Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Mikulec 9625 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 11.Hess 4095 12.Zvonková 4029 13.Černý 3878
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 A proč se ptáš na Lezci? Pokud tě to opravdu zajímá, tak by měl dotaz směřovat na CHKO, ne? Nebo na
    Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Jestliže někdo stále považuje lezec.cz za komunitní web, ptám se na názor komunity. Mě osobně to tře
      Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Tak tedy pokud tě zajímá názor náhodného čtenáře Lezce, tak ano, mě se akce líbí a nevadí mi.
  Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 tu máš dokaz toho že aj tie vaše zaprdene pieskovcove tradicie končia tam kde začina komernčný záuje
    Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Ještě že znám i inteligentní lidi ze Slovenska.
  Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 No bude to do budoucna ještě sranda :-) Lezení se stává masovější a komerčnější a do budoucna budeme
    Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 To máš tak - před rokem jsem tu na toto téma psal byl jsem za úplného idiota. Lezecká komunita není
      Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 Udajne se akce inspirovala dokumentem "Smejdi" a prej to bude vazne vostry.
      Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 Je otázka jestli s tím vůbec něco dělat jde.
Jak do mladé generace dostat úctu k přírodě, úc
        Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 Samozřejmě, že jde. Ale nečekej, že to půjde odspodu. Řešení musí přijít shora, tedy ze strany ČHS.
        Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 odkdy se na SummitPostu resi poradi?
  Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 njn českému adidasu asi přišel manažerský befel z centrály -> zvýšit prodej v populárním sektrou
    Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 Spíš Adi Dasshofer zatlačil na svoje továrny, aby vyrobily nejenom fotbalové trenýrky, ale také outd
      Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 nahodou adidas prevzal výrobu lezeček fiveten pokud vim tak už do lezeni take ma co kecat :)
        Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 Podle mě proč ne."Povedená" a sponzorovaná akce pro každého.Za chvilku bude moc chodid do
          Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 ...Těžko od cca 20ti-letých čekat nějakou velkou uvědomělost....
neměl bych z této situace ve
            Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 To by byla správná úvaha v okamžiku, kdy by se jednalo o jednorázovku. Ale takto, i když máš pravdu,
            Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 Souhlasím s Benem, není to třeba vidět tak tragicky. Neustále sílí a mohutní generace, která leze ho
              Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 Sleduji-li vývoj např. v Juře za posledních 5 let, tak ten strach mám. Můj pohled je, že Němci skály
                Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 Ty už fakt lezeš 5 let?
                Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Tedy ja mam pocit, ze jezdim do nejake jine Jury. Jasne, ze obcas se nejaky traged se sahlem vidi, a
                  Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 To je ale dano celkovym vyvojem hodnotoveho systemu u lidi. Prechod od skupinoveho k individualnimu,
            Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Kde jsi vzal, že kultovní osvěžovny jsou zdrojem uvědomění? Nebo že by se u Kosti vyměnilo osazenstv
              Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Osvěžovna je místo, kde komunita řeší své problémy velice rychle a efektivně. Pokud funguje osvěžovn
  Re: Kampaň Adidasu 25.06.2013 Podle mě takové akce na písek absolutně nepatří a je to zakotvené v "pravidlech". To, že n
    Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Víš kdo je vůbec pořadatel této akce, že tu meleš nesmysly?
    Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 A nechceš se distancovat i od Lezce, který akci tak vesele propaguje? Zameť si před vlastním prahem
    Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Proc si myslis, ze Addidas nema nic spolecneho s lezenim? Vyrabi dost dobre lezecky, tak minimalne t
      Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 No on Adidas má s lezením už společného docela dost, protože podporuje řadu nejlepší současných lezc
        Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 závody Adidas Terrex už v ČR probíhaly loni
          Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 To, že Adidas sponzoroval loni závody a nějaké lezce neznamená, že je to lezecká značka jak se vám s
            Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Ano můj větnamec Ho Či Min má taky lezeckou firmu páč mi dodává tepláky na lezení!!
            Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Firma, ktera vyrabi jedny z nejlepsich lezecek uz se chtenechte k lezecke firme radi, rekl bych.
              Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Ono k Adidasu přímo či nepřímo patří spousta dalších značek, které jsou považovány za lezecké :-)
              Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 On Adidas vyrábí lezačky? Tak možná pro Bolta.
                Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 5.10 patří od předloňska Adidasu. V této diskusi se to zmiňuje. Patří mu také např. Reebok, Y-3, ješ
                  Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Mimo jine je treba v Rakousku Adidas jedna z nejprodavanejsich outdoorovych znacek. A to uz nejaky t
                    Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 5.10 shodou okolností užívám. Ale třech pruhů jsem si na nich nevšiml. Takže nemám pocit, že bych le
                      Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 To ze na sobe 5.10 nemaji 3 pruhy jeste neznamana, ze to neni Addidas :). Asi by si to priste chtelo
                        Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Lezačky 5.10 jsou furt 5.10. Konstrukční prvky vychází z 5,10, nikde na nich nevidím hřebíky z trete
                          Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Jenže o tom, jestli se ty konstrukční prvky budou inovovat nebo ne, a jestli se ty lezečky budou vůb
                            Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 A vyráběj ve Škodovce volkswageny nebo nevyráběj?
                              Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 V podstatě se v Mladé Boleslavi vyrábějí Lidová Wozítka za pekelnou cenu. (To ale nepovažuji za nic
                                Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Mimo jiné jsou ty cyklistické botky jedny z nejlepších na trhu vůbec. Bohužel podpora prodeje i outd
                                  Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 Adidas a jeho značky prodávají spíš přes módní krámy, hypermarkety a normální sporty, než přes Hudy
                                    Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 Holt evidentně lezecká firma.
                                      Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 Hudy taky už dávno nejni lezeckej obchod. Spíš butyk s outdór kůl hadrama.
        Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Nike si taky koupil pár SNB hvězd, stejná taktika.
  Re: Kampaň Adidasu 26.06.2013 Ano, tato akce rozhodně patří na skály.
Přečti si pozorně program -
procvičí si zásady
  Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Záleží jak to bude organizačně zvládnutý, nikde neni vyloučený, že příhlášení v první řadě dostanou
    Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 To je přesně ono, všichni vidí jenom mágo a tohle nikoho nezajímá. V Pravidlech pískovcového lezení
      Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 vypiju klidne adidas pivo a polezu v pravy adidas piskarsky kosili ovsem kdyz budu moc lizt s adidas
      Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 A pravidlech je zakázáno lézt na písku na TR.
        Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 A taky je zakázané lézt na mokrém pískovci. A předpově´d na víkend taková jaká je.
To jsem zv
      Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Jo, Bído, to vim taky, ale taky vim, že na ČHS je to každýmu buřt.
Loni mě situace co jsem vi
      Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Btw: plácání na webu to asi nespraví, jestli v komunitě najdeš dostatečnou podporu, klidně můžete, t
        Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 A co s tím má co dělat svaz? Nejsem členem, pravidla a podmínky svazu mne naprosto nezajímají a ani
          Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Chápu, myšlení bolí. No nic, snad naše vnoučata budou mít u nás na čem lízt. A když ne, tak se nic n
            Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 Při tvé inteligenci bych očekával, že si uvědomíš, že toto není otázka lezecká a nevyřeší ji (ani ne
              Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 Promiň, nejsem tak inteligentní jako Ty, abych viděl jediný možný řešení, a to řešení celospolečensk
                Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 Co je to mipsík?
                  Re: Kampaň Adidasu 29.06.2013 Asi filosofův další patvar. Když neví, kudy dále a je v úzkých, tak buď raději přestane komunikovat,
                    Re: Kampaň Adidasu 29.06.2013 Nevšiml jsem si že by tenhle remcal kdy sváděl téma jinam, na to tu přece jsou anonymní experti, kte
                      Re: Kampaň Adidasu 29.06.2013 Svádí ho jinam skoro pokaždé. Když už neví kudy dál k tématu, začne útočit v rovině osobní. I v tomt
                        Re: Kampaň Adidasu 29.06.2013 No jestli jsi ten anonym co to tu poslední dobou tak povznáší, tak odvádění od tématu vytýkalo docel
                          Re: Kampaň Adidasu 29.06.2013 Anonymů je tu mnoho, nevím tedy, co konkrétně máš na mysli. Ale zrovan já bych byl pro, aby admini n
                            Re: Kampaň Adidasu 29.06.2013 s mazáním offtopiců bych neměl problém, ještě k tomu přihodit mazání příspěvků za hranicí slušnosti
      Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 A co že Tě to vlastně žere?
Že někdo pořádá v kempu pod Císařem chlastačku, za kterou vybere
        Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 Máš recht. Chovají se stejně, jako jimi kritizovaní ochránci a zelení. Když jim někdo něco zakáže, j
          Re: Kampaň Adidasu 27.06.2013 no jasne, na co lidi vychovavat aby setrili skalu, tak kdeco olamou, se bude lizt jinde nebo se tam
            Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 Škoda, že podle argumentace nepoznám, zda to psal lezec, který bych chtěl zakázat akci Adidasu, nebo
              Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 neblazni, kdo bychtel neco zakazovat, dyt je to v pohode a jek je videt tak je tu vetsina lidi co so
              Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 a dost me mrzi ze tak chytrej clovek co vzdycky pozna jak to kdo myslel a vi vsechno tak dobre..tak
                Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 Uz se tesis az ti nekdo zacne vazne odpovidat na tenhle zjevnej pokus o flame s hrubkama a pak se u
                  Re: Kampaň Adidasu 30.06.2013 mas malou fantazii, stoprocentní ironie vubec nemusí být pouhej pokus o flame. zrejme slo o vystizen
  Re: Kampaň Adidasu 28.06.2013 Rajbovat masově písek je na pováženou, to asi jo. Snad se toho pořadatel - lokální Avanturistická ko
Záchrana z visu 24.06.2013 Ahoj,
chci se zeptat jakým způsobem zachránit parťáka visícího v bezvědomí, nebo v šoku, na dvouprameni.
Př. nehody: Slaňujeme vícedélku. Kamarád slaňuje první na dvouprameni se svázanými konci. Slaňuje osmičkou. Cestou ho trefí káme
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 Estli budou konce svázaný a slaňovat bude na osmě, tak téměř jistě projede... Prusik po osmou to řeš
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 pod...
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 Těžko. Jetli je lano provlečený třeba přes borhák a uzel dole dost velkej, aby neprojel, možná by se
    Re: Záchrana z visu 24.06.2013 Situace má několik řešení. Protiváha- Strausova metoda je jedním z nich. Zahájení protiváhy na zatíž
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Jedna z nejhorších možností co můžeš udělat. Visícímu bezvládnému tělu hrozí ortostatický šok. Čekán
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 Vytiahneš ho s pomocou svojej protiváhy a prusíku - Straussov systém improvizovanej záchrany. Ale ne
  Re: Záchrana z visu 24.06.2013 - osma kroutí lano, na vícedélkách to znamená, že zkroucené lano se při stahování spíše někde zachyt
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Pokud máš technickou představivost, zkoušej to podle jakékoliv metodiky - v učebnici, na webu, nebo
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Uzlaři, Uzlaři. Zbytečně moc googluješ. Osma se na jištění a slaňování na skalách i v horách používa
      Re: Záchrana z visu 26.06.2013 Díky za neocenitelné informace, kterými si vyřešil kompletní starosti zakladatele diskuse.
Za
  Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Pokud bude do 10m pod tebou, zkusil bych ho vytáhnout zpět protivahou (popisuje zde skoro každý), al
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Tady je docela dobrý popis toho co hrozí:
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Když dotyčný napsal, že by počkal, měl tím samozřejmě na mysli, že by počkal u zraněného s tím, že s
  Re: Záchrana z visu 25.06.2013 samozřejmě je to možné. teoreticky ti stačí maglajzpytlík, věnec expresek, dvě smyce přes rameno a p
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Ještě máš podle situace možnost slanit k němu na zatíženém laně po prusíku, záleží které prusíkovací
  Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Podle mě se vytahování nahoru učí v horoškolách, ale je to dobrý spíš na získání něčeho jako "š
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 ano, to je důležité! záchrana směrem dolů je mnohem jednodušší a méně namáhavá než sebelépe zvládnut
      Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Neuvěřitelné.. Po hodně dlouhý době konstruktivní diskuse.. Asi v Praze nejde net.. Super.
        Re: Záchrana z visu 25.06.2013 Přinejmenším Uzlar, Turek, Lukas B. a já jsme Pražáci vole prdele.
          Re: Záchrana z visu 25.06.2013 to mi připomíná okřídlené: "ty jsi takovej pitomec že bys klidně z fleku mohl bydlet v ...(měst
            Re: Záchrana z visu 25.06.2013 mozna se to spatne řadí, ale pokud jde o to, zda je himbajz z šalingradu, tak to fak netusim, ackoli
          Re: Záchrana z visu 26.06.2013 To vám přeju.
    Re: Záchrana z visu 25.06.2013 3a) A co se stane až parťáka v bezvědomí spustíš na nějakou polici?
      Re: Záchrana z visu 26.06.2013 4a
        Re: Záchrana z visu 26.06.2013 Když ho spustíš těch nahoře uváděných a teoretických 100-120 m, tak ti zbyde tak vytáhnout prusíky n
          Re: Záchrana z visu 26.06.2013 Proč? Na tom svázaným jednom prameni těch 100 - 120 m prostě slaníš.
            Re: Záchrana z visu 27.06.2013 A pak tam budeš dělat co, koukat 120 metrů nahoru na štand?
              Re: Záchrana z visu 01.07.2013 Pokud to chceš mít rozepsaný až do takovejch intimních podrobností, tak pak po nějaké době tvůj parť
      Re: Záchrana z visu 26.06.2013 Nebo pokud se ptáš na léčebnou část záchrany, tak za daných (drsných) podmínek se ti ho buď podaří n
        Re: Záchrana z visu 27.06.2013 Aj tak by bolo zaujimave vediet statistiku, kolko % horolezcov (a absolventov roznych horoskol) v pr
          Re: Záchrana z visu 27.06.2013 Ale tak volat hned vrtulník je asi v pořádku, akorát tazatel to okrajovou podmínkou svého modelu zak
          Re: Záchrana z visu 27.06.2013 Tak hned zavolat vrtuli je myslim jasné. Akorát nemusíš mít čim jí volat a vrtule může přiletět až z
    Re: Záchrana z visu 30.06.2013 Velmi dobře. Jedinou hnidku bych viděl v bodu 1), netřeba motat více prusíků, stačí jeden. Hasiči, v
      Re: Záchrana z visu 01.07.2013 Zaseklá osma - asi nůž. Vánočkovej prusík - zajímavé a podstatné doplnění, neznal jsem, vyzkouším.
bůldre v blansku 24.06.2013 ahoj, máte prosím někdo aktuálnější průvodce na bouldry v blansku? koukal sem na průvodce od čaje, ze štatlcupu 2009, ale dle databáze tam nějaké chybí....pošlete pls na h.kubicek@volny.cz
děkuji předem
Jan
foto dne zlatý ků 24.06.2013 prosím na té fotce ten lom co to je tam se i leze jako ? díky
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Nevim jako leze se v tom lomu kdyby ne nebo jo by to asi sem davali jako?
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Jasne ze se tam leze. Cesty maji vzdy 2 obtiznosti nastup ze zeme a z rypadla.
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Neleze se tam, taky to nechápu.
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 ..preklizkari.
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Alesi, promin, muj predchozi vykrik o preklizkarich byl neuvazenej.
Takze: Fotka lomu
    Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 A, proc by se tam muselo lezt, jsou to skaly.
B, mozna zamestnanci umi zakladat vlastni, nebo
      Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Nepoleze, neni to skála ani konglomerát.
A ochranáři asi chráněj každou kytku právě pro to, ž
        Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 A to stanoviště pro ty chráněné druhy, myslíš před výbuchem nebo po něm, až když nastoupí bagry a ta
        Re: foto dne zlatý ků 25.06.2013 budeš se divit, ale leze se ve spoustě lomů kde se těžilo :-)
  Re: foto dne zlatý ků 24.06.2013 Přečetl jsem si tvojí otázku 3x za sebou a musím říct, jsi fakt hlava.
Ecrins? 24.06.2013 čau,hledám tip na pěkný lezení v Ecrins, max AD-D. Lezli jsme la Meije south ridge, tak zhruba tak něco podobnýho-horský lezení, spíš po skále... Budu rád za případný doporučení.
  Re: Ecrins? 24.06.2013 Nejake moznosti najdes na HI
http:// tinyurl.com /n8d62ok
http:// tinyurl.com /lzepp6j
    Re: Ecrins? 24.06.2013 díky , dobrý články. Dibona je pěkná, ale mám obavu, že je na ní pořád plno, měl jsem představu něco
      Re: Ecrins? 25.06.2013 V clankach neni pouze Dibona a v pruvodcich je toho mraky.
Jen namatkou z topoguide
-P
Monte Cuco 24.06.2013 Ahoj, má někdo informace jak to vypadá s tábořením ve Finale Ligure v oblasti Monte Cuco? Zda je tradiční kemp v provozu, nebyl jsem tak hrůzu let, tak jestli se něco nezměnilo...
Díky didi
Chamonix 23.06.2013 Vratil se ted někdo ze Chamonix ?? jak to tam nahoře vypada s podminkama??
  Re: Skalky kolem Rauris? 23.06.2013 Bruck klettergarten cca 5km Z Zell, pořípadě Weisbach bei Lofer cca 4km z Zell.
    Re: Skalky kolem Rauris? 23.06.2013 Omluva, Weissbach je asi 40 km z Zell.
Svatošky - friend 22.06.2013 Čau.. dneska jsem byl na Svatoškách a bohužel se mi zasekl friend pod prvním kruhem cesty Ohří.. tak kdyby někdo náhodou na ten friend narazil a povedlo se mu ho vydolovat ven.. tak bych hodně ocenil (klidně i finančně) navrácení :)
1
...
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
...
2263
bůldre v blansku ahoj, máte prosím někdo aktuálnější průvodce na bouldry v blansku? koukal sem na průvodce od čaje, ze štatlcupu 2009, ale dle databáze tam nějaké chybí....pošlete pls na h.kubicek@volny.cz
děkuji předem
Jan honza k. 21:12:44 24.06.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: