LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230905 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Gekon Boulder bar - Pardubice
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
Lezecké centrum Vertikon - Zlín

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kampaň Adidasu25.06.2013
Na pravé straně lezce je chvílemi reklama na tuto akci:

http://www.pohora.cz/lezte-bezpecne

Myslíte si, ž
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
A proč se ptáš na Lezci? Pokud tě to opravdu zajímá, tak by měl dotaz směřovat na CHKO, ne? Nebo na
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Jestliže někdo stále považuje lezec.cz za komunitní web, ptám se na názor komunity. Mě osobně to tře
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Tak tedy pokud tě zajímá názor náhodného čtenáře Lezce, tak ano, mě se akce líbí a nevadí mi.
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
tu máš dokaz toho že aj tie vaše zaprdene pieskovcove tradicie končia tam kde začina komernčný záuje
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Ještě že znám i inteligentní lidi ze Slovenska.
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
No bude to do budoucna ještě sranda :-) Lezení se stává masovější a komerčnější a do budoucna budeme
  Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
To máš tak - před rokem jsem tu na toto téma psal byl jsem za úplného idiota. Lezecká komunita není
   Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Udajne se akce inspirovala dokumentem "Smejdi" a prej to bude vazne vostry.
   Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Je otázka jestli s tím vůbec něco dělat jde.
Jak do mladé generace dostat úctu k přírodě, úc
    Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Samozřejmě, že jde. Ale nečekej, že to půjde odspodu. Řešení musí přijít shora, tedy ze strany ČHS.
    Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
odkdy se na SummitPostu resi poradi?
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
njn českému adidasu asi přišel manažerský befel z centrály -> zvýšit prodej v populárním sektrou
  Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Spíš Adi Dasshofer zatlačil na svoje továrny, aby vyrobily nejenom fotbalové trenýrky, ale také outd
   Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
nahodou adidas prevzal výrobu lezeček fiveten pokud vim tak už do lezeni take ma co kecat :)
    Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Podle mě proč ne."Povedená" a sponzorovaná akce pro každého.Za chvilku bude moc chodid do
     Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
...Těžko od cca 20ti-letých čekat nějakou velkou uvědomělost....
neměl bych z této situace ve
      Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
To by byla správná úvaha v okamžiku, kdy by se jednalo o jednorázovku. Ale takto, i když máš pravdu,
      Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Souhlasím s Benem, není to třeba vidět tak tragicky. Neustále sílí a mohutní generace, která leze ho
       Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Sleduji-li vývoj např. v Juře za posledních 5 let, tak ten strach mám. Můj pohled je, že Němci skály
        Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Ty už fakt lezeš 5 let?
        Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Tedy ja mam pocit, ze jezdim do nejake jine Jury. Jasne, ze obcas se nejaky traged se sahlem vidi, a
         Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
To je ale dano celkovym vyvojem hodnotoveho systemu u lidi. Prechod od skupinoveho k individualnimu,
      Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Kde jsi vzal, že kultovní osvěžovny jsou zdrojem uvědomění? Nebo že by se u Kosti vyměnilo osazenstv
       Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Osvěžovna je místo, kde komunita řeší své problémy velice rychle a efektivně. Pokud funguje osvěžovn
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Podle mě takové akce na písek absolutně nepatří a je to zakotvené v "pravidlech". To, že n
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Víš kdo je vůbec pořadatel této akce, že tu meleš nesmysly?
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
A nechceš se distancovat i od Lezce, který akci tak vesele propaguje? Zameť si před vlastním prahem
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Proc si myslis, ze Addidas nema nic spolecneho s lezenim? Vyrabi dost dobre lezecky, tak minimalne t
   Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
No on Adidas má s lezením už společného docela dost, protože podporuje řadu nejlepší současných lezc
    Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
závody Adidas Terrex už v ČR probíhaly loni
     Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
To, že Adidas sponzoroval loni závody a nějaké lezce neznamená, že je to lezecká značka jak se vám s
      Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Ano můj větnamec Ho Či Min má taky lezeckou firmu páč mi dodává tepláky na lezení!!
      Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Firma, ktera vyrabi jedny z nejlepsich lezecek uz se chtenechte k lezecke firme radi, rekl bych.
       Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Ono k Adidasu přímo či nepřímo patří spousta dalších značek, které jsou považovány za lezecké :-)
       Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
On Adidas vyrábí lezačky? Tak možná pro Bolta.
        Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
5.10 patří od předloňska Adidasu. V této diskusi se to zmiňuje. Patří mu také např. Reebok, Y-3, ješ
         Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Mimo jine je treba v Rakousku Adidas jedna z nejprodavanejsich outdoorovych znacek. A to uz nejaky t
          Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
5.10 shodou okolností užívám. Ale třech pruhů jsem si na nich nevšiml. Takže nemám pocit, že bych le
           Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
To ze na sobe 5.10 nemaji 3 pruhy jeste neznamana, ze to neni Addidas :). Asi by si to priste chtelo
            Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Lezačky 5.10 jsou furt 5.10. Konstrukční prvky vychází z 5,10, nikde na nich nevidím hřebíky z trete
             Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Jenže o tom, jestli se ty konstrukční prvky budou inovovat nebo ne, a jestli se ty lezečky budou vůb
              Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A vyráběj ve Škodovce volkswageny nebo nevyráběj?
               Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
V podstatě se v Mladé Boleslavi vyrábějí Lidová Wozítka za pekelnou cenu. (To ale nepovažuji za nic
                Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Mimo jiné jsou ty cyklistické botky jedny z nejlepších na trhu vůbec. Bohužel podpora prodeje i outd
                 Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Adidas a jeho značky prodávají spíš přes módní krámy, hypermarkety a normální sporty, než přes Hudy
                  Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Holt evidentně lezecká firma.
                   Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Hudy taky už dávno nejni lezeckej obchod. Spíš butyk s outdór kůl hadrama.
    Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Nike si taky koupil pár SNB hvězd, stejná taktika.
 Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Ano, tato akce rozhodně patří na skály.
Přečti si pozorně program -
procvičí si zásady
 Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Záleží jak to bude organizačně zvládnutý, nikde neni vyloučený, že příhlášení v první řadě dostanou
  Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
To je přesně ono, všichni vidí jenom mágo a tohle nikoho nezajímá. V Pravidlech pískovcového lezení
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
vypiju klidne adidas pivo a polezu v pravy adidas piskarsky kosili ovsem kdyz budu moc lizt s adidas
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A pravidlech je zakázáno lézt na písku na TR.
    Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A taky je zakázané lézt na mokrém pískovci. A předpově´d na víkend taková jaká je.
To jsem zv
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Jo, Bído, to vim taky, ale taky vim, že na ČHS je to každýmu buřt.
Loni mě situace co jsem vi
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Btw: plácání na webu to asi nespraví, jestli v komunitě najdeš dostatečnou podporu, klidně můžete, t
    Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A co s tím má co dělat svaz? Nejsem členem, pravidla a podmínky svazu mne naprosto nezajímají a ani
     Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Chápu, myšlení bolí. No nic, snad naše vnoučata budou mít u nás na čem lízt. A když ne, tak se nic n
      Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Při tvé inteligenci bych očekával, že si uvědomíš, že toto není otázka lezecká a nevyřeší ji (ani ne
       Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Promiň, nejsem tak inteligentní jako Ty, abych viděl jediný možný řešení, a to řešení celospolečensk
        Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Co je to mipsík?
         Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
Asi filosofův další patvar. Když neví, kudy dále a je v úzkých, tak buď raději přestane komunikovat,
          Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
Nevšiml jsem si že by tenhle remcal kdy sváděl téma jinam, na to tu přece jsou anonymní experti, kte
           Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
Svádí ho jinam skoro pokaždé. Když už neví kudy dál k tématu, začne útočit v rovině osobní. I v tomt
            Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
No jestli jsi ten anonym co to tu poslední dobou tak povznáší, tak odvádění od tématu vytýkalo docel
             Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
Anonymů je tu mnoho, nevím tedy, co konkrétně máš na mysli. Ale zrovan já bych byl pro, aby admini n
              Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
s mazáním offtopiců bych neměl problém, ještě k tomu přihodit mazání příspěvků za hranicí slušnosti
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A co že Tě to vlastně žere?
Že někdo pořádá v kempu pod Císařem chlastačku, za kterou vybere
    Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Máš recht. Chovají se stejně, jako jimi kritizovaní ochránci a zelení. Když jim někdo něco zakáže, j
     Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
no jasne, na co lidi vychovavat aby setrili skalu, tak kdeco olamou, se bude lizt jinde nebo se tam
      Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Škoda, že podle argumentace nepoznám, zda to psal lezec, který bych chtěl zakázat akci Adidasu, nebo
       Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
neblazni, kdo bychtel neco zakazovat, dyt je to v pohode a jek je videt tak je tu vetsina lidi co so
       Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
a dost me mrzi ze tak chytrej clovek co vzdycky pozna jak to kdo myslel a vi vsechno tak dobre..tak
        Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Uz se tesis az ti nekdo zacne vazne odpovidat na tenhle zjevnej pokus o flame s hrubkama a pak se u
         Re: Kampaň Adidasu30.06.2013
mas malou fantazii, stoprocentní ironie vubec nemusí být pouhej pokus o flame. zrejme slo o vystizen
 Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Rajbovat masově písek je na pováženou, to asi jo. Snad se toho pořadatel - lokální Avanturistická ko

 Záchrana z visu24.06.2013
Ahoj,
chci se zeptat jakým způsobem zachránit parťáka visícího v bezvědomí, nebo v šoku, na dvouprameni.

Př. nehody: Slaňujeme vícedélku. Kamarád slaňuje první na dvouprameni se svázanými konci. Slaňuje osmičkou. Cestou ho trefí káme
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
Estli budou konce svázaný a slaňovat bude na osmě, tak téměř jistě projede... Prusik po osmou to řeš
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
pod...
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
Těžko. Jetli je lano provlečený třeba přes borhák a uzel dole dost velkej, aby neprojel, možná by se
  Re: Záchrana z visu24.06.2013
Situace má několik řešení. Protiváha- Strausova metoda je jedním z nich. Zahájení protiváhy na zatíž
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Jedna z nejhorších možností co můžeš udělat. Visícímu bezvládnému tělu hrozí ortostatický šok. Čekán
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
Vytiahneš ho s pomocou svojej protiváhy a prusíku - Straussov systém improvizovanej záchrany. Ale ne
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
- osma kroutí lano, na vícedélkách to znamená, že zkroucené lano se při stahování spíše někde zachyt
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Pokud máš technickou představivost, zkoušej to podle jakékoliv metodiky - v učebnici, na webu, nebo
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Uzlaři, Uzlaři. Zbytečně moc googluješ. Osma se na jištění a slaňování na skalách i v horách používa
   Re: Záchrana z visu26.06.2013
Díky za neocenitelné informace, kterými si vyřešil kompletní starosti zakladatele diskuse.
Za
 Re: Záchrana z visu25.06.2013
Pokud bude do 10m pod tebou, zkusil bych ho vytáhnout zpět protivahou (popisuje zde skoro každý), al
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Tady je docela dobrý popis toho co hrozí:
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Když dotyčný napsal, že by počkal, měl tím samozřejmě na mysli, že by počkal u zraněného s tím, že s
 Re: Záchrana z visu25.06.2013
samozřejmě je to možné. teoreticky ti stačí maglajzpytlík, věnec expresek, dvě smyce přes rameno a p
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Ještě máš podle situace možnost slanit k němu na zatíženém laně po prusíku, záleží které prusíkovací
 Re: Záchrana z visu25.06.2013
Podle mě se vytahování nahoru učí v horoškolách, ale je to dobrý spíš na získání něčeho jako "š
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
ano, to je důležité! záchrana směrem dolů je mnohem jednodušší a méně namáhavá než sebelépe zvládnut
   Re: Záchrana z visu25.06.2013
Neuvěřitelné.. Po hodně dlouhý době konstruktivní diskuse.. Asi v Praze nejde net.. Super.
    Re: Záchrana z visu25.06.2013
Přinejmenším Uzlar, Turek, Lukas B. a já jsme Pražáci vole prdele.
     Re: Záchrana z visu25.06.2013
to mi připomíná okřídlené: "ty jsi takovej pitomec že bys klidně z fleku mohl bydlet v ...(měst
      Re: Záchrana z visu25.06.2013
mozna se to spatne řadí, ale pokud jde o to, zda je himbajz z šalingradu, tak to fak netusim, ackoli
     Re: Záchrana z visu26.06.2013
To vám přeju.
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
3a) A co se stane až parťáka v bezvědomí spustíš na nějakou polici?
   Re: Záchrana z visu26.06.2013
4a
    Re: Záchrana z visu26.06.2013
Když ho spustíš těch nahoře uváděných a teoretických 100-120 m, tak ti zbyde tak vytáhnout prusíky n
     Re: Záchrana z visu26.06.2013
Proč? Na tom svázaným jednom prameni těch 100 - 120 m prostě slaníš.
      Re: Záchrana z visu27.06.2013
A pak tam budeš dělat co, koukat 120 metrů nahoru na štand?
       Re: Záchrana z visu01.07.2013
Pokud to chceš mít rozepsaný až do takovejch intimních podrobností, tak pak po nějaké době tvůj parť
   Re: Záchrana z visu26.06.2013
Nebo pokud se ptáš na léčebnou část záchrany, tak za daných (drsných) podmínek se ti ho buď podaří n
    Re: Záchrana z visu27.06.2013
Aj tak by bolo zaujimave vediet statistiku, kolko % horolezcov (a absolventov roznych horoskol) v pr
     Re: Záchrana z visu27.06.2013
Ale tak volat hned vrtulník je asi v pořádku, akorát tazatel to okrajovou podmínkou svého modelu zak
     Re: Záchrana z visu27.06.2013
Tak hned zavolat vrtuli je myslim jasné. Akorát nemusíš mít čim jí volat a vrtule může přiletět až z
  Re: Záchrana z visu30.06.2013
Velmi dobře. Jedinou hnidku bych viděl v bodu 1), netřeba motat více prusíků, stačí jeden. Hasiči, v
   Re: Záchrana z visu01.07.2013
Zaseklá osma - asi nůž. Vánočkovej prusík - zajímavé a podstatné doplnění, neznal jsem, vyzkouším.

 bůldre v blansku24.06.2013
ahoj, máte prosím někdo aktuálnější průvodce na bouldry v blansku? koukal sem na průvodce od čaje, ze štatlcupu 2009, ale dle databáze tam nějaké chybí....pošlete pls na h.kubicek@volny.cz
děkuji předem
Jan

 foto dne zlatý ků24.06.2013
prosím na té fotce ten lom co to je tam se i leze jako ? díky
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Nevim jako leze se v tom lomu kdyby ne nebo jo by to asi sem davali jako?
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Jasne ze se tam leze. Cesty maji vzdy 2 obtiznosti nastup ze zeme a z rypadla.
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Neleze se tam, taky to nechápu.
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
..preklizkari.
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Alesi, promin, muj predchozi vykrik o preklizkarich byl neuvazenej.

Takze: Fotka lomu
  Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
A, proc by se tam muselo lezt, jsou to skaly.
B, mozna zamestnanci umi zakladat vlastni, nebo
   Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Nepoleze, neni to skála ani konglomerát.
A ochranáři asi chráněj každou kytku právě pro to, ž
    Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
A to stanoviště pro ty chráněné druhy, myslíš před výbuchem nebo po něm, až když nastoupí bagry a ta
    Re: foto dne zlatý ků25.06.2013
budeš se divit, ale leze se ve spoustě lomů kde se těžilo :-)
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Přečetl jsem si tvojí otázku 3x za sebou a musím říct, jsi fakt hlava.

 Ecrins?24.06.2013
čau,hledám tip na pěkný lezení v Ecrins, max AD-D.  Lezli jsme la Meije south ridge, tak zhruba tak něco podobnýho-horský lezení, spíš po skále... Budu rád za případný doporučení.   
 Re: Ecrins?24.06.2013
Nejake moznosti najdes na HI
http:// tinyurl.com /n8d62ok
http:// tinyurl.com /lzepp6j
  Re: Ecrins?24.06.2013
díky , dobrý články. Dibona je pěkná, ale mám obavu, že je na ní pořád plno, měl jsem představu něco
   Re: Ecrins?25.06.2013
V clankach neni pouze Dibona a v pruvodcich je toho mraky.
Jen namatkou z topoguide
-P

 Monte Cuco24.06.2013
Ahoj, má někdo informace jak to vypadá s tábořením ve Finale Ligure v oblasti Monte Cuco? Zda je tradiční kemp v provozu, nebyl jsem tak hrůzu let, tak jestli se něco nezměnilo...
Díky didi

 Chamonix23.06.2013
Vratil se ted někdo ze Chamonix ?? jak to tam nahoře vypada s podminkama??

 Masakr pod Nanga Parbat23.06.2013
Ozbrojenci zabili v odlehlé severní části Pákistánu devět zahraničních horolezců a jejich místního průvodce. Oběti pocházely z Ukrajiny, Číny a Ruska. Cizinci chtěli vystoupat na devátou nejvyšší horu světa Nanga Parbat.
Zdroj:
 Skalky kolem Rauris?23.06.2013
Nemate nahodou nekdo tip (ci lepe pruvodce;-), na nejaky jednodylky pobliz Raurisu (popr.Zell am See/Kaprun)? Rodinna dovolena..;-) DikeZ*
 Re: Skalky kolem Rauris?23.06.2013
Bruck klettergarten cca 5km Z Zell, pořípadě Weisbach bei Lofer cca 4km z Zell.
  Re: Skalky kolem Rauris?23.06.2013
Omluva, Weissbach je asi 40 km z Zell.
  Re: Skalky kolem Rauris?24.06.2013
Diky, tim Bruck je mysleno tohle:
 Re: Skalky kolem Rauris?24.06.2013
Zdar, tohle by melo stacit:
  Re: Skalky kolem Rauris?24.06.2013
Diky za tip..

 Svatošky - friend22.06.2013
Čau.. dneska jsem byl na Svatoškách a bohužel se mi zasekl friend pod prvním kruhem cesty Ohří.. tak kdyby někdo náhodou na ten friend narazil a povedlo se mu ho vydolovat ven.. tak bych hodně ocenil (klidně i finančně) navrácení :) 

1   ...   512   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 foto dne zlatý ků
prosím na té fotce ten lom co to je tam se i leze jako ? díky
aleš hlava18:31:28 24.06.2013
odpovědět 
 Re: foto dne zlatý ků
Nevim jako leze se v tom lomu kdyby ne nebo jo by to asi sem davali jako?
Belial19:21:35 24.06.2013
odpovědět 
 Re: foto dne zlatý ků
Jasne ze se tam leze. Cesty maji vzdy 2 obtiznosti nastup ze zeme a z rypadla.
19:28:12 24.06.2013
odpovědět 
 Re: foto dne zlatý ků
Neleze se tam, taky to nechápu.
:-)20:06:30 24.06.2013
odpovědět 
 Re: foto dne zlatý ků
..preklizkari.
TOA20:11:17 24.06.2013
odpovědět 
 Re: foto dne zlatý ků
Alesi, promin, muj predchozi vykrik o preklizkarich byl neuvazenej.

Takze: Fotka lomu je delana z vrsku kopce nad Koneprusama, z druhy strany toho kopce je lezecka lokalita Kotyz.
Autor (JirkaS?) chtel patrne upozornit na to co se muze stat se statnim souhlasem v chranene krajinne oblasti kde ochranari buzerujou bezne navstevniky kvuli kazdy prislapnuty kytce.
V samotnem lomu se neleze.
TOA20:45:05 24.06.2013
odpovědět 
  Re: foto dne zlatý ků
A, proc by se tam muselo lezt, jsou to skaly.
B, mozna zamestnanci umi zakladat vlastni, nebo tam cesty maji.
C, mozna se tam jednou poleze.
m21:51:29 24.06.2013
odpovědět 
   Re: foto dne zlatý ků
Nepoleze, neni to skála ani konglomerát.
A ochranáři asi chráněj každou kytku právě pro to, že hafo míst v naší krajině vypadá podobně jako ten lom, to dá rozum. (byť i lom může být zajímavé stanoviště pro některé druhy :-))
:-)22:17:38 24.06.2013
odpovědět 
    Re: foto dne zlatý ků
A to stanoviště pro ty chráněné druhy, myslíš před výbuchem nebo po něm, až když nastoupí bagry a tatry? Lom je totiž aktivní.
Steve23:12:11 24.06.2013
odpovědět 
    Re: foto dne zlatý ků
budeš se divit, ale leze se ve spoustě lomů kde se těžilo :-)
08:27:33 25.06.2013
odpovědět 
 Re: foto dne zlatý ků
Přečetl jsem si tvojí otázku 3x za sebou a musím říct, jsi fakt hlava.
H.21:03:07 24.06.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192351)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Angelo vivo 6b Bergamo-Brescia
A Silvia 6a+ Bergamo-Brescia
Gashembrum II 2003 6a Bergamo-Brescia
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (49)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi