LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
WallClub - Sezimovo Ústí

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Praha 7
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Zdravím a prosím o doporučení, tip. V září bychom měli snad vyrazit s ročním klukem do tater a řešíme ubytování. Prozatím jsem to vždy řešili spaní na Brnčálce, jen společná izba pro 8 horalů by asi nebyla to pravé. Takže nějaký samostatný pokoj (s koupel
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Majlathova chata na popradskem plese. Pokoje pro dva-tri se zachodem a sprchou...cisto, klid, prijem
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Byli jsme s našim mládětem na Popradském a bylo to super.
  Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Ve Smokovci :
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Onehdy jsme takhle byli v Lomnici:
  Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Snad jen, že jsme to našli přes
   Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Tak Vám všem děkuji, ale zatím to vidím na tu Majlathovu chatu, ač tam tedy nevidím ceník. Nevíš jak
    Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Mám pocit ,že to stálo 15-16 éček na jednu postel v dvojlůžkovém pokoji. My jsme si vzali z domu ce
     Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Klasicke Popradske pleso a Majlathova chata jsou dve ruzne chaty. Je pravda ze Majlathova chata na t
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Mě se líbila Zamkovského chata,nad Hrebienokem,malý,jednoduchý,příjemný.Čtyřlůžák,ale nechali nás ta

 Úrazové pojištění25.07.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s úrazovým pojištěním, myslím tím u nás v ČR.
 Re: Úrazové pojištění25.07.2013
jestli ti jde o lezeni, vygoogli si rizikovy pojisteni, do ciziny to pred casem delala asi nejlip un

 Pruvodce Stramberk u Telce24.07.2013
Ahoj, nemate nekdo stazeneho pruvodce na bouldery u Stramberku u Telce? Na strankach HO Javorice je na nej link, lec bohuzel nefunguje.

Diky moc

Ivan

 Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Ahoj, jedeme teď na dovolenou poblíž Ochozu u Brna (Kaprálův mlýn), tak se chci zeptat znalců na nějaké skály v okolí. Jedeme s dětmi, tak to mohou být klidně i nějaké malé skalky. Prosím i o info k jištění.

Díky.
 Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
 Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Bajerova skála a skalky okolo jsou coby kamenem dohodil - najdi si to na mapy.cz. Odjištěno sportovn
  Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Horní mlýn co je na mapce = Kaprálův mlýn :-)
  Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
A pozor, Bajerka je vyhlášena klíšťaty. Záleží taky, jak máte starý děti, s kočárem bych jel do Slou
 Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Jeďte do Rudic, jsou tam 3jky pro děcka.
  Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
jj v Rudicích ted bude v tech 40-tkach fakt hodne dobre :-D
Jinak jak uz bylo receno tak Baye

 Lago di Garda / Arco23.07.2013
Ahoj všem, prosím o radu. Rádi bychom jeli s přítelkyní do Arca, bydlení máme zařízené, jen nevíme jak nejvhodněji a i nejlevněji, bez různých zbytečných mýt, placených průjezdů, dojét na místo.. nemáte nějakou vhodnou trasu, která je pro co nejlevnější p
 Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Např. za Sarajeva to je nejlepší přes Banja Luka, Maribor, Villach, Bolzano a Trento. Pokud se chcet
  Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Naposledy, když jsem se chtěl vyhnout placení na Breneru a ušetřit za rakouskou dálničku a poplatek
   Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
krom toho, ze ty vesnicke silnice ti veznou daleko vic benzinu, takze stejne neusetris Nahoru-dolu,
    Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Víc benzínu ti nevezmou, protože při 50 - 60 km/h mají auta obvykle nejnižší spotřebu.
     Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
to mužeš jet i na dalnici bez zatacek a stoupani. a nema auto nejnizsi spotrebu pri optimalnich otac
      Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Znám jednoho, co jezdí všude 80 na pětku s očima upřenýma na spotřebu na palubním computeru. Po dáln
      Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Jasný, pak sice budeš mít ještě menší spotřebu, ale zase zaplatíš to mýto, no. Jinak nevylučuju, že
   Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Jojo taky jsme se chtěli vyhnout placení na Breneru a za most,tak jsme to cestou domu vzali "vy
 Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Ahoj, my jezdíme ze severu čech takto München- Garmisch- Innsbruck- mimo dálnici na Brenner v Itálii
  Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Přesně tak, z Ga-Pa na Mittenwald, Scharnitz, dole v údolí dávat pozor a nenajet na dálnici, ale na
  Re: Lago di Garda / Arco25.07.2013
No zas tak pohodovy mi to neprijde. GaPa nebo Inntal po dalnici to je celkem jedno, zalezi jak moc s
 Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Děkujeme za rady, moc nám to pomohlo!
  Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
nejlepší bude neplatit za dálnice, průjezdy, spát v lese zadarmo, průvodce okopírovat a večer si sní
   Re: Lago di Garda / Arco25.07.2013
Neplatit za dálnice a průjezdy se mi nezdá jako dobrej nápad, protože při nezaplacení ti při výjezdu
   Re: Lago di Garda / Arco25.07.2013
No holt kazdej nema na to aby platil 15€ za noc v kempu a chodil kazdej den na pizzu do hospody.

 kobercovka v Praze?23.07.2013
cus, nevite, kde se v Praze da sehnat nejaka DOBŘE lepící kobercovka? Vím, že takové existujou (kámoš v Brně kupuje), ale prodávají se i tady? OBI a další hobbymarkety mají jen samé shity (ale co taky cekat od Rakusaku)
 Re: kobercovka v Praze?24.07.2013
drogerie, železářství, domácí potřeby,... ?? To už jsou všichni zblblí z XXmarketů nebo co?
  Re: kobercovka v Praze?24.07.2013
chci nějaký konkrétní krám, kde ta kobercovka LEPÍ a ne jen, kde je obecně mají! co je na tom k nepo
 Re: kobercovka v Praze?24.07.2013
spolehivej zdroj byly vzdycky koberce od smichovskym nadrazim - nikdy nezklamalo!!
  Re: kobercovka v Praze?25.07.2013
a neni uz tahle prodejna zrusena?

 Vstřelovač23.07.2013
Ví někdo naco to je a jak to funguje? http://www.stavobazar.eu index.php?main_page=product_info&cPath=2_17& roducts_id=2106
 Re: Vstřelovač23.07.2013
Vstřelování: vstřelování kotevních hřebů expanzními přístroji, do různých materiálů (betonu, zdiva,
  Re: Vstřelovač24.07.2013
Jak vypadají ty hřebíky, jsou někde obrázky?
   Re: Vstřelovač24.07.2013
Jsou. Mnohem rychlejší než psát dotaz sem, je do googlu napsat "vstřelovací hřebíky" a kli
 Re: Vstřelovač23.07.2013
do betonu dobry (=v panelaku kde nezatluces hrebik jedna z mala moznosti jak pridelat neco na zed).<
  Re: Vstřelovač23.07.2013
Na písek jako dělaný ;-))
   Re: Vstřelovač24.07.2013
pisek neni kamen ;-))

 ždárák23.07.2013
Poraďte, prosím, jaký ždárák používáte. zatím nemám vůbec a rád bych přidal do batohu pro neplánovaný bivak v Alpách.
děkuji.
Vláďa

 přístup s kočárkem23.07.2013
Ahoj, najde se dobrá duše, která poradí nějaké lezecké oblasti v okolí Plzně (cca okolí 150km), které jsou přístupné s terénním kočárkem. Lezecká obtížnost 5-8. Prosím poraďte, doma se furt sedět nedá :-)
 Re: přístup s kočárkem23.07.2013
Ještě bych chtěla dodat, že nemáme pro malou pas, takže Frankenjura je tabu. Kdo nemá v hlavě, jede
  Re: přístup s kočárkem23.07.2013
Tak jí pořiďte občanku.
  Re: přístup s kočárkem23.07.2013
neni frankenjura v schengenu??
   Re: přístup s kočárkem23.07.2013
mají děti občanku?? :)
    Re: přístup s kočárkem23.07.2013
Mají. Kámoš má kvůli Juře OP pro mimino. Ale vydání chvíli trvá, takže to teď tazatelce nepomůže.
  Re: přístup s kočárkem23.07.2013
Zelenej rychlopas lze vystavit i hodně narychlo (vloni ho dělali synovi do druhýho dne, kdy jsme byl
 Re: přístup s kočárkem23.07.2013
V okolí Plzně jednoznačně Polínko nebo Radyně.. co se týká přístupu, a je tam toho celkem dost co lé
 Re: přístup s kočárkem23.07.2013
Děkuju za tipy. Občanku ani pas nestíháme a riskovat, že tě haluzově zkontrolují fakt nebudeme. A ud

 Skála u Vídně22.07.2013
Zdar, včera jsem se vracel z rakouska do Brna a po dálnici z Gratzu do Vídně(A2) jsem po pravé straně asi 50km(ale mohlo to být méně) viděl na pravé straně moc pěkný a vysoký a docela velký skalní útvar osvětlený odpoledním sluníčkem. Byl vidět přímo z dá
 Re: Skála u Vídně22.07.2013
možná peilstein nebo talhofergrat ??
 Re: Skála u Vídně22.07.2013
Esli to nebyl odraz od horkého vzuchu. Co já vim tak všechny sluč
šný oblisti jsou od dálnice
  Re: Skála u Vídně22.07.2013
Jandíku, Jandíku, na tvým vlastním webu je článek: "Kde Turci nikdy nebyli". Jestlipak toh
   Re: Skála u Vídně22.07.2013
No to jo, to bude tohle od Honzy a Veroniky:
 Re: Skála u Vídně22.07.2013
ahoj, asi to bude viac ako 50km, este pred napojenim dialnice zo Semmeringu, ze, taka masivna veza?
  Re: Skála u Vídně22.07.2013
Jo to bude asi ono. ty dvě oblasti co se tady objevily to nejsou určitě. Je to taková dost široká vě
   Re: Skála u Vídně22.07.2013
tu pisu, ze su tam cesty za 2-5, malo by to byt nad dedinou Gleissenfeld. skoda, z dialnice to fakt
 Re: Skála u Vídně22.07.2013
to co si videl po pravej strane je zrejme Turkesturz, na lezenie dost lamave ale je tam kletersteig
  Re: Skála u Vídně22.07.2013
je to skupina skal u Seebensteinu..viz. Keltenkalk 3
 Re: Skála u Vídně23.07.2013
1   ...   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   519   520   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Skála u Vídně
Zdar, včera jsem se vracel z rakouska do Brna a po dálnici z Gratzu do Vídně(A2) jsem po pravé straně asi 50km(ale mohlo to být méně) viděl na pravé straně moc pěkný a vysoký a docela velký skalní útvar osvětlený odpoledním sluníčkem. Byl vidět přímo z dálnice a na hoře měl takový ten klasický železný kříž. Vím, že je to dost vaření z vody, ale neví náhodou někdo o jakou oblast se jedná? Snažil jsem se to gúglit podle satelitní mapy, ale nic jsem nenašel.
 JendaZBrna15:22:05 22.07.2013
odpovědět 
 Re: Skála u Vídně
možná peilstein nebo talhofergrat ??
franta15:55:45 22.07.2013
odpovědět 
 Re: Skála u Vídně
Esli to nebyl odraz od horkého vzuchu. Co já vim tak všechny sluč
šný oblisti jsou od dálnice Graz - Vídeň vlevo
Petr Jandík16:06:00 22.07.2013
odpovědět 
  Re: Skála u Vídně
Jandíku, Jandíku, na tvým vlastním webu je článek: "Kde Turci nikdy nebyli". Jestlipak tohle nebude ono? :-)

16:25:22 22.07.2013
odpovědět 
   Re: Skála u Vídně
No to jo, to bude tohle od Honzy a Veroniky: http://bit.ly/15bfQtT ale to není lezecká oblast, je tam jen ta ferrata
Petr Jandík16:47:41 22.07.2013
odpovědět 
 Re: Skála u Vídně
ahoj, asi to bude viac ako 50km, este pred napojenim dialnice zo Semmeringu, ze, taka masivna veza? kedysi som to guglila, o lezecku oblast sa nejedna, na vrchol vedie iba feratka miestneho alpinklubu. nazov ani dalsie detaily si k tomu nepamatam, len sklamanie, ze sa tam nelezie :)
16:21:38 22.07.2013
odpovědět 
  Re: Skála u Vídně
Jo to bude asi ono. ty dvě oblasti co se tady objevily to nejsou určitě. Je to taková dost široká věž, ale určitě to není žádná náhorní plošina nebo tak něco. A na ní je velký kříž. Taky jsou zkoušel guglit a asi to fakt bude ta skála, na které je z jedné strany rozbořený hrad s půlměsícem a podle bergsteinu tam je skutečně jenom ta jedna ferata :-( ale že je to škoda. přišlo mi to jako perfektní místo
 JendaZBrna16:34:48 22.07.2013
odpovědět 
   Re: Skála u Vídně
tu pisu, ze su tam cesty za 2-5, malo by to byt nad dedinou Gleissenfeld. skoda, z dialnice to fakt vyzera paradne..
http://www.scheiblingkirchen-thernberg.gv.at /system/web/zusatzseite.aspx? detailonr=218145585
a feratka:
http://www.bergsteigen.com/klettersteig/ niederoesterreich/bucklige-welt/ pittentaler-klettersteig
16:50:40 22.07.2013
odpovědět 
 Re: Skála u Vídně
to co si videl po pravej strane je zrejme Turkesturz, na lezenie dost lamave ale je tam kletersteig vola sa Pittentaler Klettersteig ale v okoli máš dost menších oblasti s peknym lezenim napriklad Scheiblingkirchen alebo Waldmarkwandl...
16:40:23 22.07.2013
odpovědět 
  Re: Skála u Vídně
je to skupina skal u Seebensteinu..viz. Keltenkalk 3
v.18:23:07 22.07.2013
odpovědět 
 Re: Skála u Vídně
http://de.wikipedia.org/ wiki/ Naturpark_ Seebenstein-T%C3%BCrkensturz
16:02:41 23.07.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz