LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ferata A/B s dětma04.08.2013
Ahoj, máte někdo zkušenostinebo tipy, jak vybavit děti 10+8 let na A/B feratu? Konkrétně je to G'Hackte v Hochschwabu a vypadá to, že to je jen kombinace schodů a strmého svahu, žádné lezení. Má cenu brát kompletní feratový set, nebo stačí třeba jen pojis
 Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Možná je to zbytečné, ale osobně bych podporoval dobré návyky už od začátku, takže když se jde na fe
 Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Ferratový set je konkrétně na tuto trasu podle mého zbytečným, pokud se nebojíš že ti děti spadnou z
 Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Pro děti je zbytečností jakejkoliv ferrátovej set, jejich váha (pokud je standartní pro věk 8 až 10)
  Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
A o tom, že jsou ferratové sety i pro malé váhy jsi už slyšel? Zkus si vyhledat Skylotec Buddy. Co s
   Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Jo, je to psaný jako ferata A/B, ale je mi jasný, že to nebude žádný hardcore a berem to spíš jako z
    Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Podle mne na jednorázovou akci na tuto cestu přilby na kolo stačí. Určitě je to lepší, než nic. Poku
   Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Pokud sebou vezmeš dítě a takle si ho přívážeš na sedák, což kromě toho setu pro děti a kromě možnos
 Re: Ferata A/B s dětma05.08.2013
pro každé dítě celotělák a vodsedávačku s karabinou, a s sebou tak patnáct metrů nějaké devítky a ta
  Re: Ferata A/B s dětma05.08.2013
jo, a taky si můžete vzít lana padesát metrů a k tomu tři expresky a dvě smyce, a vylézt si dommenig

 Materiál Yosemity03.08.2013
Nemáte někdo zkušenosti s půjčením lezeckého materiálu v Yosemitech? Jedeme tam na chvíli a nechce se nám tahat matroš sebou a platit nadváhu.

 Polínko vs mravenci03.08.2013
Ahoj, včera jsme byli na Polínku nedaleko Plzně. Lezli jsme v levé části a postupně se přesouvali napravo. Kolem 8 večer se tam začínali šíleným způsobem rojit lesní mravenci a zasypali nás od hlavy až k patě...vybavení, karimatky..všecko. Dávejte si na t
 Re: Polínko vs mravenci04.08.2013
Myslíš s křídlama? V tuhle roční dobu to oni (večer) dělají. Několikrát jsme se už skoro každý rok o

 Bergell03.08.2013
Ahoj, chceme jet lézt do Bergelu ze švýcarské strany. Prosím o pár informací:
Jak je to se stanováním pod Badile?
Prý se platí nějaký poplatek za vjezd do údolí a parkování.Je to tak?
Prosím o tipy na lehčí lezení (do 5) v okolí. Příp
 Re: Bergell03.08.2013
Mezi chatou (Saas Fura) a začátkem Badilu vždycky nějaký stany jsou a nezdá se, že by to tam někdo ř
 Re: Bergell03.08.2013
Spaní je oficiálně zakázaný. Bivakovat můžete cestou směrem k nástupu na Nordkante (od Sasc Fury tak

 Totem Cams03.08.2013
Ahoj, nemáte někdo osobní zkušenosti s Totem Cams? Výhody, nevýhody, případně porovnání s BD nebo DMM. Díkes.

 Adršpach03.08.2013
Ajojte. Máme v plánu cestou okolo Ádru něco slést. Nevíte někdo, najdu-li na netu průvodce teplickými skalami, Adršpachem? Popřípadě budu rád zaslanému průvodciv el. podobě/???. Děkuji za odpověď. R.
 Re: Adršpach03.08.2013
Kdo nehleda ten nenajde. Zadnici ti take utira maminka?
 Re: Adršpach03.08.2013
Podívej se na
 Divoka Sarka - Amfiteatr31.07.2013
Kde se nachazi tenhle sektor? Jsou tam nejake nove cesty, ale nikde jsem nenasel popis, jak se k nim vlastne dostat.
 Re: Divoka Sarka - Amfiteatr03.08.2013
Šárku správcuje Marťan, napiš mu na martan@lezec.cz
 Re: Divoka Sarka - Amfiteatr03.08.2013
Ahoj,
amfiteátr je ten sektor přímo naproti Džbánu resp. hned u vstupu do soutězky, na pravém
 Re: Divoka Sarka - Amfiteatr04.08.2013
na cestách i průvodci se pracuje

 Dry tool na Křížáku31.07.2013
Ahoj, chtěl bych zkusit něco nového a rád bych otestoval drytooling. Ale venku. Prý je v ČR pár oblastí k tomu určených a nejlepší je asi ta na Křížáku (u Ádru). Nevíte někdo, kde je na Křížáku ten drajtůlovej sektor? A smí se tam po dešti?
 Re: Dry tool na Křížáku31.07.2013
Tam žadnej drajtůlovej sektor určitě není :) ostatně tak jako v každý pískovcoví oblasti u nás :)
 Re: Dry tool na Křížáku31.07.2013
Hej, to je bombaaaa :-)
 Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Drytoolový sektor na Křižáku by mohl existovat tak den: 1) by jsi pravděpodobně nepřežil setkání s j
  Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Nevím teda proč bych neměl přežít setkání s lezcem. Nebo je snad agresivní chování běžné pro většinu
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Ještě podpis.
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Ty jsi trochu jinej viď ?? Tak trochu d...l.
    Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Moc nechápu, proč máš potřebu nadávat.. Ale co tak koukám do jiných diskuzí tu, tak mezi lezci je pr
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Do pískovce si to klidně dělej, ale ne cepínem :D
    Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Třeba natočej krátke video na fesťák .
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Pokud opravdu čekáš, že ti tu na takový blábol odpoví něco jiného než to co tu čteš, nemáš tu naopak
    Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
:D
   Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
To víš že jo :) a moji kamarádi co dělaj formuli 1 zase řikaj že nejlepší na F1 je motor z feliny a
 Re: Dry tool na Křížáku01.08.2013
Máš ve jméně prohozený písmenka, nejsi "udo", ale "oud"

 Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Ahoj:) nemáte někdo boulderingového průvodce Vysokých Tater?
Díky

Lukáš
 Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
a existuje neco takovyho? to by se mi taky libilo...
 Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Kdo by jezdil do Tater bouldrovat?
  Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Treba bouldristi? nebo znechuceny lezci z toho jak funguje v tatrach lezeni s lanem (viz pruvodci, p
   Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
A jak funguje v Tatrách lezení s lanem? Vždycky mi přišlo, že se dole navážeš, pak lezeš a nahoře od
   Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
lezl si nekdy v tatrach? Tvuj prispevek je uplne mimo...
    Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Lezu v Tatrách dost často a nevšim jsem si, že by to bylo jiné než v Alpách. Jak píše výše. Dole se
     Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Nicméně jsem viděl boudrovat na kamenech u Brnčalky. Proč ne, "proti gustu žádný dišputát"
   Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Taky jmě zajímá jak funguje v Tatrách lezení s lanem...
Podle mě úplně normálně jako všude ji
    Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Ahoj, boulderovat se dá okolo Zeleného plesa, není toho příliš ale bouldry a okolní krajina nádherná
     Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
link je nefunkcny, prosim opravit..dik
      Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Likn je funkčí, jenom vymaž mezeru..
 Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Aj keby existoval, od piatku je horolezectvo vrátane boulderingu na slovenskej strane Vysokých Tatie
  Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Nějaké bližší info by nebylo? Odkaz na zákon, vyhlášku atd.? Tohle je dost podstatná informace, ne?
   Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
    Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Nic o zákazu lezení tam není.
     Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
"...Zakazuje sa vstupovať na všetky lesné pozemky v katastrálnych územiach okresu Poprad a Kežm
     Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Ten Shaterhand je asi nejaky chuj,skrachovany ochranar a šíri paniku,lebo nema čo robiť tak ako aj c
      Re: Bouldering - V.Tatry31.07.2013
Boldrovat jde všude . Sežeń průvodce od K.G, nebo A.P, nebo W.H.P. Stovky cest , které možeš vybóld
 Re: Bouldering - V.Tatry01.08.2013
Cao,

nech se inspirovat nebo poradit:

 Sušky - slanění30.07.2013
Nevíte, jestli stačí na slanění ze všech věží na Suškách 50m lano (případně s přesedáním u kruhů), nebo je někde potřeba delší?
 Re: Sušky - slanění30.07.2013
No, asi se dolu s nějaký přesednutím vždycky dostaneš, ale 50m lano je dost knop. Jistější by byla 6
  Re: Sušky - slanění30.07.2013
ne asi, ale vzdy se s 50m lanem dostanes dolu, 60m lano neni nutnosti, vsak vyhodou
   Re: Sušky - slanění31.07.2013
Máš pravdu, nahoře tě hledat nebudou :)
Ale například slanění z Karamory je i s 60m na knop a
    Re: Sušky - slanění31.07.2013
z Věže Milana Černého, na kteoru vede Karamora, se slaňuje nadvakrát, je tam druhej slaňák na polici

1   ...   499   500   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   518   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Polínko vs mravenci
Ahoj, včera jsme byli na Polínku nedaleko Plzně. Lezli jsme v levé části a postupně se přesouvali napravo. Kolem 8 večer se tam začínali šíleným způsobem rojit lesní mravenci a zasypali nás od hlavy až k patě...vybavení, karimatky..všecko. Dávejte si na to pozor, popřípadě nějaký odpuzovač na sebe a s sebou. Nikomu bych nepřál sundávat z karimatky a sebe sama několik stovek mravenců. Ještě teď nás pálí celé tělo jak jsme poštípáni. Takže pozor:) Honza
Aggy16:36:59 03.08.2013
odpovědět 
 Re: Polínko vs mravenci
Myslíš s křídlama? V tuhle roční dobu to oni (večer) dělají. Několikrát jsme se už skoro každý rok octli v mraku pomatených létajících mravenců na vrcholu pískovcových věží.
 martan21:48:41 04.08.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi