Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 9.H2 11044 Bouldry: 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 Hory: 4.Černý 6468 5.Bloudek 6420 6.Hlahulek 6350
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
kam místo Koupáku 18.07.2013 Ahoj,
kam se teď chodí ve skaláku kalit? Slyšel jsem cosi o Podhájí, ale nikde nenašel kde to je, ledaže by to bylo u těch lázní a jak je to u toho s parkováním a pak s následným odpotácením do lesů a hájů ke složení hlavy? Předem dík pavel
  Re: kam místo Koupáku 18.07.2013 taky by me zajimalo
    Re: kam místo Koupáku 18.07.2013 Hotel o 100 m výše.
      Re: kam místo Koupáku 19.07.2013 a neni tam zákaz hvězdu?
        Re: kam místo Koupáku 19.07.2013 Hvězdy dělat můžes, ale zákaz vjezdu tam je.
        Re: kam místo Koupáku 19.07.2013 Hvězdy dělat můžes, ale zákaz vjezdu tam je.
      Re: kam místo Koupáku 19.07.2013 a neni tam zákaz hvězdu?
Letka Hornetů 17.07.2013 Zdar,
ve Skaláku na Dračí Věži pod 4.ringem v Rudý Hraně bydlej sršáni. Bohužel nerespektujou provazování (byť jen potenciálních) hodin nebo jiný blbny. V ďouře po mym prošťouchnutí je vidět kousek báně. Dávejte majzla.
  Re: Letka Hornetů 19.07.2013 Dík za info. Osobně jako alergik mám z těchto srand na skalách docela respekt a tto informace ocením
  Re: nelly v inzerci 17.07.2013 Co je na tom špatně? Prodává nepotřebný materiál.
  Re: nelly v inzerci 17.07.2013 Oni se v inzerci nesměj nabízet věci na prodej?
  Re: nelly v inzerci 17.07.2013 No tak nemuselo to bejt kus po kuse, asi...
    Re: nelly v inzerci 17.07.2013 jednak to mohlo byt v jednom inzeratu, takhle zaprasi celou stranku. jednak to muze byt nekdo jinej
      Re: nelly v inzerci 18.07.2013 jojo , je to macushita corporation, nelly tam dela sekretarku.
Lezeni ve Verdonu 17.07.2013 Ahoj,
V srpnu se chystame poprve do Verdonu, ale vzhledem k tomu, ze informaci o teto destinaci je na webu nekonecne mnozstvi hledame nekoho kdo by poradil kam se ve Verdonu primarne kouknout. Hledame spise sportovky jedno max dvoudelky k o
  Re: Lezeni ve Verdonu 17.07.2013 Co ja vim, tak Verdon je Mekka vapencoveho vicedelkoveho lezeni. Pokud chces sportovky za sest az os
  Re: Lezeni ve Verdonu 17.07.2013 Zdar,
no do Verdonu nema smysl jet na sportovky max do 2 delek, navic v srpnu tam bude horko
  Re: Lezeni ve Verdonu 17.07.2013 1/ počítej s dost tvrdou klasou a většíma odlezama, než je ve francouzský sportovce běžný
    Re: Lezeni ve Verdonu 18.07.2013 Mohu doporučit sektory Dent D'Aire (odpo ve stínu) a Babouchemolle (dopo ve stínu), pěkné 3-4 délkov
Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 Trochu info ze zákulisí. Je až úsměvné, když Lucka dostala pozvání na Olympiádu do Soči, kde má být ledolezení jako ukázková disciplína. Že se Zoban tak snaží jet tam sní. Zoban, který Lucce, tak "pomáhá" se závoděním. Zakazuje jí trénovat na br
  Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 clovek by si myslel ze uprostred leta je sezona drytoolovych kydov este daleko, ale uz to ako vidim
    Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 jen trénink dělá mistry...zima už je za dveřmi a je třeba se připravit všestranně
  Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 Ha, Rebel, dlouho jsi nediskutoval :) Náhodou ale zase Zoban tuhle zimu docela máknul na propagaci d
    Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 No já to zlepšení viděl jen v tom, že Lucka dostala zase o něco míň peněz na závody SP. Pak jsem to
      Re: Zoban na olympiádě :-) 18.07.2013 Libore, nezlob se, ale mě zase přijde primitivní okolo sebe takto kopat, aniž bys čehokoliv dosáhl.
        Re: Zoban na olympiádě :-) 18.07.2013 Čeho jsem dosáhl? Libor i Lucka jsou na špici SP i přes všechny snahy mích odpůrců. Že mají míň pen
          Re: Zoban na olympiádě :-) 18.07.2013 Libore, o tom řeč nebyla, děti v SP jsou o něčem úplně jiném, sportovních a trenérských úspěchů jsi
            Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Hele milý anonyme, Libor prostě říká a píše své názory pod svým jménem a celou vahou své osobnosti.
              Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Libora znám už dlouho. A jak můžeš vidět, nepíšu, že nemá pravdu. A že se o financování lezení píše?
                Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Jo, a čeho jsem tímto dosáhl ještě? Prostě toho, že se lezecká komunita dozví o tom, že Zoban, který
                  Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Ne Libore, není to trapné. A ano, lezecká komunita se to dozvěděla, to je dobře. A výsledek? Za ta l
                    Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Jak něco měnit s lidmi, kteří mi sice dávají za pravdu, ale bojí se přitom podepsat nebo zvednout ru
                      Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Tak si nejdříve odpověz na otázku, čeho se bojí. Bojí se jít proti lidem z ČHS a proti systému, nebo
                        Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Bojí se vlastní odpovědnosti. Prostě jsou to vystrašení anonymové. Nic hlubšího v tom nehledej, jeno
                          Re: Zoban na olympiádě :-) 20.07.2013 Aha, tak díky za vysvětlení. Už mi začíná svítat. proč to ve sportovním lezení vypadá tak, jak to vy
                            Re: Zoban na olympiádě :-) 20.07.2013 Ale vždyť si mohl hlasovat proti této náhubkové směrnici. Hlasoval si proti ní?
                              Re: Zoban na olympiádě :-) 20.07.2013 Nejsem člen ČHS, VH jsem sledoval ze zvědavosti na internetu. Pokud by někdo nabídl rozumnou alterna
                                Re: Zoban na olympiádě :-) 21.07.2013 S tím kdo si sám škodí, bych byl velmi opatrný až zdrženlivý, anonymní hlupáčku. Do hlavy nikomu nev
                                  Re: Zoban na olympiádě :-) 21.07.2013 Kubo Turku, škoda, že pořád nechápeš podstatu toho, co jsem psal a proč jsem to psal. No nic, nedávn
                                    Re: Zoban na olympiádě :-) 21.07.2013 Milý funkčně negramotný člověku (před tím jsme použil slovo hlupáček, což je v tomto případě to samé
                                      Re: Zoban na olympiádě :-) 21.07.2013 Teda, ty jseš pěkně jedovatej typ.Máš špatný den? Obvykle k urážkám nesklouzneš...pochybuju, že bys
                                        Re: Zoban na olympiádě :-) 21.07.2013 Na maníka bych se v reálu podíval, oslovil ho jménem a sdělil mu, že jsem mu nikdy nesdělil, co se m
                            Anonymní výkřiky nic neřeší 20.07.2013 V každé organizaci, kde se lidé nechtějí vystupovat se svými názory veřejně, to tak dopadne. ČHS nen
                              Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 20.07.2013 Škoda že nerozlišuješ vlastní názor a bezhlavé kopání okolo sebe. Zkus se nad tím zamyslet, třeba ti
                                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 20.07.2013 Ano, možná to dělám špatně. Ale proč to tedy, někdo neudělá líp než já? Je pořád lepší se snažit o n
                                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 20.07.2013 Počkat ... takže co vlastně navrhuješ? Aby LHR prostě držel hubu a krok a neprudil, protože svojí kr
                                  Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 20.07.2013 Ne, v žádném případě nenavrhuji, aby držel krok a hubu. Navrhoval jsem, zda by nestálo za úvahu popř
                                    Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 21.07.2013 A ještě jedna věc: Na Valné hromadě je pozdě. Už teď musíš pracovat na jasných tezích (cca 3 věty +
                                      Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 21.07.2013 Přeci přesně tohle píšu. A rovnou to i odpovídá na otázku, proč to tedy neudělám já. Jsou na to potř
                                        Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 21.07.2013 Jestli to dobře chápu, tak Hroza trénuje dceru, možná částečně i syna, k tomu musí nějak uživit sebe
                                          Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 21.07.2013 Pokud Libor navrhuje tak velké změny, jako je třeba trenérská rada, je podobná šaráda nezbytností. J
                                            Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 22.07.2013 No jo, ale to je úplně převrácený postup .... Hroza dělá to co dělá, něco dobře, něco hůř a něco úpl
                                        Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 21.07.2013 Aha, takže Tvoje celé expozé nakonec mělo za účel jedinou věc - chceš zaúkolovat Libora, aby za Tebe
                                          Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 21.07.2013 Ne, úkolovat Libora nechci. Chtěl jsem naznačit, že Liborovy myšlenky i názory jsou dobré a že by se
                                            Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 21.07.2013 Nabízíš se tedy? To by ses ale musel představit, víš...
                                              Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 21.07.2013 Neboj, pokud to bude potřeba, lidi se zapojí, včetně mne. A asi bych v týmu překousl i tebe, protože
                                                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 22.07.2013 Asi se zase tak moc neznáme, když si myslíš, že vidím do závodního lezení. A promiň - s anonymy nech
                                                  Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 22.07.2013 Nemyslím si, že bys viděl do závodního lezení. Ale máš zdroje, které se mohou hodit, a ne vždy úplně
                                                    Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 22.07.2013 ...zdroje? :-)))) Manažerská pozice? :-((((
                                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší 21.07.2013 Samozřejmě jsem podporoval Libora proti náhubkové směrnici. Můj zástupce hlasoval proti ní.
                  Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 to tam chce ist vystupovat? alebo ako doprovod/zastupca zvazu? ak na ukazku pozvali lucku, tak za ch
          Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Odkud se bere tvrzení "mají míň peněz než by měli mít"? To je závažné obvinění a bylo by v
            Re: Zoban na olympiádě :-) 20.07.2013 "mají míň peněz než by měli mít"? To je můj názor!
              Re: Zoban na olympiádě :-) 22.07.2013 Pokud byla dodržena pravidla, tak mají přesně tolik kolik mají mít. Tvrdit vědomě opak je pak lež.
          Re: Zoban na olympiádě :-) 22.07.2013 no maji min penez protože se venuji disciplínám ktere nikoho nezajímají, drytool a lezení na rychlos
            Re: Zoban na olympiádě :-) 22.07.2013 To, že dyrytool dostává méně peněz než obtížnost může být logické. Ale proč v drytoolu dochází k to
              Re: Zoban na olympiádě :-) 22.07.2013 to ti nevysvetlim protože to nevim, ja se na to divam z komerčního hlediska a reklamy proste nezajím
                Re: Zoban na olympiádě :-) 22.07.2013 Jo taky by mě zajímalo jaký komerční efekt mají zoufalá umístění našich reprezentantů na v "at
                  Re: Zoban na olympiádě :-) 22.07.2013 no napriklad ja sleduju závody v boulderingu a na obtížnost takže si všimnu napriklad co maji obleče
                    Re: Zoban na olympiádě :-) 22.07.2013 To je otázka tvých osobních preferencí. V globálu popularita lezení na rychlost roste a podíváš-li s
  Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 pica, zimni hry v rusku, to bude krutej mejdan! Led budou dovazet prej az ze Sibire, tak je to asi
  Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 Libore, v zime jsem Ti psala mail k tomu, co si myslim o utocich z jedne ci druhe strany. Bohuzel ti
    Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 Lado, tak to prostě nečti. Libor
      Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 Tak k tomu se da snad uz jen dodat, ze je mi dost lito tveho zivotniho pribehu.... ;-) Ale jak se ri
        Re: Zoban na olympiádě :-) 18.07.2013 Ale no tak, Rebel je docela v pohodě, já se nedivím, že mu tohle leze krkem. Poslední dobou to vážně
    Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 Tak to necti, me to treba docela bavi :) To mas jako s komentarema na novinkach...tam se taky vzdyck
    Re: Zoban na olympiádě :-) 17.07.2013 a me to taky docela zajima... bafunari si jsou ve vsech sportech tak strasne podobni. Prudis, tak ta
      Re: Zoban na olympiádě :-) 18.07.2013 No to je právě to - opravdu jim něco vrací? Nebo si to jen myslí? Aby jim něco vracel, muselo by to
        Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Zareagoval bych na to asi takto ( s pohledu osoby která se náhodou dostala k této diskuzy) znám troc
          Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Tak ty jsi teda úplně mimo mísu :-)Ani neviš o kom píšeš.
          Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Úlet měsíce jak vyšitej:-)))))
    Re: Zoban na olympiádě :-) 19.07.2013 Tohle jsem nějak nepochopil .... je to Hroza vs Zoban, takže proč to někomu dalšímu vadí? Ať si dají
  Re: Zoban na olympiádě :-) 20.07.2013 Zoban se chová jako naši "zkušení" politici (inspiroval se, učil se od někoho???): vyžírka
Spojení lan 16.07.2013 Ahoj,
všude v metodikách se uvádí pro spojování lan buď autíčka, nebo protisměrná osmička. U autíček se píše že to je uzel vhodný pro různé průměry lan. Otázka je jak rozdílné musejí být průměry aby se museli použít autíčka? zvládla by osmička třeb
  Re: Spojení lan 16.07.2013 Co čteš za metodiky? Nenašel bys nějakou novější? Třeba tu s klasickým vůdčákem? Prostě jen uděláš u
    Re: Spojení lan 16.07.2013 o víkendu jsem to zrovna řešil, když jsem se posadil do lana spojeného vůdčákem tak se mi moc nelíbi
      Re: Spojení lan 16.07.2013 Jednoznačně vůdčák. Řekne ti to i metodika. Ne, opravdu se nerozváže, pokud máš rozumně dlouhé konce
      Re: Spojení lan 16.07.2013 neboj se, parkrat si do vudcaku sednes a uz ti to pak neprijde. napoprve verim, ze to muze pusobit d
  Re: Spojení lan 17.07.2013 Nejlepší je konce spojit kobercovkou a kdybys joo chtěl extrasafecool slanění tak navíc předtím slep
    Re: Spojení lan 17.07.2013 A když se oba konce ještě pocukrují mágem, pevnost spoje se zvýší dvou- až dvouapůlnásobně!
demon vs dragon 16.07.2013 Ahojte. Rozhodujem sa medzi friendamy od firmy DMM. Kúpiť jednoosové demony alebo dvojosové dragony? dajme tomu že za rovnakú cenu budem mať viac demonov ale dragony majú väčšie rozpätie ... Pomôžte rozlúsknuť dilemu :). ďakujem, pekný deň prajem
  Re: demon vs dragon 16.07.2013 nemam zkusenost s dmm, ale obecne bych jednoznacne volil dvouosy. jednoosy jen pokud jdes po minimal
  Re: demon vs dragon 17.07.2013 přesně tak jedno osy jsou minulost jedině pokud je seženeš za par korun tak ano, ale jinak dvojosy j
  Re: demon vs dragon 17.07.2013 Ďakujem priatelia za rady a typy. som naklonenejší k dragonom (dvojoskové). už len počkať na finančn
    Re: demon vs dragon 17.07.2013 takovej klin do hlavy jsou jeste osmivackove friendy od omega pacific se supervelkym rozsahem.
      Re: demon vs dragon 17.07.2013 Mel sem sanci lezt s omega pacificem a zadna slava. Pokud drzi na nejmensich segmentech, tak ty osta
  Re: demon vs dragon 17.07.2013 Přímo z úst zástupce DMM jsem slyšel, že Demon je stabilnější proti vyviklání v případě krajně nepří
    Re: demon vs dragon 17.07.2013 UF!!! informácia ktorá zamiešala karty :)
      Re: demon vs dragon 18.07.2013 Ovšem pokud ti jde především o stabilitu založení v nepříznivých místech, pak bych zase zvažoval tri
        Re: demon vs dragon 18.07.2013 Frendy do nepříznivých míst jsou od poměrně nové firmy Totem (baskická). Mají to vymyšlené tak, že j
          Re: demon vs dragon 18.07.2013 Totemy jsou naprostá pecka, viděl jsem v yosemitech, můžu jen doporučit, zvlášť na technický lezení
AO další (ne)9a OS 16.07.2013 tak jestli dobře rozumím 8a.nu, Adam Ondra už zase shodil tři 9áčka (z toho jedno dal OS)
  Re: AO další (ne)9a OS 16.07.2013 lezec.cz/clanek.php?key=11036
    Re: AO další (ne)9a OS 16.07.2013 tebou zkopírovaný článek píše o La Cabane au Canada, 9a
mnou zminovane 8a.nu pise (dn
1
...
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
...
2263
Spojení lan Ahoj,
všude v metodikách se uvádí pro spojování lan buď autíčka, nebo protisměrná osmička. U autíček se píše že to je uzel vhodný pro různé průměry lan. Otázka je jak rozdílné musejí být průměry aby se museli použít autíčka? zvládla by osmička třeba lana 9 a 12, zas tak velký rozdíl to není... fichtik 20:03:12 16.07.2013odpovědět
  Re: Spojení lan Co čteš za metodiky? Nenašel bys nějakou novější? Třeba tu s klasickým vůdčákem? Prostě jen uděláš uzel, koukneš jestli jsou konce dlouhý cca 20 cm a jedeš dolů.....nedůvěra v materiál nebo vlastní zkušenosti? 20:08:37 16.07.2013odpovědět
    Re: Spojení lan o víkendu jsem to zrovna řešil, když jsem se posadil do lana spojeného vůdčákem tak se mi moc nelíbil - díky nestandartnímu zatížení vypadal, jako by se měl sám rozpáčit. Další důvod proč bych se rád vyhnul vůdčáku je celkem velká náročnost na rozvázání (pár krát na něm někdo při slaňování škubne a je zralej na kudlu-ten uzel samozřejmě) fichtik 20:29:26 16.07.2013odpovědět
      Re: Spojení lan Jednoznačně vůdčák. Řekne ti to i metodika. Ne, opravdu se nerozváže, pokud máš rozumně dlouhé konce, navíc při stahování lan ze slaňáku má tu vlastnost, že se přetáčí směrem nahoru a tedy se zmenšuje riziko seknutí ve spáře. Pokud neděláš při slanění nějaké akrobatické prvky, jde rozvázat úplně v pohodě. Petr 20:38:39 16.07.2013odpovědět
      Re: Spojení lan neboj se, parkrat si do vudcaku sednes a uz ti to pak neprijde. napoprve verim, ze to muze pusobit divne. honza 21:34:52 16.07.2013odpovědět
  Re: Spojení lan Nejlepší je konce spojit kobercovkou a kdybys joo chtěl extrasafecool slanění tak navíc předtím slepit superglue. Tohle se ti určitě nikde nesekne a působí to líp (chápej safe safe) než všechny uzly. Spojení různých průměrů je taky ok. Můžeš klidně 7,8 s 11,0 (tak to dělám já). Taky se to dá pájet, ale v horách to není moc praktický... Ty doby jsou už pryč, když jsem s sebou brával májku. Patlat se s tím je vopruz. Dnes je doba lepidel tmelů a silikonů. I když občas si dát nějakou klasiku nikdy není na škodu! ;-)
Hure kure zdar! Ešus 06:48:29 17.07.2013odpovědět
    Re: Spojení lan A když se oba konce ještě pocukrují mágem, pevnost spoje se zvýší dvou- až dvouapůlnásobně! 22:42:35 17.07.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: