Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 33. 10255 Bouldry: 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 33.Stadtherrová 9550 Hory: 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276 31.Čermák 2232
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
Spárové lezení 04.08.2013 Ahoj lidi, nevíte kde najdu návod jak tejpovat ruce do spár? díky :-)
trénink Helena Lipenská 04.08.2013 čau! máte někdo zkušenosti s tréninkem u HL? jaká je a tak, jestli to fakt pomůže zlepšit se v lezení... dík za reakce!
Lezení na Korsice 04.08.2013 Zdravím všechny,
na konci září jedeme na Korsiku, přesně oblast Calvi. Nevíte někdo, jestli je v této lokalitě nějaké polezeníčko. Díky moc za info. Tonda
  Re: Lezení na Korsice 05.08.2013 Ahoj na té straně lezení je, celá korsica není zase tak velká, aby jsi nepopojel autem jinam. Doporu
Štand 04.08.2013 Ahoj, lezu vícedélky a na štandu jistím prvolezce na delší odsedávačce a do těla přes kyblík.
Prosím napište jak to děláte vy a popřípadě je lepší.
Štandy jsou s pevnými body. Né přes vklíněnce, friendy apod. Díky za slušně odpovědi.
  Re: Štand 04.08.2013 Nevyhoda je hlavne v obtiznejsim fixovani a zachranovani prvolezce po nejakem pruserovem padu. A tak
    Re: Štand 04.08.2013 Kup si kyblík co má očko i na jištění druholezce, je to nejjednodušší, jen dotahuješ a při odsednutí
      Re: Štand 04.08.2013 A jaký vztah to má k dotazu, který se týkal jištění prvolezce?
    Re: Štand 04.08.2013 Vyšší ráz opravdu ne.
  Re: Štand 04.08.2013 Ahoj, toto je téma, které nelze řešit jen zde v diskuzi. Je tam víc možných komplikací a také více m
  Re: Štand 04.08.2013 Pro případ, že to máš nastudované, tak sám to dělám takto: Druholezce dobírám přes reverso cvaklé ve
    Re: Štand 04.08.2013 Ano jistítko do něj, ale když dojde k pádu, tak jistítko narazí s karabinou do skály. A můžeš se poš
      Re: Štand 04.08.2013 Proto ta delší odsedka ..
        Re: Štand 04.08.2013 Ale píše, že dá jistítko přímo do kruhu. TAk nač delší odsedka
          Re: Štand 04.08.2013 Píše, že prvolezce jistí dynamicky přes jistítko cvaklé v sedáku. Kdýž máš delší odsedku, je dostate
            Re: Štand 04.08.2013 Ano to vím, ale náraz karabiny a jistítka do skály.
      Re: Štand 04.08.2013 Pokud je štand solidní, tak jistítko přímo do centrální karabiny štandu. Na horách je většina štandů
        Re: Štand 06.08.2013 Naopak, v pripade jisteni pres sedak a pad primo do standu mas na stand vyssi silu, nez dyz je jisti
          Re: Štand 06.08.2013 To fakt ne! Zacinaji se mnozit nebezpecne rady...
            Re: Štand 06.08.2013 O skládání sil jsi už slyšel, anonyme?
            Re: Štand 06.08.2013 O skládání sil jsi už slyšel, anonyme?
              Re: Štand 06.08.2013 Ačkoliv by se posty měly podepisovat, tak v tohle případě má anonym pravdu.
            Re: Štand 06.08.2013 Cituji:
"Většina lezců v ČR užívá dnes k jištění metody polopřímé a pro první
po
              Re: Štand 06.08.2013 Prolistuj horolezkou abecedu, Schuberta, další možné metodiky a zapřemýšlej než tu něco začneš jedno
                Re: Štand 06.08.2013 "3) Potlučení jističe: odsedku si dáváš zpravidla delší, aby tě to nevymrštilo velkou silou do
                Re: Štand 06.08.2013 Jinak netvrdím, že je se má používat to a to. Jen se snažím ukázat, že věci nemusí být takové, jako
                Re: Štand 06.08.2013 K sile na stand bych jen dodal odkazal na zakladni ucebnici fyziky a skladani sil. Kdyz je ve standu
                  Re: Štand 07.08.2013 Dvojnásobek rázu možná, kdyby se jistič ani nehnul. Tím, že je na odsedce a nadzvedne ho to, bych to
                  Re: Štand 07.08.2013 Dvojnásobek rázu určitě ne, ale souhlasím, že navíc absorbuje váhu jističe a síly s tím souvisící. A
  Re: Štand 04.08.2013 Tento sposob vychadza vychadza z rakuskej metodiky a bol trochu vylepseni. Bezne sa uci na slovensku
  Re: Štand 05.08.2013 Jistítko do sedáku, protože mi to tak je pohodlnější. Místo odsedky lano a loďák, čímž si našteluju
Ferata A/B s dětma 04.08.2013 Ahoj, máte někdo zkušenostinebo tipy, jak vybavit děti 10+8 let na A/B feratu? Konkrétně je to G'Hackte v Hochschwabu a vypadá to, že to je jen kombinace schodů a strmého svahu, žádné lezení. Má cenu brát kompletní feratový set, nebo stačí třeba jen pojis
  Re: Ferata A/B s dětma 04.08.2013 Možná je to zbytečné, ale osobně bych podporoval dobré návyky už od začátku, takže když se jde na fe
  Re: Ferata A/B s dětma 04.08.2013 Ferratový set je konkrétně na tuto trasu podle mého zbytečným, pokud se nebojíš že ti děti spadnou z
  Re: Ferata A/B s dětma 04.08.2013 Pro děti je zbytečností jakejkoliv ferrátovej set, jejich váha (pokud je standartní pro věk 8 až 10)
    Re: Ferata A/B s dětma 04.08.2013 A o tom, že jsou ferratové sety i pro malé váhy jsi už slyšel? Zkus si vyhledat Skylotec Buddy. Co s
      Re: Ferata A/B s dětma 04.08.2013 Jo, je to psaný jako ferata A/B, ale je mi jasný, že to nebude žádný hardcore a berem to spíš jako z
        Re: Ferata A/B s dětma 04.08.2013 Podle mne na jednorázovou akci na tuto cestu přilby na kolo stačí. Určitě je to lepší, než nic. Poku
      Re: Ferata A/B s dětma 04.08.2013 Pokud sebou vezmeš dítě a takle si ho přívážeš na sedák, což kromě toho setu pro děti a kromě možnos
  Re: Ferata A/B s dětma 05.08.2013 pro každé dítě celotělák a vodsedávačku s karabinou, a s sebou tak patnáct metrů nějaké devítky a ta
    Re: Ferata A/B s dětma 05.08.2013 jo, a taky si můžete vzít lana padesát metrů a k tomu tři expresky a dvě smyce, a vylézt si dommenig
Materiál Yosemity 03.08.2013 Nemáte někdo zkušenosti s půjčením lezeckého materiálu v Yosemitech? Jedeme tam na chvíli a nechce se nám tahat matroš sebou a platit nadváhu.
Polínko vs mravenci 03.08.2013 Ahoj, včera jsme byli na Polínku nedaleko Plzně. Lezli jsme v levé části a postupně se přesouvali napravo. Kolem 8 večer se tam začínali šíleným způsobem rojit lesní mravenci a zasypali nás od hlavy až k patě...vybavení, karimatky..všecko. Dávejte si na t
  Re: Polínko vs mravenci 04.08.2013 Myslíš s křídlama? V tuhle roční dobu to oni (večer) dělají. Několikrát jsme se už skoro každý rok o
Bergell 03.08.2013 Ahoj, chceme jet lézt do Bergelu ze švýcarské strany. Prosím o pár informací:
Jak je to se stanováním pod Badile?
Prý se platí nějaký poplatek za vjezd do údolí a parkování.Je to tak?
Prosím o tipy na lehčí lezení (do 5) v okolí. Příp
  Re: Bergell 03.08.2013 Mezi chatou (Saas Fura) a začátkem Badilu vždycky nějaký stany jsou a nezdá se, že by to tam někdo ř
  Re: Bergell 03.08.2013 Spaní je oficiálně zakázaný. Bivakovat můžete cestou směrem k nástupu na Nordkante (od Sasc Fury tak
Totem Cams 03.08.2013 Ahoj, nemáte někdo osobní zkušenosti s Totem Cams? Výhody, nevýhody, případně porovnání s BD nebo DMM. Díkes.
1
...
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: