Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 22.Adamovska 10390 23.Fajkoš 10389 24.Svoboda 10371 Bouldry: 22.Majdloch 9950 23.Chejn 9928 24.Klapal 9853 Hory: 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688 22.Bernard 2632
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Max váha lezce? 22.10.2013 Zdar,
selským rozumem, lezec by měl vážit tolik, aby se utáhl v závislosti na technice a terénu kterej leze, ale je vlastně nějaká váha, u který už se lezení ze zdravotních důvodů řekněme nedoporučuje? taham skoro metrák a nějak mě z toho bolej prs
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Ono jde spíš o poměr síla/váha...
Nejdůležitější je (v sestupném pořadí) - technika, síla v p
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Tak síla v prstech a vytrvalost hodně souvisí s tělesnou hmotností. Limit neexistuje. Jen čím větší
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Je to stejné jako s jinými sporty. Běhat taky může skoro každý, ale čím víc váží, tím víc trpí kloub
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Nějaký ty tuky navíc mám, o tom žádná, ale obávám se že co shodim, to zas tak způlky naberu zpátky n
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 mám 187. ne že bych na to byl s fyzičkou dobře, ale ramena ruce i předloktí docela zvládaj. jen prst
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Jde o to, jestli je těch 95kg aktivní hmoty a nebo sádla (teď mluvím obecně - v žádném případě se Tě
        Re: Max váha lezce? 22.10.2013 asi to bude chtít komplet generálku, něco shodit a místo zbytku nepoužitelnýho sádla tam dotlačit ně
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 běžky
            Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Běžky jsou na fyzičku a udržení váhy sport číslo jedna. 30 až 50 km a nějakej ten kilák převýšení za
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Ty bys měl shodit aspoň 15 kg. Při 187 cm je 80 kg už celkem dost. Začni se zdravě stravovat a začni
            Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Promiň, ale při 187cm je 80kg taková spodní hranice bych řekl (záleží pochopitelně na somatotypu) a
              Re: Max váha lezce? 22.10.2013 80kg spodní hranice pro lezce? Na to jsi přišel jak? Já mám 183cm a vážím 68kg, tuto váhu si udržuji
              Re: Max váha lezce? 23.10.2013 kámoš, bývalý hokejista, má cca 185 a 80+ váhu. Takže ať to bereš z jakéhokoli konce, tahá nejméně d
            Re: Max váha lezce? 22.10.2013 to nevidim úplně reálně, mám somatotyp řekněme hokejisty. Už teď jsem vysadil jakýkoli chem. cukry,
              Re: Max váha lezce? 23.10.2013 Pokud se nechceš hrnout do převisů, pak je tvůj cíl imho reálnej, aniž bys musel nějak brutálně hubn
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Mě to celé přijde špatně. Nemůžete srovnávat a dávat do poměru sílu a váhu. Bez ohledu na sílu lezce
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 To co píšeš by platilo pouze v případě, pokud by všichni měli stejně velké prsty, klouby, šlachy atd
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Ale ono to obecně platí i tak, protože právě ty individuální odlišnosti nejsi schopen tady porovnat
        Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 no, v těžkejch cestách je klíčová definovaná plocha malejch stupů a chytů, bez ohledu na velikost kl
          Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 Ach jo, ta fyzika... Lidi, když už nejste technicky zaměření, tak tu alespoň nepište podobné rozbo
            Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 Právě, rozdíl několika mm v délce článků prstů může hrát velkou roli. Nemluvě o tom, že i když má ch
              Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 To už je lepší :-) Ale jinak si stejně myslím, že to nelezení šestek není otázka těla, ale hlavy :-)
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Jestli chceš lízt šestky a občas trochu polízt venku, tak ani nepotřebuješ nic dělat s váhou. Šestky
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Tak to je dobrý info k tématu, díky za něj. Samozřejmě už ty šestky lezu (notabene když někdo přepál
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 jinak s těm šlachama-kloubama to potvrzuju, mám problém s tím, že se mi v malejch chytech "seka
        Re: Max váha lezce? 22.10.2013 nemůžu je ohnout jsem myslel samozřejmě;)
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 92,5 kg
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Šťavit se v šestkách skutečně nemá moc smysl, je rozdíl s bídou přelézt šestku s dvouma odsedama opr
        Re: Max váha lezce? 22.10.2013 btw: radí ti člověk co leze šestým rokem a jen tak náhodou je na centiment přesně stejně vysokej..je
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 hm, koukám, že po sobě nečtu.
centiment = centimetr :-)
        Re: Max váha lezce? 23.10.2013 Supr info, dává mi smysl a založim to někam do deníčku :X
člověk je samozřejmě natěše
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Zdar, je docela sranda tu číst,jak je třeba 80kg moc :) Neříkám že né, když jsem měl okolo 80 lezlo
    Lez nebo žer! 23.10.2013 Uplny sandokanuv nesmysl. Mozna ma 22 let....zakladem lezeni je vaha a sila! Tzn. vazit hooodne malo
      Re: Lez nebo žer! 23.10.2013 Já jen říkám, že to jde :D a je mi 27, tedy pořád to ještě jde,uvidíme za 10 let no :) Já osobně tu
        Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 Sandokane meleš hovna. S takovým milanem při tvé výšce bys v 30 metrové 7a ani neudýchal. Možná před
          Re: Lez nebo žer! 24.10.2013
            Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 Sandokane tak si to ale ujasni. Nahoře píšeš, že máš 90 kg. Přitom jinde máš 80 kg. Skutečně lezeš p
              Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 80kg jsem měl naposledy skoro dva roky zpět. Nyní se pohybuji u pro mě magické 90ky :) Dnes např.: r
                Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 pro inspiraci...:) climbingbeta.blogspot.cz/
                  Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 Sandokane, a jak se Ti s tou váhou závodí?
                    Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 zavody ale nemusi byt jen o vaze ze...
                Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 tam to pude i pres zimu. Pridal bych se do klubu nespechajicich tucnaku :)
          Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 Hele ušáku jeden,
Sandokan je pan lezec, co Ti přeblafne cestu za 8b a ultravytrvalostní 30m
            Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 Hele a co Sandokan vylezl vytrvalostního za 8b? Třeba něco v olianě nebo tak podobně :D Vždyť to 8b
      Re: Lez nebo žer! 23.10.2013 tak ono záleží, já osmičky fakt drtit zřejmě nebudu a mám pocit, že každý tělo je do jistý míry jedi
    Re: Max váha lezce? 23.10.2013 dej mi ještě 5let a nějakej clubbing založíme. ALe minimální váhu člena bych stanovil na 90,ať to má
      Re: Max váha lezce? 23.10.2013 píšete tady o lezení šestek, o jaké klase mluvíte, VI UIAA asi problém není, 6a-6c už jsou ale přeci
        Re: Max váha lezce? 23.10.2013 Mluvíme tu Welzenbachovi ;).
          Re: Max váha lezce? 24.10.2013 6b i 6c se u nás, samozřejmě exkluzivně, dá vylézt s naprosto nulovou silou. Stačí jen technika :)
            Re: Max váha lezce? 24.10.2013 Leda že by jsi byl opravdu komár Komáre.
            Re: Max váha lezce? 24.10.2013 bych te chtel videt jak lezes 7 nebo 8- bez sily hahaha :-D
                Re: Max váha lezce? 24.10.2013 Ahoj,
pokud chcete ( pochopil jsem ze je tu vicero tazatelu) zhubnout a spevnit telo- nejen n
                  Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Svetsit silu a taky vitrvalost je dobry.. moct bich to ale neprehanel. a otaska je fakt jeztli na to
                Re: Max váha lezce? 24.10.2013 Musis mit hlavu uplne zmatenou.Trenuji mraky lidi a vim jak asi premyslis,kdyz vidis ty hubenoury ko
            Re: Max váha lezce? 24.10.2013 ok beru zpet je pravda ze nejake vylozene rajbaskove cesty lze vylezt hlavne technikou, to ale podle
              Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Tak to ti musím oponovat. Na cesty v obtížnosti 7 nemusím v podstatě trénovat a lezu je dlouhodobě (
                Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Není důvod ti to nevěřit, ale podstatný je právě to, že už lezeš nějakých 15 let. Nebo jsi to takhle
  Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Prsty na rukou mám naštěstí silný a taky už si zvykaj. navíc jsem pochopil, že lezu málo nohama, tak
    Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Pokud máš pocit, že nějak extra namáháš prsty na nohou, pak zauvažuj nad tim, jestli nemáš příliš ve
ubytko mezi Skalákem a Sněžkou 22.10.2013 Zdar,
máte někdo tip na levné ubytování pro dva dospělé a tři děti někde kolem Skaláku? Další den se chystáme na Sněžku, takže klidně něco "mezi". Jedná se mi o tento prodloužený víkend. Náročný nejsme, ale kdyby byla v dosahu chůvy hospo
  Re: ubytko mezi Skalákem a Sněžkou 24.10.2013 Zkus třeba Semily nebo třeba Jilemnici.. Je to kousek na obě strany ;)
mallorca 19.10.2013 cesta na mallorcu autem ? máte někdo zkušenost?
  Re: mallorca 19.10.2013 776089310
  Re: mallorca 20.10.2013 Jo, opruz. Nikdy víc. Nyní: Ryanair za 1500,- + 40EUR auto na den.
    Re: mallorca 22.10.2013 my za půkčení auta platili méně, cca 20-25 euro za den.
      Re: mallorca 23.10.2013 Záleží na sezóně. My tam jezdíme přelom květen/červen. V hl. sezónu stojí i 65E.
        Re: mallorca 23.10.2013 A kde jste si půjčovali auto na letišti? my až v Palmě a co jsme se ptali tak říkali, že takové ceny
          Re: mallorca 24.10.2013 já před 3 lety zamlouval auto primo na letišti. seat Toledo za 110 E na týden.
Tuším rentcar
foto dne - hahaha.. 18.10.2013 sem nevěděl, že lezu po madlech, už mam pivní cejchu a kouty až za krk..:)
  Re: foto dne - hahaha.. 18.10.2013 Jsi ještě nečetl příspěvek od BolderBoye na FB? :-D
    Re: foto dne - hahaha.. 18.10.2013 sem to hledal u olivy:(
jedem na pivo, ne.. kdo by neznal " buranosaurus OOF " :)
  Re: foto dne - hahaha.. 19.10.2013 Holt změna je život.
    Re: Droni na Matterhornu 18.10.2013 hezky!
    Re: Droni na Matterhornu 18.10.2013 Fakt dobry.
Pro CIA nebo US Army asi bezna vec, ale pro nas smrtelniky docela mazec.
      Re: Droni na Matterhornu 18.10.2013 Nemusíme chodit až do USA, i v ČR se bežně využívají UAV (bezpilotní letouny). Využívá je např. spol
foto dne 18.10.2013 Tipuju tučnosilnoprstýho Oliváče v Talk is cheap v Myší díře. Jen ten Ala nějak z fotky vypadnul:(
Lezecká inteligence 17.10.2013 zdarec, sháním nějakou studijní literaturu na téma pohybový inteligence lezců, zda se dá nejen okoukat a získat praxí, ale i něco si o ní dopředu přečíst a inspirovat se. Je něco takovýho? Díky
  Re: Lezecká inteligence 17.10.2013 Něco je v Tefelnerovi a dost toho bylo v starých Jamesácích, zkus jejich e-archiv. Zajímavý byl třeb
Chcete na lezci články nebo ne? 17.10.2013 Lidi, chcete tady články nebo ne?
Když tady 3 dny neni novej tak kdu kdo na diskusi brblá, že se tady .... děje...
Když se tady objeví článek, třeba o trekování v Nepálu tak je to zase málo lezecký a nepatří to sem, podobně jako o tom, že ty
  Re: Chcete na lezci články nebo ne? 17.10.2013 Tak si predstav, chodime tu fakt i pro clanky, pro informace a taky podivat se na diskuze. Mne osobn
    Re: Chcete na lezci články nebo ne? 17.10.2013 Ale jo, oboje je dobry .. Jak rikas..Hlavne ze neco je.
    Re: Chcete na lezci články nebo ne? 17.10.2013 Aspoň nějaká úderná reakce :D
Mě jen naštvalo když vidim jak všichni brblaji že tady
  Re: Chcete na lezci články nebo ne? 17.10.2013 Mně osobně chybí články typu:
    Re: Chcete na lezci články nebo ne? 17.10.2013 Ahoj, já jsem pro každý článek. Ale co mě štve jak každý naváží do druhého. Někdo napíše slušný dota
      Re: Chcete na lezci články nebo ne? 18.10.2013 Tak ty si vazne myslis, ze kdyz neco udelas / polezes nahy se spruzenou riti treba / nebo neco napis
        Re: Chcete na lezci články nebo ne? 18.10.2013 Možná by nebylo špatný si znovu přečíst to co Michal psal a co mu vadí...
  Re: Chcete na lezci články nebo ne? 17.10.2013 Těch pár komentářů stěžujících se na obsah příspěvků bych nebral moc vážně. Lezení je široký pojem.
lyžařské začátky 16.10.2013 Zdar, mám nějaký didaktický otázky - synovi jsou čtyři a má ambice postavit se na lyže. Chtěl bych, aby se na nich vyblbnul, aby je neměl spojený jenom se suchopárným drilem přívratu. Takže:
- máte zkušenost s tažením za běžkama na gumicuku
  Re: lyžařské začátky 16.10.2013 Když mi byly 4,měla jsem srandovní lyže s medvídkem a řemínkama na normální boty a úplně mi to stači
    Re: lyžařské začátky 16.10.2013 naprosto souhlasím, je sice moderní dělat ze všeho vědu, ale tak proč to dělat složitě, když to jde
    Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Srandovní lyže s medvídkem a řemínkama bez hran jsou na hovno a je imho to nejlepší způsob, jak dítě
      Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Me na ne tatka primontoval zelezny hrany :) Jinak je fakt, ze bez tech hran to je k nicemu....
      Re: lyžařské začátky 17.10.2013 no,na mě to moc nezabralo:-)
ale vážně - pochopila jsem z toho,že se dítko teprve na
        Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Na mě to taky nezabralo, ale vzpomínám si, jak mě to sralo.
  Re: lyžařské začátky - jak to bylo u nás 16.10.2013 Zdar, mám nějaký didaktický otázky - synovi jsou čtyři a má ambice postavit se na lyže. Chtěl bych,
    Re: lyžařské začátky - jak to bylo u nás 17.10.2013 čau! z mého pohledu... souhlasím, že běžky blbost, je to pro děti příliš nestabilní.
    Re: lyžařské začátky - jak to bylo u nás 17.10.2013 Tady jsem našel nějaké fotky s malými dětmi.
Třídenní přechod Krkonoše v květnu (5 l
  Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Ahoj, malou jsme tahali na gumicuku jakmile začala jezdit na sjezdovkách. Od 3 let. Ona sjezdovky,
  Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Základem je motivace. Nesmíš ji do lyžování nutit. To děcko musí chtít doopravdy jezdit a ne si zrov
    Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Gumicuk vůbec není na prd, nedám na něj dopustit, dítě, které jede na sjezdovkách můžu za sebou vézt
      Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Jinak jsme vděční mateřské školce, která každý rok pořádá týdenní lyžařský kurz (sjezdové lyžování),
  Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Pokud se na to podíváme odborně, tak ve 4 letech je vše co jsi napsal nejlepší cesta k psychickému b
    Re: lyžařské začátky 18.10.2013 Nejsem (doufám) magor. To s tou vnější nohou nevysvětlíš ani některejm dospělejm. Syn už na lyžích s
      Re: lyžařské začátky 18.10.2013 Divil by ses kolik takových magorů je. Minule jsem se byl podívat na nějaký okresní přebor mladších
  Re: lyžařské začátky 17.10.2013 ahoj,
ve 4 letech běžky ne,ani skialpy. boty s medvidkem a lyže se řemínky taky ne,hrozně nes
    Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Nas kluk pres vsechno predvadeni na sjezdovce odmital jako uplne malej mit lyzovani predevsim spojen
  Re: lyžařské začátky 17.10.2013 Ahoj!
Nejlepší je, když se naučí nejprve na sjezdovkách a pokud možno nejlépe v lyžařské škol
  Re: lyžařské začátky 17.10.2013 jestli umis diteti vysvetlit jak na to, tak lyzarska skola neni potreba.
ja zacinal v
    Re: lyžařské začátky 17.10.2013 A ja jsem zase pro bezky.
Dcera s nama jezdila ve voziku za kolo(v zime jsem upravil na lyze)
  Re: lyžařské začátky 18.10.2013 Já bych čtyřleťákovi pořídila pořádné sjezdovky (klidně jeté, nebo půjčené) a vzala ho na nějakou ho
    Re: lyžařské začátky 18.10.2013 Když jsme dceru ve 2-3 letech začali stavět lyže-kluzky-bačkoráky, tak jí to moc nešlo. Ve 4 letech
    Re: lyžařské začátky 18.10.2013 Když jsme dceru ve 2-3 letech začali stavět lyže-kluzky-bačkoráky, tak jí to moc nešlo. Ve 4 letech
  Re: lyžařské začátky 18.10.2013 Zijice ve Skandinavii,zda se mi fokus na sjezdovani na sjezdovce a skialpy pro deti zcela zbytecny.
    Re: lyžařské začátky 18.10.2013 K přechodu běžky-sjezdovky:
Všichni kamarádi, kteří se nejdříve naučili na sjezdovkách a pozd
      Re: lyžařské začátky 18.10.2013 Skol,
zajímavá diskuse. Taky už jsem na to myslel, starší kluk měl dva roky a přemejšlim jak
        Re: lyžařské začátky 18.10.2013 Musím se opakovat, gumicuk zahazovat nebudu. Nedám na něj dopustit. Dítě, které jede na sjezdovkách
          Re: lyžařské začátky 21.10.2013 Cuk do kopce asi ok, pokud to dítě baví. Cuk z kopce (kvůli kontrole a brždění) je špatnej, o tom se
      Re: lyžařské začátky 18.10.2013 Já mám teda zkušenosti přesně opačné, pohyb na běžkách vás naučí rovnováze a citu pro lyže mnohem ví
  Re: lyžařské začátky 19.10.2013 Ahoj,
doufám že už není diskuze moc v útrobách času...
ale když píšete o různých popru
    Re: lyžařské začátky 20.10.2013 Začátky ve 3 letech na sjezdovce s vlekem pro děti, takové to hrubé lano, jedna sezóna. Jako učitel
    Re: lyžařské začátky 20.10.2013 Rovnéé lyže néééééé! Ty je fakt už minulost. Tak se jenom naučí plužit, ale v době carvingového vykr
      Re: lyžařské začátky 21.10.2013 Mám 3 letýho a 15 měsíčního syna. Jsem učitel lyžování s určitou profesionální praxí v učení malých
        Re: lyžařské začátky 21.10.2013 Kupte dětem pořádné boty na běžky s plastovým kotníkem a mají to i na sjezdování. Když se navíc nauč
        Re: lyžařské začátky 21.10.2013 Už je to pár let, ale slušné běžky + boty (hůlky jsme měli vlastní) pro děti cca 8-10 let jsme si p
          Re: lyžařské začátky 21.10.2013 Ha, zajímavé téma. Taky jsem se učil na kandahárech s koženejma botama a co se pamatuju, dalo se na
            Re: lyžařské začátky 22.10.2013 Něco takového (vázání na pohorky) dělá Hagan. Doporučuje to ale max. na lyže dlouhé 1,20 m, aby sis
            Re: lyžařské začátky 23.10.2013 kožené telemarkové boty prodával Warmpeace na Jiřáku. Asi by to byli ochotni i dovézt. Přes net to s
  Re: lyžařské začátky 21.10.2013 Ahoj, docela dost jsem toho dříve odučil a jsem autorem jednoho dítěte - tedy snad kompetentní k odp
    Re: lyžařské začátky 21.10.2013 Jestli dítě nevykrojí oblouk kvůli příliš tvrdé lyži, je chyba ve výběru lyží :-)
      Re: lyžařské začátky 22.10.2013 Když já nevím, já si fakt myslím, že metrová lyže ten oblouk fakt vykrojit ani nemůže...
        Re: lyžařské začátky 23.10.2013 Proč by nemohla? Snowblady mají běžně nějakých osm metrů radius.
  Re: lyžařské začátky 22.10.2013 Když mi byly 3 tatka měl začal učit lyžovat. Měl jsem zmíněné lyže s medvídkem a kožené boty na řemí
    Re: lyžařské začátky 23.10.2013 Do kamene testat.Stejne jsem to řešil se třemi dětmi a bez problému.
1
...
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
...
2263
foto dne Tipuju tučnosilnoprstýho Oliváče v Talk is cheap v Myší díře. Jen ten Ala nějak z fotky vypadnul:( knedl 08:53:35 18.10.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: