Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
50.Zaoral 9994
51. 9986
52.Šenkýř 9969
Bouldry:
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
52.Čech 9050
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230799 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava
ZŠ Kladruby - Kladruby

Prodejny
2D chyty - Praha 6
Rock Point Olomouc - Olomouc
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bouldering s detmi08.07.2013
Ahoj, po porizeni rodiny zjistujem, ze jsme se posunuli trochu jinam, nez lidi co lezou okolo nas - uz nejsme tak zakously, uznavame i jiny veci v zivote nez furtjenlezeni a pri vyjezdech na skaly je pro nas nejdulezitejsi aby si deti mohly dole vklidu hr

 Ztráta lezaček - Křížový vrch - Očko08.07.2013
Ahoj, 6.7. jsem zapomněl na vrcholku Očka na Křížovém vrchu lezečky La Sportiva Speedster. Druhý den jsem pod skálu doběhl asi 10 min potom, co nálezci odešli.

Pokud jste je našli, můj kontakt je 720 524 144, příp. email.

Mo

 UFO - RestDay vs. ObrWorks?07.07.2013
Na našem trhu jsou už něco přes rok dostupné textilní vklíněnce. Známější a diskutovanější jsou ty od firmy OBR Works, které jsou dostupné pouze přes internet s delší objednací dobou, méně známé jsou ty od firmy RestDay, které vznikly o něco dříve a jsou
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Jen pro upřesnění,než CHKO,NPČŠ dali souhlas pro používání jištění UFO oslovili o názor ČHS a OVK,ta
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
V podstatě něco jako o dvě stránky níže se někdo ptal: ".. máte někdo čelovku Fenix? Myslím, že
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
no SBB už to dávno rozhodlo (cca v březnu?).

UFO není zakázané, ale nedoporučuje se.
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
O jaké sportovní hodnotě tu mluvíš ? :D :D to že člověk se zdravým rozumem se nechce zabít nic nesni
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
O sportovní hodnotě mluví slovutná SBB, kterou všichni lezci v Německu uznávají a jejíž jsou ve valn
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
na tu první nesmyslnou otázku adpověděl KT


Spáry a komíny pro tebe nejsou spo
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Zajistíš tím zkrátka i tam, kde nic jiného nedáš a jestli dáš, tak to bude mizerný. Už se mi stalo i
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?24.07.2013
Máš na mysli tu sportovní hodnotu, kdy se v Sasku neuznávaly mistrovské přelezy, pokud jsi smyčku ne
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Nechápu tvojí paranoiu, reklama to má být na co? Na Ufo od Restdaye nebo na Obrworks? Nemám žádný dů
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Jojo, vypadá to celý jako celkem neskrytá reklama, nebylo by lepší hodit to do inzerce? Za sebe řiká
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Nechtěl jsem dělat reklamu ani jednomu z výrobců. Chtěl jsem OTEVŘÍT OTÁZKU výhodnosti jednotlivých
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Neřikej mi moulo, taky tě (zatim) nijak netituluju.
"Vyzkoušel jsem Ufony od Restdaye o
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Přesně tak... V příspěvku pouze říkám: ano vyzkoušel jsem jeden z nich a přišel mi celkem fajn... Ni
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Možná ten špatný dojem nabýváme po přečtení tvé "nezaujaté otázky", kdy primárně uvádíš, ž
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Reklama nebo ne: 1. S SBB to nění tak jednoduché, jak se píše výše. 2. Zásadní rozdíl obou druhů mys
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Přesně tohle jsem měl na mysli, jedinej Sysel to pochopil...
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Pochopili to všichni a osobně v tom mám stejně jasno jako Sysel.
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
A obsah bambule je take omezen?
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
A můžu si dovnitř bambule nalejt rtuť?
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
SBB mají 25.7.2013 mimořádnou valnou hromadu a jedním bodů jednání mají povolení jištění UFO v Sasku
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Je otázka, co je povolené, co zakázané. Je lezení v lezečkách s lepičkou na písku povolené? - Kdo to
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
To každopádně. Jako člen ČHS bych taky očekával, že když se svaz vyjádřil jednotlivým subjektům k té
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?24.07.2013
Jištění Ufo obě verze jsou v oblastech ČR povoleny používat a dokonce od OP.A že Sasku to dost řeší
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
kategorie POVOLENO a ZAKAZANO se (v jakykoli cinnosti...) zacnou objevovat kdyz uz nestaci zdravej r
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Kuriozni nahled do piskarovi duse - namisto toho aby se lidi starali jestli ufo spolehlive drzi nebo
       prdlajs09.07.2013
deformace je interpretovat příspěvek tak jako ty, když nejpodstatnější byla slova ohledně šetrnosti
        Re: prdlajs09.07.2013
Btw: možná by někdo řešil termity a rizoto, ale to jen pobaví, není to merituM věci;)
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Milý Stomile, na to, abys mohl srovnávat, musel bys mít vyzkoušené oba typy výrobků. Sám píšeš, že j
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
9a ve spáře už je to že ne v ádru neznamená celý svět paka z písku
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Sice je to diskuse o něčem jiném, ale rád se tady nechám poučit, která že spára je za 9a. Díky haha.
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Spára za 9a je asi blbost, ale něco přece jenom... - Century crack za 8c, širočina...
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Možná, že je těžší zatím nepotvrzený Meltdown (8cplus), ale o žádném 9a opravdu nevím. Proto se ptám
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Nedavny Recovery drink snad bude nekde v oblasti 8c+ pokud si spravne pamatuju.(?)
       Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
máš recht, ale haha psal o 9a
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
nechals tomu slušný prostor, než jsi se ozval na ten můj příspěvek o těžkých spárách, ale stejně jak
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Koupil jsem si ufa z Restdaye a po srovnání s Obrwoks na skalách bych si už jednoznačně koupil znovu
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
konečně někdo, kdo vyzkoušel obojí rozkoše... :-) Už mám taky objednaný nový Ufony od Obra, tak uvid
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?08.07.2013
Silná slova. Reklama UFO není lživá. UFO funguje na každém šutru, který má dostatečné tření. Napříkl
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Važ slova, šampóne... Víš vcelku hovno, koupil jsi si pár cingrlátek a zkoušíš machrovat prioritně n
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Jasně, někomu se to nemusí líbit, ale UFO se na nic jiného než na písek nehodí. Skutečně bych nechtě
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
A proč ne? Na rozum i cit se zapomíná stále častěji, nejen s jistítky a potom je vše otázkou jen při
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Reklama je přeci od slova re-klam, tedy opakované klamání. Lež v reklamě je standartní postup, vůbec
       Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Ale víme, to neni tak těžký si tě najít ty vejtaho
        Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
:-DDD.. tak tohle už mě fakt hlava nebere
Tos měl říct rovnou, mě přeci nemusíš vůbec hledat
         Diskuse na úrovni09.07.2013
Díky za kvalitní diskusi. Přesto slova jako je prdel apod. si nech raději pro své blízké.
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Zatim mi přijde, že invektivy hýříš především ty. A v článku je napsáno že v ROVNOBĚŽNÝCH spárách dr
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
       Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Nejde o plácání riskantních nesmyslů. Jde o to při čtení taky trochu namáhat hlavu, přestože to bolí
        Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Je mi jasné, že se dřív smyčkovalo i na vápně a na žule, vzhledem k tomu, jak se ale ten materiál ch
         Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?23.07.2013
kandidat na darwinovu cenu je ten, kdo popira, ze i na zule ci vapne je nekdy lepsi zasmyckovat nez
        Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?09.07.2013
Tvoje podání je dobrý, ale to co napsal Párty je tak vágní, že nejde neoponovat.
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?23.07.2013
Skoro mám dojem, že jsem Stomila něčím namíchnul. No snad se to ve skalách srovná. :-) Pro mě vždyck
 stomil?24.07.2013
Samá stomilova nepravda koukám. Skoro to vypadá, že stomil úmyslně nakladl tak blbé otázky a "z

 Můůj telefon07.07.2013
Ahoj lezci i nelezci..Dnes sme byli s partou na Boru  ,krásně sme si zaboudrovali.Bohužel pro mě to tak skvělí nebylo.Při doskoku na matku mi famozně luplo v zádech,bolestí se nemůžu hnout :( Následně sem si na"parkovišti"při převlékání od

 Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Ahoj, chci se zeptat na názor na používání pracovních karabin při lezení. Konkrétně se jedná o karanbinu AZ014T, která splňuje normy CE0082; EN 362:2004/B. Myslíte si, že je jejich použití pro lezení bezpečné? Díky M.
 Re: Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Všude píšou "lehká".
To jsem se toho dozvěděl.
Váhu nikde neudávají,
 Re: Pracovní karabina na lezení08.07.2013
samozřejmě není sebemenší věcný či technický problém, kromě jisté humpoláckosti a těžkosti. nemá to

 Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Ahoj, chci se zeptat na názor na používání pracovních karabin při lezení. Konkrétně se jedná o karanbinu AZ014T, která splňuje normy CE0082; EN 362:2004/B. Myslíte si, že je jejich použití pro lezení bezpečné? Díky M.
 Re: Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Ne. Pracovní karabiny mají mnohem menší nároky na pevnost než lezecké. Norma udává pro pracovní spoj
  Re: Pracovní karabina na lezení07.07.2013
Ok, díky za info, ale na téhle je taky udávána pevnost v podélném směru 20kN
  Re: Pracovní karabina na lezení08.07.2013
To co jsem na zaklade toho ID vygoogloval ja vypadá jako normalni lezecka karabina.

  Tilak Evolution vs Raptor07.07.2013
Zdravím, sháním bundu jako náhradu za můj zničený Tilak Storm. Zvažuju Tilak Raptor nebo evolution. Stojí +- stejně, Evolution je údajně zesílená a váží o 200g víc. Zkušenosti/Tipy?
 Re: Tilak Evolution vs Raptor07.07.2013
Zalezi na co tu bundu chces/jakym stylem ji budes pouzivat.

Mam staryho Raptora (680

 Lezeni na ostrovech06.07.2013
Zdarec, mate nekdo zkusenosti s lezenim v UK? Chystam se na jih, ale urcite toho projedem vice. Ocenil bych spise neco tvrdsiho nez pisky;-) koukam jsem na ukclimbing.com ale je to tam popsany vsechno tak suse, nevite, prosim, nejakej odkaz na stranku, kd
 Re: Lezeni na ostrovech08.07.2013
Cus,
me napada Portland a stejny dotaz polozit v diskuzi na UKclimbing:) Sorry za polovicatou
  Re: Lezeni na ostrovech14.07.2013
super, diky za tipy, neco podobneho jsem jiz udelal. majte se
   Re: Lezeni na ostrovech15.07.2013
pokud chceš sportovky na jihu evt jihozápadě, tak Portland je jasná volba (cca 1200 odjištěných cest
 Re: Lezeni na ostrovech08.07.2013
Ahoj, na UKC se toho dá najít při troše snahy docela dost. Jelikož ale zároveň vydávají papírové prů
  Re: Lezeni na ostrovech14.07.2013
Když už se to tu řeší, rád bych se Tě, jako místního znalce poptal, jestli jsi neslyšel o nějakým le

 Slovensky raj06.07.2013
Co si myslíte o přechodu Slovenského ráje s krosnou na zádech?
 Re: Slovensky raj07.07.2013
Podlesok-Dedinky dáš za den... I s krosnou :-)

 Lezeni na ostrovech06.07.2013
Zdarec, mate nekdo zkusenosti s lezenim v UK? Chystam se na jih, ale urcite toho projedem vice. Ocenil bych spise neco tvrdsiho nez pisky;-) koukam jsem na ukclimbing.com ale je to tam popsany vsechno tak suse, nevite, prosim, nejakej odkaz na stranku, kd

1   ...   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   526   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Na našem trhu jsou už něco přes rok dostupné textilní vklíněnce. Známější a diskutovanější jsou ty od firmy OBR Works, které jsou dostupné pouze přes internet s delší objednací dobou, méně známé jsou ty od firmy RestDay, které vznikly o něco dříve a jsou nyní dostupné i v kamených prodejnách HUDY. Rozdílů mezi v klíněnci je několik - jednak v konstrukci, kdy Restday je lepený s lepičkou na povrchu, kdežto Obr je šitý s textilním povrchem, dále Restday má deset velikostí, Obr jen tři, také se liší cenou, kdy Restday je o něco levnější... firma ObrWorks nelenila a sehnala pozitivní vyjádření od CHKO, a stejnětak i požehnání saské pobočky německého alpenfereinu, což Restday nemá (podle mě ho ani nepotřebuje). Český horosvaz se k záležitosti zda používat, či nepoužívat UFO na písku nevyjadřuje (ačkoli podle mě by měla být bezpečnost na skalách jejich hlavní priorita). Neexistuje ani zamítavé stanovisko pro Ufony od Restdaye od správy CHKO.
Vyzkoušel jsem Ufony od Restdaye o víkendu na Suchých skalách a určitě je všem doporučuju. Není to pískovcový "friend", je potřeba umět zakládat smyčky a i do nich padat. Dá se ale založit i na místech, kam byste smyčku nedali...
stomil23:02:09 07.07.2013
odpovědět 
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Jen pro upřesnění,než CHKO,NPČŠ dali souhlas pro používání jištění UFO oslovili o názor ČHS a OVK,takže informace,že nic neděláme je mylná.To,že máte povolení a požehnání saské pobočky německého alpenfereinu nic neznamená,protože na Sasku o tom rozhoduje SBB a co vím,tak musí změnit saské lezecké pravidla,což momentálně o tom hodně diskutují,takže se může stát,že při lezení v Sasku může mít lezec potíže se Saskými lezci.Já osobně a za OVK Labské pískovce proti jištění UFO nemám,proto jsme dali pro naše oblasti povolení pro používání jištění UFO,když nás žádali o názor CHKO,NPČŠ a ČHS.PS:Jinak tvůj příspěvek je vlastně reklama.
Jeník Pleticha06:57:51 08.07.2013
odpovědět 
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
V podstatě něco jako o dvě stránky níže se někdo ptal: ".. máte někdo čelovku Fenix? Myslím, že jsou nejlepší na světě". No a hned pod tím oslavující komentáře. Myslet si o tom můžeme cokoliv, stejně jako o tomto příspěvku. Avšak nebuďmě paranoidní a prostě berme to tak, že nás chtěl jen velmi spokojený zákazník informovat, že RestDay vyrábí UFO déle a líp než ObrWorks. V praxi se to běžně nestává (lidi kritizují, ale chválí méně než 1% zákazníků), ale lezci nejsou běžný zákazník ;)
Belial08:44:44 08.07.2013
odpovědět 
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
no SBB už to dávno rozhodlo (cca v březnu?).

UFO není zakázané, ale nedoporučuje se. Důvod: snižuje sportovní hodnotu výstupu.

Lze dohledat na saských serverech.

Nevím tedy, jestli to snižuje hodnotu výstupu (domnívám se, že na rozdíl od maglajzu ne), ale ještě jsem nelezl nic, kde bych to potřeboval. Malé spáry a trhliny jdou výdy zajistit uzlíkem. Na ruční spáru to nepotřebuješ a širočinu s tím nezajistíš.
09:10:42 08.07.2013
odpovědět 
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
O jaké sportovní hodnotě tu mluvíš ? :D :D to že člověk se zdravým rozumem se nechce zabít nic nesnižuje .. naopak ti zamindrákovaní rádoby pískaři co se v haděnkách plazí koínem snižují sportovní lezení na úroveň .. no nic každý ať si to přebere
Haha09:45:43 08.07.2013
odpovědět 
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
O sportovní hodnotě mluví slovutná SBB, kterou všichni lezci v Německu uznávají a jejíž jsou ve valné většině členové nebo aspoň sympatizanti.
Kuba Turek10:01:38 08.07.2013
odpovědět 
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
na tu první nesmyslnou otázku adpověděl KT


Spáry a komíny pro tebe nejsou sportovní lezení? Zajímavé, vždy jsem četl o Yosemitech jako o lezecké Mekce.

A ještě neexistuje přelezené 9a ve spáře (možná ani 8c+), proti tomu se stěnovým 8c pomalu neseženeš sponzora. Ale to asi proto, že tys ještě spáry nezačal lízt, co? To bys nám to ukázal!
12:04:12 08.07.2013
odpovědět 
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Zajistíš tím zkrátka i tam, kde nic jiného nedáš a jestli dáš, tak to bude mizerný. Už se mi stalo i že jsem měl a byl jsem rád, i že jsem neměl a přál jsem si mít. Myslím, že tvoje klasifikace míst, kam je zbytečné dávat ufo, je mimo.
honza11:17:21 08.07.2013
odpovědět 
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Máš na mysli tu sportovní hodnotu, kdy se v Sasku neuznávaly mistrovské přelezy, pokud jsi smyčku nedal přesně tam kam prvovýstupce? Hihihi!
08:36:32 24.07.2013
odpovědět 
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Nechápu tvojí paranoiu, reklama to má být na co? Na Ufo od Restdaye nebo na Obrworks? Nemám žádný důvod dělat někomu reklamu, chtěl jsem se podělit o zkušenosti a vůbec by mě nenapadlo, že to nějaká paranoidní troska bude pokládat za skrytou reklamu...
stomil10:45:43 08.07.2013
odpovědět 
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Jojo, vypadá to celý jako celkem neskrytá reklama, nebylo by lepší hodit to do inzerce? Za sebe řikám, že se mám Obrworksový, zakládaj se dobře, a vážně jdou dát tam kam by smyčka nešla. Ty Restdayový mi přišly takový trochu humpolácky a neforemný. Samozřejmě uznávám, že starý klasici je neměli (stejně jako lezli na konopnejch lanech a bosky etc) a je to trochu ojeb, ale radši založim UFO, než si zlámu haksny nebo nadělám do trenek.
Párty09:28:35 08.07.2013
odpovědět 
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Nechtěl jsem dělat reklamu ani jednomu z výrobců. Chtěl jsem OTEVŘÍT OTÁZKU výhodnosti jednotlivých konstrukcí - jestli bude mít delší životnost šitá od ObrWorks než lepená konstrukce Restdayovských Ufonů, která se na první pohled skutečně zdá být trochu laciné řešení. Jestli je lepička na povrchu výhodou nebo ne.. Místo toho jsem v podezření že dělám reklamu jednomu z výrobců... Nesmysl! Někde jsem tady četl názor, že Ufony od OrbWorks jsou prostě jiná liga. Aniž by vysvětlil proč si to myslí.. V mém příspěvku není nikde ani zmínka o tom, že bych nějak posuzoval, který z vklíněnců je lepší. Já to sám nevím. Měl jsem v ruce jen jeden z nich a přišlo mi to fajn se o to podělit. Snažil jsem se jenom shrnout dostupné informace. To že Restday vyrábí ufony déle než Obrworks je prostě fakt. Mimochodem jsem se to dočetl na stránkách Obrworks. Chtěl jsem tím říct že jsou tím pádem lepší? Jak jsi na to přišel, ty moulo...?
stomil11:08:06 08.07.2013
odpovědět 
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Neřikej mi moulo, taky tě (zatim) nijak netituluju.
"Vyzkoušel jsem Ufony od Restdaye o víkendu na Suchých skalách a určitě je všem doporučuju" - doporučení Restdaye, nic víc, nic míň.
Klidně můžem diskutovat, ale v tvym příspěvku žádná OTÁZKA nebyla. Jen si shrnul fakta a doporučil UFA od restdaye. Zdar
Párty11:55:02 08.07.2013
odpovědět 
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Přesně tak... V příspěvku pouze říkám: ano vyzkoušel jsem jeden z nich a přišel mi celkem fajn... Nic víc... Žádné srovnání ani hodnocení, který z nich je lepší...
A i kdyby to tam bylo...
Stomil12:50:33 08.07.2013
odpovědět 
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Možná ten špatný dojem nabýváme po přečtení tvé "nezaujaté otázky", kdy primárně uvádíš, že RestDay to vyrábí déle a že nemá povolení, které stejně nepotřebuje. Dle mého názoru je tato informace nepodstatná a pokud ji postavíš do popředí a navíc ve formulaci jak jsi to udělal, tak nejde reagovat jinak, než jak hodně čtenářů reaguje. Ono je to celkem jedno. Problém je v tom, že se člověk mnohdy setká s úplnými bludy, protože je tu vkládá někdo, kdo na tom má eminentní zájem. Nezkušený a méně bystrý člověk to pak bere jako dogma, i když je to evidentně nesmysl a pozor - tento blud šíří dál. Pokud se mnohdy jedná o otázku bezpečnosti, je myslím hodně důležité rozlišovat co je a co není "reklama".
Belial11:57:00 08.07.2013
odpovědět 
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Reklama nebo ne: 1. S SBB to nění tak jednoduché, jak se píše výše. 2. Zásadní rozdíl obou druhů myslím nebyl zmíněn. Výrobek Restday je napuštěn jakýmsi lepidlem, aby se smotaná smyce uprostřed nebortila. Z venku má gumu na plochách, kde se dotýká skály při založení. Obrwirks mají vše ze smyček.

Tím pádem vznikají následující otázky: Lze použít restday v oblastech, kde je podle OP nutné se jistit jen textilními smyčkami? Jaký by byl rozdíl, kdyby byl uprostřed kus kovu? Jaký má vliv pogumování z venku na skálu v případě pádu?

Já v tomto mám pro sebe jasno, ale jsou to otázky k diskusi.
Sysel12:59:26 08.07.2013
odpovědět 
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Přesně tohle jsem měl na mysli, jedinej Sysel to pochopil...
stomil13:21:36 08.07.2013
odpovědět 
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Pochopili to všichni a osobně v tom mám stejně jasno jako Sysel.
Belial13:37:28 08.07.2013
odpovědět 
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
A obsah bambule je take omezen?
18:18:34 08.07.2013
odpovědět 
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
A můžu si dovnitř bambule nalejt rtuť?
honza07:38:20 09.07.2013
odpovědět 
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
SBB mají 25.7.2013 mimořádnou valnou hromadu a jedním bodů jednání mají povolení jištění UFO v Sasku s výsledkem nejasným tuto informaci mi poskytl člen SBB. Zatím probíhala diskuze a anketa o používání jištění UFO s Sasku.Šampone to jen pro upřesnění tvé informace,že Sasku se může používat UFO a jak znám saský lezce,tak v Sasku když jsem jim něco nezdá,tak dokáží být dost nepříjemný.
Jeník Pleticha11:22:26 09.07.2013
odpovědět 
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Je otázka, co je povolené, co zakázané. Je lezení v lezečkách s lepičkou na písku povolené? - Kdo to povolil? - No asi nikdo, ale prostě to nikdo nezakázal.
Stejně tak není jasné, zda oba vklíněnce splňují pravidla pro lezení na pískovcových skalách a jestli potřebují nějaké schválení CHKO. Nechtěl jsem šířit nějaké bludy, ale podle mého názoru oba vklíněnce pravidla splňují. Jestli by se ale měl někdo k tomu vyjadřovat, tak je to podle mě horosvaz.
stomil13:17:52 08.07.2013
odpovědět 
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
To každopádně. Jako člen ČHS bych taky očekával, že když se svaz vyjádřil jednotlivým subjektům k této problematice, není už problém vyjádřit se i svým členům a vydat jasné stanovisko na svých stránkách, kde bude a) vše povoleno, b) povoleno s omezením, c) zakázáno.
Belial13:47:30 08.07.2013
odpovědět 
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Jištění Ufo obě verze jsou v oblastech ČR povoleny používat a dokonce od OP.A že Sasku to dost řeší a budou o tom rozhodovat na své valné hromadě SBB 25.7.je jen jejich problém a věc.
Jeník Pleticha06:13:18 24.07.2013
odpovědět 
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
kategorie POVOLENO a ZAKAZANO se (v jakykoli cinnosti...) zacnou objevovat kdyz uz nestaci zdravej rozum a konsensus >otcu zakladatelu<.
V tomto pripade narust lezecke populace a invaze davu odchovanych preklizkou a rychlokurzama, lidi kteri nemeli prilezitost pobyt v prostredi respektujicim tradice (at uz to znamena cokoli..) a nestavicim okamzity vykon nade vse. Tedy.. setrnost ke kameni neni pro vsechny samozrejmosti. Ergo zakazy, povoleni..
17:15:12 08.07.2013
odpovědět 
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Kuriozni nahled do piskarovi duse - namisto toho aby se lidi starali jestli ufo spolehlive drzi nebo se na nem zabijou tak se hadate jestli je to povoleny nejruznejsima svazama a jak to snizuje sportovni hodnotu vystupu. Dobra deformace.
23:16:57 08.07.2013
odpovědět 
       prdlajs
deformace je interpretovat příspěvek tak jako ty, když nejpodstatnější byla slova ohledně šetrnosti ke kameni. jen jsi potvrdil pravdivost jeho slov. ekology na nás, všecko zavřít a bude po prdeli...
Btw: možná by někdo řešil neschopnost rozlišování i/y po skloňování sousloví pískařova duše, ale to jen pobaví, není to meritus věci
01:52:27 09.07.2013
odpovědět 
        Re: prdlajs
Btw: možná by někdo řešil termity a rizoto, ale to jen pobaví, není to merituM věci;)
honza07:50:04 09.07.2013
odpovědět 
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Milý Stomile, na to, abys mohl srovnávat, musel bys mít vyzkoušené oba typy výrobků. Sám píšeš, že jsi zkoušel jen jeden.
Sedláčkova variace na Žákovu myšlenku má jiný úhel klínu.
UFO (Obrworks) má již teď 5 velikostí, k původním třem přibyly dvě menší.

Svolení OP k používání podobných vklíněnců na písku potřeba je, neboť zákaz vklíněnců (byly myšleny kovové) je v podmínkách zakotven, a textilní vklíněnec je hybrid, ke kterému se OP vyjádřila kladně. Je možné, že scestičku proraženou OBRWorks může využít i Restdayovský vklíněnec, protože se tolik neliší, ale v Sasku již debata byla a vklíněnce jiné, než čistě textilní tam patrně povoleny nebudou.
Petr Jandík18:59:31 08.07.2013
odpovědět 
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
9a ve spáře už je to že ne v ádru neznamená celý svět paka z písku
haha20:09:14 08.07.2013
odpovědět 
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Sice je to diskuse o něčem jiném, ale rád se tady nechám poučit, která že spára je za 9a. Díky haha.
Sysel20:17:53 08.07.2013
odpovědět 
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Spára za 9a je asi blbost, ale něco přece jenom... - Century crack za 8c, širočina...
http://www.youtube.com/watch?v=_IFOYa-XDog
21:28:05 08.07.2013
odpovědět 
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Možná, že je těžší zatím nepotvrzený Meltdown (8cplus), ale o žádném 9a opravdu nevím. Proto se ptám.
Sysel21:33:22 08.07.2013
odpovědět 
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Nedavny Recovery drink snad bude nekde v oblasti 8c+ pokud si spravne pamatuju.(?)
Hook10:18:39 09.07.2013
odpovědět 
       Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
máš recht, ale haha psal o 9a
11:08:52 09.07.2013
odpovědět 
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
nechals tomu slušný prostor, než jsi se ozval na ten můj příspěvek o těžkých spárách, ale stejně jako Sysel bych teda rád slyšel, která že to je ta (prosím aspoň jednu) spára za 9a. Spekuluje se, jestli by Meltdown nemohla být aspoň za těch 8c+, ale zatím je známá spíš pod cé.

Tak nás pouč.
09:11:29 09.07.2013
odpovědět 
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Koupil jsem si ufa z Restdaye a po srovnání s Obrwoks na skalách bych si už jednoznačně koupil znovu právě Obrworks.
Důvody: Sice jich je 10 a jsou levnější, ale maj jiný náběhy, takže jsou méně univerzální (Obrworks se hodí do větší škály spár). Proto je asi vhodnější nosit jich všech 10. A to jsou fakt těžký jak do batohu, tak na sedáku, zejména ty velký.
Při srovnání v zakládání těch malých jednoznačně vítěží Obrworks mikráče. Dobře drží i tam, kam já svoje Restdaye vůbec nezaložil (nebyly to spáry, ale taková hnízda, kde je málo prostoru).

K diskusi časem pak je srovnání životnosti a tření a chování ve spárách při pádu.
 Hadrburg21:45:48 08.07.2013
odpovědět 
  Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
konečně někdo, kdo vyzkoušel obojí rozkoše... :-) Už mám taky objednaný nový Ufony od Obra, tak uvidíme... Mimochodem, všiml si někdo, jak lživá reklama je na UFO od Obra: "Jistící pomůcka nejen na písek"... No nechci bejt u toho, až s tim nějakej jantar přijede do Srbska :-/
stomil22:52:46 08.07.2013
odpovědět 
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Silná slova. Reklama UFO není lživá. UFO funguje na každém šutru, který má dostatečné tření. Například jsme to zkoušeli ve Frankenjuře, na žule to funguje taky celkem dobře. Pochopitelně to chce při použití vlastní rozum a soudnost.
Petr Jandík23:19:02 08.07.2013
odpovědět 
   Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Važ slova, šampóne... Víš vcelku hovno, koupil jsi si pár cingrlátek a zkoušíš machrovat prioritně na webu. Tak uber plyn a lživou reklamu zase schovej nejméně do doby, než se poptáš nebo vyzkoušíš vše, co na trhu je.
Zatím to vypadá akorát na to, že jsi doma sám a pravačku máš zrovna v sádře.
Gamp01:04:23 09.07.2013
odpovědět 
    Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Jasně, někomu se to nemusí líbit, ale UFO se na nic jiného než na písek nehodí. Skutečně bych nechtěl bych být u toho až s tím někdo z frustrovaných podivínů, kteří se snaží oživit tuto diskuzi invektivy, přijde někam na vápenec a bude se tím jistit.
Existuje dokonce zcela věcné technické pojednání od Saského klasika Yorga Brutchera, které to dokazuje....
stačí si kliknout na odkaz na konci této stránky:
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=10923
na tento dokument http://www.lezec.cz/fotos/fil14686.pdf
stomil10:10:10 09.07.2013
odpovědět 
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
A proč ne? Na rozum i cit se zapomíná stále častěji, nejen s jistítky a potom je vše otázkou jen přirozeného výběru druhů dle pana Darwina.
Obvinit někoho ze lži tak, jak jsi to udělal ty, se dříve řešilo zrovna tasením koltu. Zlaté časy :-)
Pokud se budeš snažit zachraňovat méně perspektivní jedince, tak se ulítáš nejen po skalách, ale i na vodě a vlastně všude okolo Tebe.
Prostě važ svá slova, mluviti stříbro, mlčeti zlato...
Budeš-li se báti, že se k něčemu přichomejtneš, tak se Ti to i splní.
Ať si z toho vezmeš to pro Tebe důležité...
Gamp11:00:33 09.07.2013
odpovědět 
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Reklama je přeci od slova re-klam, tedy opakované klamání. Lež v reklamě je standartní postup, vůbec nechápu proč to někoho zaráží..
Já se vůbec nebojim, že se k něčemu přichomejtnu, vzhledem ke své profesi, bych ale toho toho zrakvenýho musel oživovat a mě se nelíbí zachraňovat vulgární zfrustrovaný hovada, který vyhrožujou někomu a vůbec neví komu..
stomil11:35:40 09.07.2013
odpovědět 
       Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Ale víme, to neni tak těžký si tě najít ty vejtaho
12:51:19 09.07.2013
odpovědět 
        Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
:-DDD.. tak tohle už mě fakt hlava nebere
Tos měl říct rovnou, mě přeci nemusíš vůbec hledat, jestli jediné po čem toužíš je dostat na prdel, tak ti to milerád poskytnu.. Nemám s tim žádnej problém, vážně..
stomil13:26:23 09.07.2013
odpovědět 
         Diskuse na úrovni
Díky za kvalitní diskusi. Přesto slova jako je prdel apod. si nech raději pro své blízké.
H.16:46:11 09.07.2013
odpovědět 
     Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Zatim mi přijde, že invektivy hýříš především ty. A v článku je napsáno že v ROVNOBĚŽNÝCH spárách drží ufo jen na písku, nevidim tedy jedinej důvod nedat ho s klidem do hnízda třeba na vápně.
 Párty11:06:20 09.07.2013
odpovědět 
      Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
http://www.lezec.cz/fotos/fil14686.pdf
Stačilo by číst celý vlákno a nemusel bys plácat riskantní nesmysly..
11:38:31 09.07.2013
odpovědět 
       Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Nejde o plácání riskantních nesmyslů. Jde o to při čtení taky trochu namáhat hlavu, přestože to bolí. Odkazovaná studie je zajímavá, vychází ze správných předpokladů a rozumnou cestou se dobírá nějakého výsledku. Bohužel závěr je opřenej o to, že pískovec má paušálně výrazně drsnější povrch (a proto v něm bude UFO držet jako v jediným materiálu i v rovnoběžnejch sparách).

Jenže co tektonický zrcadla na Suškách, hladký jak dětská prdel? A naopak - co jizerská žula, drsná až bolestivě? Troufá si snad někdo tvrdit, že textilní UFO, který se v Jizerkách naopak ještě zakousne do krystalů, zde bude držet hůř, než na písku? Co vápno s povrchem stejně drsným, jako písek (např. Český kras - Šanův kout)? Co vápno, zdrsnělý abrazí, jaký je např. v Pakošce. Vápno není jen Alkazar. A studie jen proto, že je v pdf a zdrojovaná, není svatá a nedotknutelná.

Riskantní nesmysl je při lezení rezignovat na myšlení, nikoliv zakládat UFO na nepísku.
honza12:30:09 09.07.2013
odpovědět 
        Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Je mi jasné, že se dřív smyčkovalo i na vápně a na žule, vzhledem k tomu, jak se ale ten materiál chová, i kdybych nečetl studii na adhezivitu materiálů a chování UFA, tak by mě ani nenapadlo tam dávat textilní vklíněnce.
Většina lidí předpokládá, že fyzikální zákony platí i pro ně a pak jsou ale ti druzí - kandidáti na Darwinovu cenu...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Darwinova_cena
stomil16:21:12 09.07.2013
odpovědět 
         Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
kandidat na darwinovu cenu je ten, kdo popira, ze i na zule ci vapne je nekdy lepsi zasmyckovat nez ladovat zelezo.
honza21:18:14 23.07.2013
odpovědět 
        Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Tvoje podání je dobrý, ale to co napsal Párty je tak vágní, že nejde neoponovat.
16:57:22 09.07.2013
odpovědět 
 Re: UFO - RestDay vs. ObrWorks?
Skoro mám dojem, že jsem Stomila něčím namíchnul. No snad se to ve skalách srovná. :-) Pro mě vždycky platilo že bez gumy je to lepší... Ale proti gustu žádný dišputát.
David Bobr Obročník14:36:57 23.07.2013
odpovědět 
 stomil?
Samá stomilova nepravda koukám. Skoro to vypadá, že stomil úmyslně nakladl tak blbé otázky a "zaručená fakta", aby ObrWorks mohli všichni chválit :)
Že se musí Ufoni objednávat a čekat na ně měsíc? To asi ne :) Stačí se domluvit na nějaké skály, stěnu, nebo na akce kam kluci jezdí. Jojo, osobní odběr se tomu říká. Obročníky potkávám rád, ale stomila si snad nechám poslat. Nevíte někdo jestli se stomil ještě k něčemu odborně vyjadřoval na lezci nebo jinde?
09:06:14 24.07.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192340)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Averno 7b+ Aixorta
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi