Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231399 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Oblast Německo/Francie25.07.2013
Ahoj, hledám tip na lezeckou sportovní oblast, kterou by se dala "rozpůlit" cesta do Tarnu (ideálně variantou bez Švýcarska). Znám pouze Baume les dames...
 Re: Oblast Německo/Francie25.07.2013
pont de roide,
 Re: Oblast Německo/Francie26.07.2013
Sice to neni v pulce cesty, nybrz jiz po 500km, ale doporucuji zavitat do piskovcovych oblasti na za
 Re: Oblast Německo/Francie30.07.2013
Nám se líbilo i tady, krásná krajina a pěkný skály.
Zvláštní vápno.
 Labske piskovce - jak na to25.07.2013
Ahoj,

nemam s lezenim v CR zadne zkusenosti, ale kamaradi ze zahranici (Nemecko, Finsko) by radi prijeli na navstevu a chteji, abych je vzala na Labske piskovce. Oni s lezenim zkusenosti maji, i kdy ne u nas a na piskovcich. Ja se pokousim
 Re: Labske piskovce - jak na to25.07.2013
hlavně si vete hodně aglajzu bude ta horko a bude se to potit jinak všechno je v klidu
 Re: Labske piskovce - jak na to25.07.2013
Registrace žádná, leda členství u ČHS, který vyjednává povolení u orgánů OP. Lézt podle pravidel pro
  Re: Labske piskovce - jak na to25.07.2013
Ostrov,Tisá,Rájec na začátek nejlepší oblasti.
 Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Maglajz je zakázaný prakticky všude, s sebou spoustu (vše co mají a ještě dokoupit) smyc všech velik
  Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Maglajz je docela v dosti oblastech povolen. ALe to neví ten kdo si to nezjistí. Vem je do Labáku a
   Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
nedělej jí v tom bordel, maglajz je zakázaný, jen pár lidí leze s ním i přes ten zákaz. A jestli cht
  Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Zrovna Drábky a solivej Skalák na úvod? To by to vzali hodně hopem. Ta Tisá a Ostrov je z hlediska d
 Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
 Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Chápu, že tvoji zahraniční kamarádi chtěj do Labáku (a ne např. do Tisý), protože Labák je oblast sv
  Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
jj, souhlas. Potřebuješ sehnat "pískaře" který je ošéfuje, poradí, vysvětlí... Sami buď ne
   Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Diky vsem za rady a typy, tak to vypada, ze bez pruvodce to nema smysl. Coz me vede k dalsi otazce,
    Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Souhlas jak s Honzou, tak s tím, kdo na něj reaguje; na písku je prostě na místě začínat "s něk
    Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Terko, záleží, co a jak tvoji kamarádi lezou.
V Labáku už lecjaký cizinci byli, a dokázali si
     Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
:) No na tohle místo jsem, Piškote, myslel, ale jakožto cizák jsem je tam zatím nějak odkazovat nech
      Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
Jste uzasni radci a zejmena toho "zkusit se domluvit s nekym v hospode" se budu s radosti
   Re: Labske piskovce - jak na to26.07.2013
chlape, nehrot to. v labáku si zaleze, každý z trochou morálu a expresek. Smyčky moc nepoužívat,pošk

 Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?25.07.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat. Chystáme se na lezení do Teplických skal. Jak je to tam se vstupem a parkováním? Musí lezci platit vstupné? Dá se někde "bezpečně" nechat zaparkované auto tak dva tři dny?
 Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?25.07.2013
naposled jsme prosli bez problemu na prukazku chs. co do parkovani - kolem bisiku urcite v pohode, u
  Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
Tak super, díky. Ještě nikdy jsem tam nebyl, tak zjišťuji co a jak. Co to je Bisik a Kamínek to jsou
   Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
1) Bišík (taky Bischofstein) je místo/usedlost (mj. s hospodou a penzionem) nad Teplickým skalním mě
    Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
add. 3) se trochu prober a bez se podivat, co Ti panove tam zvladaji delat! mozna jsou i jine stezky
     Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
Byl jsem tam naposled tohle úterý a na svém názoru trvám. Pokud jseš taky místní nebo skoro místní a
      Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?26.07.2013
To by mě zajímalo, kam putujou ty peníze ze vstupného. A že to musí pořádně sypat (hlavně v Ádru). J

 Dachstein stav ledovce25.07.2013
Ahoj. Nevíte v jakém stavu je ledovec na Dachsteinu? Jestli na sestup jsou třeba mačky?
 Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Byl jsem před 2 týdny v Totes Gebirge a okolo 2tis. metrů bylo spousta sněhu, který tam běžně nebývá
  Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Chjo to je otazka... hora+ledovec ... :)) To sou macky+pikl takova zatez? Jestli spadnes do (kamkoli
   Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Díky za odpověď,ale tohle všechno vím. A taky vím, proč se na to ptám. Ať ti chutnají konzervy.
    Re: Dachstein stav ledovce26.07.2013
Neurazej se, nemyslim to zle:)

Je 21 stoleti! V evrope vsichni vsechno uz umi a vsech
 Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Dva týdny zpět, jsem tam byl a ani jednou sem je z batohu nevytáh... občas to sice ujede, ale je to
  Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
Díky moc za validní odpověď.
   Re: Dachstein stav ledovce25.07.2013
jj taky jsme tam byli a bylo to hodne nataty i pres noc. Sestupovali jsme po ferate a je tam taky sn

 Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Zdravím a prosím o doporučení, tip. V září bychom měli snad vyrazit s ročním klukem do tater a řešíme ubytování. Prozatím jsem to vždy řešili spaní na Brnčálce, jen společná izba pro 8 horalů by asi nebyla to pravé. Takže nějaký samostatný pokoj (s koupel
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Majlathova chata na popradskem plese. Pokoje pro dva-tri se zachodem a sprchou...cisto, klid, prijem
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Byli jsme s našim mládětem na Popradském a bylo to super.
  Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Ve Smokovci :
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Onehdy jsme takhle byli v Lomnici:
  Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Snad jen, že jsme to našli přes
   Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Tak Vám všem děkuji, ale zatím to vidím na tu Majlathovu chatu, ač tam tedy nevidím ceník. Nevíš jak
    Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Mám pocit ,že to stálo 15-16 éček na jednu postel v dvojlůžkovém pokoji. My jsme si vzali z domu ce
     Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Klasicke Popradske pleso a Majlathova chata jsou dve ruzne chaty. Je pravda ze Majlathova chata na t
 Re: Tatry - ubytovaní - kojenec25.07.2013
Mě se líbila Zamkovského chata,nad Hrebienokem,malý,jednoduchý,příjemný.Čtyřlůžák,ale nechali nás ta

 Úrazové pojištění25.07.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s úrazovým pojištěním, myslím tím u nás v ČR.
 Re: Úrazové pojištění25.07.2013
jestli ti jde o lezeni, vygoogli si rizikovy pojisteni, do ciziny to pred casem delala asi nejlip un

 Pruvodce Stramberk u Telce24.07.2013
Ahoj, nemate nekdo stazeneho pruvodce na bouldery u Stramberku u Telce? Na strankach HO Javorice je na nej link, lec bohuzel nefunguje.

Diky moc

Ivan

 Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Ahoj, jedeme teď na dovolenou poblíž Ochozu u Brna (Kaprálův mlýn), tak se chci zeptat znalců na nějaké skály v okolí. Jedeme s dětmi, tak to mohou být klidně i nějaké malé skalky. Prosím i o info k jištění.

Díky.
 Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
 Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Bajerova skála a skalky okolo jsou coby kamenem dohodil - najdi si to na mapy.cz. Odjištěno sportovn
  Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Horní mlýn co je na mapce = Kaprálův mlýn :-)
  Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
A pozor, Bajerka je vyhlášena klíšťaty. Záleží taky, jak máte starý děti, s kočárem bych jel do Slou
 Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
Jeďte do Rudic, jsou tam 3jky pro děcka.
  Re: Skály u Ochozu u Brna24.07.2013
jj v Rudicích ted bude v tech 40-tkach fakt hodne dobre :-D
Jinak jak uz bylo receno tak Baye

 Lago di Garda / Arco23.07.2013
Ahoj všem, prosím o radu. Rádi bychom jeli s přítelkyní do Arca, bydlení máme zařízené, jen nevíme jak nejvhodněji a i nejlevněji, bez různých zbytečných mýt, placených průjezdů, dojét na místo.. nemáte nějakou vhodnou trasu, která je pro co nejlevnější p
 Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Např. za Sarajeva to je nejlepší přes Banja Luka, Maribor, Villach, Bolzano a Trento. Pokud se chcet
  Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Naposledy, když jsem se chtěl vyhnout placení na Breneru a ušetřit za rakouskou dálničku a poplatek
   Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
krom toho, ze ty vesnicke silnice ti veznou daleko vic benzinu, takze stejne neusetris Nahoru-dolu,
    Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Víc benzínu ti nevezmou, protože při 50 - 60 km/h mají auta obvykle nejnižší spotřebu.
     Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
to mužeš jet i na dalnici bez zatacek a stoupani. a nema auto nejnizsi spotrebu pri optimalnich otac
      Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Znám jednoho, co jezdí všude 80 na pětku s očima upřenýma na spotřebu na palubním computeru. Po dáln
      Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Jasný, pak sice budeš mít ještě menší spotřebu, ale zase zaplatíš to mýto, no. Jinak nevylučuju, že
   Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Jojo taky jsme se chtěli vyhnout placení na Breneru a za most,tak jsme to cestou domu vzali "vy
 Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Ahoj, my jezdíme ze severu čech takto München- Garmisch- Innsbruck- mimo dálnici na Brenner v Itálii
  Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Přesně tak, z Ga-Pa na Mittenwald, Scharnitz, dole v údolí dávat pozor a nenajet na dálnici, ale na
  Re: Lago di Garda / Arco25.07.2013
No zas tak pohodovy mi to neprijde. GaPa nebo Inntal po dalnici to je celkem jedno, zalezi jak moc s
 Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
Děkujeme za rady, moc nám to pomohlo!
  Re: Lago di Garda / Arco24.07.2013
nejlepší bude neplatit za dálnice, průjezdy, spát v lese zadarmo, průvodce okopírovat a večer si sní
   Re: Lago di Garda / Arco25.07.2013
Neplatit za dálnice a průjezdy se mi nezdá jako dobrej nápad, protože při nezaplacení ti při výjezdu
   Re: Lago di Garda / Arco25.07.2013
No holt kazdej nema na to aby platil 15€ za noc v kempu a chodil kazdej den na pizzu do hospody.

 kobercovka v Praze?23.07.2013
cus, nevite, kde se v Praze da sehnat nejaka DOBŘE lepící kobercovka? Vím, že takové existujou (kámoš v Brně kupuje), ale prodávají se i tady? OBI a další hobbymarkety mají jen samé shity (ale co taky cekat od Rakusaku)
 Re: kobercovka v Praze?24.07.2013
drogerie, železářství, domácí potřeby,... ?? To už jsou všichni zblblí z XXmarketů nebo co?
  Re: kobercovka v Praze?24.07.2013
chci nějaký konkrétní krám, kde ta kobercovka LEPÍ a ne jen, kde je obecně mají! co je na tom k nepo
 Re: kobercovka v Praze?24.07.2013
spolehivej zdroj byly vzdycky koberce od smichovskym nadrazim - nikdy nezklamalo!!
  Re: kobercovka v Praze?25.07.2013
a neni uz tahle prodejna zrusena?

1   ...   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   519   520   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?
Ahoj, chtěl bych se zeptat. Chystáme se na lezení do Teplických skal. Jak je to tam se vstupem a parkováním? Musí lezci platit vstupné? Dá se někde "bezpečně" nechat zaparkované auto tak dva tři dny?
 Rudlik16:03:19 25.07.2013
odpovědět 
 Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?
naposled jsme prosli bez problemu na prukazku chs. co do parkovani - kolem bisiku urcite v pohode, u kaminku taky, u sjezdovky.. ty 1-2 km snad dojdete, ne? na dalsi lokality se klidne zeptej..
pavel21:12:56 25.07.2013
odpovědět 
  Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?
Tak super, díky. Ještě nikdy jsem tam nebyl, tak zjišťuji co a jak. Co to je Bisik a Kamínek to jsou nějaké pensiony? S chůzí od auta 1-2 km nemáme žádný problém.
CHS mám bohužel zatím jen já a budeme tři, tak to asi ten zbytek bude muset platit, že?
 Rudlik09:40:33 26.07.2013
odpovědět 
   Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?
1) Bišík (taky Bischofstein) je místo/usedlost (mj. s hospodou a penzionem) nad Teplickým skalním městem - ale pozor, průchod z Bišíku do skalního města je oficiálně uzavřen (tur. značka je zrušená) a je to rezervace, navíc je to kurva z kopce po fakt ne moc dobrý cestě.
2) Kamínek je pension s dobrou hospodou v zásadě na kraji Teplic směrem ke skalám.
3) Pokladnu u vstupu lze bez problému obejít (a nepovažuju to za nemravný, protože údržba cest, údajně prováděná za vybrané peníze, je zoufalá, stačí si projít Vlčí rokli). Jdeš z parkoviště směrem k autokempu Bučnice podél Metuje a pak ... koukni se do podrobné mapy ;)
Robert17:35:48 26.07.2013
odpovědět 
    Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?
add. 3) se trochu prober a bez se podivat, co Ti panove tam zvladaji delat! mozna jsou i jine stezky (useky), kde je treba neco delat a ne jen Vlci rokle a Ty jiste vis, jak je rozdelena Vlci rokle mezi Teplickym a Adrspasskym okruhem ...
20:53:37 26.07.2013
odpovědět 
     Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?
Byl jsem tam naposled tohle úterý a na svém názoru trvám. Pokud jseš taky místní nebo skoro místní a chceš si o tom pokecat, tak se nějak identifikuj a můžeme se klidně potkat. (Dodatek pro jiné čtenáře: místních se placení netýká tak jako tak, takže tohle je fakt jen o věci samé.)
Robert21:03:04 26.07.2013
odpovědět 
      Re: Teplické skály - jak je to se vstupem na lezením?
To by mě zajímalo, kam putujou ty peníze ze vstupného. A že to musí pořádně sypat (hlavně v Ádru). Jenom těch Poláků, co tam jezdí okukovat skály...
j.23:12:26 26.07.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi