LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín
SOU technického - Frýdek-Místek
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Rock Point - Chodov - Praha 4
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 koupě batohu15.10.2013
Ahoj chtěl bych poradit s batohem na vícedení tůry, máte někdo zkušenosti se značkou Ferrino? Doporučily by jste mi batoh Ferrino TRANSALP 75 modrý. Díky za radu

tady posílám odkaz:
 Re: koupě batohu16.10.2013
Ne! Modrý určitě ne! ... Hlavně vyzkoušej s nějakým závažím. Každý má ten chrbát trošku jinačí a bat
  Re: koupě batohu16.10.2013
Já zase Deuter nedoporučuju. Batohy jsou to sice dobré ale materiálově, konstrukčně a designově hodn
   Re: koupě batohu16.10.2013
V odkazu píšou že ten batoh má záda síťovinu. Tento typ obecně mi přijde poměrně nešikovný a náchyln
    Re: koupě batohu16.10.2013
od ferrina bych nekoupil ani plastovou lzici k esusu. batohy z rady highLab jsou uz sice provedenim
     Re: koupě batohu17.10.2013
Ferrino highlab je stejne osvedcena znacka jako Osprey, Boll, aj. Jednu dobu opravdu patrily ke spic
 Re: koupě batohu18.10.2013
Pěknej je Millet expe 65+20

 Čelovka pro práci v horších podmínkách13.10.2013
Ahoj ve spolek! Potřeboval bych poradit s výběrem čelovky! Moje hlavní požadavky jsou velká výdrž baterie v mrazu, voděodolnost (celou pracovní dobu v dešti) a co největší dosvit.. Kvůli váze pravděpodobně battery-pack umístěný extra, ne na zátylku.. Mám
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách13.10.2013
Mám Icon koupenýho před pár lety. Nechal jsem se zlákat papírovou svítivostí, režimy svícení, indika
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
přesně, já byl s čelovkou BD (kupoval jsem jí za světa samozřejmě) taky zklamaný. Kamarád s Led Lens
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Zebralight.com
H602w pro rozptýlený osvit blízkého okolí
H600w Mk II pro univerzální p
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
tak sem se díval na ty zebry a docela mě to zaujalo, jen ty "nestadardní" baterie ... to n
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách15.10.2013
možná se budeš divit, ale díky pokrokovým elektrokuřákům už jsou nebo budou tyhle mršky ke koupi na
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
nezná člověka, co by na BD čelovky nenadával
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Já mám BD SPOT dva roky a mximální spokojenost. Indikace baterky funguje dobře, dosvit podle mě také
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Ja mam a nenadavam. Ba naopak.
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
praxe ovšem ukazuje, že je užitečnější řídit se názory lidí, kteří si na daný produkt stěžují.
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Hoj, ja pouzivam SPOTa od BD druhym rokem a max.spokojenost...nicmene si nejsem jistej ze splnuje po
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
No jak tak koukám, tak ač nesplňuje tak se vrhnu cestou kompromisu do Led Lensera H7
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Na práci v horších podmínkách je Led Lenser H7 vhodná asi nejméně ze všech jmenovaných. Proč se ti n
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Pixa by byla dobrá, akorát potřebuju co nejdelší dosvit a když si vždycky trochu uberu z reklamních
    Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách15.10.2013
Led Lenser H7 je dobrá čelovka, ale nejsem si jistý s tím tvým: pro horší podmínky. H7 je konstrukčn
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Zdar! já používám v práci Fenix HL21. mám ji třetím rokem a jsem spokojen. chtěl jsem lehkou, voděod
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
sorry, podpis
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Hromada jeskyňářů používá čelovky FENIX jelikož jsou velmi spolehlivé
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
bomba! tahle jednobaterková se mi uplně nelíbí, ale tak HP25, kterou mají uvedenou jako novinku.. ta
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách15.10.2013
K té novince - to hledáš čelovku do horších podmínek a půjdeš do novinky, která je nevyzkoušené, nep
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách15.10.2013
Iconu od BD mám (je to ještě předchozí model) čtvrtý rok a nestěžuju si. Od loňska používám ještě BD
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách16.10.2013
Mám Tebou poptávanou současnou BD Icon Polar od ledna 2013. Skialpy po práci večer, noční slaňování,

 Boty SNOW ARCTIC12.10.2013
Dobrý den,
prosím Vás, nemáte někdo zkušenost s těmito boty?
Popřípadě jestli by na ně šly nějaké mačky? Díky moc za odpovědi. Zde je odkaz na boty
 Re: Boty SNOW ARCTIC13.10.2013
*botami
 Re: Boty SNOW ARCTIC14.10.2013
Tak co? Myslíte, že by šly ty mačky nasadit?
A co boty? Díky
  Re: Boty SNOW ARCTIC14.10.2013
Podobné boty jsem měl, jak mně bylo 6. Napiš tu alespoň jeden důvod proč si koupit tyto boty a uvažo

 Scarpa Vapor V11.10.2013
Ahoj, nemate nekdo zkusenost, jestli se tyhle lezky vytahnou? Kdyztak i se Scarpa lezkami obecne..
Dik
 Re: Scarpa Vapor V11.10.2013
Moje zkusenost je takova, ze se trochu vytahnou, ale pro me na spatnem miste. Vytahne se totiz pata,
  Re: Scarpa Vapor V12.10.2013
Větší jsem vzal taky, ale i tak asi moc malý. Takže muzu nejspíš očekávat návrat k La Sportiva , co
   Re: Scarpa Vapor V12.10.2013
Jeste bych dodala, ze v nich presto obcas lezu, protoze je mi lito vyhozenych 115 eur, ale hlavne v
 Re: Scarpa Vapor V12.10.2013
Ahoj. Mám dvoje Scarpy lezky (Spectra a Techno). Obojí se vytáhly a velmi dobře přizpůsobily noze. N

 skály přes zimu11.10.2013
Ahoj,
letos přes zimu bych chtěl vyjet někam do tepla na skály.. Můžete mi dát nějaký tip na dobrou oblast s lehčíma cestama??
 Re: skály přes zimu11.10.2013
Kalymnos, Geyikbayiri(Turecko), cliffbase(Hvar), Sicílie, Mallorca, Španělsko...google, lezec, článk
 Re: skály přes zimu11.10.2013
bezvadne vypada aj sardinie. a trebas ryanair ted ma akci na listopad zpatecni letenky za 790,-
  Re: skály přes zimu11.10.2013
Nějak jsem nenašel na jejich webu tu akci na sardinii, mohl by jsi prosím poslat odkaz?
   Re: skály přes zimu11.10.2013
plati jen pro odlet z blavy 7.11. a navrat z alghera 14.11., ale mit jeste dovolenou a partaka, tak
   Re: skály přes zimu12.10.2013
V tom listopadovem terminu bych doporucovala poohlednout se predem po ubytovani: byli jsme na Sardin
    Re: skály přes zimu14.10.2013
Dost záleží kam se jede lézt, někde se dá v pohodě spát i venku ve stanu, někde je to se spaním blbé

 rukavice na drytool10.10.2013
Zdar. Dejte nekdo tip na dobre rukavice na drytool.
 Re: rukavice na drytool10.10.2013
Tilak Ice.
 Re: rukavice na drytool10.10.2013
Záleží co od nich očekáváš a kde polezeš, při jakých teplotách a tak. Lucka H. třeba leze v nějakých
 Re: rukavice na drytool10.10.2013
Na drytool sou supr ty golfovky, jak ti raděj vejš... ušetříš tim hodně sil, když ti cepíny nekloužo

 lano09.10.2013
Ahoj, chci si koupit nové lano 80m okolo 9,5 - 10mm a narazil jsem na Velocity od Sterling Rope v akci za 3990,- Máte někdo tohle lano? Jaké jsou s ním zkušenosti? Díky.
 Re: lano09.10.2013
Přesně tohle lano jsem měl a nebylo špatné, subjektivně se mi ale lépe pracuje s Tendonem.
 Re: lano11.10.2013
Mám super zkušenost s lanem Beal Stinger Dry Cover. Je tenký a lehký, ale i když ho nešetřím (jsem t

 veliký batoh na zimu.09.10.2013
Chci si pořídit nějaký pořádný batoh na zimu. nějaké zimní alpy a vícedenní přechody. litráž tak kolem 65. máte nejen nějakého favorita? Co říkáte na oprey? Dík
 Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Na skialpy jedině malej batoh a nocovat na chatách, jinak to není zábava. Maximálně batoh 45 litrů j
  Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Přesně tak. Velký batoh je tak dobrý jen na cestování vlakem. Do hor absolutně nepouživatelný. Co by
   Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Sdílím stejný názor. Ve 20 letech jsem měl 65l Gemmu, ve 30 letech 40l lehký batoh, po čtyřicítce je
    Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Přesně,Deuter 35 litrů.I na týden vystačí v pohodě..ale se spaním na chatách :-)
     Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Copak ty v zimě nosíš v batohu stan?
      Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Já třeba stan nosím. Ne všude jsou chaty, že...
       Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Lopata je lehčí než stan a musíš ji táhnout tak jako tak.
      Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Petr na začátku nepsal nic ani o skialpech, ani o spaní na chatách, ale "jen" o přechodech
       Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Nojo, já už jsem nadrženej na sníh a jak vidím slovo zima a sníh tak už myslím na skialpy. Kup co ti
      Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Samozřejmě že ne, noc nejraději trávím v sedě na batohu (ideálně na Deuter Guide libovolné velikosti
     Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Rada někoho, kdo je zmasírovanej marketingem Hudysportu.
Kamarád má na lezení taky Guide 35 a
      Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
ehm, mícháme několik věcí dohromady.
od vícedenního přechodu od chaty k chatě, kde stačí klí
       Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
zátrolená bezdráta. no tak mi jednou smažte, pažálsta.
       Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Ale ano, také mám několik batohů a vybírám podle činnosti. Ovšem nikdy, ani s lanem, vařením a spacá
        Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Skoro 4 týdny na Pamíru se vším všudy 65 l a 22 kg max. ani o litra kilo víc.
         Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
A na Pamíru jsi strávil leden nebo únor? A byl jsi v kopcích nebo někde dole ubytovanej u lidí?
          Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Pik Lenina a batoh to byl MILLET Nanda 65. Spacák, stan,oblečení a jidlo. Jsem ale minimalista. Pou
           Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Prehlédl jsem ten měsíc. Byl jsem tam v létě ale péřovka a jedny jegrovky navíc by se tam ještě vkli
        Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Mno, např. několik lahví chlastu, pohory (lyžáky jsou na nohou), spacák + károška (chybí rezervace p
         Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
teda jestli to chápu jako vybavení na zimní tatry, tak i bez jídla a pouhou 1 flaškou jsem měl na čt
          Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Tak co si budem povídat, kdo má Deuter Guide 35, tak ten do zimních hor lana, sedák, mačky, cepíny,
          Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Pardon, nepřesně jsem to napsal, ty věci samozřejmě nejsou obsahem 35 l útočňáku, ale spolu s tím út
           Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Když jsem byl silný a mladý, tak jsem dokázal několik dní na zádech nosit i více jak 30 kg, ale všec
            Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Na přechod je samozřejmě potřeba málo věcí a lehkej bágl. Ale ne každej se zrovna chystá na přechod,
        Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
Já mám 90 litrovej a mám ho vždy plný jen na víkend třeba.. A každej si může koupit co chce. Mě vůbe
    Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Proč taky ve stáří tahat kupy jídla narozdíl od mladších kámošů. S věkem se zhoršuje metabolismus a
 Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Dopořučil bych Corazon nebo Lowe Alpine. Oba mají (u Lowe Alpine jen některé modely) jednoduchou kon
  Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
Jen tak přihodím moje zkušenosti. Mám Deutera 35 a mam 60+10l nějakýho Mammuta z festáku, a pokud ch
   Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
Jasně, je fuk jestli je to Mammut nebo Deuter, hlavně musí být v zastoupení Hudy sport. Takže pokud
    Re: veliký batoh na zimu.13.10.2013
Noo to sem uplně tak neřekl, ale asi i jo... Jako Deuter má jedno z nejlepších zpracování batohu z v
     Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Tak já konkrétně mám s batohem Mammut Extrem 45 celkem blbou zkušenost a to hlavně s životností. Ale
 Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
ja mam hodne dobre zkusenosti s Tatonkou. Leta uz pouzivam jednu 50ku (ktera je mimochodem podle me
  Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Ja mám Milleta Odyssee 60+10. Když jsem batoh sháněl, tak jsem zkoušel tenhle a pak nějaké od Deuter
   Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Když jsme u těch Milletů, mám Expedition 65+20 a zatim se tváří dobře. Když počítám spacák, vaření,
 Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Beghause Extreme Expedition 80 (light). Ma vepinaci lodni vak (nikdy nepromokne). Vyborny velky bato

 Tipy na Arco09.10.2013
Ahoj,dali byste mi tipy, kam se podívat za pěkným lezením kolem Arca? Myslím tím, ty „nové“ oblasti. Ta klasická místa znám. Obtížnost bych rád kolem 7a - 7c. Moc dík.
 Re: Tipy na Arco10.10.2013
Coltura, Val d'Algone - oboji super
  Re: Tipy na Arco17.10.2013
Moc děkuji...Pokud by ještě někoho něco napadlo...Budu samozřejmě jedině rád.Pěkný den :-)
   Re: Tipy na Arco17.10.2013
 Grosglockner09.10.2013
Ahoj,
mate nekdo zkusenost s podminkami na Glockneru koncem rijna? Je mozne v takrka zimnich podminkach ktere tam budou panovat vystoupit na vrchol? At uz normalkou nebo studlegratem?
 Re: Grosglockner09.10.2013
Obojím jo, ale Stüdlgrat může bejt ozajstnej alpinismus a prasecký hrabání v prašanu na plotnách v z
  Re: Grosglockner09.10.2013
Chapu, rozumim.
   Re: Grosglockner09.10.2013
Ahoj, plánujeme normálku na Grossglockner kolem 27.10. Tak se tam možná uvidíme. Nezjišťoval jsi náh
 Re: Grosglockner09.10.2013
Muze to byt uz na lyze, ale taky nemusi. Vesmes v tomto obdobi byvaji podminky naprd. Neni to ani le
  Re: Grosglockner09.10.2013
zítra přechází nad Alpami velmi silná! fronta,takže se připravte už na zimní podmínky s půl metrem s
 Re: Grosglockner09.10.2013
Byli jsme tam touhle dobou pred par lety. Studlgrad. Nastup v tunach prasanu, lezeni uz slo. Meli js
  Re: Grosglockner10.10.2013
Ahoj, dekuji vsem za informace.Frontu s vyraznym snezenim vedu v patrnosti. uvidime jake budou teplo
   Re: Grosglockner10.10.2013
je tam kasicka
    Re: Grosglockner10.10.2013
Fajn, diky za info. Kolik byva obvykla suma za noc a osobu? Pro vsechny mozne podezrivace a skarohli
     Re: Grosglockner10.10.2013
Vetsinou do 10 E.
      Re: Grosglockner10.10.2013
Diky za info.
       Re: Grosglockner11.10.2013
Myslim že 6 E (+ otop?). Na normálku bych bral lyže. Pokud by byla špatná lavinová situace, je možný

1   ...   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   501   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 veliký batoh na zimu.
Chci si pořídit nějaký pořádný batoh na zimu. nějaké zimní alpy a vícedenní přechody. litráž tak kolem 65. máte nejen nějakého favorita? Co říkáte na oprey? Dík
petr k.10:28:08 09.10.2013
odpovědět 
 Re: veliký batoh na zimu.
Na skialpy jedině malej batoh a nocovat na chatách, jinak to není zábava. Maximálně batoh 45 litrů jinak se nadá kloudně lyžovat.
Kulasek17:48:38 09.10.2013
odpovědět 
  Re: veliký batoh na zimu.
Přesně tak. Velký batoh je tak dobrý jen na cestování vlakem. Do hor absolutně nepouživatelný. Co by si tam všechno chtěl mít v 65 litrovym báglu?...
Tom21:05:05 09.10.2013
odpovědět 
   Re: veliký batoh na zimu.
Sdílím stejný názor. Ve 20 letech jsem měl 65l Gemmu, ve 30 letech 40l lehký batoh, po čtyřicítce jezdím na víkendové skialpy s 35l Deuter Guide, vejde si mi tam i spacák, ale je pravda, že na rozdíl od mladších kámošů netahám hory jídla, konzervy už vůbec ne :-) Čím větší batoh, tím více cypovin tam člověk nabalí :-) Více než 45l není potřeba ani na týden na zimní tatry s kompletní horolezeckou výbavou! Raději jednoduchý batoh bez zbytečného nastavování, prostě ti musí padnout tak, jak je. Hore zdar :-)
Raskin21:22:35 09.10.2013
odpovědět 
    Re: veliký batoh na zimu.
Přesně,Deuter 35 litrů.I na týden vystačí v pohodě..ale se spaním na chatách :-)
Evik21:40:48 09.10.2013
odpovědět 
     Re: veliký batoh na zimu.
Copak ty v zimě nosíš v batohu stan?
Raskin07:24:02 10.10.2013
odpovědět 
      Re: veliký batoh na zimu.
Já třeba stan nosím. Ne všude jsou chaty, že...
Aleš10:06:08 10.10.2013
odpovědět 
       Re: veliký batoh na zimu.
Lopata je lehčí než stan a musíš ji táhnout tak jako tak.
honza10:32:17 11.10.2013
odpovědět 
      Re: veliký batoh na zimu.
Petr na začátku nepsal nic ani o skialpech, ani o spaní na chatách, ale "jen" o přechodech. Nejspíš teda nechce ani radu neber stan, spi v peřině u chataře a třeba chce nadále chodit na sněžnicích.

Já bych poradil kdysi slovenský Treksport, ale "vylepšili" konstrukci a dneska neznám jediného člověka, co by si Treksport koupil. Vezmi ten batoh, co ti sedí na zádech. Vykašli se na všechny zapuštěné kapsy z boku. Jen to rozhodí stabilitu báglu a pokud se něco nevejde, navázat to můžeš navrch svými smyčkami vždycky.
10:13:51 10.10.2013
odpovědět 
       Re: veliký batoh na zimu.
Nojo, já už jsem nadrženej na sníh a jak vidím slovo zima a sníh tak už myslím na skialpy. Kup co ti sedí a na co máš prachy. Jám mám několik velikostí batohů od Deuteru a za 10 let nošení spokojenost.
Kulasek19:55:46 10.10.2013
odpovědět 
      Re: veliký batoh na zimu.
Samozřejmě že ne, noc nejraději trávím v sedě na batohu (ideálně na Deuter Guide libovolné velikosti) a když mi zbejvá ještě trochu sil, tak si sednu do závětří.
13:08:16 11.10.2013
odpovědět 
     Re: veliký batoh na zimu.
Rada někoho, kdo je zmasírovanej marketingem Hudysportu.
Kamarád má na lezení taky Guide 35 a skončilo to tím, že buď lano nese na břiše v druhým batohu (to je nejčastější) nebo pak je batoh ověšenej lanem zvenku. To je sice cool pro chození po Praze, ale pokud by si koupil větší batoh, tak má pohodlnější zádový systém a nemusel by bejt ověšenej jako vánoční stromeček.
A pro zimní turistiku mi batoh 35 litrovej batoh přijde ještě víc směšnej než pro lezení.

Guide 35 je vhodnej pro vícedélkové lezení ve stěně, skialpinismus, ferraty, ale to je tak všechno a nezmění to ani nový katalog Hudysportu.
17:10:31 10.10.2013
odpovědět 
      Re: veliký batoh na zimu.
ehm, mícháme několik věcí dohromady.
od vícedenního přechodu od chaty k chatě, kde stačí klíště a v něm pertexka, náhradní fusekle a trenýrky, dvě tatranky, tejpa, kudla a flaška na vodu, přes totéž v zimě (s lyžema), kde těch třicet-pětatřicet plusmínus odpovídá, po totéž s lanem (kde to chce nějaký ten litránek navrch nebo chodit jak bezdomovec se sběrem), po trempárnu se stanem, karimatkou, žrádlem na tejden (či víc tejdnů někde dál vod supermarketu), vařením (včetně paliva), notabene s lezením, v extrémním případě nějaký fidžeraldo v grónsku či podobné mrazírně, kde přibudou sáňky. to, že většina extrémních expedic s ukrutnou sviní se odehrává pár hodin od civilizace s vobesíráním chalup je samozřejmě věc jiná. dotaz zněl na velkej batoh. doporučil bych třeba jardu dernera (jeho batohy jsou těžké, neohrabané a nezničitelné), ale jestlipak ještě šije? nebo holt vybrat cokoli co sedí na hřbetě, se zřetelem na co nejjednodušší konstrukci a absenci zipů (kupříkladu taková vyhřezlá spodní komora frikulínského batohu nabaleného až hanba je na svahu v mrazudeštivánici mimořádným potěšením)
Lukas B.18:53:02 10.10.2013
odpovědět 
       Re: veliký batoh na zimu.
zátrolená bezdráta. no tak mi jednou smažte, pažálsta.
Lukas B.18:54:02 10.10.2013
odpovědět 
       Re: veliký batoh na zimu.
Ale ano, také mám několik batohů a vybírám podle činnosti. Ovšem nikdy, ani s lanem, vařením a spacákem a týdenní výbavou na zimu (bože dnes bych to už ani neunesl :-) jsem nepotřeboval větší než 50l + nádstavec (nevím kolik má, snad 10l). A na vyvěšování věcí na batohu jsem docela alergický. Když vidím "mladé", jak si kupují 70-80l krysy, tak si říkám, co tam asi tak dávají :-) Hore zdar
Raskin21:20:08 10.10.2013
odpovědět 
        Re: veliký batoh na zimu.
Skoro 4 týdny na Pamíru se vším všudy 65 l a 22 kg max. ani o litra kilo víc.
Aldo22:08:57 10.10.2013
odpovědět 
         Re: veliký batoh na zimu.
A na Pamíru jsi strávil leden nebo únor? A byl jsi v kopcích nebo někde dole ubytovanej u lidí?
13:10:19 11.10.2013
odpovědět 
          Re: veliký batoh na zimu.
Pik Lenina a batoh to byl MILLET Nanda 65. Spacák, stan,oblečení a jidlo. Jsem ale minimalista. Pouze velké pohory a sandále, mezi tím nic. Kvalitní péřový spacák s velkou kompresi. Instantní dehydrovaná strava, zbytek za peníze v hospodách. Prostě účel světí prostředky a na zádech mít co nejmíň. Tož asi tak.
Aldo13:40:38 11.10.2013
odpovědět 
           Re: veliký batoh na zimu.
Prehlédl jsem ten měsíc. Byl jsem tam v létě ale péřovka a jedny jegrovky navíc by se tam ještě vklidu vešly. V zimě máš o to více věcí na sobě, tím pádem méně v batohu. Je to přímá úměra.
Aldo18:29:32 11.10.2013
odpovědět 
        Re: veliký batoh na zimu.
Mno, např. několik lahví chlastu, pohory (lyžáky jsou na nohou), spacák + károška (chybí rezervace postele), deskové hry pro nepřízeň počasí, lezení pro přízeň počasí, žrádlo na snídaně (který jinak stojej za vylyž a jsou malý), lavinová výbava, 35 l útočňák s nějakým tím nafukovacím pytlem. Čímž nezpochybňuju, že když si člověk ten kterej výdobytek odepře, tak se do tý pětatřicítky spakuje. Ale co si odepřít, že?
honza10:45:40 11.10.2013
odpovědět 
         Re: veliký batoh na zimu.
teda jestli to chápu jako vybavení na zimní tatry, tak i bez jídla a pouhou 1 flaškou jsem měl na čtyřicítce dost věcí navázaných navrchu. A medvídka na spaní si fakt neberu. na převlečení 1 triko, dvoje spoďáry, čtvery fusekle. Jak to děláš? Ledaže se nebojíš a nebereš tolik matroše?
11:38:53 11.10.2013
odpovědět 
          Re: veliký batoh na zimu.
Tak co si budem povídat, kdo má Deuter Guide 35, tak ten do zimních hor lana, sedák, mačky, cepíny, věci na zajištění a podobný blbosti nepotřebuje.

Spacák a karimatku nepotřebuješ, dáš si na noc nohy do batohu a sedneš si na vrchlík. Bez péřovky nějakou tu noc překlepeš, takže je zbytečná. Oblečení máš na sobě. V Tatrách laviny nepadaj, takže lavinovou výbavu bych nechal doma.
Takže co vlastně zbejvá, trochu jídla, ale já v zimě moc na hlad netrpím, takže bych to s ním nepřeháněl, vařič s ešusem a lžíci. Vodu si rozpustíš, teda pokud se ti nezdá vařič jako zbytečnost. Když už neberu spacák s karimatkou, tak bych mohl vzít aspoň lopatu na záhrab.

A když to tak počítám, tak v Guidovi ještě zbyde dost místa na lahvinku něčeho ostřejšího.
13:04:37 11.10.2013
odpovědět 
          Re: veliký batoh na zimu.
Pardon, nepřesně jsem to napsal, ty věci samozřejmě nejsou obsahem 35 l útočňáku, ale spolu s tím útočňákem obsahem 70 l (ale spíš tak 90 l) báglu, do kterýho Raškin neví, co ty lidi pakujou.
honza20:52:00 11.10.2013
odpovědět 
           Re: veliký batoh na zimu.
Když jsem byl silný a mladý, tak jsem dokázal několik dní na zádech nosit i více jak 30 kg, ale všechno to mi vlezlo do 55 l batohu. Třídenní přechod na lyžích s denním převýšením 1500m a výše s takovou zátěži nejde absolvovat, hlavně tedy sjezd :-) 20 kg musíš do třicetpětky sbalit, a když ne, tak to máš prostě špatně sbalené :-) Ale rozhodně nepopírám, že můžeš mít jiné zkušenosti a fígle :-)
Raskin12:09:25 22.10.2013
odpovědět 
            Re: veliký batoh na zimu.
Na přechod je samozřejmě potřeba málo věcí a lehkej bágl. Ale ne každej se zrovna chystá na přechod, žejo. Jsou akce, kdy ta bagáž nelze unýst ani na vlastním hřbetě. Každá akce vyžaduje jinej bágl a jsou akce, který zkrátka vyžadujou i ten velkej, byť nepopírám, že máš pravdu v tom, že jsou zas jiný akce, který vyžadujou ten malej.
honza12:27:53 22.10.2013
odpovědět 
        Re: veliký batoh na zimu.
Já mám 90 litrovej a mám ho vždy plný jen na víkend třeba.. A každej si může koupit co chce. Mě vůbec nezajímá co si o tom myslí kdokoliv, jedu si to svoje.
18:33:23 12.10.2013
odpovědět 
    Re: veliký batoh na zimu.
Proč taky ve stáří tahat kupy jídla narozdíl od mladších kámošů. S věkem se zhoršuje metabolismus a už to tak nespaluje, žejo.
No a když už 3. den hladově koukáš na večeřející kámoše, tak se kolikrát i nějakej ten "pitomec" s větším batohem smiluje.
13:13:22 11.10.2013
odpovědět 
 Re: veliký batoh na zimu.
Dopořučil bych Corazon nebo Lowe Alpine. Oba mají (u Lowe Alpine jen některé modely) jednoduchou konstrukci, která netrpí množstvím kapes a zipů. Oba jsou spolehlivé. Lowe Alpine má navíc doživotní záruku na výrobní vady.
06:52:28 11.10.2013
odpovědět 
  Re: veliký batoh na zimu.
Jen tak přihodím moje zkušenosti. Mám Deutera 35 a mam 60+10l nějakýho Mammuta z festáku, a pokud chci jít v zimně na přechod (3 dny) a to fakt jako jít pešky (sněžnice) a nespím na chatách, tak chtě nechtě potřebuju tu 60tku, se kterou sem mimochom hodně spokojen. Měl sem párkát chutě zbalit se do toho Guida, ale řešit pak to co nechat doma, co oželet, vařit, nevařit? Brát vodu na chatě, tudiž tu cestu planovat tak aby tam ty chaty byly... no to mě nebavilo. Navíc se vždycky našel někdo kdo snáma na nějakym tripu šel jen s 30kou a jejich strasti sou pak usměvný. Navíc přetěžovat maly batohy se nevyplácí (utrhaných poutek, rameních popruhu, rozjetých zipu atd. sem viděl až až). Jinak ten můj mamut je tenhle http://www.adventure21. com.sg/WEBSITE/pictures /july08/mmtArete_ 60_50.jpg (3 mezery) bohužel se už ale nevyrábí. Jinak si myslím, že pokud si najdeš nějakej batoh, bude ti sedět, a bude to Deuter nebo Mammut, tak tě nezklame. Jo a ještě stará americká armádní Alice mě taky nikdy nezklamala, ale ta už není "in" :D
19:16:57 12.10.2013
odpovědět 
   Re: veliký batoh na zimu.
Jasně, je fuk jestli je to Mammut nebo Deuter, hlavně musí být v zastoupení Hudy sport. Takže pokud by nevyhovoval ani jeden batoh, tak pak ještě připadá v úvahu BD.
21:10:10 12.10.2013
odpovědět 
    Re: veliký batoh na zimu.
Noo to sem uplně tak neřekl, ale asi i jo... Jako Deuter má jedno z nejlepších zpracování batohu z všech, kvalita tam je a zbochybňovat ji muže jen blb. Značka Mammut... mám od ní šedesátku a jedny lehky trekovy boty a ty věci vydrželi, držej a že je zrovna nešetřím. Ale třeba si stačí projít všechny "outdoor" prodejny a vyzkoušet, ošahat, atd. všechny batohy a uvidíš sám, kde ta kvalita opravdu je. Tím se nezástám nikterak sortimentu hudy ani prodejen hudy. Třeba na festáku, tam si to každej rok projdu a opravdu mě žádná jiná značka nepotešila (deuter tam teda neprodává), ale některý batohy sou prostě jak od větví.
red09:18:46 13.10.2013
odpovědět 
     Re: veliký batoh na zimu.
Tak já konkrétně mám s batohem Mammut Extrem 45 celkem blbou zkušenost a to hlavně s životností. Ale je možné, že pokud je batoh "neextrem", tak bude mít lepší kvalitu nebo, že už Mammut změnil toho konkrétního číňana a šije o něco líp.
Kažkopádně batohy Mammut v zahraničí nejsou na lezcích a turistech vidět. To taky o té vyhlášené kvalitě něco říká.
10:17:20 22.10.2013
odpovědět 
 Re: veliký batoh na zimu.
ja mam hodne dobre zkusenosti s Tatonkou. Leta uz pouzivam jednu 50ku (ktera je mimochodem podle me mnohem vetsi, dokazu do ni narvat snad skoro vsechno) a ja se nikdy k batohum nedokazala chovat moc setrne - a porad super drzi. Pak rozhodne Deuter dela skvele batohy - ale nesedi mi uplne jejich zadovy system - to si musis vyzkouset. Na delsi noseni to uz neni ono, na kratsi (nastupy pod skalu, na zimni hory do steny atd), mam taky neco jako guide - 35l, ale na treky si deutra neberu. Tatonka ma moc pohodlna zada.
feu21:10:54 12.10.2013
odpovědět 
  Re: veliký batoh na zimu.
Ja mám Milleta Odyssee 60+10. Když jsem batoh sháněl, tak jsem zkoušel tenhle a pak nějaké od Deutera, ty byly pevnější, tužší, včetně popruhů a to mi moc nesedlo. Popruhy od Milleta lépe padly a netlačí, naprostá spokojenost. Ale to bude individuální, takže asi hlavně obrazit pár krámů a ten bágl zkusit na zádech ZATÍŽENEJ - já si do nich v krámě při zkoušení půjčil tři lana.
zdes09:21:38 22.10.2013
odpovědět 
   Re: veliký batoh na zimu.
Když jsme u těch Milletů, mám Expedition 65+20 a zatim se tváří dobře. Když počítám spacák, vaření, 2 tatranky na den, lopatu, péřovku a flašku rumu, tak se to vejde akorát. Mít na zimní přechod batůžek 35 litrů ověšenej zvenku jak sušák na prádlo je výborná věc hlavně při dešti se sněhem :-D
10:01:41 22.10.2013
odpovědět 
 Re: veliký batoh na zimu.
Beghause Extreme Expedition 80 (light). Ma vepinaci lodni vak (nikdy nepromokne). Vyborny velky batoh na expedice a valeni ve snehu :-)
jan13:38:07 22.10.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi