Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231302 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Boulder v síti - Praha 3
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
Ksport - Třinec
HUDYsport - Ústí nad Labem
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezeni ve Verdonu17.07.2013
Ahoj,

V srpnu se chystame poprve do Verdonu, ale vzhledem k tomu, ze informaci o teto destinaci je na webu nekonecne mnozstvi hledame nekoho kdo by poradil kam se ve Verdonu primarne kouknout. Hledame spise sportovky jedno max dvoudelky k o
 Re: Lezeni ve Verdonu17.07.2013
Co ja vim, tak Verdon je Mekka vapencoveho vicedelkoveho lezeni. Pokud chces sportovky za sest az os
 Re: Lezeni ve Verdonu17.07.2013
Zdar,
no do Verdonu nema smysl jet na sportovky max do 2 delek, navic v srpnu tam bude horko
 Re: Lezeni ve Verdonu17.07.2013
1/ počítej s dost tvrdou klasou a většíma odlezama, než je ve francouzský sportovce běžný
  Re: Lezeni ve Verdonu18.07.2013
Mohu doporučit sektory Dent D'Aire (odpo ve stínu) a Babouchemolle (dopo ve stínu), pěkné 3-4 délkov

 Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
Trochu info ze zákulisí. Je až úsměvné, když Lucka dostala pozvání na Olympiádu do Soči, kde má být ledolezení jako ukázková disciplína. Že se Zoban tak snaží jet tam sní. Zoban, který Lucce, tak "pomáhá" se závoděním. Zakazuje jí trénovat na br
 Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
clovek by si myslel ze uprostred leta je sezona drytoolovych kydov este daleko, ale uz to ako vidim
  Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
jen trénink dělá mistry...zima už je za dveřmi a je třeba se připravit všestranně
 Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
Ha, Rebel, dlouho jsi nediskutoval :) Náhodou ale zase Zoban tuhle zimu docela máknul na propagaci d
  Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
No já to zlepšení viděl jen v tom, že Lucka dostala zase o něco míň peněz na závody SP. Pak jsem to
   Re: Zoban na olympiádě :-)18.07.2013
Libore, nezlob se, ale mě zase přijde primitivní okolo sebe takto kopat, aniž bys čehokoliv dosáhl.
    Re: Zoban na olympiádě :-)18.07.2013
Čeho jsem dosáhl? Libor i Lucka jsou na špici SP i přes všechny snahy mích odpůrců. Že mají míň pen
     Re: Zoban na olympiádě :-)18.07.2013
Libore, o tom řeč nebyla, děti v SP jsou o něčem úplně jiném, sportovních a trenérských úspěchů jsi
      Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Hele milý anonyme, Libor prostě říká a píše své názory pod svým jménem a celou vahou své osobnosti.
       Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Libora znám už dlouho. A jak můžeš vidět, nepíšu, že nemá pravdu. A že se o financování lezení píše?
        Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Jo, a čeho jsem tímto dosáhl ještě? Prostě toho, že se lezecká komunita dozví o tom, že Zoban, který
         Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Ne Libore, není to trapné. A ano, lezecká komunita se to dozvěděla, to je dobře. A výsledek? Za ta l
          Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Jak něco měnit s lidmi, kteří mi sice dávají za pravdu, ale bojí se přitom podepsat nebo zvednout ru
           Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Tak si nejdříve odpověz na otázku, čeho se bojí. Bojí se jít proti lidem z ČHS a proti systému, nebo
            Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Bojí se vlastní odpovědnosti. Prostě jsou to vystrašení anonymové. Nic hlubšího v tom nehledej, jeno
             Re: Zoban na olympiádě :-)20.07.2013
Aha, tak díky za vysvětlení. Už mi začíná svítat. proč to ve sportovním lezení vypadá tak, jak to vy
              Re: Zoban na olympiádě :-)20.07.2013
Ale vždyť si mohl hlasovat proti této náhubkové směrnici. Hlasoval si proti ní?
               Re: Zoban na olympiádě :-)20.07.2013
Nejsem člen ČHS, VH jsem sledoval ze zvědavosti na internetu. Pokud by někdo nabídl rozumnou alterna
                Re: Zoban na olympiádě :-)21.07.2013
S tím kdo si sám škodí, bych byl velmi opatrný až zdrženlivý, anonymní hlupáčku. Do hlavy nikomu nev
                 Re: Zoban na olympiádě :-)21.07.2013
Kubo Turku, škoda, že pořád nechápeš podstatu toho, co jsem psal a proč jsem to psal. No nic, nedávn
                  Re: Zoban na olympiádě :-)21.07.2013
Milý funkčně negramotný člověku (před tím jsme použil slovo hlupáček, což je v tomto případě to samé
                   Re: Zoban na olympiádě :-)21.07.2013
Teda, ty jseš pěkně jedovatej typ.Máš špatný den? Obvykle k urážkám nesklouzneš...pochybuju, že bys
                    Re: Zoban na olympiádě :-)21.07.2013
Na maníka bych se v reálu podíval, oslovil ho jménem a sdělil mu, že jsem mu nikdy nesdělil, co se m
              Anonymní výkřiky nic neřeší20.07.2013
V každé organizaci, kde se lidé nechtějí vystupovat se svými názory veřejně, to tak dopadne. ČHS nen
               Re: Anonymní výkřiky nic neřeší20.07.2013
Škoda že nerozlišuješ vlastní názor a bezhlavé kopání okolo sebe. Zkus se nad tím zamyslet, třeba ti
                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší20.07.2013
Ano, možná to dělám špatně. Ale proč to tedy, někdo neudělá líp než já? Je pořád lepší se snažit o n
                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší20.07.2013
Počkat ... takže co vlastně navrhuješ? Aby LHR prostě držel hubu a krok a neprudil, protože svojí kr
                 Re: Anonymní výkřiky nic neřeší20.07.2013
Ne, v žádném případě nenavrhuji, aby držel krok a hubu. Navrhoval jsem, zda by nestálo za úvahu popř
                  Re: Anonymní výkřiky nic neřeší21.07.2013
A ještě jedna věc: Na Valné hromadě je pozdě. Už teď musíš pracovat na jasných tezích (cca 3 věty +
                   Re: Anonymní výkřiky nic neřeší21.07.2013
Přeci přesně tohle píšu. A rovnou to i odpovídá na otázku, proč to tedy neudělám já. Jsou na to potř
                    Re: Anonymní výkřiky nic neřeší21.07.2013
Jestli to dobře chápu, tak Hroza trénuje dceru, možná částečně i syna, k tomu musí nějak uživit sebe
                     Re: Anonymní výkřiky nic neřeší21.07.2013
Pokud Libor navrhuje tak velké změny, jako je třeba trenérská rada, je podobná šaráda nezbytností. J
                      Re: Anonymní výkřiky nic neřeší22.07.2013
No jo, ale to je úplně převrácený postup .... Hroza dělá to co dělá, něco dobře, něco hůř a něco úpl
                    Re: Anonymní výkřiky nic neřeší21.07.2013
Aha, takže Tvoje celé expozé nakonec mělo za účel jedinou věc - chceš zaúkolovat Libora, aby za Tebe
                     Re: Anonymní výkřiky nic neřeší21.07.2013
Ne, úkolovat Libora nechci. Chtěl jsem naznačit, že Liborovy myšlenky i názory jsou dobré a že by se
                      Re: Anonymní výkřiky nic neřeší21.07.2013
Nabízíš se tedy? To by ses ale musel představit, víš...
                       Re: Anonymní výkřiky nic neřeší21.07.2013
Neboj, pokud to bude potřeba, lidi se zapojí, včetně mne. A asi bych v týmu překousl i tebe, protože
                        Re: Anonymní výkřiky nic neřeší22.07.2013
Asi se zase tak moc neznáme, když si myslíš, že vidím do závodního lezení. A promiň - s anonymy nech
                         Re: Anonymní výkřiky nic neřeší22.07.2013
Nemyslím si, že bys viděl do závodního lezení. Ale máš zdroje, které se mohou hodit, a ne vždy úplně
                          Re: Anonymní výkřiky nic neřeší22.07.2013
...zdroje? :-)))) Manažerská pozice? :-((((
                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší21.07.2013
Samozřejmě jsem podporoval Libora proti náhubkové směrnici. Můj zástupce hlasoval proti ní.
         Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
to tam chce ist vystupovat? alebo ako doprovod/zastupca zvazu? ak na ukazku pozvali lucku, tak za ch
     Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Odkud se bere tvrzení "mají míň peněz než by měli mít"? To je závažné obvinění a bylo by v
      Re: Zoban na olympiádě :-)20.07.2013
"mají míň peněz než by měli mít"? To je můj názor!
       Re: Zoban na olympiádě :-)22.07.2013
Pokud byla dodržena pravidla, tak mají přesně tolik kolik mají mít. Tvrdit vědomě opak je pak lež.
     Re: Zoban na olympiádě :-)22.07.2013
no maji min penez protože se venuji disciplínám ktere nikoho nezajímají, drytool a lezení na rychlos
      Re: Zoban na olympiádě :-)22.07.2013
To, že dyrytool dostává méně peněz než obtížnost může být logické. Ale proč v drytoolu dochází k to
       Re: Zoban na olympiádě :-)22.07.2013
to ti nevysvetlim protože to nevim, ja se na to divam z komerčního hlediska a reklamy proste nezajím
        Re: Zoban na olympiádě :-)22.07.2013
Jo taky by mě zajímalo jaký komerční efekt mají zoufalá umístění našich reprezentantů na v "at
         Re: Zoban na olympiádě :-)22.07.2013
no napriklad ja sleduju závody v boulderingu a na obtížnost takže si všimnu napriklad co maji obleče
          Re: Zoban na olympiádě :-)22.07.2013
To je otázka tvých osobních preferencí. V globálu popularita lezení na rychlost roste a podíváš-li s
 Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
pica, zimni hry v rusku, to bude krutej mejdan! Led budou dovazet prej az ze Sibire, tak je to asi
 Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
Libore, v zime jsem Ti psala mail k tomu, co si myslim o utocich z jedne ci druhe strany. Bohuzel ti
  Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
Lado, tak to prostě nečti. Libor
   Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
Tak k tomu se da snad uz jen dodat, ze je mi dost lito tveho zivotniho pribehu.... ;-) Ale jak se ri
    Re: Zoban na olympiádě :-)18.07.2013
Ale no tak, Rebel je docela v pohodě, já se nedivím, že mu tohle leze krkem. Poslední dobou to vážně
  Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
Tak to necti, me to treba docela bavi :) To mas jako s komentarema na novinkach...tam se taky vzdyck
  Re: Zoban na olympiádě :-)17.07.2013
a me to taky docela zajima... bafunari si jsou ve vsech sportech tak strasne podobni. Prudis, tak ta
   Re: Zoban na olympiádě :-)18.07.2013
No to je právě to - opravdu jim něco vrací? Nebo si to jen myslí? Aby jim něco vracel, muselo by to
    Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Zareagoval bych na to asi takto ( s pohledu osoby která se náhodou dostala k této diskuzy) znám troc
     Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Tak ty jsi teda úplně mimo mísu :-)Ani neviš o kom píšeš.
     Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Úlet měsíce jak vyšitej:-)))))
  Re: Zoban na olympiádě :-)19.07.2013
Tohle jsem nějak nepochopil .... je to Hroza vs Zoban, takže proč to někomu dalšímu vadí? Ať si dají
 Re: Zoban na olympiádě :-)20.07.2013
Zoban se chová jako naši "zkušení" politici (inspiroval se, učil se od někoho???): vyžírka

 Spojení lan16.07.2013
Ahoj,
všude v metodikách se uvádí pro spojování lan buď autíčka, nebo protisměrná osmička. U autíček se píše že to je uzel vhodný pro různé průměry lan. Otázka je jak rozdílné musejí být průměry aby se museli použít autíčka? zvládla by osmička třeb
 Re: Spojení lan16.07.2013
Co čteš za metodiky? Nenašel bys nějakou novější? Třeba tu s klasickým vůdčákem? Prostě jen uděláš u
  Re: Spojení lan16.07.2013
o víkendu jsem to zrovna řešil, když jsem se posadil do lana spojeného vůdčákem tak se mi moc nelíbi
   Re: Spojení lan16.07.2013
Jednoznačně vůdčák. Řekne ti to i metodika. Ne, opravdu se nerozváže, pokud máš rozumně dlouhé konce
   Re: Spojení lan16.07.2013
neboj se, parkrat si do vudcaku sednes a uz ti to pak neprijde. napoprve verim, ze to muze pusobit d
 Re: Spojení lan17.07.2013
Nejlepší je konce spojit kobercovkou a kdybys joo chtěl extrasafecool slanění tak navíc předtím slep
  Re: Spojení lan17.07.2013
A když se oba konce ještě pocukrují mágem, pevnost spoje se zvýší dvou- až dvouapůlnásobně!

 demon vs dragon16.07.2013
Ahojte. Rozhodujem sa medzi friendamy od firmy DMM. Kúpiť jednoosové demony alebo dvojosové dragony? dajme tomu že za rovnakú cenu budem mať viac demonov ale dragony majú väčšie rozpätie ... Pomôžte rozlúsknuť dilemu :). ďakujem, pekný deň prajem
 Re: demon vs dragon16.07.2013
nemam zkusenost s dmm, ale obecne bych jednoznacne volil dvouosy. jednoosy jen pokud jdes po minimal
 Re: demon vs dragon17.07.2013
přesně tak jedno osy jsou minulost jedině pokud je seženeš za par korun tak ano, ale jinak dvojosy j
 Re: demon vs dragon17.07.2013
http
 Re: demon vs dragon17.07.2013
Ďakujem priatelia za rady a typy. som naklonenejší k dragonom (dvojoskové). už len počkať na finančn
  Re: demon vs dragon17.07.2013
takovej klin do hlavy jsou jeste osmivackove friendy od omega pacific se supervelkym rozsahem.
   Re: demon vs dragon17.07.2013
Mel sem sanci lezt s omega pacificem a zadna slava. Pokud drzi na nejmensich segmentech, tak ty osta
 Re: demon vs dragon17.07.2013
Přímo z úst zástupce DMM jsem slyšel, že Demon je stabilnější proti vyviklání v případě krajně nepří
  Re: demon vs dragon17.07.2013
UF!!! informácia ktorá zamiešala karty :)
   Re: demon vs dragon18.07.2013
Ovšem pokud ti jde především o stabilitu založení v nepříznivých místech, pak bych zase zvažoval tri
    Re: demon vs dragon18.07.2013
Frendy do nepříznivých míst jsou od poměrně nové firmy Totem (baskická). Mají to vymyšlené tak, že j
     Re: demon vs dragon18.07.2013
Totemy jsou naprostá pecka, viděl jsem v yosemitech, můžu jen doporučit, zvlášť na technický lezení

 AO další (ne)9a OS16.07.2013
tak jestli dobře rozumím 8a.nu, Adam Ondra už zase shodil tři 9áčka (z toho jedno dal OS)
 Re: AO další (ne)9a OS16.07.2013
lezec.cz/clanek.php?key=11036
  Re: AO další (ne)9a OS16.07.2013
tebou zkopírovaný článek píše o La Cabane au Canada, 9a

mnou zminovane 8a.nu pise (dn

 SRBSKO15.07.2013
Ahoj. Kdo prosím dělá správce lezecké oblasti srbsko? Prosím jméno a nejlépe i kontakt. Děkuji.
 Re: SRBSKO16.07.2013
Je jiste vporadku se zeptat.
Ovsem na strane tazatele by mela byt patrna jista snaha si odpov
  Re: SRBSKO16.07.2013
Děkuji.
Asi toho o mě víš více jak já sám. Já se tam totiž koukal ... jen mě nenapadlo rozkli
   Re: SRBSKO17.07.2013
nevědomost nebo hloupost??? Toť otázka..

 Vlasy ve slaňovadle15.07.2013
www.novinky.cz/krimi/307823-pri-slanovani-mostu -se-ji-zamotaly-vlasy-do-lana-vyprostit -ji-museli-zachranari.html<
 Re: Vlasy ve slaňovadle15.07.2013
Kdyz udrzi cigaro v ruce, tak je asi jeste vpohode :)
  Re: Vlasy ve slaňovadle15.07.2013
To, že pacient komunikuje a žádá cigaretu nic neznamená. Je potřeba si všímat jiných příznaků. Tohle
  Re: Vlasy ve slaňovadle17.07.2013
Hele a jak by jste kdo takovou situaci? Třeba i na položené skále. Ne pouze v převisu.
A nemy
 Re: Vlasy ve slaňovadle17.07.2013
Řekl bych, že hasič obecný se s takovouhle věcí na rozdíl od horoslužebníka setkává velmi výjimečně
 Re: Vlasy ve slaňovadle17.07.2013
No to musela být dobrá romantika. Jestli si pamatuji, tak Pit Schubert pro tento případ doporučoval

 SRBSKO15.07.2013
Ahoj. Kdo prosím dělá správce lezecké oblasti srbsko? Prosím jméno a nejlépe i kontakt. Děkuji.
 Re: SRBSKO15.07.2013
Ahoj správcem Srbska je Jirka Rozmajzl. Napiš mi co bys potřeboval (viz. mejl). Budeš to mít snazší

 Mailonky15.07.2013
Zdravím, mám doma pár mailonek. 8 mm a 10 mm.
40/10 kN.

Nevíte na co bych je mohl využít?
Lezu sklaní lezení.
 Re: Mailonky15.07.2013
No já jednu nosím na sedáku pro případ, že bych musela nouzově slanit ze stěny odjištěné nýtama. Lep
  Re: Mailonky15.07.2013
Mailona výše uvedených parametrů se při útěku tam teoreticky dá nechat. Ale jsem proti zanechávání m
   Re: Mailonky15.07.2013
Nápad dobrý, ale souhlasím z uzlařem.
Takže jiné nápady co s mailonky? :-)
Díky
    Re: Mailonky15.07.2013
Věnovat správci nějaké skalní oblasti v místě bydliště, prodat v inzerci, zeptat se na místní překli
     Re: Mailonky15.07.2013
Mailonka 40/10kn, o které byla řeč, snad nikoho dalšího neohrozí, ne? Přemýšlela jsem a hledala, jak
      Re: Mailonky16.07.2013
Pokud ta mailona neztíží cvakání, bude mít danou nosnost, dotáhneš převlečnou matku klíčem ... O jak
       Re: Mailonky16.07.2013
Opravdovy horolezec ma prsak, helmu, sadu prusiku na sedaku a hlavne se jmenuje Uzlar. Ostatni jsou
        Re: Mailonky16.07.2013
Vopravdovej horolezec ví k čemu všechno vyjmenované slouží. Jak, co, kde, kdy a proč to (ne)použije
         Re: Mailonky16.07.2013
Ahoj Uzlari,
tak jsem se ti kouknul do denicku a ve svetle tvejch horskejch vystupu za posle
          Re: Mailonky16.07.2013
Já se za horolezce v posledních leteh nepovažuji, mj. deníček má i neveřejnou část. Ale tady je disk
          Re: Mailonky16.07.2013
A taky si hlavně nepochopil, že "i Uzlař se někdy utne" je myšleno s humorem.
No ni
           Re: Mailonky16.07.2013
Pani, to je super, jak z jednoho komentare dokazes vycist, co jsem pochopil a co ne. Holt nejsem tak
         Re: Mailonky16.07.2013
Ahoj Uzlari,
tak jsem se ti kouknul do denicku a ve svetle tvejch horskejch vystupu za posle
   Re: Mailonky15.07.2013
jak jde Uzlaři stáhnout ze země repku, přes kterou jsi slanil? Si nedokážu představit jak to vymyslí
    Re: Mailonky15.07.2013
Psal trochu přemýšlet;-)
    Re: Mailonky15.07.2013
Je na to celkem jednoduchej fígl.
     Re: Mailonky15.07.2013
Jo fígl dobrej, ale má dvě chybky: a) nemůžeš slanit z výšky odpovídající polovině tvého lana, b) re
      Re: Mailonky15.07.2013
c) cely se to posere a zustane viset privazany lano na repce.
d) repka se pri stahovani nekde
       Re: Mailonky16.07.2013
a) dost často 1/3 stačí a když ne, tak tam můžu nechat i tu repku
b) plocháč, dyneema, kevlar
 Re: Mailonky16.07.2013
majlonky jsou super dětem na houpačku. taky jsou (jsou-li dost nosné a tedy tlusté) fajn ponechat ve

 Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Čau, dá se vrátit lezečka u z důvodu špatné velikosti? Koupil jsme si v Plzni na prodejně Hudy lezečku Mirua men od La sportivi, ale po 30 min na noze se mi začli dělat puchejře apod.. Lezečku jsem neměl nikde venku, jen 30 min u televize.. Má s tim někdo
 Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Tak se zeptej v Hudáči ne?
 Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Upřímně se divím, že u Hudyho ještě někdo nakupuje. Ceny i přístup zaměstnanců, to je úplná katastro
  Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Tak mi poraď. Kde mám ty Miury (nebo jakékoliv jiné, od LA Sportivi) koupit?
   Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Tak, já díky nárůstu cen LS, že jsem znovu objevil, český lezky a vůbec nejsou špatný a jsou za polo
  Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Hudy je nejlepší na tyhle věci.
Nechápu tyhle názory. Nevyšli ti vstříc jednou?
Tak
   Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
tak snad ti za tohle hudy alespon plati ;-)
   Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
tezce vydelany pastelkovny, co? tech kecu co clovek musi kousnout.. no ale to uz asi patri k branzi.
   Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Proboha Michale, vzpamatuj se. Jaký házení špíny? Nevím kam do Hudáče chodíš, ale zlatej brněnskej s
    Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Moje zkušenost z Prahy je trochu opačná. Obsluha znalá věci a milá, jen to zboží bylo několikrát pře
    Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Znám jen oba HUDY v Brně a v Pardubicích.
Všude byli velice ochotní a znalí.
     Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Jinak ceny, tam jsou lepší jak v Rock Pointu. Když to srovnám na netu.
      Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Tak ono srovnávat ceny v Rockointu a Hudy mi řijde dost mimo. Draho v obou obchodech.
 Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Ahoj, určitě ti je vymění, mám s hudy dobré zkušenosti.... možná se Dan místo offtopic příště pokus
  Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Rada? Co takhle zvednout velectěné pozadí a jít se do Hudáče zeptat?
 Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Nepatřím do fanklubu Hudysportu, spíš právě naopak, nicméně s ohledem na to, že spousta lidí nosí le
  Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
no, vono jsou vidět věci... půjčovny kterejm nevadí půjčovat lezečky a půjčisti co je nosí naboso, d
   Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Zrovna v hudaci maji takovy ty pseudo mikro fusky aby si je nikdo na boso nezkousel.
    Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
cimz se sice nezaspini lezecka, ale te plisni se nevyhnes :-)
     Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Pokud bys akceptoval fakt, že všichni lezci mají plíseň, tak vlastně zkoušení bot nijak problematick
      Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
on staci ten jeden na zacatku
   Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
..a to si panove predstavte, ze pri lezeni se da dokonce zabit! nejen plisnema je to nebezpecny! nen
    Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
jedině v hudy se dá koupit mádžo black diamond za to mají veliké plus
     Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Aby taky ne, když BD dělaj velkoobchodně a nikomu kromě hudy ho nerodaj.
Jinak před lety prod
  Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
myslím, že se mýlíš :-)
1) i v obchodě si můžeš vyzkoušet botu naboso (já sám tak nečíním, ne
 Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Podělím se o svou velmi nedávnou zkušenost. Chtěl jsem si pořídit jedny nové lezečky La Sportiva z v
  Re: Hudy, vracení lezeček15.07.2013
Jo, ještě doplním, že ten postup objednávky, vyzkoušení a zaslání zpět, tak, jak jsem ho provedl, js

1   ...   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   519   520   521   522   523   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zoban na olympiádě :-)
Trochu info ze zákulisí. Je až úsměvné, když Lucka dostala pozvání na Olympiádu do Soči, kde má být ledolezení jako ukázková disciplína. Že se Zoban tak snaží jet tam sní. Zoban, který Lucce, tak "pomáhá" se závoděním. Zakazuje jí trénovat na brněnské stěně,  se může přetrhnout, aby se do Soči podíval. A možná nejlíp za peníze organizátorů nebo Čhs. Zobane myslím si, že pokud prosadíš, že tam pojedeš, tak Lucka zůstane raději doma. A můžeš se tam předvádět sám.
LRH10:59:14 17.07.2013
odpovědět 
 Re: Zoban na olympiádě :-)
clovek by si myslel ze uprostred leta je sezona drytoolovych kydov este daleko, ale uz to ako vidim zacina :)
11:22:40 17.07.2013
odpovědět 
  Re: Zoban na olympiádě :-)
jen trénink dělá mistry...zima už je za dveřmi a je třeba se připravit všestranně
xxx11:35:39 17.07.2013
odpovědět 
 Re: Zoban na olympiádě :-)
Ha, Rebel, dlouho jsi nediskutoval :) Náhodou ale zase Zoban tuhle zimu docela máknul na propagaci dění ze SP v ledolezení. Bylo vidět zlepšení ;)
martan11:25:29 17.07.2013
odpovědět 
  Re: Zoban na olympiádě :-)
No já to zlepšení viděl jen v tom, že Lucka dostala zase o něco míň peněz na závody SP. Pak jsem to taky viděl v tom, že jí Zoban zakázal trénovat v Brně na Olympii. A že by Čhs nemělo peníze je blbost. Protože teď si obtížníci končící na konci výsledovky mohou dovolit spát v hotelích za 50 eček na noc a mít ta svá "umístění zaplacená téměř ze 100%. Já to prostě vidím jednoduše takto. Prudím Zobana a VV Čhs a ti mi to dávají sežrat tím, že Lucka dostává méně a méně peněz na závody. Jak primitivní.
LRH12:58:03 17.07.2013
odpovědět 
   Re: Zoban na olympiádě :-)
Libore, nezlob se, ale mě zase přijde primitivní okolo sebe takto kopat, aniž bys čehokoliv dosáhl. Nikdo netvrdí, že nemáš pravdu. Ale co jsi za několik let dosáhl? Lucka a Libor mají (podle tebe) čím dál méně peněz a podpory, Zoban je stále na svém místě, ostatní mají čím dál více a jsou vysmátí. Co vlastně chceš dokázat? Díval jsi se na své vystoupení na VH? To opravdu jediné, co dokážeš, je psát nevraživé příspěvky na internet a útočit? Vždyť jsi fajn chlap, proč takto nesmyslně škodíš sobě i svému okolí?
08:41:46 18.07.2013
odpovědět 
    Re: Zoban na olympiádě :-)
Čeho jsem dosáhl? Libor i Lucka jsou na špici SP i přes všechny snahy mích odpůrců. Že mají míň peněz než by měli mít? To jako za cenu, že polezu do zadku někomu o kom si myslím, že to dělá špatně? A čeho jsem dosáhl? Třeba ničeho. Ale být ve slepém stádu se mi doopravdy nechce, i když je to pohodlné.
LRH11:25:32 18.07.2013
odpovědět 
     Re: Zoban na olympiádě :-)
Libore, o tom řeč nebyla, děti v SP jsou o něčem úplně jiném, sportovních a trenérských úspěchů jsi jistě dosáhl obrovských. Ale čeho jsi dosáhl tím svým neustálým kritizování a rýpáním? Máš pravdu, nikdo neříká, že ne. Ale za ta léta už to přešlo do fáze, kdy to ůsobí spíše směšně a moc se k tobě veřejně nehlásí ani lidi, co s tebou souhlasí a tvé názory podporují. Nikdo nechce, abys byl ve slepém stádu a nic nedělal. Ale možná by ses měl zamyslet, zda nezměnit způsob boje. Zatím škodíš jen sám sobě a lidi jako Zoban si v klidu sedí a smějí se ti. A začínají i ostatní, viz valná hromada. Takže čeho jsi zatím tímto způsobem boje proti ČHS dosáhl? Zkus to nějak jinak, jistě přívržence najdeš. Ale takhle škodíš sám sobě i celé věci.
22:19:19 18.07.2013
odpovědět 
      Re: Zoban na olympiádě :-)
Hele milý anonyme, Libor prostě říká a píše své názory pod svým jménem a celou vahou své osobnosti. Čeho by měl podle Tebe dosáhnout jiného, než říci, co si myslí? V tom je přece svoboda a obrovský pocit zadostiučinění. Podle mě navíc jako vedlejší efekt dosáhl, že se o problémech ve financování závodního lezeckého sportu obecně ví. Já jsem za to rád.
Kuba Turek00:05:13 19.07.2013
odpovědět 
       Re: Zoban na olympiádě :-)
Libora znám už dlouho. A jak můžeš vidět, nepíšu, že nemá pravdu. A že se o financování lezení píše? To je možné. Ale výsledek? Podle Libora snížení peněz pro Lucku i Libora, všem známé přijetí náhubkové směnice, a Zoban i jím kritizovaní jsou na svých místech a vesele si dál rozhodují. To vše po něklika letech "boje". Tomu říkám úspěch a účinnost. A že od Libora dávají ruce pryč i dosavadní příznivci? Stačí se podívat na jeho podporu na VH. V diskuzi s ním každý souhlasí, ale kdo vystoupil na jeho podporu? Nikdo. Takže jestli považujete za úspěch to, že se o něčem mluví, aniž by to reálně mělo jakýkoliv dopad, tak mi to promiňte, už nenapíšu ani slovo. Ať sem klidně Libor píše, každý se rád zasmějeme a pobavíme, možná Libora politujeme, ale to je vše. Těžko ostatně očekávat, že něčeho dosáhnete, když si ani neuvědomujete kontraproduktivitu dosavadního počínání. S dosavadním Liborovým přístupem je lepší se přiklonit na stranu ČHS, pokud má člověk nějaké zájmy ve sportovním lezení, než podpořit jeho dobré myšlenky. Slyším to na závodech pořád. Kdyby Libor byl schopen nabídnut nějakou koncepci a alternativu, bylo by to jiné. Ale občasné štvavé příspěvky na Lezci se z dlouhodobého hlediska neukazují dobrou cestou bez ohledu na váhu Liborovy osobnosti a jeho právo a svobodu je tu napsat.
07:50:49 19.07.2013
odpovědět 
        Re: Zoban na olympiádě :-)
Jo, a čeho jsem tímto dosáhl ještě? Prostě toho, že se lezecká komunita dozví o tom, že Zoban, který háže Lucce klacky pod nohy, by s ní velice rád jel na olympiádu kde bude ledolezení jako ukázková disciplína. Kam byla pozvaná díky svým úspěchům. Jednoduše řečeno, Zoban chce slíznout smetanu za Lučiny úspěchy. Je to od něj trapné. A ode mě je trapné, že o tom píšu? Nebo jsem měl zajít na VV, který mě má taky rád :-) a říct jim, že je to nefér. :-) Jak bych asi dopadl?
LRH10:49:27 19.07.2013
odpovědět 
         Re: Zoban na olympiádě :-)
Ne Libore, není to trapné. A ano, lezecká komunita se to dozvěděla, to je dobře. A výsledek? Za ta léta se nezmenilo nic. Promiň, myslel jsem, že chceš něco změnit, ne jen informovat. Pak je to ovšem v pořádku a omlouvám se.
11:03:04 19.07.2013
odpovědět 
          Re: Zoban na olympiádě :-)
Jak něco měnit s lidmi, kteří mi sice dávají za pravdu, ale bojí se přitom podepsat nebo zvednout ruku? Tak aspoň to info :-)
LRH13:04:17 19.07.2013
odpovědět 
           Re: Zoban na olympiádě :-)
Tak si nejdříve odpověz na otázku, čeho se bojí. Bojí se jít proti lidem z ČHS a proti systému, nebo se bojí být spojování s tebou kvůli tvému konfrontačnímu stylu a konfliktnosti?
13:57:55 19.07.2013
odpovědět 
            Re: Zoban na olympiádě :-)
Bojí se vlastní odpovědnosti. Prostě jsou to vystrašení anonymové. Nic hlubšího v tom nehledej, jenom se bojí sami sebe.
Kuba Turek21:47:22 19.07.2013
odpovědět 
             Re: Zoban na olympiádě :-)
Aha, tak díky za vysvětlení. Už mi začíná svítat. proč to ve sportovním lezení vypadá tak, jak to vypadá. Pokud je jedinou činností "opozice" a kritiků současného stavu psaní podobných příspěvků, jaké Libor obvykle píše, tak se změny jen tak nedočkáme. Jediné, čeho bylo tím dosud dosaženo, je přijetí náhubkové směrnice. Gratuluji.
01:39:13 20.07.2013
odpovědět 
              Re: Zoban na olympiádě :-)
Ale vždyť si mohl hlasovat proti této náhubkové směrnici. Hlasoval si proti ní?
LRH09:33:27 20.07.2013
odpovědět 
               Re: Zoban na olympiádě :-)
Nejsem člen ČHS, VH jsem sledoval ze zvědavosti na internetu. Pokud by někdo nabídl rozumnou alternativu k současnému systému, rád bych se zapojil. Ale abych vše zorganizoval sám, na to nemám dost schopností a kontaktů, a abych se jen připojil k těm marným a dokola se opakujícím výkřikům, to nechci, je to k ničemu. Změna by možná byla, ale je potřeba začít odspodu, s jednotlivci, s oddíly, je potřeba vysvětlovat, přesvědčovat, mít koncepci. Je to práce na dlouho a spíše politická. Ale měla by úspěch. Ale tím, že někde vystoupíš a napadneš celé vedení včetně předsedy, spíše pobavíš a znechutíš, než něčeho dosáhneš. A proč to píšu? Sám nevím, dění v ČHS mne nezajímá. Ale mrzí mne tvůj marný boj, když máš pravdu, ale škodíš především sám sobě.
10:02:33 20.07.2013
odpovědět 
                Re: Zoban na olympiádě :-)
S tím kdo si sám škodí, bych byl velmi opatrný až zdrženlivý, anonymní hlupáčku. Do hlavy nikomu nevidíš a jsou lidi, kteří svobodu vyjadřování považují za jednu z největších výdobytků dnešní doby.
Kuba Turek00:17:22 21.07.2013
odpovědět 
                 Re: Zoban na olympiádě :-)
Kubo Turku, škoda, že pořád nechápeš podstatu toho, co jsem psal a proč jsem to psal. No nic, nedávno tu byla debata o kvalitě Lezce a diskuze zde. Bohužel, opět ukazuješ, že když už nevíš, co bys napsal, tak přejdeš do roviny osobního útoku a urážek. Právo na osobní názor a svobodu projevu nikomu neupírám, je dobře že Libor takto píše. Jenže JENOM psaní příspěvků na Lezci ještě nic nezměnilo a nezmění. Psi štěkají a karavana jede dál. Ale spíše jsem směřoval k tomu, že za nějakou dobu je tu další valná hromada a zda by nestálo za úvahu, že by se tento konfrontační styl trochu zmírnil a raději se zapracovalo na nějakém srozumitelném návrhu, pro který by se během pár měsíců mohla vyjednat podpora a pak by se o něm mohlo nechat úspěšně hlasovat. Člověk, který se do toho pustí, ale musí být pro ostatní přijatelný a musí být ochotni s ním komunikovat. Nevím, kde jsi z toho vyčetl cokoliv ve smyslu, že bych upíral Liborovi právo svobodného projevu. Lidé jako Libor jsou potřeba a mají mojí podporu. A právě proto mne mrzí, když dobrou myšlenku nebo nápad pohřbí nevhodnou prezentací.
00:42:33 21.07.2013
odpovědět 
                  Re: Zoban na olympiádě :-)
Milý funkčně negramotný člověku (před tím jsme použil slovo hlupáček, což je v tomto případě to samé), nikde jsem nenapsal, že bys upíral Liborovi právo svobodného projevu.
Kuba Turek14:31:12 21.07.2013
odpovědět 
                   Re: Zoban na olympiádě :-)
Teda, ty jseš pěkně jedovatej typ.Máš špatný den? Obvykle k urážkám nesklouzneš...pochybuju, že bys to tomu maníkovi dokázal říct v reálu.Inu, co se v mládí naučíš...že?
nesmrtelný blázen16:56:12 21.07.2013
odpovědět 
                    Re: Zoban na olympiádě :-)
Na maníka bych se v reálu podíval, oslovil ho jménem a sdělil mu, že jsem mu nikdy nesdělil, co se mi snaží podstrčit, že jsem sdělil. Doufám, že by mi porozuměl. Takhle mu to musím říct jednoduše a jasně po lopatě. Je v tomto ohledu funkční negramot. Nic osobního v tom nehledej, jenom konstatuji, že anonym, který tady rozjel osobní flame vůči Liborovi, neporozuměl psanému textu.
Kuba Turek17:30:46 21.07.2013
odpovědět 
              Anonymní výkřiky nic neřeší
V každé organizaci, kde se lidé nechtějí vystupovat se svými názory veřejně, to tak dopadne. ČHS není výjimkou. Takže je to přesně naopak - kdyby bylo víc Rebelů, nebyl by náhubkový zákon. (Tvůj hlas byl při hlasování na Valné hromadě pro nebo proti jeho schválení?)
Kuba Turek10:00:47 20.07.2013
odpovědět 
               Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Škoda že nerozlišuješ vlastní názor a bezhlavé kopání okolo sebe. Zkus se nad tím zamyslet, třeba ti dojde smysl mého příspěvku. S Liborem souhlasím, jen nechápu, že nevidí, že způsobo jeho boje mu přináší jen ztráty a snižující se podporu, zatímco druhá strana se už léta směje a dělá si, co chce, ostatně koukni na příspěvek 10:02:33 20.07.2013. Koukni se na to takhle - ty bys sis na té VH šel s Liborem na podium stoupnout a podpořil ho? Nebo bys byl raději, kdyby tam byl někdo, kdo si materiál připravil, seznámil s ním účastníky, slušně a přehledně ho odprezentoval a pak vedl věcnou debatu o náhubkové směrnici, ne o tom, zda Hrubý lže nebo ne? S kým bys tam stál raději? Problém totiž je, že když kdokoliv Libora podpoří, tak mu hrozí vtažení do Liborových soukromých sporů a léta starých křivd a dohadů. Takže nejde o vlastní názor a strach ho říct, ale o to, že s Liborem nemáš jistotu, kam se situace zvrtne.
10:16:21 20.07.2013
odpovědět 
                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Ano, možná to dělám špatně. Ale proč to tedy, někdo neudělá líp než já? Je pořád lepší se snažit o nápravu aspoň nějakým stylem než žádným.
LRH10:38:10 20.07.2013
odpovědět 
                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Počkat ... takže co vlastně navrhuješ? Aby LHR prostě držel hubu a krok a neprudil, protože svojí kritikou často nedosáhne vůbec ničeho, a když už, tak často úplného opaku?

OK, to do jisté míry smysl dává.

Ale myslíš, že to bude stačit aby se situace nějak zlepšila? Resp. pokud toto bereme jako první krok, jaké by měly být ty kroky další a hlavně KDO je podle tebe udělá?

Nebrat jako útok, fakt by mě to zajímalo.

Protože situace je podle mě taková, že drtivá většina lidí bere členství ve svazu jako propustku na skály, slevenku na chaty a ta čtyři kila bere jako svůj příspěvek na údržbu cest. Zbytek je nezajímá, resp. je nebere natolik, aby něco řešili.A v případě špičkového soutěžního lezení není divu...AO už to tak nějak zapíchl, za pár let(max.) skončí Hrozová a Hroza ml. a bude klid.
MM13:40:41 20.07.2013
odpovědět 
                 Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Ne, v žádném případě nenavrhuji, aby držel krok a hubu. Navrhoval jsem, zda by nestálo za úvahu popřemýšlet, zda by to nešlo dělat i jinak. Proč třeba neudělat z Liborových informací a požadavků srozumitelnou zprávu, navrhnout řešení nebo aktivity vedoucí k objasnění nebo řešení sporných situací, tyto materiály s dostatečným předstihem rozeslat oddílům i s výkladem a analýzou dopadů, probrat to na nižší úrovni a pak na VH nevystoupit jasně a srozumitelně jen k věci, bez osobních útoků a s podporou ostatních účastníků? Myslím, že pokud by Libor předstoupil před řadové členy nebo HO s nějakou ucelenou koncepcí, kterou by s nimi dopiloval, mohl by jen získat. Ale tyto osamělé výkřiky mu moc nepomáhají :-(
14:54:45 20.07.2013
odpovědět 
                  Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
A ještě jedna věc: Na Valné hromadě je pozdě. Už teď musíš pracovat na jasných tezích (cca 3 věty + heslo v max. 3 slovech na jedno jasné a jednoduché téma), nejpozději po prázdninách začít přesvědčovat velké oddíly a opinion makery z regionů, a hlavně mít lidi, se kterými to uskutečníš. V tom případě máš šanci na změnu. ...což opakujeme zdejší diskutéři ke každému podobnému návrhu, jaký tady neurčitě popisuješ.
00:25:46 21.07.2013
odpovědět 
                   Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Přeci přesně tohle píšu. A rovnou to i odpovídá na otázku, proč to tedy neudělám já. Jsou na to potřeba kontakty, známosti a znalost prostředí. A ideálně nějaké výsledky v oboru. A všechno tohle Libor má. Jenže to vždy skončí u příspěvku na Lezce a za čas vyšumí :-(
00:47:53 21.07.2013
odpovědět 
                    Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Jestli to dobře chápu, tak Hroza trénuje dceru, možná částečně i syna, k tomu musí nějak uživit sebe a svoji rodinu, poshánět prachy na přípravu a účast na soutěžích pro oba(něco jim dá svaz, ale asi zdaleka ne vše). A k tomu by měl rozjet takovouhle šarádu. To jako vážně?

Na jeho místě bych dětem našel nějaký svaz kde budou mít nej podmínky, za ten je nechal startovat, a na zbytek se zvysoka.
MM11:47:39 21.07.2013
odpovědět 
                     Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Pokud Libor navrhuje tak velké změny, jako je třeba trenérská rada, je podobná šaráda nezbytností. Jedna věc je kritika Zobana, tam je to úplně jedno. Ale od začátku píšu o něčem jiné, což vám asi uniklo nebo jsem to nenapsal dost zřetelně - Libor navrhl kompletní změnu fungování sportovní části ČHS a to včetně úplně nové koncepce výběru závodníků pro mezinárodní podniky, financování závodníků nebo trenérského zázemí nebo trenérské rady. Opravdu si myslíte, že na prosazení podobné koncepční změny stačí pár výkřiků na Lezci? Pochybuji o tom. Libor o to zájem má, jinak by to nenavrhoval a nepřišel s tím na VH. Jenže sám to dohromady nedá a najít k sobě kvalitní lidi, kteří by chtěli spojit své jméno s jeho, může být problém právě kvůli Liborovým osobním útokům na ostatní nebo za způsob vyjadřování, za který ho řada lidí moc nemusí i když s ním souhlasí. Takže pokud mohu požádat, neberte to jako flame proti Liborovi, ale jako názor, zda by nebylo lepší vyměnit hurá akce za trochu strategie a taktiky. I když má třeba nyní Libor se Zobanem pravdu, tak si sami odpovězte na otázku, zda je lepší vyhrát jednotlivé bitvy nebo zda chcete vyhrát celou válku.
22:02:10 21.07.2013
odpovědět 
                      Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
No jo, ale to je úplně převrácený postup .... Hroza dělá to co dělá, něco dobře, něco hůř a něco úplně blbě. Těžko očekávat, že by odněkud z klobouku vytáhl někoho, kdo bude umět to, co on neumí ani smykem .... tj. nějaké to PR:-))))) a věci s tím spojené. Logické by bylo, kdyby to bylo naopak....prostě by za ním někdo přišel a jako ty píšeš by mu řekl, že má sice pravdu...v mnohém...a myslí to dobře, ale dělá to těžce na hovno a že by mu s tím mohl píchnout. Hroza by na to buď kývnul a vidělo by se jak to bude fungovat, nebo by ho s tím poslal do hajzlu.

Takže ... Hrozu máme, už léta:-DDD. Ale kdo bude ten "druhý"?
MM14:06:04 22.07.2013
odpovědět 
                    Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Aha, takže Tvoje celé expozé nakonec mělo za účel jedinou věc - chceš zaúkolovat Libora, aby za Tebe udělal černou práci. Potěšpámbu, jestli je vás kecálistů víc...

P.S.: Kontakty najdeš na www.horosvaz.cz, s pravopisem Ti pomůže česká verze Wordu a volání skoro zadarmo je na Skype. Tak chutě do toho, sokolíku!
Kuba Turek14:37:09 21.07.2013
odpovědět 
                     Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Ne, úkolovat Libora nechci. Chtěl jsem naznačit, že Liborovy myšlenky i názory jsou dobré a že by se i našli lidé, kteří by tu práci se zpracováním podkladů klidně odvedli za něj. A Libor by to jen mohl zastřešit svým jménem a radou ohledně kontaktů, procesů a poradit z hlediska dlouholetých trenérských i závodních zkušeností.

21:45:15 21.07.2013
odpovědět 
                      Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Nabízíš se tedy? To by ses ale musel představit, víš...
Kuba Turek23:03:14 21.07.2013
odpovědět 
                       Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Neboj, pokud to bude potřeba, lidi se zapojí, včetně mne. A asi bych v týmu překousl i tebe, protože se známe a jinak se projevuješ celkem normálně :-)
23:31:50 21.07.2013
odpovědět 
                        Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Asi se zase tak moc neznáme, když si myslíš, že vidím do závodního lezení. A promiň - s anonymy nechci mít nic společného.
Kuba Turek00:02:41 22.07.2013
odpovědět 
                         Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Nemyslím si, že bys viděl do závodního lezení. Ale máš zdroje, které se mohou hodit, a ne vždy úplně špatné názory. A i když jsme svaz lezecký, práce lidí na vybraných místech by měla být manažerská a lidé by ideálně neměli být nijak osobně zainteresováni.
07:38:58 22.07.2013
odpovědět 
                          Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
...zdroje? :-)))) Manažerská pozice? :-((((
Kuba Turek07:53:30 22.07.2013
odpovědět 
                Re: Anonymní výkřiky nic neřeší
Samozřejmě jsem podporoval Libora proti náhubkové směrnici. Můj zástupce hlasoval proti ní.
Kuba Turek00:21:24 21.07.2013
odpovědět 
         Re: Zoban na olympiádě :-)
to tam chce ist vystupovat? alebo ako doprovod/zastupca zvazu? ak na ukazku pozvali lucku, tak za chlapov tam bude snad minimalne bendler, pochybujem, ze by sa zobanovi tam podarilo votriet. Ako zastupca zvazu/predseda komisie nech si tam kludne ide - v kazdej olympijskej vyprave je takych snad aj viac ako sportovcov :)
14:16:58 19.07.2013
odpovědět 
     Re: Zoban na olympiádě :-)
Odkud se bere tvrzení "mají míň peněz než by měli mít"? To je závažné obvinění a bylo by vhodné uvést, která přesně pravidla rozdělování fondů ČHS byla porušena.
pbla402421:23:00 19.07.2013
odpovědět 
      Re: Zoban na olympiádě :-)
"mají míň peněz než by měli mít"? To je můj názor!
LRH09:39:24 20.07.2013
odpovědět 
       Re: Zoban na olympiádě :-)
Pokud byla dodržena pravidla, tak mají přesně tolik kolik mají mít. Tvrdit vědomě opak je pak lež.
pbla402410:07:25 22.07.2013
odpovědět 
     Re: Zoban na olympiádě :-)
no maji min penez protože se venuji disciplínám ktere nikoho nezajímají, drytool a lezení na rychlost? to je tak okrajové jako mistrovství v jezení hotdogu...
cct10:14:54 22.07.2013
odpovědět 
      Re: Zoban na olympiádě :-)
To, že dyrytool dostává méně peněz než obtížnost může být logické. Ale proč v drytoolu dochází k tomu, že ten kdo má medaili dostane stejný příspěvek jako ten na 52 místě?, , To mi vysvětli. Vysvětli mi také prosím tě proč závodník jedoucí na závod Sp v drytoolu, který rozhoduje o příspěvku od ministerstva pro Čhs nedostal žádnou finanční podporu od Čhs?
LRH10:48:47 22.07.2013
odpovědět 
       Re: Zoban na olympiádě :-)
to ti nevysvetlim protože to nevim, ja se na to divam z komerčního hlediska a reklamy proste nezajímavé disciplíny. Ostatní už je asi jen politika a osobní spory které do sportu sice nepatri ale tezko se jim pri nasi mentalite vyhnout..
cct11:03:58 22.07.2013
odpovědět 
        Re: Zoban na olympiádě :-)
Jo taky by mě zajímalo jaký komerční efekt mají zoufalá umístění našich reprezentantů na v "atraktivních disciplínách"?
LRH11:42:22 22.07.2013
odpovědět 
         Re: Zoban na olympiádě :-)
no napriklad ja sleduju závody v boulderingu a na obtížnost takže si všimnu napriklad co maji oblečené a obuté aj lezci kterí si neprdnou ani v kvalifikaci, ale závod v drytoolu nebo na rychlost to ani nevím kdy a kde se koná natož abych takovou zvrhlost;) sledoval.. tož tak ale to je jen muj postreh a nazor samozrejme tvuj ti neberu a chapu i tvuj postoj.
cct11:53:02 22.07.2013
odpovědět 
          Re: Zoban na olympiádě :-)
To je otázka tvých osobních preferencí. V globálu popularita lezení na rychlost roste a podíváš-li se do výsledkových listin, už to zdaleka není jen záležitost Ruska, Ukrajiny a Polska jako kdysi. Dnes najdeme na špičkových místech i závodníky z klasických alpských zemí, jako je Itálie, nebo Francie.
Význam drytoolu také není tak malý, jak prezentuješ. Úplně nevýznamný sport by se těžko dostal jako ukázkový na zimní olympiádu.
Petr Jandík12:25:07 22.07.2013
odpovědět 
 Re: Zoban na olympiádě :-)
pica, zimni hry v rusku, to bude krutej mejdan! Led budou dovazet prej az ze Sibire, tak je to asi jen pro zvany.
Olym Pyjonikovič Absurdistanovič 12:03:37 17.07.2013
odpovědět 
 Re: Zoban na olympiádě :-)
Libore, v zime jsem Ti psala mail k tomu, co si myslim o utocich z jedne ci druhe strany. Bohuzel timto vykrikem jenom znovu ukazujes jak by nemela vypadat komunikace mezi lidmi. Reste se svoje komplexy nekde v ustrani a vynechte z toho zbytek lezecke komunity.... Predem dik. Lada
Kula12:54:32 17.07.2013
odpovědět 
  Re: Zoban na olympiádě :-)
Lado, tak to prostě nečti. Libor
LRH12:58:54 17.07.2013
odpovědět 
   Re: Zoban na olympiádě :-)
Tak k tomu se da snad uz jen dodat, ze je mi dost lito tveho zivotniho pribehu.... ;-) Ale jak se rika, kazdy sveho stesti strojvedoucim. Trebas jednou dojdes klidu, az ti z toho praskne zilka ;-)))
Kula15:05:57 17.07.2013
odpovědět 
    Re: Zoban na olympiádě :-)
Ale no tak, Rebel je docela v pohodě, já se nedivím, že mu tohle leze krkem. Poslední dobou to vážně vypadá, že je Zoban karikatura ve vedení svazu, podobně jako současná politická reprezentace- příživníci, prospěcháři a sobci, lidé mimo realitu. Je to takovej malej týpek.
nesmrtelný blázen10:49:41 18.07.2013
odpovědět 
  Re: Zoban na olympiádě :-)
Tak to necti, me to treba docela bavi :) To mas jako s komentarema na novinkach...tam se taky vzdycky podivam, kdyz mam blbou naladu....utvrdi me to v tom, ze na tom jeste nejsem tak spatne v porovnani se starostmi diskutujicich :)
Tom13:08:21 17.07.2013
odpovědět 
  Re: Zoban na olympiádě :-)
a me to taky docela zajima... bafunari si jsou ve vsech sportech tak strasne podobni. Prudis, tak tafku do vazu. A tohle je super moznost jim to vratil. Go Libore go
Honza14:00:10 17.07.2013
odpovědět 
   Re: Zoban na olympiádě :-)
No to je právě to - opravdu jim něco vrací? Nebo si to jen myslí? Aby jim něco vracel, muselo by to pro ně mít nějaký negativní dopad. Má? Pochybuji.
08:04:14 18.07.2013
odpovědět 
    Re: Zoban na olympiádě :-)
Zareagoval bych na to asi takto ( s pohledu osoby která se náhodou dostala k této diskuzy) znám trochu problematiku čhs VV VH atd. znám trochu libora a lucku trochu víc.. znám i liborova taťku a byl se svědkem toho jak dával na VH jeden návrh nevím už přesně čeho se týkal ( něco skrz závodníky finance atd.. ) Nicméně to podal takovým spůsobe že všechny napadal osočoval a házel špínu na druhé nevím jestli byl tak naivní že si myslel že tímto stylem něčeho dosáhne .
Takže se ani nedivím že jeho synek zdědil něco z jeho temperamentu za to se na něj asi nemůžeme zlobit ale jediné čeho takovýma útokama dosáhněš budou jenom další útoky ( na tvoji osobu)
Prostě by sis měl uvědomit že to co zaseješ budeš sklízet prostě lidi hodní nebudou když budete jen útočit .. zamysli se nad tím že vlastně děláš to samé co zoban když sem dáš takový příspěvek .. prostě mu hážeš klacky pod nohy :)) jako nezlob se na mě ale pro mě osobně si trochu namachrovaný týpeček ( i když ti neupírám titul ME obdivuju život v askezi a tréninku) :).. nic méně doporučuju nějakou klidovou terapii nebo něco podobného ale už neházejte špínu jeden na druhého :)
HonzaV15:57:54 19.07.2013
odpovědět 
     Re: Zoban na olympiádě :-)
Tak ty jsi teda úplně mimo mísu :-)Ani neviš o kom píšeš.
LRH16:11:14 19.07.2013
odpovědět 
     Re: Zoban na olympiádě :-)
Úlet měsíce jak vyšitej:-)))))
MM22:47:05 19.07.2013
odpovědět 
  Re: Zoban na olympiádě :-)
Tohle jsem nějak nepochopil .... je to Hroza vs Zoban, takže proč to někomu dalšímu vadí? Ať si dají třeba přes držku, když mají proč.

Jinak jsem ale rád, že LHR občas rozvíří vodu .... sice někdy stylem totál magora, ale lepší se něco dozvědět, byť ne moc optimální formou, než nevědět nic. Konec konců, když už ty příspěvky člověk platí a v ČHS nějaké to soutěžní lezení je .... sice bych se tam bez něj obešel, ale samo o sobě mě to žíly až tak netrhá .... tak je dobré vědět kdo a jak a proč je svazem (ne)podporován.

Až bude Hroza psát nějaké lži a uvádět skutečně nepravdivé informace, tak je pak ok ho poslat někam. Ale do té doby...jen ať prudí.
MM22:53:40 19.07.2013
odpovědět 
 Re: Zoban na olympiádě :-)
Zoban se chová jako naši "zkušení" politici (inspiroval se, učil se od někoho???): vyžírka, želé (kam vítr, tam plášť), a nos na to, kam se vrtnout, aby se přeživil zdarma na jiných.
Souhlasím s Liborem, je to hnus a příklad, že horolezec nerovná se automaticky charakter.
08:51:28 20.07.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (32)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (7)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1280 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1431 
 Neřeším to – lezu vše 
 1134 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi