LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
33. 10255
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
Bouldry:
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
Hory:
16. 3376
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230742 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Záchrana z visu24.06.2013
Ahoj,
chci se zeptat jakým způsobem zachránit parťáka visícího v bezvědomí, nebo v šoku, na dvouprameni.

Př. nehody: Slaňujeme vícedélku. Kamarád slaňuje první na dvouprameni se svázanými konci. Slaňuje osmičkou. Cestou ho trefí káme
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
Estli budou konce svázaný a slaňovat bude na osmě, tak téměř jistě projede... Prusik po osmou to řeš
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
pod...
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
Těžko. Jetli je lano provlečený třeba přes borhák a uzel dole dost velkej, aby neprojel, možná by se
  Re: Záchrana z visu24.06.2013
Situace má několik řešení. Protiváha- Strausova metoda je jedním z nich. Zahájení protiváhy na zatíž
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Jedna z nejhorších možností co můžeš udělat. Visícímu bezvládnému tělu hrozí ortostatický šok. Čekán
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
Vytiahneš ho s pomocou svojej protiváhy a prusíku - Straussov systém improvizovanej záchrany. Ale ne
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
- osma kroutí lano, na vícedélkách to znamená, že zkroucené lano se při stahování spíše někde zachyt
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Pokud máš technickou představivost, zkoušej to podle jakékoliv metodiky - v učebnici, na webu, nebo
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Uzlaři, Uzlaři. Zbytečně moc googluješ. Osma se na jištění a slaňování na skalách i v horách používa
   Re: Záchrana z visu26.06.2013
Díky za neocenitelné informace, kterými si vyřešil kompletní starosti zakladatele diskuse.
Za
 Re: Záchrana z visu25.06.2013
Pokud bude do 10m pod tebou, zkusil bych ho vytáhnout zpět protivahou (popisuje zde skoro každý), al
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Tady je docela dobrý popis toho co hrozí:
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Když dotyčný napsal, že by počkal, měl tím samozřejmě na mysli, že by počkal u zraněného s tím, že s
 Re: Záchrana z visu25.06.2013
samozřejmě je to možné. teoreticky ti stačí maglajzpytlík, věnec expresek, dvě smyce přes rameno a p
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Ještě máš podle situace možnost slanit k němu na zatíženém laně po prusíku, záleží které prusíkovací
 Re: Záchrana z visu25.06.2013
Podle mě se vytahování nahoru učí v horoškolách, ale je to dobrý spíš na získání něčeho jako "š
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
ano, to je důležité! záchrana směrem dolů je mnohem jednodušší a méně namáhavá než sebelépe zvládnut
   Re: Záchrana z visu25.06.2013
Neuvěřitelné.. Po hodně dlouhý době konstruktivní diskuse.. Asi v Praze nejde net.. Super.
    Re: Záchrana z visu25.06.2013
Přinejmenším Uzlar, Turek, Lukas B. a já jsme Pražáci vole prdele.
     Re: Záchrana z visu25.06.2013
to mi připomíná okřídlené: "ty jsi takovej pitomec že bys klidně z fleku mohl bydlet v ...(měst
      Re: Záchrana z visu25.06.2013
mozna se to spatne řadí, ale pokud jde o to, zda je himbajz z šalingradu, tak to fak netusim, ackoli
     Re: Záchrana z visu26.06.2013
To vám přeju.
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
3a) A co se stane až parťáka v bezvědomí spustíš na nějakou polici?
   Re: Záchrana z visu26.06.2013
4a
    Re: Záchrana z visu26.06.2013
Když ho spustíš těch nahoře uváděných a teoretických 100-120 m, tak ti zbyde tak vytáhnout prusíky n
     Re: Záchrana z visu26.06.2013
Proč? Na tom svázaným jednom prameni těch 100 - 120 m prostě slaníš.
      Re: Záchrana z visu27.06.2013
A pak tam budeš dělat co, koukat 120 metrů nahoru na štand?
       Re: Záchrana z visu01.07.2013
Pokud to chceš mít rozepsaný až do takovejch intimních podrobností, tak pak po nějaké době tvůj parť
   Re: Záchrana z visu26.06.2013
Nebo pokud se ptáš na léčebnou část záchrany, tak za daných (drsných) podmínek se ti ho buď podaří n
    Re: Záchrana z visu27.06.2013
Aj tak by bolo zaujimave vediet statistiku, kolko % horolezcov (a absolventov roznych horoskol) v pr
     Re: Záchrana z visu27.06.2013
Ale tak volat hned vrtulník je asi v pořádku, akorát tazatel to okrajovou podmínkou svého modelu zak
     Re: Záchrana z visu27.06.2013
Tak hned zavolat vrtuli je myslim jasné. Akorát nemusíš mít čim jí volat a vrtule může přiletět až z
  Re: Záchrana z visu30.06.2013
Velmi dobře. Jedinou hnidku bych viděl v bodu 1), netřeba motat více prusíků, stačí jeden. Hasiči, v
   Re: Záchrana z visu01.07.2013
Zaseklá osma - asi nůž. Vánočkovej prusík - zajímavé a podstatné doplnění, neznal jsem, vyzkouším.

 bůldre v blansku24.06.2013
ahoj, máte prosím někdo aktuálnější průvodce na bouldry v blansku? koukal sem na průvodce od čaje, ze štatlcupu 2009, ale dle databáze tam nějaké chybí....pošlete pls na h.kubicek@volny.cz
děkuji předem
Jan

 foto dne zlatý ků24.06.2013
prosím na té fotce ten lom co to je tam se i leze jako ? díky
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Nevim jako leze se v tom lomu kdyby ne nebo jo by to asi sem davali jako?
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Jasne ze se tam leze. Cesty maji vzdy 2 obtiznosti nastup ze zeme a z rypadla.
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Neleze se tam, taky to nechápu.
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
..preklizkari.
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Alesi, promin, muj predchozi vykrik o preklizkarich byl neuvazenej.

Takze: Fotka lomu
  Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
A, proc by se tam muselo lezt, jsou to skaly.
B, mozna zamestnanci umi zakladat vlastni, nebo
   Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Nepoleze, neni to skála ani konglomerát.
A ochranáři asi chráněj každou kytku právě pro to, ž
    Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
A to stanoviště pro ty chráněné druhy, myslíš před výbuchem nebo po něm, až když nastoupí bagry a ta
    Re: foto dne zlatý ků25.06.2013
budeš se divit, ale leze se ve spoustě lomů kde se těžilo :-)
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Přečetl jsem si tvojí otázku 3x za sebou a musím říct, jsi fakt hlava.

 Ecrins?24.06.2013
čau,hledám tip na pěkný lezení v Ecrins, max AD-D.  Lezli jsme la Meije south ridge, tak zhruba tak něco podobnýho-horský lezení, spíš po skále... Budu rád za případný doporučení.   
 Re: Ecrins?24.06.2013
Nejake moznosti najdes na HI
http:// tinyurl.com /n8d62ok
http:// tinyurl.com /lzepp6j
  Re: Ecrins?24.06.2013
díky , dobrý články. Dibona je pěkná, ale mám obavu, že je na ní pořád plno, měl jsem představu něco
   Re: Ecrins?25.06.2013
V clankach neni pouze Dibona a v pruvodcich je toho mraky.
Jen namatkou z topoguide
-P

 Monte Cuco24.06.2013
Ahoj, má někdo informace jak to vypadá s tábořením ve Finale Ligure v oblasti Monte Cuco? Zda je tradiční kemp v provozu, nebyl jsem tak hrůzu let, tak jestli se něco nezměnilo...
Díky didi

 Chamonix23.06.2013
Vratil se ted někdo ze Chamonix ?? jak to tam nahoře vypada s podminkama??

 Masakr pod Nanga Parbat23.06.2013
Ozbrojenci zabili v odlehlé severní části Pákistánu devět zahraničních horolezců a jejich místního průvodce. Oběti pocházely z Ukrajiny, Číny a Ruska. Cizinci chtěli vystoupat na devátou nejvyšší horu světa Nanga Parbat.
Zdroj:
 Skalky kolem Rauris?23.06.2013
Nemate nahodou nekdo tip (ci lepe pruvodce;-), na nejaky jednodylky pobliz Raurisu (popr.Zell am See/Kaprun)? Rodinna dovolena..;-) DikeZ*
 Re: Skalky kolem Rauris?23.06.2013
Bruck klettergarten cca 5km Z Zell, pořípadě Weisbach bei Lofer cca 4km z Zell.
  Re: Skalky kolem Rauris?23.06.2013
Omluva, Weissbach je asi 40 km z Zell.
  Re: Skalky kolem Rauris?24.06.2013
Diky, tim Bruck je mysleno tohle:
 Re: Skalky kolem Rauris?24.06.2013
Zdar, tohle by melo stacit:
  Re: Skalky kolem Rauris?24.06.2013
Diky za tip..

 Svatošky - friend22.06.2013
Čau.. dneska jsem byl na Svatoškách a bohužel se mi zasekl friend pod prvním kruhem cesty Ohří.. tak kdyby někdo náhodou na ten friend narazil a povedlo se mu ho vydolovat ven.. tak bych hodně ocenil (klidně i finančně) navrácení :) 

 Batohy Salewa22.06.2013
Máte někdo zkušenosti s batohama salewa? Vybírám mezi MOUNTAIN GUIDE 38 CF ALPINDONNA a PEUTEREY 42+. Chci to na lezení v alpách a potřebuju aby se mi do toho vešly všechny cajky. Nevim jak s těma litrama mám totiž ortovox 35 haute route a je to docela ma
 Re: Batohy Salewa22.06.2013
Alpidona je u Salewy označení pro dámský batoh.
 Re: Batohy Salewa22.06.2013
PEUTEREY 40 od Milletu je dobrý batoh.
  Re: Batohy Salewa24.06.2013
Tak Millet bych asi nevyzdvihoval. To ten Salewáckej je lepší.
 Re: Batohy Salewa23.06.2013
To máš tak, do 25 let ti nejspíš bude vyhovovat batoh z druhé ruky, hlavn když má objem tak kolem 70
 Re: Batohy Salewa24.06.2013
S batohama Salewa mám pouze ty nejhorší zkušenosti. Konkrétně s Puterey, který jsme měl. Nejhorší ba

1   ...   512   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ecrins?
čau,hledám tip na pěkný lezení v Ecrins, max AD-D.  Lezli jsme la Meije south ridge, tak zhruba tak něco podobnýho-horský lezení, spíš po skále... Budu rád za případný doporučení.   
Pavel18:21:47 24.06.2013
odpovědět 
 Re: Ecrins?
Nejake moznosti najdes na HI
http:// tinyurl.com /n8d62ok
http:// tinyurl.com /lzepp6j

zde na Lezci
http:// www.lezec.cz/ clanek.php? key=4935

a na webu
http:// www. camptocamp. org
http:// escalade-Oisans. com/
http:// www. topoguide. de
21:24:17 24.06.2013
odpovědět 
  Re: Ecrins?
díky , dobrý články. Dibona je pěkná, ale mám obavu, že je na ní pořád plno, měl jsem představu něco sice lehčího, ale o to horštějšího, něca jako třeba
Route name: Petit Pelvoux South Ridge
Difficulty: D

First ascent: Georges Vernet, Jean Vernet August 16 1938, ale k tomu moc info nemám, tak sem si říkal že se poptám tady... ale každopádně díky za ty odkazy.
Pavel22:09:56 24.06.2013
odpovědět 
   Re: Ecrins?
V clankach neni pouze Dibona a v pruvodcich je toho mraky.
Jen namatkou z topoguide
-Pic Sans Nom - Gendarme Jaune (Dauphiné)NW-Wand “Big Tower is watching you” 840 m VI+
- Grand Laus (Dauphiné) N-Pfeiler
“Le Bonheur est dans le Pré” 550 m V
- Aiguille de la Gandolière - Pointe Est (Dauphiné)N-Wand “Gandonéon” 450 VI+
- Tête du Replat (Dauphiné) SO-Pfeiler “Pilier Chèze” 300 V+
- Tête Noire - 2ème Tour (Cerces / Dauphiné)
S-Wand “Moulette frites” 250 VII-




Jirka V18:28:32 25.06.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi