LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230950 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Boulder Cave Bar - Opava
Flash Boulder Bar - Brno

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 :(01.07.2013
nehoda ceskeho lezce v Cerne hore -> http://1url.cz/NNPs
 Re: :(01.07.2013
Novinky.cz: ...muž spadl při zdolávání hory Kučki Kom. Jeho kolegu ze stěny zachránila přivolaná Hor

 Rychlopas do Peru01.07.2013
Zdar, nemáte někdo zkušenost s vycestováním s rychlopasem do Peru? Letím za 2,5 týdne a zjistil jsem, že mám propadlej pas a novej asi nestihnu (trvá 3 týdny). Rychlopas se dá vyřídit na počkání a je na 6 měsíců, ale zrovna do Peru požadujou platnost cest
 Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
Jako nedokážu si představit, že tě vouřada na letišti v Limě pošle zpátky jen protože máš sice platn
  Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
Damy za okenkem to neurychli, protoze se to posila nekam na centralni zpracovani (tusim, ze mozna do
   Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
Takhle - rychlopas v záloze + paralelně žádost o normální pas.
 Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
Dělají se 3 druhy pasů. Jeden rychlý do 24 hodin, potom do týdne (ten dělají v místě kde vydávají pa
  Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
díky, škoda že o té prostřední variantě slyším až teď, nikdo z dam mě na to smaozřejmě neuzpozornil,
   Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
No tak mně to ta paní nabídla sama od sebe. Tudíž netuším jestli to nebyla její vlastní iniciativa,
   Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
Ještě bych dodal, že jsem prostě obdržel klasický starý český pas z 90. let. A je to dva roky zpět.
    Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
aha, já tuhle variantu ani nevygooglil, to vypadá že to přestalo platit...
  Re: Rychlopas do Peru02.07.2013
Do Srbska sis dělal pas zbytečně, už čtyři roky se tam dá jet na občanku :)
 Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
Jeden den rozdil je dost malo na to aby se dalo predpokladat ze projdes, tj ze te na letisti v Lime
 Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
ps
Takze kdby se me nekdo ptal co s tim.. ja bych tam letel a vzal si par set dolaru na nepre
  Re: Rychlopas do Peru01.07.2013
díky za zkušenost, s kapříkama variantně taky počítám
   Re: Rychlopas do Peru02.07.2013
Nemam sice zkušenost s rychlopasem, ale před měsícem jsme měli v Limě na letišti potíže s normálnim
    Re: Rychlopas do Peru02.07.2013
V Latinské Americe je DOST pravděpodobná varianta, že nikoli neumí, ale zejména NECHTĚJÍ umět. A gri
   Re: Rychlopas do Peru02.07.2013
Na letisti / na pasovce bych otevrenej uplatek asi nezkousel, to by mohlo byt kontraproduktivni. Ale

 Cobra vs. Python01.07.2013
Prosím poraďte...
Chtěl bych na písek nějaké měkčí boty a mám důvěru ke značce La Sporiva. Proto se rozhoduji mezi lezačkou typu Cobra a Python.
Máte nekdo s nimi zkušennosti? Doporučte. Cena nerozhoduje.Děkuji.Z.
 Re: Cobra vs. Python01.07.2013
Myslím že bude asi nejlepší si je vyzkoušet a rozhodnout se sám. Než aby jsi tady od někdoho slyšel
  Re: Cobra vs. Python01.07.2013
No to je zase rada...
Samozřejmě že koupím ty, které mi budou více sedět!
Když se tu p

 jaké boty?30.06.2013
Ahoj, mám trochu problém s výběrem vhodné kategorie bot. Jedu za týden na Dachstein na 3 dny a to na ledovcový kurz, plus nějaké ferraty. Mám boty čistě Dčka, ferratové nízké Garmont a pak Meindly tak B, B/C. Turistické mačky beru a mají univerzální vázán
 Re: jaké boty?01.07.2013
Já byl na ledovcovém kurzu loni a řekl bych, že brát si s sebou "D" boty je zbytečný. Měl
 Re: jaké boty?01.07.2013
nemám tedy tuchy o těch písmenech, ale nejlepčí jsou holiny, samozřejmě je potřeba vhodně nakombinov
 Re: jaké boty?02.07.2013
No pokud máš doma takto pěkně seřazený jednotlivý kategorie, mohl by jsi už vědět na co je máš. Poku

 Bílá skála u Štěchovic30.06.2013
Hoj, nevite nekdo jak to tam ted vypada? Pry je to hodne lamave a nebezpecne i pro turisty, kteri chodi dole po stezce. Spravce se mi neozyva...
 Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
  Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
Je to dobrodružné. Ale krásné!
   Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
A je to aspoň lezení po (byť lámavý) skále, nebo je to napůl choďák roštím, bahnem a ostružinama typ
 Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
Jak by to vypadalo? Stále stejně :) Skála je lámavá, lezení je dobrodružství, skoby stárnou, musí se
  Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
Bílá skála je taková pohoda jako Řež nebo Mařena? Čekal jsem, že je to masakr typu Branická skála;)
   Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
To je o hodně horší než Braník.
 Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
dost blbě se to hledá. lépe řečeno může se stát, že kolem toho lámavýho hnusu 5x projdeš a nepřijde
  Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
vony se už neprodávají nafukovací matračky? slyšel jsem o tvrďácích, co se na lezení na stěně přímo
   Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
ted bych nedoporucovallezt na bilych skalach,pokud nechcete zabit turisty.dobrej je podzim.pitomci c
    Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
Dík všem za info. Asi spíš dopadne ta Mařenka. Nechci dole nikoho zabít.
    Re: Bílá skála u Štěchovic01.07.2013
woe jasnozřivej gorbi, několik z nás v týhle diskusi charakter materiálu zmínilo. ale jasně, jsme pi

 Mapa skal ve Skaláku30.06.2013
Ahoj, nemáte někdo mapu skal ve Skaláku? Na Hruboskalsko.cz nefunguje. Díky moc David.

 Spojení lan30.06.2013
Zdarvím, chtěl bych jestli je možné spojit dvě lana o průměru 10mm a 9,mm pro slanění? Polezeme 40 metrů. Takže by nám jedno nestačilo na slanění, proto je chceme spojit. díky
 Re: Spojení lan30.06.2013
Dvojitá rybářská spojka.
  Re: Spojení lan30.06.2013
Jde mi o to, jestli to nebude vadit při slanění, když je rozdílný průměr lan. Používáme kyblíky RE g
   Re: Spojení lan30.06.2013
"Velmi dobré spojení pro lana nestejně velkého průměru." Mně by to na slanění nevadilo, je
    Re: Spojení lan01.07.2013
pokud jedno z lan není dvacetiletej boleťák (kterej stejně nevohneš do kyblíku), tak 9 a 10 mm je z
     Re: Spojení lan01.07.2013
Tak
   Re: Spojení lan30.06.2013
Kvůli kyblíku to vadit nebude. Můžeš slaňovat i na
kombinaci tlustého lana a pevnější repky.

 Lezecky Saltic Tanaka30.06.2013
Mate nekdo skusenosti z lezkamy Saltic Tanaka. Jde mi hlavne o to o kolik se roztahnou? Dik

 Kavkaz, Elbrus a okoli29.06.2013
Ahoj, mel by nekdo zajem o lezeni na Kavkazu? Konkretne v Rusku, nejvyssi hora Elbrus a okoli. Vic nez 35 horolezeckych cest a moznost celorocniho lyzovani. Poskytuju pomoc s doklady, licenci, ubytovanim a dalsimi zalezitosti. Spoluprace s Kavkazskym alpi

 Čelovky Fenix29.06.2013
Máte někdo zkušenosti z těmito čelovkami? Připadají mi výkonově úplně jinde než třeba Petzl. A cena poloviční. http://kuc.cz/2n4w1v
 Re: Čelovky Fenix30.06.2013
Výkonově možná, kvalitou a zpracováním vůbec.
  Re: Čelovky Fenix30.06.2013
Belial nevím kdes na to přišel, že FENIX jsou nekvalitní. dneska FENIXe nahrazujou u jeskyňářů všech
  Re: Čelovky Fenix30.06.2013
Máš nějaké konkrétní zkušenosti? Nebo třeba že by ti dělali problém s reklamací?
   Re: Čelovky Fenix30.06.2013
Vezmi do ruky Petzl Tikka 2 XP a Fenix HP11 - rozdíly ve zpracování, v konstrukci, v celkém proveden
    Re: Čelovky Fenix30.06.2013
a co od čelovky očekáváš? Aby měla tři proužky?
A na rozdíl od petzlu jsem neslyšel že by Fen
    Re: Čelovky Fenix02.07.2013
Děláš si legraci? Fenix jsou snad nejdražší značkové čelovky, a svým zpracováním a spolehlivostí nem
     Re: Čelovky Fenix02.07.2013
Já Petzla používám :-)
     Re: Čelovky Fenix15.09.2013
Já taky a dál budu.
      Re: Čelovky Fenix18.09.2013
Já mám s čelovkama Petzl velmi dobré zkušenosti (Petzl Tikka XP a Petzl Nao). Zato velmi negativní z
    Re: Čelovky Fenix30.10.2014
Ty jo, ten pán fakt vůbec netuší o čem mluví.
Fenix HL21 se prodával okolo osmi stovek.
 Re: proč kupovat drahé Petzl30.06.2013
Já mám spíše zkušenost, že dříve než čelovku rozbiješ, opotřebuješ, budeš mít potřebu koupit si výko
  Re: proč kupovat drahé Petzl30.06.2013
Jo, ale toto je právě ta konstrukce "ala" Fenix, o které mluvím. Samozřejmě vše má svého z
   Re: proč kupovat drahé Petzl30.06.2013
A testoval jsi někdy některou z uvedených čelovek? Nebo z čeho jsi nabyl takové zkušenosti?
   Re: proč kupovat drahé Petzl30.06.2013
Škoda že nenapíše někdo, kdo má praktickou zkušenost z těžších podmínek, nějaký jeskyňář a tak...
    Re: proč kupovat drahé Petzl01.07.2013
Mám praktickou zkušenost. Jinak bych sem nepsal. Mám doma HP11, HL30, Tikka XP 2 a XP 1, Tikka 2 Plu
     Re: proč kupovat drahé Petzl02.07.2013
a mohol by si tieto vypísané zoradiť tak, aby to ukazovalo, ktoré ako hodnotíš? od najlepšej po najh
      Re: proč kupovat drahé Petzl02.07.2013
Nejde obecně říct, která je nejlepší a která nejhorší. Otázka na co to chceš. Na běhání používám Sil
     Re: proč kupovat drahé Petzl02.07.2013
Petzl se taky moc chlubit nemůže, měl by za ty peníze být lepší. Tikka 2XP - průhledný tělo vadí, ne
     Re: proč kupovat drahé Petzl16.09.2013
23 čelovek? Jaka je to diagnoza? :D
   Re: proč kupovat drahé Petzl30.06.2013
Počkej, ten Sencor na
    Re: proč kupovat drahé Petzl30.06.2013
Sencor je Japonská firma, ale stejně jako Petzl, Fénix a další vyrábí v číně :-)
     Re: proč kupovat drahé Petzl30.06.2013
Mám už asi 8 čelovku. Začínal jsem ve své době s krabičkou od mýdla a odřezanou baterkou :-). Petzly
      Re: proč kupovat drahé Petzl02.07.2013
Přesně tak. Mám pocit, že někteří lidi žijí ještě na stromech. Petzl už je dávno mrtvý a i nejlevněj
   Re: proč kupovat drahé Petzl30.06.2013
To zní jako by ti rukama prošlo desítky čelovek od Fénixu. Je tomu tak nebo si měl jen jednu nebo žá
   Re: proč kupovat drahé Petzl02.07.2013
Zato konstrukce ale Petzl Myo XP, kdy se nejdriv ukrouti (po cca. roce) drat u lampy, a nasledne uhn
   Re: proč kupovat drahé Petzl16.09.2013
TY VOLE CO TO PLACAS?????????? Fenixy pouzivaj skoro vsichni kamaradi jeskynari, ktere znam. Vcetne
   Re: proč kupovat drahé Petzl17.09.2013
tak tyhle problemy jsem bohuzel mel s petzlem myo xp... kabel se dvakrat zlomil, v autorizovanem se
  Re: proč kupovat drahé Petzl04.07.2013
u ní uvádí dobu provozu 3hod, buď chyba nebo nesmysl.
 Re: Čelovky Fenix30.06.2013
Mam praktickou zkušenost s čelovkou Fenix HP11. Vlastním ji rok a v zimě ji používám obden na skialp
 Re: Čelovky Fenix30.06.2013
Petzl má na svou cenu a profláklou značku čelovky nehorázné šmejdy. U Petzl Myo jsem 4x (!!!) reklam
  Re: Čelovky Fenix30.06.2013
Asi proto, že je vyrábí ve stejné čtvrti jako Sencor :-)
   Re: Čelovky Fenix30.06.2013
To neni o místě výroby, to je o použití materiálů a konstrukci. Ať mi nikdo netvrdí, že o tom firma
    Re: Čelovky Fenix01.07.2013
Tady je celkem podrobná recenze nějakého jeskyňáře
  Re: Čelovky Fenix02.07.2013
Jo ten kabel je fakt oser. mam myo rxp a kabel se me zlomil uz 4x. 3x mi to spravoval kamos a naposl
 Re: Čelovky Fenix01.07.2013
Mám dva roky čelovku Fenix HL21 R2 a jsem s ní naprosto spokojen. Jedinou výtku mám k elektronické r
  Re: Čelovky Fenix01.07.2013
Taky jsem odmítnul vyhazovat peníze za Petzl a koupil jsem Fenix HP11 (1500Kc). Jsem s ni spokojeny,
   Re: Čelovky Fenix01.07.2013
Zkusenost s HP10 perfektni, celovka nikdy nezklamala a to ji mam uz cca 3 roky.

Naroz
  Re: Čelovky Fenix01.07.2013
ty cinske jsou tak na chatu, kde bude mit nekdo nahradni celovku. JEndou jsem ji vzal do jsekyne a v
   Re: Čelovky Fenix02.07.2013
Mně to nedá nevyzkoušet ten výkonný SENCOR za pár babek, takže vám dám vědět, jak to dopadlo, počkej
    Re: Čelovky Fenix02.07.2013
Používám už několik let čelovky s led typu Cree Q5 koupené přes eBay, cena je cca 6$ i s poštovným.
     Re: Čelovky Fenix02.07.2013
Tak mám ten Sencor doma. Svítivost je tedy úžasná, je lehoučká a tělo čočky z hliníku. Vše dobře líc
 Re: Čelovky Fenix02.07.2013
Celé to na mě dělá dojem skryté reklamy Fenixu. Nemůžu si pomoct.
  Re: Čelovky Fenix02.07.2013
Neřekl bych...
  Re: Čelovky Fenix03.07.2013
Ano, měl jsem stejný dojem.
  Re: Čelovky Fenix03.07.2013
Já ten dojem taky neměl. Stejným způsobem by se dalo usoudit, že Belial dělá cílenou reklamu Petzlu,
   Re: Čelovky Fenix03.07.2013
To spíš ne. Cree je firma na výrobu LEDek. Nevyrábí čelovky
    Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse03.07.2013
Tu diskusi jsem vyvolal já a opravdu jsem měl zájem zjistit praktické zkušenosti s čelovkami Fenix.
     Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse03.07.2013
Nevím, proč v tomto hledat nějakou konspiraci. Tak to prostě je - kdo trochu sleduje tuto oblast, ví
      Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse03.07.2013
A to je přesně ono. Infiltrovat to pořádně neumí, není to moc chytré, ale klientům tuhle službu nabí
       Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse04.07.2013
Zato Kuba, ten se umí infiltrovat dokonale ;-)
        Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse04.07.2013
...a anonym se bojí podepsat.
       Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse04.07.2013
Nevim, nevim. Já jsem podezíravej dost, ale nejseš ty už trochu paranoidní?
(Mimochodem, věta
        Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse04.07.2013
Zase se bojis podepsat ty jeden sladky anonyme, co?
         Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse05.07.2013
Ale do prčic. To na co reaguješ jsem psal já. Nebyl to strach, ale asi únava. Prostě jsem podpis zap
  Re: Čelovky Fenix10.07.2013
Fenix versus Petzl, podle mého soukromého názoru je pro běžného sportovce lepší Fenix, neboť za méně
   Re: Čelovky Fenix10.07.2013
Pro ty co zajímá srovnávací test svítivosti čelovek.
Je to v Azbuce, ale snad si s tím poradí
    Re: Čelovky Fenix10.07.2013
teda je tam i AJ verze, tak si to přepněte ;)
    Re: Čelovky Fenix10.07.2013
sorry, ale to NENÍ test čelovek. JDE O TEST normálních svítilen, tedy příručních. A víme jak to bývá
     Re: Čelovky Fenix10.07.2013
Zase jeden excelentní příspěvek ;)
Co takhle nekafrat a vybrat si z levého sloupce správný ná
      Re: Čelovky Fenix11.07.2013
jsou tam stovky svítilen a mezi nima pár čelovek. Když svůj odkaz uvedeš slovy "test čelovek&qu
   Re: drahé čelovky vs. levné10.07.2013
:-)) Sociálně slabší jedinci, to jsi mne rozesmál :-D
Jakákoliv čelovka ti vydrží maximálně
    Re: drahé čelovky vs. levné10.07.2013
Přesně tak. Je směšné, že se někdo může vytahovat používáním dávno překonaného Petzlu a myslet si, ž
    Re: drahé čelovky vs. levné11.07.2013
Brát si do Alp nějakou obrandovanou nonamku utěsněnou páskou, to mi zrovna racionální nepřipadá, spí
     Re: drahé čelovky vs. levné01.11.2014
To: whitewolf - tvůj názor je z řady HI-TECH uživatelů, že? Asi nepamatuješ, když se čelovky vyráběl
     Re: drahé čelovky vs. levné To: whitewolf01.11.2014
To: whitewolf - tvůj názor je z řady HI-TECH uživatelů, že? Asi nepamatuješ, když se čelovky vyráběl
    Re: drahé čelovky vs. levné15.09.2013
No, Fenixe mam uz vic nez rok a stale funguje bez problemu.
     Re: drahé čelovky vs. levné16.09.2013
No ony ty noname výrobky fungujou a zhusta dobře a často jsou technologicky lepší než značkové věci
      Re: drahé čelovky vs. levné16.09.2013
No vidíš, mě zase zklamal drahej Petzl (konkrétně Myo RXP), měsíc po konci záruční doby zničeho nic
      Re: drahé čelovky vs. levné16.09.2013
Tohle je rozumná úvaha, ale já osobně si myslím, že to už také není úplně pravda. Používám levnou, v
       Re: drahé čelovky vs. levné16.09.2013
Taky je to trochu o srdíčku. Někdo rád podpoří vykořisťovatele z východu, někdo radši evropany s vla
        Re: drahé čelovky vs. levné17.09.2013
To je nějaký vtip? Co se dá na čelovce vyvíjet? Návrh elektroniky a konstrukce je otázkou několika h
         Re: drahé čelovky vs. levné17.09.2013
Jsi zřejmě fundovaný vývojář, že tak všechno jasně vidíš :-). Když už někdo vrazil prachy a energii
         Re: drahé čelovky vs. levné18.09.2013
Podporovat Evropu a vlastní zemi je opravdu maximálně "zvrácené", mnohem lepší je nakupova
          Re: drahé čelovky vs. levné18.09.2013
Myslím, že to dotyčnému vysvětluješ zcela zbytečně. Má své zlaté, v Asii za pár kaček vyrobené, klap
           Re: drahé čelovky vs. levné18.09.2013
Co se týče podpory Evropy, tak nevidím významný rozdíl, jestli si koupím čelovku Petzl vyrobenou v Č
 Re: Čelovky Fenix30.10.2014
Testoval jsem jednoho Fenixe, viz
 Re: Čelovky Fenix30.10.2014
Mám taky nějakýho Fénixe, myslím, že je to HP 11. Používám převážně na běhání. Svítí dobře, rychle s
  Re: Čelovky Fenix humus31.10.2014
Petr s Petrem si tu loni hezky popovídali. Firma co nemá na reklamu = body dolů.
  Re: Čelovky Fenix31.10.2014
spíš to vidím na nekvalitní baterie, pokud chceš naplno využít nejsilnější mód tak budeš muset sáhno
 Re: Čelovky Sunree31.10.2014
Mám dva modely Sunree (několik modelů různých výkonů a váhy) a mohu jen doporučit. Už jen to, v jaké
  Re: Čelovky Sunree31.10.2014
Dobrá volba
  Re: Čelovky Sunree31.10.2014
Dobrá volba
   Re: Čelovky Sunree31.10.2014
Ty krááso ...borci z česka propagují značku na čínskejch stránkách :-D
    Re: Čelovky Sunree31.10.2014
Proč ne, v chině umějí vyrobit dobré zboží za 10tinovou cenu, viz porovnání Petzl a Sunree. Pokud ch
    Re: Čelovky Sunree31.10.2014
Proč ne, v chině umějí vyrobit dobré zboží za 10tinovou cenu, viz porovnání Petzl a Sunree. Pokud ch
   Re: Čelovky Sunree31.10.2014
Ty krááso ...borci z česka propagují značku na čínskejch stránkách :-D http:// goo.gl/nSpNeH

1   ...   510   511   512   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   528   529   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Čelovky Fenix
Máte někdo zkušenosti z těmito čelovkami? Připadají mi výkonově úplně jinde než třeba Petzl. A cena poloviční. http://kuc.cz/2n4w1v
21:12:10 29.06.2013
odpovědět 
 Re: Čelovky Fenix
Výkonově možná, kvalitou a zpracováním vůbec.
Belial00:12:41 30.06.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
Belial nevím kdes na to přišel, že FENIX jsou nekvalitní. dneska FENIXe nahrazujou u jeskyňářů všechny starší Petzl čelovky... Fenix má perfektní servis co já vim, a problémy s nima skoro nebývají ...
09:04:12 30.06.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
Máš nějaké konkrétní zkušenosti? Nebo třeba že by ti dělali problém s reklamací?
14:27:19 30.06.2013
odpovědět 
   Re: Čelovky Fenix
Vezmi do ruky Petzl Tikka 2 XP a Fenix HP11 - rozdíly ve zpracování, v konstrukci, v celkém provedení ti budou patrné prakticky hned. Pokud ne, tak jsi zaujatý. Fenix dobře svítí a je levný, tím to končí.
Belial19:37:21 30.06.2013
odpovědět 
    Re: Čelovky Fenix
a co od čelovky očekáváš? Aby měla tři proužky?
A na rozdíl od petzlu jsem neslyšel že by Fenix někomu začal hořet na hlavě
D.19:54:15 30.06.2013
odpovědět 
    Re: Čelovky Fenix
Děláš si legraci? Fenix jsou snad nejdražší značkové čelovky, a svým zpracováním a spolehlivostí nemají konkurenci. Potvrdí to každý, kdo se o čelovky jen trochu zajímá a neskočí na žvást, že Petzl je kvalitní výrobce materiálu pro lezce. Petzl čelovky už jsou dávno mrtvé a skoro nikdo je nepoužívá.
13:01:37 02.07.2013
odpovědět 
     Re: Čelovky Fenix
Já Petzla používám :-)
Kuba Turek15:16:58 02.07.2013
odpovědět 
     Re: Čelovky Fenix
Já taky a dál budu.
21:18:45 15.09.2013
odpovědět 
      Re: Čelovky Fenix
Já mám s čelovkama Petzl velmi dobré zkušenosti (Petzl Tikka XP a Petzl Nao). Zato velmi negativní zkušenosti mám s čelovkou Silva.
07:49:24 18.09.2013
odpovědět 
    Re: Čelovky Fenix
Ty jo, ten pán fakt vůbec netuší o čem mluví.
Fenix HL21 se prodával okolo osmi stovek.
Oproti těm petzl šeptátkům to fakt svítí, používá to jednu AA! A oproti cenově srovnatelnejm petzlům z hnusnýho plastu je to vyloženě držák
s atestací vodotěsnosti! a pro pád z 1,5 metru.
Ani o dost dražší čelovky nejsou tak odolný jako tahle.
Bohužel ta byla nahrazena HL22 a ta je trochu horší a HL50 je sice pecka, ale zase dražší.
Uvidíme s čím přijdou teď po novym roce..
Marek20:12:20 30.10.2014
odpovědět 
 Re: proč kupovat drahé Petzl
Já mám spíše zkušenost, že dříve než čelovku rozbiješ, opotřebuješ, budeš mít potřebu koupit si výkonnější, protože tohle jde kupředu mílovými kroky. Podívej se na tohle, lehká (90g), super výkonná (160 lm) a stojí tři stovky...
http://tinyurl.com/ost6zat.
Místo jedné Petzl si koupíš 6 těhle čelovek!!
18:39:45 30.06.2013
odpovědět 
  Re: proč kupovat drahé Petzl
Jo, ale toto je právě ta konstrukce "ala" Fenix, o které mluvím. Samozřejmě vše má svého zákazníka. Pokud nevyžaduješ od čelovky spolehlivost, nevadí ti problémy při dešti, lámající se káblíky, hlavolam při sestavování, zaoxidované kontakty protože je použitý levný materiál, pouzdro na baterky = krabička na mýdlo, ze které se občas a zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli uvolní pásek co drží čelovku na hlavě, nefunkční optika, která je spíše imitací čočky než reálně fungující, apod., tak tuto čelovku rozhodně doporučuju. Pokud potřebuješ na své výlety spolehlivou čelovku, tak se podobným exemplářům obloukem vyhni i kdyby je rozdávali zadarmo.
Belial19:45:36 30.06.2013
odpovědět 
   Re: proč kupovat drahé Petzl
A testoval jsi někdy některou z uvedených čelovek? Nebo z čeho jsi nabyl takové zkušenosti?
20:16:42 30.06.2013
odpovědět 
   Re: proč kupovat drahé Petzl
Škoda že nenapíše někdo, kdo má praktickou zkušenost z těžších podmínek, nějaký jeskyňář a tak...
20:19:29 30.06.2013
odpovědět 
    Re: proč kupovat drahé Petzl
Mám praktickou zkušenost. Jinak bych sem nepsal. Mám doma HP11, HL30, Tikka XP 2 a XP 1, Tikka 2 Plus, Led Lenser H7 a H14, Silva Trail Runner a Trail Runner Plus a dalších asi 5ks z eBay a dealExtreme. Když nepočítám Sencory apod. sračky, tak celkem cca. 23 čelovek :) Ty z eBay jsou sice levné a nestojí za nic, ale aspoň mají super výkon ...
Belial14:13:59 01.07.2013
odpovědět 
     Re: proč kupovat drahé Petzl
a mohol by si tieto vypísané zoradiť tak, aby to ukazovalo, ktoré ako hodnotíš? od najlepšej po najhoršiu? :-)
08:14:06 02.07.2013
odpovědět 
      Re: proč kupovat drahé Petzl
Nejde obecně říct, která je nejlepší a která nejhorší. Otázka na co to chceš. Na běhání používám Silvu Trail Runner - je lehká a má posilikovaný pásek, který pak neklouže z hlavy. Docela hodně svítí. Na běžky jsem celou zimu bral LedLenser H14, protože dlouho vydržela i v mrazu. Do batohu na klasickou tůru nebo na hory, kdy nebudu vědět co se bude dít si beru Tikku XP. Na občasný výlet do jeskyně jsem použil HP11, na to jsem ji i kupoval - moc se mně u ní nelíbí oxidace kontaktů a hlavně její poměrně složité skládání, když vám z ní vypadne ve tmě pásek kolem hlavy. Taky jsem neměl moc důvěru v odklopné sklíčko, které je hodně náchylné na ulomení, člověk musí dávat bacha. Na většinu mnou provozovaných aktivit je ale pro svoji velikost nepoužitelná. H7 se mně moc neosvědčila - 2x přelomený přívodní kabel, zaoxidované kontakty, klouzání po hlavě a odřené uši při běhu....všechny ostatní "levné" čelovky nejsou v podstatě ani vlhkotěsné a jelikož potřebuji spolehlivou čelovku, neberu nikdy ty z eBay nikam na hory, kde budu 100pro potřebovat svítit. Max. si je někdy vemu na kolo.
Belial13:52:49 02.07.2013
odpovědět 
     Re: proč kupovat drahé Petzl
Petzl se taky moc chlubit nemůže, měl by za ty peníze být lepší. Tikka 2XP - průhledný tělo vadí, neumí svítit přímo rovně, neni vodotěsná = Tikka XP 1 byla mnohem lepší, měli do ní jen dát lepší diodu/elektroniku.
Myo XP 1. a 2. verze - v kabelu jsou drátky s "křehkou" izolací, ta rychle popraská a buď praskne drátek = přestane svítit nebo se dva drátky spojí a kabel zahoří (stalo se víckrát, kabel je pod proudem i při vypnutý čelovce) Myo XP/RXP posledníverzi jsem ještě nezkoumal jestli to už vůbec začali řešit... Za mne Petzl taky nic moc - hořící čelovka v báglu je úžasný zpestření výletu, navíc to je za těžký prachy.
12:07:41 02.07.2013
odpovědět 
     Re: proč kupovat drahé Petzl
23 čelovek? Jaka je to diagnoza? :D
M.18:24:52 16.09.2013
odpovědět 
   Re: proč kupovat drahé Petzl
Počkej, ten Sencor na http://tinyurl.com/ost6zat, to je zjevně levná čína za tři stovky; pro tu asi může platit, co píšeš. Chceš ale říct, že výše uvedené platí podle tvé zkušenosti i pro Fenix? Vím o něm jen to, co jsem usoudil ze stránek výrobce - a nezdálo se mi, že by jejich politikou bylo vyrábět levný šmejd...
Robert20:20:26 30.06.2013
odpovědět 
    Re: proč kupovat drahé Petzl
Sencor je Japonská firma, ale stejně jako Petzl, Fénix a další vyrábí v číně :-)
20:26:42 30.06.2013
odpovědět 
     Re: proč kupovat drahé Petzl
Mám už asi 8 čelovku. Začínal jsem ve své době s krabičkou od mýdla a odřezanou baterkou :-). Petzly mám 3 (poslední jsem kupoval před 6 lety) a výkonově nestačí ani na nejlevnější čelovky za 90 Kč. Poslední kusy na skialpy: Black Diamond odešla při první výměně baterek, hned na to se poškodilo držení polohy. 2 roky používám nějakou čelovku Energizer, kterou mi půjčil kámoš, když jsem šel od něj v noci navalený a on měl strach, ať trefím :-) A pořád funguje, válela se ve sněhu, vůbec ji nešetřím, půjčuji svým dětem na hraní i k ohni. Tak si potom vyber :-) osobně bych s klidem koupil ten Sencor a pár krát otestoval na vycházce a tak. Do drahých čelovek už nejdu. Je pravda, co psal jeden výše, vývoj jde kupředu hodně rychle.
20:51:55 30.06.2013
odpovědět 
      Re: proč kupovat drahé Petzl
Přesně tak. Mám pocit, že někteří lidi žijí ještě na stromech. Petzl už je dávno mrtvý a i nejlevnější čelovky z eBay s Cree LED vydrží opravdu hodně a výkon je srovnatelný se špičkovými Fenixy, a to za desetinovou cenu. Můžu potvrdit z několikaleté zkušenosti.
13:06:16 02.07.2013
odpovědět 
   Re: proč kupovat drahé Petzl
To zní jako by ti rukama prošlo desítky čelovek od Fénixu. Je tomu tak nebo si měl jen jednu nebo žádnou?
20:51:07 30.06.2013
odpovědět 
   Re: proč kupovat drahé Petzl
Zato konstrukce ale Petzl Myo XP, kdy se nejdriv ukrouti (po cca. roce) drat u lampy, a nasledne uhnije! u krabicky s baterkama.
Po tehle zkusenosti jsem si koupil o polovinu levnejsiho Fenixe. Na pohled vypada tak nejak hrubjejc, ale i po dvou letech na rozdil od Petzla sviti.
Geo15:49:34 02.07.2013
odpovědět 
   Re: proč kupovat drahé Petzl
TY VOLE CO TO PLACAS?????????? Fenixy pouzivaj skoro vsichni kamaradi jeskynari, ktere znam. Vcetne plavani ve slane vode a podobne. Starsi Petzly (Myo, Duo) vydrzi min. Ja mam do der HP 10 a je skvela (na lezeni a zalozni do jeskyn mam lehci Zebralight). Stejnou a nebo novejsi variantu ma v podstate cely klub a nikdo si nikdy nestezoval. Naopak na Petzl Myo jsem slysel stiznosti hned nekolik.
 lada15:45:40 16.09.2013
odpovědět 
   Re: proč kupovat drahé Petzl
tak tyhle problemy jsem bohuzel mel s petzlem myo xp... kabel se dvakrat zlomil, v autorizovanem servisu mi dali novy kabel rovny misto stoceneho takze ted mi to odstava a cekam kdy ho zas zlomim. mel sem dlouho tikkju xp. byla fajn ale moc nesvitila...
 jan210:41:42 17.09.2013
odpovědět 
  Re: proč kupovat drahé Petzl
u ní uvádí dobu provozu 3hod, buď chyba nebo nesmysl.
Paja09:26:40 04.07.2013
odpovědět 
 Re: Čelovky Fenix
Mam praktickou zkušenost s čelovkou Fenix HP11. Vlastním ji rok a v zimě ji používám obden na skialpy a na běžky. Nosim ji na hory i na kolo. Nemůžu proti ní říct jediný křivý slovo.
Vše funguje jak má a svítí skvěle.
Doporučuju.
Peky20:33:38 30.06.2013
odpovědět 
 Re: Čelovky Fenix
Petzl má na svou cenu a profláklou značku čelovky nehorázné šmejdy. U Petzl Myo jsem 4x (!!!) reklamoval vadný kablík. Tj čelovka chvilku fachala, pak začla problikávat a pak útrum. Na protiúčet my bylo umožněno pořídit Petzl Duo. Ta je celkem dobrá (ovšem taky neskutečně mastná) a přesto mi u ní napraskl horní plastový kryt baterie (nebylo to špatným zacházením). Raději kup něco levnějšího než je Petzl, snad všechno bude kvalitnější než jejich čelovky, bohužel.
Jarda20:48:39 30.06.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
Asi proto, že je vyrábí ve stejné čtvrti jako Sencor :-)
20:54:00 30.06.2013
odpovědět 
   Re: Čelovky Fenix
To neni o místě výroby, to je o použití materiálů a konstrukci. Ať mi nikdo netvrdí, že o tom firma neví. Prostě sypou na trh šmejdy, aby si lidi museli za nějaký čas pořídit další. Kola kapitalismu se musí točit!
J.21:57:29 30.06.2013
odpovědět 
    Re: Čelovky Fenix
Tady je celkem podrobná recenze nějakého jeskyňáře http://www.podzemi.net/news/recenze-fenix-tk35/
08:41:14 01.07.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
Jo ten kabel je fakt oser. mam myo rxp a kabel se me zlomil uz 4x. 3x mi to spravoval kamos a naposled sem to poslal do vertikalu v nadeji ze to bude oka. No oka to zatim je ale ti volove me tam nedali zatoceny kabel ale normalni ktery kdyz celovku sbalim tak ho musim zkroutit. Ach jo. cekam kdy to zase klekne. kabel uz nikdy!
17:14:01 02.07.2013
odpovědět 
 Re: Čelovky Fenix
Mám dva roky čelovku Fenix HL21 R2 a jsem s ní naprosto spokojen. Jedinou výtku mám k elektronické regulaci, která udržuje vysoký výkon, ale nakonec čelovku úplně vypne. Nicméně kamarád má stejný kus a elektronickou regulaci si pochvaluje. Nevím, jak se v tomto ohledu chová nověší revize R3. Další kamarád má o rok déle model HL20 a bez problémů. Porovnávat mohu s předchozí čelovkou Black Diamond Spot a rozhodně vyhrává Fenix. Jsem s Fenixem natolik spokojen, že jsem si od nich koupil i ruční svítilnu TK41.
Martin14:03:12 01.07.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
Taky jsem odmítnul vyhazovat peníze za Petzl a koupil jsem Fenix HP11 (1500Kc). Jsem s ni spokojeny, oproti Petzlu za stejnou cenu ma 3xvetsi vykon 270 lum, kvalita zpracovani je ok.
loudis14:24:50 01.07.2013
odpovědět 
   Re: Čelovky Fenix
Zkusenost s HP10 perfektni, celovka nikdy nezklamala a to ji mam uz cca 3 roky.

Narozdil od plastovych Petzlu se nemusim bat, ze se mi rozpadne kdyz mi upadne nebo nedejboze se na ni spatne podivam, navic je vodotesna, vysoky vykon, regulovany vykon (elektronika drzi konstantni vykon temer po celou vydrz baterek), perfektni ovladani.

Buri15:01:40 01.07.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
ty cinske jsou tak na chatu, kde bude mit nekdo nahradni celovku. JEndou jsem ji vzal do jsekyne a v kazdem uzkem miste se mi pri drcnuti hlavou o skalu do baterie vypnula - supr zazitek.

Ten sencor si na nic nehraje - pisi na odkazu vyse - vydrz az 3 hodiny - to pouziti jasne vymezuje :-))))

Jinak pokud s tim chodim behat, tak neznam od Fenixe nic, co se vyrovna Petzlu vahou, aby mi to nepadalo z cela. Jasne Fenix zase hooodne dobre sviti... Proto chapu Beliala a kdyz vim, ze budu potrebovat hodne dobre a dlouho sviti, beru si petzla pod helmu, protoze bude sviti celou noc a Fenix na helmu, protoze o dnej uvidim jako ve dne a jenom par hodin....
Honza22:09:13 01.07.2013
odpovědět 
   Re: Čelovky Fenix
Mně to nedá nevyzkoušet ten výkonný SENCOR za pár babek, takže vám dám vědět, jak to dopadlo, počkejte si do zimy... :-)
07:28:39 02.07.2013
odpovědět 
    Re: Čelovky Fenix
Používám už několik let čelovky s led typu Cree Q5 koupené přes eBay, cena je cca 6$ i s poštovným. Jedna je s bateriemi vepředu a druhá s bateriemi vzadu s kablíkem. Ani s jednou jsem ještě neměl jediný problém, a to je používám docela často. Párkrát i v jeskyních. Srovnávali jsme výkon se značkovými Fenixy, a jsou na tom velmi podobně. Za desetinovou cenu. Netuším, jak se měří spolehlivost - já tyto pokládám za spolehlivé. Je otázka, na co je chceš. Ale pokud bys jedné nevěřil, můžeš vzít druhou náhradní, jsou lehoučké. Navíc se bát, že ji někde zapomeneš nebo rozbiješ, cena je směšná.
Petr12:58:37 02.07.2013
odpovědět 
     Re: Čelovky Fenix
Tak mám ten Sencor doma. Svítivost je tedy úžasná, je lehoučká a tělo čočky z hliníku. Vše dobře lícuje, tak uvidíme, jak po prázdninovém používání a co v zimě :-)
15:11:33 02.07.2013
odpovědět 
 Re: Čelovky Fenix
Celé to na mě dělá dojem skryté reklamy Fenixu. Nemůžu si pomoct.
Kuba Turek18:44:46 02.07.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
Neřekl bych...
Raškin20:47:06 02.07.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
Ano, měl jsem stejný dojem.
Belial10:55:19 03.07.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
Já ten dojem taky neměl. Stejným způsobem by se dalo usoudit, že Belial dělá cílenou reklamu Petzlu, a možná jiní pak Cree; a taky si nemyslím, že je to pravda.
Robert11:13:44 03.07.2013
odpovědět 
   Re: Čelovky Fenix
To spíš ne. Cree je firma na výrobu LEDek. Nevyrábí čelovky http://www.cree.com/ ... když si přečteš mé dopovědi, tak zjistíž, že rozhodně nedoporučuju jeden typ čelovky, narozdíl od názorů: ..jedině Fenix, ...mám Fenix a spokojenost, ... měl jsem Petzl a nyní mám Fenix, ... s Fenixem na věčné časy. Toto ve mně opravdu nebudí důvěru a myslím si, že to je klasický infiltration marketing: http://www.mediaguru.cz/medialni-slovnik/infiltration-marketing/
Belial16:51:37 03.07.2013
odpovědět 
    Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse
Tu diskusi jsem vyvolal já a opravdu jsem měl zájem zjistit praktické zkušenosti s čelovkami Fenix. Některé příspěvky jsou "podezřelé", ale celkově si myslím, že ta diskuze byla přínosná a já osobně jsem si udělal vlastní závěr. Hledal jsem napříč internetem a pochybuji, že má Fénix tak dobrý marketing, abych našel veskrze jen pozitivní ohlasy. Takže tak :-)
Petr Golasovský21:24:47 03.07.2013
odpovědět 
     Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse
Nevím, proč v tomto hledat nějakou konspiraci. Tak to prostě je - kdo trochu sleduje tuto oblast, ví, že Fenix je opravdu zárukou kvality a hodně používaný uživateli ze všemožných oblastí. Hodně lidí kolem mě jej má a pouze chválí. Pokud by mi nezáleželo na ceně, rozhodně bych do toho šel. Nicméně i noname se stejným typem LED se výkonem příliš neliší, takže namaje s nimi problémů, preferuji tuto levnou variantu. Petzl, BD a podobné rádobykvalitní značky už fakt ne, neosvědčily se mi. To, že někdo vyrábí matroš pro lezce, vůbec neznamená, že bude stejně kvalitní v elektronice či elektrospotřebičích.
Petr22:44:10 03.07.2013
odpovědět 
      Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse
A to je přesně ono. Infiltrovat to pořádně neumí, není to moc chytré, ale klientům tuhle službu nabízí. Ach jo.
Kuba Turek23:23:53 03.07.2013
odpovědět 
       Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse
Zato Kuba, ten se umí infiltrovat dokonale ;-)
:-)16:16:05 04.07.2013
odpovědět 
        Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse
...a anonym se bojí podepsat.
Kuba Turek21:19:14 04.07.2013
odpovědět 
       Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse
Nevim, nevim. Já jsem podezíravej dost, ale nejseš ty už trochu paranoidní?
(Mimochodem, věta "To, že někdo vyrábí matroš pro lezce, vůbec neznamená, že bude stejně kvalitní v elektronice či elektrospotřebičích." není blbá, naopak.)
Jinak v tomhle vlákně je i celkem dost podepsanejch postů od lidí, jejichž jména nejsou zcela neznámý.
22:17:41 04.07.2013
odpovědět 
        Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse
Zase se bojis podepsat ty jeden sladky anonyme, co?
:D23:45:17 04.07.2013
odpovědět 
         Re: Čelovky Fenix-dobrá diskuse
Ale do prčic. To na co reaguješ jsem psal já. Nebyl to strach, ale asi únava. Prostě jsem podpis zapomněl vyplnit a nevšiml jsem si toho ani pak. Bohužel to bez něj nedává moc smysl, uznávám.
Robert00:45:57 05.07.2013
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
Fenix versus Petzl, podle mého soukromého názoru je pro běžného sportovce lepší Fenix, neboť za méně peněz dostane více muziky. Petzl je takový Rolls-Royce s motorem z Fábie, jeho svítilny jsou designově mimořádně povedené a kvalita provedení dle mého nadprůměrná, problém vidím v nepříliš dobrém konstrukčním řešení (často je design na prvním místě na úkor optimální funkčnosti), ledky např. nelze krmit velkým proudem (upekly by se), nechápu též setrvávání na již překonaných technologiích. Ale každopádně obě značky jsou rozhodně lepší volbou, než kupovat nějakou nonamku z čínský sámošky, jak všude na fórech radí různí sociálně slabší jedinci. Kolega z práce s oblibou nakupuje s pomocí PayPalu, ale kvalita je zcela nevyzpytatelná a po několika situacích, kdy mu svítilna klekla v nejméně vhodnou chvíli již tyhle věci dává tak maximálně dětem na tábor či rodičům na chatu, doporučovat je pro seriózní použití je nezodpovědné.
whitewolf15:44:09 10.07.2013
odpovědět 
   Re: Čelovky Fenix
Pro ty co zajímá srovnávací test svítivosti čelovek.
Je to v Azbuce, ale snad si s tím poradíte:)
http://fon arik.com/te st/help.php

každý, ať si udělá názor sám podle toho, jakou čelovku potřebuje (velká svítivost/krátká výdrž; rozumná svítivost/dlouhá výdrž ... )
voko18:30:24 10.07.2013
odpovědět 
    Re: Čelovky Fenix
teda je tam i AJ verze, tak si to přepněte ;)
voko18:32:07 10.07.2013
odpovědět 
    Re: Čelovky Fenix
sorry, ale to NENÍ test čelovek. JDE O TEST normálních svítilen, tedy příručních. A víme jak to bývá s většinou testů, že? ...
22:58:08 10.07.2013
odpovědět 
     Re: Čelovky Fenix
Zase jeden excelentní příspěvek ;)
Co takhle nekafrat a vybrat si z levého sloupce správný název testovaného výrobku? Vím že to pro někoho je nadlidský úkol, takže nápověda:V levém sloupci si vybereš výrobce a pak typ svítilny, nebo čelovky. Např. zde: http://fon arik.com/test/indexen.php?mo del=44&scene=1&mode=0 Petzl Tikka 2(to že nic nevidíš není chyba webu, ale Petzlu)
Jo testy mohou být zkresené (sklon paraboly víc do zeměa pod), ale jedno je jasné 90lm je víc jak 50lm, samozřejmě čím víc lm, tím menší výdrž. Na konstrukci paraboly záleží dálka osvitu.
Na tom webu můžeš aspoň zjistit, zda čelovka/baterka svítí do dálky, do stran a jaký má prostorový osvit.
voko23:11:03 10.07.2013
odpovědět 
      Re: Čelovky Fenix
jsou tam stovky svítilen a mezi nima pár čelovek. Když svůj odkaz uvedeš slovy "test čelovek" tak se pak nesmíš divit úžasným reakcím.
Ale pokud to neni zmanipulovaná stránka (což by nebylo vůbec těžký, stačí si pohrát s dobou expozice, zvládne každej), tak to neni špatnej odkaz.
01:00:41 11.07.2013
odpovědět 
   Re: drahé čelovky vs. levné
:-)) Sociálně slabší jedinci, to jsi mne rozesmál :-D
Jakákoliv čelovka ti vydrží maximálně rok, protože vývoj technologie efektivity svícení je neuvěřitelně rychlý. Ano, můžeš mít smůlu a koupit si čínu, která tě zklame v nejnevhodnější dobu. Já koupil Sencor za 300 Kč. Ano, máš pravdu, že kvalita zpracování je horší, musel jsem utěsnit krabičku na baterie PVC páskou k vůli dešti, trvalo to asi 5 sekund. Tělo čelovky je z hliníku, tam nevidím žádné riziko. Jedině by mohla "překvapit" elektronika. Zatím jsem ale za týden používání v alpských podmínkách nezaznamenal žádný problém. Nejvíce mne pobavil rozdíl svítivosti u kámošovy petzlovky za 1800 Kč staré 2 roky. Tomu se všichni opravdu chechtali :-) Naopak si myslím, že jsem zachoval racionálně ekonomicky a ne jako sociálně slabší jedinec :-)
Petr Golasovský20:02:25 10.07.2013
odpovědět 
    Re: drahé čelovky vs. levné
Přesně tak. Je směšné, že se někdo může vytahovat používáním dávno překonaného Petzlu a myslet si, že je něco víc, místo aby používal výrazně funkčnější věci za výrazně normálnější ceny.
Petr21:41:02 10.07.2013
odpovědět 
    Re: drahé čelovky vs. levné
Brát si do Alp nějakou obrandovanou nonamku utěsněnou páskou, to mi zrovna racionální nepřipadá, spíš nerozumný. Ad morální zastarávání: vývoj LED diod už takový drive nemá, od dob prvních Luxeonů to šlo nahoru strmým tempem, to máš pravdu, ale technologické limity se blíží a vylepšování bude již jen po krůčcích. Myslím, že když si dnes koupíš kvalitní čelovku s Cree LED z nejlepší řady (2 verze, nejvyšší bin), tak ti i za 5 let bude dobře sloužit, byť třeba jako záložní, aniž by ji nové čelovky dramaticky válcovaly. Již dnes si můžeš koupit výkonově předimenzovanou čelovku, další navyšování svítivosti už nemá moc smysl, budoucí technologie akorát umožní svítit o trochu déle.
Já si rád připlatím za pěknou a kvalitní věc, mám z toho pak větší radost, někdo jiný zas má radost, že ušetřil, každý dle svého gusta a kapsy...
whitewolf10:58:06 11.07.2013
odpovědět 
     Re: drahé čelovky vs. levné
To: whitewolf - tvůj názor je z řady HI-TECH uživatelů, že? Asi nepamatuješ, když se čelovky vyráběly z krabiček od mýdla a "elektronika" prostě buď fungovala, nebo nefungovala... A lezli jsme desítky zimních cest v Tatrách. Kolik zimních cest máš v Tatrách vylezeno? S HI-TECH výbavou?
07:52:05 01.11.2014
odpovědět 
     Re: drahé čelovky vs. levné To: whitewolf
To: whitewolf - tvůj názor je z řady HI-TECH uživatelů, že? Asi nepamatuješ, když se čelovky vyráběly z krabiček od mýdla a "elektronika" prostě buď fungovala, nebo nefungovala... A lezli jsme desítky zimních cest v Tatrách. Kolik zimních cest máš v Tatrách vylezeno? S HI-TECH výbavou?
07:52:22 01.11.2014
odpovědět 
    Re: drahé čelovky vs. levné
No, Fenixe mam uz vic nez rok a stale funguje bez problemu.
Loudis22:43:13 15.09.2013
odpovědět 
     Re: drahé čelovky vs. levné
No ony ty noname výrobky fungujou a zhusta dobře a často jsou technologicky lepší než značkové věci ale ten pocit když ji zrovna potřebuji... Do auta do kempu, to jo ale do hor raději něco méně HIGH TECH ale s vědomím, že je to odzkoušené a skoro ( záměrně nepíšu na 100 % bo to není nikdy ) jistého. Prostě u Petzla má "skoro" jistotu, že mě to nesklame když to budu zrovna potřebovat a nebude zrovna měsíček, sucho a bezvětří. Měl jsem to i ono a právě nějaká NONAME mě sklamala. PETZL nikdy.
Aldo10:09:12 16.09.2013
odpovědět 
      Re: drahé čelovky vs. levné
No vidíš, mě zase zklamal drahej Petzl (konkrétně Myo RXP), měsíc po konci záruční doby zničeho nic přestal svítit. Údajně nejsem sám. Spoléhat na značku tedy taky nejde.
X.10:44:18 16.09.2013
odpovědět 
      Re: drahé čelovky vs. levné
Tohle je rozumná úvaha, ale já osobně si myslím, že to už také není úplně pravda. Používám levnou, výkonnou, čínskou čelovku (včetně mírného deště) a je to OK. Cena přes 2000 Kč mne prostě pobuřuje.
11:03:39 16.09.2013
odpovědět 
       Re: drahé čelovky vs. levné
Taky je to trochu o srdíčku. Někdo rád podpoří vykořisťovatele z východu, někdo radši evropany s vlastním vývojem (neřeším, kde je to vyrobeno).
22:55:09 16.09.2013
odpovědět 
        Re: drahé čelovky vs. levné
To je nějaký vtip? Co se dá na čelovce vyvíjet? Návrh elektroniky a konstrukce je otázkou několika hodin, na tom se nedá nic moc vymýšlet, co by stálo za podporu. Možná že máš nějakou zvrácenou touhu podpořit EU, pro mě je ale přednější funkčnost, nikoli značka a země původu. Takže jsem koupil po 100,- dva kousky z Asie, už několik let fungují bez jediného problému, a nemusím se bát, že se mi někde rozbije nebo ji někde zapomenu.
09:15:53 17.09.2013
odpovědět 
         Re: drahé čelovky vs. levné
Jsi zřejmě fundovaný vývojář, že tak všechno jasně vidíš :-). Když už někdo vrazil prachy a energii do vyvinutí baterky na hlavu, zkopírovat se to dá už velmi rychle a snadno... Ale až vymyslíš něco ty a úspěšně uvedeš na trh, rád Ti potřesu pravicí :-).
20:12:06 17.09.2013
odpovědět 
         Re: drahé čelovky vs. levné
Podporovat Evropu a vlastní zemi je opravdu maximálně "zvrácené", mnohem lepší je nakupovat přímo v Asii a všechny benefity z toho plynoucí ponechat jinde, hlavně když ušetřím usmolených pár kaček, místní firmy přece nepotřebují obrat a stát DPH, Evropa ať chcípne že, ty moulo...
16:03:29 18.09.2013
odpovědět 
          Re: drahé čelovky vs. levné
Myslím, že to dotyčnému vysvětluješ zcela zbytečně. Má své zlaté, v Asii za pár kaček vyrobené, klapky na očích a je spokojen.
18:30:12 18.09.2013
odpovědět 
           Re: drahé čelovky vs. levné
Co se týče podpory Evropy, tak nevidím významný rozdíl, jestli si koupím čelovku Petzl vyrobenou v Číně, nebo noname vyrobenou v Číně. Chyba už se stala.
retez21:09:31 18.09.2013
odpovědět 
 Re: Čelovky Fenix
Testoval jsem jednoho Fenixe, viz http://goo.gl/m43A9w
Zatím spokojenost.
Petr Jandík21:09:04 30.10.2014
odpovědět 
 Re: Čelovky Fenix
Mám taky nějakýho Fénixe, myslím, že je to HP 11. Používám převážně na běhání. Svítí dobře, rychle se vybíjí. Přijde mi, že dva nejsilnější módy svítí skoro stejně a na ten nejslabší se už moc běhat nedá. Kvalita mi teda skvělá moc nepřipadá, pásek nedrží velikost, před každým použitím ho musím upravovat. Krycí sklíčko před světlo nedrží a má tendenci se samo odklápět. Spojení světla s páskem je taky takové divné. Možná jsem narazil na špatný kus, ale už bych si ji znova asi nekoupil.
Došlík22:19:58 30.10.2014
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix humus
Petr s Petrem si tu loni hezky popovídali. Firma co nemá na reklamu = body dolů.
00:25:32 31.10.2014
odpovědět 
  Re: Čelovky Fenix
spíš to vidím na nekvalitní baterie, pokud chceš naplno využít nejsilnější mód tak budeš muset sáhnout po lithiových bateriích
d.10:55:08 31.10.2014
odpovědět 
 Re: Čelovky Sunree
Mám dva modely Sunree (několik modelů různých výkonů a váhy) a mohu jen doporučit. Už jen to, v jakém balení čelovka přišla (cena 300 Kč), s pytlíkem, karabinou a plastovou krabičkou. Ceny Petzl a dalších mne také pobuřují. http://ebay.to/1rYIc3F
07:03:57 31.10.2014
odpovědět 
  Re: Čelovky Sunree
Dobrá volba
15:46:08 31.10.2014
odpovědět 
  Re: Čelovky Sunree
Dobrá volba
15:46:17 31.10.2014
odpovědět 
   Re: Čelovky Sunree
Ty krááso ...borci z česka propagují značku na čínskejch stránkách :-D http://goo.gl/nSpNeH
18:59:22 31.10.2014
odpovědět 
    Re: Čelovky Sunree
Proč ne, v chině umějí vyrobit dobré zboží za 10tinovou cenu, viz porovnání Petzl a Sunree. Pokud chceš technologicky špičkový výrobek, např. čelovka, která mění intenzitu podle toho, kde koukáš, vyber Petzl. Pokud bereš normální výkonnou čelovku, bereš Sunree, je 4-5x levnější. Je to ovšem každého volba.
20:35:04 31.10.2014
odpovědět 
    Re: Čelovky Sunree
Proč ne, v chině umějí vyrobit dobré zboží za 10tinovou cenu, viz porovnání Petzl a Sunree. Pokud chceš technologicky špičkový výrobek, např. čelovka, která mění intenzitu podle toho, kde koukáš, vyber Petzl. Pokud bereš normální výkonnou čelovku, bereš Sunree, je 4-5x levnější. Je to ovšem každého volba.
20:35:04 31.10.2014
odpovědět 
   Re: Čelovky Sunree
Ty krááso ...borci z česka propagují značku na čínskejch stránkách :-D http:// goo.gl/nSpNeH
18:59:51 31.10.2014
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi