LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231384 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pruvodce na vltavskou zulu25.10.2013
Ahoj, nebylo by nejake info o pripravovanem pruvodci na vltavskou zulu? Kdy asi bude k mani? Tesim, tesim, ... :)
 Re: Pruvodce na vltavskou zulu25.10.2013
Jste taky tak zvedavi, za kolik bude Lida?
 Re: Pruvodce na vltavskou zulu25.10.2013
Taky se těšim!
  Re: Pruvodce na vltavskou zulu28.10.2013
Max za 7b
 Re: Pruvodce na vltavskou zulu28.10.2013
Průvodce na Vltavskou žulu už dokončuji.
....Popravdě dokončuji ho již několikátým rokem. Mě

 Chorvatsko - Vranjska Draga24.10.2013
Ahoj,
nebyl jste někdo lézt v oblasti Vranjska Draga na Istrii v Chorvatsku? Jak je to tam zajištěný? Klasa sedí +- nebo se mám připravit, že polezu o stupeň míň?
Dík moc za odpovědi.
 Re: Chorvatsko - Vranjska Draga24.10.2013
Byl sem tam. Je to tam gut! Teď ideal!
  Re: Chorvatsko - Vranjska Draga24.10.2013
krásná oblast, jištění akorát- vynýtováno, škoda že někde je ten vápenec nekompaktní
   Re: Chorvatsko - Vranjska Draga25.10.2013
Musis takhle: gut oblast, fakt schone. Aber nekdy nicht kompakt.
  Re: Chorvatsko - Vranjska Draga25.10.2013
Je na to nějaký průvodce a kde se dá sehnat?
 Re: Chorvatsko - Vranjska Draga25.10.2013
Dík za reakce, je na to průvodce:
Climbing Without Frontiers Rock Climbing Guidebook (Trieste

 .....24.10.2013
Ahoj Lezci,

poptavam nejake plakaty, kalendare, popripade obrazy s tematikou lezeni/skal v adrspachu,
nevite nekdo o necem??
diky za rady...
 Re: .....24.10.2013
 Re: .....28.10.2013
piskar.cz

 hohewand24.10.2013
Ahoj, poradil by mi někdo nějaké pěkné vícedélky v hohewandu, kolem pětek. Ted narychlo sme si naplanovali prodloženej vikend, ale nestíham si už o týhle oblasti zjistit víc... děkuju moc. Případně další nějaké oblasti pod Vídní a třeba i kde složit hlavu
 Re: hohewand25.10.2013
ahoj,
doporucil bych cestu draschgrat nebo traum und wirklichkeit. kdyz zadas do googlu "

 Max váha lezce?22.10.2013
Zdar,
selským rozumem, lezec by měl vážit tolik, aby se utáhl v závislosti na technice a terénu kterej leze, ale je vlastně nějaká váha, u který už se lezení ze zdravotních důvodů řekněme nedoporučuje? taham skoro metrák a nějak mě z toho bolej prs
 Re: Max váha lezce?22.10.2013
Ono jde spíš o poměr síla/váha...
Nejdůležitější je (v sestupném pořadí) - technika, síla v p
  Re: Max váha lezce?22.10.2013
Tak síla v prstech a vytrvalost hodně souvisí s tělesnou hmotností. Limit neexistuje. Jen čím větší
  Re: Max váha lezce?22.10.2013
Je to stejné jako s jinými sporty. Běhat taky může skoro každý, ale čím víc váží, tím víc trpí kloub
   Re: Max váha lezce?22.10.2013
Nějaký ty tuky navíc mám, o tom žádná, ale obávám se že co shodim, to zas tak způlky naberu zpátky n
  Re: Max váha lezce?22.10.2013
mám 187. ne že bych na to byl s fyzičkou dobře, ale ramena ruce i předloktí docela zvládaj. jen prst
   Re: Max váha lezce?22.10.2013
Jde o to, jestli je těch 95kg aktivní hmoty a nebo sádla (teď mluvím obecně - v žádném případě se Tě
    Re: Max váha lezce?22.10.2013
asi to bude chtít komplet generálku, něco shodit a místo zbytku nepoužitelnýho sádla tam dotlačit ně
     Re: Max váha lezce?22.10.2013
běžky
      Re: Max váha lezce?22.10.2013
Běžky jsou na fyzičku a udržení váhy sport číslo jedna. 30 až 50 km a nějakej ten kilák převýšení za
     Re: Max váha lezce?22.10.2013
Ty bys měl shodit aspoň 15 kg. Při 187 cm je 80 kg už celkem dost. Začni se zdravě stravovat a začni
      Re: Max váha lezce?22.10.2013
Promiň, ale při 187cm je 80kg taková spodní hranice bych řekl (záleží pochopitelně na somatotypu) a
       Re: Max váha lezce?22.10.2013
80kg spodní hranice pro lezce? Na to jsi přišel jak? Já mám 183cm a vážím 68kg, tuto váhu si udržuji
       Re: Max váha lezce?23.10.2013
kámoš, bývalý hokejista, má cca 185 a 80+ váhu. Takže ať to bereš z jakéhokoli konce, tahá nejméně d
      Re: Max váha lezce?22.10.2013
to nevidim úplně reálně, mám somatotyp řekněme hokejisty. Už teď jsem vysadil jakýkoli chem. cukry,
       Re: Max váha lezce?23.10.2013
Pokud se nechceš hrnout do převisů, pak je tvůj cíl imho reálnej, aniž bys musel nějak brutálně hubn
 Re: Max váha lezce?22.10.2013
Mě to celé přijde špatně. Nemůžete srovnávat a dávat do poměru sílu a váhu. Bez ohledu na sílu lezce
  Re: Max váha lezce?22.10.2013
To co píšeš by platilo pouze v případě, pokud by všichni měli stejně velké prsty, klouby, šlachy atd
   Re: Max váha lezce?22.10.2013
Ale ono to obecně platí i tak, protože právě ty individuální odlišnosti nejsi schopen tady porovnat
    Re: Max váha lezce? - Bídovi22.10.2013
no, v těžkejch cestách je klíčová definovaná plocha malejch stupů a chytů, bez ohledu na velikost kl
     Re: Max váha lezce? - Bídovi22.10.2013
Ach jo, ta fyzika... Lidi, když už nejste technicky zaměření, tak tu alespoň nepište podobné rozbo
      Re: Max váha lezce? - Bídovi22.10.2013
Právě, rozdíl několika mm v délce článků prstů může hrát velkou roli. Nemluvě o tom, že i když má ch
       Re: Max váha lezce? - Bídovi22.10.2013
To už je lepší :-) Ale jinak si stejně myslím, že to nelezení šestek není otázka těla, ale hlavy :-)
 Re: Max váha lezce?22.10.2013
Jestli chceš lízt šestky a občas trochu polízt venku, tak ani nepotřebuješ nic dělat s váhou. Šestky
  Re: Max váha lezce?22.10.2013
Tak to je dobrý info k tématu, díky za něj. Samozřejmě už ty šestky lezu (notabene když někdo přepál
   Re: Max váha lezce?22.10.2013
jinak s těm šlachama-kloubama to potvrzuju, mám problém s tím, že se mi v malejch chytech "seka
    Re: Max váha lezce?22.10.2013
nemůžu je ohnout jsem myslel samozřejmě;)
     Re: Max váha lezce?22.10.2013
92,5 kg
   Re: Max váha lezce?22.10.2013
Šťavit se v šestkách skutečně nemá moc smysl, je rozdíl s bídou přelézt šestku s dvouma odsedama opr
    Re: Max váha lezce?22.10.2013
btw: radí ti člověk co leze šestým rokem a jen tak náhodou je na centiment přesně stejně vysokej..je
     Re: Max váha lezce?22.10.2013
hm, koukám, že po sobě nečtu.
centiment = centimetr :-)
    Re: Max váha lezce?23.10.2013
Supr info, dává mi smysl a založim to někam do deníčku :X

člověk je samozřejmě natěše
 Re: Max váha lezce?22.10.2013
Zdar, je docela sranda tu číst,jak je třeba 80kg moc :) Neříkám že né, když jsem měl okolo 80 lezlo
  Lez nebo žer!23.10.2013
Uplny sandokanuv nesmysl. Mozna ma 22 let....zakladem lezeni je vaha a sila! Tzn. vazit hooodne malo
   Re: Lez nebo žer!23.10.2013
Já jen říkám, že to jde :D a je mi 27, tedy pořád to ještě jde,uvidíme za 10 let no :) Já osobně tu
    Re: Lez nebo žer!24.10.2013
Sandokane meleš hovna. S takovým milanem při tvé výšce bys v 30 metrové 7a ani neudýchal. Možná před
     Re: Lez nebo žer!24.10.2013
      Re: Lez nebo žer!24.10.2013
Sandokane tak si to ale ujasni. Nahoře píšeš, že máš 90 kg. Přitom jinde máš 80 kg. Skutečně lezeš p
       Re: Lez nebo žer!24.10.2013
80kg jsem měl naposledy skoro dva roky zpět. Nyní se pohybuji u pro mě magické 90ky :) Dnes např.: r
        Re: Lez nebo žer!24.10.2013
pro inspiraci...:) climbingbeta.blogspot.cz/
         Re: Lez nebo žer!25.10.2013
Sandokane, a jak se Ti s tou váhou závodí?
          Re: Lez nebo žer!25.10.2013
zavody ale nemusi byt jen o vaze ze...
        Re: Lez nebo žer!25.10.2013
tam to pude i pres zimu. Pridal bych se do klubu nespechajicich tucnaku :)
     Re: Lez nebo žer!24.10.2013
Hele ušáku jeden,
Sandokan je pan lezec, co Ti přeblafne cestu za 8b a ultravytrvalostní 30m
      Re: Lez nebo žer!25.10.2013
Hele a co Sandokan vylezl vytrvalostního za 8b? Třeba něco v olianě nebo tak podobně :D Vždyť to 8b
   Re: Lez nebo žer!23.10.2013
tak ono záleží, já osmičky fakt drtit zřejmě nebudu a mám pocit, že každý tělo je do jistý míry jedi
  Re: Max váha lezce?23.10.2013
dej mi ještě 5let a nějakej clubbing založíme. ALe minimální váhu člena bych stanovil na 90,ať to má
   Re: Max váha lezce?23.10.2013
píšete tady o lezení šestek, o jaké klase mluvíte, VI UIAA asi problém není, 6a-6c už jsou ale přeci
    Re: Max váha lezce?23.10.2013
Mluvíme tu Welzenbachovi ;).
     Re: Max váha lezce?24.10.2013
6b i 6c se u nás, samozřejmě exkluzivně, dá vylézt s naprosto nulovou silou. Stačí jen technika :)
      Re: Max váha lezce?24.10.2013
Leda že by jsi byl opravdu komár Komáre.
      Re: Max váha lezce?24.10.2013
bych te chtel videt jak lezes 7 nebo 8- bez sily hahaha :-D
       Re: Max váha lezce?24.10.2013
       Re: Max váha lezce?24.10.2013
já v tom problém nevidím...jsem taky slabý jak blecha a občas se mi zadaří technicky vylézt 8-
        Re: Max váha lezce?24.10.2013
Ahoj,
pokud chcete ( pochopil jsem ze je tu vicero tazatelu) zhubnout a spevnit telo- nejen n
         Re: Max váha lezce?25.10.2013
Svetsit silu a taky vitrvalost je dobry.. moct bich to ale neprehanel. a otaska je fakt jeztli na to
        Re: Max váha lezce?24.10.2013
Musis mit hlavu uplne zmatenou.Trenuji mraky lidi a vim jak asi premyslis,kdyz vidis ty hubenoury ko
      Re: Max váha lezce?24.10.2013
ok beru zpet je pravda ze nejake vylozene rajbaskove cesty lze vylezt hlavne technikou, to ale podle
       Re: Max váha lezce?25.10.2013
Tak to ti musím oponovat. Na cesty v obtížnosti 7 nemusím v podstatě trénovat a lezu je dlouhodobě (
        Re: Max váha lezce?25.10.2013
Není důvod ti to nevěřit, ale podstatný je právě to, že už lezeš nějakých 15 let. Nebo jsi to takhle
 Re: Max váha lezce?25.10.2013
Prsty na rukou mám naštěstí silný a taky už si zvykaj. navíc jsem pochopil, že lezu málo nohama, tak
  Re: Max váha lezce?25.10.2013
Pokud máš pocit, že nějak extra namáháš prsty na nohou, pak zauvažuj nad tim, jestli nemáš příliš ve

 ubytko mezi Skalákem a Sněžkou22.10.2013
Zdar,
máte někdo tip na levné ubytování pro dva dospělé a tři děti někde kolem Skaláku? Další den se chystáme na Sněžku, takže klidně něco "mezi". Jedná se mi o tento prodloužený víkend. Náročný nejsme, ale kdyby byla v dosahu chůvy hospo
 Re: ubytko mezi Skalákem a Sněžkou24.10.2013
Zkus třeba Semily nebo třeba Jilemnici.. Je to kousek na obě strany ;)

 zkusenost s kolagenem GUNA21.10.2013
Mate nekdo zkusenost s lecbou (chronickeho) zanetu prstu pomoci kolagenu GUNA?

 mallorca19.10.2013
cesta na mallorcu autem ? máte někdo zkušenost?
 Re: mallorca19.10.2013
776089310
 Re: mallorca20.10.2013
Jo, opruz. Nikdy víc. Nyní: Ryanair za 1500,- + 40EUR auto na den.
  Re: mallorca22.10.2013
my za půkčení auta platili méně, cca 20-25 euro za den.
   Re: mallorca23.10.2013
Záleží na sezóně. My tam jezdíme přelom květen/červen. V hl. sezónu stojí i 65E.
    Re: mallorca23.10.2013
A kde jste si půjčovali auto na letišti? my až v Palmě a co jsme se ptali tak říkali, že takové ceny
     Re: mallorca24.10.2013
já před 3 lety zamlouval auto primo na letišti. seat Toledo za 110 E na týden.
Tuším rentcar

 foto dne - hahaha..18.10.2013
sem nevěděl, že lezu po madlech, už mam pivní cejchu a kouty až za krk..:)
 Re: foto dne - hahaha..18.10.2013
Jsi ještě nečetl příspěvek od BolderBoye na FB? :-D
  Re: foto dne - hahaha..18.10.2013
sem to hledal u olivy:(
jedem na pivo, ne.. kdo by neznal " buranosaurus OOF " :)
 Re: foto dne - hahaha..19.10.2013
Holt změna je život.

 Droni na Matterhornu18.10.2013
Dnes se objevil zajímavý článek o nevšední akci - firma, zabývající se výrobou Dronů (bezpilotní letoun), si vyzkoušela jejich schopnosti na projektu zmapování Matterhornu. Více viz
 Re: Droni na Matterhornu18.10.2013
v odkazu je jedna mezera za otazníkem
  Re: Droni na Matterhornu18.10.2013
hezky!
  Re: Droni na Matterhornu18.10.2013
Fakt dobry.

Pro CIA nebo US Army asi bezna vec, ale pro nas smrtelniky docela mazec.
   Re: Droni na Matterhornu18.10.2013
Nemusíme chodit až do USA, i v ČR se bežně využívají UAV (bezpilotní letouny). Využívá je např. spol

1   ...   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   500   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 hohewand
Ahoj, poradil by mi někdo nějaké pěkné vícedélky v hohewandu, kolem pětek. Ted narychlo sme si naplanovali prodloženej vikend, ale nestíham si už o týhle oblasti zjistit víc... děkuju moc. Případně další nějaké oblasti pod Vídní a třeba i kde složit hlavu.
12:47:44 24.10.2013
odpovědět 
 Re: hohewand
ahoj,
doporucil bych cestu draschgrat nebo traum und wirklichkeit. kdyz zadas do googlu "draschgrat", tak hned prvni odkaz te navede na topo. oboji moc pekny, ta druha ma v pulce delku za 6+, ktera zacina malym previskem, ale dal je v pohode. a posledni tezsi delka se da kdyztak oblezt pres ten draschgrat.

jinak spani pod hohewandem luxusni, v kempiku se zachody i sprchou, plati se do kasicky.
filip09:42:34 25.10.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi