LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230892 cest
Nové přelezy:
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Klub Dubina - Litoměřice
Pajkland - Olomouc
Škoda Sport Park - Plzeň

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kampaň Adidasu25.06.2013
Na pravé straně lezce je chvílemi reklama na tuto akci:

http://www.pohora.cz/lezte-bezpecne

Myslíte si, ž
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
A proč se ptáš na Lezci? Pokud tě to opravdu zajímá, tak by měl dotaz směřovat na CHKO, ne? Nebo na
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Jestliže někdo stále považuje lezec.cz za komunitní web, ptám se na názor komunity. Mě osobně to tře
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Tak tedy pokud tě zajímá názor náhodného čtenáře Lezce, tak ano, mě se akce líbí a nevadí mi.
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
tu máš dokaz toho že aj tie vaše zaprdene pieskovcove tradicie končia tam kde začina komernčný záuje
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Ještě že znám i inteligentní lidi ze Slovenska.
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
No bude to do budoucna ještě sranda :-) Lezení se stává masovější a komerčnější a do budoucna budeme
  Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
To máš tak - před rokem jsem tu na toto téma psal byl jsem za úplného idiota. Lezecká komunita není
   Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Udajne se akce inspirovala dokumentem "Smejdi" a prej to bude vazne vostry.
   Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Je otázka jestli s tím vůbec něco dělat jde.
Jak do mladé generace dostat úctu k přírodě, úc
    Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Samozřejmě, že jde. Ale nečekej, že to půjde odspodu. Řešení musí přijít shora, tedy ze strany ČHS.
    Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
odkdy se na SummitPostu resi poradi?
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
njn českému adidasu asi přišel manažerský befel z centrály -> zvýšit prodej v populárním sektrou
  Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Spíš Adi Dasshofer zatlačil na svoje továrny, aby vyrobily nejenom fotbalové trenýrky, ale také outd
   Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
nahodou adidas prevzal výrobu lezeček fiveten pokud vim tak už do lezeni take ma co kecat :)
    Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Podle mě proč ne."Povedená" a sponzorovaná akce pro každého.Za chvilku bude moc chodid do
     Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
...Těžko od cca 20ti-letých čekat nějakou velkou uvědomělost....
neměl bych z této situace ve
      Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
To by byla správná úvaha v okamžiku, kdy by se jednalo o jednorázovku. Ale takto, i když máš pravdu,
      Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Souhlasím s Benem, není to třeba vidět tak tragicky. Neustále sílí a mohutní generace, která leze ho
       Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Sleduji-li vývoj např. v Juře za posledních 5 let, tak ten strach mám. Můj pohled je, že Němci skály
        Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Ty už fakt lezeš 5 let?
        Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Tedy ja mam pocit, ze jezdim do nejake jine Jury. Jasne, ze obcas se nejaky traged se sahlem vidi, a
         Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
To je ale dano celkovym vyvojem hodnotoveho systemu u lidi. Prechod od skupinoveho k individualnimu,
      Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Kde jsi vzal, že kultovní osvěžovny jsou zdrojem uvědomění? Nebo že by se u Kosti vyměnilo osazenstv
       Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Osvěžovna je místo, kde komunita řeší své problémy velice rychle a efektivně. Pokud funguje osvěžovn
 Re: Kampaň Adidasu25.06.2013
Podle mě takové akce na písek absolutně nepatří a je to zakotvené v "pravidlech". To, že n
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Víš kdo je vůbec pořadatel této akce, že tu meleš nesmysly?
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
A nechceš se distancovat i od Lezce, který akci tak vesele propaguje? Zameť si před vlastním prahem
  Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Proc si myslis, ze Addidas nema nic spolecneho s lezenim? Vyrabi dost dobre lezecky, tak minimalne t
   Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
No on Adidas má s lezením už společného docela dost, protože podporuje řadu nejlepší současných lezc
    Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
závody Adidas Terrex už v ČR probíhaly loni
     Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
To, že Adidas sponzoroval loni závody a nějaké lezce neznamená, že je to lezecká značka jak se vám s
      Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Ano můj větnamec Ho Či Min má taky lezeckou firmu páč mi dodává tepláky na lezení!!
      Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Firma, ktera vyrabi jedny z nejlepsich lezecek uz se chtenechte k lezecke firme radi, rekl bych.
       Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Ono k Adidasu přímo či nepřímo patří spousta dalších značek, které jsou považovány za lezecké :-)
       Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
On Adidas vyrábí lezačky? Tak možná pro Bolta.
        Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
5.10 patří od předloňska Adidasu. V této diskusi se to zmiňuje. Patří mu také např. Reebok, Y-3, ješ
         Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Mimo jine je treba v Rakousku Adidas jedna z nejprodavanejsich outdoorovych znacek. A to uz nejaky t
          Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
5.10 shodou okolností užívám. Ale třech pruhů jsem si na nich nevšiml. Takže nemám pocit, že bych le
           Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
To ze na sobe 5.10 nemaji 3 pruhy jeste neznamana, ze to neni Addidas :). Asi by si to priste chtelo
            Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Lezačky 5.10 jsou furt 5.10. Konstrukční prvky vychází z 5,10, nikde na nich nevidím hřebíky z trete
             Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Jenže o tom, jestli se ty konstrukční prvky budou inovovat nebo ne, a jestli se ty lezečky budou vůb
              Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A vyráběj ve Škodovce volkswageny nebo nevyráběj?
               Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
V podstatě se v Mladé Boleslavi vyrábějí Lidová Wozítka za pekelnou cenu. (To ale nepovažuji za nic
                Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Mimo jiné jsou ty cyklistické botky jedny z nejlepších na trhu vůbec. Bohužel podpora prodeje i outd
                 Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Adidas a jeho značky prodávají spíš přes módní krámy, hypermarkety a normální sporty, než přes Hudy
                  Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Holt evidentně lezecká firma.
                   Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Hudy taky už dávno nejni lezeckej obchod. Spíš butyk s outdór kůl hadrama.
    Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Nike si taky koupil pár SNB hvězd, stejná taktika.
 Re: Kampaň Adidasu26.06.2013
Ano, tato akce rozhodně patří na skály.
Přečti si pozorně program -
procvičí si zásady
 Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Záleží jak to bude organizačně zvládnutý, nikde neni vyloučený, že příhlášení v první řadě dostanou
  Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
To je přesně ono, všichni vidí jenom mágo a tohle nikoho nezajímá. V Pravidlech pískovcového lezení
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
vypiju klidne adidas pivo a polezu v pravy adidas piskarsky kosili ovsem kdyz budu moc lizt s adidas
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A pravidlech je zakázáno lézt na písku na TR.
    Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A taky je zakázané lézt na mokrém pískovci. A předpově´d na víkend taková jaká je.
To jsem zv
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Jo, Bído, to vim taky, ale taky vim, že na ČHS je to každýmu buřt.
Loni mě situace co jsem vi
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Btw: plácání na webu to asi nespraví, jestli v komunitě najdeš dostatečnou podporu, klidně můžete, t
    Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A co s tím má co dělat svaz? Nejsem členem, pravidla a podmínky svazu mne naprosto nezajímají a ani
     Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Chápu, myšlení bolí. No nic, snad naše vnoučata budou mít u nás na čem lízt. A když ne, tak se nic n
      Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Při tvé inteligenci bych očekával, že si uvědomíš, že toto není otázka lezecká a nevyřeší ji (ani ne
       Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Promiň, nejsem tak inteligentní jako Ty, abych viděl jediný možný řešení, a to řešení celospolečensk
        Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Co je to mipsík?
         Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
Asi filosofův další patvar. Když neví, kudy dále a je v úzkých, tak buď raději přestane komunikovat,
          Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
Nevšiml jsem si že by tenhle remcal kdy sváděl téma jinam, na to tu přece jsou anonymní experti, kte
           Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
Svádí ho jinam skoro pokaždé. Když už neví kudy dál k tématu, začne útočit v rovině osobní. I v tomt
            Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
No jestli jsi ten anonym co to tu poslední dobou tak povznáší, tak odvádění od tématu vytýkalo docel
             Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
Anonymů je tu mnoho, nevím tedy, co konkrétně máš na mysli. Ale zrovan já bych byl pro, aby admini n
              Re: Kampaň Adidasu29.06.2013
s mazáním offtopiců bych neměl problém, ještě k tomu přihodit mazání příspěvků za hranicí slušnosti
   Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
A co že Tě to vlastně žere?
Že někdo pořádá v kempu pod Císařem chlastačku, za kterou vybere
    Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
Máš recht. Chovají se stejně, jako jimi kritizovaní ochránci a zelení. Když jim někdo něco zakáže, j
     Re: Kampaň Adidasu27.06.2013
no jasne, na co lidi vychovavat aby setrili skalu, tak kdeco olamou, se bude lizt jinde nebo se tam
      Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Škoda, že podle argumentace nepoznám, zda to psal lezec, který bych chtěl zakázat akci Adidasu, nebo
       Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
neblazni, kdo bychtel neco zakazovat, dyt je to v pohode a jek je videt tak je tu vetsina lidi co so
       Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
a dost me mrzi ze tak chytrej clovek co vzdycky pozna jak to kdo myslel a vi vsechno tak dobre..tak
        Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Uz se tesis az ti nekdo zacne vazne odpovidat na tenhle zjevnej pokus o flame s hrubkama a pak se u
         Re: Kampaň Adidasu30.06.2013
mas malou fantazii, stoprocentní ironie vubec nemusí být pouhej pokus o flame. zrejme slo o vystizen
 Re: Kampaň Adidasu28.06.2013
Rajbovat masově písek je na pováženou, to asi jo. Snad se toho pořadatel - lokální Avanturistická ko

 Záchrana z visu24.06.2013
Ahoj,
chci se zeptat jakým způsobem zachránit parťáka visícího v bezvědomí, nebo v šoku, na dvouprameni.

Př. nehody: Slaňujeme vícedélku. Kamarád slaňuje první na dvouprameni se svázanými konci. Slaňuje osmičkou. Cestou ho trefí káme
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
Estli budou konce svázaný a slaňovat bude na osmě, tak téměř jistě projede... Prusik po osmou to řeš
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
pod...
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
Těžko. Jetli je lano provlečený třeba přes borhák a uzel dole dost velkej, aby neprojel, možná by se
  Re: Záchrana z visu24.06.2013
Situace má několik řešení. Protiváha- Strausova metoda je jedním z nich. Zahájení protiváhy na zatíž
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Jedna z nejhorších možností co můžeš udělat. Visícímu bezvládnému tělu hrozí ortostatický šok. Čekán
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
Vytiahneš ho s pomocou svojej protiváhy a prusíku - Straussov systém improvizovanej záchrany. Ale ne
 Re: Záchrana z visu24.06.2013
- osma kroutí lano, na vícedélkách to znamená, že zkroucené lano se při stahování spíše někde zachyt
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Pokud máš technickou představivost, zkoušej to podle jakékoliv metodiky - v učebnici, na webu, nebo
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Uzlaři, Uzlaři. Zbytečně moc googluješ. Osma se na jištění a slaňování na skalách i v horách používa
   Re: Záchrana z visu26.06.2013
Díky za neocenitelné informace, kterými si vyřešil kompletní starosti zakladatele diskuse.
Za
 Re: Záchrana z visu25.06.2013
Pokud bude do 10m pod tebou, zkusil bych ho vytáhnout zpět protivahou (popisuje zde skoro každý), al
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Tady je docela dobrý popis toho co hrozí:
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Když dotyčný napsal, že by počkal, měl tím samozřejmě na mysli, že by počkal u zraněného s tím, že s
 Re: Záchrana z visu25.06.2013
samozřejmě je to možné. teoreticky ti stačí maglajzpytlík, věnec expresek, dvě smyce přes rameno a p
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
Ještě máš podle situace možnost slanit k němu na zatíženém laně po prusíku, záleží které prusíkovací
 Re: Záchrana z visu25.06.2013
Podle mě se vytahování nahoru učí v horoškolách, ale je to dobrý spíš na získání něčeho jako "š
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
ano, to je důležité! záchrana směrem dolů je mnohem jednodušší a méně namáhavá než sebelépe zvládnut
   Re: Záchrana z visu25.06.2013
Neuvěřitelné.. Po hodně dlouhý době konstruktivní diskuse.. Asi v Praze nejde net.. Super.
    Re: Záchrana z visu25.06.2013
Přinejmenším Uzlar, Turek, Lukas B. a já jsme Pražáci vole prdele.
     Re: Záchrana z visu25.06.2013
to mi připomíná okřídlené: "ty jsi takovej pitomec že bys klidně z fleku mohl bydlet v ...(měst
      Re: Záchrana z visu25.06.2013
mozna se to spatne řadí, ale pokud jde o to, zda je himbajz z šalingradu, tak to fak netusim, ackoli
     Re: Záchrana z visu26.06.2013
To vám přeju.
  Re: Záchrana z visu25.06.2013
3a) A co se stane až parťáka v bezvědomí spustíš na nějakou polici?
   Re: Záchrana z visu26.06.2013
4a
    Re: Záchrana z visu26.06.2013
Když ho spustíš těch nahoře uváděných a teoretických 100-120 m, tak ti zbyde tak vytáhnout prusíky n
     Re: Záchrana z visu26.06.2013
Proč? Na tom svázaným jednom prameni těch 100 - 120 m prostě slaníš.
      Re: Záchrana z visu27.06.2013
A pak tam budeš dělat co, koukat 120 metrů nahoru na štand?
       Re: Záchrana z visu01.07.2013
Pokud to chceš mít rozepsaný až do takovejch intimních podrobností, tak pak po nějaké době tvůj parť
   Re: Záchrana z visu26.06.2013
Nebo pokud se ptáš na léčebnou část záchrany, tak za daných (drsných) podmínek se ti ho buď podaří n
    Re: Záchrana z visu27.06.2013
Aj tak by bolo zaujimave vediet statistiku, kolko % horolezcov (a absolventov roznych horoskol) v pr
     Re: Záchrana z visu27.06.2013
Ale tak volat hned vrtulník je asi v pořádku, akorát tazatel to okrajovou podmínkou svého modelu zak
     Re: Záchrana z visu27.06.2013
Tak hned zavolat vrtuli je myslim jasné. Akorát nemusíš mít čim jí volat a vrtule může přiletět až z
  Re: Záchrana z visu30.06.2013
Velmi dobře. Jedinou hnidku bych viděl v bodu 1), netřeba motat více prusíků, stačí jeden. Hasiči, v
   Re: Záchrana z visu01.07.2013
Zaseklá osma - asi nůž. Vánočkovej prusík - zajímavé a podstatné doplnění, neznal jsem, vyzkouším.

 bůldre v blansku24.06.2013
ahoj, máte prosím někdo aktuálnější průvodce na bouldry v blansku? koukal sem na průvodce od čaje, ze štatlcupu 2009, ale dle databáze tam nějaké chybí....pošlete pls na h.kubicek@volny.cz
děkuji předem
Jan

 foto dne zlatý ků24.06.2013
prosím na té fotce ten lom co to je tam se i leze jako ? díky
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Nevim jako leze se v tom lomu kdyby ne nebo jo by to asi sem davali jako?
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Jasne ze se tam leze. Cesty maji vzdy 2 obtiznosti nastup ze zeme a z rypadla.
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Neleze se tam, taky to nechápu.
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
..preklizkari.
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Alesi, promin, muj predchozi vykrik o preklizkarich byl neuvazenej.

Takze: Fotka lomu
  Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
A, proc by se tam muselo lezt, jsou to skaly.
B, mozna zamestnanci umi zakladat vlastni, nebo
   Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Nepoleze, neni to skála ani konglomerát.
A ochranáři asi chráněj každou kytku právě pro to, ž
    Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
A to stanoviště pro ty chráněné druhy, myslíš před výbuchem nebo po něm, až když nastoupí bagry a ta
    Re: foto dne zlatý ků25.06.2013
budeš se divit, ale leze se ve spoustě lomů kde se těžilo :-)
 Re: foto dne zlatý ků24.06.2013
Přečetl jsem si tvojí otázku 3x za sebou a musím říct, jsi fakt hlava.

 Ecrins?24.06.2013
čau,hledám tip na pěkný lezení v Ecrins, max AD-D.  Lezli jsme la Meije south ridge, tak zhruba tak něco podobnýho-horský lezení, spíš po skále... Budu rád za případný doporučení.   
 Re: Ecrins?24.06.2013
Nejake moznosti najdes na HI
http:// tinyurl.com /n8d62ok
http:// tinyurl.com /lzepp6j
  Re: Ecrins?24.06.2013
díky , dobrý články. Dibona je pěkná, ale mám obavu, že je na ní pořád plno, měl jsem představu něco
   Re: Ecrins?25.06.2013
V clankach neni pouze Dibona a v pruvodcich je toho mraky.
Jen namatkou z topoguide
-P

 Monte Cuco24.06.2013
Ahoj, má někdo informace jak to vypadá s tábořením ve Finale Ligure v oblasti Monte Cuco? Zda je tradiční kemp v provozu, nebyl jsem tak hrůzu let, tak jestli se něco nezměnilo...
Díky didi

 Chamonix23.06.2013
Vratil se ted někdo ze Chamonix ?? jak to tam nahoře vypada s podminkama??

 Masakr pod Nanga Parbat23.06.2013
Ozbrojenci zabili v odlehlé severní části Pákistánu devět zahraničních horolezců a jejich místního průvodce. Oběti pocházely z Ukrajiny, Číny a Ruska. Cizinci chtěli vystoupat na devátou nejvyšší horu světa Nanga Parbat.
Zdroj:
 Skalky kolem Rauris?23.06.2013
Nemate nahodou nekdo tip (ci lepe pruvodce;-), na nejaky jednodylky pobliz Raurisu (popr.Zell am See/Kaprun)? Rodinna dovolena..;-) DikeZ*
 Re: Skalky kolem Rauris?23.06.2013
Bruck klettergarten cca 5km Z Zell, pořípadě Weisbach bei Lofer cca 4km z Zell.
  Re: Skalky kolem Rauris?23.06.2013
Omluva, Weissbach je asi 40 km z Zell.
  Re: Skalky kolem Rauris?24.06.2013
Diky, tim Bruck je mysleno tohle:
 Re: Skalky kolem Rauris?24.06.2013
Zdar, tohle by melo stacit:
  Re: Skalky kolem Rauris?24.06.2013
Diky za tip..

 Svatošky - friend22.06.2013
Čau.. dneska jsem byl na Svatoškách a bohužel se mi zasekl friend pod prvním kruhem cesty Ohří.. tak kdyby někdo náhodou na ten friend narazil a povedlo se mu ho vydolovat ven.. tak bych hodně ocenil (klidně i finančně) navrácení :) 

1   ...   512   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   530   531   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kampaň Adidasu
Na pravé straně lezce je chvílemi reklama na tuto akci:

http://www.pohora.cz/lezte-bezpecne

Myslíte si, že tyto akce patří do skal? Hlavně na pískovce? Co na to pravidla lezení na pískovcích a návštěvní řád CHKO?
Bída13:54:09 25.06.2013
odpovědět 
 Re: Kampaň Adidasu
A proč se ptáš na Lezci? Pokud tě to opravdu zajímá, tak by měl dotaz směřovat na CHKO, ne? Nebo na Adidas nebo horosvaz. Ale trochu mi uniká, proč se ptáš místního diskzuního fora. Skoro to vypadá, jak když tomu děláš reklamu. Do teď jsem o akci nevěděl, díky, že jsi na ní všechny co nejvíc upozornil.
14:03:52 25.06.2013
odpovědět 
  Re: Kampaň Adidasu
Jestliže někdo stále považuje lezec.cz za komunitní web, ptám se na názor komunity. Mě osobně to třeba zajímá, jak to vidí jiní lezci.
Bída19:01:05 26.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
Tak tedy pokud tě zajímá názor náhodného čtenáře Lezce, tak ano, mě se akce líbí a nevadí mi.
21:42:43 27.06.2013
odpovědět 
 Re: Kampaň Adidasu
tu máš dokaz toho že aj tie vaše zaprdene pieskovcove tradicie končia tam kde začina komernčný záujem a peniaze :)
14:09:26 25.06.2013
odpovědět 
  Re: Kampaň Adidasu
Ještě že znám i inteligentní lidi ze Slovenska.
Bída19:07:37 26.06.2013
odpovědět 
 Re: Kampaň Adidasu
No bude to do budoucna ještě sranda :-) Lezení se stává masovější a komerčnější a do budoucna budeme svědky věcí nebývalých :-D
Holt překližkářů jsou mraky a marketing velí tu masu zpracovat. Problém vidím v tom jak jim budou podávat přístup k přírodě jako takové a ke skalám. Čistě komerční přístup vede k tomu, že nová generace lidí považuje skály jen za cvičební nářadí které tu narostlo pro ně. Lezecká komunita by se měla začít zabývat něčím jako je trvalá udržitelnost lezení.

Na druhé straně tato konktétní akce není nic víc než konkurence obyčejným horoškolám na kterých stejně většinou jde jen o to "oblouznit" novou zapálenou roštěnku :-)
sd14:19:34 25.06.2013
odpovědět 
  Re: Kampaň Adidasu
To máš tak - před rokem jsem tu na toto téma psal byl jsem za úplného idiota. Lezecká komunita není schopna problém pochopit a pracovat s ním. Jediné, co umí, je plkat o čistotě lezení, přírodě, morálu a dalších debilitách, kterém jsou sice pravda, ale nic neřeší. A tak se jen vesele koukáme, jak to jde do kopru. Máme jen to, co zasloužíme. A dobře nám tak.
14:37:05 25.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
Udajne se akce inspirovala dokumentem "Smejdi" a prej to bude vazne vostry.
15:00:32 25.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
Je otázka jestli s tím vůbec něco dělat jde.
Jak do mladé generace dostat úctu k přírodě, úctu ke skalám a úctu jeden k druhému ?
Většina mladých lezců vnímá lezení jen jako soutěž proti druhému - vylézt vyšší číslo, ukázát že já jsme "lepší" než ty. Měří se jen a jen výkon. Skály jsou na stejné úrovni jako činka na benchpress. Zase na druhou stranu to jsou vlastnosti které k mládí patří a jsou biologicky dány. Těžko od cca 20ti-letých čekat nějakou velkou uvědomělost.
Moc tomu nepomáhá ani začínající velmi silné odtržení soutěžního lezení od skalního. Zdaleka už nejsou ojedinělé názory typu " Mne vůbec nezajímá co dokázali Huberové a nic mi to neříká, mne jen zajímá kolikrát jsi byl mistr světa a kolikátý jsi na SP."
sd15:18:19 25.06.2013
odpovědět 
    Re: Kampaň Adidasu
Samozřejmě, že jde. Ale nečekej, že to půjde odspodu. Řešení musí přijít shora, tedy ze strany ČHS. Jenže to je v tomto stejně výkonné a schopné, jako v sportovním lezení, takže nic.
19:39:22 25.06.2013
odpovědět 
    Re: Kampaň Adidasu
odkdy se na SummitPostu resi poradi?
honza15:32:34 26.06.2013
odpovědět 
 Re: Kampaň Adidasu
njn českému adidasu asi přišel manažerský befel z centrály -> zvýšit prodej v populárním sektrou outdooru o X procent ...
p15:46:29 25.06.2013
odpovědět 
  Re: Kampaň Adidasu
Spíš Adi Dasshofer zatlačil na svoje továrny, aby vyrobily nejenom fotbalové trenýrky, ale také outdoorové tričko. A toho se chytil David Gladiš a udělal reklamní kurzíky, za které dostane zaplaceno od Adiho.
Kuba Turek17:27:49 25.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
nahodou adidas prevzal výrobu lezeček fiveten pokud vim tak už do lezeni take ma co kecat :)
17:29:37 25.06.2013
odpovědět 
    Re: Kampaň Adidasu
Podle mě proč ne."Povedená" a sponzorovaná akce pro každého.Za chvilku bude moc chodid do skal jen s Bídou.
17:34:13 25.06.2013
odpovědět 
     Re: Kampaň Adidasu
...Těžko od cca 20ti-letých čekat nějakou velkou uvědomělost....
neměl bych z této situace velký strach. To přijde s věkem, se zkušenostma, s tlamama, s posezením v kultovních osvěžovnách.A ti, kteří nepochopí genius loci tradičních oblastí, se stejně rychle stáhnou zpět na překližku.
ben17:47:00 25.06.2013
odpovědět 
      Re: Kampaň Adidasu
To by byla správná úvaha v okamžiku, kdy by se jednalo o jednorázovku. Ale takto, i když máš pravdu, to nic neřeší, protože i když se ti, co nic nepochopili, stáhnou zpět, na skalách mezitím budou noví a noví. Takže i když jich řada bude průběžně vypadávat, bude se to zároveň i průběžně doplňovat.
19:37:36 25.06.2013
odpovědět 
      Re: Kampaň Adidasu
Souhlasím s Benem, není to třeba vidět tak tragicky. Neustále sílí a mohutní generace, která leze hodně a leze ráda, ale jen uvnitř!
Vždyť venku jsou ve spárách pavučiny, v chytech prach, podlahu tam neluxujou, co je rok dlouhej a není tam bar, kde namíchají super jonťák. Na venkovních skalách se po lezení sotva osprchujete a vůbec není tam tolik bezva lidí, se kterýma se můžete potkat na stěně a zajít pak na pivko.
Steve21:27:25 25.06.2013
odpovědět 
       Re: Kampaň Adidasu
Sleduji-li vývoj např. v Juře za posledních 5 let, tak ten strach mám. Můj pohled je, že Němci skály považují za pouhou tělocvičnu v hezkém prostředí a tak si devastují skály tím, že "lezou" cesty o dva stupně těžší než na co mají skrze šáhla, přitahování se od háku k háku a následného rybaření "vysněné" cesty ať už je to 5 či 10. Zdá se, že absence lezecké techniky se nahrazuje speciální technikou "Sitzen Scheisse Sack"
Uzlař22:25:58 25.06.2013
odpovědět 
        Re: Kampaň Adidasu
Ty už fakt lezeš 5 let?
H.22:55:09 25.06.2013
odpovědět 
        Re: Kampaň Adidasu
Tedy ja mam pocit, ze jezdim do nejake jine Jury. Jasne, ze obcas se nejaky traged se sahlem vidi, ale neni jich rozhodne vic nez ve Spanelsku, v jizni Francii nebo ve Vosges.

Jako alternativu doporucuji vyrazit treba na "smallwally" do BGL, do Oberreintalu, nebo do Kaiseru, tam neco podobneho nehrozi.

To, ze je na skalach vic lidi, nez driv, je sice neoddiskutovatelny a neprijemny fakt, ale stejne tak se v Alpach rozmnozili skialpiniste a v lesich bajkeri. Zakazat jim to nastesti nikdo nemuze a s trochou snahy neni problem se masam vyhybat.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.11:14:10 26.06.2013
odpovědět 
         Re: Kampaň Adidasu
To je ale dano celkovym vyvojem hodnotoveho systemu u lidi. Prechod od skupinoveho k individualnimu, z mesta do prirody, .. S tim tezko neco udela diskuse na Lezci :)
Belial05:29:56 27.06.2013
odpovědět 
      Re: Kampaň Adidasu
Kde jsi vzal, že kultovní osvěžovny jsou zdrojem uvědomění? Nebo že by se u Kosti vyměnilo osazenstvo?
09:45:46 26.06.2013
odpovědět 
       Re: Kampaň Adidasu
Osvěžovna je místo, kde komunita řeší své problémy velice rychle a efektivně. Pokud funguje osvěžovna jak má, oblast se vyvíjí dle místní etiky. Bohužel, tyto poslední bašty uvědomění padají jedna po druhé a ta, kterou jsi zmínil, je jedna z posledních.
Bída19:13:20 26.06.2013
odpovědět 
 Re: Kampaň Adidasu
Podle mě takové akce na písek absolutně nepatří a je to zakotvené v "pravidlech". To, že někdo z nováčků orve nějaký chyty, protože leze to, na co nemá nikoho v Adidasu netrápí. A to i proto, že firma k lezení vztah nemá a o tom, jak se má na písku lézt a jak nemá nic neví.
A akce není ideální ani na jiných skálách. Proč není možné stát fronty na cesty a hoblovat je TR na Smíchově, Rajčeti a dalších zařízeních pro to určených? Asi jen proto, že tam by pořadatel musel zaplatit vstup a na skalách to má zadara.

Řešením je se od výrobků pořadatelů distancovat. Já v trenýrkách se třema pruhama lízt nechodím a nebudu chodit. Teď už jen bojkotovat ostatní pořadatele.
H.23:15:15 25.06.2013
odpovědět 
  Re: Kampaň Adidasu
Víš kdo je vůbec pořadatel této akce, že tu meleš nesmysly?
Belial00:36:09 26.06.2013
odpovědět 
  Re: Kampaň Adidasu
A nechceš se distancovat i od Lezce, který akci tak vesele propaguje? Zameť si před vlastním prahem :-)
07:33:42 26.06.2013
odpovědět 
  Re: Kampaň Adidasu
Proc si myslis, ze Addidas nema nic spolecneho s lezenim? Vyrabi dost dobre lezecky, tak minimalne tahle spojitost tam je.
09:07:41 26.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
No on Adidas má s lezením už společného docela dost, protože podporuje řadu nejlepší současných lezců, kteří jeho výrobky (adidas a 5.10) propagují. Jsou to např. Huberovci, Dave Graham, Fred Nicole, Sasha Digiulian, Dean Potter, Carlo Traversi, Barbara Zangerl, Enzzo Oddo, M. S. Gobat a desítky dalších. Tydle lidi mají své výkony vydřené a přeju jim podporu, kterou jim může zajistit obdobná firma. Btw. s podobou, které se propaguje addias v čr přichází lidi z ČR (podle mě), jinde se zaměřuje na pořádání závodů pro špičku apod. , ono obdobně se na skalách masově prezentuje i Petzl..
12:52:33 26.06.2013
odpovědět 
    Re: Kampaň Adidasu
závody Adidas Terrex už v ČR probíhaly loni
 martan13:16:07 26.06.2013
odpovědět 
     Re: Kampaň Adidasu
To, že Adidas sponzoroval loni závody a nějaké lezce neznamená, že je to lezecká značka jak se vám svou kampaní snaží namluvit, ale že má větší rozpočet na marketing než lezecké firmy.
H.13:49:11 26.06.2013
odpovědět 
      Re: Kampaň Adidasu
Ano můj větnamec Ho Či Min má taky lezeckou firmu páč mi dodává tepláky na lezení!!
13:51:22 26.06.2013
odpovědět 
      Re: Kampaň Adidasu
Firma, ktera vyrabi jedny z nejlepsich lezecek uz se chtenechte k lezecke firme radi, rekl bych.
16:18:45 26.06.2013
odpovědět 
       Re: Kampaň Adidasu
Ono k Adidasu přímo či nepřímo patří spousta dalších značek, které jsou považovány za lezecké :-)
Kuba Turek18:18:21 26.06.2013
odpovědět 
       Re: Kampaň Adidasu
On Adidas vyrábí lezačky? Tak možná pro Bolta.
H.20:45:16 26.06.2013
odpovědět 
        Re: Kampaň Adidasu
5.10 patří od předloňska Adidasu. V této diskusi se to zmiňuje. Patří mu také např. Reebok, Y-3, ještě nedávno mu patřila skupina značek okolo Salomonu, atd... Takže je klidně možné, že lezeš v něčem adidasím a vůbec o tom nevíš :-)
Kuba Turek21:51:39 26.06.2013
odpovědět 
         Re: Kampaň Adidasu
Mimo jine je treba v Rakousku Adidas jedna z nejprodavanejsich outdoorovych znacek. A to uz nejaky ten patek. To ze to pribrzdeni cesi zacali vnimat az ted je spis k placi. Je videt jak malo lidi jezdi realne ven lezt.
Belial05:34:28 27.06.2013
odpovědět 
          Re: Kampaň Adidasu
5.10 shodou okolností užívám. Ale třech pruhů jsem si na nich nevšiml. Takže nemám pocit, že bych lezl v botách od Adidasu.
Ven jezdím lízt docela dost, ale aktuálně ne tolik do Rakouska. Loni jsem jezdil hlavně do Jury, strávil jsem tam za léto přes 30 dní. A musím říct, že Němci jsou taky dost zabržděný. Adidas tam běžně lezci nenosí.
Nebyls náhodou v Rakousku místo na lezení na nějakým oválu?
H.07:12:01 27.06.2013
odpovědět 
           Re: Kampaň Adidasu
To ze na sobe 5.10 nemaji 3 pruhy jeste neznamana, ze to neni Addidas :). Asi by si to priste chtelo zjistit fakta nebo si alespon precist diskuzi, kde ti to napsalo uz nekolik lidi, nez zasa zacnes plkat blbosti.
10:19:27 27.06.2013
odpovědět 
            Re: Kampaň Adidasu
Lezačky 5.10 jsou furt 5.10. Konstrukční prvky vychází z 5,10, nikde na nich nevidím hřebíky z treter Adidas.
Ono když si chci koupit VW, tak taky nejdu do prodejny Seatu. A to mnoho konstrukčních prvků je naprosto stejných, což u 5,10 a Adidasu fakt ne.
To jen pro chytrolína na de mnou.
H.10:55:15 27.06.2013
odpovědět 
             Re: Kampaň Adidasu
Jenže o tom, jestli se ty konstrukční prvky budou inovovat nebo ne, a jestli se ty lezečky budou vůbec dál vyrábět, od jisté doby rozhodují v centrále Adidasu. Úplně stejně, jako se o vývoji nového seatu nebo škodovky (a o tom, jaký může být) rozhoduje v centrále VW (a s ohledem na to, aby například škodovka VW nekonkurovala). Chápeš?
(Nic proti tomu, ale prostě, tak to je.)
12:16:42 27.06.2013
odpovědět 
              Re: Kampaň Adidasu
A vyráběj ve Škodovce volkswageny nebo nevyráběj?
H.17:53:04 27.06.2013
odpovědět 
               Re: Kampaň Adidasu
V podstatě se v Mladé Boleslavi vyrábějí Lidová Wozítka za pekelnou cenu. (To ale nepovažuji za nic špatného.) Stejně tak 5.10 už nejméně rok není jenom lezečková firma, protože z její gumy a adisasího svršku se teď vyrábějí nejen lezečky, ale také botky pro volný čas a třeba taky cyklistické boty do terénu. )Ani to nepovažuji za nic špatného.)
Kuba Turek18:55:33 27.06.2013
odpovědět 
                Re: Kampaň Adidasu
Mimo jiné jsou ty cyklistické botky jedny z nejlepších na trhu vůbec. Bohužel podpora prodeje i outdoorových hader i botek v ČR je, ale nějak chybí zboží :) .. drobný detail.
Belial22:57:39 27.06.2013
odpovědět 
                 Re: Kampaň Adidasu
Adidas a jeho značky prodávají spíš přes módní krámy, hypermarkety a normální sporty, než přes Hudy a spol. Není v tom zakopaný pes, že je nemůžeš najít?
Kuba Turek15:31:24 28.06.2013
odpovědět 
                  Re: Kampaň Adidasu
Holt evidentně lezecká firma.
18:25:24 28.06.2013
odpovědět 
                   Re: Kampaň Adidasu
Hudy taky už dávno nejni lezeckej obchod. Spíš butyk s outdór kůl hadrama.
22:18:36 28.06.2013
odpovědět 
    Re: Kampaň Adidasu
Nike si taky koupil pár SNB hvězd, stejná taktika.
Bída19:14:32 26.06.2013
odpovědět 
 Re: Kampaň Adidasu
Ano, tato akce rozhodně patří na skály.
Přečti si pozorně program -
procvičí si zásady bezpečného lezení a jištění
procvičí si lanové techniky
vyzkoušejí si nějaké výrobky

V neděli mají hodinový závod (kdo ví jestli v lezení nebo v běhu v tretrách) a pak se rozejdou do skal.

Co je na tom špatného? Prostě jiný druh nějakého kurzu, kde se má někdo možnost dozvědět něco z bezpečnosti a zachlastat. Pořádá to nějaká sportovní firma - no a co, třeba to přiláká nějaký jiný typ lidí.
Kdo chce ať jede, nedělejte tu ze sebe militantní klasiky .
Dušan K.22:37:39 26.06.2013
odpovědět 
 Re: Kampaň Adidasu
Záleží jak to bude organizačně zvládnutý, nikde neni vyloučený, že příhlášení v první řadě dostanou nalejvárnu o tom jak se ve skalách chovat..
Jsou vidět různý věci v Tisý, magnézium skousnu, ale viděl jsem už párkrát věci typu lano skrz starej rezavej kruh na rybu, pod tim německy mluvící rodinka...holt pískovcovej václavák pro ty, co by si to doma nikdy za cenu těch drsnejch pokut nedovolili, ale u nás jim nic nehrozí.
Ale zpátky k tématu: třeba patří, třeba nepatří, těžko říct.
filosof01:08:34 27.06.2013
odpovědět 
  Re: Kampaň Adidasu
To je přesně ono, všichni vidí jenom mágo a tohle nikoho nezajímá. V Pravidlech pískovcového lezení je Článek 2 bod 1, který jasně odkazuje na ochranu přírody a Návštěvní řád CHKO zakazuje pořádání hromadných a veřejných akcí mimo sídliště bez povolení CHKO. Na netu je návštěvní řád CHKO Labské pískovce prakticky nedohledatelný, ale v obecném návrhu pro CHKO tento bod je a vím, že v případě Hudy Cupu se s ochranáři jednat muselo. Takže tohle je hromadná veřejná a k tomu komerční akce a chtěl bych vědět, jak má probíhat ukázka jištění. To s každým účastníkem či dvěmi poleze horský vůdce? Na vrchol? Nebo jen k poslednímu kruhu a pak na rybu? Je úplně jedno, jestli je to Adidas, adidos nebo Salewa. Komerční hromadné akce do skal a přírody nepatří a nemyslím tím různé akce typu posledního slanění, 24hodinovky, skalní muže a podobně. Tento bod by měl být zakotven jak v pravidlech na pískách, ale i na nepískovcových skalách. Možná i v pravidlech boulderingu, ale to by napřed musela nějaká existovat, o což současné vedení ČHS zrovna moc nestojí.
Bída12:59:05 27.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
vypiju klidne adidas pivo a polezu v pravy adidas piskarsky kosili ovsem kdyz budu moc lizt s adidas maglajzakem v Sasku! jinak to mam .. na lehaaaatku.
 stara prodejna ... :)14:13:11 27.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
A pravidlech je zakázáno lézt na písku na TR.
H.17:48:12 27.06.2013
odpovědět 
    Re: Kampaň Adidasu
A taky je zakázané lézt na mokrém pískovci. A předpově´d na víkend taková jaká je.
To jsem zvědavej jak se ty firma s dlouhou lezeckou tradicí jako je Adidas zachová.
19:56:47 27.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
Jo, Bído, to vim taky, ale taky vim, že na ČHS je to každýmu buřt.
Loni mě situace co jsem viděl v Tisý vytočila natolik, že jsem napsal dotaz na ČHS. Počti si, tady máš výsek mailu:
----------- ----------- ----------- ----------- ------
odpovídám na Váš dotaz týkající se dodržování pravidel pískovcového lezení.
K porušování pravidel skutečně dochází, a to jak k porušování pravidel pískovcového lezení, tak k porušování podmínek, které jsou pro některé oblasti stanoveny v rozhodnutích, na základě kterých je možno lézt ve zvláště chráněných územích. Možnosti řešení jsou ale minimální:
- Pravidla lezení, ať už pískovcová nebo skalní, jsou interním dokumentem ČHS a vztahují se tedy jen na členy ČHS. Pro nečlena nejsou závazná, nemusí je dodržovat. Všichni lezci však musí dodržovat podmínky stanovené orgánem ochrany přírody, pokud jsou pro dané území stanoveny. Tyto podmínky jsou často shodné s pravidly lezení, tj. na písku zákaz lezení za mokra, zákaz používání mg apod. Kontrola dodržování těchto podmínek a případné sankce jsou plně v kompetenci příslušných orgánů ochrany přírody (viz zákon o ochraně přírody a krajiny, funkce dobrovolné stráže apod.).
- V rámci ČHS je jediným „mocenským a sankčním“ nástrojem, prostřednictvím něhož lze řešit různá provinění vč. nedodržování pravidel, možnost podat stížnost k disciplinární komisi, která oznámený přestupek prošetří a rozhodne o sankci, která však nemůže být finanční. Podrobněji viz info na webu http://www.horosvaz.cz/chs-informace/disciplinarni-komise/. Disciplinární komise ovšem opět rozhoduje jen o přestupcích členů ČHS.
- ČHS nemá a jako občanské sdružení nemůže mít žádný orgán, který by dodržování pravidel kontroloval a nedodržení finančně sankcionoval. Na dodržování pravidel do určité míry dohlíží oblastní vrcholové komise, ale spíše namátkově, bez možnosti sankcí.
- Obecně platí, že dodržování pravidel lezení (nebo šířeji – dodržování slušného chování na skalách) je věcí lezců samotných a místní lezecké komunity: Pokud si lezci mezi sebou sami neudělají pořádek, neudělá ho ani nikdo jiný. ČHS má možnost ovlivňovat situaci pouze tím, že zveřejňuje pravidla lezení a podmínky stanovené orgány ochrany přírody, apeluje na jejich dodržování, ve spolupráci s orgány OP pomáhá instalovat informační tabule, upozorňuje na případné problémy...
- Stráž, která funguje v Sasku a může udělovat pokuty, jsou s největší pravděpodobností pracovníci orgánů ochrany přírody; rozdíl je v tom, že v Sasku mají na strážce peníze, zatímco u nás ne, takže pro celou CHKO pracují např. jen dva strážci, kteří nemají na starosti jen horolezce...
Obávám se, že Vás asi moje odpověď neuspokojí, ale možnosti ČHS, které je občanským sdružením závislým z 99 % na práci dobrovolníků, jsou v této oblasti opravdu minimální. K dispozici je jen osvěta a vnitřní regulace lezecké komunity...
filosof18:19:10 27.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
Btw: plácání na webu to asi nespraví, jestli v komunitě najdeš dostatečnou podporu, klidně můžete, třeba i v součinnosti s ochranářema, omrknout jak ta akce probíhá a nějak smysluplně to tam umravňovat nebo zatrhnout. Jsem proti nesmyslným buzeracím typu "nejsi členem čhs, nesmíš lízt", ale pokud někdo dle libovůle prasí skálu, přijde mi na místě ho legitimními prostředky vykázat do potřebných mezí.

Ale tak nějak mi přijde, že v tomhle ohledu by měl trochu fungovat svaz. Bohužel, realita je realita.
Jediným smysluplným řešením asi bude dostavit se v hojným počtu na příští valnou hromadu a tohle téma tam otevřít a požadovat nějaký výsledky.
filosof18:32:09 27.06.2013
odpovědět 
    Re: Kampaň Adidasu
A co s tím má co dělat svaz? Nejsem členem, pravidla a podmínky svazu mne naprosto nezajímají a ani se nehodlám nějakými pravidly a směrnicemi ČHS řídit. Je to něco jako svaz zahrádkářů, ne? Že v některých oblastech smějí lézt jen členové ČHS? No a co? To je problém mezi mnou a oblastí, tedy CHKO, majitelem či státem. Ale určitě mi do toho nebude kecat svaz ani jeho zástupci.
20:31:34 27.06.2013
odpovědět 
     Re: Kampaň Adidasu
Chápu, myšlení bolí. No nic, snad naše vnoučata budou mít u nás na čem lízt. A když ne, tak se nic neděje jinde zdravej rozum a zájem mají a se sebestřednýma nýmandama uměj zatočit...si kdyžtak zalezou tam :-)
filosof23:18:32 27.06.2013
odpovědět 
      Re: Kampaň Adidasu
Při tvé inteligenci bych očekával, že si uvědomíš, že toto není otázka lezecká a nevyřeší ji (ani nemohou) lezci nebo ČHS, ale že je to otázka společenská, kterou je potřeba řešit na celospolečenské úrovni a zlepšení situace ve skalách pak bude jen příjemným vedlejším efektem. A právě třeba akce Adidasu může být z tohoto hlediska velmi prospěšná. Mnohem víc jak nějaká pravidla ČHS.
07:26:44 28.06.2013
odpovědět 
       Re: Kampaň Adidasu
Promiň, nejsem tak inteligentní jako Ty, abych viděl jediný možný řešení, a to řešení celospolečenský :-) To si jeden říká jak je takovýhle kličkování vůbec možný...
Člověka schopnýho diskuse bych se zeptal: V jakým sportu (ať zůstanem jen u sportu) se lidi obejdou bez základních regulí? Ale arogantního mipsíka?
Radši budu dost inteligentní na to, abych v týhle plodný anonymní debatě nepokračoval.
filosof15:43:51 28.06.2013
odpovědět 
        Re: Kampaň Adidasu
Co je to mipsík?
17:32:10 28.06.2013
odpovědět 
         Re: Kampaň Adidasu
Asi filosofův další patvar. Když neví, kudy dále a je v úzkých, tak buď raději přestane komunikovat, nebo se snaží svést téma jinam, nebo vymýšlí nesmysly.
09:24:20 29.06.2013
odpovědět 
          Re: Kampaň Adidasu
Nevšiml jsem si že by tenhle remcal kdy sváděl téma jinam, na to tu přece jsou anonymní experti, kteří svý cancy podporují pseudoargumenty. Proč by s takovými génii ztrácel čas. Ale některý anonymy chápu, kde jsou ty časy, kdy diskuse na lezci měla úroveň a mělo smysl se podepisovat.
10:23:08 29.06.2013
odpovědět 
           Re: Kampaň Adidasu
Svádí ho jinam skoro pokaždé. Když už neví kudy dál k tématu, začne útočit v rovině osobní. I v tomto vlákně v tom vesele pokračuje. K názoru na ČHS umí jen zmínku o sebestředném nýmandovi a pokračuje arogantním mopsíkem. Ale alespoň pobaví, to se mu musí nechat :-) Vždy rád čekám, s čím se zase vytasí :-)
14:40:45 29.06.2013
odpovědět 
            Re: Kampaň Adidasu
No jestli jsi ten anonym co to tu poslední dobou tak povznáší, tak odvádění od tématu vytýkalo docela dost lidí tobě, jinejm ani ne..
17:14:45 29.06.2013
odpovědět 
             Re: Kampaň Adidasu
Anonymů je tu mnoho, nevím tedy, co konkrétně máš na mysli. Ale zrovan já bych byl pro, aby admini nemilosrdně mazali všechno, co je offtopic. Když se to drží tématu, je jedno, jaké IQ má přispěvatel a zda je a nebo není anononym. A když to je to mimo, nepatří to sem i kdyby to bylo od podepsaného génia.
18:10:44 29.06.2013
odpovědět 
              Re: Kampaň Adidasu
s mazáním offtopiců bych neměl problém, ještě k tomu přihodit mazání příspěvků za hranicí slušnosti a třeba tu nebude muset člověk blejt.
20:58:52 29.06.2013
odpovědět 
   Re: Kampaň Adidasu
A co že Tě to vlastně žere?
Že někdo pořádá v kempu pod Císařem chlastačku, za kterou vybere závratných 170 Kč za kus a v ceně je pivo a grilovačka? K*rva to je ale komerční akce.
Že tam někomu do hlavy nahustí promo o svých výrobcích? Že tam ze svýho nějaká firma zacvaká čas nějakýho horskýho vůdce, kterej zájemcům něco ukáže, nějaký jistítka a nějaký techniky a poví jim něco o bězpečnosti? Že si někde natáhnou slacklinu nebo že si na zajdou na cvičnej šutr a budou se tam tahat na kladkostroji?
A jestli si tam náhnou 2 cesty a z těch 20ti lidí si každej tu cestu jednou vyleze? Víc toho za jeden den asi nestihnou.
Vo co jako go?
Jako vadí, že si pár překližkářů absolvuje kurs na skalách a že si zkusí lézt na skále?

Hoši, to by se mělo hlásit. Minimálně na ČHS, CHKO, MŽP a polici ČR. A taky Chocholouškovi jako podezření na pořádnou paranoiu.



Prudič20:59:44 27.06.2013
odpovědět 
    Re: Kampaň Adidasu
Máš recht. Chovají se stejně, jako jimi kritizovaní ochránci a zelení. Když jim někdo něco zakáže, je debil a nerozumí tomu a klidně si to porušují. Ale sami by rádi podle své chuti zakazovali ostatním a když jsou každému pro srandu, nejraději by svolali bonzáckou domobranu. Pokud budu mít čas, na akci zajdu už je kvůli podobným rýpalům, jako je Bída a filozof.
21:41:56 27.06.2013
odpovědět 
     Re: Kampaň Adidasu
no jasne, na co lidi vychovavat aby setrili skalu, tak kdeco olamou, se bude lizt jinde nebo se tam vysakaj novy chyty a cojako, stejne ty skaly jednou spadnou a jestli spadnou o par stoleti driv nebo pozdejc je burt, ted jsme tu my a my si chceme lizt ak dyz se bojime tak si to nejak zjednodusime anenechame si do toho kecat vod rypalu kdyz tomui rozumime mnohem lip dedkove jedni stary premoudreli co nechapou jaka je doba. s pravidlama dete nekam nejsou potreba lidi vedi sami nejlip co delat nejsou prece debylni
23:25:02 27.06.2013
odpovědět 
      Re: Kampaň Adidasu
Škoda, že podle argumentace nepoznám, zda to psal lezec, který bych chtěl zakázat akci Adidasu, nebo nebo zelený ochranář, který by chtěl zakázat v určité oblasti lezení.
07:17:57 28.06.2013
odpovědět 
       Re: Kampaň Adidasu
neblazni, kdo bychtel neco zakazovat, dyt je to v pohode a jek je videt tak je tu vetsina lidi co souhlasi s tim, ze nejaky setrny chovani ke skalam je uplna blbost, to mas jak se silnicnima pravidlama, tam taky vsichni jezdej slusne dyk sme v cechach. nejaky celospolecensky zmeny jsou sice podle nekterych blbcu uplne o nicem, teraba kamos co ma slechtickou krev hned co se vratil z JARu pindal ze cesi sou jedna pakaz a jediny co na ne plati je bic kam se podivas. nema pravdu vocas, dyt kam se podivas je vsecko v pohode, na silnicich, u vody..cesi sou zlatej narod jak beranci co se vychovani uz rodej z delohy tak co je vychovavat.
10:43:31 28.06.2013
odpovědět 
       Re: Kampaň Adidasu
a dost me mrzi ze tak chytrej clovek co vzdycky pozna jak to kdo myslel a vi vsechno tak dobre..tak proste jako ze nepoznas moji argumentacy co k cemu a jak, protoze to je jak kdyby si chtel abych se snad podepsal ale tohle je komunytni web a muzu si tu delat co chci, stejne jako na skalach, proste si to poradnw precti dyt je to jasny. konecne zas poradna debata co ma smisl. tak at ti to leze a nenech se omezovat tema chytrakama tady co tomu vubec nerozumy
10:47:26 28.06.2013
odpovědět 
        Re: Kampaň Adidasu
Uz se tesis az ti nekdo zacne vazne odpovidat na tenhle zjevnej pokus o flame s hrubkama a pak se u toho budes ukajet u monitoru? Ale rozumim, kazdej jsme nejakej :D
14:03:38 28.06.2013
odpovědět 
         Re: Kampaň Adidasu
mas malou fantazii, stoprocentní ironie vubec nemusí být pouhej pokus o flame. zrejme slo o vystizeni pristupu tech, co jim jsou pravidla u zadku aniz by si uvedomili ze si pod svou prdylkou rezou vetyvku.
19:48:05 30.06.2013
odpovědět 
 Re: Kampaň Adidasu
Rajbovat masově písek je na pováženou, to asi jo. Snad se toho pořadatel - lokální Avanturistická kompanyje (Adventure Company) aspoň chopí citlivě.

Když ne, aspoň si ji místní maj šanci podat udělením ekonomické lekce (= nenakupovat u nich). Je fakt, že chlapci a děvčátka z AC mohli odklonit akcičku na nějakou místní vyvřelinu, která toho vydrží víc a je jí tu taky dost.

Ale dá se komerčně i šetrně. Třeba první EC Rock Trip proběh v klidu.

Víc mi nasere, když Bednaříci a další Fekál Outdooristi lepěj do vrcholovek svý reklamy. A pak dělaj jakože nic.
Papouš16:03:52 28.06.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi