Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231466 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Olberg lezecká stěna - Blansko
321 Boulder Club - Brno
Olympia - Brno - Modřice

Prodejny
Ksport - Třinec
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 foto dne18.10.2013
Tipuju tučnosilnoprstýho Oliváče v Talk is cheap v Myší díře. Jen ten Ala nějak z fotky vypadnul:(

 Lezecká inteligence17.10.2013
zdarec, sháním nějakou studijní literaturu na téma pohybový inteligence lezců, zda se dá nejen okoukat a získat praxí, ale i něco si o ní dopředu přečíst a inspirovat se. Je něco takovýho? Díky
 Re: Lezecká inteligence17.10.2013
Něco je v Tefelnerovi a dost toho bylo v starých Jamesácích, zkus jejich e-archiv. Zajímavý byl třeb

 Chcete na lezci články nebo ne?17.10.2013
Lidi, chcete tady články nebo ne?
Když tady 3 dny neni novej tak kdu kdo na diskusi brblá, že se tady .... děje...
Když se tady objeví článek, třeba o trekování v Nepálu tak je to zase málo lezecký a nepatří to sem, podobně jako o tom, že ty
 Re: Chcete na lezci články nebo ne?17.10.2013
Tak si predstav, chodime tu fakt i pro clanky, pro informace a taky podivat se na diskuze. Mne osobn
  Re: Chcete na lezci články nebo ne?17.10.2013
Ale jo, oboje je dobry .. Jak rikas..Hlavne ze neco je.
  Re: Chcete na lezci články nebo ne?17.10.2013
Aspoň nějaká úderná reakce :D

Mě jen naštvalo když vidim jak všichni brblaji že tady
 Re: Chcete na lezci články nebo ne?17.10.2013
Mně osobně chybí články typu:

  Re: Chcete na lezci články nebo ne?17.10.2013
Ahoj, já jsem pro každý článek. Ale co mě štve jak každý naváží do druhého. Někdo napíše slušný dota
   Re: Chcete na lezci články nebo ne?18.10.2013
Tak ty si vazne myslis, ze kdyz neco udelas / polezes nahy se spruzenou riti treba / nebo neco napis
    Re: Chcete na lezci články nebo ne?18.10.2013
Možná by nebylo špatný si znovu přečíst to co Michal psal a co mu vadí...
 Re: Chcete na lezci články nebo ne?17.10.2013
Těch pár komentářů stěžujících se na obsah příspěvků bych nebral moc vážně. Lezení je široký pojem.

 lyžařské začátky16.10.2013
Zdar, mám nějaký didaktický otázky - synovi jsou čtyři a má ambice postavit se na lyže. Chtěl bych, aby se na nich vyblbnul, aby je neměl spojený jenom se suchopárným drilem přívratu. Takže:

- máte zkušenost s tažením za běžkama na gumicuku
 Re: lyžařské začátky16.10.2013
Když mi byly 4,měla jsem srandovní lyže s medvídkem a řemínkama na normální boty a úplně mi to stači
  Re: lyžařské začátky16.10.2013
naprosto souhlasím, je sice moderní dělat ze všeho vědu, ale tak proč to dělat složitě, když to jde
  Re: lyžařské začátky17.10.2013
Srandovní lyže s medvídkem a řemínkama bez hran jsou na hovno a je imho to nejlepší způsob, jak dítě
   Re: lyžařské začátky17.10.2013
Me na ne tatka primontoval zelezny hrany :) Jinak je fakt, ze bez tech hran to je k nicemu....
   Re: lyžařské začátky17.10.2013
no,na mě to moc nezabralo:-)

ale vážně - pochopila jsem z toho,že se dítko teprve na
    Re: lyžařské začátky17.10.2013
Na mě to taky nezabralo, ale vzpomínám si, jak mě to sralo.
 Re: lyžařské začátky - jak to bylo u nás16.10.2013
Zdar, mám nějaký didaktický otázky - synovi jsou čtyři a má ambice postavit se na lyže. Chtěl bych,
  Re: lyžařské začátky - jak to bylo u nás17.10.2013
čau! z mého pohledu... souhlasím, že běžky blbost, je to pro děti příliš nestabilní.

  Re: lyžařské začátky - jak to bylo u nás17.10.2013
Tady jsem našel nějaké fotky s malými dětmi.

Třídenní přechod Krkonoše v květnu (5 l
 Re: lyžařské začátky17.10.2013
Ahoj, malou jsme tahali na gumicuku jakmile začala jezdit na sjezdovkách. Od 3 let. Ona sjezdovky,
 Re: lyžařské začátky17.10.2013
Základem je motivace. Nesmíš ji do lyžování nutit. To děcko musí chtít doopravdy jezdit a ne si zrov
  Re: lyžařské začátky17.10.2013
Gumicuk vůbec není na prd, nedám na něj dopustit, dítě, které jede na sjezdovkách můžu za sebou vézt
   Re: lyžařské začátky17.10.2013
Jinak jsme vděční mateřské školce, která každý rok pořádá týdenní lyžařský kurz (sjezdové lyžování),
 Re: lyžařské začátky17.10.2013
Pokud se na to podíváme odborně, tak ve 4 letech je vše co jsi napsal nejlepší cesta k psychickému b
  Re: lyžařské začátky18.10.2013
Nejsem (doufám) magor. To s tou vnější nohou nevysvětlíš ani některejm dospělejm. Syn už na lyžích s
   Re: lyžařské začátky18.10.2013
Divil by ses kolik takových magorů je. Minule jsem se byl podívat na nějaký okresní přebor mladších
 Re: lyžařské začátky17.10.2013
ahoj,
ve 4 letech běžky ne,ani skialpy. boty s medvidkem a lyže se řemínky taky ne,hrozně nes
  Re: lyžařské začátky17.10.2013
Nas kluk pres vsechno predvadeni na sjezdovce odmital jako uplne malej mit lyzovani predevsim spojen
 Re: lyžařské začátky17.10.2013
Ahoj!
Nejlepší je, když se naučí nejprve na sjezdovkách a pokud možno nejlépe v lyžařské škol
 Re: lyžařské začátky17.10.2013
jestli umis diteti vysvetlit jak na to, tak lyzarska skola neni potreba.

ja zacinal v
  Re: lyžařské začátky17.10.2013
A ja jsem zase pro bezky.
Dcera s nama jezdila ve voziku za kolo(v zime jsem upravil na lyze)
 Re: lyžařské začátky18.10.2013
Já bych čtyřleťákovi pořídila pořádné sjezdovky (klidně jeté, nebo půjčené) a vzala ho na nějakou ho
  Re: lyžařské začátky18.10.2013
Když jsme dceru ve 2-3 letech začali stavět lyže-kluzky-bačkoráky, tak jí to moc nešlo. Ve 4 letech
  Re: lyžařské začátky18.10.2013
Když jsme dceru ve 2-3 letech začali stavět lyže-kluzky-bačkoráky, tak jí to moc nešlo. Ve 4 letech
 Re: lyžařské začátky18.10.2013
Zijice ve Skandinavii,zda se mi fokus na sjezdovani na sjezdovce a skialpy pro deti zcela zbytecny.
  Re: lyžařské začátky18.10.2013
K přechodu běžky-sjezdovky:
Všichni kamarádi, kteří se nejdříve naučili na sjezdovkách a pozd
   Re: lyžařské začátky18.10.2013
Skol,
zajímavá diskuse. Taky už jsem na to myslel, starší kluk měl dva roky a přemejšlim jak
    Re: lyžařské začátky18.10.2013
Musím se opakovat, gumicuk zahazovat nebudu. Nedám na něj dopustit. Dítě, které jede na sjezdovkách
     Re: lyžařské začátky21.10.2013
Cuk do kopce asi ok, pokud to dítě baví. Cuk z kopce (kvůli kontrole a brždění) je špatnej, o tom se
   Re: lyžařské začátky18.10.2013
Já mám teda zkušenosti přesně opačné, pohyb na běžkách vás naučí rovnováze a citu pro lyže mnohem ví
 Re: lyžařské začátky19.10.2013
Ahoj,
doufám že už není diskuze moc v útrobách času...
ale když píšete o různých popru
  Re: lyžařské začátky20.10.2013
Začátky ve 3 letech na sjezdovce s vlekem pro děti, takové to hrubé lano, jedna sezóna. Jako učitel
  Re: lyžařské začátky20.10.2013
Rovnéé lyže néééééé! Ty je fakt už minulost. Tak se jenom naučí plužit, ale v době carvingového vykr
   Re: lyžařské začátky21.10.2013
Mám 3 letýho a 15 měsíčního syna. Jsem učitel lyžování s určitou profesionální praxí v učení malých
    Re: lyžařské začátky21.10.2013
Kupte dětem pořádné boty na běžky s plastovým kotníkem a mají to i na sjezdování. Když se navíc nauč
    Re: lyžařské začátky21.10.2013
Už je to pár let, ale slušné běžky + boty (hůlky jsme měli vlastní) pro děti cca 8-10 let jsme si p
     Re: lyžařské začátky21.10.2013
Ha, zajímavé téma. Taky jsem se učil na kandahárech s koženejma botama a co se pamatuju, dalo se na
      Re: lyžařské začátky22.10.2013
Něco takového (vázání na pohorky) dělá Hagan. Doporučuje to ale max. na lyže dlouhé 1,20 m, aby sis
      Re: lyžařské začátky23.10.2013
kožené telemarkové boty prodával Warmpeace na Jiřáku. Asi by to byli ochotni i dovézt. Přes net to s
 Re: lyžařské začátky21.10.2013
Ahoj, docela dost jsem toho dříve odučil a jsem autorem jednoho dítěte - tedy snad kompetentní k odp
  Re: lyžařské začátky21.10.2013
Jestli dítě nevykrojí oblouk kvůli příliš tvrdé lyži, je chyba ve výběru lyží :-)
   Re: lyžařské začátky22.10.2013
Když já nevím, já si fakt myslím, že metrová lyže ten oblouk fakt vykrojit ani nemůže...
    Re: lyžařské začátky23.10.2013
Proč by nemohla? Snowblady mají běžně nějakých osm metrů radius.
 Re: lyžařské začátky22.10.2013
Když mi byly 3 tatka měl začal učit lyžovat. Měl jsem zmíněné lyže s medvídkem a kožené boty na řemí
  Re: lyžařské začátky23.10.2013
Do kamene testat.Stejne jsem to řešil se třemi dětmi a bez problému.

 reepky a prusíky na ledovec15.10.2013
Ahoj všem, moje otázka pro znale zní: v jakém délkovém rozmezí si s sebou berete reepky a prusíky na ledovce? Zajímalo by mě to do budoucna, reálně jsem nenašel údaje o metodické délce, tak mě zajímá praxe. Díky za rozumné info a komentáře. Fajn den všem!
 Re: reepky a prusíky na ledovec15.10.2013
Stačí dva normální prusiky (jako na šplhání), lepší jsou tři a jeden z toho dlouhý dvoumetrový. A úp
  Re: reepky a prusíky na ledovec15.10.2013
Odkaz nefunguje, rád bych se podíval. díky
   Re: reepky a prusíky na ledovec16.10.2013
Aha, je potřeba dodat http :-)

  Re: reepky a prusíky na ledovec15.10.2013
tohle všechno vím a umím, jen mě zajímá to, jaké délky používají jiní..to je celé:)
   Re: reepky a prusíky na ledovec16.10.2013
Nezbytné minimum:
2 x 1.5 m 6 mm.
1 x 3 m 6 mm.
1 x sešitá plochá smice 120 cm.
 Re: reepky a prusíky na ledovec16.10.2013
Aby se ti šplhalo dobře a neměl jsi problém ve většině situací které můžou nastat je ideál:
2
 Re: reepky a prusíky na ledovec16.10.2013
Osobně beru jak už je psáno: 2x1,5m a 1x3m plus nějakou sešitou smyci plus samozrejme karabiny ;-)

 koupě batohu15.10.2013
Ahoj chtěl bych poradit s batohem na vícedení tůry, máte někdo zkušenosti se značkou Ferrino? Doporučily by jste mi batoh Ferrino TRANSALP 75 modrý. Díky za radu

tady posílám odkaz:
 Re: koupě batohu16.10.2013
Ne! Modrý určitě ne! ... Hlavně vyzkoušej s nějakým závažím. Každý má ten chrbát trošku jinačí a bat
  Re: koupě batohu16.10.2013
Já zase Deuter nedoporučuju. Batohy jsou to sice dobré ale materiálově, konstrukčně a designově hodn
   Re: koupě batohu16.10.2013
V odkazu píšou že ten batoh má záda síťovinu. Tento typ obecně mi přijde poměrně nešikovný a náchyln
    Re: koupě batohu16.10.2013
od ferrina bych nekoupil ani plastovou lzici k esusu. batohy z rady highLab jsou uz sice provedenim
     Re: koupě batohu17.10.2013
Ferrino highlab je stejne osvedcena znacka jako Osprey, Boll, aj. Jednu dobu opravdu patrily ke spic
 Re: koupě batohu18.10.2013
Pěknej je Millet expe 65+20

 Čelovka pro práci v horších podmínkách13.10.2013
Ahoj ve spolek! Potřeboval bych poradit s výběrem čelovky! Moje hlavní požadavky jsou velká výdrž baterie v mrazu, voděodolnost (celou pracovní dobu v dešti) a co největší dosvit.. Kvůli váze pravděpodobně battery-pack umístěný extra, ne na zátylku.. Mám
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách13.10.2013
Mám Icon koupenýho před pár lety. Nechal jsem se zlákat papírovou svítivostí, režimy svícení, indika
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
přesně, já byl s čelovkou BD (kupoval jsem jí za světa samozřejmě) taky zklamaný. Kamarád s Led Lens
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Zebralight.com
H602w pro rozptýlený osvit blízkého okolí
H600w Mk II pro univerzální p
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
tak sem se díval na ty zebry a docela mě to zaujalo, jen ty "nestadardní" baterie ... to n
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách15.10.2013
možná se budeš divit, ale díky pokrokovým elektrokuřákům už jsou nebo budou tyhle mršky ke koupi na
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
nezná člověka, co by na BD čelovky nenadával
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Já mám BD SPOT dva roky a mximální spokojenost. Indikace baterky funguje dobře, dosvit podle mě také
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Ja mam a nenadavam. Ba naopak.
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
praxe ovšem ukazuje, že je užitečnější řídit se názory lidí, kteří si na daný produkt stěžují.
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Hoj, ja pouzivam SPOTa od BD druhym rokem a max.spokojenost...nicmene si nejsem jistej ze splnuje po
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
No jak tak koukám, tak ač nesplňuje tak se vrhnu cestou kompromisu do Led Lensera H7
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Na práci v horších podmínkách je Led Lenser H7 vhodná asi nejméně ze všech jmenovaných. Proč se ti n
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Pixa by byla dobrá, akorát potřebuju co nejdelší dosvit a když si vždycky trochu uberu z reklamních
    Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách15.10.2013
Led Lenser H7 je dobrá čelovka, ale nejsem si jistý s tím tvým: pro horší podmínky. H7 je konstrukčn
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Zdar! já používám v práci Fenix HL21. mám ji třetím rokem a jsem spokojen. chtěl jsem lehkou, voděod
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
sorry, podpis
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
Hromada jeskyňářů používá čelovky FENIX jelikož jsou velmi spolehlivé
  Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách14.10.2013
bomba! tahle jednobaterková se mi uplně nelíbí, ale tak HP25, kterou mají uvedenou jako novinku.. ta
   Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách15.10.2013
K té novince - to hledáš čelovku do horších podmínek a půjdeš do novinky, která je nevyzkoušené, nep
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách15.10.2013
Iconu od BD mám (je to ještě předchozí model) čtvrtý rok a nestěžuju si. Od loňska používám ještě BD
 Re: Čelovka pro práci v horších podmínkách16.10.2013
Mám Tebou poptávanou současnou BD Icon Polar od ledna 2013. Skialpy po práci večer, noční slaňování,

 Boty SNOW ARCTIC12.10.2013
Dobrý den,
prosím Vás, nemáte někdo zkušenost s těmito boty?
Popřípadě jestli by na ně šly nějaké mačky? Díky moc za odpovědi. Zde je odkaz na boty
 Re: Boty SNOW ARCTIC13.10.2013
*botami
 Re: Boty SNOW ARCTIC14.10.2013
Tak co? Myslíte, že by šly ty mačky nasadit?
A co boty? Díky
  Re: Boty SNOW ARCTIC14.10.2013
Podobné boty jsem měl, jak mně bylo 6. Napiš tu alespoň jeden důvod proč si koupit tyto boty a uvažo

 Scarpa Vapor V11.10.2013
Ahoj, nemate nekdo zkusenost, jestli se tyhle lezky vytahnou? Kdyztak i se Scarpa lezkami obecne..
Dik
 Re: Scarpa Vapor V11.10.2013
Moje zkusenost je takova, ze se trochu vytahnou, ale pro me na spatnem miste. Vytahne se totiz pata,
  Re: Scarpa Vapor V12.10.2013
Větší jsem vzal taky, ale i tak asi moc malý. Takže muzu nejspíš očekávat návrat k La Sportiva , co
   Re: Scarpa Vapor V12.10.2013
Jeste bych dodala, ze v nich presto obcas lezu, protoze je mi lito vyhozenych 115 eur, ale hlavne v
 Re: Scarpa Vapor V12.10.2013
Ahoj. Mám dvoje Scarpy lezky (Spectra a Techno). Obojí se vytáhly a velmi dobře přizpůsobily noze. N

 skály přes zimu11.10.2013
Ahoj,
letos přes zimu bych chtěl vyjet někam do tepla na skály.. Můžete mi dát nějaký tip na dobrou oblast s lehčíma cestama??
 Re: skály přes zimu11.10.2013
Kalymnos, Geyikbayiri(Turecko), cliffbase(Hvar), Sicílie, Mallorca, Španělsko...google, lezec, článk
 Re: skály přes zimu11.10.2013
bezvadne vypada aj sardinie. a trebas ryanair ted ma akci na listopad zpatecni letenky za 790,-
  Re: skály přes zimu11.10.2013
Nějak jsem nenašel na jejich webu tu akci na sardinii, mohl by jsi prosím poslat odkaz?
   Re: skály přes zimu11.10.2013
plati jen pro odlet z blavy 7.11. a navrat z alghera 14.11., ale mit jeste dovolenou a partaka, tak
   Re: skály přes zimu12.10.2013
V tom listopadovem terminu bych doporucovala poohlednout se predem po ubytovani: byli jsme na Sardin
    Re: skály přes zimu14.10.2013
Dost záleží kam se jede lézt, někde se dá v pohodě spát i venku ve stanu, někde je to se spaním blbé

1   ...   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   501   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Chcete na lezci články nebo ne?
Lidi, chcete tady články nebo ne?
Když tady 3 dny neni novej tak kdu kdo na diskusi brblá, že se tady .... děje...
Když se tady objeví článek, třeba o trekování v Nepálu tak je to zase málo lezecký a nepatří to sem, podobně jako o tom, že typan udělal miliardu shybů....

Tak co tady teda chceme(te)??

Za sebe - nic jsem sem nenapsal, ale jsem rád za každej článek co tady je. I když si ho třeba nepřečtu, tak když sem ráno vlezu tak nejsem aspoň otrávenej tim, že se tady nic nestalo a ani článek o treku v nepálu (ten je bezva) ani o shybech (tak se někdo dělí o zajímavou a třeba i úsměvnou historku a navíc tim připomněl zajímavej počin) mě teda nijak nevadí a neuráží. Můj názor na tenhle web je že má bejt komunitní záležitostí a jakej si ho lidi budou dělat takovej bude...
Honza11:25:37 17.10.2013
odpovědět 
 Re: Chcete na lezci články nebo ne?
Tak si predstav, chodime tu fakt i pro clanky, pro informace a taky podivat se na diskuze. Mne osobne bavi sledovat i stupidni prispevky, takze diky i za ten tvuj! Checht....
Martas.11:42:24 17.10.2013
odpovědět 
  Re: Chcete na lezci články nebo ne?
Ale jo, oboje je dobry .. Jak rikas..Hlavne ze neco je.
j12:56:49 17.10.2013
odpovědět 
  Re: Chcete na lezci články nebo ne?
Aspoň nějaká úderná reakce :D

Mě jen naštvalo když vidim jak všichni brblaji že tady nic neni a když jo tak je to špatně, protože to neni popis toho jak někdo vylezl 13h+++ bez mága a samozřejmě bez předchozího chození na překližku... Skoro bych se vsadil že pořád brblaji ty stejný lidi...
Honza14:24:23 17.10.2013
odpovědět 
 Re: Chcete na lezci články nebo ne?
Mně osobně chybí články typu:

http://www.lezec.cz/clanky.php?key=2685
K.13:52:50 17.10.2013
odpovědět 
  Re: Chcete na lezci články nebo ne?
Ahoj, já jsem pro každý článek. Ale co mě štve jak každý naváží do druhého. Někdo napíše slušný dotaz a hned někdo ironicky odpoví a na dotaz už ani nepadne odpověď, protože ostatní tam píší jak je to strašný, že např. má o 10 litrů větší batoh, než by ten reagující vzal on, apod...
Je to každého věc, co si dělá. Můžu lézt třeba nahý a ani jeden z Vás nemá právo mi něco říct. Můžu si dělat co chci já, pokud to není v nějakých pravidlech apod.

Jinak mě chybí články tohoto tipu (dobrý popis, pár fotek, bezva video) Např.: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=11107

Hezký den a ať to leze
Michal14:40:46 17.10.2013
odpovědět 
   Re: Chcete na lezci články nebo ne?
Tak ty si vazne myslis, ze kdyz neco udelas / polezes nahy se spruzenou riti treba / nebo neco napises na web , ze ti nikdo nema pravo nic rict??? Ty vole, dobry, za kterou letos stranu kandidujes? Za Burese?
Martas.12:16:28 18.10.2013
odpovědět 
    Re: Chcete na lezci články nebo ne?
Možná by nebylo špatný si znovu přečíst to co Michal psal a co mu vadí...
12:57:07 18.10.2013
odpovědět 
 Re: Chcete na lezci články nebo ne?
Těch pár komentářů stěžujících se na obsah příspěvků bych nebral moc vážně. Lezení je široký pojem. Lidi na vše nahlížejí subjektivně a svůj názor na lezení z nějakého důvodu začnou považovat za nevyvratitelný fakt a pak to promítají zde do diskuzí. Já osobně jsem rád, že se tu objevují i články, které se lezení týkají jen okrajově (byť stále tam nějaká souvislost je) a nebo články z disciplín, kterým se nevěnuji - aspoň si trochu rozšířím obzory, získám přehled, nadhled a jiný úhel pohledu. Nejhorší je, pokud člověk zabředne do určitého stereotypu přes který nejede vlak...
16:47:39 17.10.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1170 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi