skály v lese mokrý, ty které jsou trochu venku bývaj z velké části suché. Zítra a pozítří má být přes 30 stupnu, potom to snad bude i ve stinu lepší.
Vach15:53:14 16.06.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1435 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi