LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230765 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Nový Jičín - Nový Jičín

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
bart´s port - Praha 2
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hledám spolulezce 21.06.2013
Zdar hledám spolulezce z okolí Litomyšle neb poličky . Jsem začátečník, ale snaha a trpělivost mi nechybí. 
 Re: Hledám spolulezce 22.07.2013
Ahoj, ráda vidím takový příspěvek. Jestli je to ještě aktuální, tak hledám parťáka na pravidelné lez
  Re: Hledám spolulezce 09.04.2016
Tuším,že už téma asi není aktuální,ale taky by se mi hodil spolulezec - já Litomyšlák začátečník :D

 Rock Empire Vector21.06.2013
Zdravím, mátě někdo zkušenosti prosím Vás?
Díky moc
 Re: Rock Empire Vector21.06.2013
Zkušenosti mám a jsou velmi pozitivní. Má je spolulezkyně. Lezl jsem s nima v Tatroch, na vápně v &q

 čistka na Vaňousech19.06.2013
Zdravím, jen by mě zajímalo, kdo a proč "vyčistil" během víkendu nebo pondělka kompletně Vaňousovy díry na Holštejně od veškerých "erárních" věcí, včetně (občas dost důležitých) smyček, expresek, mailonek apod. Díky.
 Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
...zeptej se jedné nejmenované opruzeniny, ten dělá že ví vždy a vše (:
  Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
Zdarec,
tak po rychle konzultaci se samotnym VELKYM mohu sdelit, ze on to nebyl jak se zde ne
   Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
zas o tolik nejde, jen, že někteří měli rozlezený projekty a navěšený svoje cajky v cestách, stejně
    Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
Smyčka v nástupu Mauglího už tam není tak měsíc...onen šutr za kerý byla namotaná odešel...
A
     Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
Tady si někdo myslí, že mu skály patří a může si neomezeně rozhodovat, kde kdo může udělat cestu. Al
     Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
Ne že bych Vlka měl rád, ale ten "projekt" vedle myší šedí byl fakt úlet. Na to si vemte b
      Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
Takže malá rekapitulace pro všechny, pryč je smyčka z hodin u Mauglího cesty i s kamenem, který vynd
       Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
....no vida....tož ví někdo něco více? Samotnému nejvíc-nejvyššímu se tímto samozřejmě omlouvám. A c
       Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
Co bude místo smyčky v nástupu Mauglího cesty? Měla přeci jen své opodstatnění.
        Re: čistka na Vaňousech20.06.2013
Bude tam zase smyčka. Jen musím najít na to volnou chvíli.
         Re: čistka na Vaňousech21.06.2013
Já bych tam vrtl borhák nebo nedvál nic. Eráky jsou časem nebezpečný, ale nikdo je už nemění. Viz pá
          Re: čistka na Vaňousech21.06.2013
Ale mění Leošáku, tuhle jse zrovna měnil dvakrát, na Evropě jsem taky měnil dva roky zpátky, teď se
           Re: čistka na Vaňousech23.06.2013
Ja bych taky hlasoval pro borhak. Dobry by bylo menit smycky kazdy rok po zime a do toho se nikomu n
            Re: čistka na Vaňousech23.06.2013
Jen dodam k tomu predchozimu, souhlasim s tim tvrzenim - borhak nebo nic.
             Re: čistka na Vaňousech23.06.2013
souhlasm s Vlkem... ta smyčka je tam jako morálová podpora... pochybuju o tom, že to ní někdy někdo
              Re: čistka na Vaňousech23.06.2013
Co ti brani si tam tumhle moralovou podporu sam provlect?
               Re: čistka na Vaňousech23.06.2013
To samé, co brání si dát třeba friendy pod prvním ve Volání divočiny, jelikož mnozí tvrdí: jsme přec

 svatba19.06.2013
Mám dotaz úplně mimo mísu. Příští víkend se nám žení kámoš horolezec a chtěli bychom mu to nějakým způsobem zpestřit. Můžete poradit, co jste dělali kámošům. Dík za tipy. D.
 Re: svatba19.06.2013
kamarad horolezec, ktery necte lezce, takze se nedozvi, co mu pripravujete? :) Jinak mne treba pripn
  Re: svatba19.06.2013
ten má včil jiné starosti, než sledovat lezce. Se ještě dává dohromady po víkendové zapíječce svobod
 Re: svatba19.06.2013
My unesli nevěstu (taky lezkyně) a pěkně s lavičku ji vytáhli tak 15m na strom.
  Re: svatba20.06.2013
My jsme se jen vylili a dotyčná mu to časem zpestřila sama...
 Re: svatba20.06.2013
Nejlepsi zpestreni je unos zenicha. Tolik nasranejch xichtu se pak jentak nevidi.
 Re: svatba20.06.2013
vyřiďte mu termín obřadu na 9 večer. Může se celý den lézt.

 Tendon blok Ova19.06.2013
Chtěl bych se zeptat zda v Tendon bloku v Ove musim mit vlastni presa na stenu ci ne.
 Re: Tendon blok Ova19.06.2013
Presa vlastní

 Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
Zdravím všechny, sháním informace, "vodítka", tipy - zda-li neexistuje nějaký ucelený přehled turistických tras (kniha) v měřítku 1:100tis pro alpské země.
Vím, že u nás v ČR takový atlas existuje (mám jej doma), zkouším tedy, jestli neví
 Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
jako papírové? nové? a tančit menuet bys nechtěl? se sextantem umíš?

máš tady strejdu
  Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
Nepřijde mi to jako chujovina, přecijen se např. v dárkovém papíru líp vyjímá knížka, než lísteček s
   Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
jak bylo již níže zmíněno: turistická mapa padesátka na čr, tu jsem dal starouškum k vánocum někdy p
    Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
Tak čtvrtmetr by ten fascikl asi měl, o tom žádná. Ale zas by se dobře vyjímal v knihovně a dalo by
     Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
jó časy se mění, tuhle jsem rval do kontejneru asi osm dílů papírové encyklopedie jakési. pokud to n
      Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
Jojo, je to asi fakt. Časy se změnily... koneckonců docela dobrá útěcha, až v mrazivým bivaku chcípn
       Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
to jistě. turistická mapa velkého měřítka furt vede papírová (nebo vytištěná z oeav disku).
        Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
Ta hranice je imho jasná - aby daná aktivita ještě měla smysl. OB s GPS je nesmysl, to je geocaching
 Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
ČR a Alpy je snad trochu rozdíl :) ... dokážeš si představit jak by byla knížka/atlas tlustá? Existu
  Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí20.06.2013
viz mé upřesnění dotazu
 Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí19.06.2013
Zkus se poptat v Kiwi v Jungmance v Praze.
 Re: Mapy, turistické atlasy alpských zemí20.06.2013
Upřesním dotaz. Mám doma Turistický atlas ČR v 1:100tis. Sháním něco podobného pro alpské země (nemy

 Tanvald Pruvodce18.06.2013
Ahoj neměl byste někdo bližší info o boulderingove oblasti pobliž tanvaldu popřipadě pruvodce?
 Re: Tanvald Pruvodce22.06.2013
Tištěnej asi není, stačil by ti kontakt na ty zabijáky, co to lezou...?

 polité lano?18.06.2013
Ahoj, mám takový typicky ženský dotaz: dcerka polila lano náplní do bublifuku. Pochopitelně vyperem/vymácháme v čisté vodě. Nicméně by mne zajímalo, pro čisté svědomí, nakolik to tomu lanu doopravdy vadí, tedy nakolik je či není nadále bezpečné. Tak zkouš
 Re: polité lano?19.06.2013
Ahoj,

nepředpokládám, že by náplň do bublifuku vadila. S tím praním bych to nepřeháně
 Re: polité lano?19.06.2013
bych to nechal koňovi. bublifuk (legálně prodávaný v našem kraji) je prakticky neškodný i v případě,
  Re: polité lano?20.06.2013
Pokud skutečně platí, že (oficiální) náplň do bublifuku je prakticky neškodná i při vypití - což nev
   Re: polité lano?20.06.2013
"při požití vypijte větší množství vody". on ani jar na nádobí neublíží, akorát budeme prd
    Re: polité lano?20.06.2013
"při požití vypijte větší množství vody" - tak to asi jo. Jinak bych to i předpokládal jen

 Srbsko stále mokré 18.6.18.06.2013
Proteka prava cast Blazi.Vlastina.Stitek-tezke cesty. I Fotogenicka vlhka. Muze vytekat klidne jeste dva tydny

 Roviště17.06.2013
Ahoj, máte někdo info, jak to vypadá na Rovišti po povodních? Je to lezitelné, nebo to hrozí uvolněním volných částí skály? Díky
 Re: Roviště17.06.2013
Ahoj,
o víkendu se dalo lézt dobře, víc než vlhké chyty v některých cestách vadilo vedro. Ni

1   ...   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   532   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 čistka na Vaňousech
Zdravím, jen by mě zajímalo, kdo a proč "vyčistil" během víkendu nebo pondělka kompletně Vaňousovy díry na Holštejně od veškerých "erárních" věcí, včetně (občas dost důležitých) smyček, expresek, mailonek apod. Díky.
sal.21:44:35 19.06.2013
odpovědět 
 Re: čistka na Vaňousech
...zeptej se jedné nejmenované opruzeniny, ten dělá že ví vždy a vše (:
PK11:13:43 20.06.2013
odpovědět 
  Re: čistka na Vaňousech
Zdarec,
tak po rychle konzultaci se samotnym VELKYM mohu sdelit, ze on to nebyl jak se zde nekdo snazil naznacit :-)
Prosim zkuste se ozvat na tel 724883628 o co se konkretne jedna, Vlk tam dneska jede tak se na to pripadne podiva.
Diky radek
zoban12:03:27 20.06.2013
odpovědět 
   Re: čistka na Vaňousech
zas o tolik nejde, jen, že někteří měli rozlezený projekty a navěšený svoje cajky v cestách, stejně jako byla odstraněna (dost vytěžovaná) smyčka na polici, kde začínají cesty jako Mauglího apod., stejně jako erárka ve třetím bh Curia
12:55:35 20.06.2013
odpovědět 
    Re: čistka na Vaňousech
Smyčka v nástupu Mauglího už tam není tak měsíc...onen šutr za kerý byla namotaná odešel...
A prečo sám velký nej uřezal borky v nove cestě vlevo od Myší Šedi? Cesta do jiného směru nezasahovala a ničím je neomezovala ani neupravovala...mohl být o směr více...vypadalo to i lezuhodně..Možná by byla lepší domluva a ne hned šup pryč... A ještě jedna chystající se nová wega vlevo od Krucifixu - zná někdo podrobnosti?
Mrnda14:03:15 20.06.2013
odpovědět 
     Re: čistka na Vaňousech
Tady si někdo myslí, že mu skály patří a může si neomezeně rozhodovat, kde kdo může udělat cestu. Ale bude se hodně divit, až se někdo skutečně nasere a začne odřezávat jeho borháky. :(
15:10:38 20.06.2013
odpovědět 
     Re: čistka na Vaňousech
Ne že bych Vlka měl rád, ale ten "projekt" vedle myší šedí byl fakt úlet. Na to si vemte bouldermatku.
Je třeba pochopit že ze skal fakt nejde dělat umělá stěna / bouldrovka a mít tam všude borháky v rastru metr na metr. Lezců a rádoby lezců příbývá exponenciálně a stejně tak rychle z toho lezení ubývá jakákoliv etika a zdravý rozum. Holt není možný aby všichni měli svůj projekt na tak malých a vytěžovaných skalách jako je Moravský kras.
P18:06:08 20.06.2013
odpovědět 
      Re: čistka na Vaňousech
Takže malá rekapitulace pro všechny, pryč je smyčka z hodin u Mauglího cesty i s kamenem, který vyndal Ivoš Kašpárek, byl natolik volný, že už to nebylo moc bezpečné, stejně je pryč další kámen z police vpravo od smyčky, taky vím kdo ho vyndal:-). Až budu mít čas, vyhrabu trochu hlíny a dám tam novou smyci, je fakt, že to bylo vyndáno před delší dobou. Pak jsou sundané pouze expresky a smyčky z cest Curio(smyčka ve třetím) a Čarodějův učeň, kde to měli navěšené od loňska Věrka, Martin či Buril, kteří to různě zkoušeli. Nic jiného není sundané, dokonce zůstala samotná karabina v posledním jištění Umělé ženy. Takže se vlastně nic nestalo, buď si to sundali ti, co si to tam sami nechali a nebo přinejhorším jim to někdo sundal. Ale jak já říkám, nikdo si nemá nic nechávat v borhácích, nadávají na to jak domácí, tak někteří turisté, ani ochranářům se to moc nelíbí, Lidomorna je toho zářným případem a jen čekám, kdy tam někdo udělá pořádek a nezůstane tam nic. Tyto móresy nemají v Krasu tradici:-). Co se týče Mrndova osočení, tak o tom nic nevím, neboť jsem tam loni od sundání cedulí s omezením nebyl a Mrnda by si mohl porovnat data, kdy mi o tom říkal a když jsem se tam na pozdní podzim dostal, tak tam už nic nebylo, tudíž ne ve všem mám prsty, ale mám rád, když se o mě šíří ty nejhrůznější fámy:-).
Vlk20:37:01 20.06.2013
odpovědět 
       Re: čistka na Vaňousech
....no vida....tož ví někdo něco více? Samotnému nejvíc-nejvyššímu se tímto samozřejmě omlouvám. A co to za KruciPyskem? Bylo to dnes mokré?
 Mrnda20:52:54 20.06.2013
odpovědět 
       Re: čistka na Vaňousech
Co bude místo smyčky v nástupu Mauglího cesty? Měla přeci jen své opodstatnění.
au22:08:07 20.06.2013
odpovědět 
        Re: čistka na Vaňousech
Bude tam zase smyčka. Jen musím najít na to volnou chvíli.
Vlk23:05:55 20.06.2013
odpovědět 
         Re: čistka na Vaňousech
Já bych tam vrtl borhák nebo nedvál nic. Eráky jsou časem nebezpečný, ale nikdo je už nemění. Viz pády a zkušenosti z Labáku.
Leošák10:55:27 21.06.2013
odpovědět 
          Re: čistka na Vaňousech
Ale mění Leošáku, tuhle jse zrovna měnil dvakrát, na Evropě jsem taky měnil dva roky zpátky, teď se chystám i na Starou Saxi, takže v tom bych problém neviděl. Zrovna v tomto případě si myslím, že bude borhák horší než smyčka, smyčka zůstane ležet na polici a nebude se ti lano motat pod nohy v případě borháku bych si nebyl stoprocentně jistý a v tomto místě se pro většinu lezců jedná hlavně o psychickou podporu, aby získali odvahu cvaknout ten první.
Vlk12:57:16 21.06.2013
odpovědět 
           Re: čistka na Vaňousech
Ja bych taky hlasoval pro borhak. Dobry by bylo menit smycky kazdy rok po zime a do toho se nikomu nechce. Ono nekdy pocasi udela divy a i naoko festovni smycka praskne jako nic. Viz ty testy cca 2 - 3 roky dozadu.
12:37:03 23.06.2013
odpovědět 
            Re: čistka na Vaňousech
Jen dodam k tomu predchozimu, souhlasim s tim tvrzenim - borhak nebo nic.
12:37:52 23.06.2013
odpovědět 
             Re: čistka na Vaňousech
souhlasm s Vlkem... ta smyčka je tam jako morálová podpora... pochybuju o tom, že to ní někdy někdo spadnul... rozhodně je příjemnější mít cvaklou erárku než nic... nevím co řešíte.
climber20:00:31 23.06.2013
odpovědět 
              Re: čistka na Vaňousech
Co ti brani si tam tumhle moralovou podporu sam provlect?
20:06:38 23.06.2013
odpovědět 
               Re: čistka na Vaňousech
To samé, co brání si dát třeba friendy pod prvním ve Volání divočiny, jelikož mnozí tvrdí: jsme přece ve sportovním sektoru, tak tam má být borhák, kdo by si bral nějaká ta udělátka. A nedej bože, že by je měl ještě osazovat, nota bene, když to pořádně ani neumí. Já tomu říkám obyčejná lidská lenost a pohodlnost:-).
Vlk20:42:37 23.06.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi