Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bouldering s detmi08.07.2013
Ahoj, po porizeni rodiny zjistujem, ze jsme se posunuli trochu jinam, nez lidi co lezou okolo nas - uz nejsme tak zakously, uznavame i jiny veci v zivote nez furtjenlezeni a pri vyjezdech na skaly je pro nas nejdulezitejsi aby si deti mohly dole vklidu hr

 Ztráta lezaček - Křížový vrch - Očko08.07.2013
Ahoj, 6.7. jsem zapomněl na vrcholku Očka na Křížovém vrchu lezečky La Sportiva Speedster. Druhý den jsem pod skálu doběhl asi 10 min potom, co nálezci odešli.

Pokud jste je našli, můj kontakt je 720 524 144, příp. email.

Mo

 UFO - RestDay vs. ObrWorks?07.07.2013
Na našem trhu jsou už něco přes rok dostupné textilní vklíněnce. Známější a diskutovanější jsou ty od firmy OBR Works, které jsou dostupné pouze přes internet s delší objednací dobou, méně známé jsou ty od firmy RestDay, které vznikly o něco dříve a jsou
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Jen pro upřesnění,než CHKO,NPČŠ dali souhlas pro používání jištění UFO oslovili o názor ČHS a OVK,ta
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
V podstatě něco jako o dvě stránky níže se někdo ptal: ".. máte někdo čelovku Fenix? Myslím, že
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
no SBB už to dávno rozhodlo (cca v březnu?).

UFO není zakázané, ale nedoporučuje se.
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
O jaké sportovní hodnotě tu mluvíš ? :D :D to že člověk se zdravým rozumem se nechce zabít nic nesni
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
O sportovní hodnotě mluví slovutná SBB, kterou všichni lezci v Německu uznávají a jejíž jsou ve valn
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
na tu první nesmyslnou otázku adpověděl KT


Spáry a komíny pro tebe nejsou spo
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Zajistíš tím zkrátka i tam, kde nic jiného nedáš a jestli dáš, tak to bude mizerný. Už se mi stalo i
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?24.07.2013
Máš na mysli tu sportovní hodnotu, kdy se v Sasku neuznávaly mistrovské přelezy, pokud jsi smyčku ne
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Nechápu tvojí paranoiu, reklama to má být na co? Na Ufo od Restdaye nebo na Obrworks? Nemám žádný dů
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Jojo, vypadá to celý jako celkem neskrytá reklama, nebylo by lepší hodit to do inzerce? Za sebe řiká
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Nechtěl jsem dělat reklamu ani jednomu z výrobců. Chtěl jsem OTEVŘÍT OTÁZKU výhodnosti jednotlivých
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Neřikej mi moulo, taky tě (zatim) nijak netituluju.
"Vyzkoušel jsem Ufony od Restdaye o
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Přesně tak... V příspěvku pouze říkám: ano vyzkoušel jsem jeden z nich a přišel mi celkem fajn... Ni
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Možná ten špatný dojem nabýváme po přečtení tvé "nezaujaté otázky", kdy primárně uvádíš, ž
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Reklama nebo ne: 1. S SBB to nění tak jednoduché, jak se píše výše. 2. Zásadní rozdíl obou druhů mys
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Přesně tohle jsem měl na mysli, jedinej Sysel to pochopil...
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Pochopili to všichni a osobně v tom mám stejně jasno jako Sysel.
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
A obsah bambule je take omezen?
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
A můžu si dovnitř bambule nalejt rtuť?
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
SBB mají 25.7.2013 mimořádnou valnou hromadu a jedním bodů jednání mají povolení jištění UFO v Sasku
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Je otázka, co je povolené, co zakázané. Je lezení v lezečkách s lepičkou na písku povolené? - Kdo to
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
To každopádně. Jako člen ČHS bych taky očekával, že když se svaz vyjádřil jednotlivým subjektům k té
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?24.07.2013
Jištění Ufo obě verze jsou v oblastech ČR povoleny používat a dokonce od OP.A že Sasku to dost řeší
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
kategorie POVOLENO a ZAKAZANO se (v jakykoli cinnosti...) zacnou objevovat kdyz uz nestaci zdravej r
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Kuriozni nahled do piskarovi duse - namisto toho aby se lidi starali jestli ufo spolehlive drzi nebo
       prdlajs09.07.2013
deformace je interpretovat příspěvek tak jako ty, když nejpodstatnější byla slova ohledně šetrnosti
        Re: prdlajs09.07.2013
Btw: možná by někdo řešil termity a rizoto, ale to jen pobaví, není to merituM věci;)
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Milý Stomile, na to, abys mohl srovnávat, musel bys mít vyzkoušené oba typy výrobků. Sám píšeš, že j
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
9a ve spáře už je to že ne v ádru neznamená celý svět paka z písku
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Sice je to diskuse o něčem jiném, ale rád se tady nechám poučit, která že spára je za 9a. Díky haha.
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Spára za 9a je asi blbost, ale něco přece jenom... - Century crack za 8c, širočina...
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Možná, že je těžší zatím nepotvrzený Meltdown (8cplus), ale o žádném 9a opravdu nevím. Proto se ptám
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Nedavny Recovery drink snad bude nekde v oblasti 8c+ pokud si spravne pamatuju.(?)
       Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
máš recht, ale haha psal o 9a
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
nechals tomu slušný prostor, než jsi se ozval na ten můj příspěvek o těžkých spárách, ale stejně jak
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Koupil jsem si ufa z Restdaye a po srovnání s Obrwoks na skalách bych si už jednoznačně koupil znovu
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
konečně někdo, kdo vyzkoušel obojí rozkoše... :-) Už mám taky objednaný nový Ufony od Obra, tak uvid
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Silná slova. Reklama UFO není lživá. UFO funguje na každém šutru, který má dostatečné tření. Napříkl
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Važ slova, šampóne... Víš vcelku hovno, koupil jsi si pár cingrlátek a zkoušíš machrovat prioritně n
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Jasně, někomu se to nemusí líbit, ale UFO se na nic jiného než na písek nehodí. Skutečně bych nechtě
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
A proč ne? Na rozum i cit se zapomíná stále častěji, nejen s jistítky a potom je vše otázkou jen při
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Reklama je přeci od slova re-klam, tedy opakované klamání. Lež v reklamě je standartní postup, vůbec
       Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Ale víme, to neni tak těžký si tě najít ty vejtaho
        Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
:-DDD.. tak tohle už mě fakt hlava nebere
Tos měl říct rovnou, mě přeci nemusíš vůbec hledat
         Diskuse na úrovni09.07.2013
Díky za kvalitní diskusi. Přesto slova jako je prdel apod. si nech raději pro své blízké.
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Zatim mi přijde, že invektivy hýříš především ty. A v článku je napsáno že v ROVNOBĚŽNÝCH spárách dr
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
       Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Nejde o plácání riskantních nesmyslů. Jde o to při čtení taky trochu namáhat hlavu, přestože to bolí
        Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Je mi jasné, že se dřív smyčkovalo i na vápně a na žule, vzhledem k tomu, jak se ale ten materiál ch
         Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?23.07.2013
kandidat na darwinovu cenu je ten, kdo popira, ze i na zule ci vapne je nekdy lepsi zasmyckovat nez
        Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Tvoje podání je dobrý, ale to co napsal Párty je tak vágní, že nejde neoponovat.
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?23.07.2013
Skoro mám dojem, že jsem Stomila něčím namíchnul. No snad se to ve skalách srovná. :-) Pro mě vždyck
 stomil?24.07.2013
Samá stomilova nepravda koukám. Skoro to vypadá, že stomil úmyslně nakladl tak blbé otázky a "z

 Můůj telefon07.07.2013
Ahoj lezci i nelezci..Dnes sme byli s partou na Boru  ,krásně sme si zaboudrovali.Bohužel pro mě to tak skvělí nebylo.Při doskoku na matku mi famozně luplo v zádech,bolestí se nemůžu hnout :( Následně sem si na"parkovišti"při převlékání od

 Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Ahoj, chci se zeptat na názor na používání pracovních karabin při lezení. Konkrétně se jedná o karanbinu AZ014T, která splňuje normy CE0082; EN 362:2004/B. Myslíte si, že je jejich použití pro lezení bezpečné? Díky M.
 Re: Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Všude píšou "lehká".
To jsem se toho dozvěděl.
Váhu nikde neudávají,
 Re: Pracovní karabina na lezení08.07.2013
samozřejmě není sebemenší věcný či technický problém, kromě jisté humpoláckosti a těžkosti. nemá to

 Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Ahoj, chci se zeptat na názor na používání pracovních karabin při lezení. Konkrétně se jedná o karanbinu AZ014T, která splňuje normy CE0082; EN 362:2004/B. Myslíte si, že je jejich použití pro lezení bezpečné? Díky M.
 Re: Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Ne. Pracovní karabiny mají mnohem menší nároky na pevnost než lezecké. Norma udává pro pracovní spoj
  Re: Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Ok, díky za info, ale na téhle je taky udávána pevnost v podélném směru 20kN
  Re: Pracovní karabina na lezení08.07.2013
To co jsem na zaklade toho ID vygoogloval ja vypadá jako normalni lezecka karabina.

  Tilak Evolution vs Raptor07.07.2013
Zdravím, sháním bundu jako náhradu za můj zničený Tilak Storm. Zvažuju Tilak Raptor nebo evolution. Stojí +- stejně, Evolution je údajně zesílená a váží o 200g víc. Zkušenosti/Tipy?
 Re: Tilak Evolution vs Raptor07.07.2013
Zalezi na co tu bundu chces/jakym stylem ji budes pouzivat.

Mam staryho Raptora (680

 Lezeni na ostrovech06.07.2013
Zdarec, mate nekdo zkusenosti s lezenim v UK? Chystam se na jih, ale urcite toho projedem vice. Ocenil bych spise neco tvrdsiho nez pisky;-) koukam jsem na ukclimbing.com ale je to tam popsany vsechno tak suse, nevite, prosim, nejakej odkaz na stranku, kd
 Re: Lezeni na ostrovech08.07.2013
Cus,
me napada Portland a stejny dotaz polozit v diskuzi na UKclimbing:) Sorry za polovicatou
  Re: Lezeni na ostrovech14.07.2013
super, diky za tipy, neco podobneho jsem jiz udelal. majte se
   Re: Lezeni na ostrovech15.07.2013
pokud chceš sportovky na jihu evt jihozápadě, tak Portland je jasná volba (cca 1200 odjištěných cest
 Re: Lezeni na ostrovech08.07.2013
Ahoj, na UKC se toho dá najít při troše snahy docela dost. Jelikož ale zároveň vydávají papírové prů
  Re: Lezeni na ostrovech14.07.2013
Když už se to tu řeší, rád bych se Tě, jako místního znalce poptal, jestli jsi neslyšel o nějakým le

 Slovensky raj06.07.2013
Co si myslíte o přechodu Slovenského ráje s krosnou na zádech?
 Re: Slovensky raj07.07.2013
Podlesok-Dedinky dáš za den... I s krosnou :-)

 Lezeni na ostrovech06.07.2013
Zdarec, mate nekdo zkusenosti s lezenim v UK? Chystam se na jih, ale urcite toho projedem vice. Ocenil bych spise neco tvrdsiho nez pisky;-) koukam jsem na ukclimbing.com ale je to tam popsany vsechno tak suse, nevite, prosim, nejakej odkaz na stranku, kd

1   ...   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pracovní karabina na lezení
Ahoj, chci se zeptat na názor na používání pracovních karabin při lezení. Konkrétně se jedná o karanbinu AZ014T, která splňuje normy CE0082; EN 362:2004/B. Myslíte si, že je jejich použití pro lezení bezpečné? Díky M.
M.18:26:07 07.07.2013
odpovědět 
 Re: Pracovní karabina na lezení
Všude píšou "lehká".
To jsem se toho dozvěděl.
Váhu nikde neudávají,
což solidní výrobce by měl.
...
Přemýšlím jaký rým dát do pátého verše, aby z toho vzešel kvalitní limerick. Už vím: mrdat!
22:57:34 07.07.2013
odpovědět 
 Re: Pracovní karabina na lezení
samozřejmě není sebemenší věcný či technický problém, kromě jisté humpoláckosti a těžkosti. nemá to ovšem lezací papíry, jestli jsi papírovej, tak to použít samozřejmě nemůžeš, bo by to bylo děsně a ukrutně strašně nebezpečný.
Lukas B.14:54:03 08.07.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi