Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 9.H2 11019 Bouldry: 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 Hory: 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Pruvodce na vltavskou zulu 25.10.2013 Ahoj, nebylo by nejake info o pripravovanem pruvodci na vltavskou zulu? Kdy asi bude k mani? Tesim, tesim, ... :)
  Re: Pruvodce na vltavskou zulu 25.10.2013 Jste taky tak zvedavi, za kolik bude Lida?
  Re: Pruvodce na vltavskou zulu 28.10.2013 Průvodce na Vltavskou žulu už dokončuji.
....Popravdě dokončuji ho již několikátým rokem. Mě
Chorvatsko - Vranjska Draga 24.10.2013 Ahoj,
nebyl jste někdo lézt v oblasti Vranjska Draga na Istrii v Chorvatsku? Jak je to tam zajištěný? Klasa sedí +- nebo se mám připravit, že polezu o stupeň míň?
Dík moc za odpovědi.
  Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 24.10.2013 Byl sem tam. Je to tam gut! Teď ideal!
    Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 24.10.2013 krásná oblast, jištění akorát- vynýtováno, škoda že někde je ten vápenec nekompaktní
      Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 25.10.2013 Musis takhle: gut oblast, fakt schone. Aber nekdy nicht kompakt.
    Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 25.10.2013 Je na to nějaký průvodce a kde se dá sehnat?
  Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 25.10.2013 Dík za reakce, je na to průvodce:
Climbing Without Frontiers Rock Climbing Guidebook (Trieste
..... 24.10.2013 Ahoj Lezci,
poptavam nejake plakaty, kalendare, popripade obrazy s tematikou lezeni/skal v adrspachu,
nevite nekdo o necem??
diky za rady...
  Re: ..... 28.10.2013 piskar.cz
hohewand 24.10.2013 Ahoj, poradil by mi někdo nějaké pěkné vícedélky v hohewandu, kolem pětek. Ted narychlo sme si naplanovali prodloženej vikend, ale nestíham si už o týhle oblasti zjistit víc... děkuju moc. Případně další nějaké oblasti pod Vídní a třeba i kde složit hlavu
  Re: hohewand 25.10.2013 ahoj,
doporucil bych cestu draschgrat nebo traum und wirklichkeit. kdyz zadas do googlu "
Max váha lezce? 22.10.2013 Zdar,
selským rozumem, lezec by měl vážit tolik, aby se utáhl v závislosti na technice a terénu kterej leze, ale je vlastně nějaká váha, u který už se lezení ze zdravotních důvodů řekněme nedoporučuje? taham skoro metrák a nějak mě z toho bolej prs
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Ono jde spíš o poměr síla/váha...
Nejdůležitější je (v sestupném pořadí) - technika, síla v p
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Tak síla v prstech a vytrvalost hodně souvisí s tělesnou hmotností. Limit neexistuje. Jen čím větší
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Je to stejné jako s jinými sporty. Běhat taky může skoro každý, ale čím víc váží, tím víc trpí kloub
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Nějaký ty tuky navíc mám, o tom žádná, ale obávám se že co shodim, to zas tak způlky naberu zpátky n
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 mám 187. ne že bych na to byl s fyzičkou dobře, ale ramena ruce i předloktí docela zvládaj. jen prst
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Jde o to, jestli je těch 95kg aktivní hmoty a nebo sádla (teď mluvím obecně - v žádném případě se Tě
        Re: Max váha lezce? 22.10.2013 asi to bude chtít komplet generálku, něco shodit a místo zbytku nepoužitelnýho sádla tam dotlačit ně
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 běžky
            Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Běžky jsou na fyzičku a udržení váhy sport číslo jedna. 30 až 50 km a nějakej ten kilák převýšení za
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Ty bys měl shodit aspoň 15 kg. Při 187 cm je 80 kg už celkem dost. Začni se zdravě stravovat a začni
            Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Promiň, ale při 187cm je 80kg taková spodní hranice bych řekl (záleží pochopitelně na somatotypu) a
              Re: Max váha lezce? 22.10.2013 80kg spodní hranice pro lezce? Na to jsi přišel jak? Já mám 183cm a vážím 68kg, tuto váhu si udržuji
              Re: Max váha lezce? 23.10.2013 kámoš, bývalý hokejista, má cca 185 a 80+ váhu. Takže ať to bereš z jakéhokoli konce, tahá nejméně d
            Re: Max váha lezce? 22.10.2013 to nevidim úplně reálně, mám somatotyp řekněme hokejisty. Už teď jsem vysadil jakýkoli chem. cukry,
              Re: Max váha lezce? 23.10.2013 Pokud se nechceš hrnout do převisů, pak je tvůj cíl imho reálnej, aniž bys musel nějak brutálně hubn
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Mě to celé přijde špatně. Nemůžete srovnávat a dávat do poměru sílu a váhu. Bez ohledu na sílu lezce
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 To co píšeš by platilo pouze v případě, pokud by všichni měli stejně velké prsty, klouby, šlachy atd
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Ale ono to obecně platí i tak, protože právě ty individuální odlišnosti nejsi schopen tady porovnat
        Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 no, v těžkejch cestách je klíčová definovaná plocha malejch stupů a chytů, bez ohledu na velikost kl
          Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 Ach jo, ta fyzika... Lidi, když už nejste technicky zaměření, tak tu alespoň nepište podobné rozbo
            Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 Právě, rozdíl několika mm v délce článků prstů může hrát velkou roli. Nemluvě o tom, že i když má ch
              Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 To už je lepší :-) Ale jinak si stejně myslím, že to nelezení šestek není otázka těla, ale hlavy :-)
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Jestli chceš lízt šestky a občas trochu polízt venku, tak ani nepotřebuješ nic dělat s váhou. Šestky
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Tak to je dobrý info k tématu, díky za něj. Samozřejmě už ty šestky lezu (notabene když někdo přepál
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 jinak s těm šlachama-kloubama to potvrzuju, mám problém s tím, že se mi v malejch chytech "seka
        Re: Max váha lezce? 22.10.2013 nemůžu je ohnout jsem myslel samozřejmě;)
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 92,5 kg
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Šťavit se v šestkách skutečně nemá moc smysl, je rozdíl s bídou přelézt šestku s dvouma odsedama opr
        Re: Max váha lezce? 22.10.2013 btw: radí ti člověk co leze šestým rokem a jen tak náhodou je na centiment přesně stejně vysokej..je
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 hm, koukám, že po sobě nečtu.
centiment = centimetr :-)
        Re: Max váha lezce? 23.10.2013 Supr info, dává mi smysl a založim to někam do deníčku :X
člověk je samozřejmě natěše
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Zdar, je docela sranda tu číst,jak je třeba 80kg moc :) Neříkám že né, když jsem měl okolo 80 lezlo
    Lez nebo žer! 23.10.2013 Uplny sandokanuv nesmysl. Mozna ma 22 let....zakladem lezeni je vaha a sila! Tzn. vazit hooodne malo
      Re: Lez nebo žer! 23.10.2013 Já jen říkám, že to jde :D a je mi 27, tedy pořád to ještě jde,uvidíme za 10 let no :) Já osobně tu
        Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 Sandokane meleš hovna. S takovým milanem při tvé výšce bys v 30 metrové 7a ani neudýchal. Možná před
          Re: Lez nebo žer! 24.10.2013
            Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 Sandokane tak si to ale ujasni. Nahoře píšeš, že máš 90 kg. Přitom jinde máš 80 kg. Skutečně lezeš p
              Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 80kg jsem měl naposledy skoro dva roky zpět. Nyní se pohybuji u pro mě magické 90ky :) Dnes např.: r
                Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 pro inspiraci...:) climbingbeta.blogspot.cz/
                  Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 Sandokane, a jak se Ti s tou váhou závodí?
                    Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 zavody ale nemusi byt jen o vaze ze...
                Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 tam to pude i pres zimu. Pridal bych se do klubu nespechajicich tucnaku :)
          Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 Hele ušáku jeden,
Sandokan je pan lezec, co Ti přeblafne cestu za 8b a ultravytrvalostní 30m
            Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 Hele a co Sandokan vylezl vytrvalostního za 8b? Třeba něco v olianě nebo tak podobně :D Vždyť to 8b
      Re: Lez nebo žer! 23.10.2013 tak ono záleží, já osmičky fakt drtit zřejmě nebudu a mám pocit, že každý tělo je do jistý míry jedi
    Re: Max váha lezce? 23.10.2013 dej mi ještě 5let a nějakej clubbing založíme. ALe minimální váhu člena bych stanovil na 90,ať to má
      Re: Max váha lezce? 23.10.2013 píšete tady o lezení šestek, o jaké klase mluvíte, VI UIAA asi problém není, 6a-6c už jsou ale přeci
        Re: Max váha lezce? 23.10.2013 Mluvíme tu Welzenbachovi ;).
          Re: Max váha lezce? 24.10.2013 6b i 6c se u nás, samozřejmě exkluzivně, dá vylézt s naprosto nulovou silou. Stačí jen technika :)
            Re: Max váha lezce? 24.10.2013 Leda že by jsi byl opravdu komár Komáre.
            Re: Max váha lezce? 24.10.2013 bych te chtel videt jak lezes 7 nebo 8- bez sily hahaha :-D
                Re: Max váha lezce? 24.10.2013 Ahoj,
pokud chcete ( pochopil jsem ze je tu vicero tazatelu) zhubnout a spevnit telo- nejen n
                  Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Svetsit silu a taky vitrvalost je dobry.. moct bich to ale neprehanel. a otaska je fakt jeztli na to
                Re: Max váha lezce? 24.10.2013 Musis mit hlavu uplne zmatenou.Trenuji mraky lidi a vim jak asi premyslis,kdyz vidis ty hubenoury ko
            Re: Max váha lezce? 24.10.2013 ok beru zpet je pravda ze nejake vylozene rajbaskove cesty lze vylezt hlavne technikou, to ale podle
              Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Tak to ti musím oponovat. Na cesty v obtížnosti 7 nemusím v podstatě trénovat a lezu je dlouhodobě (
                Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Není důvod ti to nevěřit, ale podstatný je právě to, že už lezeš nějakých 15 let. Nebo jsi to takhle
  Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Prsty na rukou mám naštěstí silný a taky už si zvykaj. navíc jsem pochopil, že lezu málo nohama, tak
    Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Pokud máš pocit, že nějak extra namáháš prsty na nohou, pak zauvažuj nad tim, jestli nemáš příliš ve
ubytko mezi Skalákem a Sněžkou 22.10.2013 Zdar,
máte někdo tip na levné ubytování pro dva dospělé a tři děti někde kolem Skaláku? Další den se chystáme na Sněžku, takže klidně něco "mezi". Jedná se mi o tento prodloužený víkend. Náročný nejsme, ale kdyby byla v dosahu chůvy hospo
  Re: ubytko mezi Skalákem a Sněžkou 24.10.2013 Zkus třeba Semily nebo třeba Jilemnici.. Je to kousek na obě strany ;)
mallorca 19.10.2013 cesta na mallorcu autem ? máte někdo zkušenost?
  Re: mallorca 19.10.2013 776089310
  Re: mallorca 20.10.2013 Jo, opruz. Nikdy víc. Nyní: Ryanair za 1500,- + 40EUR auto na den.
    Re: mallorca 22.10.2013 my za půkčení auta platili méně, cca 20-25 euro za den.
      Re: mallorca 23.10.2013 Záleží na sezóně. My tam jezdíme přelom květen/červen. V hl. sezónu stojí i 65E.
        Re: mallorca 23.10.2013 A kde jste si půjčovali auto na letišti? my až v Palmě a co jsme se ptali tak říkali, že takové ceny
          Re: mallorca 24.10.2013 já před 3 lety zamlouval auto primo na letišti. seat Toledo za 110 E na týden.
Tuším rentcar
foto dne - hahaha.. 18.10.2013 sem nevěděl, že lezu po madlech, už mam pivní cejchu a kouty až za krk..:)
  Re: foto dne - hahaha.. 18.10.2013 Jsi ještě nečetl příspěvek od BolderBoye na FB? :-D
    Re: foto dne - hahaha.. 18.10.2013 sem to hledal u olivy:(
jedem na pivo, ne.. kdo by neznal " buranosaurus OOF " :)
  Re: foto dne - hahaha.. 19.10.2013 Holt změna je život.
    Re: Droni na Matterhornu 18.10.2013 hezky!
    Re: Droni na Matterhornu 18.10.2013 Fakt dobry.
Pro CIA nebo US Army asi bezna vec, ale pro nas smrtelniky docela mazec.
      Re: Droni na Matterhornu 18.10.2013 Nemusíme chodit až do USA, i v ČR se bežně využívají UAV (bezpilotní letouny). Využívá je např. spol
1
...
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: