Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení v Brele20.08.2013
Ahoj,
chystáme se na kratší rodinnou dovču do Chorvatska a rádi bychom navštívili lezeckou oblast Brela. Nepodařilo se mi na netu sehnat průvodce, neporadíte někdo? Či neměl by nějaký dobrý člověk svého průvodce tištěného a nemohl by mi zaslat ofoc
 Re: Lezení v Brele21.08.2013
Máš to na mejlu. Lezení je tam hezký. Zdenny
  Re: Lezení v Brele23.08.2013
Ahoj, mohol by som tiez poprosit pruvodce mailom? dakujem
  Re: Lezení v Brele25.08.2013
ahooj. mohl bys mi prosím také poslat na mail toho průvodce na Brelu?... =) =) Diik moc a pěkný den
 Re: Lezení v Brele21.08.2013
Jenom dávej bacha, pokud budeš mít sebou děti, jsou tam dost blbý nástupy. S dětma raději zajeď do O

 FOTO dne20.08.2013
Tohle nebude Ostrov - ani materiál, ani krajina kolem tomu neodpovídá. :-)
 Re: FOTO dne20.08.2013
jojo, docela bych se divil, kdyby to nebyla Hrubice
  Re: FOTO dne20.08.2013
Treba to myslel jinak, nebo se spletl, nebo jen nezna skaly...
   Re: FOTO dne20.08.2013
všímaví kucí:) Jirka to asi špatně přiřadil, je to na Hrubici věž vedle Majáku, foto Tomáš Kublák, t

 Vázání G3Onyx19.08.2013
Ahoj, začínám se chystat na zimu a chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenost se skialp vázáním G3 onyx? Momentálně mám Diamir a chci trochu ulehčit a zachovat "komfort" , další možností je asi TLT Radical. Doufám, že to půjde vyměnit a nebudu
 Re: Vázání G3Onyx19.08.2013
no jestli chceš jít do lehčího, tak jedině TLT, s Onyxem bys proti diamiru ušetřil houby. A převrtat
  Re: Vázání G3Onyx19.08.2013
Mám ho pár let a pohoda, akorát u mého čas od času při neopatrné manipulaci vypadne vrchní podpatěnk
 Re: Vázání G3Onyx19.08.2013
Mam 90 kg i bez cajku, jezdim tltcko spida (zadnej agresivni frirajd) a v pohode. Na klasiku bych b
  Re: Vázání G3Onyx19.08.2013
Jo jeste: pochybuju, ze se tu dovis neco vic nez na wildsnow nebo u Palice.
   Re: Vázání G3Onyx20.08.2013
JJ to je asi pravda :-) už jsem hledal info všude možně a je to pořád dokola :-). Bud lepší ovladání
    Re: Vázání G3Onyx20.08.2013
No tak pokud budeš šlapat do krpálu, pak jednou přepneš na sjezd a pojedeš dolů, pak tě bude srát vá
     Re: Vázání G3Onyx21.08.2013
:-) myslim ze mas pravdu pro me bude nejlepsi volbou TLT Radical St a kilo dolu z 90% stejne prepin
 Re: Vázání G3Onyx21.08.2013
Zkušenost s onyxem nemám, ale několik let jezdím na TLT speed a opravdu nemám pocit, žeby to bylo ne

 Poorly/Mainly chipped19.08.2013
Ahoj, nevíte někdo, co v překladu znamená "Poorly/Mainly chipped"?
 Re: Poorly/Mainly chipped19.08.2013
Mainly chipped = převážně sekané.
  Re: Poorly/Mainly chipped19.08.2013
A celou tu frázi bych přeložil třeba jako "Bídné. Převážně sekané." (Domýšlím se, že nejsp
   Re: Poorly/Mainly chipped19.08.2013
Akorát že poorly je spíš "bídně" než "bídné". Ačkoliv přes bídu jsou tu povolaně
    Re: Poorly/Mainly chipped19.08.2013
Poorly se muze tykat jisteni (poorly protected, mainly chipped by davalo smysl).
    Re: Poorly/Mainly chipped20.08.2013
=Akorát že poorly je spíš "bídně" než "bídné".=
Jasně, že jo. Já jsem jen
 Re: Poorly/Mainly chipped19.08.2013
Mirne/hodne sekane (chyty)
  Re: Poorly/Mainly chipped19.08.2013
Přesně tak, v tomhle smyslu co se používá na 8a.nu, "částečně/převážně sekané chyty"
   Re: Poorly/Mainly chipped19.08.2013
To pak mozna sedi protoze na 8a.nu anglictina vetsinou dost hapruje:-)

 jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
Zdar, chci zajít do kamennýho obchodu a vyzkoušet si tam, jaký lezačky by mi sedly. Kam mám ale v Praze zajít a na jaký modely se zaměřit? Mám představu něco jako miury (i VS), ale tak o litr levnější. Díky a hore zdar.
 Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
poradil byste nekdo i na Brno?
 Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
Ok, pohledal jsem tedy vlastními silami a upřesním otázku: Top Guny vs. Pearly od Rockpillarsů (disc
  Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
RP si můžeš vyzkoušet třeba na stěně na Ruzyni.
   Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
Jako nový, jo? Protože dle webu maj v půjčovně saltiky.
    Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
Vyzkoušením na Ruzyni jsem myslela vyzkoušet v tamním krámku, samozřejmě tě nechaj i udělat pár krok
   Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
Celej arzenál lezeček od RP maj v Hanibalu na Korunní.
    Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
Zkus Rock Pillars Diamond, jsou totálně ve šleze..
     Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
Ty diamondy vypadaj na vobrazku prilis draze, vejvrtkovite, nepohodlne a tezko snerovatelne, ale jin
      Re: jako miury, ale o litr levnější20.08.2013
A jen vypadaj draze nebo jsou i drahý?
 Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
Když možnost reklamy, tak proč ji nevyužít :).
Dobrá volba Bbshop.cz a následně její kamenný
 Re: jako miury, ale o litr levnější19.08.2013
Vyzkoušej Rock Pillars Ozone, jsou podle mě lepší než La Sportiva Muira, ale bohužel nejsou levnější

 Ztracený kamarád na výpavě na Pamír-Pik Lenin18.08.2013
Prosíme o pomoc při hledání kamaráda Filipa Švajnera https://www.facebook.com/filip.svajner.missing
 Re: Ztracený kamarád na výpavě na Pamír-Pik Lenin18.08.2013
Technická poznámka: bylo by asi na místě napsat sem e-mail nebo telefon a potřebné informace dát na
  Re: Ztracený kamarád na výpavě na Pamír-Pik Lenin19.08.2013
Dobrá poznámka,mail tedy uvádím,telefon nikde nezveřejňu..O dalších krocích se poradím s blízkými..P
   Re: Ztracený kamarád na výpavě na Pamír-Pik Lenin19.08.2013
Ahoj, ucet na facebooku neni treba, staci zadat adresu, je verejne pristupna.

Adresa:
 Re: Ztracený kamarád na výpavě na Pamír-Pik Lenin19.08.2013
Kontakt pro ty, kteří nemají možnost napsat na zeď fb je email: kulisiska@seznam.cz . Děkujeme

 boty - ledy17.08.2013
ahoj lidičky ak muzete prosim poradte k botam na ledy, zimne lezeni etc: lasportiva batura/mammut nordward LT/salewa pro guiter ci gaiter/ scarpa phantom, diky
 Re: boty - ledy18.08.2013
Asolo Eiger .. spokojenost.
  Re: boty - ledy19.08.2013
Můžem ti sece doporučit hromadu dobrejch modelů, ale bude ti to k ničemu, protože každej má specific

 Obtížnosti v Juře - srovnání s ČR17.08.2013
Ahoj, měl bych dvě prosby na znalce Jury a lezce - němčináře.

Když třeba na vltavské žule lezeme cesty 6-7, dá se předpokládat, že podobné cesty budeme lézt i v Juře? Je tam obtížnost při stejném hodnocení vyšší nebo nižší? Co se tak dá oč
 Re: Obtížnosti v Juře - srovnání s ČR17.08.2013
Na ČHS je ve výprodeji Č-N slovník, ale vystačíš tak s 20, 30 slovíčkama - zkus tady prolistovat člá
 Re: Obtížnosti v Juře - srovnání s ČR17.08.2013
Přímo německo-českej (lezeckej) slovníček nemám, ale mám česko-německej, asi sto základních výrazů,
 Re: Obtížnosti v Juře - srovnání s ČR17.08.2013
Díky moc, mě šlo jen o to, že v němčině některá slova samostatně nedávají moc smysl. Běžné věci něme
  Re: Obtížnosti v Juře - srovnání s ČR18.08.2013
Ahoj, německy neumím, ale po dvou letech ty technický slovíčka docela jdou.. Jinak Obtížnost podle m
 Re: Obtížnosti v Juře - srovnání s ČR18.08.2013
Obtížnost mi přijde podobná jako na Rovišti, subjektivně mi Jura přijde i trochu měkčí, protože je t
  Re: Obtížnosti v Juře - srovnání s ČR19.08.2013
vycerpavajici odpoved... s malym dodatkem, ze lidi radeji lezou popularni cesty a tech je v jure 50k
 Re: Obtížnosti v Juře - srovnání s ČR19.08.2013
co se tyce slovniku, par zakladnich slovicek je i tady

 Dolomity z parkoviště16.08.2013
Zdar, prosím o radu: hledám nějakou oblast v Dolomitech, kde by se daly dělat tůry na půl dne (cca 5 UIAA, ale to asi nebude omezující), čili nástup max. cca hodinu od parkoviště nebo od lanovky (nikoliv z chaty). Např. něco jako Boe Seekofel. Aby to bylo
 Re: Dolomity z parkoviště16.08.2013
Passo falzarego (lezení na Tore di Falzarego) nebo Cinque Torri, Tre cime, Sella....
  Re: Dolomity z parkoviště16.08.2013
Sedlo Giau
  Re: Dolomity z parkoviště16.08.2013
U Tre Cime je treba pocitat s mytnym k Rif. Auronzo za 22E.
 Re: Dolomity z parkoviště16.08.2013
Zo sedla Sella na opačnú stranu - Grohmannspitze (Punta Grohmann), Funffungerspitze (Cinque Dita) a

 Jaky oddil v Brne nebo blizkem okoli?16.08.2013
Ahoj vsichni, poreferujete mi prosim nekdo dle sve osobni zkusenosti mene i vice znamy oddil, ktery je skutecne horolezecky (neboli vetsina jeho clenu je i v zime aktivni a poradaji se akce jako vystupy na vrcholy, prechody hrebenu, lezeni ledopadu)? Dle
 Re: Jaky oddil v Brne nebo blizkem okoli?17.08.2013
No nevim od koho mas postrehy, nicmene pokud chces aktivni oddlil i v zime pak ti v brne opravdu zby

1   ...   494   495   496   497   498   499   500   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   511   512   513   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (50)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi