Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ukradené vybavení28.08.2013
Ahoj, v pondělí nám nějaká K.... vybrala kousek od metra Ládví auto včetně kompletní lezecké výbavy. Kdyby někdo z vás náhodou viděl v nějakém bazaru, nebo aukci níže uvedené věci, dejte prosím vědět: batoh Berghaus Freeflow pro 40W(fialový), ropebag Sale

 Ztracený průvodce na Křižák28.08.2013
Ahoj, v sobotu 24.8. jsem zapomněl na Křižáku někde u Ústecké (pravděpodobně pod Ovčákem) nové vydání průvodce. Jsou v něm tužkou zatrhané vylezené cesty atp. Kdyby se našel, moc by mě to potěšilo:).

 pout do Santiaga de Compostela28.08.2013
Chci odjet na Camino po 15.9.a rad bych nejak vyresil odjezd do St.Jean Pied de Port, kde chci zacit svou pout. Pocestuju se svym malym pejskem, tak nechci letet.

Prida se nekdo na cestu nebo nejede nekdo timto smerem ci neporadi jak se tam
 Re: pout do Santiaga de Compostela28.08.2013
nespletl sis náhodou web ? :-)
 Re: pout do Santiaga de Compostela28.08.2013
Zkus se ptát spíše zde:
 Re: pout do Santiaga de Compostela29.08.2013
Jakou má ta cesta obtížnost, kolik délek, kde se nachází, jak je jištěná? A tím pejskem máš na mysli
  Re: pout do Santiaga de Compostela29.08.2013
já bych šel taky spíš do těch lahváčů na místě...maximálně, pokud má cesta víc jak 15 délek, tak byc

 Hřebenáč - Kateřina Kyslingová27.08.2013
Ahoj. Párkrát jsem ted lezl na Hřebenáči kolem té památeční desky se jménem Kateřina Kyslingová a celkem by mě zajímalo, jestli nevíte co se tam v tom sedmdesátém pátém s tou slečnou stalo.  Díky
 Re: Hřebenáč - Kateřina Kyslingová27.08.2013
Jestli se nepletu sedmdesat pet byl rok jejiho narozeni.
Jinak pokud vim tak vypadla ze slana

 Hochschwab27.08.2013
Ahej lezl jste někdo na Gr.Beilstein v pohoří Hochschwab? Zajímalo by mě jak je to s následným sestupem :-)

 Ubytovani Lago di Garda27.08.2013
Ahoj.
Da nekdo radu kde se da spat v okoli Lago di Garda za rozumnout cenu? Dekuji
 Re: Ubytovani Lago di Garda28.08.2013
Campeggio Arco a za ním je ZOO Camp - na mapách to najdeš jako kempy na přítoku Sarce do Arca. V Sar
 Re: Ubytovani Lago di Garda28.08.2013
A Camping Daino.

 Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
Vytrženo z textu: "...Nejsem zvyklý lézt bez magnézia a měl jsem pocit, že mi každý chyt musí vyklouznout z ruky. A další věc je těžká orientace. Beze stop po magnéziu si člověk musí hledat cestu pomalu jako prvovýstupce. ..."
 Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
a co jako?
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
Dotyčný chce tím říci (hádám), že lezení s MG přelezy na písku znehodnocuje, zvlášť ve stavu, kdy je
   Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
jak to napsat jední slovem ? Nasrat !
    Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
Jasně nasrat na všechno a na všechny, vždyť "TADY", přece lezu teď JÁ!!!!!!!!!!!
     Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
Ach, vy militantní klasici! Proč jen jste tak nesnášenliví?
      Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
Co spatřuješ v názoru na to, že se má dodržovat stanovené pravidlo militantní?
       Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
To nevidíš? Jako klasik zcela militatně a zaslepně trváš na nepoužívání magnezia, jinou možnost nepř
        Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
Pleteš se, on má pravdu. Chce jen, aby se dodržovalo, co si horolezci dali do pravidel. Pokud chceme
         Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
pořád dokola jak bezcenná tombola :D
prostě lezení je svoboda a asi je je to svoboda s nebo
          Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
Ach jo člověče, tohle je látka na úrovni základní školy. Tvoje svoboda končí tam, kde začíná svoboda
           Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG27.08.2013
ta končí možná tvoje svoboda :D
            Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG28.08.2013
Ta debata nemá smysl. Sraní na zákony a pohrdání jimi, nulová morálka a čest, to je typická povaha č
 Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG28.08.2013
Ach jo. Především jsi (v prvním příspěvku) nekorektně vytrhl pár vět z kontextu. Podíval jsem se na
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG28.08.2013
Eh, sorry, oprava, ať to někdo ev. zbytečně nerozmazává: teď jsem si vybavil, že v Labáku lezl Alex
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG28.08.2013
Já si myslím, že právě tohle chtěl autor příspěvku vytrhnout, že i lezení bez MG na písku může být p
   hovna ve mlejne...28.08.2013
nekdo se ma potrebu schovat pod kridla jinych lezeckych osobnosti... Alex Honnold ma holubici neko
    Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
řekl bych, že je to částečně i o pocení rukou, někomu se potí méně, někomu více...ten komu se potí v
     Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
Tři kruhy ti jsou málo? Tak to máš o bezpečným lezení zjevně jinou představu než Honnold... :)))))
      Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
Honold není zcela normální,a říkají to o něm i některé další osobnosti skalního lezení. Honold je do
       Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
ty jo, to je zase canc..že alex honnold nebude úplně normální jako drtivá většina ostatních, to je j
        Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
Mně zas obtěžujou komentáře vynášející do nebes nebezpečný akce Honolda. Jinak mi je jeho styl lezen
         Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
Navážet se anonymně do lezce, který ukazuje, kam až lze posunout kontrola mysli a obviňovat ho z kom
          Re: hovna ve mlejne...29.08.2013
Bído, to co dělá AH, už kdysi dělali jiní experti. Třeba Croft a henten Bachar. Akorát to nebylo tol
    aha28.08.2013
Nějak jsem měl za to, že když k nám přijede někdo na návštěvu, bylo by neslušné nechat ho porušovat
     Re: aha28.08.2013
a mago je protizakone, aaano :) :) proste ho chudaka zmanipulovali, kuli fotkam na jandikuv web, co
      Re: aha28.08.2013
Btw. pls co znamena slovo "aaano"?
       Re: aha28.08.2013
        Re: aha28.08.2013
dik
       Re: aha28.08.2013
Co znamenaji slova "btw." a "pls"?
        Re: aha28.08.2013
Popros a nekdo ti jen tak mezi řečí odpoví.
         Re: aha29.08.2013
:D
          Re: aha29.08.2013
    Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
Meles hezky, ale mimo misu. Jandik si Honnolda jel jenom vyfotit. Debata o dodrzovani pravidel nema
     Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
Které oblasti to jsou? Od doby, co se to "uzákonilo" tak se máguje všude a často v daleko
    Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
Proč je povolené MG na těžkých cestách a na lehkých ne? KDO určil, co je lehké a co těžké?
     Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
Lezecká špička :D . A ta jak víme u nás čítá pouze pár lidí.
      Re: hovna ve mlejne...28.08.2013
Jinak samozřejmě to nejtěžší (číselně) na písku u nás je v Labáku. A to číslo o kterém je řeč se lez
 Re: já vás nechápu28.08.2013
hele já vás nechápu. Kam se vytratil ten duch lezení? Osobně je mi cennější vytáhnout na písku nějak
  Re: já vás nechápu28.08.2013
Kam se vytratil ten duch lezení? Zřejmě vysublimoval do hesla "takže táhněte a nechte skály lez
  Re: já vás nechápu28.08.2013
To sou dorty!!! Agresivní romantik "d." jako další uchazeč o koment roku...
   Re: já vás nechápu28.08.2013
Agresivní "d" jako debil. Hele až se ti nepostaví tak můžeš tu buchtu tahat tak s pekáče.
   Re: já vás nechápu28.08.2013
Seru na vás, pytlík s MG nosím i na čtverky, protože JÁ jsem si určil, že já jsem špička :-D A pomág
  Re: já vás nechápu28.08.2013
A proč lezou s mágem, když jsou tak dobrý...? :-D
 Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Na písku lezu bez magnezia. Obtížnost na kterou nemám, nelezu. Nikdy jsem nic neřekl těm co s magnéz
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Osobně proti inzultaci prášícího pětkaře nic nemám, ale zajímalo by mi jak budeš vysvětlovat ono str
   Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Proč je jiné, když se leze s MG na IX a na V??? Není to jiné, je to úplně stejná prasárna, akorát ti
    Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Protoze cesty IX a vys jsou tezky a bez maglajzu to lizt uz nejde, proto!
     Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Jeste bys mohl vytlacovat auta ze silnice, ktery porusujou predpisy, nezaradej se na dalnici do prav
      Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Jeste bych dodal, ze vetsina lidi/medii oznacovala toho cloveka co vytlacil auto ze silnice/nekoho v
      Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Vis proc se nedava pokuta a nikdo te nezavre do kriminalu pri hrani Clovece nezlob se? Zkus na to pr
       Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Pokuta a ohrozeni na zivote jsou dve veci, ani jedno navic neni v rukach samozvanych strazcu zakona.
     Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Jo a kdo určit, že IX je ta hranice, já bych ji určil od V, a basta! Ono se v 70 letech zdálo, že 8
      Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Trochu silny reci, ukaz mi nekoho, kdo leze na ceskych piscich X bez maglajzu ... :)
       Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Písek u Labe za německou hranicí je úplně stejnej jako před německou hranicí, a za tou hranicí lezou
     Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Nejde? Když si zajedeš do Saska, zjistíš na vlastní oči, že i desítky a výš bez mg lézt jdou. Je to,
      víš houno29.08.2013
víš hovmno a meleš pikoviny, zrovna německá tradice je ukázka slepé cesty, těžký cesty se tam moc ne
       Re: víš houno29.08.2013
Slepá cesta? Ona je někde v Čechách cesta jako Cirkus Maximus, co nedávno udělal Leistner? To tu ješ
        Re: víš houno30.08.2013
Cirkus je v Sasku, u nás je naopak mnoho Sasů s mágem až po loket včetně autora tebou obdivované ces
         Re: víš houno30.08.2013
No a? Zřejmě lezou v Labáku s mágem, protože po tom obíleným už to moc jinak nejde. V těžkejch cestá
          Re: víš houno30.08.2013
Jak říkam, víš houvno a meleš pikoviny
           Re: víš houno30.08.2013
Hmmmmm, to je, ovšem, tak zvanej, absolutní argument :))))).
          Re: víš houno30.08.2013
Aspon ze se clovek v diskuzi zasmeje, takovejhle argument proc v cechach magujou sasici jsem jeste n
       Re: víš houno29.08.2013
Pětihodinová fronta na slanění z Falkensteinu? To se mi nějak nezdá. Sasíci by přeci při takovém pře
        Re: víš houno31.08.2013
Spíš asi myslel pětihodinové čekání na cestu. Když o tom tak přemýšlím :)
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Na vysvětlení těm co nelezou vůbec (jinak by tu tak blbě netlachali). Něco jiného je, když potřebuju
   Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Přidám jeden svůj osobní zážitek. Před několika lety si jeden můj kamarád před mýma očima na Křížáku
 Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
pobavující komentáře si tu člověk počte...pěkně ta diskuze nastavuje zrcadlo českého člověka-lezce (
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
jo ještě jsem chtěl dodat, že jsou češi nepřejícní úspechu, apod., druhému...a taky papežštější než
   Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG29.08.2013
Počkej, asi ti moc nerozumím, ty stíráš to, že se v IX MG může a v V ne? Nebo se ti zdá, že pravidla
    Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG30.08.2013
Nejvetsi svobodu maji zeny v iranu, tam maji nejvic naprosto jasnych pravidel. A papez je nejvetsi m

 Supermágo27.08.2013
Bylo objeveno supermágo, radujme se! ;-) Mrkněte na osel.cz - článek "Podivuhodný upsalit objeven omylem … v Uppsale"

 Stubaier průvodce27.08.2013
Ahoj,
můžete mi poradit nějakého fajn lezeckého průvodce v Stubajských Alpách? (knižní, elektronický..jakýkoliv :o) )

Ať broudzdám jak brouzdám, tak jsem nic zajímavého nenašel,

Moc dík
 Re: Stubaier průvodce27.08.2013
Bohužel toho moc není, jen asi 10 titulů:( , viz níže:

  Re: Stubaier průvodce27.08.2013
Jediný použitelný mi připadne ten první.
Díky
   Re: Stubaier průvodce27.08.2013
No asi jo. To Panico by asi bylo dobrý, kdyby nebylo vyprodaný. Upřímně řečeno jsem si Štubajky vždy
    Re: Stubaier průvodce28.08.2013
Původně jsem měl v plánu tam zaběhnout tu hohenweg trasu viz
     Re: Stubaier průvodce28.08.2013
No v tom případě je severka Tribulaunu jasná volba. Je to tajnej tip, tak trochu "off the beate
   Re: Stubaier průvodce27.08.2013
.. ovšem s výjimkou severky Tribulaunu, což je asi jedna z nejhezčích hor v Rakousku a ta stěna zřej
    Re: Stubaier průvodce03.09.2013
Diky za tip, zkusim vygooglit topo mapu.

 Hochkönig26.08.2013
Ahoj, chci se prosím zeptat zda jste někdo sestupoval z Hochkönigu přes Birgkarsteig a zda je to tak časově a technicky náročné jak mnohde popisují. Plan je Königsjodlersteig - vrchol - dolů přes Birgkarsteig za jeden den, myslím, že tak za 10 - 13h by se
 Re: Hochkönig26.08.2013
Stihnout se to dá i s vrcholovým pivem za 10 hodin, ale sestup přes Birgkarsteig je hnus - strmé a d
  Re: Hochkönig27.08.2013
JJ mělo by to jít trvá to stejně dlouhu, ale poslední jede 18,15 hod. od Arthurhaus tak je potřeba h
   Re: Hochkönig27.08.2013
Ano, zvěsti nepřeháněj, podruhý bych dolů Birgkarem už určitě jít nechtěl. Nejde jen o suť, je tam p
    Re: Hochkönig27.08.2013
To jsem si přesně myslel, čili na okolo k Arthurhaus a busem to bude bezpečnější a nakonec i rychlej

1   ...   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   501   502   503   504   505   506   507   508   509   510   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Vytrženo z textu: "...Nejsem zvyklý lézt bez magnézia a měl jsem pocit, že mi každý chyt musí vyklouznout z ruky. A další věc je těžká orientace. Beze stop po magnéziu si člověk musí hledat cestu pomalu jako prvovýstupce. ..."
http://kuc.cz/spgz7p
J. Rulík10:05:55 27.08.2013
odpovědět 
 Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
a co jako?
11:38:05 27.08.2013
odpovědět 
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Dotyčný chce tím říci (hádám), že lezení s MG přelezy na písku znehodnocuje, zvlášť ve stavu, kdy je v pravidlech zakázané.
12:39:32 27.08.2013
odpovědět 
   Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
jak to napsat jední slovem ? Nasrat !
tomáš12:46:37 27.08.2013
odpovědět 
    Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Jasně nasrat na všechno a na všechny, vždyť "TADY", přece lezu teď JÁ!!!!!!!!!!!
13:22:14 27.08.2013
odpovědět 
     Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Ach, vy militantní klasici! Proč jen jste tak nesnášenliví?
honza13:30:07 27.08.2013
odpovědět 
      Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Co spatřuješ v názoru na to, že se má dodržovat stanovené pravidlo militantní?
14:04:19 27.08.2013
odpovědět 
       Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
To nevidíš? Jako klasik zcela militatně a zaslepně trváš na nepoužívání magnezia, jinou možnost nepřipouštíš. Kdežto mágovači ti (sice za skřípání zubů) to nemágování jsou ochotni tolerovat, jak šlachetné!!
P.15:06:09 27.08.2013
odpovědět 
        Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Pleteš se, on má pravdu. Chce jen, aby se dodržovalo, co si horolezci dali do pravidel. Pokud chceme používat MG i na písku, musíme změnit platné pravidlo o jeho zákazu. Nehledej v tom nic, co tam není. Třeba opravdu většina chce, aby se nepoužívalo. Budeme se tomu muset přizpůsobit. Příště nás může převálcovat skupinka lezců, která bude chtít povolit lezení např. s jehličkami v lezečkách (něco jako má moucha) :-D :-D
16:20:58 27.08.2013
odpovědět 
         Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
pořád dokola jak bezcenná tombola :D
prostě lezení je svoboda a asi je je to svoboda s nebo bez MG tak je to je otázka pro každého z nás
16:44:27 27.08.2013
odpovědět 
          Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Ach jo člověče, tohle je látka na úrovni základní školy. Tvoje svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiných.
17:19:29 27.08.2013
odpovědět 
           Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
ta končí možná tvoje svoboda :D
17:28:11 27.08.2013
odpovědět 
            Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Ta debata nemá smysl. Sraní na zákony a pohrdání jimi, nulová morálka a čest, to je typická povaha čechů. Je to pořád ta nejhorší věc, za kterou se stydím, že jsem čech. Bohužel, od toho se odvíjí vše - od ignorování pravidel spolků po ekonomické a politické sviňárny. Každý si to omlouvá svým způsobem, což nic nemění na tom, že je to hnus.
Petr20:48:12 28.08.2013
odpovědět 
 Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Ach jo. Především jsi (v prvním příspěvku) nekorektně vytrhl pár vět z kontextu. Podíval jsem se na ten odkaz, je to rozhovor s Alexem Honnoldem a Alex v něm jen popisuje svoje pocity, nijak neříká, že by to mělo být tak či onak. Takže další polemika je zbytečná. Mimochodem, před létem byl Alex v Čechách a lezl bez magnézia i v Labáku na levém břehu, ale to jen na okraj.
(Kromě toho, i ten původní rozhovor je taky dost zoufalej, "díky" tazateli. A kdo viděl Sharp End, nebo se s Honnoldem potkal třeba na besedě v Praze, tak ví, že k sasko-české tradici má Alex velký respekt a hodně ji oceňuje.)
Robert00:37:06 28.08.2013
odpovědět 
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Eh, sorry, oprava, ať to někdo ev. zbytečně nerozmazává: teď jsem si vybavil, že v Labáku lezl Alex na pravém břehu, ne na levém.
Robert00:38:55 28.08.2013
odpovědět 
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Já si myslím, že právě tohle chtěl autor příspěvku vytrhnout, že i lezení bez MG na písku může být požitek :-) Prostě padají všechny argumenty těch, co říkají, že jen s MG je to požitek, když to vysloví taková persona...
07:07:44 28.08.2013
odpovědět 
   hovna ve mlejne...
nekdo se ma potrebu schovat pod kridla jinych lezeckych osobnosti... Alex Honnold ma holubici nekonfliktni povahu, takze kdyz mu Jandik, jeho pruvodce labakem, rekne, ze s magem nema lizt, tak ho jako "mistnaka" poslechne. Na cestach 10 stupnu pod jeho maximem mu to fakt muze byt uplne jedno. Kdyby tam lezl se skutecnymi mistnaky , tak to tady vubec neresite, protoze by ten pytlik, podobne jako mnoho jinych "slavnych" lezcu, mel na sobe. At si na tenhle pseudoproblemek radeji kazdy udela svuj nazor pri vlastnim lezeni. Ostatni je mleti hoven. Ze se da lezt radostne s i bez muze byt nejasny jenom nelezci.
dorty z pisku08:38:05 28.08.2013
odpovědět 
    Re: hovna ve mlejne...
řekl bych, že je to částečně i o pocení rukou, někomu se potí méně, někomu více...ten komu se potí více si cestu tolik neužije a bude zřejmě dosti nervozní (o to víc se bude potit) aby mu to někde neujelo a nedal si na zadek mezi 10m od sebe vzdálenými kruhy...já bych to lezení bez mg bral, ale 3 kruhy na 30m už mi do mozajky bezpečného lezení nezapadá...
honza k.09:12:45 28.08.2013
odpovědět 
     Re: hovna ve mlejne...
Tři kruhy ti jsou málo? Tak to máš o bezpečným lezení zjevně jinou představu než Honnold... :)))))
10:16:07 28.08.2013
odpovědět 
      Re: hovna ve mlejne...
Honold není zcela normální,a říkají to o něm i některé další osobnosti skalního lezení. Honold je dost slušnej materiál pro psychiatra. A hlavně si nejsem uplně jistej, jestli stojí kvůli komerci a prachům riskovat krk. Jemu asi jo. Tak ať to dělá tak jak dělá, ale bezpečný to není. Blafat se smajlíkama můžeš o něčích lezeckých představách co chceš a modlit se můžeš k Honoldovi i třeba svatýmu Antoníčkovi. Bezpečně prostě neleze a inspirací rozhodně není pro všechny. S Mg i bez.
15:53:07 28.08.2013
odpovědět 
       Re: hovna ve mlejne...
ty jo, to je zase canc..že alex honnold nebude úplně normální jako drtivá většina ostatních, to je jasný..po osobním setkání s ním jsem ale přesvědčenej, že když je "nenormální", tak spíš v tom pozitivním slova smyslu..a dělat z něj psychopata mi přijde zejména v tomhle vláknu dost mimo a spíš mi to zavání trochu závistí, což mi přijde mimo ještě víc..upozorňuju, že k němu ani k nikomu jinýmu nevzhlížim jako k bohovi či nějaký modle, jen už mě tyhle rádoby suveréní zfleku odsuzující komentáře od lidí, co všude byli, všechno znaj a ve všem maj dokonale jasno, obtěžujou..
ivan18:08:19 28.08.2013
odpovědět 
        Re: hovna ve mlejne...
Mně zas obtěžujou komentáře vynášející do nebes nebezpečný akce Honolda. Jinak mi je jeho styl lezení ukradenej. Je to normální hazardér a dělá to vědomě(duševní porucha ?) a pro prachy. A myslí si to o něm i někteří lidé co lezou na světové úrovni. Pokud myslíš osobní setkání Ivane,doufám že jsi si nechal podepsat plagátek. Fakt nezávidím nikomu kdo, až udělá drobnou chybku, tak se rozseká na sračku nebo zabije. To mi fakt neinspiruje :)
18:20:05 28.08.2013
odpovědět 
         Re: hovna ve mlejne...
Navážet se anonymně do lezce, který ukazuje, kam až lze posunout kontrola mysli a obviňovat ho z komerce je dost ubohý.
Bída20:17:48 28.08.2013
odpovědět 
          Re: hovna ve mlejne...
Bído, to co dělá AH, už kdysi dělali jiní experti. Třeba Croft a henten Bachar. Akorát to nebylo tolik předkládáno lezecké veřejnosti. No možná trochu. Ono totiž nelezlo tolik lidí. Tolik lidí obdivně nevzdychalo na přednáškách. To co dělá je risk jako kráva. Je jasný že ho to baví, a je jasný že za to má kačky minimálně na cestování. A je jasný že prodejcům a výrobcům materiálu se hodí mít AH na plakátech. Ty a já a spousta dalších tady akorát kecáme a máme z toho kulový. I když vlastně ty jsi dál než běžný zbytek pisálků. Tobě totiž děkujou v "Tréninku sportovního lezce 2" za zásluhy. Dost lidí Ti taky děkuje tady na Lezci. Možná bys měl začít tisknout ty plakáty,jistej komerční potenciál rozhodně máš. Teď v Labáku třeba pro Hudy sport.
Kýla07:43:38 29.08.2013
odpovědět 
    aha
Nějak jsem měl za to, že když k nám přijede někdo na návštěvu, bylo by neslušné nechat ho porušovat místní zákony a nic mu o tom neříct. Btw. Alex byl v Labáku zejména s Honzou Zbrankem, se kterým lezl.
Sysel09:54:45 28.08.2013
odpovědět 
     Re: aha
a mago je protizakone, aaano :) :) proste ho chudaka zmanipulovali, kuli fotkam na jandikuv web, co si budem povidat... letim pryc , tohle hovno je uz semlety.
moucha10:51:02 28.08.2013
odpovědět 
      Re: aha
Btw. pls co znamena slovo "aaano"?
honza11:37:14 28.08.2013
odpovědět 
       Re: aha
http://www.youtube.com/watch?v=yLdmJpEh0vc
aano13:53:25 28.08.2013
odpovědět 
        Re: aha
dik
honza14:44:17 28.08.2013
odpovědět 
       Re: aha
Co znamenaji slova "btw." a "pls"?
22:10:46 28.08.2013
odpovědět 
        Re: aha
Popros a nekdo ti jen tak mezi řečí odpoví.
honza22:51:12 28.08.2013
odpovědět 
         Re: aha
:D
14:23:19 29.08.2013
odpovědět 
          Re: aha
http://www.urbandictionary.com/
14:24:36 29.08.2013
odpovědět 
    Re: hovna ve mlejne...
Meles hezky, ale mimo misu. Jandik si Honnolda jel jenom vyfotit. Debata o dodrzovani pravidel nema smysl, presto ze doslo i k castecne zmene pravidel pro piskarskou elitu. Papirove je tu nekolik oblasti, kde neni zakazane pouziti mg od IXb, ale premysleni frajirku nezmenis, at lezou tezsi nebo lehci cesty. Tot skutecnost, uhly poiedu se mohou lisit a obe strany se rady provokuji. Kazdy by mel vedet co dela a porusuje sam a priznat (si) to, a ne se za nekoho pohodlne shovavat.
cukrar09:56:40 28.08.2013
odpovědět 
     Re: hovna ve mlejne...
Které oblasti to jsou? Od doby, co se to "uzákonilo" tak se máguje všude a často v daleko nižších obtížnostech.
14:36:55 28.08.2013
odpovědět 
    Re: hovna ve mlejne...
Proč je povolené MG na těžkých cestách a na lehkých ne? KDO určil, co je lehké a co těžké?
15:17:15 28.08.2013
odpovědět 
     Re: hovna ve mlejne...
Lezecká špička :D . A ta jak víme u nás čítá pouze pár lidí.
15:56:41 28.08.2013
odpovědět 
      Re: hovna ve mlejne...
Jinak samozřejmě to nejtěžší (číselně) na písku u nás je v Labáku. A to číslo o kterém je řeč se leze ve světě už docela běžně. To, proč u nás ne, je jasný. Víc řešíme Mg než lezeme. Chodíme si zalézt,ne trénovat atd. Řešíme jak leze Honold a přitom to co Honold leze s prstem v prdeli leze v ČR tak 15 kluků. To co má na max tak 8. A bůh ví jestli. Počítat to podle deníčků nebudu. To jestli nějákej jantar vyhrotí na pokraji smrti v Adru nebo jinde šílený VIIC nikoho ve světě nezajímá. Honold je taky zajímavej jenom díky psychoakcím na gritu a v Améééricéé. Má mlejn jinde.
16:05:43 28.08.2013
odpovědět 
 Re: já vás nechápu
hele já vás nechápu. Kam se vytratil ten duch lezení? Osobně je mi cennější vytáhnout na písku nějakou šestku, dobrat pěknou holku co nemá koule, samozřejmě na to, aby si to tahala sama. A na vršku věže ji obejmout a společně se kochat tou krásou.
Hlavně nechápu ty borečky, co za skandování obecenstva "Pojď, Pojď, dávej, dávej" lezou s mágem krutopřísný stěnovky, který nevedou ani na vršek, kam by si mohli doprat buchtu bez koulí. Dyť to samí můžou dělat i na překližce, takže táhněte a nechte skály lezcum
d.16:33:33 28.08.2013
odpovědět 
  Re: já vás nechápu
Kam se vytratil ten duch lezení? Zřejmě vysublimoval do hesla "takže táhněte a nechte skály lezcum".
honza16:47:42 28.08.2013
odpovědět 
  Re: já vás nechápu
To sou dorty!!! Agresivní romantik "d." jako další uchazeč o koment roku...
Bída17:19:10 28.08.2013
odpovědět 
   Re: já vás nechápu
Agresivní "d" jako debil. Hele až se ti nepostaví tak můžeš tu buchtu tahat tak s pekáče. Ty romantiku s duchem. Spíš prostoduchem.

Inzerát: Agresivní romantik s penisem, prázdným pytlíkem a prázdnou hlavou, hledá krasavu vhodnou na rozdírání rukou a objímání při výhledech.Jistit umět nemusíš lezu jenom vraždy. Jsem ryzí pískař. Když nebudeš mít koule dodám svoje. Písky forever,testosteron zaručen. Zabijem se bez mága a společně. Hore zdar tvůj ťupínek "d".
18:06:22 28.08.2013
odpovědět 
   Re: já vás nechápu
Seru na vás, pytlík s MG nosím i na čtverky, protože JÁ jsem si určil, že já jsem špička :-D A pomáguju vám to celý, že budou skály jak při kopřivce....!!!
20:38:16 28.08.2013
odpovědět 
  Re: já vás nechápu
A proč lezou s mágem, když jsou tak dobrý...? :-D
21:43:51 28.08.2013
odpovědět 
 Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Na písku lezu bez magnezia. Obtížnost na kterou nemám, nelezu. Nikdy jsem nic neřekl těm co s magnéziem lezou, ale po fesťáku jsem se rozhodl, že budu dělat vyjímky. Jak někoho uvidím v cestě do IX s maglajzem, po upozornění, nemilosrdně strhnu. Ty cesty se pak nedají lézt bez! Zavlhlá spára, sokolík, apod. lezené s magneziem, je potom prakticky nelezitelné bez magnezia, protože na šutru se vytvoří jakési blátíčko (po navlhnutí zbylého maglajzu), které klouže jako prase. No a jak jsem viděl prášit borce v V a VI, které odpradávna lezou všichni bez maglajzu, tak to považuju fakt za extrém.
Belial07:38:07 29.08.2013
odpovědět 
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Osobně proti inzultaci prášícího pětkaře nic nemám, ale zajímalo by mi jak budeš vysvětlovat ono stržení policii. Obvzlášť když po něm dotyčný skončí na vozejku nebo v rakvi. Než něco napíšeš o umravňování,přestaň pít alkohol a zapoj rozum. Jenom hlupák bude útočit na něčí život a zdraví kvůli něčemu tak směšnému jako je používání magnesia.
07:49:20 29.08.2013
odpovědět 
   Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Proč je jiné, když se leze s MG na IX a na V??? Není to jiné, je to úplně stejná prasárna, akorát ti co lezou IX si myslí, že jsou něco více, ovšem že ne, jako lidé stojí za úplné hovno jako ti, co lezeou s MG V!
07:54:49 29.08.2013
odpovědět 
    Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Protoze cesty IX a vys jsou tezky a bez maglajzu to lizt uz nejde, proto!
08:26:00 29.08.2013
odpovědět 
     Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Jeste bys mohl vytlacovat auta ze silnice, ktery porusujou predpisy, nezaradej se na dalnici do pravyho pruhu atd. Vzdyt potom po tech silnicich vubec potom nejde vubec jezdit...

Jeste ze takovejch lidi jako jsi ty je minimum a ti, kteri jsou schopni ohrozit zivot nekoho jineho kvuli takoveto hlouposti jsou posilani do vezeni.
10:16:56 29.08.2013
odpovědět 
      Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Jeste bych dodal, ze vetsina lidi/medii oznacovala toho cloveka co vytlacil auto ze silnice/nekoho vybrzdil za psychopata, coz se nakonec neprokazalo jako polehcujici okolnost :)

Ja bych takoveho cloveka povazoval take za psychopata, protoze si myslim, ze tohle nemuze zadny "normalni" clovek udelat...
10:31:19 29.08.2013
odpovědět 
      Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Vis proc se nedava pokuta a nikdo te nezavre do kriminalu pri hrani Clovece nezlob se? Zkus na to prijit, treba ti dojde ze placas.
internetovej sval10:34:49 29.08.2013
odpovědět 
       Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Pokuta a ohrozeni na zivote jsou dve veci, ani jedno navic neni v rukach samozvanych strazcu zakona.
10:38:46 29.08.2013
odpovědět 
     Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Jo a kdo určit, že IX je ta hranice, já bych ji určil od V, a basta! Ono se v 70 letech zdálo, že 8 jsou nejtěžší, a podívejme, kam jsme se posunuli. Proč by se za 10 let nemohly lézt IX bez MG??? Ale pokud budou celé písky zaprášené, obalené klouzavou kaši z MG, tak to asi nebude ono, že?
11:03:59 29.08.2013
odpovědět 
      Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Trochu silny reci, ukaz mi nekoho, kdo leze na ceskych piscich X bez maglajzu ... :)
11:14:02 29.08.2013
odpovědět 
       Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Písek u Labe za německou hranicí je úplně stejnej jako před německou hranicí, a za tou hranicí lezou bez mg všichni. I ti, co před ní prášej. Před hranicí leze bez mága Špek a pár dalších exotů, kupodivu starejch i mladejch.
11:21:06 29.08.2013
odpovědět 
     Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Nejde? Když si zajedeš do Saska, zjistíš na vlastní oči, že i desítky a výš bez mg lézt jdou. Je to, samozřejmě, těžší. Ale domluvili se na tom tam tak a dodržují to.
Nicméně, když se v Česku většina lezců, co mají na to lézt desítky, domluvila, že to mg jim tam nevadí, jejich boj. (Je trochu schizofrenní, že někteří z nich to v Sasku zvládají bez mg, ale opět - jejich boj.)
V pětkách, šestkách, sedmičkách ale mg opravdu nemá co dělat.
Pé es. Moje vrcholná obtížnost je sedum.
11:16:57 29.08.2013
odpovědět 
      víš houno
víš hovmno a meleš pikoviny, zrovna německá tradice je ukázka slepé cesty, těžký cesty se tam moc nelezeu, všichni lezou jednu cestu, podívej se na falkenštejn. Extrémní zatížení jedné cesty, fronty na nástup, fronty na slanění, třeba i pět hodin, zatímco ostatní cesty prázdné. Tak si to užij ty anonymní mr*ko. A podívej se jak Němci jezděj k nám do labáku...škoda mluvit.
Element20:15:35 29.08.2013
odpovědět 
       Re: víš houno
Slepá cesta? Ona je někde v Čechách cesta jako Cirkus Maximus, co nedávno udělal Leistner? To tu ještě nebylo od Ondry je přinejmenším kratší... Samozřejmě, že nejvíc lezců je v šestkách-sedmičkách, za hezkýho počasí i rodinek v čtyřkách-pětkách, ale to je snad samozřejmý, že špička je užší než střed a absolutní špička je pár lidí. A jak to vypadá v Labáku fakt moc nevim, ale v Sasku jsem minimálně dvakrát za měsíc. Spíš víckrát.
22:11:36 29.08.2013
odpovědět 
        Re: víš houno
Cirkus je v Sasku, u nás je naopak mnoho Sasů s mágem až po loket včetně autora tebou obdivované cesty.
 Bída00:35:11 30.08.2013
odpovědět 
         Re: víš houno
No a? Zřejmě lezou v Labáku s mágem, protože po tom obíleným už to moc jinak nejde. V těžkejch cestách se to tam prostě takhle ustálilo, t.č. se s tím nic nenadělá. Že to Němci uměj i bez něj, to je taky jasný, jinak by si doma nezalezli.
03:00:05 30.08.2013
odpovědět 
          Re: víš houno
Jak říkam, víš houvno a meleš pikoviny
Element07:10:36 30.08.2013
odpovědět 
           Re: víš houno
Hmmmmm, to je, ovšem, tak zvanej, absolutní argument :))))).
09:21:17 30.08.2013
odpovědět 
          Re: víš houno
Aspon ze se clovek v diskuzi zasmeje, takovejhle argument proc v cechach magujou sasici jsem jeste nevidel, diky :D
 11:32:19 30.08.2013
odpovědět 
       Re: víš houno
Pětihodinová fronta na slanění z Falkensteinu? To se mi nějak nezdá. Sasíci by přeci při takovém přelidnění raději sestoupili Turnerwegem.
Kuba Turek22:50:49 29.08.2013
odpovědět 
        Re: víš houno
Spíš asi myslel pětihodinové čekání na cestu. Když o tom tak přemýšlím :)
P.11:54:44 31.08.2013
odpovědět 
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Na vysvětlení těm co nelezou vůbec (jinak by tu tak blbě netlachali). Něco jiného je, když potřebuju udržet mikrochyt v IX převislé cestě a nebo tutového sokolíka v položené V. Když toho sokolíka řádně naprášíš, tak je pak za vlhka (což je v Ádru pořád) bez magnezia neudržitelný. Magnezium se ve vlhku rozpustí a vznikne z toho taková kejda. Když do toho šáhneš, máš pocit, že to někdo namazal bahnem. Samozřejmě přeháním, ale na vysvetlenou je to tu asi nutné.
Belial13:36:21 29.08.2013
odpovědět 
   Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Přidám jeden svůj osobní zážitek. Před několika lety si jeden můj kamarád před mýma očima na Křížáku v jedné cestě na Ovčáka (pokud se pamatuju, VIIb, ve stěně napravo od hodně lezené staré cesty za IV) málem ošklivě rozbil držku, protože někdo to - zřejmě za vlhka, nebo se mu hodně potily ruce - fest omágoval a holýma rukama to fakt moc nešlo udržet. Bylo to tuším nad druhým a vypadalo to plus minus na podlahu, naštěstí to udržel. (Myslím, že kdyby toho pachatele potkal, tak by k nějaký inzultaci asi došlo a nikdo bysme se nebyli divili.)
Robert14:28:37 29.08.2013
odpovědět 
 Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
pobavující komentáře si tu člověk počte...pěkně ta diskuze nastavuje zrcadlo českého člověka-lezce (případě této diskuze nelze z tonu rozezanat, zda se jedná o diskuzi lezců, nebo dětí 3.třídy mateřské školy, kteří se hádají o hračku)...pak ta naše banánová republika má vypadat...přijde mě, že češi mezi sebou musí soupeřit o každou blbost a kdo má pravdu "do roztrhání těla" , jak říkal Švejk.
honza k.12:05:41 29.08.2013
odpovědět 
  Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
jo ještě jsem chtěl dodat, že jsou češi nepřejícní úspechu, apod., druhému...a taky papežštější než papež - volně přeloženo: já něco dělám a dělám to v povolených nebo vytyčených hranicích...ale jakmile někdo druhý tyhle hranice jen o píď překročí, je to píp, píp, píp a nezaslouží si nic jiného než zhořet v pekle...
honza k.12:09:04 29.08.2013
odpovědět 
   Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Počkej, asi ti moc nerozumím, ty stíráš to, že se v IX MG může a v V ne? Nebo se ti zdá, že pravidla lezení jsou jaksi nejasná? Že lidé, kteří volají po dodržování naprosto jasných pravidel, které jim zaručuji jakousi svobodu jsou papežtí??
12:23:13 29.08.2013
odpovědět 
    Re: Přece jen bych trval na lezení na písku bez MG
Nejvetsi svobodu maji zeny v iranu, tam maji nejvic naprosto jasnych pravidel. A papez je nejvetsi muslim. Ty muj malej slinto.
mujslint17:38:12 30.08.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi