Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230838 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
DDM Sova Cheb - Cheb
Boulder v síti - Praha 3
Boulder Cave Bar - Opava

Prodejny
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezeni na ostrovech06.07.2013
Zdarec, mate nekdo zkusenosti s lezenim v UK? Chystam se na jih, ale urcite toho projedem vice. Ocenil bych spise neco tvrdsiho nez pisky;-) koukam jsem na ukclimbing.com ale je to tam popsany vsechno tak suse, nevite, prosim, nejakej odkaz na stranku, kd

 Seklý lano na Prachově06.07.2013
Při slanění ve slejváku z Mnicha na Prachově se mi sekl konec lana. Kdyby někdo byl od té dobroty a schoval mi ho někdy v týdnu, až tam zase bude povoleno lezení, budu mu velmi velmi vděčný :)

 Zapomenutý lano06.07.2013
Hola. Nenasel jste někdo před tremi týdny u eskymaka na krizaku modry beal dry cover lano - 60 m? Sem ho tam ehm, zapomnel. Moc díky za zpravu. Navratce odmenim líbeznou sms :-).
PetrN
 Re: Zapomenutý lano07.07.2013
já ho našel zavolej 736 684 765

 Jak vybavit kovárnu na písek06.07.2013
Ahoj,
Pochopil jsem spravne ze chci li osadit pis. kruh potrebuju:
Kruh (:o),
Borek,
Rourak,
Kladivo,
Kartac, hadicku,
Chem maltu(FIS V 360 S) + pistoli
a
Spachtli?

No
 Re: Jak vybavit kovárnu na písek06.07.2013
Hlavně je třeba hafo zkušeností... Nejlíp je se s někým domluvit, aby tě vzal na prváči do vláčku a
  Re: Jak vybavit kovárnu na písek06.07.2013
taky zalezi jaky budes mit kruhy.jestli lepeny,nebo temovany.pres svaz si musis napsat zadost vlkovi
   Re: Jak vybavit kovárnu na písek06.07.2013
Díky za rady. Je mi jasné že někde nejprve asistovat je ta nejlepší možnost jenže nikoho takového ne
    Re: Jak vybavit kovárnu na písek06.07.2013
Hele, když to tak čtu, tak radši fakt běž poprvé s někým.
Zachráníš sebe a spoustu dalších.
    Re: Jak vybavit kovárnu na písek06.07.2013
Hlavně než si cokoliv půjdeš vrtat, tak si zjisti pravidla pro prvovýstupy v dané oblasti (né všude
     Re: Jak vybavit kovárnu na písek06.07.2013
Diky za připomínky, místní pravidla mám samozřejmě přečtené. Z toho členství v ČHS mám rozporuplné p
      Re: Jak vybavit kovárnu na písek06.07.2013
Proč si se nedomluvil rovnou se správcem oblasti? Jak to zaznělo výše, udělej prváč s někým kdo to z
       Re: Jak vybavit kovárnu na písek07.07.2013
Dobrá tak jste mě přesvědčili. Zkusím si někoho najít. Asi si to představuju jak hurvínek válku. Dík
 Re: Jak vybavit kovárnu na písek07.07.2013
Jako i ostatní nemám zrovna dobrý pocit z tvého počínání. Udělal jsem na písku desítky a desítky prv

 Bohuňovské skály05.07.2013
Ahoj, nevíte někdo jestli existuje nějakej průvodce na Bohuňovské skály?
 Re: Bohuňovské skály05.07.2013
 Re: Bohuňovské skály06.07.2013
Hej na bohuňov - hutě mám něco kreslenýho rukou, ale vypadá to dost zmateně, ale hezky :)
  Re: Bohuňovské skály07.07.2013
Zdeny můžeš mi to prosím poslat? jindrasy@seznam.cz děkuju.
  Re: Bohuňovské skály14.10.2013
Ahoj, mohl by jsi mi ho taky poslat prosím :-) Díky (hartmann.petr(zavinač)email.cz
  Re: Bohuňovské skály18.10.2013
Ahoj, pokud máte nějaké info ohledně Bohuňova můžete posílat na mail: spider(zavinac)unet.cz.Celý pr
   Re: Bohuňovské skály28.05.2014
Ahoj, da se tam v pohode zaparkovat? Nebo nekde dal? Aby mi auto nekdo nesestrelil? Diky.
    Re: Bohuňovské skály28.05.2014
Naproti přes silnici je plácek tak na 2, max 3 auta...

 Našla se lezečka04.07.2013
V úterý 2.7. sem byl lézt v lomu u Svratky. Byli tam 2 lezci,kteří při odjezdu ztratili lezečku. Dal jsem ji pod skálu a napsal tam vzkaz...Jeden z nich se jmenoval Honza...To je všechno co vím....Tak esi si to budete kluci tady číst, tak víte, kde ji hle
 Re: Našla se lezečka08.07.2013
Ahoj, díky moc za nalezení. Už jsem tu psal na lezce, že jsem ji našel ještě ten večer. Pokud se ješ

 Jaké vklíněnce?04.07.2013
Ahoj, chystáme se o prázdninách poprvé do Tater na začátečnické cesty, např. hřebenovka na Žabího koně atd. V průvodcích se většinou píše, že je třeba mít "několik vklíněnců střední velikosti." Můžete mi doporučit/poradit, jaké vklíněnce si poří
 Re: Jaké vklíněnce?04.07.2013
Na takové cesty (klasika hřebeny, kouty a pilíře 2-4) bohatě stačí 5 smyček (z toho nějaké delší a n
  Re: Jaké vklíněnce?04.07.2013
Já mám takovou různorodou sadu vklíněnců co jsem kde našel, většina jsou PRDL od Kouby (co jsem kdys
   Re: Jaké vklíněnce?04.07.2013
Jsem se nepodepsal, sorry.
   Re: Jaké vklíněnce?04.07.2013
Souhlas, DMM jsou dobrý, Simondy taky - hlavně měly/mají dobře ohebnej drát. Tvrdej drát byla (a asi
    Re: Jaké vklíněnce?05.07.2013
Rock Empire Vector 1-5 a parádní, zatím jsem všude našel díru)))
     Re: Jaké vklíněnce?05.07.2013
Ty vypadaj moc dobře! Řekl bych, že jsou obšlehlý od DMM, ale za poloviční cenu. Si asi taky sadičku
      Re: Jaké vklíněnce?05.07.2013
Tyhle od Kouby jsou ty samý:
  Re: Jaké vklíněnce?05.07.2013
Nesouhlasim s tim, ze hexcentry, rockcentry atd. jsou vyvojove prekonane. Kdo zkusil tyhle vyrobky o
   Re: Jaké vklíněnce?05.07.2013
Přešel jsem od kouby na BD a souhlasím. Ohebnější lanko plus tvar dělají fakt hodně. Koupil jsem ten
 Re: Jaké vklíněnce?05.07.2013
Já používám sadu PRDL plus jeden menší a tři větší klasiky a sem hodně spokojenej, mě se snima pracu
 Re: Jaké vklíněnce?06.07.2013
Ahoj, na tohle by jsi vystačil i se smyčkama, ale pár vklíněnců ti zpohodlní cestu.
V Alpách
  Re: Jaké vklíněnce?08.07.2013
Recenze ruznych druhu vklinaku/friendu, celkem zajimave jak se mohou tak zakladni kousky vybaveni ja

 Jaké vklíněnce?04.07.2013
Ahoj, chystáme se o prázdninách poprvé do Tater na začátečnické cesty, např. hřebenovka na Žabího koně atd. V průvodcích se většinou píše, že je třeba mít "několik vklíněnců střední velikosti." Můžete mi doporučit/poradit, jaké vklíněnce si poří

 Bouldery u Karlovy Studánky04.07.2013
Ahoj,
nevíte někdo o nějakých boulderech v okolí Karlovy Studánky?
Dík.

 Tábor po dešti04.07.2013
Ahoj, nevíte někdo, jak by to mohlo po včerejším deštíku vypadat na skalách pod Táborem? Nikdy jsem tam nebyl, tak nevím, jak rychle to tam schne.. Nepohrdnu ani typem na nejsušší masiv :-) Díky
 Re: Tábor po dešti04.07.2013
samozřejmě jsem myslel "tipem" ;-)
  Re: Tábor po dešti04.07.2013
No slunecno tu na jihu moc neni, aby to nejak zazracne zacalo vysychat. Plotna (modrak) bude podle m
   Re: Tábor po dešti04.07.2013
No, taky bych šel klidně dovnitř, ale jelikož nejsem odtud, tak to moc neznám a v okolí Tábora je (n
    Re: Tábor po dešti04.07.2013
Umela stena v Pisku je v dojezdovy vzdalenosti (pekna, velka). Pripadne bych se zkusil podivat do Ji

1   ...   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   527   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jaké vklíněnce?
Ahoj, chystáme se o prázdninách poprvé do Tater na začátečnické cesty, např. hřebenovka na Žabího koně atd. V průvodcích se většinou píše, že je třeba mít "několik vklíněnců střední velikosti." Můžete mi doporučit/poradit, jaké vklíněnce si pořídit, popřípadě kolik sad se tak s sebou nosí (Alabak, Duo, Nuts...druhů je na výběr až moc)? Asi budu kupovat od Kouby a ten jich má, věru, mnoho druhů. Děkuji předem za přínosné rady. Lezení zdar Rygar
 Rygar20:44:33 04.07.2013
odpovědět 
 Re: Jaké vklíněnce?
Na takové cesty (klasika hřebeny, kouty a pilíře 2-4) bohatě stačí 5 smyček (z toho nějaké delší a nějaké nesešité), 2 smyčky prchačky a jedna menší sada vklíněnců (max 10 kusů, ale spíš míň, ale za to větších, zbytečné jsou pidivelikosti). Je v podstatě jedno, jaké si koupíš. Já mám lety prověřený tvar "horn", jiní mají PRDL, modifikované Wild Country... Vynechal bych pro poprvé abalaky (jsou to specifické tvary, které většina zatracuje a menšina je jimi nadšená), vývojově překonané jsou hexy a válečky.
Kuba Turek21:18:05 04.07.2013
odpovědět 
  Re: Jaké vklíněnce?
Já mám takovou různorodou sadu vklíněnců co jsem kde našel, většina jsou PRDL od Kouby (co jsem kdysi koupil), ale jednoznačně nejčastěji a nejradši zakládám jeden nalezenej od DMM (http://www.hanibal.cz/horolezecke-vybaveni/ vklinence-friendy-a-skoby/ vklinence/11344-dmm-alloy-offset-sada-7-11/). Má takovej specifickej tvar, takže mi přijde že drží líp než třeba klasický Kouby, tak snadno se nevyzvoní... Takže si asi brzo pořídím celou sadu. Ale na to si asi musíš přijít sám a hlavně na cesty co píšeš jsou asi ty DMM zbytečný. Takže bych šel do Kouba sady, je to dobrej univerzální vercajk za dobrou cenu.
22:15:57 04.07.2013
odpovědět 
   Re: Jaké vklíněnce?
Jsem se nepodepsal, sorry.
Pól22:16:26 04.07.2013
odpovědět 
   Re: Jaké vklíněnce?
Souhlas, DMM jsou dobrý, Simondy taky - hlavně měly/mají dobře ohebnej drát. Tvrdej drát byla (a asi i pořád je) jediná nevýhoda PRDL, který používám. Nicméně, i když k ceně PRDL připočítám cenu jedný plochý smyčky, kterou je ho potřeba vždycky prodloužit, aby se nevyzvonil, tak v poměru cena/výkon pořád vítězí (ty PRDLY); tvar je bezvadnej.
Jinak patřim k tý (podle Kuby) menšině, která nedá dopustit na abalaky. (Ideálně CAMP Tricam, se smyčkama místo drátů.) Ovšem porovnávat je s vklíněncema není asi na místě, možnosti jejich využití jsou o třídu vejš - cena samozřejmě taky.
Jinak bych řek, že už se tady o vklíněncích dost psalo, stálo by za to pohledat v diskusi.
Robert22:27:33 04.07.2013
odpovědět 
    Re: Jaké vklíněnce?
Rock Empire Vector 1-5 a parádní, zatím jsem všude našel díru)))
Michal10:57:26 05.07.2013
odpovědět 
     Re: Jaké vklíněnce?
Ty vypadaj moc dobře! Řekl bych, že jsou obšlehlý od DMM, ale za poloviční cenu. Si asi taky sadičku pořídím.
Pól11:55:29 05.07.2013
odpovědět 
      Re: Jaké vklíněnce?
Tyhle od Kouby jsou ty samý:
http://www.hanibal.cz/horolezecke-vybaveni/ vklinence-friendy-a-skoby/vklinence/14390-kouba-vector-sada-1-5/
Pól11:57:56 05.07.2013
odpovědět 
  Re: Jaké vklíněnce?
Nesouhlasim s tim, ze hexcentry, rockcentry atd. jsou vyvojove prekonane. Kdo zkusil tyhle vyrobky od DMM ci Wild Country, jiste mi da za pravdu. Je to idealni doplnek k sade vklinencu. Jen nesmi byt na ocelovam lanku. To opravdu neni to prave orechove.
Co se koupe sady vklinencu tyce (a popripade friendu) - doporucuju rovnou koupit neco poradneho. Nez pak, po tom co zacnes nalezat do zajimavejsich cest, zjistit, ze to neni ono a poohlizet se po necem jinem. Cela seda (13 kousku) od Black Diamond, ci sada od DMM urcite nezklamou. Ja od ruznejch koubu premigroval prave k BD a DMM a jsem s nima o dost vice spokojeny.
12:08:29 05.07.2013
odpovědět 
   Re: Jaké vklíněnce?
Přešel jsem od kouby na BD a souhlasím. Ohebnější lanko plus tvar dělají fakt hodně. Koupil jsem tenkrát tu velkou sadu, kde je jich 13.
 Vach13:32:42 05.07.2013
odpovědět 
 Re: Jaké vklíněnce?
Já používám sadu PRDL plus jeden menší a tři větší klasiky a sem hodně spokojenej, mě se snima pracuje navýbornou... ale je potřeba je občas prodloužit smyčkou, jinak si je vyzvoníš.
red10:59:33 05.07.2013
odpovědět 
 Re: Jaké vklíněnce?
Ahoj, na tohle by jsi vystačil i se smyčkama, ale pár vklíněnců ti zpohodlní cestu.
V Alpách jich beru max. 5 ze sady (spíš ty větší), k nim beru adekvátně 2 friendy (Kouba 1 a 2). Víc je zbytečný a těžký. Co jsem viděl okolo i zbytek lezců to taky tak dělá.
Kup si sadu (ty vectory nevypadají špatně nebo nějakou sadu do 8 kusů) a na tyhle cesty si vyber jen 3-5 čoků.
Esus10:02:40 06.07.2013
odpovědět 
  Re: Jaké vklíněnce?
Recenze ruznych druhu vklinaku/friendu, celkem zajimave jak se mohou tak zakladni kousky vybaveni jako jsou vklinaky lisit http://www.outdoorgearlab.com/ climbing-nut-camming-device.

Jinak osobne davam do hor i na hrebenovky prednost vetsimu mnozstvi zeleza. V tehle dobe se da dle meho nazoru setrit vaha jinde.

Obcas clovek vidi nekoho kdo ma 5 vklinaku, 2 mikrofriendy a dve smyce a to je vsechno. Jiste usetri 250 g, ale kdyz prijde tezsi misto, tak hledaji misto na zalozeni svych 3 kousku jisteni co maji na sedaku pet minut. Obcas se jim pred tezkym kouskem skaly zalozit stejne nepodari vubec a lezou potom se strachem mnohem pomaleji, nez kdyby si to normalne zajistili. Stavet potom stand z jednoho zbyleho vklinaku take neni nic moc. V pripade prubezneho jisteni ma dvojka moznost jit o dost dale bez stridani.

Gramar jsem velkej, ale setrit vahu na jisteni mi prijde mene efektivni a tez nebezpecnejsi, takze beru celou sadu temer vzdy + nejake friendy, tot muj nazor.

Samozrejme zalezi na konkretni ceste, pokud je to tak lehke, ze na 99% vis, ze jisteni stejne temer nevyuzijes, tak toho clovek nemusi brat az tolik, ale v pripade ze zacinas, bych toho bral ze zacatku spis vice a pak ubiral s tim, jak budes ziskavat zkusenosti...
Buri12:43:12 08.07.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi