Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Pruvodce na vltavskou zulu 25.10.2013 Ahoj, nebylo by nejake info o pripravovanem pruvodci na vltavskou zulu? Kdy asi bude k mani? Tesim, tesim, ... :)
  Re: Pruvodce na vltavskou zulu 25.10.2013 Jste taky tak zvedavi, za kolik bude Lida?
  Re: Pruvodce na vltavskou zulu 28.10.2013 Průvodce na Vltavskou žulu už dokončuji.
....Popravdě dokončuji ho již několikátým rokem. Mě
Chorvatsko - Vranjska Draga 24.10.2013 Ahoj,
nebyl jste někdo lézt v oblasti Vranjska Draga na Istrii v Chorvatsku? Jak je to tam zajištěný? Klasa sedí +- nebo se mám připravit, že polezu o stupeň míň?
Dík moc za odpovědi.
  Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 24.10.2013 Byl sem tam. Je to tam gut! Teď ideal!
    Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 24.10.2013 krásná oblast, jištění akorát- vynýtováno, škoda že někde je ten vápenec nekompaktní
      Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 25.10.2013 Musis takhle: gut oblast, fakt schone. Aber nekdy nicht kompakt.
    Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 25.10.2013 Je na to nějaký průvodce a kde se dá sehnat?
  Re: Chorvatsko - Vranjska Draga 25.10.2013 Dík za reakce, je na to průvodce:
Climbing Without Frontiers Rock Climbing Guidebook (Trieste
..... 24.10.2013 Ahoj Lezci,
poptavam nejake plakaty, kalendare, popripade obrazy s tematikou lezeni/skal v adrspachu,
nevite nekdo o necem??
diky za rady...
  Re: ..... 28.10.2013 piskar.cz
hohewand 24.10.2013 Ahoj, poradil by mi někdo nějaké pěkné vícedélky v hohewandu, kolem pětek. Ted narychlo sme si naplanovali prodloženej vikend, ale nestíham si už o týhle oblasti zjistit víc... děkuju moc. Případně další nějaké oblasti pod Vídní a třeba i kde složit hlavu
  Re: hohewand 25.10.2013 ahoj,
doporucil bych cestu draschgrat nebo traum und wirklichkeit. kdyz zadas do googlu "
Max váha lezce? 22.10.2013 Zdar,
selským rozumem, lezec by měl vážit tolik, aby se utáhl v závislosti na technice a terénu kterej leze, ale je vlastně nějaká váha, u který už se lezení ze zdravotních důvodů řekněme nedoporučuje? taham skoro metrák a nějak mě z toho bolej prs
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Ono jde spíš o poměr síla/váha...
Nejdůležitější je (v sestupném pořadí) - technika, síla v p
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Tak síla v prstech a vytrvalost hodně souvisí s tělesnou hmotností. Limit neexistuje. Jen čím větší
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Je to stejné jako s jinými sporty. Běhat taky může skoro každý, ale čím víc váží, tím víc trpí kloub
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Nějaký ty tuky navíc mám, o tom žádná, ale obávám se že co shodim, to zas tak způlky naberu zpátky n
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 mám 187. ne že bych na to byl s fyzičkou dobře, ale ramena ruce i předloktí docela zvládaj. jen prst
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Jde o to, jestli je těch 95kg aktivní hmoty a nebo sádla (teď mluvím obecně - v žádném případě se Tě
        Re: Max váha lezce? 22.10.2013 asi to bude chtít komplet generálku, něco shodit a místo zbytku nepoužitelnýho sádla tam dotlačit ně
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 běžky
            Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Běžky jsou na fyzičku a udržení váhy sport číslo jedna. 30 až 50 km a nějakej ten kilák převýšení za
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Ty bys měl shodit aspoň 15 kg. Při 187 cm je 80 kg už celkem dost. Začni se zdravě stravovat a začni
            Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Promiň, ale při 187cm je 80kg taková spodní hranice bych řekl (záleží pochopitelně na somatotypu) a
              Re: Max váha lezce? 22.10.2013 80kg spodní hranice pro lezce? Na to jsi přišel jak? Já mám 183cm a vážím 68kg, tuto váhu si udržuji
              Re: Max váha lezce? 23.10.2013 kámoš, bývalý hokejista, má cca 185 a 80+ váhu. Takže ať to bereš z jakéhokoli konce, tahá nejméně d
            Re: Max váha lezce? 22.10.2013 to nevidim úplně reálně, mám somatotyp řekněme hokejisty. Už teď jsem vysadil jakýkoli chem. cukry,
              Re: Max váha lezce? 23.10.2013 Pokud se nechceš hrnout do převisů, pak je tvůj cíl imho reálnej, aniž bys musel nějak brutálně hubn
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Mě to celé přijde špatně. Nemůžete srovnávat a dávat do poměru sílu a váhu. Bez ohledu na sílu lezce
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 To co píšeš by platilo pouze v případě, pokud by všichni měli stejně velké prsty, klouby, šlachy atd
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Ale ono to obecně platí i tak, protože právě ty individuální odlišnosti nejsi schopen tady porovnat
        Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 no, v těžkejch cestách je klíčová definovaná plocha malejch stupů a chytů, bez ohledu na velikost kl
          Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 Ach jo, ta fyzika... Lidi, když už nejste technicky zaměření, tak tu alespoň nepište podobné rozbo
            Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 Právě, rozdíl několika mm v délce článků prstů může hrát velkou roli. Nemluvě o tom, že i když má ch
              Re: Max váha lezce? - Bídovi 22.10.2013 To už je lepší :-) Ale jinak si stejně myslím, že to nelezení šestek není otázka těla, ale hlavy :-)
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Jestli chceš lízt šestky a občas trochu polízt venku, tak ani nepotřebuješ nic dělat s váhou. Šestky
    Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Tak to je dobrý info k tématu, díky za něj. Samozřejmě už ty šestky lezu (notabene když někdo přepál
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 jinak s těm šlachama-kloubama to potvrzuju, mám problém s tím, že se mi v malejch chytech "seka
        Re: Max váha lezce? 22.10.2013 nemůžu je ohnout jsem myslel samozřejmě;)
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 92,5 kg
      Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Šťavit se v šestkách skutečně nemá moc smysl, je rozdíl s bídou přelézt šestku s dvouma odsedama opr
        Re: Max váha lezce? 22.10.2013 btw: radí ti člověk co leze šestým rokem a jen tak náhodou je na centiment přesně stejně vysokej..je
          Re: Max váha lezce? 22.10.2013 hm, koukám, že po sobě nečtu.
centiment = centimetr :-)
        Re: Max váha lezce? 23.10.2013 Supr info, dává mi smysl a založim to někam do deníčku :X
člověk je samozřejmě natěše
  Re: Max váha lezce? 22.10.2013 Zdar, je docela sranda tu číst,jak je třeba 80kg moc :) Neříkám že né, když jsem měl okolo 80 lezlo
    Lez nebo žer! 23.10.2013 Uplny sandokanuv nesmysl. Mozna ma 22 let....zakladem lezeni je vaha a sila! Tzn. vazit hooodne malo
      Re: Lez nebo žer! 23.10.2013 Já jen říkám, že to jde :D a je mi 27, tedy pořád to ještě jde,uvidíme za 10 let no :) Já osobně tu
        Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 Sandokane meleš hovna. S takovým milanem při tvé výšce bys v 30 metrové 7a ani neudýchal. Možná před
          Re: Lez nebo žer! 24.10.2013
            Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 Sandokane tak si to ale ujasni. Nahoře píšeš, že máš 90 kg. Přitom jinde máš 80 kg. Skutečně lezeš p
              Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 80kg jsem měl naposledy skoro dva roky zpět. Nyní se pohybuji u pro mě magické 90ky :) Dnes např.: r
                Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 pro inspiraci...:) climbingbeta.blogspot.cz/
                  Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 Sandokane, a jak se Ti s tou váhou závodí?
                    Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 zavody ale nemusi byt jen o vaze ze...
                Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 tam to pude i pres zimu. Pridal bych se do klubu nespechajicich tucnaku :)
          Re: Lez nebo žer! 24.10.2013 Hele ušáku jeden,
Sandokan je pan lezec, co Ti přeblafne cestu za 8b a ultravytrvalostní 30m
            Re: Lez nebo žer! 25.10.2013 Hele a co Sandokan vylezl vytrvalostního za 8b? Třeba něco v olianě nebo tak podobně :D Vždyť to 8b
      Re: Lez nebo žer! 23.10.2013 tak ono záleží, já osmičky fakt drtit zřejmě nebudu a mám pocit, že každý tělo je do jistý míry jedi
    Re: Max váha lezce? 23.10.2013 dej mi ještě 5let a nějakej clubbing založíme. ALe minimální váhu člena bych stanovil na 90,ať to má
      Re: Max váha lezce? 23.10.2013 píšete tady o lezení šestek, o jaké klase mluvíte, VI UIAA asi problém není, 6a-6c už jsou ale přeci
        Re: Max váha lezce? 23.10.2013 Mluvíme tu Welzenbachovi ;).
          Re: Max váha lezce? 24.10.2013 6b i 6c se u nás, samozřejmě exkluzivně, dá vylézt s naprosto nulovou silou. Stačí jen technika :)
            Re: Max váha lezce? 24.10.2013 Leda že by jsi byl opravdu komár Komáre.
            Re: Max váha lezce? 24.10.2013 bych te chtel videt jak lezes 7 nebo 8- bez sily hahaha :-D
                Re: Max váha lezce? 24.10.2013 Ahoj,
pokud chcete ( pochopil jsem ze je tu vicero tazatelu) zhubnout a spevnit telo- nejen n
                  Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Svetsit silu a taky vitrvalost je dobry.. moct bich to ale neprehanel. a otaska je fakt jeztli na to
                Re: Max váha lezce? 24.10.2013 Musis mit hlavu uplne zmatenou.Trenuji mraky lidi a vim jak asi premyslis,kdyz vidis ty hubenoury ko
            Re: Max váha lezce? 24.10.2013 ok beru zpet je pravda ze nejake vylozene rajbaskove cesty lze vylezt hlavne technikou, to ale podle
              Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Tak to ti musím oponovat. Na cesty v obtížnosti 7 nemusím v podstatě trénovat a lezu je dlouhodobě (
                Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Není důvod ti to nevěřit, ale podstatný je právě to, že už lezeš nějakých 15 let. Nebo jsi to takhle
  Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Prsty na rukou mám naštěstí silný a taky už si zvykaj. navíc jsem pochopil, že lezu málo nohama, tak
    Re: Max váha lezce? 25.10.2013 Pokud máš pocit, že nějak extra namáháš prsty na nohou, pak zauvažuj nad tim, jestli nemáš příliš ve
ubytko mezi Skalákem a Sněžkou 22.10.2013 Zdar,
máte někdo tip na levné ubytování pro dva dospělé a tři děti někde kolem Skaláku? Další den se chystáme na Sněžku, takže klidně něco "mezi". Jedná se mi o tento prodloužený víkend. Náročný nejsme, ale kdyby byla v dosahu chůvy hospo
  Re: ubytko mezi Skalákem a Sněžkou 24.10.2013 Zkus třeba Semily nebo třeba Jilemnici.. Je to kousek na obě strany ;)
mallorca 19.10.2013 cesta na mallorcu autem ? máte někdo zkušenost?
  Re: mallorca 19.10.2013 776089310
  Re: mallorca 20.10.2013 Jo, opruz. Nikdy víc. Nyní: Ryanair za 1500,- + 40EUR auto na den.
    Re: mallorca 22.10.2013 my za půkčení auta platili méně, cca 20-25 euro za den.
      Re: mallorca 23.10.2013 Záleží na sezóně. My tam jezdíme přelom květen/červen. V hl. sezónu stojí i 65E.
        Re: mallorca 23.10.2013 A kde jste si půjčovali auto na letišti? my až v Palmě a co jsme se ptali tak říkali, že takové ceny
          Re: mallorca 24.10.2013 já před 3 lety zamlouval auto primo na letišti. seat Toledo za 110 E na týden.
Tuším rentcar
foto dne - hahaha.. 18.10.2013 sem nevěděl, že lezu po madlech, už mam pivní cejchu a kouty až za krk..:)
  Re: foto dne - hahaha.. 18.10.2013 Jsi ještě nečetl příspěvek od BolderBoye na FB? :-D
    Re: foto dne - hahaha.. 18.10.2013 sem to hledal u olivy:(
jedem na pivo, ne.. kdo by neznal " buranosaurus OOF " :)
  Re: foto dne - hahaha.. 19.10.2013 Holt změna je život.
    Re: Droni na Matterhornu 18.10.2013 hezky!
    Re: Droni na Matterhornu 18.10.2013 Fakt dobry.
Pro CIA nebo US Army asi bezna vec, ale pro nas smrtelniky docela mazec.
      Re: Droni na Matterhornu 18.10.2013 Nemusíme chodit až do USA, i v ČR se bežně využívají UAV (bezpilotní letouny). Využívá je např. spol
1
...
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
...
2263
  Re: Pruvodce na vltavskou zulu Jste taky tak zvedavi, za kolik bude Lida? 12:25:42 25.10.2013odpovědět
  Re: Pruvodce na vltavskou zulu Průvodce na Vltavskou žulu už dokončuji.
....Popravdě dokončuji ho již několikátým rokem. Měl už být na jaře, pak se ale roztrhl pytel s novýma cestama a dokonce s novýma oblastma, které by podle mého názoru, v průvodci neměly chybět. V některých vzniklo nově i třeba přes třicet cest a stále se dělají další a další směry. Lezení přející konec léta a podzim přispěl ke skutečnému boomu nových cest. V této chvíli je na Vltavské žule přes 780 cest. Předchozí průvodce (Algenův) popisoval zhruba 500 cest.
Doufám, že průvodce bude hotový do konce roku. Kdy se ho podaří pak vydat tiskem se uvidí. jirkas 21:12:08 28.10.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: