Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
4.Černý 6468
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230764 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Prysk - Prysk
Orel Břeclav - Břeclav

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Teleskopické hole - Fast Lock04.10.2013
Ahoj, nemáte někdo náhodou zkušenost se systémem aretace teleskopiských holí Fast Lock od firmy Gabel? Pokud ano je tento systém lepší než "šroubovací"?  tady je odkaz na nějaké hole stíto systémem:

 Re: Teleskopické hole - Fast Lock04.10.2013
Pro mě osobně je cokoliv lepší než šroubovací mechanismus, nedej bože odpružený. Ty často tuhnou, po
 Re: Teleskopické hole - Fast Lock04.10.2013
Mám Gabel Mont Blanc s Fast Lockem a funguje to tak, že hůlky nejdřív zajistíš šroubováním a potom z
 Re: Teleskopické hole - Fast Lock04.10.2013
Caute, mam sroubovaci Gabel (typ nevim, cervene, lehoucke, kupovane v Italii pac jsme zapomneli nase
  Re: Teleskopické hole - Fast Lock04.10.2013
Sroubovaci system je na picu, na picu a jeste jednou napicu. Mam dvoudilny BD, staly asi 1300 a zame
   Re: Teleskopické hole - Fast Lock04.10.2013
taky mam flick lock od BD, a zvlast v zime je to mega bozi. Ale ted koukm ze maji system podobny spo
    Re: Teleskopické hole - Fast Lock04.10.2013
Do tý sondy bych nešel. Drahý, malá max. délka, velká min. délka. To spíš mi přijde zajímavá BD whip
   Re: Teleskopické hole - Fast Lock04.10.2013
BD syncline. Od 1146 Kč.
 Re: Teleskopické hole - Fast Lock04.10.2013
Používám na skialpy šroubovací Leki už 15 let (dvoj nebo trojdílné) a neměl jsem nikdy problém. Nest
  Re: Teleskopické hole - Fast Lock06.10.2013
díky všem za info
 Re: Teleskopické hole - Fast Lock07.10.2013
mám asi tak 15let šroubovací nějaké bazarové no name,samozřejmě v zimě ztuhnou a nedrží. Mám na to t
  Re: Teleskopické hole - Fast Lock07.10.2013
Recept je jednoduchej. Stačí bejt trochu nešikovnej, nalehnout na ní (popř. zaklínit hrot mezi šutrá

 Odblokování reversa04.10.2013
Zdravím, mám dotaz ohledně odblokování reversa. Pokud jistím ze štandu a jistím přes reverso v "reverzním módu", lezec mi do doho spadne a reverso se zablokuje. V tuto chvíli, pokud se snažím reverso odblokovat, aby jsem druholezce spustil o kou
 Re: Odblokování reversa04.10.2013
Nevim co je na videu, ale dáš si do spodního oka karabinu se smyčkou a šlápneš do ní. Ruce máš pořád
  Re: Odblokování reversa04.10.2013
Ano, šlápneš do ní a spolulezec skončí s přeraženýma hnátama...
než do smyčky šlápneš nebo si
   Re: Odblokování reversa04.10.2013
Dyť tam píšu, že pořád jistí rukama, ne? Není důvod nikoho pouštět na podlahu,... :)) Hm, a to jako
    Re: Odblokování reversa04.10.2013
WTF, di před zrcadlo a dej si facku, protože takhle fakt někoho zabiješ. Nevim jak na Marsu, ale lid
     Re: Odblokování reversa04.10.2013
To je jasný, že máš pravdu. S uzlem je to bezpečnější :)
      Re: Odblokování reversa04.10.2013
Uzel do senátu!
  Re: Odblokování reversa04.10.2013
a stane se co? Hovno.
Ještě to chce hodit přes nějaký vratný bod na kladku.
Ale hlavně
 Re: Odblokování reversa04.10.2013
Z tohoto důvodu je dobré si koupit Simond Toucan :) .. žádnou hrubou sílu neptřebuješ.
 Re: Odblokování reversa04.10.2013
vykašlete se všichni na módy a vraťte se k blbovzdorná osmě!
  Re: Odblokování reversa04.10.2013
Ty asi papáš rukama, aby sis náhodou nevypíchl vidličkou oko a nožen neukrojil jazyk, viď?:-)
 Re: Odblokování reversa04.10.2013
Pokud si dobře pamatuju, tak do reversa 3 minimálně za zobáček nasadíš karábli (nějakou úzkou) a s n
  Re: Odblokování reversa04.10.2013
Ano jde mi o odblokování právě tou karabinou jak píšeš, pokud se kouknete na instruktážní video petz
   Re: Odblokování reversa04.10.2013
Doporučuji někde doma vyzkoušet s břemenem alespon 50 Kg. Kdo to kdy zkoušel, ví že to nejde. To pla
    Re: Odblokování reversa04.10.2013
s Toucanem I to rozhodne jde (otestovano s 90kg lezcem), Toucan II uz je podobny reversu/ATC, nemam
     Re: Odblokování reversa04.10.2013
    Re: Odblokování reversa07.10.2013
..jak jsem psal, tak mi to fungovalo - ne doma s 50kg, ale na skále s živým druholezcem co potřebuje
   Re: Odblokování reversa04.10.2013
Začít spouštět druholezce, který sedí v zablokovaném Reversu 3, ATC XP Guide jde pomocí toho otvoru,
 Re: Odblokování reversa07.10.2013
Reverso jsem si kdysi poridil ale vzhledem k ne prilis sikovne manipulaci jsem si zvykl jistit pouze
  Re: Odblokování reversa07.10.2013
A na čem slaňuješ, když nemáš jistítko?
   Re: Odblokování reversa07.10.2013
mám takové tušení, že taky na půlloďák
    Re: Odblokování reversa08.10.2013
slaneni na pullodaku? Je to vubec mozne pres dve lana? jednou jsem se nouzove slanil jen na lane dva
     Re: Odblokování reversa08.10.2013
..proč by to nemělo fungovat? Ne tedy s 10.5, ale třeba s dvojčatama určitě. Pokud s nima pak tedy n
      Re: Odblokování reversa08.10.2013
I s 10.5 sjedeš přes půlloďák, ale je to vždycky nouze, u vícedélkovýho slaňování vysloveně riziko.
   Re: Odblokování reversa08.10.2013
nas recht, vetsinou slanim na reversu, protoze mi prijde ze tolik nemotá lano jako napr. osma nebo b

 průvodce usa v pdf03.10.2013
čus, nemáte prosím někdo průvodce v pdf do indian creek, joshua tree a redrock ? dik moc
 Re: průvodce usa v pdf03.10.2013
odkaz na průvodce IC v PDF najdeš na stránce Obrworksu
 Sněžník - sektor Kaktus02.10.2013
Ahoj,
neporadí mi někdo, co za šutr (jméno ?) a cesty (názvy + klasa ??) se skrývají ve starém průvodci na Děčínský Sněžník v sektoru Kaktus pod označením šutru  "A" (cesty "1" až "5")?? Je to na šesté stránce (SE

 Kdy na campus?02.10.2013
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli, když chci zlepšit sílu v prstech(maximální) abych udržel co nejmenší hnidy na otevřenej. Je lepší chodit na campus před, a nebo po lezení?
 Re: Kdy na campus?02.10.2013
Vhodnější jsou visy a rozhodně za maximální čerstvosti.
  Re: Kdy na campus?03.10.2013
jestli za maximální čerstvosti znamená rovnou na campus, tak mě z téhle rady rozpolely šlachy (lokte
   Re: Kdy na campus?03.10.2013
Ježiš to mě ani nenapadlo, že by to někdo pochopil jako že se nemá rozcvičit. Rozehřát a rozcvičit u
 Re: Kdy na campus?02.10.2013
Přesně tak, ideálně tak po pořádný regeneraci, tzn. po dvou dnech nelezení. Teď jsem slyšel o násled
  Re: Kdy na campus?02.10.2013
Chápu to správně, že to teda znamená třeba 5 mega težkejch bouldrů, mezi nima dost vodpočnout a pak
   Re: Kdy na campus?02.10.2013
Chápeš to špatně :D
 Re: Kdy na campus?03.10.2013
Pořadí zařazení v tréninku dle náročnosti na CNS a čerstvost: 1. technika 2. síla 3. vytrvalost. Cam
  Re: Kdy na campus?03.10.2013
Ty jo Bído díky, super shrnutí. Takhle nějak to říkal i ten týpek, ale já to nedokázal moc zreproduk
  Re: Kdy na campus?07.10.2013
perfektný plnohodnotný príspevok!!! dík

 Chulilla02.10.2013
Ahoj, nemáte někdo info, jak je to se spaním v Chulille, případně nemůžete něco doporučit?
 Re: Chulilla03.10.2013
Zdar,
mrkni se na ukclimbing.co.uk do fora, tema "Chulilla van camping", nedavno se
 Re: Chulilla04.10.2013
Caute, pulku brezna jsme v pohode chrapali v aute na parkovisti primo u skal. Nebyl problem a bylo n

 Koupák ve Skaláku02.10.2013
Ahoj, nevíte, jestli je v provozu Koupák v Sedmihorkách? díky za info
 Re: Koupák ve Skaláku02.10.2013
Ne.
 Re: Koupák ve Skaláku02.10.2013
"Presunul" se do penzionu Podhaj ktery je ca 300m smer Skalak od Koupaku.
  Re: Koupák ve Skaláku03.10.2013
Koupaliště zůstalo ale na původním místě. Pro sichr, ať nehledá kdyžtak v mapě Skalák.
  Re: Koupák ve Skaláku03.10.2013
Chápu to správně, že Ilča má teda otevřený nějaký občerstvení na Podháji?
   Re: Koupák ve Skaláku06.10.2013
Ano.
   Re: Koupák ve Skaláku06.10.2013
Už ne.
    Re: Koupák ve Skaláku06.10.2013
Potvrzuji, uz je to zavreno.

 boulder02.10.2013
Zdarvím, chtěl bych se optat na ideální výšku bouldrovky do školy jde o víceleté gymnázium.

Ještě bych se rád optal na zkušenosti s firmou RockPlast.

díky
 Re: boulder02.10.2013
u Gočára na průmce mají obestavěný kout v posilce, výška cca 2,5 m a vyřídil jsem se tam dost. Kolik
  Re: boulder03.10.2013
chtěl bych skupiny cca 10 lidí v rámci kroužku, na těláku může být i 20
   Re: boulder03.10.2013
ten gočár má tak 5x2,5x2,5m. Je to vingl, kde jsou opláštěné strop, delší stěna a dvě kratší. Na těc
 Re: boulder02.10.2013
4.5 metrů je ideál. 2.5 mi přijde velmi málo, to je tak na 2 - 3 kroky.
  Re: boulder03.10.2013
nevím, jaké má prostory. Kde nic není, ani čert nebere. V 2,5 m místnosti to jde, 4,5 je samo lepší.
 Re: boulder03.10.2013
Rockplast - cena se mi nezdala nizka, I kdyz neznam jejich nabidku jako subdodavatele... tezko rict,
 Re: boulder04.10.2013
Podle mě je ideální výška 3,5-4 metry, plocha co největší. Není to jenom o tom, že tam pak může lézt

 úvazek a batoh30.09.2013
Ahoj!

Mám dotaz.. Jak řešíte nošení batohu, když máte na sobě sedák? Příklad.. na ledovci, ve vysokých horách, při lezení s batohem a podobně..? Mě osobně totiž při nošení báglu, když mám na sobě sedák dost vadí. Tlačí mě pak hrozně v bocíc
 Re: úvazek a batoh30.09.2013
Na ledovec mám RockEmpire Skialp/Alpine Light a je to mnohem lepší než klasický těžký a objemný sedá
  Re: úvazek a batoh30.09.2013
Díky za tip! Rock Empire vypadá taky moc dobře. Já mám dvě poutka na bederáku u batohu, takže mi dvě
   Re: úvazek a batoh30.09.2013
Já v něm lezu normálně i na skále a v zimě na umělé vnitřní stěně a už jsem do něj odskočil i spadl
 Re: úvazek a batoh03.10.2013
Neměň sedák, ale batoh. Kup si batoh, kterej má odepínací bederní pás a máš po starostech.
  Re: úvazek a batoh03.10.2013
Lézt s báglem bez bederáku je mírně řečeno omrd.
   Re: úvazek a batoh03.10.2013
No některý batohy mají odepínací tu širokou, váhu rozkládající část bederáku, ale tenká nosná tam zů

 Foťák - Vysoké Tatry30.09.2013
Není to náhodou vás foťák: http://www.ho-vsetin.cz/oznameni /nalez-fotaku-ve-vysokych-tatrach (mezera)

1   ...   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   501   502   503   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 průvodce usa v pdf
čus, nemáte prosím někdo průvodce v pdf do indian creek, joshua tree a redrock ? dik moc
07:57:33 03.10.2013
odpovědět 
 Re: průvodce usa v pdf
odkaz na průvodce IC v PDF najdeš na stránce Obrworksu http://www.obrworks.cz/ v sekci spáry - spárové oblasti - Indián Krýk
09:38:06 03.10.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi