LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230905 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Sportcentrum Koloseum - Plzeň
Makak LBC - zrušena - Liberec
V 16 - Plzeň

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Monte cucco05.08.2013
Ahojte,byl jste někdo letos na Monte cucco?Jak to vypadá s campováním,podmínky stejné?Dík za odpověď,chystáme se vyjet v srpnu.Eva
 Re: Monte cucco05.08.2013
Bude to stále stejné, páč kdyby se platilo už by to tu dávno někdo psal.
 Re: Monte cucco07.08.2013
ahoj,v květnu zdarma,ale co tam budeš v létě dělat???
  Re: Monte cucco07.08.2013
Byla jsem tam před pár lety na přelomu červenec/srpen - původně jsme si říkali že je to nesmysl a bu
 Re: Monte cucco08.08.2013
ahoj, byli jsme naposled v červci a všechno je při starém + pár vylepšení = cedule zákaz kempování a

 5.10 zelené téměř funglovky Adršpach05.08.2013
v sektoru Za pískovnou jsme snesli zapomenuté lezečky a nechali pod slaněním. Věž schválně nepíšu. Majitel to podle bot bude vědět

 Spárové lezení04.08.2013
Ahoj lidi, nevíte kde najdu návod jak tejpovat ruce do spár? díky :-)
 Re: Spárové lezení04.08.2013
 Re: Spárové lezení04.08.2013
Ahoj, neco by mohlo bejt na netu mozna. Podivej se sem tinyurl.com/pgrfu3k nebo googli "tape gl
 Re: Spárové lezení05.08.2013
Intruktaz od Steph Davis:
  Re: Spárové lezení06.08.2013
Díky všem, kouknu na to ;-)

 trénink Helena Lipenská04.08.2013
čau! máte někdo zkušenosti s tréninkem u HL? jaká je a tak, jestli to fakt pomůže zlepšit se v lezení... dík za reakce!

 Lezení na Korsice04.08.2013
Zdravím všechny,
na konci září jedeme na Korsiku, přesně oblast Calvi. Nevíte někdo, jestli je v této lokalitě nějaké polezeníčko. Díky moc za info. Tonda
 Re: Lezení na Korsice05.08.2013
Ahoj na té straně lezení je, celá korsica není zase tak velká, aby jsi nepopojel autem jinam. Doporu

 Štand04.08.2013
Ahoj, lezu vícedélky a na štandu jistím prvolezce na delší odsedávačce a do těla přes kyblík.
Prosím napište jak to děláte vy a popřípadě je lepší.
Štandy jsou s pevnými body. Né přes vklíněnce, friendy apod. Díky za slušně odpovědi.
 Re: Štand04.08.2013
Nevyhoda je hlavne v obtiznejsim fixovani a zachranovani prvolezce po nejakem pruserovem padu. A tak
  Re: Štand04.08.2013
Kup si kyblík co má očko i na jištění druholezce, je to nejjednodušší, jen dotahuješ a při odsednutí
   Re: Štand04.08.2013
A jaký vztah to má k dotazu, který se týkal jištění prvolezce?
  Re: Štand04.08.2013
Vyšší ráz opravdu ne.
 Re: Štand04.08.2013
Ahoj, toto je téma, které nelze řešit jen zde v diskuzi. Je tam víc možných komplikací a také více m
 Re: Štand04.08.2013
Pro případ, že to máš nastudované, tak sám to dělám takto: Druholezce dobírám přes reverso cvaklé ve
  Re: Štand04.08.2013
Ano jistítko do něj, ale když dojde k pádu, tak jistítko narazí s karabinou do skály. A můžeš se poš
   Re: Štand04.08.2013
Proto ta delší odsedka ..
    Re: Štand04.08.2013
Ale píše, že dá jistítko přímo do kruhu. TAk nač delší odsedka
     Re: Štand04.08.2013
Píše, že prvolezce jistí dynamicky přes jistítko cvaklé v sedáku. Kdýž máš delší odsedku, je dostate
      Re: Štand04.08.2013
Ano to vím, ale náraz karabiny a jistítka do skály.
   Re: Štand04.08.2013
Pokud je štand solidní, tak jistítko přímo do centrální karabiny štandu. Na horách je většina štandů
    Re: Štand06.08.2013
Naopak, v pripade jisteni pres sedak a pad primo do standu mas na stand vyssi silu, nez dyz je jisti
     Re: Štand06.08.2013
To fakt ne! Zacinaji se mnozit nebezpecne rady...
      Re: Štand06.08.2013
O skládání sil jsi už slyšel, anonyme?
      Re: Štand06.08.2013
O skládání sil jsi už slyšel, anonyme?
       Re: Štand06.08.2013
Ačkoliv by se posty měly podepisovat, tak v tohle případě má anonym pravdu.
      Re: Štand06.08.2013
Cituji:
"Většina lezců v ČR užívá dnes k jištění metody polopřímé a pro první
po
       Re: Štand06.08.2013
Prolistuj horolezkou abecedu, Schuberta, další možné metodiky a zapřemýšlej než tu něco začneš jedno
        Re: Štand06.08.2013
"3) Potlučení jističe: odsedku si dáváš zpravidla delší, aby tě to nevymrštilo velkou silou do
        Re: Štand06.08.2013
Jinak netvrdím, že je se má používat to a to. Jen se snažím ukázat, že věci nemusí být takové, jako
        Re: Štand06.08.2013
K sile na stand bych jen dodal odkazal na zakladni ucebnici fyziky a skladani sil. Kdyz je ve standu
         Re: Štand07.08.2013
Dvojnásobek rázu možná, kdyby se jistič ani nehnul. Tím, že je na odsedce a nadzvedne ho to, bych to
         Re: Štand07.08.2013
Dvojnásobek rázu určitě ne, ale souhlasím, že navíc absorbuje váhu jističe a síly s tím souvisící. A
 Re: Štand04.08.2013
Tento sposob vychadza vychadza z rakuskej metodiky a bol trochu vylepseni. Bezne sa uci na slovensku
 Re: Štand05.08.2013
Jistítko do sedáku, protože mi to tak je pohodlnější. Místo odsedky lano a loďák, čímž si našteluju

 Ferata A/B s dětma04.08.2013
Ahoj, máte někdo zkušenostinebo tipy, jak vybavit děti 10+8 let na A/B feratu? Konkrétně je to G'Hackte v Hochschwabu a vypadá to, že to je jen kombinace schodů a strmého svahu, žádné lezení. Má cenu brát kompletní feratový set, nebo stačí třeba jen pojis
 Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Možná je to zbytečné, ale osobně bych podporoval dobré návyky už od začátku, takže když se jde na fe
 Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Ferratový set je konkrétně na tuto trasu podle mého zbytečným, pokud se nebojíš že ti děti spadnou z
 Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Pro děti je zbytečností jakejkoliv ferrátovej set, jejich váha (pokud je standartní pro věk 8 až 10)
  Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
A o tom, že jsou ferratové sety i pro malé váhy jsi už slyšel? Zkus si vyhledat Skylotec Buddy. Co s
   Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Jo, je to psaný jako ferata A/B, ale je mi jasný, že to nebude žádný hardcore a berem to spíš jako z
    Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Podle mne na jednorázovou akci na tuto cestu přilby na kolo stačí. Určitě je to lepší, než nic. Poku
   Re: Ferata A/B s dětma04.08.2013
Pokud sebou vezmeš dítě a takle si ho přívážeš na sedák, což kromě toho setu pro děti a kromě možnos
 Re: Ferata A/B s dětma05.08.2013
pro každé dítě celotělák a vodsedávačku s karabinou, a s sebou tak patnáct metrů nějaké devítky a ta
  Re: Ferata A/B s dětma05.08.2013
jo, a taky si můžete vzít lana padesát metrů a k tomu tři expresky a dvě smyce, a vylézt si dommenig

 Materiál Yosemity03.08.2013
Nemáte někdo zkušenosti s půjčením lezeckého materiálu v Yosemitech? Jedeme tam na chvíli a nechce se nám tahat matroš sebou a platit nadváhu.

 Polínko vs mravenci03.08.2013
Ahoj, včera jsme byli na Polínku nedaleko Plzně. Lezli jsme v levé části a postupně se přesouvali napravo. Kolem 8 večer se tam začínali šíleným způsobem rojit lesní mravenci a zasypali nás od hlavy až k patě...vybavení, karimatky..všecko. Dávejte si na t
 Re: Polínko vs mravenci04.08.2013
Myslíš s křídlama? V tuhle roční dobu to oni (večer) dělají. Několikrát jsme se už skoro každý rok o

 Bergell03.08.2013
Ahoj, chceme jet lézt do Bergelu ze švýcarské strany. Prosím o pár informací:
Jak je to se stanováním pod Badile?
Prý se platí nějaký poplatek za vjezd do údolí a parkování.Je to tak?
Prosím o tipy na lehčí lezení (do 5) v okolí. Příp
 Re: Bergell03.08.2013
Mezi chatou (Saas Fura) a začátkem Badilu vždycky nějaký stany jsou a nezdá se, že by to tam někdo ř
 Re: Bergell03.08.2013
Spaní je oficiálně zakázaný. Bivakovat můžete cestou směrem k nástupu na Nordkante (od Sasc Fury tak

1   ...   498   499   500   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   517   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Štand
Ahoj, lezu vícedélky a na štandu jistím prvolezce na delší odsedávačce a do těla přes kyblík.
Prosím napište jak to děláte vy a popřípadě je lepší.
Štandy jsou s pevnými body. Né přes vklíněnce, friendy apod. Díky za slušně odpovědi.
10:49:42 04.08.2013
odpovědět 
 Re: Štand
Nevyhoda je hlavne v obtiznejsim fixovani a zachranovani prvolezce po nejakem pruserovem padu. A taky vyssi raz pri kratkem padu, ale u bh to asi tak nevadi.
lada11:24:29 04.08.2013
odpovědět 
  Re: Štand
Kup si kyblík co má očko i na jištění druholezce, je to nejjednodušší, jen dotahuješ a při odsednutí druholezce se lano zastaví samo.

http://www.youtube.com/watch?v=-Ij9Es5QRY4
Lukáš11:40:06 04.08.2013
odpovědět 
   Re: Štand
A jaký vztah to má k dotazu, který se týkal jištění prvolezce?
12:13:06 04.08.2013
odpovědět 
  Re: Štand
Vyšší ráz opravdu ne.
12:08:54 04.08.2013
odpovědět 
 Re: Štand
Ahoj, toto je téma, které nelze řešit jen zde v diskuzi. Je tam víc možných komplikací a také více metodických přístupů, které mají své + i -. I zde na lezci se to párkrát probíralo.
Chce si to důkladněji prostudovat. Zkus si minimálně projít: horolezeckametodika.cz. V levém sloupci si najdi odkaz "jistící stanoviště". A proklikej také ostatní odkazy. Také vřele doporučuji si prostudovat nějaké techniky postupu po pádu a prakticky to vyzkoušet.
A také si to někdy v praxi zkuste: ty jsi u štandu, spolulezec odleze pár jištění nad tebe (nejlépe trochu bokem, aby nebyl ve spádnici nad tebou), odsedne (nebo lépe spadne pár metrů) a nic nedělá - simuluje zraněného a ty s ním pak zkus něco udělat. Vypadá to na první pohled jednoduše (přece ho spustím k sobě), ale až při zkoušení zjistíš, že nevíš jak na to, chybí ti materiál a možná se při tom zkoušení i přizabijete.
Zkus i nějakou papírovou metodiku. I na webu je toho více.
11:37:37 04.08.2013
odpovědět 
 Re: Štand
Pro případ, že to máš nastudované, tak sám to dělám takto: Druholezce dobírám přes reverso cvaklé ve štandu v režimu samoblokování. Prvolezce jistím dynamicky přes reverso cvaklé v sedáku a první expreska se zakládá hned do štandu. Odsedávačku mám trochu delší. Pokud je štand tutový a ne horský (pískovcový kruh), tak dávám jistítko do něj.
J.11:45:37 04.08.2013
odpovědět 
  Re: Štand
Ano jistítko do něj, ale když dojde k pádu, tak jistítko narazí s karabinou do skály. A můžeš se poškodit, při velkém pádu, tedy nárazu.
12:07:26 04.08.2013
odpovědět 
   Re: Štand
Proto ta delší odsedka ..
12:10:17 04.08.2013
odpovědět 
    Re: Štand
Ale píše, že dá jistítko přímo do kruhu. TAk nač delší odsedka
12:36:41 04.08.2013
odpovědět 
     Re: Štand
Píše, že prvolezce jistí dynamicky přes jistítko cvaklé v sedáku. Kdýž máš delší odsedku, je dostatek prostoru k tomu zjemnit pád prvolezce. Prvolezce můžeš dobírat na samoblok přímo ve štandu, tam žádný náraz na skálu nehrozí.
14:12:52 04.08.2013
odpovědět 
      Re: Štand
Ano to vím, ale náraz karabiny a jistítka do skály.
18:34:14 04.08.2013
odpovědět 
   Re: Štand
Pokud je štand solidní, tak jistítko přímo do centrální karabiny štandu. Na horách je většina štandů docela pochybných a proto se jistítko dává raději na sedák, aby se náraz do štandu omezil.
18:40:55 04.08.2013
odpovědět 
    Re: Štand
Naopak, v pripade jisteni pres sedak a pad primo do standu mas na stand vyssi silu, nez dyz je jistitko primo v nem.
lada19:02:54 06.08.2013
odpovědět 
     Re: Štand
To fakt ne! Zacinaji se mnozit nebezpecne rady...
19:42:34 06.08.2013
odpovědět 
      Re: Štand
O skládání sil jsi už slyšel, anonyme?
 lada20:38:07 06.08.2013
odpovědět 
      Re: Štand
O skládání sil jsi už slyšel, anonyme?
 lada20:38:07 06.08.2013
odpovědět 
       Re: Štand
Ačkoliv by se posty měly podepisovat, tak v tohle případě má anonym pravdu.
honza22:19:19 06.08.2013
odpovědět 
      Re: Štand
Cituji:
"Většina lezců v ČR užívá dnes k jištění metody polopřímé a pro první
postupové jištění užijí bodu jistícího stanoviště, bohužel aniž si uvědomují možná rizika.
• riziko stržení lezcem z jistícího stanoviště
• riziko vyššího zatížení jistícího stanoviště při vysokém pádovém faktoru
• riziko zranění jističe přiražením do stanoviště"

http://horovsb.mrak.cz/files/stanoviste.pdf
 lada20:40:18 06.08.2013
odpovědět 
       Re: Štand
Prolistuj horolezkou abecedu, Schuberta, další možné metodiky a zapřemýšlej než tu něco začneš jednoznačně tvrdit. Namátkou: 1) pád do štandu: pokud máš jistítko přímo ve štandu máš pádový faktor 2. Pokud máš odsedku a štand používáš jako první jištění, máš padový faktor menší, protože pro stejně dlouhý pád máš vytočeno více lana. 2) štand horší kvality: souvisí s výše zmíněným. Navíc pokud máš odsedku a štand jako první jištění, velkou část síly co by normálně působila na první jištění (štand) absorbuješ tím, že tě to nadzvedne. Podobné platí i pro už založená jištění. 3) Potlučení jističe: odsedku si dáváš zpravidla delší, aby tě to nevymrštilo velkou silou do štandu. Díky tomu máš i možnost vyhnout se kolizi. 4) Manipulace: o dost snazší a rychlejší je, když jistíš "přes sebe". O to víc je to znát, když lezeš na půlkách. Stačí vyzkoušet.. Nehledě na to, že při jištění jistítkem přímo ze štandu, musíš použít další matroš kvůli tahu nahoru.
22:45:07 06.08.2013
odpovědět 
        Re: Štand
"3) Potlučení jističe: odsedku si dáváš zpravidla delší, aby tě to nevymrštilo velkou silou do štandu. Díky tomu máš i možnost vyhnout se kolizi."

http://vimeo.com/44869774 7:40" pro porovnani komfortu jistice
lada22:50:21 06.08.2013
odpovědět 
        Re: Štand
Jinak netvrdím, že je se má používat to a to. Jen se snažím ukázat, že věci nemusí být takové, jako tu někdo tvrdí. Konec konců i v tom citovaném dokumentu je tvrzení o tom, že přímé jištění nesníží zatížení v okamžiku pádu. Ale to by si ho dotyčný musel přečíst celý..
22:51:22 06.08.2013
odpovědět 
        Re: Štand
K sile na stand bych jen dodal odkazal na zakladni ucebnici fyziky a skladani sil. Kdyz je ve standu prvni postupove jisteni a jdes do nej, nese dvojnasobek razu. Pokud spadnes do nej primo, bere jen soucet razove sily a brzdne sily (ktera je mnohem mensi).
lada22:52:55 06.08.2013
odpovědět 
         Re: Štand
Dvojnásobek rázu možná, kdyby se jistič ani nehnul. Tím, že je na odsedce a nadzvedne ho to, bych to neviděl tak špatně. Možná moc čteš a koukáš na videa;-) Ještě tady chybí třeba, že se nesmí půlky cvakat zároveň, to kvůli rázu, že? ...
Willhem06:54:06 07.08.2013
odpovědět 
         Re: Štand
Dvojnásobek rázu určitě ne, ale souhlasím, že navíc absorbuje váhu jističe a síly s tím souvisící. Ale to je vzhledem k ostatním silám téměř nepodstatné. Co se týká videa, proto se dává ta delší odsedka, jak už tu bylo zmíněné. Navíc lézt dlouhou cestu je taky tak trochu o rychlosti a stavět štand, aby odolával jak na tam dolů, tak i na velký tah nahoru zabere něco času, často to v místě, kde postavíš štand na tah dolů ani nejde a stojí to dost matroše, který navíc musíš táhnout sebou. Ona ta věta, že dnes už přímé jištění téměř nikdo nepoužívá (i přesto, že se to v horoškolách vyučuje), která zazní v tom tebou citovaném dokumentu má své opodstatnění a to, že nevýhody ve srovnání s polopřímým převažují výhody.
09:04:25 07.08.2013
odpovědět 
 Re: Štand
Tento sposob vychadza vychadza z rakuskej metodiky a bol trochu vylepseni. Bezne sa uci na slovensku instruktormi (JAMES):

1
borhak 1 - karabina z poistkov
borhak 2 - karabina z poistkov
spojis sluckov vhodnej dlzky (vacsinou asi 120cm)
prekrizis zadnu cast slucky a vlozis HMS, tym vytvoris centralny bod
2
do centralneho bodu sa zaistis lanom na ktorom si naviazany pomocou celeho lodneho uzla (nastavis tak aby ti bolo pohodlne)
3
do centralneho bodu das na stranu od zamku v HMS slucku (30 cm, 60cm), do ktorej vlozis dalsiu HMS, cez ktoru mozes istit polovicnym lodnym uzlom, ak trvas na tom ze chces istit kyblikov, tak tam das kyblik a do slucky dalsiu karabinu z poistkov (idealne HMS) cez ktoru vedies lano ktorym istis (keby ti spadol do standu), samozrejme este do borhaku das ako prve postupove istenie expresku

Vyhody:
- V pripade ze je to stand na vlastnych tak odlahcujes svojou vahou pri pade istenia
- Kombinujes vyhody klasickeho standu (ked niesi zaisteni v centralnom bode ale v jednom istiacom bode) a istenia cez sedak
Nevyhody:
- Asi je to len komplikovanejsie ale to je vec zvyku

______________________________________________
Istenie cez sedak:
- Je podla mna hlupost, pretoze v pripade ze sa daco stane a musis spravit zahranu spolulezca strasne si skomplikujes zivot a to nehovorim o tom ze ak ti spadne do standu a mas aj prvu postupovu expresku v stande tak ta pribije o stenu a v bolesti mozes pustit lano (zvysok si predstav)
_______________________________________________
V kazdom pripade si to nacvic na zemi ;)
Jakub21:00:28 04.08.2013
odpovědět 
 Re: Štand
Jistítko do sedáku, protože mi to tak je pohodlnější. Místo odsedky lano a loďák, čímž si našteluju délku tak, abych se mohl pěkně rozvalit a né viset, jak mi diktuje odsedka. A navíc mi pak odsedka nepřekáží.
honza07:31:54 05.08.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192351)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Angelo vivo 6b Bergamo-Brescia
A Silvia 6a+ Bergamo-Brescia
Gashembrum II 2003 6a Bergamo-Brescia
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (49)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi