Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
ZŠ Chřibská - Chřibská
Dap Sport - Hradec Králové
DDM Sova Cheb - Cheb

Prodejny
Green sport - Brno
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 rukavice na drytool10.10.2013
Zdar. Dejte nekdo tip na dobre rukavice na drytool.
 Re: rukavice na drytool10.10.2013
Tilak Ice.
 Re: rukavice na drytool10.10.2013
Záleží co od nich očekáváš a kde polezeš, při jakých teplotách a tak. Lucka H. třeba leze v nějakých
 Re: rukavice na drytool10.10.2013
Na drytool sou supr ty golfovky, jak ti raděj vejš... ušetříš tim hodně sil, když ti cepíny nekloužo

 lano09.10.2013
Ahoj, chci si koupit nové lano 80m okolo 9,5 - 10mm a narazil jsem na Velocity od Sterling Rope v akci za 3990,- Máte někdo tohle lano? Jaké jsou s ním zkušenosti? Díky.
 Re: lano09.10.2013
Přesně tohle lano jsem měl a nebylo špatné, subjektivně se mi ale lépe pracuje s Tendonem.
 Re: lano11.10.2013
Mám super zkušenost s lanem Beal Stinger Dry Cover. Je tenký a lehký, ale i když ho nešetřím (jsem t

 veliký batoh na zimu.09.10.2013
Chci si pořídit nějaký pořádný batoh na zimu. nějaké zimní alpy a vícedenní přechody. litráž tak kolem 65. máte nejen nějakého favorita? Co říkáte na oprey? Dík
 Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Na skialpy jedině malej batoh a nocovat na chatách, jinak to není zábava. Maximálně batoh 45 litrů j
  Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Přesně tak. Velký batoh je tak dobrý jen na cestování vlakem. Do hor absolutně nepouživatelný. Co by
   Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Sdílím stejný názor. Ve 20 letech jsem měl 65l Gemmu, ve 30 letech 40l lehký batoh, po čtyřicítce je
    Re: veliký batoh na zimu.09.10.2013
Přesně,Deuter 35 litrů.I na týden vystačí v pohodě..ale se spaním na chatách :-)
     Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Copak ty v zimě nosíš v batohu stan?
      Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Já třeba stan nosím. Ne všude jsou chaty, že...
       Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Lopata je lehčí než stan a musíš ji táhnout tak jako tak.
      Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Petr na začátku nepsal nic ani o skialpech, ani o spaní na chatách, ale "jen" o přechodech
       Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Nojo, já už jsem nadrženej na sníh a jak vidím slovo zima a sníh tak už myslím na skialpy. Kup co ti
      Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Samozřejmě že ne, noc nejraději trávím v sedě na batohu (ideálně na Deuter Guide libovolné velikosti
     Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Rada někoho, kdo je zmasírovanej marketingem Hudysportu.
Kamarád má na lezení taky Guide 35 a
      Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
ehm, mícháme několik věcí dohromady.
od vícedenního přechodu od chaty k chatě, kde stačí klí
       Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
zátrolená bezdráta. no tak mi jednou smažte, pažálsta.
       Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Ale ano, také mám několik batohů a vybírám podle činnosti. Ovšem nikdy, ani s lanem, vařením a spacá
        Re: veliký batoh na zimu.10.10.2013
Skoro 4 týdny na Pamíru se vším všudy 65 l a 22 kg max. ani o litra kilo víc.
         Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
A na Pamíru jsi strávil leden nebo únor? A byl jsi v kopcích nebo někde dole ubytovanej u lidí?
          Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Pik Lenina a batoh to byl MILLET Nanda 65. Spacák, stan,oblečení a jidlo. Jsem ale minimalista. Pou
           Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Prehlédl jsem ten měsíc. Byl jsem tam v létě ale péřovka a jedny jegrovky navíc by se tam ještě vkli
        Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Mno, např. několik lahví chlastu, pohory (lyžáky jsou na nohou), spacák + károška (chybí rezervace p
         Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
teda jestli to chápu jako vybavení na zimní tatry, tak i bez jídla a pouhou 1 flaškou jsem měl na čt
          Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Tak co si budem povídat, kdo má Deuter Guide 35, tak ten do zimních hor lana, sedák, mačky, cepíny,
          Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Pardon, nepřesně jsem to napsal, ty věci samozřejmě nejsou obsahem 35 l útočňáku, ale spolu s tím út
           Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Když jsem byl silný a mladý, tak jsem dokázal několik dní na zádech nosit i více jak 30 kg, ale všec
            Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Na přechod je samozřejmě potřeba málo věcí a lehkej bágl. Ale ne každej se zrovna chystá na přechod,
        Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
Já mám 90 litrovej a mám ho vždy plný jen na víkend třeba.. A každej si může koupit co chce. Mě vůbe
    Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Proč taky ve stáří tahat kupy jídla narozdíl od mladších kámošů. S věkem se zhoršuje metabolismus a
 Re: veliký batoh na zimu.11.10.2013
Dopořučil bych Corazon nebo Lowe Alpine. Oba mají (u Lowe Alpine jen některé modely) jednoduchou kon
  Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
Jen tak přihodím moje zkušenosti. Mám Deutera 35 a mam 60+10l nějakýho Mammuta z festáku, a pokud ch
   Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
Jasně, je fuk jestli je to Mammut nebo Deuter, hlavně musí být v zastoupení Hudy sport. Takže pokud
    Re: veliký batoh na zimu.13.10.2013
Noo to sem uplně tak neřekl, ale asi i jo... Jako Deuter má jedno z nejlepších zpracování batohu z v
     Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Tak já konkrétně mám s batohem Mammut Extrem 45 celkem blbou zkušenost a to hlavně s životností. Ale
 Re: veliký batoh na zimu.12.10.2013
ja mam hodne dobre zkusenosti s Tatonkou. Leta uz pouzivam jednu 50ku (ktera je mimochodem podle me
  Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Ja mám Milleta Odyssee 60+10. Když jsem batoh sháněl, tak jsem zkoušel tenhle a pak nějaké od Deuter
   Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Když jsme u těch Milletů, mám Expedition 65+20 a zatim se tváří dobře. Když počítám spacák, vaření,
 Re: veliký batoh na zimu.22.10.2013
Beghause Extreme Expedition 80 (light). Ma vepinaci lodni vak (nikdy nepromokne). Vyborny velky bato

 Tipy na Arco09.10.2013
Ahoj,dali byste mi tipy, kam se podívat za pěkným lezením kolem Arca? Myslím tím, ty „nové“ oblasti. Ta klasická místa znám. Obtížnost bych rád kolem 7a - 7c. Moc dík.
 Re: Tipy na Arco10.10.2013
Coltura, Val d'Algone - oboji super
  Re: Tipy na Arco17.10.2013
Moc děkuji...Pokud by ještě někoho něco napadlo...Budu samozřejmě jedině rád.Pěkný den :-)
   Re: Tipy na Arco17.10.2013
 Grosglockner09.10.2013
Ahoj,
mate nekdo zkusenost s podminkami na Glockneru koncem rijna? Je mozne v takrka zimnich podminkach ktere tam budou panovat vystoupit na vrchol? At uz normalkou nebo studlegratem?
 Re: Grosglockner09.10.2013
Obojím jo, ale Stüdlgrat může bejt ozajstnej alpinismus a prasecký hrabání v prašanu na plotnách v z
  Re: Grosglockner09.10.2013
Chapu, rozumim.
   Re: Grosglockner09.10.2013
Ahoj, plánujeme normálku na Grossglockner kolem 27.10. Tak se tam možná uvidíme. Nezjišťoval jsi náh
 Re: Grosglockner09.10.2013
Muze to byt uz na lyze, ale taky nemusi. Vesmes v tomto obdobi byvaji podminky naprd. Neni to ani le
  Re: Grosglockner09.10.2013
zítra přechází nad Alpami velmi silná! fronta,takže se připravte už na zimní podmínky s půl metrem s
 Re: Grosglockner09.10.2013
Byli jsme tam touhle dobou pred par lety. Studlgrad. Nastup v tunach prasanu, lezeni uz slo. Meli js
  Re: Grosglockner10.10.2013
Ahoj, dekuji vsem za informace.Frontu s vyraznym snezenim vedu v patrnosti. uvidime jake budou teplo
   Re: Grosglockner10.10.2013
je tam kasicka
    Re: Grosglockner10.10.2013
Fajn, diky za info. Kolik byva obvykla suma za noc a osobu? Pro vsechny mozne podezrivace a skarohli
     Re: Grosglockner10.10.2013
Vetsinou do 10 E.
      Re: Grosglockner10.10.2013
Diky za info.
       Re: Grosglockner11.10.2013
Myslim že 6 E (+ otop?). Na normálku bych bral lyže. Pokud by byla špatná lavinová situace, je možný

 Vápenec08.10.2013
Zdravím, prosím Vás, jak dlouho schne vápenec (Vápencové skály). Díky za dobré odpovědi.
 Re: Vápenec08.10.2013
jak kde, když to není proteklý zespod, ale jen od deště, tak rychle.. zvlášť když trošku foukne

 Vklíněnce/frendy08.10.2013
Zdravím, plánuji obohatit svou výbavu o sadu vklíněnců a cca tři frendy. Prosím o radu s výběrem, případně o osobní zkušenosti s níže zmíněným materiálem. U vklíněnců mám dva favority, BD stopper set clasic a DMM alloy offset. U frendů jsem se chtěl zepta
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Axely jsou dost povedený, myslim, že hlavní rozdíl je ten, že BD je takovej nějakej řemeslně hezčí.
  Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Camalot vs. Axel je rozdíl v rozsahu ve prospěch BD (řádově v mm). Omega Pacific je cenově ještě o d
   Re: Vklíněnce/frendy11.10.2013
DMM je materiálově i zpracováním o dost výš než Kouba.
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Mám od DMM sadu Wallnut... Super zpracování, není co řešit. Takže jakékoliv vklíněnce od DMM budou v
  Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Mám Rock Empire Vector a jiný bych nekoupil, fakt paráda. Můj názor. Měj se a dobře vyber.
  Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Jednoznačně offset, mnohem líp se zakládaj a jen tak nevyzvoní (teda aspoň mě). Kouba je dělá úplně
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
ahoj. po skúšaní rôznych značiek som tiež skončil pri výrobkoch DMM či už čoky alebo friendy (dragon
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
třeba pomůže tahle recenze:
 Re: Vklíněnce/frendy08.10.2013
Vklíněnce doporučuji zkombinovat dvě sady od různých výrobců. Jednak eliminuješ odskoky velikostí a
 Re: Vklíněnce/frendy09.10.2013
 Re: Vklíněnce/frendy09.10.2013
u vklinencu bych se zameril na tvrdost oceloveho lanka, obecne cim je mekci tim lip se zaklada a hur
 Re: Vklíněnce/frendy11.10.2013
Kdysi jsem si koupil DMM friendy. Koupil jsem je v zahraničí, ne snad kvůli ceně, ale protože jsem s

 útočňák z lídla -reklamní sdělení-08.10.2013
Zdar, pokud by snad náhodou někdo sháněl bágl útočňák, tak informuju, že aktuálně maj v lídlech 30 l lehoučký bágly zn. Ádr system za necelý čtyři kila. Odvětraný záda, poutka na motyky, postranní popruhy na připnutí lyží jsou na přezky. Pláštěnka. Kvalit
 Re: útočňák z lídla -reklamní sdělení-08.10.2013
Jo ještě - ty spodní boční poutka se daj použít na matroš.

 Cesty za Španělskou botou07.10.2013
Neznáte někdo nové cesty za Španělskou botou, nutno tam vylézt po žlutém laně. Lezli jsme tam prostřední, čtyři jištění na hraně na levou ruku, poté dva delší odlezy a dostaneš se na hranu na pravou ruku přes dvě jištění a poté delší odlez ke slanáku. 50m
 Re: Cesty za Španělskou botou07.10.2013
Švédský stůl, Střepy znamenají štěstí. Jsou obě v databázi Lezce.

 nahradni díl macky07.10.2013
ahoj prosim poradte mi prosím, zhanim nove rychlo upinaky automatika na mačky, diky moc
 Re: nahradni díl macky08.10.2013
V Raveltiku to prodávali, ale posílali mi jej poštou, možná zastavit se přímo ve fabrice?
 Re: nahradni díl macky08.10.2013
Přední i zadní rychloupínáky dělá samostatně i Camp - v ČR poptávej u totaloutdoor.cz

1   ...   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   501   502   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 veliký batoh na zimu.
Chci si pořídit nějaký pořádný batoh na zimu. nějaké zimní alpy a vícedenní přechody. litráž tak kolem 65. máte nejen nějakého favorita? Co říkáte na oprey? Dík
petr k.10:28:08 09.10.2013
odpovědět 
 Re: veliký batoh na zimu.
Na skialpy jedině malej batoh a nocovat na chatách, jinak to není zábava. Maximálně batoh 45 litrů jinak se nadá kloudně lyžovat.
Kulasek17:48:38 09.10.2013
odpovědět 
  Re: veliký batoh na zimu.
Přesně tak. Velký batoh je tak dobrý jen na cestování vlakem. Do hor absolutně nepouživatelný. Co by si tam všechno chtěl mít v 65 litrovym báglu?...
Tom21:05:05 09.10.2013
odpovědět 
   Re: veliký batoh na zimu.
Sdílím stejný názor. Ve 20 letech jsem měl 65l Gemmu, ve 30 letech 40l lehký batoh, po čtyřicítce jezdím na víkendové skialpy s 35l Deuter Guide, vejde si mi tam i spacák, ale je pravda, že na rozdíl od mladších kámošů netahám hory jídla, konzervy už vůbec ne :-) Čím větší batoh, tím více cypovin tam člověk nabalí :-) Více než 45l není potřeba ani na týden na zimní tatry s kompletní horolezeckou výbavou! Raději jednoduchý batoh bez zbytečného nastavování, prostě ti musí padnout tak, jak je. Hore zdar :-)
Raskin21:22:35 09.10.2013
odpovědět 
    Re: veliký batoh na zimu.
Přesně,Deuter 35 litrů.I na týden vystačí v pohodě..ale se spaním na chatách :-)
Evik21:40:48 09.10.2013
odpovědět 
     Re: veliký batoh na zimu.
Copak ty v zimě nosíš v batohu stan?
Raskin07:24:02 10.10.2013
odpovědět 
      Re: veliký batoh na zimu.
Já třeba stan nosím. Ne všude jsou chaty, že...
Aleš10:06:08 10.10.2013
odpovědět 
       Re: veliký batoh na zimu.
Lopata je lehčí než stan a musíš ji táhnout tak jako tak.
honza10:32:17 11.10.2013
odpovědět 
      Re: veliký batoh na zimu.
Petr na začátku nepsal nic ani o skialpech, ani o spaní na chatách, ale "jen" o přechodech. Nejspíš teda nechce ani radu neber stan, spi v peřině u chataře a třeba chce nadále chodit na sněžnicích.

Já bych poradil kdysi slovenský Treksport, ale "vylepšili" konstrukci a dneska neznám jediného člověka, co by si Treksport koupil. Vezmi ten batoh, co ti sedí na zádech. Vykašli se na všechny zapuštěné kapsy z boku. Jen to rozhodí stabilitu báglu a pokud se něco nevejde, navázat to můžeš navrch svými smyčkami vždycky.
10:13:51 10.10.2013
odpovědět 
       Re: veliký batoh na zimu.
Nojo, já už jsem nadrženej na sníh a jak vidím slovo zima a sníh tak už myslím na skialpy. Kup co ti sedí a na co máš prachy. Jám mám několik velikostí batohů od Deuteru a za 10 let nošení spokojenost.
Kulasek19:55:46 10.10.2013
odpovědět 
      Re: veliký batoh na zimu.
Samozřejmě že ne, noc nejraději trávím v sedě na batohu (ideálně na Deuter Guide libovolné velikosti) a když mi zbejvá ještě trochu sil, tak si sednu do závětří.
13:08:16 11.10.2013
odpovědět 
     Re: veliký batoh na zimu.
Rada někoho, kdo je zmasírovanej marketingem Hudysportu.
Kamarád má na lezení taky Guide 35 a skončilo to tím, že buď lano nese na břiše v druhým batohu (to je nejčastější) nebo pak je batoh ověšenej lanem zvenku. To je sice cool pro chození po Praze, ale pokud by si koupil větší batoh, tak má pohodlnější zádový systém a nemusel by bejt ověšenej jako vánoční stromeček.
A pro zimní turistiku mi batoh 35 litrovej batoh přijde ještě víc směšnej než pro lezení.

Guide 35 je vhodnej pro vícedélkové lezení ve stěně, skialpinismus, ferraty, ale to je tak všechno a nezmění to ani nový katalog Hudysportu.
17:10:31 10.10.2013
odpovědět 
      Re: veliký batoh na zimu.
ehm, mícháme několik věcí dohromady.
od vícedenního přechodu od chaty k chatě, kde stačí klíště a v něm pertexka, náhradní fusekle a trenýrky, dvě tatranky, tejpa, kudla a flaška na vodu, přes totéž v zimě (s lyžema), kde těch třicet-pětatřicet plusmínus odpovídá, po totéž s lanem (kde to chce nějaký ten litránek navrch nebo chodit jak bezdomovec se sběrem), po trempárnu se stanem, karimatkou, žrádlem na tejden (či víc tejdnů někde dál vod supermarketu), vařením (včetně paliva), notabene s lezením, v extrémním případě nějaký fidžeraldo v grónsku či podobné mrazírně, kde přibudou sáňky. to, že většina extrémních expedic s ukrutnou sviní se odehrává pár hodin od civilizace s vobesíráním chalup je samozřejmě věc jiná. dotaz zněl na velkej batoh. doporučil bych třeba jardu dernera (jeho batohy jsou těžké, neohrabané a nezničitelné), ale jestlipak ještě šije? nebo holt vybrat cokoli co sedí na hřbetě, se zřetelem na co nejjednodušší konstrukci a absenci zipů (kupříkladu taková vyhřezlá spodní komora frikulínského batohu nabaleného až hanba je na svahu v mrazudeštivánici mimořádným potěšením)
Lukas B.18:53:02 10.10.2013
odpovědět 
       Re: veliký batoh na zimu.
zátrolená bezdráta. no tak mi jednou smažte, pažálsta.
Lukas B.18:54:02 10.10.2013
odpovědět 
       Re: veliký batoh na zimu.
Ale ano, také mám několik batohů a vybírám podle činnosti. Ovšem nikdy, ani s lanem, vařením a spacákem a týdenní výbavou na zimu (bože dnes bych to už ani neunesl :-) jsem nepotřeboval větší než 50l + nádstavec (nevím kolik má, snad 10l). A na vyvěšování věcí na batohu jsem docela alergický. Když vidím "mladé", jak si kupují 70-80l krysy, tak si říkám, co tam asi tak dávají :-) Hore zdar
Raskin21:20:08 10.10.2013
odpovědět 
        Re: veliký batoh na zimu.
Skoro 4 týdny na Pamíru se vším všudy 65 l a 22 kg max. ani o litra kilo víc.
Aldo22:08:57 10.10.2013
odpovědět 
         Re: veliký batoh na zimu.
A na Pamíru jsi strávil leden nebo únor? A byl jsi v kopcích nebo někde dole ubytovanej u lidí?
13:10:19 11.10.2013
odpovědět 
          Re: veliký batoh na zimu.
Pik Lenina a batoh to byl MILLET Nanda 65. Spacák, stan,oblečení a jidlo. Jsem ale minimalista. Pouze velké pohory a sandále, mezi tím nic. Kvalitní péřový spacák s velkou kompresi. Instantní dehydrovaná strava, zbytek za peníze v hospodách. Prostě účel světí prostředky a na zádech mít co nejmíň. Tož asi tak.
Aldo13:40:38 11.10.2013
odpovědět 
           Re: veliký batoh na zimu.
Prehlédl jsem ten měsíc. Byl jsem tam v létě ale péřovka a jedny jegrovky navíc by se tam ještě vklidu vešly. V zimě máš o to více věcí na sobě, tím pádem méně v batohu. Je to přímá úměra.
Aldo18:29:32 11.10.2013
odpovědět 
        Re: veliký batoh na zimu.
Mno, např. několik lahví chlastu, pohory (lyžáky jsou na nohou), spacák + károška (chybí rezervace postele), deskové hry pro nepřízeň počasí, lezení pro přízeň počasí, žrádlo na snídaně (který jinak stojej za vylyž a jsou malý), lavinová výbava, 35 l útočňák s nějakým tím nafukovacím pytlem. Čímž nezpochybňuju, že když si člověk ten kterej výdobytek odepře, tak se do tý pětatřicítky spakuje. Ale co si odepřít, že?
honza10:45:40 11.10.2013
odpovědět 
         Re: veliký batoh na zimu.
teda jestli to chápu jako vybavení na zimní tatry, tak i bez jídla a pouhou 1 flaškou jsem měl na čtyřicítce dost věcí navázaných navrchu. A medvídka na spaní si fakt neberu. na převlečení 1 triko, dvoje spoďáry, čtvery fusekle. Jak to děláš? Ledaže se nebojíš a nebereš tolik matroše?
11:38:53 11.10.2013
odpovědět 
          Re: veliký batoh na zimu.
Tak co si budem povídat, kdo má Deuter Guide 35, tak ten do zimních hor lana, sedák, mačky, cepíny, věci na zajištění a podobný blbosti nepotřebuje.

Spacák a karimatku nepotřebuješ, dáš si na noc nohy do batohu a sedneš si na vrchlík. Bez péřovky nějakou tu noc překlepeš, takže je zbytečná. Oblečení máš na sobě. V Tatrách laviny nepadaj, takže lavinovou výbavu bych nechal doma.
Takže co vlastně zbejvá, trochu jídla, ale já v zimě moc na hlad netrpím, takže bych to s ním nepřeháněl, vařič s ešusem a lžíci. Vodu si rozpustíš, teda pokud se ti nezdá vařič jako zbytečnost. Když už neberu spacák s karimatkou, tak bych mohl vzít aspoň lopatu na záhrab.

A když to tak počítám, tak v Guidovi ještě zbyde dost místa na lahvinku něčeho ostřejšího.
13:04:37 11.10.2013
odpovědět 
          Re: veliký batoh na zimu.
Pardon, nepřesně jsem to napsal, ty věci samozřejmě nejsou obsahem 35 l útočňáku, ale spolu s tím útočňákem obsahem 70 l (ale spíš tak 90 l) báglu, do kterýho Raškin neví, co ty lidi pakujou.
honza20:52:00 11.10.2013
odpovědět 
           Re: veliký batoh na zimu.
Když jsem byl silný a mladý, tak jsem dokázal několik dní na zádech nosit i více jak 30 kg, ale všechno to mi vlezlo do 55 l batohu. Třídenní přechod na lyžích s denním převýšením 1500m a výše s takovou zátěži nejde absolvovat, hlavně tedy sjezd :-) 20 kg musíš do třicetpětky sbalit, a když ne, tak to máš prostě špatně sbalené :-) Ale rozhodně nepopírám, že můžeš mít jiné zkušenosti a fígle :-)
Raskin12:09:25 22.10.2013
odpovědět 
            Re: veliký batoh na zimu.
Na přechod je samozřejmě potřeba málo věcí a lehkej bágl. Ale ne každej se zrovna chystá na přechod, žejo. Jsou akce, kdy ta bagáž nelze unýst ani na vlastním hřbetě. Každá akce vyžaduje jinej bágl a jsou akce, který zkrátka vyžadujou i ten velkej, byť nepopírám, že máš pravdu v tom, že jsou zas jiný akce, který vyžadujou ten malej.
honza12:27:53 22.10.2013
odpovědět 
        Re: veliký batoh na zimu.
Já mám 90 litrovej a mám ho vždy plný jen na víkend třeba.. A každej si může koupit co chce. Mě vůbec nezajímá co si o tom myslí kdokoliv, jedu si to svoje.
18:33:23 12.10.2013
odpovědět 
    Re: veliký batoh na zimu.
Proč taky ve stáří tahat kupy jídla narozdíl od mladších kámošů. S věkem se zhoršuje metabolismus a už to tak nespaluje, žejo.
No a když už 3. den hladově koukáš na večeřející kámoše, tak se kolikrát i nějakej ten "pitomec" s větším batohem smiluje.
13:13:22 11.10.2013
odpovědět 
 Re: veliký batoh na zimu.
Dopořučil bych Corazon nebo Lowe Alpine. Oba mají (u Lowe Alpine jen některé modely) jednoduchou konstrukci, která netrpí množstvím kapes a zipů. Oba jsou spolehlivé. Lowe Alpine má navíc doživotní záruku na výrobní vady.
06:52:28 11.10.2013
odpovědět 
  Re: veliký batoh na zimu.
Jen tak přihodím moje zkušenosti. Mám Deutera 35 a mam 60+10l nějakýho Mammuta z festáku, a pokud chci jít v zimně na přechod (3 dny) a to fakt jako jít pešky (sněžnice) a nespím na chatách, tak chtě nechtě potřebuju tu 60tku, se kterou sem mimochom hodně spokojen. Měl sem párkát chutě zbalit se do toho Guida, ale řešit pak to co nechat doma, co oželet, vařit, nevařit? Brát vodu na chatě, tudiž tu cestu planovat tak aby tam ty chaty byly... no to mě nebavilo. Navíc se vždycky našel někdo kdo snáma na nějakym tripu šel jen s 30kou a jejich strasti sou pak usměvný. Navíc přetěžovat maly batohy se nevyplácí (utrhaných poutek, rameních popruhu, rozjetých zipu atd. sem viděl až až). Jinak ten můj mamut je tenhle http://www.adventure21. com.sg/WEBSITE/pictures /july08/mmtArete_ 60_50.jpg (3 mezery) bohužel se už ale nevyrábí. Jinak si myslím, že pokud si najdeš nějakej batoh, bude ti sedět, a bude to Deuter nebo Mammut, tak tě nezklame. Jo a ještě stará americká armádní Alice mě taky nikdy nezklamala, ale ta už není "in" :D
19:16:57 12.10.2013
odpovědět 
   Re: veliký batoh na zimu.
Jasně, je fuk jestli je to Mammut nebo Deuter, hlavně musí být v zastoupení Hudy sport. Takže pokud by nevyhovoval ani jeden batoh, tak pak ještě připadá v úvahu BD.
21:10:10 12.10.2013
odpovědět 
    Re: veliký batoh na zimu.
Noo to sem uplně tak neřekl, ale asi i jo... Jako Deuter má jedno z nejlepších zpracování batohu z všech, kvalita tam je a zbochybňovat ji muže jen blb. Značka Mammut... mám od ní šedesátku a jedny lehky trekovy boty a ty věci vydrželi, držej a že je zrovna nešetřím. Ale třeba si stačí projít všechny "outdoor" prodejny a vyzkoušet, ošahat, atd. všechny batohy a uvidíš sám, kde ta kvalita opravdu je. Tím se nezástám nikterak sortimentu hudy ani prodejen hudy. Třeba na festáku, tam si to každej rok projdu a opravdu mě žádná jiná značka nepotešila (deuter tam teda neprodává), ale některý batohy sou prostě jak od větví.
red09:18:46 13.10.2013
odpovědět 
     Re: veliký batoh na zimu.
Tak já konkrétně mám s batohem Mammut Extrem 45 celkem blbou zkušenost a to hlavně s životností. Ale je možné, že pokud je batoh "neextrem", tak bude mít lepší kvalitu nebo, že už Mammut změnil toho konkrétního číňana a šije o něco líp.
Kažkopádně batohy Mammut v zahraničí nejsou na lezcích a turistech vidět. To taky o té vyhlášené kvalitě něco říká.
10:17:20 22.10.2013
odpovědět 
 Re: veliký batoh na zimu.
ja mam hodne dobre zkusenosti s Tatonkou. Leta uz pouzivam jednu 50ku (ktera je mimochodem podle me mnohem vetsi, dokazu do ni narvat snad skoro vsechno) a ja se nikdy k batohum nedokazala chovat moc setrne - a porad super drzi. Pak rozhodne Deuter dela skvele batohy - ale nesedi mi uplne jejich zadovy system - to si musis vyzkouset. Na delsi noseni to uz neni ono, na kratsi (nastupy pod skalu, na zimni hory do steny atd), mam taky neco jako guide - 35l, ale na treky si deutra neberu. Tatonka ma moc pohodlna zada.
feu21:10:54 12.10.2013
odpovědět 
  Re: veliký batoh na zimu.
Ja mám Milleta Odyssee 60+10. Když jsem batoh sháněl, tak jsem zkoušel tenhle a pak nějaké od Deutera, ty byly pevnější, tužší, včetně popruhů a to mi moc nesedlo. Popruhy od Milleta lépe padly a netlačí, naprostá spokojenost. Ale to bude individuální, takže asi hlavně obrazit pár krámů a ten bágl zkusit na zádech ZATÍŽENEJ - já si do nich v krámě při zkoušení půjčil tři lana.
zdes09:21:38 22.10.2013
odpovědět 
   Re: veliký batoh na zimu.
Když jsme u těch Milletů, mám Expedition 65+20 a zatim se tváří dobře. Když počítám spacák, vaření, 2 tatranky na den, lopatu, péřovku a flašku rumu, tak se to vejde akorát. Mít na zimní přechod batůžek 35 litrů ověšenej zvenku jak sušák na prádlo je výborná věc hlavně při dešti se sněhem :-D
10:01:41 22.10.2013
odpovědět 
 Re: veliký batoh na zimu.
Beghause Extreme Expedition 80 (light). Ma vepinaci lodni vak (nikdy nepromokne). Vyborny velky batoh na expedice a valeni ve snehu :-)
jan13:38:07 22.10.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi