Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
50.Zaoral 9994
51. 9986
52.Šenkýř 9969
Bouldry:
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
52.Čech 9050
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230799 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dobrý levný Camp v Arcu11.07.2013
Ahoj, nemáte někdo tip na slušný camp za slušné peníze poblíž Arca? To co je přímo v Arcu je sice pěkné ale cenově mimo. Líbí se mi třeba tohle
 Re: Dobrý levný Camp v Arcu11.07.2013
zkus ZOO camp, to je přímo pod Colodri (ta stěna s křížem nahoře), to je naše oblíbená destinace, al
 Re: Dobrý levný Camp v Arcu11.07.2013
Dobrý a zároveň levný? Nejlépe kdyby byl zadarmo, co? Jak typicky české... Na ty chudáky, co kemp pr
  Re: Dobrý levný Camp v Arcu11.07.2013
Tenhle kemp je příjemný, ale taky není příliš levný zvláště ne v sezóně.
   Re: Dobrý levný Camp v Arcu11.07.2013
Ano v Německu, nebo Rakousku, ale taky zapomínáš na to, že strašně záleží na destinaci. Vzhledem k t
 Re: Dobrý levný Camp v Arcu11.07.2013
Jezdíme do ZOO campu v Arcu, ale jednou jsme byli i v Pietramurata, který je taky pěkný.
 Jen samá tragédie10.07.2013
Z lezce se stávají televizní noviny na Nově. Jen samé neštěstí, komu se co stalo špatnýho. To nikoho neobohatí. Chápejte, jen si to nahráváte do hlavy...pak se vám děje to samé.
 Re: Jen samá tragédie11.07.2013
Co na to říct? Jestli sis myslel, že lezení je rizikový asi jako zápasy v bahně holek nahoře bez, ta
  Re: Jen samá tragédie11.07.2013
Diskuze jsou od toho aby se diskutovalo.A když článek a nebo zpráva stojí za prd, tak podle toho gra
   Re: Jen samá tragédie11.07.2013
to by me zajimalo, ktere weby jsou pro lezec.cz konkurencni ... ?
    Re: Jen samá tragédie11.07.2013
ukclimbing.com
planetmountain.com
a dokonce i lideahory.cz maji kazdy den nejakou zaji
   Re: Jen samá tragédie12.07.2013
Na to je jedna jediná odpověď - vůbec se to netýká počtu článků nebo počtu lezců, ale toho, co předv
    Re: Jen samá tragédie12.07.2013
.. skepticky nejen co do budoucnosti tohoto serveru ale vubec lezcu jako komunity (to slovo je uz te
     Re: Jen samá tragédie12.07.2013
Jojo, mládež je vždycky horší než dřív, všechno spěje do pekel a dřívější časy byly krásné. ...stárn
      Re: Jen samá tragédie12.07.2013
Kubo, co to má společného s mládeží? Otázka není co je to dnes za lidi, ale co jsou místní admini je
       Re: Jen samá tragédie13.07.2013
Nojo, tak více po lopatě pro anonymního nechápavce: Dřív byli diskutéři slušnější, věcnější a admini
        Re: Jen samá tragédie13.07.2013
To platí i o redaktorech a šéfredaktorech, chytrolíne :-)
        Re: Jen samá tragédie13.07.2013
.. a KT opet neprekvapil.
        Re: Jen samá tragédie13.07.2013
Kubo, píšeš o něčem úplně jiném. Tady vůbec nejde o to, jací byli lezci dříve a jací jsou dnes. Ale
         Re: Jen samá tragédie14.07.2013
Jako obvykle: Dobře už bylo. Budoucnost je špatná.
          Re: Jen samá tragédie14.07.2013
Ani tak to není. Záleží totiž na tom, co považuješ za dobře a špatně. Lépe by se hodilo napsat, že k
           Re: Jen samá tragédie14.07.2013
KT se vydal cestou obecnych plku a citace osvedcenych mouder aby vubec neco rekl.
Bavit se s
            Re: Jen samá tragédie14.07.2013
Speciálně pro TOA: Když si někdo stěžuje, že dřív to bylo na Lezci lepší, tak buď dříve nečetl Lezce
 Neschopnost adminů/redakce?14.07.2013
Když už jsme u těch schopností adminů nebo redakce a obsahu, tak se nedivte, že většina normálních l

 Foto dne10.07.2013
Vidím dobře, že letec na fotce má nohu za lanem? Jak to dopadlo? Super záběr:)
 Re: Foto dne10.07.2013
no jak sem to videl, tak se mi trochu rozbusilo srdce pri predstave jak jebn hlavou o skalu
  Re: Foto dne10.07.2013
kde má přilbu?
   Re: Foto dne10.07.2013
a prsák... a lepičkou podlepené papuče... a kostkovanou košili... a proč vůbec padá?
    Re: Foto dne10.07.2013
moznosti sou 2 - a) protoze tam vlez, b) protoze se mu chce. Nelze vyloucit ani kombinaci obou.

 Adam Ondra 9a OS09.07.2013
Ahoj, víte někdo podrobnosti o Ádi přelezu 9a na OS ve Švajcu?
 Re: Adam Ondra 9a OS10.07.2013
Gratulacka!! byla to otazka casu, ale stejne je to super parada.
vice tu
  Re: Adam Ondra 9a OS10.07.2013
Je to frajer !
   Re: Adam Ondra 9a OS10.07.2013
kdo?
    Re: Adam Ondra 9a OS10.07.2013
no ty ne ;-) a uz to nehul.
     Re: Adam Ondra 9a OS10.07.2013
pro mne je frajer adamuv jistič :)

 Mohu použít?09.07.2013
Zdravím, prosím Vás mohu použít smyčky, která mám nastříhané z reep šňůry na postupové jištění, pro prodloužení od borháku k presu? Aby se mi nedřelo lano o skálu, např. pod převisem.
Parametry reepky: Hmotnost (g/m): 23,2
Mun. Pevnost (daN
 Re: Mohu použít?09.07.2013
ale jo, klidne pouzij i snuru na pradlo, usetris dalsich 20 korun.
ten Darwin, to byla hlava.
  Re: Mohu použít?09.07.2013
Nevím to, tak se ptám, příště si ty kecy nech. Nezajímají mě. Radši bych o radu, tak jako jsem dosta
   Re: Mohu použít?09.07.2013
To nejsou kecy,to je pokus o povzbuzeni Tve sede kury (pripoustim, ponekud zamaskovany).
Ptas
    Re: Mohu použít?09.07.2013
Je to diskuse, tak jsem se zeptal a nic nesrovnával.
Mám tu hodně té reepky, tak se ptám. A
     Re: Mohu použít?09.07.2013
dobra, uveril jsi bezpecnejsi variante. a kdyby se ti tu seslo par odpovedi ktere by vsechny rikaly
      Re: Mohu použít?09.07.2013
O víkendu mám volno, jedu až za 14 dní. :-)
       Re: Mohu použít?09.07.2013
no dobry, pak to mozna prezijes ;-)
 Re: Mohu použít?09.07.2013
Udělej si třeba dvě expresky, kde smyčka bude mít třeba 60 nebo 80 cm.
  Re: Mohu použít?09.07.2013
Díky za radu.
 Re: Mohu použít?09.07.2013
NE
 Re: Mohu použít?09.07.2013
Šestka průměr je fakt málo.
Když, tak z pořádnýho plocháče nebo aspoň z osmičky kulatý.
 Re: Mohu použít?09.07.2013
Čau, mrkni na tohle
  Re: Mohu použít?02.02.2015
Ahoj,
v obchodu WORKSAFETY nabizeji singing rock 8mm dyneemu-120cm za 117kc (
 Re: Mohu použít?10.07.2013
osobně bych to na sportovce nedělal a cvakl do sebe dvě presa, ale na druhou stranu 6mm repka je ce
  Re: Mohu použít?10.07.2013
Každé lano má parametr maximální dynamická rázová síla, který udává, jakou maximální sílu na tebe la
   Re: Mohu použít?03.02.2015
Repka 6mm s nosností 1000kg svázaná uzlem bude mít nosnost cca 1500kg (dva prameny dvojnásobná nosno

 Podmínka v Tatrách09.07.2013
Zdar meteorologové, bude středa až neděle v Tatrách fajně, nebo ne? :-D Jasne, na předpovědi koukám, ale moudrý z toho nejsem, pardon.
 Re: Podmínka v Tatrách09.07.2013
asi to chce spravnou predpoved..
spis to vypada na zatazeno s destem.
  Re: Podmínka v Tatrách09.07.2013
Joo, dík. Jinak yr.no samozřejmě znám. Finta ale je, z různých předpovědí to dík intuici a zkušenost
   Re: Podmínka v Tatrách09.07.2013
YR obcas ujede ale z predpovedi je tak nejspolehlivejsi. & v horach skutecne obtizno se trefit,
    Re: Podmínka v Tatrách10.07.2013
yr.no je z mý zkušenosti pro Alpy i Tatry dost mimo. Je to Norskej meteoústav a tak maj model seštel
     Re: Podmínka v Tatrách11.07.2013
200km rovna cara neni chyba modelu jako takoveho, presnost/ rozliseni lokalni predpovedi zavisi na h
 Re: Podmínka v Tatrách10.07.2013
Viděl bych to tak, že když budete vyrážet stylem "za rozbřesku pod nástupem" na nějaký men

 Lezení okolo rychlebek09.07.2013
Ahoj jedem na kolech vyzkouset rychlebsky stezky, poradte nejaky pekny lezení. nakej softmove, zadny vraždy. dikes
 Re: Lezení okolo rychlebek09.07.2013
Píšťala
 Re: Lezení okolo rychlebek09.07.2013
Třeba pomůže při výběru
  Re: Lezení okolo rychlebek09.07.2013
díky moc!

 podlepení podruhé09.07.2013
Zdar.Posílali jste někdy podlepovat lezky podruhé?Dá se to?A vydrží pak lezky ještě chvíli nebo už to nemá cenu?Uvažuju poslat podruhé podlepit Miury..dík
 Re: podlepení podruhé09.07.2013
Ahoj, já měl velice pozitivní zkušenost. Mám L.S. Testarossa podbité dokonce po třetí a lepička pořá
 Re: podlepení podruhé09.07.2013
slyšel jsem od kámošky, že lezečky musela vyřadit až při pokusu o šesté podlepení. To jí to vrátili,
  Re: podlepení podruhé09.07.2013
záleží jak moc jsou dorasované. když se vyklube palec tak, že se leze po palci a ne po gumě, tak je
   Re: podlepení podruhé09.07.2013
Nepravda, i po proklubanem palci to jde. Osobni zkusenost.
 Re: podlepení podruhé09.07.2013
Miury podle mě klidně. Jednou jsem si ale nechával podlepovat Pearly od Rock Pillars a sotva vydržel
  Re: podlepení podruhé09.07.2013
díky za info..zkusím to tam poslat
 Re: podlepení podruhé09.07.2013
Jedny mám 4× podlepený a druhý 3×. Samozřejmě mám vždy jeden novej model (ruzuměj lezky) - není to s

 Hnízda V Buči v krasu09.07.2013
Zdarec, na Holštějne V buči okolo cest Kuba a Několik roků pozor, jsou tam hnízda poštolek...
 Re: Hnízda V Buči v krasu09.07.2013
Už tam jsou cedule vymezující, kde se může lézt. Momentálně se dá lézt od cesty č. 21 "Sladká o

 Bouldering s detmi08.07.2013
Ahoj, po porizeni rodiny zjistujem, ze jsme se posunuli trochu jinam, nez lidi co lezou okolo nas - uz nejsme tak zakously, uznavame i jiny veci v zivote nez furtjenlezeni a pri vyjezdech na skaly je pro nas nejdulezitejsi aby si deti mohly dole vklidu hr
 Re: Bouldering s detmi08.07.2013
Zdar, šoupni to do inzerce, tady v diskusi to za celkem krátkou chvíli zapadne.
  Re: Bouldering s detmi08.07.2013
Dik, jsem se uklik.....

1   ...   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   524   525   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mohu použít?
Zdravím, prosím Vás mohu použít smyčky, která mám nastříhané z reep šňůry na postupové jištění, pro prodloužení od borháku k presu? Aby se mi nedřelo lano o skálu, např. pod převisem.
Parametry reepky: Hmotnost (g/m): 23,2
Mun. Pevnost (daN ): 1000
Průměr (mm) 6
CE 1019
EN 564
Zdena17:41:10 09.07.2013
odpovědět 
 Re: Mohu použít?
ale jo, klidne pouzij i snuru na pradlo, usetris dalsich 20 korun.
ten Darwin, to byla hlava..
18:32:48 09.07.2013
odpovědět 
  Re: Mohu použít?
Nevím to, tak se ptám, příště si ty kecy nech. Nezajímají mě. Radši bych o radu, tak jako jsem dostal pod tímto komentářem.
18:50:00 09.07.2013
odpovědět 
   Re: Mohu použít?
To nejsou kecy,to je pokus o povzbuzeni Tve sede kury (pripoustim, ponekud zamaskovany).
Ptas se na zalezitost kde chyba /spatna odpoved muze znamenat vazne zraneni, ptas se do plena a jsi ochoten prijmout odpoved od lidi ktere jsi v zivote nevidel a netusis jak duveryhodni jsou, nejsi schopen dohledat si porovnani te rep-snury s materialem pouzivanym na expresky/smycky .. prestoze jde o tvou bezpecnost a tve zdravi.
V extremnim pripade nejsi schopen investovat par korun do spolehlive lanovice na to prodlouzeni (tj radeji zkoumas zda ti staci zbytkova repka).
Proto ta zminka o Darwinovi.
Nemam potrebu nekoho urazet nebo si z nej delat srandu, jen mne dere kdyz vidim jak lidi riskujou (kdybych te videl na skale pri nejake ocividne blbe chybe pri jisteni, taky bych te upozornil, mozna ne nezne a shovivave jak se v teto politicky korektni spolecnosti vyzaduje.. tady vidim jak delas chybu v necem o dost zasadnejsim, tedy v mysleni, tak te upozornuju.)
19:26:44 09.07.2013
odpovědět 
    Re: Mohu použít?
Je to diskuse, tak jsem se zeptal a nic nesrovnával.
Mám tu hodně té reepky, tak se ptám. A peníze opravdu pro mě nejsou problém, už jsem objednal, po radě níže.
19:52:58 09.07.2013
odpovědět 
     Re: Mohu použít?
dobra, uveril jsi bezpecnejsi variante. a kdyby se ti tu seslo par odpovedi ktere by vsechny rikaly to je dobry, klidne to pouzij, (protoze lidi kterejm 6mm prijde malo zrovna nebyli pritomni..) tak jim taky uveris? a jedes na vikend lizt s 6mm prodluzovacima smycema?
19:59:21 09.07.2013
odpovědět 
      Re: Mohu použít?
O víkendu mám volno, jedu až za 14 dní. :-)
20:18:47 09.07.2013
odpovědět 
       Re: Mohu použít?
no dobry, pak to mozna prezijes ;-)
20:34:36 09.07.2013
odpovědět 
 Re: Mohu použít?
Udělej si třeba dvě expresky, kde smyčka bude mít třeba 60 nebo 80 cm.
Willhem18:48:36 09.07.2013
odpovědět 
  Re: Mohu použít?
Díky za radu.
18:50:24 09.07.2013
odpovědět 
 Re: Mohu použít?
NE
Jirka18:56:55 09.07.2013
odpovědět 
 Re: Mohu použít?
Šestka průměr je fakt málo.
Když, tak z pořádnýho plocháče nebo aspoň z osmičky kulatý.
Nebo si kup, jak psal W., dvě dlouhý origoš presky nebo sešitý smyce a používej ty.
-19:25:45 09.07.2013
odpovědět 
 Re: Mohu použít?
Čau, mrkni na tohle http://www.singingrock.cz/dyneema-smycky-8-mm?cat=168 konkrétně na fotogalerii. Je tam názorně vysvětleno, jak si udělat ze smyčky a dvou karabin expresku, která se dá po vycvaknutí jedné z karabin prodloužit na plnou délku.
Honza H.23:22:01 09.07.2013
odpovědět 
  Re: Mohu použít?
Ahoj,
v obchodu WORKSAFETY nabizeji singing rock 8mm dyneemu-120cm za 117kc (www.worksafety.cz/1239-singing-rock-singing -rock-dyneema-smycka-8-mm/?combination=325)(jedna mezera)
Cena je dost nizka v porovnani s "beznou" cenou..
Ma nekdo zkusenost s timto obchodem?
diky
medvidek18:57:43 02.02.2015
odpovědět 
 Re: Mohu použít?
osobně bych to na sportovce nedělal a cvakl do sebe dvě presa, ale na druhou stranu 6mm repka je celkem standardní výbava na písku. A i když je ve spáře trochu prokluz, co zbrzdí tu první ránu i tak to bude prda, co musí ta repka vydržet. Existuje rada, že na smyčce máš udělal další uzlik, který pří pádu zatažením pohltí část pádové energie.

Ale je to teorie. Viz začátek - spojil bych dvě presa.
09:19:44 10.07.2013
odpovědět 
  Re: Mohu použít?
Každé lano má parametr maximální dynamická rázová síla, který udává, jakou maximální sílu na tebe lano přenese při normovaném pádu - to je dost tvrdý pád, který od druhého borháku nemůže teoreticky nastat (teoreticky, proto radši z opatrnosti předpokládejme, že může). U nových lan se ta maximální rázová síla pohybuje od 550 do 850kg, u horších lan 1000 kg, maximum dle normy je 1250kg. To je síla působící na tebe, ve vratném bodě (tj. v borháku do kterého spadneš) je přibližně dvojnásobná - jednou táhne tvoje tělo dolů, na druhé straně táhne jistič dolů.

Repka 6mm s nosností 1000kg svázaná uzlem bude mít nosnost cca 1500kg (dva prameny dvojnásobná nosnost mínus snížení pevnosti v uzlu).

Takže pád může v extrému vytvořt v karabině zatížení 1100 až 2000 kg, smyčka nosnost 1500kg. Z toho vidíš, že to není nejlepší řešení, lepší řešení je si koupit sešité ploché smyčky s nosností 2200 kg, kde máš jistotu, že na smyčce to neselže.

Na druhou stranu, výpočty jsou na extrémní pád. V horách se často provazuje tím co je, kvůli hmotnosti se toho nosí relativně málo, takže když polezeš v horách dlouhou délku a sešité smyčky ti dojdou, budeš někde na konci délky, kde je malý pádový faktor a lano pád hodně tlumí, nemusíš se zdráhat použít i tu 6mm smyčku na prodloužení třeba frienda. Ale záměrně si vyrábět prodlužovací smyčky z takto tenké smyčky je prostě šetření na špatném místě.
Dušan K.15:25:44 10.07.2013
odpovědět 
   Re: Mohu použít?
Repka 6mm s nosností 1000kg svázaná uzlem bude mít nosnost cca 1500kg (dva prameny dvojnásobná nosnost mínus snížení pevnosti v uzlu).

NE!
Geo00:32:04 03.02.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192340)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Averno 7b+ Aixorta
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi