LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230939 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
Můžete mi prosím někdo vysvětlit, k čemu to je, jaké to má výhody, oproti normálnímu členství v OEAV? Můj dotaz zodpověděla paní z ČHS takto:
Dobrý den.
zkuste navštívit naše stránky
 Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
CHS neni zadna soukroma komercni organizace pro kterou ty jsi zakaznik. Odpevedeli ti slusne a pravd
  Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
Tak ono to ČHS tak trošku hospodaří s penězi ne? Dělá servis těm členům, ne? Za prachy, ne? Členové
  Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Přijdeš na sekretariát, vyplázneš pět kilo a dostaneš průkazku. S ní můžeš lozit v CHKO, jinak ne. A
   Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
to je teda dobrá krátkozrakost
    Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Tomu se říká socialismus, ne krátkozrakost :-D
     Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Co vám brání změnit zákon o ochraně přírody?
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Ty lezeš s MG na písku kde je to zakázané?
       Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Ne, proč bych to měl dělat? Rozdíl mezi tím co vylezu a nevylezu je jen víc dalšího lezení. Mg ze mn
        Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Správně :-)
         Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Dostali jsme se daleko od jedné ze základních otázek. I přes to, že je od ČHS dlouholetá snaha vyřiz
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Tak jo, momeeeeent. Pracuji na tom..... Uz ho menin..... ...Hotovo!!! To jsem necekal, ze to bude to
 Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
No tak asi to není popsáno na jedné stránce :) .. je potřeba si nastudovat výhody jednotlivých člens
  Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
Aha, tak to pardon...
  Re: Nepřehledný web ČHS02.09.2013
Už jsi někdy něco hledal na webu čhs??
   Re: Nepřehledný web ČHS02.09.2013
Jo. Moc informací, složité hledání. Už jsi někdy něco hledal ve sbírce zákonů?
    Re: Nepřehledný web ČHS02.09.2013
Výborné srovnání :-)
     Re: Nepřehledný web ČHS03.09.2013
Autor příspěvku byl líný hledat, tak vyplodil tenhle slint, čímž se postaral o zábavu mnoha diskutér
      Re: Nepřehledný web ČHS03.09.2013
No viděl bych to jinak, tazatel prostě jen položil slušný dotaz, jak je zvykem u místních diskutéru,
       Re: Nepřehledný web ČHS03.09.2013
Pokud by tazatel vlezl na zmíněnou stránku, našel by článek o členství na první pohled, je totiž úpl
        Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Tak to by mně zajímalo, proč někomu dává ČHS členství zadarmo a jiní za to musí platit? Nebo snad pr
         Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Tahle smlouva nebyla zveřejněna a v rozpoočtu to nenajdeš. Taky by mne to zajímalo, ale nezbývá než
          Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Pokud částka není v rozpočtu, je možné, že vůbec není zaevidovaná a je v něčí kapse, ne?
           Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Myslel jsem to tak, ře v rozpočtu je příjem z členských příspěvků globáílně bez detailního pohledu n
            Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Co je nelegitimního na dotazu, kam končí peníze členů ČHS? Přece my rozumní, to tak máme, staráme se
             Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Nelegitimní to není, ale obchodní smlouvy lze zveřejnit jen když s tím souhlasí obě strany. Protože
              Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Cena kombinovaného členství AV je smlouvou ČHS s Jiráskem nastavena tak nízko, že kromě Jiráska se o
               Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Proč od svazu? Těžko mu zazlívat, že asi uzavřel tu pro něj nejvýhodnější dohodu. Myslím, že se na k
                Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Výběrový řízení bylo vypsaný tak, aby vyhověl Jirásko. Bylo tam uvedeno, že vedle pojištění musí pos
                 Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Argument, který uvádíš mně přijde celkem důležitý. Pokud nebyl nikdo jiný schopný nabídnout i něco n
                  Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Proč to bylo tak důležité? Svaz mohl vypsat dvě nezávislá VŘ. Jedno na prodej AV a druhé na propagac
                   Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
To asi mohl, ale je otázka, jestli by ve dvou oddělených řízeních dostal takové podmínky, jako při s
                    Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
Nemluví se o tom co je nebo bylo ve smlouvě uvedeno, ale jak bylo VŘ vypsané. A to bylo tehdy pochop
                     Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?03.09.2013
A proč tedy bylo VŘ vypisované, když bylo jasné, že podmínky (AV + propagace)splní jen Jirásko?
                      Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?04.09.2013
Co třeba z taktických důvodů, aby partner věděl. že nemusí mít ten monopol pořád, kdyby třeba chtěl
                       Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?04.09.2013
Jirásko a ČHS už mají na poskyt kombin. členství (AV, ČHS) monopol už teď. A přesto je smlouva mezi
                        Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?04.09.2013
Navíc, provize z 1 člena při uzavření komb. členství, je pro Svaz nižší, než ze samostatné průkazky
                         Re: Kam jsou provize z prodeje OEAV?04.09.2013
Prioritou byla vyšší členská základa a širší servis pro členy, což částečně řeší kombinované členstv
                          Re: A byly stanovené cíle splněny?04.09.2013
A byly stanovené cíle splněny? Nějaký měřitelný výsledek? Kolik členů "navíc" tato akce př
                           Re: A byly stanovené cíle splněny?04.09.2013
Proč se tam nejdeš zeptat, nebo si nevyhledáš zápisy z valných hromad, kde je počet členů uvedený? Z
                            Re: A byly stanovené cíle splněny?04.09.2013
Prošel jsem si některé zápisy, ale nic se tam o tomhle nenašel, žádné záměry, žádné výsledky.
 Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
Žádnou výhodu nenajdeš. OEAV nabízí Kvalitní pojištění i "vstupenku pro elitu" do skal. A
  Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
JJ souhlas OEAV stačí samo o sobě, máš vstupenku, pojištění i slevu na ubykec a pod. Pokud řešíš víc
   Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
platilo, že na ČHSku bylo levnější ubytování v Tatrách než na alpenverein. Z peněz zaplacených OEAV/
    Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
No počkej, ale když zaplatíš 1600 OEAV, jsi pojištěný, docela solidně. Co máš za těch 500 pro ČHS? N
     Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Sice se chováš ekonomicky výhodně ale společensky naprosto špatně. ČHS je spolek českých horolezců a
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Ja si vzdy poctive platil clenstvi v CHS ackoliv v CR lezu minimalne. Pristi rok jsem se rozhodl to
       Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Hezká výmluva. Když ti to vadí tak to změň. Říct že nebudu platit a budu čekat na nějakou změnu je t
        Re: není momentálně důvod, proč být v ČHS03.09.2013
ale on se to snaží změnit tím, že vystoupí z ČHS, to je také postoj ne? Nakonec, není momentálně dův
         Re: není momentálně důvod, proč být v ČHS03.09.2013
jestli to bereš jen jako povolenku do skal tak potěš koště
          Re: není momentálně důvod, proč být v ČHS03.09.2013
Bohužel, ale taková je situace
           Re: není momentálně důvod, proč být v ČHS03.09.2013
možná tvá situace, spousta jiných lidí domýšlí své konání do důsledku
         Re: není momentálně důvod, proč být v ČHS04.09.2013
Öav Ti povolenku do ČR nedá, protože vystoupil (spolu s DAV kvůli vysokým příspěvkům) z UIAA...
       Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Proboha jaká výmluva? Prostě má důvody proč to platit nechce. Konec. To se má z toho ještě někomu zp
        Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Proč si teda stěžuje. Nechce, tak na co se tu chlubí? Zas mám pocit, že celou debatu jedovatě víří j
         Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
K reakci, ze se vymlouvam a k tomuto. Nevim cim bych se mel chlubit, proste jen konstatuji svuj nazo
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Proč bych měl někomu něco jen tak dávat do kasy, copak mi někdo dává?? Nedělá pro mne nic, co bych o
       Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Pokud si jen přečtu pár informací tady na Lezci nebo na svazovém webu tak mám pocit, že tenhle spol
        Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Vadí mi, že činovníci ČHS podporují nedoržování vlastních pravidel, vadí mi, že se peníze místo do ú
         Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Přečti si rozpočet a neslintej tady jedy. Údržba skal je největší položka v rozpočtu ČHS, Z toho, co
          Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Smazáno. Některé příspěvky začínají překračovat únosnou mez. Zkuste diskutovat racionálně, nepodlože
           Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Tak znova, Jandík si přihrál domů pár desítek tisíc za úpravy loga prostřednictvím ak. malířky Jandí
            Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
1) A řekl to kdo a na základě čeho? Takhle je to jedna paní povídala.
2) Členové ČHS si zvoli
            Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Veškeré práce pro ČHS, které jsem dělal pro ČHS byly cca v 90% případů zadarmo a pokud už bylo něco
             Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Aha, už sis na to vzpomněl... Možná bys i dohledal, že to bylo pár desítek tisíc, navíc za opravdové
              Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
A kdo ti platí a kolik za šíření takovýchhle pomluv?
             Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
A co ročenku, tu jsi dělal taky jen za náklady? Krásně barevnou, to sis za ní měl nechat zaplatit. J
              Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Některé roky dělala grafiku ročenky moje žena, Já s tím nemám nic společného. Honorář byl ale skvělý
             Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
A co ročenku, tu jsi dělal taky jen za náklady? Krásně barevnou, to sis za ní měl nechat zaplatit. J
              Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Nejde o honorář, ale o to, že Svaz měl vypsat VŘ také na tvorbu ročenky. A to nevypsal.
               Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Ze stanov ani jiných dokumentů nevyplývá povinnost VV nebo komisí vypisovat VŘ, pokud se pamatuji, t
                Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Máš pravdu v tom, že Svaz minimalizuje náklady.
Dělá to proto, aby zbylo na honoráře pro bafu
                 Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Ty musíš být dost nešťasný člověk, že tě to tak pronásleduje.
                  Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Jde mi jen o to, aby Svaz s mojím příspěvkem nakládal ťrochu lépe, než to dělá.
                   Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Tak se přihlaš do nějaké komise podle okruhu svých zájmů a užij si ty skvělé odměny. Myslím, že třeb
                    Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga04.09.2013
No, revizní komise asi úplně nezávislá nebude. To u kontrolních orgánů bývá, že jsou voleny tak, aby
                     Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga04.09.2013
Revizní komise se volí tak, že si Valná hromada hlasováním vybírá z kandidátů, kteří se přihlásili.
                    Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga04.09.2013
To se to dobre bagatelizuje - sve ctyri stovky.. Zni to, jak kdyby prudil, kvuli necemu skoro nepods
                     Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga04.09.2013
Namám nic proti kritice, pokud je věcná, konkrétní a podložená ověřenými fakty. Takovou jsem tu ale
                      Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga04.09.2013
Jak můžeš diskuzi doplnit ověřenými fakty, když se Svaz chrání náhubkovou klausulí.
                       Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga04.09.2013
A proč vstupovat do organizace, která nehraje s otevřenými kartami. A´t je nejdříve otevře. Pak se u
            Re: Jandík si také už domů přihodil za úpravu loga03.09.2013
Ač se mi logo nelíbí, přijde mi nefunkční a celá corporate identity ČHS je podle mě na draka, určitě
    Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
Peníze, který náležely Čhs z prodeje pojištění AV šly hlavně na expedice a platy bafuňářů. Jak to b
     Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
To jsou naprosté nesmysly. Bafuňáři pracujou zadarmo a peníze se vydávají podle rozpočtu schváleného
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
No to je možné, že se peníze rozdávají, jak schválila VH, to ovšem neznamená, že se nepřihrají vybra
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
takže s tím, že se z toho platily expedice činovníků souhlasíš
       Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Nesouhlasím. Jediný příspěvek na expedici, o kterém vím, je grant pro čtyři kluky, co jeli s Márou a
        Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
30 tisíc není v ČHS nic symbolického, je to cca 1 procento rozpočtu. Za výšlap normálkou si to nikdo
         Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Jak jsem psal, ČHS je amatérský spolek, bafuňáři pracujou zadarmo na tom, co se jim chce a kdy se ji
          Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Tak to je možná ten problém, proč v ČHS nechce celá řada lidi být...
          Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
celkem začarovaný kruh - nechci aby se prachy dávali k diplomům oceňujícím "výstupy roku"
           Re: Tím bych tu diskuzi uzavřel :-)03.09.2013
Tím bych tu diskuzi uzavřel, tohle mi mluví z duše.
           Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Jak je to dlouho co tahle doba minula? 15 let? 20 let?
            Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
jo a od té doby se začalo lézt v Labáku masově s maglajzem a šíří se to po celé republice, od té dob
             Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Hele, až na maglajz (to nemůžu zaručit, protože to nevím) nikdo nic takového z našeho oddílu nedělá.
              Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
vím, že Humanita má horoškolu a že učíte i zdravovědu, ale že se za dvacet let nestalo z mnou zmiňov
               Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Přesně stejnou horoškolu jako děláme my, dělá spousta dalších oddílů - některé více formálně, jiné s
                Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
ok, a jak teda potrestal horosvaz toho Pletánka a Bělinu??? Konkrétně Bělinovi mohli zatrhnout dotov
                 Karlovo kruhy04.09.2013
S kruhama je to obráceně. Karel cesty dělal a dělat bude. Spousta z nás na nich vyrostla. OVK v těch
                  Re: Karlovo kruhy04.09.2013
a viděls kam teď ty kruhy tluče???

Vyhozené peníze.
Co se práce ve skalách tý
                  Re: Karlovo kruhy04.09.2013
A mimochodem Raveltik prodává kruhy za cca 300,- Takže Bělinu (a pochopitelně i každého jiného) dotu
                   Re: Karlovo kruhy04.09.2013
Ze kterého skladu že si může kdokoliv brát kruhy? Kde že je třeba vyměnit jištění?
                    Re: Karlovo kruhy04.09.2013
Nejsem si jisty jestli mluvi o "komukoliv".
                   Re: Karlovo kruhy04.09.2013
Ty počty jsou možná trochu jiný. Já platil za kruh už několik let vždycky 75,-. A nečekal bych, že Č
                 Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Poblíž rozhodování o Pletánkovi jsem byl jako ochranář. Takže jsme to viděl z druhé strany. Byla to
             Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Ono to ale ma bohuzel mnohem vetsi dosah... Od te doby se take zvysila nehodovost na ceskych silnici
           Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Čelnství v ČHS je dobrovolné. Nikdo tě nebude k ničemu nutit ani v případě, že budeš používat jištěn
            Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Víš, já chodím na VH pravidelně, tedy skoro, a vím, co je reálné změnit. Bohužel klika, která to má
             Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Taky jsem byl na pár valných hromadách :-). Anonymy jsem tam neviděl :-). Tím, že odejdeš, se ti mož
              Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Jsme velcí kluci, nehoupej mne :-)
              Re: bez průkazky ČHS a s pytlíme MG do Labáku03.09.2013
No nic, jedu lézt, bez průkazky ČHS, do Labáku, s pytlíme Mg na zadku ;-D tak tu přece chodí ne?
               Re: bez průkazky ČHS a s pytlíkem MG do Labáku03.09.2013
Nějaký nový trend??
              Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Co porad mate s tema anonymama? Polovinu poznamek na anonymy ani nechapu.

Ale k veci,
               Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
To není správné přirovnání. ČHS je jediný spolek, který zastupuje horolezce vůči státu i mezinárodní
                Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Zda je spatne prirovnani je to vec nazoru nikoliv fakt vzhledem k tomu, ze kazdy hodnoti prinos CHS
                Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Zlepšovat práci ČHS je možné také anonymní kritikou.( Když ta neanonymní je tvrdě potíraná). Dokonce
                 Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Odměny za výstupy roku se zveřejňují již delší dobu a byly vždy v rozpočtu komise alpinismu. Přinejm
                  Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Není tomu tak, odměny za výstupy roku v minulých letech (od r. 2009) se nezveřejńovaly. Svaz na to m
                   Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Letos se zveřenily, vloni se zveřejnily, ocenění mávali na jevišti šeky s částkami. Předtím to pravd
                    Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Proč na Bořeň nejezdíš Rolsem? To se nestydíš, korupčnický velkovydavateli a disajnére, přijet tou d
        Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Už se tady rozpočet rozpitvával, tak nemlž Jandíku, ono zase tak nepodstatné není. V ČHS panuje už ř
         Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Anonym? Bohužel Tvé plivance nemají žádnou váhu...
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Zapomínáš na cenu za kombinované členství, výhodně nastavenou pro Jiráska. Je tak nízká, že se ostat
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Jak můžeš tak jistě tvrdit, že pracujou zadarmo, když poskytování informací tohoto druhu je sankciov
      Re: Bafuňáři pracují zadarmo???05.09.2013
Buď jsi neinformovaný, nebo záměrně lžeš?...
VV rozhodl, že J. Bloudkovi, který od září dle s
       Re: Bafuňáři pracují zadarmo???05.09.2013
Předseda je výjimka, potvrzující pravidlo. Další placený funkcionář je Tomáš Binter za závodní komis
    Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
myslím, že levnější ubytování v tatrách stále platí na čhs. aspoň na webech chat (pri zelenem plese,
  Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
s oeav nemuzes lezt na nekterych skalnich oblastech, vyjimka pro lezeni totiz plati jen pro cleny ch
   Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Prosím tě a o které oblasti konkrétně jde?
    Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Prachov, Teplické ... Tam jdeš přes kasu a přímo ukazuješ. A tyhle plus všechny ostatní, které jsou
     Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Chudak Dani Andrada kdyz si chtel na festivalu zalizt, musel kvuli tomu vstoupit do CHS:-(
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Dani je španěl :-) Španělsko v UIAA zůstalo.
      Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Čistě ze zvědavosti, když se ukazuje průkazka "na kase", fakt tam tam vědí, která organiza
       Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
bavíme se tu o tom, k čemu má být, nebo k čemu je? Až budou ochranáři fungovat, jak mají, budou chtí
       Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201403.09.2013
Tak zrovna v tomto vláknu se bavíme o tom, jak moc je logické, že s průkazkou například ze Špáňa v o
        Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201405.09.2013
Je snad něco logického na tom hledat v úředních rozhodnutích logiku?
       Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201404.09.2013
Motáš dvě výhody členství dohromady. Jedna je povolení lezení v některých chráněných oblastech. Druh
     Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201406.09.2013
V Teplicích je kasa? :-D
 Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201402.09.2013
já míval jen OEAV...ale co jedu občas, velice málo, do tater, je tam sleva na chaty...tot asi vše...
 Re: Kombinované členství ČHS - OEAV na rok 201407.09.2013
Nejde ani o to, co řekla ale jak to řekla. Prostě typycky česká neomalenost a jednání bez sebemenšíh

 Průvodce Dachstein02.09.2013
Zdarec,mám v plánu lezení na Dachsteinu,konkrétně
Hochkesselkopf nebo Kopperkarstein.Na bergsteignu jsem něco našel,ale kromě průvodce od Nováka nic.Nevíte někdo o nějakém průvodci na spíš jištěné cesty,dojištění sem tam mi nevadí,ale úplně po vlas
 Re: Průvodce Dachstein02.09.2013
stránky adámkovy boudy. a taky pěkná kniha hoi/schall/lidl (nejsem si stoprocentně jist schallem, ho
  Re: Průvodce Dachstein04.09.2013
Jo,dík.O cestách kolem adámka vím,jen mě zajímalo,jestli není nějaký kompletní průvodce.Třeba na Kop
  Re: Průvodce Dachstein04.09.2013
Tak ten hoi/schall/lidl vypadá dobře,moc dík.
 Re: Průvodce Dachstein05.09.2013
Na Dachstain je parádní skutečně luxusně zpracovaná kniha. Jmenuje se Dachstain süd. V Ramsau am Dac
  Re: Průvodce Dachstein06.09.2013
Dík moc za info,spíš si myslím,že bude těžší trefit nástup na Hubsipfeiler na Koppenkarstein.Kolem s

 Lezecky-Male Tiske steny31.08.2013
Ahoj, kdo zapomel lezecky Rock Pillars vel. 42 v malych Tiských stenach, tak jsme jsou k mani na stanici HS v Tise. MR

 Domaci boulder30.08.2013
Zdarec. Chtel jsem se zeptat jestli nekdo neznate neakou stranku kde by lide sdileli svoje vymyslene cesty na domaci boulder. Lezu asi rok a jeste nejsem uplne zbehlej vy vymysleni tras tak bych se chtel nechat neak inspirovat. Dik.
 Re: Domaci boulder31.08.2013
Třeba tady? Je dobré mít stejné chyty a sklon bouldrovky.
 Re: Domaci boulder31.08.2013
Já doporučuju "zdatnějšího" kamaráda- Taky to nemusí být profi stavěč, ale jde právě o to,

 Začátečník30.08.2013
Ahoj, přičuchla jsem k lezení přes známé a chtěla bych v tom dál pokračovat - poradí mi někdo, jak se má na to vrhnout začátečník (Praha a okolí), když ve svém okolí nemá žádného lezce?
 Re: Začátečník30.08.2013
lezec inzerce - sháním spolulezce, potom opatrně vybírat kdo ti sedne a nezabije tě
  Re: Začátečník30.08.2013
Nejlepší je vstoupit do nějakého většího oddílu. Seznam viz
 Re: Začátečník30.08.2013
Oddíl, v Praze je jich mnoho. Zkoukni jejich webové stránky, jsou na horosvaz.cz a vyber si ten, kte
 Re: Začátečník03.09.2013
zajdi na Smichoff a domluv se s Jarkou Posledni, na Ruzyni s Vaskem Malinou, dal FreeSolo Katka Chud

 spaní Jickovice30.08.2013
Ahoj!

Poradil by jste někdo, kde se dá venku nejlépe přespat v Jickovicích a nebo blízkosti skal? (klidně do mailu)

Děkuji
 Re: spaní Jickovice30.08.2013
Parkovali jsme podél silnice u posledních baráků aby šlo projet (dole je značka zákaz vjezdu do lesa
  Re: spaní Jickovice30.08.2013
Přímo nad skalami na plácku v lese.

 Trip na Mera La - Mera peak29.08.2013
Ahoj vsem, jedu na konci zari na Mera peak a zajimalo by me, zdali nekdo nemate zkusenosti s pujcenim veskereho materialu na kopec - bunda, kalhoty, cepice atd... + samozrejme macky, cepiny atd... muzete mi nekdo poradit kde nejlepe pujcit a zda je to vub
 Re: Trip na Mera La - Mera peak03.09.2013
vzhledem k tomu, že to asi není výlet na týden si myslím, že bys za půjčení dal skoro stejně jako kd

 skály kolem Vsetína29.08.2013
Ahoj, porádíte nějaká skély kolem Vsetína, Lidče pro začátečníky, nejlíp na top rope? dík
 Re: skály kolem Vsetína01.09.2013
Čertovky a přilehlé Lačnovské skály - výborné pro nováčky. Dále pak Valova Skála u Vsetína.
 Re: skály kolem Vsetína01.09.2013
Valova skála u Vsetína pro nováčky jak dělaná. Není třeba TOP rope, jištění je dobré. Na čerťákách n
  Re: skály kolem Vsetína01.09.2013
Teď se dostáváme k tomu, co je vhodné pro nováčky - zda tutové uzly nebo borháky po metru. Pro mě je
   Re: skály kolem Vsetína02.09.2013
To je samozřejmě věc názorů a na delší diskusi. Každopádně pokud se dá vyjít ze statistiky (z té se
    Re: skály kolem Vsetína02.09.2013
Na top-rope doporučím umělku ve Zlíně, asi tak. Na lezení pro začátečníky je krajinově hezky třeba v
    Re: skály kolem Vsetína02.09.2013
Tahle implikace je neskutečnou demagogií.
   Re: skály kolem Vsetína02.09.2013
Jestli myslíme stejnou Valovu skálu, tak nevím o tom, že by tam někde byly borháky po metru. Možná s
 Re: skály kolem Vsetína02.09.2013
Musím se vyjádřit k tradicionalistickým tendencím na Lidečku. Můj názor - prodluž slaňák za hranu a

 rozštěpená skála29.08.2013
ahoj, četl jsem že na rozštěpené skále se dá taborit na louce pod skalou. vi nekde ze je to fakt povolene? diky za info. bobul

 Bouldrovka29.08.2013
Zdravím,
chtěli bysme na naší škole vybudovat boulder.
Chěl bych se proto zeptat na někoho s dobrými referencemi, popřípadě popis zkušeností s podobným projektem.
 Re: Bouldrovka29.08.2013
BYCHOM, pane učiteli

Aix.cz, makak.cz a další
 Re: Bouldrovka29.08.2013
pilka kameny, tomas roubal,....
  Re: Bouldrovka29.08.2013
tomáš opravdu staví bouldrovky?
 Re: Bouldrovka29.08.2013
luna rossa
 Re: Bouldrovka29.08.2013
anatomic.sk
 Re: Bouldrovka03.09.2013
1   ...   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   501   502   503   504   505   506   507   508   509   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 skály kolem Vsetína
Ahoj, porádíte nějaká skély kolem Vsetína, Lidče pro začátečníky, nejlíp na top rope? dík
martin19:06:12 29.08.2013
odpovědět 
 Re: skály kolem Vsetína
Čertovky a přilehlé Lačnovské skály - výborné pro nováčky. Dále pak Valova Skála u Vsetína.
Komár13:32:25 01.09.2013
odpovědět 
 Re: skály kolem Vsetína
Valova skála u Vsetína pro nováčky jak dělaná. Není třeba TOP rope, jištění je dobré. Na čerťákách nerybař. Při troše nadsázky je to jako jít rybařit do Ádru = asi ti někdo něco řekne. Pokud to chceš pro děti, tak mrkni na dolní lačnovky. Je tam nově očištěná a odjištěná skalka. Cesty od III do V (jedna VII) s jištěním dělaným tak, aby ho zapl i člověk nevelkého vzrůstu a tam kde by se normálně jištění nedávalo.
Belial20:14:41 01.09.2013
odpovědět 
  Re: skály kolem Vsetína
Teď se dostáváme k tomu, co je vhodné pro nováčky - zda tutové uzly nebo borháky po metru. Pro mě je to první případ, proto odmítám přiznat, že Valovka je ideální pro nováčky. S rybařením na čertovkách taky nesouhlasím. A na horních lačnovkách si taky parádně zaleze nováček.
Komár21:40:12 01.09.2013
odpovědět 
   Re: skály kolem Vsetína
To je samozřejmě věc názorů a na delší diskusi. Každopádně pokud se dá vyjít ze statistiky (z té se vychází vždy), tak teď se na Valovce leze a předtím se tam nelezlo. Takže Valova skála je pro nováčky :) ... nedá se říct co je špatně a co je dobře. Jde jen říct co chce většina.
13:22:37 02.09.2013
odpovědět 
    Re: skály kolem Vsetína
Na top-rope doporučím umělku ve Zlíně, asi tak. Na lezení pro začátečníky je krajinově hezky třeba v Hošťálkové, nebo i ty Čertovky v Lidečku.
Jirka13:54:15 02.09.2013
odpovědět 
    Re: skály kolem Vsetína
Tahle implikace je neskutečnou demagogií.
Komár19:49:28 02.09.2013
odpovědět 
   Re: skály kolem Vsetína
Jestli myslíme stejnou Valovu skálu, tak nevím o tom, že by tam někde byly borháky po metru. Možná se pletu. Na Valovce to za poslední roky prokouklo a je vidět, že tam někdo udělal kus práce. Pro nováčky určitě doporučuju.
Libor20:18:06 02.09.2013
odpovědět 
 Re: skály kolem Vsetína
Musím se vyjádřit k tradicionalistickým tendencím na Lidečku. Můj názor - prodluž slaňák za hranu a pokud nedřeš, klidně si to nahoď. Dělá to tam tak spousta lidí a těm co to vadí to může (bohužel) akorát tak vadit, ale to je tak zhruba všechno.

Já tam tak před lety začínal. Padat tam někdy bolí :)
 Marek198622:06:06 02.09.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz