Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 23.Fajkoš 10389 24.Svoboda 10371 25.Melen 10357 Bouldry: 23.Chejn 9928 24.Klapal 9853 25.Horáček 9828 Hory: 23.X. 2532 24.Opice 2510 25.Moravcová 2460
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Záchrana z visu 24.06.2013 Ahoj,
chci se zeptat jakým způsobem zachránit parťáka visícího v bezvědomí, nebo v šoku, na dvouprameni.
Př. nehody: Slaňujeme vícedélku. Kamarád slaňuje první na dvouprameni se svázanými konci. Slaňuje osmičkou. Cestou ho trefí káme
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 Estli budou konce svázaný a slaňovat bude na osmě, tak téměř jistě projede... Prusik po osmou to řeš
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 pod...
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 Těžko. Jetli je lano provlečený třeba přes borhák a uzel dole dost velkej, aby neprojel, možná by se
    Re: Záchrana z visu 24.06.2013 Situace má několik řešení. Protiváha- Strausova metoda je jedním z nich. Zahájení protiváhy na zatíž
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Jedna z nejhorších možností co můžeš udělat. Visícímu bezvládnému tělu hrozí ortostatický šok. Čekán
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 Vytiahneš ho s pomocou svojej protiváhy a prusíku - Straussov systém improvizovanej záchrany. Ale ne
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 - osma kroutí lano, na vícedélkách to znamená, že zkroucené lano se při stahování spíše někde zachyt
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Pokud máš technickou představivost, zkoušej to podle jakékoliv metodiky - v učebnici, na webu, nebo
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Uzlaři, Uzlaři. Zbytečně moc googluješ. Osma se na jištění a slaňování na skalách i v horách používa
      Re: Záchrana z visu 26.06.2013 Díky za neocenitelné informace, kterými si vyřešil kompletní starosti zakladatele diskuse.
Za
  Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Pokud bude do 10m pod tebou, zkusil bych ho vytáhnout zpět protivahou (popisuje zde skoro každý), al
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Tady je docela dobrý popis toho co hrozí:
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Když dotyčný napsal, že by počkal, měl tím samozřejmě na mysli, že by počkal u zraněného s tím, že s
  Re: Záchrana z visu 25.06.2013 samozřejmě je to možné. teoreticky ti stačí maglajzpytlík, věnec expresek, dvě smyce přes rameno a p
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Ještě máš podle situace možnost slanit k němu na zatíženém laně po prusíku, záleží které prusíkovací
  Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Podle mě se vytahování nahoru učí v horoškolách, ale je to dobrý spíš na získání něčeho jako "š
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 ano, to je důležité! záchrana směrem dolů je mnohem jednodušší a méně namáhavá než sebelépe zvládnut
      Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Neuvěřitelné.. Po hodně dlouhý době konstruktivní diskuse.. Asi v Praze nejde net.. Super.
        Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Přinejmenším Uzlar, Turek, Lukas B. a já jsme Pražáci vole prdele.
          Re: Záchrana z visu 25.06.2013 to mi připomíná okřídlené: "ty jsi takovej pitomec že bys klidně z fleku mohl bydlet v ...(měst
            Re: Záchrana z visu 25.06.2013 mozna se to spatne řadí, ale pokud jde o to, zda je himbajz z šalingradu, tak to fak netusim, ackoli
          Re: Záchrana z visu 26.06.2013 To vám přeju.
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 3a) A co se stane až parťáka v bezvědomí spustíš na nějakou polici?
      Re: Záchrana z visu 26.06.2013 4a
        Re: Záchrana z visu 26.06.2013 Když ho spustíš těch nahoře uváděných a teoretických 100-120 m, tak ti zbyde tak vytáhnout prusíky n
          Re: Záchrana z visu 26.06.2013 Proč? Na tom svázaným jednom prameni těch 100 - 120 m prostě slaníš.
            Re: Záchrana z visu 27.06.2013 A pak tam budeš dělat co, koukat 120 metrů nahoru na štand?
              Re: Záchrana z visu 01.07.2013 Pokud to chceš mít rozepsaný až do takovejch intimních podrobností, tak pak po nějaké době tvůj parť
      Re: Záchrana z visu 26.06.2013 Nebo pokud se ptáš na léčebnou část záchrany, tak za daných (drsných) podmínek se ti ho buď podaří n
        Re: Záchrana z visu 27.06.2013 Aj tak by bolo zaujimave vediet statistiku, kolko % horolezcov (a absolventov roznych horoskol) v pr
          Re: Záchrana z visu 27.06.2013 Ale tak volat hned vrtulník je asi v pořádku, akorát tazatel to okrajovou podmínkou svého modelu zak
          Re: Záchrana z visu 27.06.2013 Tak hned zavolat vrtuli je myslim jasné. Akorát nemusíš mít čim jí volat a vrtule může přiletět až z
    Re: Záchrana z visu 30.06.2013 Velmi dobře. Jedinou hnidku bych viděl v bodu 1), netřeba motat více prusíků, stačí jeden. Hasiči, v
      Re: Záchrana z visu 01.07.2013 Zaseklá osma - asi nůž. Vánočkovej prusík - zajímavé a podstatné doplnění, neznal jsem, vyzkouším.
bůldre v blansku 24.06.2013 ahoj, máte prosím někdo aktuálnější průvodce na bouldry v blansku? koukal sem na průvodce od čaje, ze štatlcupu 2009, ale dle databáze tam nějaké chybí....pošlete pls na h.kubicek@volny.cz
děkuji předem
Jan
foto dne zlatý ků 24.06.2013 prosím na té fotce ten lom co to je tam se i leze jako ? díky
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Nevim jako leze se v tom lomu kdyby ne nebo jo by to asi sem davali jako?
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Jasne ze se tam leze. Cesty maji vzdy 2 obtiznosti nastup ze zeme a z rypadla.
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Neleze se tam, taky to nechápu.
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 ..preklizkari.
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Alesi, promin, muj predchozi vykrik o preklizkarich byl neuvazenej.
Takze: Fotka lomu
    Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 A, proc by se tam muselo lezt, jsou to skaly.
B, mozna zamestnanci umi zakladat vlastni, nebo
      Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Nepoleze, neni to skála ani konglomerát.
A ochranáři asi chráněj každou kytku právě pro to, ž
        Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 A to stanoviště pro ty chráněné druhy, myslíš před výbuchem nebo po něm, až když nastoupí bagry a ta
        Re: foto dne zlatý ků 25.06.2013 budeš se divit, ale leze se ve spoustě lomů kde se těžilo :-)
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Přečetl jsem si tvojí otázku 3x za sebou a musím říct, jsi fakt hlava.
Ecrins? 24.06.2013 čau,hledám tip na pěkný lezení v Ecrins, max AD-D. Lezli jsme la Meije south ridge, tak zhruba tak něco podobnýho-horský lezení, spíš po skále... Budu rád za případný doporučení.
  Re: Ecrins? 24.06.2013 Nejake moznosti najdes na HI
http:// tinyurl.com /n8d62ok
http:// tinyurl.com /lzepp6j
    Re: Ecrins? 24.06.2013 díky , dobrý články. Dibona je pěkná, ale mám obavu, že je na ní pořád plno, měl jsem představu něco
      Re: Ecrins? 25.06.2013 V clankach neni pouze Dibona a v pruvodcich je toho mraky.
Jen namatkou z topoguide
-P
Monte Cuco 24.06.2013 Ahoj, má někdo informace jak to vypadá s tábořením ve Finale Ligure v oblasti Monte Cuco? Zda je tradiční kemp v provozu, nebyl jsem tak hrůzu let, tak jestli se něco nezměnilo...
Díky didi
Chamonix 23.06.2013 Vratil se ted někdo ze Chamonix ?? jak to tam nahoře vypada s podminkama??
  Re: Skalky kolem Rauris? 23.06.2013 Bruck klettergarten cca 5km Z Zell, pořípadě Weisbach bei Lofer cca 4km z Zell.
    Re: Skalky kolem Rauris? 23.06.2013 Omluva, Weissbach je asi 40 km z Zell.
Svatošky - friend 22.06.2013 Čau.. dneska jsem byl na Svatoškách a bohužel se mi zasekl friend pod prvním kruhem cesty Ohří.. tak kdyby někdo náhodou na ten friend narazil a povedlo se mu ho vydolovat ven.. tak bych hodně ocenil (klidně i finančně) navrácení :)
Batohy Salewa 22.06.2013 Máte někdo zkušenosti s batohama salewa? Vybírám mezi MOUNTAIN GUIDE 38 CF ALPINDONNA a PEUTEREY 42+. Chci to na lezení v alpách a potřebuju aby se mi do toho vešly všechny cajky. Nevim jak s těma litrama mám totiž ortovox 35 haute route a je to docela ma
  Re: Batohy Salewa 22.06.2013 Alpidona je u Salewy označení pro dámský batoh.
  Re: Batohy Salewa 22.06.2013 PEUTEREY 40 od Milletu je dobrý batoh.
    Re: Batohy Salewa 24.06.2013 Tak Millet bych asi nevyzdvihoval. To ten Salewáckej je lepší.
  Re: Batohy Salewa 23.06.2013 To máš tak, do 25 let ti nejspíš bude vyhovovat batoh z druhé ruky, hlavn když má objem tak kolem 70
  Re: Batohy Salewa 24.06.2013 S batohama Salewa mám pouze ty nejhorší zkušenosti. Konkrétně s Puterey, který jsme měl. Nejhorší ba
1
...
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: