LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230832 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
321 Boulder Club - Brno
9a - Olomouc
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Green sport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 DWS - Itálie09.08.2013
Ahoj, poradíte prosím nějakou pěknou DWS oblast v Itálii?...žádný ostrov, jen pevninu. Existuje vůbec něco takového? Moc děkuji za rady! :)
 Re: DWS - Itálie09.08.2013
Zaplavej si na Mallorcu.
 Re: DWS - Itálie10.08.2013
Tak Malorka je sice asi DWS ráj, ale v Itálili bude jisto jistě kvanta DWS destinací se všemi těmi j

 Ostrov Pag08.08.2013
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli nema někdo nějaké zkušenosti z boulderingem na ostrově Pag popřípadě nejake pruvodce, fotku ?

 Štěnovice lom08.08.2013
Čau, chci se zeptat, jestli někdo neví, jakej je přístup k lomu ve Štěnovicích (Plzeň - jih).
Dneska jsem tam byl, ale našel jsem jen dva lomy, které jsem nechtěl a podle GPS jsem pak našel ten, kde se leze, ale je to oplocený celkem novým plotem.
 Re: Štěnovice lom10.08.2013
Předpokládám, že je to pro místní tak tradiční koupaliště, že je žádný plot nezastavaví, navíc motiv

 Zámky expresek07.08.2013
Zdravím, proč se otáčí zámky ? Myslím to tak že na jedné straně je doleva a na druhé je doprava.
 Re: Zámky expresek07.08.2013
Pro lepší rozložení sil v textilní spojce, u tenkých netřeba.
  Re: Zámky expresek07.08.2013
No mě kdysi dávno kdosi učil že mají být naopak na straně stejné kvůli možnému přetočení a vycvaknut
   Re: Zámky expresek07.08.2013
Bavím se o vertikálním otočení zámku.
S tou sílou to je asi pravda =)
    Re: Zámky expresek08.08.2013
Když je široká spojka (jak jsem psal nahoře), tak při stejně otočených zámcích je spojka jakoby rozt
   Re: Zámky expresek07.08.2013
Já je mám na stejnou stranu abych uz po hmatu věděl kam po cvaknutí bude směřovat ta spodní. Na té a
 Re: Zámky expresek07.08.2013
  Re: Zámky expresek07.08.2013
Před 14 dny jsem viděl v 1. nýtu zamotanou karabinu do expresky a výsledek byla nosná karabina v exp
 Re: Zámky expresek07.08.2013
Dřív jsem si dával zámky opačně na vápno a paralelně na písek. Na tom šutru je to jedno, ale na písk
  Re: Zámky expresek08.08.2013
jj
  Re: Zámky expresek10.08.2013
I na šutru je sem tam kroužek, proto karábky určitě na stejnou stranu.
   Re: Zámky expresek11.08.2013
A právě proto si na písek půlku expresek dávám tak a půlku naopak, aby bylo možné cvakat do kruhu dv

 Nové cesty na Pantheonu 1.Liga06.08.2013
Čus, co je to za 2 nové cesty, úplně vlevo na 1.lize na Pantheonu ?

 Tomaskac06.08.2013
Byl jste nekdo po povodnich v Tomaskaci na Srbsku? Rekli byste, ze je to nebezpecne? Uz predtim se nejak vyhrozovalo spadnutim cele steny...
Nejaky tip, kde by slo lezt sportovne, nebo klidne jenom treninkove, kolem prahy ve ctyricitkach? Obtiznost
 Re: Tomaskac07.08.2013
Ve čtyřicítkách si nezalezeš nikde. Jinak odpoledne je ve stínu např. Sulkárna a Dušičková stěna. To
 Re: Tomaskac07.08.2013
Zajeď a uvidíš. Někomu to nevadí, ale ja osobně se tam bojím. Viz. komentáře u cesty Atlantis. Sám R
 Re: Tomaskac08.08.2013
Něco jsem zaslechl o Prosečnici:
 Sušky06.08.2013
Ahoj,kudy je nelepší přístup ke skalám (jižní stěny) a kde je dobrý nechat auto? Dík.
 Re: Sušky06.08.2013
Z každé okolní vesnice je to relativně daleko. Běžně se parkuje na těhlech místech (bráno směrem od
  Re: Sušky06.08.2013
Díky moc. Super vyčerpávající odpověď.
   Re: Sušky06.08.2013
Na všech vyjmenovaných místech už policajti rozdávali známým pokuty. Na té točce pro busy jsem plati
    Re: Sušky06.08.2013
Tam je zákaz zastavení, nebo proč by tam měli rozdávat flastry (nikdy jsem jej tam nedostal)?
     Re: Sušky07.08.2013
Nedokážu to citovat, ale prostě se nesmí stát na/blokovat krajnici. A za krajnicí stojíš na veřejné
     Re: Sušky07.08.2013
V zákoně je následující. Pod to se dá schovat asi hodně míst...

§ 27
(1) Řidič
      Re: Sušky07.08.2013
No a chybí ti tu, že v obou směrné komunikaci musí být z každé strany 3m na průjezd, no a 3+3=6m mís
      Re: Sušky08.08.2013
Dobře, ale přímo pod Suškama (na jihu, nikoliv v zatáčce) lze zaparkovat tak, abys ani jeden z cit.
       Re: Sušky08.08.2013
Prohledejte si starsi diskuze. Uz se to tu parkrat resilo.

Jednou kamarada nechali, a
  Re: Sušky06.08.2013
O dalších cca 200m dál za variantou 3) od Zuba jsou 2 odbočky na polňačky - jedna vlevo, druhá vprav
  Re: Sušky07.08.2013
Tam vsude je zakaz, loni sme pokutu dostali, davali by je castejc, ale nemaj lidi, tak tam moc nejez
 Re: Sušky07.08.2013
V serpentině pod skálou vyhodíš batohy a spolulezce, zaparkuješ ve vsi a vyjdeš na kopec. Osvědčilo
 Re: Sušky08.08.2013
Pokuty policisté rozdávají z jednoho prostého důvodu, citace pána policisty: Víte, nám nevadí, že ta
  Re: Sušky08.08.2013
Jo - pomůžou tě od peněz a ochráněj před krádeží. Paráda;)
  Re: Sušky08.08.2013
Nám tam kdysi ukradli značky. Pokutu už jsme k tomu nedostali, ale při rozhovoru s policistou nám ře
  Re: Sušky08.08.2013
tak jestli je toto skutečná citace policisty tak potěš pr.el...... jsem fízlem aby mě ta práce nebav
   Re: Sušky08.08.2013
No oni to neřeší. Jen sepíšou protokol a předají dál ("to je škoda menší než 5000,-"). Zle
    Re: Sušky08.08.2013
Loni pod skalama zmizela oktávka, je to na ráně, nenaděláš nic. Radši auto nechám dole, za to mi nes

 přiznání06.08.2013
uvědomil jsem si že repky používám častěji na bondage než na lezení... :D
 Re: přiznání06.08.2013
To já se zase přiznávám, že vrcholu dosáhnu jedině pomocí řetězů.
  Re: přiznání06.08.2013
A nějaký tý rezavý kramle :)
   Re: přiznání06.08.2013
nekdo zase dosahne vrcholu pomoci spravne techniky prstu ;-)
    Re: přiznání06.08.2013
Vždy tomu však předchází stavění. Postavit je potřeba.

 Cesty v Labáku05.08.2013
Neví někdo co je za cesty v Labáku mezi věží Totem a Indiánka (pravděpodobně něco okolo VIIb-c)?

 koper - kemp05.08.2013
ahoj, je nějaký kemp u moře poblíž koperu?
 Re: koper - kemp05.08.2013
centrum Ospu prakticky hned pod (pres ulici) stenami
  Re: koper - kemp05.08.2013
a na italské strane hranic (hned za Koperem) je primo na brehu more jeden kemp za druhym
  Re: koper - kemp05.08.2013
osp vím, šlo mi o slovinsko u moře
   Re: koper - kemp05.08.2013
Slovinsko u more nema moc cenu - je to pidi kousicek a vsude narvano + platis nekrestanske penize za

1   ...   497   498   499   500   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   514   515   516   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 koper - kemp
ahoj, je nějaký kemp u moře poblíž koperu?
13:12:09 05.08.2013
odpovědět 
 Re: koper - kemp
centrum Ospu prakticky hned pod (pres ulici) stenami
14:06:57 05.08.2013
odpovědět 
  Re: koper - kemp
a na italské strane hranic (hned za Koperem) je primo na brehu more jeden kemp za druhym
14:08:28 05.08.2013
odpovědět 
  Re: koper - kemp
osp vím, šlo mi o slovinsko u moře
15:13:41 05.08.2013
odpovědět 
   Re: koper - kemp
Slovinsko u more nema moc cenu - je to pidi kousicek a vsude narvano + platis nekrestanske penize za parkac. Navic kvalita vody mizerna.
Doporucuji z Ospu prejet do Italie, je to cca stejne daleko, koupacka paradni, kempy nevim, ale asi jich bude mrte, hlavne mnohem vstricnejsi pristup policajtu + rozumnejsi ceny proviantu.
upman19:46:24 05.08.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi