LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
A-ProSystem s.r.o. - Most
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kalymnos ubytování11.09.2013
Ahoj, nevíte někdo o ubytování na Kalymnosu do cca 10 eur/noc? Termín od 9. do 23. října. Bohužel mi vybuchlo ubytování, tak teď na poslední chvíli něco sháním. Klidně bych se i k někomu přidal, když by to byl stejný termín, jinak hledám pokoj pro dva. Dí
 Re: Kalymnos ubytování12.09.2013
http://
 Re: Kalymnos ubytování12.09.2013
Mrkni se do diskuze z 5.9.2013, ať se to tu pořád neopakuje.

 skály u Hošťálkové10.09.2013
ahoj, skály u Hošťálkové na vsetínsku- dá se to tam hodit na top rope? dík
 Re: skály u Hošťálkové10.09.2013
Co si pamatuju, tak jo. V nejhorším si to prodloužíš smyčkou. Ale pořád to nemění nic na tom, že je
  Re: skály u Hošťálkové10.09.2013
Toprope možná, skalky jsou to fajn :)
 Re: skály u Hošťálkové11.09.2013
Moc ne. Vrcholovým jištěním je osazena jen horní skála. Zbytek se slézá. Jsou to mísní kvaky. Velká
  Re: skály u Hošťálkové11.09.2013
Tak to není pravda, slaňáky jsou na Královi i Tulákovi. Nejsou na těch dvou malých věžičkách, kde al
   Re: skály u Hošťálkové11.09.2013
Jistit shora jde na všech čtyřech věžích, tj. i na Panence (ta nejmenší), ale je to hnus velebnosti
    Re: skály u Hošťálkové11.09.2013
Poslouchej, ty Jaryne, proc by si nekdo nemohl lezt TR na nejakem ultra zapadlem kvaku ala Tisovky.
     Re: skály u Hošťálkové11.09.2013
Protože při rybaření lano dře o skálu a do písku dělá zářezy. Hlavně zatížený lano při spouštění (po
      Re: skály u Hošťálkové12.09.2013
No vzhledem k materiálu na Hošťálkové bych tam moc nerybařil i s ohledem na vlastní lano. Některé ka
       Re: skály u Hošťálkové12.09.2013
Nebo žádné z drzých diskutéru neposlouchat o všech možných i nemožných hodnotách a aspektech lezení,
        Re: skály u Hošťálkové12.09.2013
O tom jsem psal v prvním komentu...
         Re: skály u Hošťálkové12.09.2013
Stále to nemění nic na tom, že dotaz byl, zda se dá hodit TR a ne o tom jak je to čisté či není. Při
          Re: skály u Hošťálkové12.09.2013
Proto jsem napsal v prvním komentu, že technicky to možné je (bez větší destrukce skály) pomocí prod
          Re: skály u Hošťálkové13.09.2013
A zase to samé: 1) Existuje v Česku i blízkém evropském příhraničí od Arka po Turdu spousta cest, kt
           Re: skály u Hošťálkové13.09.2013
Kubo, zajed se na Tisovky podivat. Tam driv nez cloveka potkas srnku. Ke skalam to mas 3km do kopca.
            Re: skály u Hošťálkové14.09.2013
Snad nedělají nic špatného, akorát to není horolezectví, ale hasičsko-gymnastické cvičení.
             Re: skály u Hošťálkové14.09.2013
no jasne ze to neni horolezectvi, o tom rec ani neni, na 5m vysoke skale expedici nezorganizujes :-)
              Re: skály u Hošťálkové15.09.2013
No já teda nevím. Dej si tam pár osmiček a pak říkej, že to není lezení :)
               Re: skály u Hošťálkové18.09.2013
cus, jeste sem se pro jistotu mrknul do mapicky ale myslim, ze tam zadnou 8 nenajdes ..nejvic tusim
                Re: skály u Hošťálkové18.09.2013
Co já vím, tak jsou tam dvě 8+, jedna 8/8+, 8- a taky vím o jedné 7+ a vypečeném sedmičkovém boulder
                 Re: skály u Hošťálkové18.09.2013
A v tom spěchu jsem zapomněl na jednu čistou osmičku :)
             Re: skály u Hošťálkové15.09.2013
Nekdo dela hasicko gymnasticke cviceni, nekdo (ty) zase mirne narocnejsi turistiku v horach. Kazdej
              Re: skály u Hošťálkové15.09.2013
Neopovrhuji. Já jen, aby bylo jasno.
     Re: skály u Hošťálkové13.09.2013
sežral... a příště sežeru i tebe :-)
   Re: skály u Hošťálkové11.09.2013
Aha, to tam ale nikdy nebylo. Nebyl důvod.
  Re: skály u Hošťálkové13.09.2013
No, v Hošťálkové je to právě přesně opačně - velká cesta boulder se dnes leze jako jištěné cesty. Dř

 volat horskou?10.09.2013
Ahoj, potrebuju poradit jestli uz volat horzkou a nebo zatim zbytecne plasim. Pritel (Kulicka) je konferenci, ani jsem netusila kde, az dnes v 13.00 jsem mu volala a dozvedela se ze si udelal vylet a sedi na vrcholu Jastrabe veze. Kde vylezl uplne sam pry
 Re: volat horskou?10.09.2013
omlouvam se ze je to tu 4x, davala jsem reload abych zjistila jestli uz nekdo neco napsal. Mam nervy
  Re: volat horskou?10.09.2013
A co zavolat nějakému jinému účastníkovi konference? Omlouvám se za blbou radu ale ve stresu člověk
   Re: volat horskou?10.09.2013
To nema smysl, ta konference na 100% nebude tak blizko aby se mohl vratit i kdyby bylo vsechno v poh
 Re: volat horskou?10.09.2013
obecně tam bejval vždycky mizernej signál. a když je mizernej signál, tak to dohledávání vycucne bat
  Re: volat horskou?10.09.2013
Ten telefonat byl o necem jinem a on tak mimochodem prohlasil jako ze sedi na vrcholu, asi tak jak b
 Re: volat horskou?10.09.2013
Vse v pohode, je dole...
  Re: volat horskou?10.09.2013
Ještě na doplnění: Při tom hovoru na vrchu mu došla baterka. Nepoužívejte telefonního operátora Odor
   Re: volat horskou?10.09.2013
holt těžký úděl matek a žen :) kocourek je na moři a vona celý tejdny stojí na útesu a vyhlíží do bo
   Re: volat horskou?10.09.2013
Ani se s tebou nerozloucil, hulvat;-) Nojo uz jste spolu taky nejakej ten patek. Sorac blbej for, hl

 Hintergrathutte10.09.2013
Ahojte. Neviete prosim nejaky iny kontakt na Hintergrathutte na Ortleri? Na cisle +390473613188 mi to dva dni (rano, poobede, vecer) nikto nezdviha a to druhe cislo do udolia (+390473613240) ani nezvoni. Potrebujem tam rezervovat noc na piatok pre 7 ludi.
 Re: Hintergrathutte10.09.2013
  Re: Hintergrathutte10.09.2013
A jeste na
 Re: Hintergrathutte10.09.2013
zkus ještě 061 na konci.
 Re: Hintergrathutte10.09.2013
Wau,. To je rychlost. Ste makaci hladaci :) Dakujem vam. Skusil som napisat maila a zaregistrovat sa

 Makarská - HR - DWS10.09.2013
Ahoj, kamarádi nelezci mě přemluvili k válecí dovolené v Chorvatsku na Makarské riviéře. Samozřejmě jim to hodlám trochu osladit a tak se ptám: nevíte někdo o něčem poblíž? Bohužel místo už neovlivním (tedy ne Hvar, Omiš..) Nějaké sportovky jsem už našel,
 Re: Makarská - HR - DWS10.09.2013
Přímo ve svahu nad Makarskou je oblast Brella. DWS nevím
 Re: Makarská - HR - DWS22.09.2013
Jentak pro doplnění, kdyby náhodou hledal něco podobného- přímo v Makarské, na poloostrově sv. Petra

 čističové09.09.2013
herrgott, čističové, nezlobte mě!
ne snad že bych měl něco principiálního proti vočistění stěny, notabene mechu, jehličí, semenáčků břízy a borovice, z pískovce v běžném hospodářském lese (a jestli mě paměť nešálí tak dokonce mimo chráněnku), ale
 Re: čističové09.09.2013
A kam bys to prosímtě chtěl nosit? Na parkoviště, na louku nebo do hospody ? Příroda se postará. Po
  Re: čističové09.09.2013
to si bělina říkal taky
  Re: čističové09.09.2013
nenechat závěj. rozhrnout. zamaskovat.
   Re: čističové09.09.2013
čili aby to nevypadalo jak v drážďanech v pětačtyřicátým. popleněnej vřes a vyrvaný semenáčky a plát
   Re: čističové09.09.2013
Kdyz tam byl prisernej nastupovej boulder... Klasu jsme odhadli aspon na 4a a to fakt neslo.

 edelrid mega jul09.09.2013
Zdravím, nedávno jsem narazil na zajímavé poloautomatické jistítko edelrid Mega Jul, které by mělo fungovat velmi všestraně. Jaké jsou vaše názory a zkušenosti
 Re: edelrid mega jul09.09.2013
Funguje.
 Re: edelrid mega jul09.09.2013
Zkušenosti: 1. jištění prvolezce - funguje dobře s novými neochlupacenými lany, při zachycení pádu s
  Re: edelrid mega jul09.09.2013
S novejma lanama Beal Ice line 8.1 samoblokovací mód nefunguje - lano docela svižně prokluzuje i v z
   Re: edelrid micro jul09.09.2013
Na tom vetsim? Nedelaji uzsi specialne pro ty svoje ultratenky dvojcata? Nebo ten se neprodava?
 Re: edelrid mega jul09.09.2013
Přijde mi to jako ,,napodobenina" smarta od Mammuta, ovšem v jiném provedení.
Každopádně
  Re: edelrid mega jul10.09.2013
Ona to napodobenina taky nejspíš je. Kdosi z Mammutu mi říkal, že ten chlapík, co dělal Smarta, teď
  Re: edelrid mega jul10.09.2013
nevim, kdo byl prvni, ale mozna mammut se smartem napodoboval wild country SRC, ktery se uz nedela.

 edelrid mega jul09.09.2013
Zdravím, nedávno jsem narazil na zajímavé poloautomatické jistítko edelrid Mega Jul, které by mělo fungovat velmi všestraně. Jaké jsou vaše názory a zkušenosti
 Re: edelrid mega jul09.09.2013
Me by konkretne zajimalo jestli se da jistit bez automatickeho blokovani kdyz da lano do jistitka ob
  Re: edelrid mega jul09.09.2013
Dá.
  Re: edelrid mega jul09.09.2013
Diky za odpoved, v tom pripade se na nej dojdu mrknout do kramu, vypada to na super jistitko do hor
 Re: edelrid mega jul09.09.2013
Vypadá to jako AlpineUp rozumný velikosti a ceny, tedy celkem zajímavě. Ale rozhodně to nebude autom

 je complete shield k něčemu09.09.2013
Zdar, chci se zeptat - je impregnace lana (complete shield) k něčemu dobrá i po pár kilometrech slaňování, mnohém nacucání a znovuvysušení, odírání atd., zkrátka po pár letech používání? Když bylo lano nový, byla to paráda (a věřím, že bez impregnace by n
 Re: je complete shield k něčemu09.09.2013
No po pár letech používání je impregnace opletu už asi minulosti ale impregnace jádra je pořád v caj
  Re: je complete shield k něčemu09.09.2013
Hmm po par letech a kilometrech hmm. Je to matros jako kadej jinej soft pouzivanim se opotrebovava a
   Re: je complete shield k něčemu09.09.2013
To nečekam, ale řešim zda u novýho dvojčete se vyplatí kvuli tem par cestam zase jit do impregnace.
    Re: je complete shield k něčemu10.09.2013
Rozhodně ano

 průvodce v pdf08.09.2013

Ahoj, nemáte někdo náhodou odkaz na Yosemitskýho průvodce v pdf?
 Re: průvodce v pdf09.09.2013
napiš mi e-mail, něco mám a můžu poslat
  Re: průvodce v pdf09.09.2013
Jakubkrecbach@email.cz Díky moc

1   ...   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   501   502   503   504   505   506   507   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Makarská - HR - DWS
Ahoj, kamarádi nelezci mě přemluvili k válecí dovolené v Chorvatsku na Makarské riviéře. Samozřejmě jim to hodlám trochu osladit a tak se ptám: nevíte někdo o něčem poblíž? Bohužel místo už neovlivním (tedy ne Hvar, Omiš..) Nějaké sportovky jsem už našel, plánuju je hecnout i k výletu na blízký Sveti Jure, ale ještě bych rád vyzkoušel nějaké to DWS, tak do 10km od Makarské. Klidně "bouldrové", lehčí, ale každopádně max 10m, ať nemají (a to včetně mě) účastníci hnědé gatě... Předpokládám, že "něco" tam "někde" bude a půjde najít, ale přecijen radši pojedu připraven. Díky moc!
Flesh12:29:08 10.09.2013
odpovědět 
 Re: Makarská - HR - DWS
Přímo ve svahu nad Makarskou je oblast Brella. DWS nevím
Honza14:37:20 10.09.2013
odpovědět 
 Re: Makarská - HR - DWS
Jentak pro doplnění, kdyby náhodou hledal něco podobného- přímo v Makarské, na poloostrově sv. Petra se hned nad vodou tyčí z hlubin krásné útesy, kde se dá nejen lézt (a i těžší kousky), ale "místní omladina" :-) je využívá i ke skokům do vody. Nejvyšší mají tak 25-30m, ale nejlepší přístup je k nižším, tak 5-10m. Všem doporučuji :-)
Flesh14:02:15 22.09.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi