Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 21.Novák 2688 22.Bernard 2632 23.X. 2532
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Teleskopické hole - Fast Lock 04.10.2013 Mám Gabel Mont Blanc s Fast Lockem a funguje to tak, že hůlky nejdřív zajistíš šroubováním a potom z
  Re: Teleskopické hole - Fast Lock 04.10.2013 Caute, mam sroubovaci Gabel (typ nevim, cervene, lehoucke, kupovane v Italii pac jsme zapomneli nase
    Re: Teleskopické hole - Fast Lock 04.10.2013 Sroubovaci system je na picu, na picu a jeste jednou napicu. Mam dvoudilny BD, staly asi 1300 a zame
      Re: Teleskopické hole - Fast Lock 04.10.2013 taky mam flick lock od BD, a zvlast v zime je to mega bozi. Ale ted koukm ze maji system podobny spo
        Re: Teleskopické hole - Fast Lock 04.10.2013 Do tý sondy bych nešel. Drahý, malá max. délka, velká min. délka. To spíš mi přijde zajímavá BD whip
      Re: Teleskopické hole - Fast Lock 04.10.2013 BD syncline. Od 1146 Kč.
  Re: Teleskopické hole - Fast Lock 04.10.2013 Používám na skialpy šroubovací Leki už 15 let (dvoj nebo trojdílné) a neměl jsem nikdy problém. Nest
    Re: Teleskopické hole - Fast Lock 06.10.2013 díky všem za info
  Re: Teleskopické hole - Fast Lock 07.10.2013 mám asi tak 15let šroubovací nějaké bazarové no name,samozřejmě v zimě ztuhnou a nedrží. Mám na to t
    Re: Teleskopické hole - Fast Lock 07.10.2013 Recept je jednoduchej. Stačí bejt trochu nešikovnej, nalehnout na ní (popř. zaklínit hrot mezi šutrá
Odblokování reversa 04.10.2013 Zdravím, mám dotaz ohledně odblokování reversa. Pokud jistím ze štandu a jistím přes reverso v "reverzním módu", lezec mi do doho spadne a reverso se zablokuje. V tuto chvíli, pokud se snažím reverso odblokovat, aby jsem druholezce spustil o kou
  Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Nevim co je na videu, ale dáš si do spodního oka karabinu se smyčkou a šlápneš do ní. Ruce máš pořád
    Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Ano, šlápneš do ní a spolulezec skončí s přeraženýma hnátama...
než do smyčky šlápneš nebo si
      Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Dyť tam píšu, že pořád jistí rukama, ne? Není důvod nikoho pouštět na podlahu,... :)) Hm, a to jako
        Re: Odblokování reversa 04.10.2013 WTF, di před zrcadlo a dej si facku, protože takhle fakt někoho zabiješ. Nevim jak na Marsu, ale lid
          Re: Odblokování reversa 04.10.2013 To je jasný, že máš pravdu. S uzlem je to bezpečnější :)
            Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Uzel do senátu!
    Re: Odblokování reversa 04.10.2013 a stane se co? Hovno.
Ještě to chce hodit přes nějaký vratný bod na kladku.
Ale hlavně
  Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Z tohoto důvodu je dobré si koupit Simond Toucan :) .. žádnou hrubou sílu neptřebuješ.
  Re: Odblokování reversa 04.10.2013 vykašlete se všichni na módy a vraťte se k blbovzdorná osmě!
    Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Ty asi papáš rukama, aby sis náhodou nevypíchl vidličkou oko a nožen neukrojil jazyk, viď?:-)
  Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Pokud si dobře pamatuju, tak do reversa 3 minimálně za zobáček nasadíš karábli (nějakou úzkou) a s n
    Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Ano jde mi o odblokování právě tou karabinou jak píšeš, pokud se kouknete na instruktážní video petz
      Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Doporučuji někde doma vyzkoušet s břemenem alespon 50 Kg. Kdo to kdy zkoušel, ví že to nejde. To pla
        Re: Odblokování reversa 04.10.2013 s Toucanem I to rozhodne jde (otestovano s 90kg lezcem), Toucan II uz je podobny reversu/ATC, nemam
      Re: Odblokování reversa 04.10.2013 Začít spouštět druholezce, který sedí v zablokovaném Reversu 3, ATC XP Guide jde pomocí toho otvoru,
  Re: Odblokování reversa 07.10.2013 Reverso jsem si kdysi poridil ale vzhledem k ne prilis sikovne manipulaci jsem si zvykl jistit pouze
    Re: Odblokování reversa 07.10.2013 A na čem slaňuješ, když nemáš jistítko?
      Re: Odblokování reversa 07.10.2013 mám takové tušení, že taky na půlloďák
        Re: Odblokování reversa 08.10.2013 slaneni na pullodaku? Je to vubec mozne pres dve lana? jednou jsem se nouzove slanil jen na lane dva
          Re: Odblokování reversa 08.10.2013 ..proč by to nemělo fungovat? Ne tedy s 10.5, ale třeba s dvojčatama určitě. Pokud s nima pak tedy n
            Re: Odblokování reversa 08.10.2013 I s 10.5 sjedeš přes půlloďák, ale je to vždycky nouze, u vícedélkovýho slaňování vysloveně riziko.
      Re: Odblokování reversa 08.10.2013 nas recht, vetsinou slanim na reversu, protoze mi prijde ze tolik nemotá lano jako napr. osma nebo b
průvodce usa v pdf 03.10.2013 čus, nemáte prosím někdo průvodce v pdf do indian creek, joshua tree a redrock ? dik moc
Kdy na campus? 02.10.2013 Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli, když chci zlepšit sílu v prstech(maximální) abych udržel co nejmenší hnidy na otevřenej. Je lepší chodit na campus před, a nebo po lezení?
  Re: Kdy na campus? 02.10.2013 Vhodnější jsou visy a rozhodně za maximální čerstvosti.
    Re: Kdy na campus? 03.10.2013 jestli za maximální čerstvosti znamená rovnou na campus, tak mě z téhle rady rozpolely šlachy (lokte
      Re: Kdy na campus? 03.10.2013 Ježiš to mě ani nenapadlo, že by to někdo pochopil jako že se nemá rozcvičit. Rozehřát a rozcvičit u
  Re: Kdy na campus? 02.10.2013 Přesně tak, ideálně tak po pořádný regeneraci, tzn. po dvou dnech nelezení. Teď jsem slyšel o násled
    Re: Kdy na campus? 02.10.2013 Chápu to správně, že to teda znamená třeba 5 mega težkejch bouldrů, mezi nima dost vodpočnout a pak
      Re: Kdy na campus? 02.10.2013 Chápeš to špatně :D
  Re: Kdy na campus? 03.10.2013 Pořadí zařazení v tréninku dle náročnosti na CNS a čerstvost: 1. technika 2. síla 3. vytrvalost. Cam
    Re: Kdy na campus? 03.10.2013 Ty jo Bído díky, super shrnutí. Takhle nějak to říkal i ten týpek, ale já to nedokázal moc zreproduk
    Re: Kdy na campus? 07.10.2013 perfektný plnohodnotný príspevok!!! dík
Chulilla 02.10.2013 Ahoj, nemáte někdo info, jak je to se spaním v Chulille, případně nemůžete něco doporučit?
  Re: Chulilla 03.10.2013 Zdar,
mrkni se na ukclimbing.co.uk do fora, tema "Chulilla van camping", nedavno se
  Re: Chulilla 04.10.2013 Caute, pulku brezna jsme v pohode chrapali v aute na parkovisti primo u skal. Nebyl problem a bylo n
Koupák ve Skaláku 02.10.2013 Ahoj, nevíte, jestli je v provozu Koupák v Sedmihorkách? díky za info
  Re: Koupák ve Skaláku 02.10.2013 "Presunul" se do penzionu Podhaj ktery je ca 300m smer Skalak od Koupaku.
    Re: Koupák ve Skaláku 03.10.2013 Koupaliště zůstalo ale na původním místě. Pro sichr, ať nehledá kdyžtak v mapě Skalák.
    Re: Koupák ve Skaláku 03.10.2013 Chápu to správně, že Ilča má teda otevřený nějaký občerstvení na Podháji?
      Re: Koupák ve Skaláku 06.10.2013 Ano.
      Re: Koupák ve Skaláku 06.10.2013 Už ne.
        Re: Koupák ve Skaláku 06.10.2013 Potvrzuji, uz je to zavreno.
boulder 02.10.2013 Zdarvím, chtěl bych se optat na ideální výšku bouldrovky do školy jde o víceleté gymnázium.
Ještě bych se rád optal na zkušenosti s firmou RockPlast.
díky
  Re: boulder 02.10.2013 u Gočára na průmce mají obestavěný kout v posilce, výška cca 2,5 m a vyřídil jsem se tam dost. Kolik
    Re: boulder 03.10.2013 chtěl bych skupiny cca 10 lidí v rámci kroužku, na těláku může být i 20
      Re: boulder 03.10.2013 ten gočár má tak 5x2,5x2,5m. Je to vingl, kde jsou opláštěné strop, delší stěna a dvě kratší. Na těc
  Re: boulder 02.10.2013 4.5 metrů je ideál. 2.5 mi přijde velmi málo, to je tak na 2 - 3 kroky.
    Re: boulder 03.10.2013 nevím, jaké má prostory. Kde nic není, ani čert nebere. V 2,5 m místnosti to jde, 4,5 je samo lepší.
  Re: boulder 03.10.2013 Rockplast - cena se mi nezdala nizka, I kdyz neznam jejich nabidku jako subdodavatele... tezko rict,
  Re: boulder 04.10.2013 Podle mě je ideální výška 3,5-4 metry, plocha co největší. Není to jenom o tom, že tam pak může lézt
úvazek a batoh 30.09.2013 Ahoj!
Mám dotaz.. Jak řešíte nošení batohu, když máte na sobě sedák? Příklad.. na ledovci, ve vysokých horách, při lezení s batohem a podobně..? Mě osobně totiž při nošení báglu, když mám na sobě sedák dost vadí. Tlačí mě pak hrozně v bocíc
  Re: úvazek a batoh 30.09.2013 Na ledovec mám RockEmpire Skialp/Alpine Light a je to mnohem lepší než klasický těžký a objemný sedá
    Re: úvazek a batoh 30.09.2013 Díky za tip! Rock Empire vypadá taky moc dobře. Já mám dvě poutka na bederáku u batohu, takže mi dvě
      Re: úvazek a batoh 30.09.2013 Já v něm lezu normálně i na skále a v zimě na umělé vnitřní stěně a už jsem do něj odskočil i spadl
  Re: úvazek a batoh 03.10.2013 Neměň sedák, ale batoh. Kup si batoh, kterej má odepínací bederní pás a máš po starostech.
    Re: úvazek a batoh 03.10.2013 Lézt s báglem bez bederáku je mírně řečeno omrd.
      Re: úvazek a batoh 03.10.2013 No některý batohy mají odepínací tu širokou, váhu rozkládající část bederáku, ale tenká nosná tam zů
1
...
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
...
2263
úvazek a batoh Ahoj!
Mám dotaz.. Jak řešíte nošení batohu, když máte na sobě sedák? Příklad.. na ledovci, ve vysokých horách, při lezení s batohem a podobně..? Mě osobně totiž při nošení báglu, když mám na sobě sedák dost vadí. Tlačí mě pak hrozně v bocích, je to dost nepříjemné a nepohodlné... Uvažuji i o nákupu sedáku, kde mi to vadit nebude, líbí se mi Black Diamond Couloir, ale nejsem si jistý, jestli je to sedák přímo na lezení v horách..
Díky! ;) Milan 20:40:03 30.09.2013odpovědět
  Re: úvazek a batoh Na ledovec mám RockEmpire Skialp/Alpine Light a je to mnohem lepší než klasický těžký a objemný sedák. Myslím, že BD Couloir má jen 2 poutka. Pokud chceš 4poutka tak máš několik možností: 1, koupíš si třeba Rock Empire Lightning nebo podobný 2, Koupíš si dvoupoutkový a necháš si tam zbylá dvě poutka našít. vonkreuz 20:48:31 30.09.2013odpovědět
    Re: úvazek a batoh Díky za tip! Rock Empire vypadá taky moc dobře. Já mám dvě poutka na bederáku u batohu, takže mi dvě na samotném úvazku myslím bohatě vystačí.
Ještě by mě zajímala taková věc, nikde jsem to nedohledal. Je nosnost sedáku stejná jako u klasických..?
Milan 21:00:17 30.09.2013odpovědět
      Re: úvazek a batoh Já v něm lezu normálně i na skále a v zimě na umělé vnitřní stěně a už jsem do něj odskočil i spadl a pohoda.. Pravda, na vzdušnějším štandu je to méně pohodlné :-) Ale je to myslím normálně certifikované, jinak by to snad nepustili do výroby. Hlavně je to balíček, který zabalím do vnitřku helmy. vonkreuz 21:08:58 30.09.2013odpovědět
  Re: úvazek a batoh Neměň sedák, ale batoh. Kup si batoh, kterej má odepínací bederní pás a máš po starostech. 07:50:14 03.10.2013odpovědět
    Re: úvazek a batoh Lézt s báglem bez bederáku je mírně řečeno omrd. honza 10:57:07 03.10.2013odpovědět
      Re: úvazek a batoh No některý batohy mají odepínací tu širokou, váhu rozkládající část bederáku, ale tenká nosná tam zůstává. Tj. batoh drží dobře, ne tak pohodlně, ale předpokládá se, že při lezení ho nemáš tak moc těžkej. X. 11:13:20 03.10.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: