Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ahoj všem,
potřebovala bych poradit do jaké knihy jít. Někdo tu doporučoval Rock Warrior's Way, koukala jsem na to tedy do eshopu a jeste jsem tam objevila Girl on the Rocks: A Woman's Guide to Climbing a 9 out of 10 climbers make the
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Leztnaprvnímleztnaprvnímleztnaprvnímlezt...
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 já ale lezu na prvním =) problém je, že když lezu cestu, kterou nedávám "s prstem v nose"
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Tak ji necvakej. Přelez ji a cvakni až tu za ní. Pokud to není první nebo druhá, obvykle by to, vzhl
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Toho Dave MacLeoda jsem stahl na ulozto. Tim muzes zacit
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Nejaka napoveda? Nemozem to tam najst...
dik
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Myslím, že kniha ti moc nepomůže. Většina lezců, včetně těch, co píšou knihy a články, si neuvědomuj
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 (y)
koukám že občas se i na lezci objeví komentář který je konstruktivní, super a není moc co
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Je to tak. K tomu jen snad dodat, že nelez na materiálu, kterému nevěříš (pochybné lano, pochybné ex
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 moc děkuju za vyčerpávající odpověď. Pokusím se si z toho něco vzít, asi zkusím to zpívání, jen tím
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Díky za dobrý info, taky mi bodne. A pádama by měly lekce lezení začínat, ne končit.. Viz např. bojo
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Píšu to níže - trénink pádů je v lezení nesmysl. Jo, trénink skoků a odskoků možná. Ale natrénovat p
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 dobře, tak já vycházím z toho, že pád je každej rychlej pohyb po vertikále směrem k zemi, ať už čeka
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ty jsi fakt na hlavu. Už jsi někdy opravdu spadl? Ne odskočil nebo odsedl, ale spadl? Toho si ani ne
            Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ano, někdy je to jako blesk, někdy cejtím, že noha ukluzuje a pokud to rychle nevyřeším,bude následo
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 A? Nic. Spadneš. No a co? O to přeci jde. Celá debata je tu o tom, jak lezce přimět k tomu, aby ten
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Trénink pádů je faktický nesmysl. Možná je to zábava, ale procesy "řízeného" pádu a náhodn
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 "Jestli se někdo bojí, že při nějakém kroku spadne, tak to znamená, že mu chybí jistota a sebed
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Asi to vyzní blbě, já bych to řešil tak, že bych tě dostal do situace, která by byla zvádnutelná, al
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Dobrej nápad, moje jistička je přísná, ale většinou pod mým nátlakem povolí, tak ji nakážu ať se mě
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 To přeci nevadí. Hele, ty máš teď strach jen jeden. A to je problém. Jakmile se s jističem domluvíš,
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 tak tohle mi udělat, tak ti jí narvu mezi oči..;)
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 To jsou jen kecy. Skákal bys radostí, že jsi dal svoji nejtěžší cestu. A ještě bys jističi děkoval,
            Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ne, skákal bych po tobě ( a s radostí by to moc společnýho nemělo). Bezpečnost už je pro mě při leze
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 A co to má společného s bezpečností? Mícháš tady dohromady hrušky a jablka. Měl bys více lézt a mén
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Rube, vůbec to nečti. Jsou to holé nesmysly, které by měly u 90 % populace právě opačný efekt, než d
                Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 No hele, možná se budeš divit, ale s tímhle souhlasím. Jenže je tu ještě těch 10 %, které jsou k něč
                Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Tak on k tomu přistupuje čistě z pohledu sportovního výkonu, já z pohledu lezce, kterej se taky chce
                  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Správně. Názorů by tu mělo zaznět více a lidi si pak vyberou. Proto je zbytečné tu jakýkoliv názor o
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ano, ta klientka k tobě musela mít zřejmě neobvyklou důvěru, když ti už v půlce tý šestky sprostě na
                      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Podívej, ať si nadává, ať si dělá, co chce. Ať si říká, co uzná za vhodné. To nerozhoduje. Důležité
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Rube, vůbec to nečti. Jsou to holé nesmysly, které by měly u 90 % populace právě opačný efekt, než d
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 To anonym: tohle kdybys mi udělal, a navíc jako instruktor, tak bys na zemi nejspíš dostal háemeskou
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ale no tak. Tak to přeci není. To, co píšeš, platí při normálním lezení mezi normálními lezci. Pokud
            Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Sorry, ale taky mi to přijde poměrně "střeleckej" postup, vylezla ok, hurá. A co kdyby ne
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Jinak souhlasim s nácvikem odskoků, že se člověk zvykne na ten pocit a získá důvěru ve vybavení a ji
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Kdyby spadla? Ale ona nespadla. Nemůžeš to udělat vždy, musíš cestu znát, musíš znát svěřence a musí
                Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Za svymi nazory a trenerskymi metodami i uspechy si zjevne stojis - nevadilo by Ti podespat se plnym
                  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Promiň, ale vadilo :-) Mojí odměnou není veřejná známost, ale úspěchy lidí, které trénuji. A jak u
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Mne se neomlouvej, ja jsem s tim tak nejak pocital. Myslim ze tim se velka cast diskuze objasnila.
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Mojí odměnou taky není veřejná známost, ale jen ještě pro pořádek, aby někdo neřekl, že si za svými
                Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Mně to prostě připadá jako metody Neplavec ve vodě a Klín klínem a to mi nesedí. Ale hádat se nehodl
            Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 S tím by se dalo souhlasit, pokud jste se před lezením s dotyčnou domluvili, že z ní dostaneš maximu
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Pokud má být příspěvek přiměřeně dlouhý, není možné uvádět úplně všechny okolnosti a detaily. Jasně
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 on je v tom (aspon z mýho pohledu) trochu paradox, když mě jistí člověk kterýho neznám, tak mu nějak
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Asi to sem úplně nepatří, ale díky tomu strachu se taky možná učíš v životě předvídat a nedostávat s
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 To je ono, souvisí to s tím. Zkus rozklíčovat, proč a v jakejch jinejch situcích si ještě nevěříš. M
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 To je blbost. To ji rovnou pošli k psychoanalytikovi.
Rada je jediná - lez. Lez do p
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Asi si dám jméno Naruby a budu dávat do diskuze podněty a pak si budu sám odpovídat. Vysílá Rádio Je
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Četla jsem toho MacLeoda. Z kapitoly o odbourávání strachu si pamatuji radu, že do každé návštěvy st
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 ...naprosty souhlas. Sam jsem se s timto potykal dost dlouho a nekdy po delsi odlmce stale potykam.
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ahoj, necet jsem prispevky ostatnich, tak uz to mozna nekdo psal. Rock warriors way je nejlepsi kniz
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 super, a nemohl bys mi třeba poslat jednu naskenovanou stránku do mailu? abych věděla s čim budu mít
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Jestli takto řešíš vše, tak se nediv, že tě hlava na stěně nepouští dál. Kup knížku a když tomu nebu
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 ok, no bohužel na tom něco bude, asi to mam s hlavou špatný =) každopádně s tou angličtinou bych ner
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Fajn,tak mi napiš mail, já ji seženu, přeložím a s náklady půjdem napůl.R
            Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ty seš hodnej =) už jsem ji objednala, hecla jsem se tak teď už mi jen zbejvá se hecnout na stěně, n
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 well, thats cool. nekdo holt jedna tak "jak by mel jednat" sam od sebe prirozeneji a jinym
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Hele a proč to nezkusíš i odjinud? Kluci ti tady raděj dobrý věci ale všichni to jsou lezci tak ti r
                Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Hele ty mi dáváš =D bungee tak to je moc, do vody sem skákala z 3metrovýho můstku na těláku a tělocv
                  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Rock Warriors Way jsem bohužel nečetl (doteď jsem ji ani neznal ... ale já tenhle problém nějak neře
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Není nic lepšího než začátečníkům radit lézt sólo, fakt :D
Strach z pádu je přirozený a v pod
                      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 No, hlavně že ty jsi zkušený. "lepší by bylo vylézt dalších deset 5+ ". A to poznáš podle
                        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 No dobře, tak pokud se tu bavíme o člověku, jehož výkonostní strop je 5+, což se bavíme, tak skutečn
                  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Hele tak až ti to přijde a přeluskneš to, dej mi echo na ruben.cuba@email.cz a uděláme za pěknou cen
                  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 ještě mě napadlo, možná už to tu někdo psal, zkus se nesoustředit na to, co bude až dolezeš k další
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 to je dobrej nápad, soustředit se prostě na ty kroky! no a až to dočtu dám vědět, jen mě většinou čt
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ty vole TAK tebe bych chtel videt v akci...myslet jen prave na chyt co mas pred nosem...HA HA HA HA
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Ty vole TAK tebe bych chtel videt v akci...myslet jen prave na chyt co mas pred nosem...HA HA HA HA
                      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 nesměj se mu, dyk ten kluk už leze několik měsíců, je to zkušenej mazák co už má co říct, tak ne aby
                      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 no mas něco proti? podle me to tak fakt je. jestli ten kluk fakt leze teprve chvili, tak bychom mu
                        lezení versus lezení 05.11.2013 To jsou dvě odlišné věci. Lezení jako skály a životní styl je něco úplně jiného, než lezení čistě ja
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 Super, všem díky za tipy a rady. Určitě si z toho něco vezmu a něco se sebou udělám. A jen pro upřes
            Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 To je tvůj omyl. Nelezeš pár let. To, co děláš, bych určitě to lezením nenazýval. Kdybys opravdu lez
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 Proč myslíš, že zrovna ty máš patent na jedinou správnou definici pojmu "lezení"?
                Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 jako kdyby se jeden atlet posmíval druhému "ty přece neběháš, ty jen chodíš na stadion sprintov
                  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 Hřebínky? Spadl jsi z višně? Leze se výhradně na věže, kvakaření na hřebínkách je tak maximálně mrca
                  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 To tak trochu nesedí. Jo, kdybych odsuzoval lezení na rychlost nebo drytool, tak jo. Ale tohle je mi
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 Zlepšuju se na překliřce, ale na skalách je to pořád stejné. I tak to považuju za lezení.
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 myslim, ze ti v tve uvaze chybi to, ze je to zenska. z tvého uhlu pohledu je to nepochopitelne, ale
                      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 06.11.2013 Jó strach z bolesti je obecně ženskejm vlastní. Proto taky roděj chlapi, protože ženský by to strach
                Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 Máš pravdu, omlouvám se. Pokud to vezmeme ze široka, tak se klidně může jednat i o lezení po čtyřech
                  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 Podle tý narážky na hospodský kecy usuzuju, že jsi ten anonym, co mě vždycky nasere tak, že začínám
                    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 Už mlčím :-)
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 Tak abychom si to ujasnili lezu 7 - 8 podle toho jak to zrovna sedne, to je na začátečníka docela do
                Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 Jen tak mne napadlo - lezeš taky někdy i jinde než na překližce, případně na sportovkách typu Rovišt
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 04.11.2013 taky zastavam nazor ze kniha moc nepomuze.
Doporucoval bych zacit lizt na prvnim kilometry c
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER 04.11.2013 Takze zaver tehle debaty je nyni naprosto jasny: vyzivam te timto Rube, uz toho bylo dost, vyber si
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER 04.11.2013 hlasitý amen, mluvíš mi z duše, podepisuju!
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER 04.11.2013 Jestli jsi admin tohohle webu a máš pocit, že (přestože jde o sekci explicitně nazvanou diskuze) ti
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER 04.11.2013 Až tady budeš déle tak poznáš, že duplikace příspěvků je občasná chyba systému. A co se týká tvých p
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER 04.11.2013 Hele, to beru a může to tak bejt. Z mýho pohledu ale strach není výsostně lezecký téma, potýkáme se
            Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER 04.11.2013 položme si otázku: nemohlo by za potřebou začátečníka vyjadřovat se ke všemu taky ego svýho druhu na
              Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER 05.11.2013 Tak první krok ke zlepšení by byl např. přestat blokovat slovo hory info (odstraň mezeru), což by se
                Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER 05.11.2013 Eh sorry, tohle bylo k "dotazu na webmastery".
  dotaz na webmastery 04.11.2013 Docela je mi líto začátečníků, kteří nemají podle čeho poznat který rady jsou od zkušených a schopný
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha 05.11.2013 Protoze je tohle problem, ktery resim pomerne intenzivne, sepisu ti taky par postrehu, i kdyz vsechn
    Mějte se, padám... 05.11.2013 V pohodě, ale chtělo by to asi opravdu rozlišovat, o jaké úrovni lezení a padání se bavíme. Tyhle te
      Re: Mějte se, padám... 05.11.2013 Odpověď je jednoduchá. Kroky na hranici maxima děláš na boldru, na stěně lezeš objem - vytrvalost, p
        Re: Mějte se, padám... 05.11.2013 To je ale tak velká hloupost, že se mi nechce věřit, že to píšeš ty. Nebo jen provokuješ? :-)
      Re: Mějte se, padám... 05.11.2013 Vtipne je ze cela diskuze se tyka prekonavani strachu a nejvetsi ramena tu maji lide, kteri se boji
        Re: Mějte se, padám... 05.11.2013 Mít strach a považovat něco za zbytečné jsou odlišné věci. a kromě toho, strach z pádů je něco jinéh
          Re: Mějte se, padám... 05.11.2013 :)) No jo. Jenže Hook má pravdu.
Z tvého vystupování ten strach čiší, ne, že ne. Při lezení s
            Re: Mějte se, padám... 05.11.2013 :) Sakra. Odeslal jsem to omylem dřív, než jsem vyplnil podpis, nenaskočil mi tam automaticky. Je to
          (NE) podepsaný trenér :) 05.11.2013 Polož si otázku jinak:)
Kolik je v ČR trenérů, kteří se specializují na výkonnostní lezce? Ře
  Pro feu 05.11.2013 Ahoj, píšeš:
Kdyz se mi stane, ze se podivam pod sebe a zjistim, ze jistic cumi jinam
    Re: Pro feu 05.11.2013 Kdyz neni prima viditelnost, tak proste neni, s tim se neda nic delat. Ale na druhou stranu, kdyz uz
      Re: Pro feu 05.11.2013 Hezká odpověď, díky.
expresky na Bile skale 03.11.2013 Ahoj, včera jsme z důvodu deště nechali na Bílé skále na Vysočině materiál v cestě Macek V+, jsou tam 3 expresky a ve slaňáku HMSka. Přijedeme si pro ně příští víkend. Děkujeme všem, že je tam nechají. Ahoj Michal
  Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 Dik za dobrej tip!
    Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 Už jsem tam byl :)
      Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 Kurňa tak mu je tam nechte, chlapi. A ne*erte!
        Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 Jako že tam mají jít a znovu je tam pověsit? :-)
  Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 Ať už tam počkají nebo ne, doporučuju se pro příště naučit techniku pumpovani (lezec tahá za lano a
    Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 A co když už meli stažený lano...?
      Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 jako že někomu šlo o to, aby tak vysoký číslo (5+) vylezl ne na TR, ale PP? to máš pravdu, taková mo
        Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 To mě ani nepřekvapuje, podle Tvého komentu soudím, že Tvá mysl nebude žádnej zázrak. Proč by si něk
    Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 ano, technika pumpovani je v ceste kde jsou borhaky po 4 metrech opravdu použitelná. Michal
      Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 No asi stejne jako v ceste, kde jsou po 10ti metrech nebo po pul metru. Da se pouzit jenom, kdyz mas
    Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 tak zrovna bílá se mám pocit dá obejít ze zadu
      Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 Ale ne k týhle cestě...
  Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 Když ze stěny odcházím nenechávám po sobě žádný bordel (ano tím myslím i presky). Toť ode mě vše.
    Re: expresky na Bile skale 03.11.2013 alenotak, vždyť píše, že jim začalo pršet a asi to už nešlo vylízt, co bys dělal ty?
      Re: expresky na Bile skale 04.11.2013 sundal je
        Re: expresky na Bile skale 04.11.2013 Tak uz se tu chlapi nehadejte, vsichni uz mohou byt spokojeni...Ja-mam darek k vanocum, pavellezec-s
Doporučte lyže - skialpy 02.11.2013 Charakteristika použití: Tatry (Baranie sedlo), Roháře (Baranec), novější sníh, jízda na prašanu v lese a pod.
  Re: Doporučte lyže - skialpy 02.11.2013 130-110-120 mm, radius 20-40 m, měkká "camber" lyže nebo mírný rocker vepředu, délka výška
    Re: Doporučte lyže - skialpy 03.11.2013 No, takova lyze se 110mm pod patou je urcite skvela na jizdu v evropsky rostlem lese. ;)
      Re: Doporučte lyže - skialpy 03.11.2013 A tvůj TIP?
      Re: Doporučte lyže - skialpy 03.11.2013 Nerekl bych, ze na jizdu v prasanu v jakymkoliv terenu je 110 mm nejak na skodu..
        Re: Doporučte lyže - skialpy 03.11.2013 Myslím, že Lenka hovoří o tom, že lyže, která váží 2,5 kg, není zrovna na skialpy ideální. Nosit ji
      Re: Doporučte lyže - skialpy 03.11.2013 Ne, myslím to naprosto vážně. Mám starší Armada Julien versus JP, vázání Marker Duke a boty Scarpa S
        Re: Doporučte lyže - skialpy 03.11.2013 No, ja tedy nevim, v jakem jezdis lese, ale v tech, ktere znam ja, je nutna vytribena slalomova tech
          Re: Doporučte lyže - skialpy 04.11.2013 V hlubokém sněhu je jedno, jaký máš radius, a s větší nosnou plochou je to i pohodlnější. A to nejen
            Re: Doporučte lyže - skialpy 04.11.2013 No, na jizdu lesem susem dolu jsou 110m lyze samozrejme dobre.
Co se tyce vlivu sirky
            Re: Doporučte lyže - skialpy 04.11.2013 Když je dobrej sníh, užiješ si i na práskačkách. Když je sníh na hovno, je to oser tak jako tak.
      Re: Doporučte lyže - skialpy 03.11.2013 Nevím, jestli jsem to s tím vrtulníkem pochopil správně, ale z toho bych strach neměl, myslím že exi
  Re: Doporučte lyže - skialpy 02.11.2013 Skialpy od Fischeru. Dobrý jsou Fischer Superlite Transalp
    Re: Doporučte lyže - skialpy 02.11.2013 To se mi zdá dost úzké pod patou (82)
      Re: Doporučte lyže - skialpy 04.11.2013 82 pod patou, co je na tom tak hroznýho?
        Re: Doporučte lyže - skialpy 04.11.2013 presne - mam pod patou tech 82, spicka cca 100+, pata 100- a tatry jsou moje nejcastejsi destinace.
  Re: Doporučte lyže - skialpy 03.11.2013 Normální sjezdovky. Dříve funcarvery (bazary), dneska allmountain (v krámě), radši kratší, někam k n
    Re: Doporučte lyže - skialpy 04.11.2013 To je přesně to, co mne přestalo bavit :-)
      Re: Doporučte lyže - skialpy 04.11.2013 Na to užití v prašanu(Bar.sedl, Baranec,apod)- to jsou kopce s dlouhým nástupem a pod vrcholem ledov
Lezec a dech 02.11.2013 čistě ze zvědavosti, řešej nějak lezci správný dejchání, jako u jinejch sportů, nebo prostě dejchaj jak jsou zvyklí z běžnýho života?
A jestli se někdo věnujete i relaxaci před výkonem, jakej to má dle Vašich zkušeností dopad na samotnou psychiku p
  Re: Lezec a dech 02.11.2013 No, tohle uz asi nevydejcham....
  Re: Lezec a dech 02.11.2013 u odkazů vymaž mezery
    Re: Lezec a dech 02.11.2013 a jen abys věděl, po týhle odpovědi očekáváme
1. pilný samostudium
2. pilný seznamová
      Re: Lezec a dech 02.11.2013 Tak já děkuju za "koučink" i odkazy, jen si nejsem jistej, jestli si rozumíme. Mně jde o o
        Re: Lezec a dech 02.11.2013 ale za ty weby (a tu práci) samozřejmě díky, zatím jsem browsil hlavně youtube.
          Re: Lezec a dech 02.11.2013 Dech je docela slozitejsi problematika nez by se mohlo zdat. Krome prisunu kysliku pro svaly ma dych
        Re: Lezec a dech 02.11.2013 asi uznáš sám, že původní formulace otázky tomu moc neodpovídala, ale budiž :-)
          Re: Lezec a dech 02.11.2013 Asi je důležité fakt dýchat, když nedýcháš seš tuhej. Není má odpověď vyčerpávající?
            Re: Lezec a dech 03.11.2013 Hele je to asi trochu offtopic, ale jak řešíte dejchání při zasypání lavinou? Jsou lepší série krátk
  Re: Lezec a dech 04.11.2013 Já vždycky funím jak medvěd! Protože mi to nejde vylízt.
zahřátí 01.11.2013 ahoj mám dotaz, jak se nejlíp zahřát před pokusem v cestě..at dělám co dělám vždycky mám po několika krocích úplně promrzlé prsty
  Re: zahřátí 01.11.2013 venku je to touhle dobou celkem normál, na stěně je fajn si předtím svižně proběhnout dvě tři cesty
  Re: zahřátí 01.11.2013 Zeptej se nějakého boulderisty vyznávajícího zimní lezení v mínusových teplotách :-). Řeší se to mno
  Re: zahřátí 01.11.2013 Kulich a péřovka, víc netřeba =)
    Re: zahřátí 01.11.2013 kdepak,kulich a boxerky
  Re: zahřátí 01.11.2013 já to řešil tak, že se před pokusem rozlezl na nějakým traverzu nebo tak. prsty trochu prokřehly, př
    Re: zahřátí 01.11.2013 Tak tak, rozhejbat velký svaly a prohřejou se i prsty. Ale ze začátku nic příjemnýho a když vychladn
  Re: zahřátí 01.11.2013 to můžeš mít daný od přírody, že se ti hůř prokrvujou končetiny (v tepnách a cévách v koncovejch čás
    Re: zahřátí 01.11.2013 nebo zkus teplouše (elektr. vyhřejvadlo bot) nebo něco na ten způsob, když to podržíš chvíli v ruce
      Re: zahřátí 01.11.2013 dejte tomu čas, seňor Rub, Váš čas ještě nenadešel ;-) tim chci rict ze kdyz coby zacatecnik chces u
        Re: zahřátí 02.11.2013 hehe,můžu a klidně to risknu;)
Dachstein v listopadu 31.10.2013 Rád bych v listopadu udělal přechod po okolí Dachsteinu. Víte někdo jestli je otevřený winterraum na Simonyhütte? Jsou ještě nějaké chaty s WR? Vim o WR na Adamkovi a o WR na Hofpürglehütte.
Díky Peky
Bunda BUNDESWEHR 30.10.2013 Zdar lidi. Kámoš má nějaké hadry z Německé armády. Prý Gore-Tex a nový. Za dobré kačky.
Není to napuštěné nějakým sajrajtem? Jako ochrana proti bio zbraním? Kdysi se to tak prý dělalo.
A co vlastnosti materiálu, který ležel hromadu
  Re: Bunda BUNDESWEHR 31.10.2013 Na lezení v zimních tatrách a jinde v zime mám kalhoty od BW (ty zelené goráče s kšandami) a není ni
    Re: Bunda BUNDESWEHR 31.10.2013 Mám BW laksly a sou 17 let starý, ale nikdy nebyly použitý, jen proste leželi ve skladu a mě ted už
    Re: Bunda BUNDESWEHR 31.10.2013 Moje nejodolnější ponožky, který jsem kdy měl, byly zelený vojenský vlňáky. K neroztrhání, super hřá
      Re: Bunda BUNDESWEHR 01.11.2013 no ten BW kompletek je velice slusivy..hodi se jak do hor, tak na praci, punkovy koncert ale i treba
        Re: Bunda BUNDESWEHR 04.11.2013 č. 1. něčí to napuštěné bude, je to taková skladnická sračka, aby se do toho nepouštěli hmyzí a podo
Je průvodce komplet? 30.10.2013 Ať koukám jak koukám, tu v průvodci vůbec nevidím Ádr ani Teplice ani mně doporučovaný skály u Novýho města nad Metují. I když jsem se díval na Milence nebo Starostovou do databáze, nic.
Je v tom nějakej háček nebo na tyhle oblasti už bylo vydanejc
  Re: Je průvodce komplet? 30.10.2013 Ahoj, jestli myslíš tu stěnu z břidlice u Nováče- HIS, tak to najdeš na stránkách klubu Novýho města
    Re: Je průvodce komplet? 30.10.2013 vidíš, zrovna břidlici bych si jako začátečník selským rozumem nevybral, měl bych strach že ji rozlá
      Re: Je průvodce komplet? 31.10.2013 Taky jsem začátečník a taky jsem si myslel, že se to bude lámat, a opravdu se to občas láme, ale vzh
        Opět matematika 31.10.2013 Když máš nejty po dvou metrech, tak se klidně můžeš proletět i víc, než 4 metry. Je jedno, odkud cva
          Re: Opět matematika 31.10.2013 neboj, počítat umím, ale chtěl jsem tím vyjádřit že, na rozdíl od pískařského morálu, prostě tady o
    Re: Je průvodce komplet? 31.10.2013 a není to břidlice ale opuka
  Re: Je průvodce komplet? :) 31.10.2013 Ahoj, bez u rážky tu v diskusích sleduji, že jsi začínající lezec, navíc lačný po informacích. Zauja
    Re: Je průvodce komplet? :) 31.10.2013 to je dobrá zpráva, díky!;)
      Re: Je průvodce komplet? :) 02.11.2013 Jo a ještě tam máš u Trutnova Čížkovy kameny, to je fajn dlouhý pískovcový masiv, kde není skoro žád
  Re: singl jako půlka 30.10.2013 Myslím že z hlediska rázové síly to je OK. Ale lézt na horách na 70m jedničce napůl bude docela opru
    Re: singl jako půlka 30.10.2013 A jak to myslíš s tím zbytkem? kratší lano mám samozřejmě taky, ale šlo mě o to, jestli není vohubu
      Re: singl jako půlka 30.10.2013 Lézt na singlu napůl v horách je blbost. Jak psal pisatel výše, jen samá negatíva. Když si koupíš la
        Re: singl jako půlka 30.10.2013 bych to tak nedramatizoval. jestli je tazatel příčetnej, tak poprvé do větší zdi vyrazí do něčeho ne
          Re: singl jako půlka 30.10.2013 Nedávno jsem viděl nějakej dokument o Yosemitech, kde mluvil šéf tamnějších záchranářů o smrťácích z
            Re: singl jako půlka 30.10.2013 Na slovenskej strane Vysokých Tatier viem len o 1 úmrtí v dôsledku preseknutia jednoduchého lana - Ž
              Re: singl jako půlka 30.10.2013 Vzhledem, že v celé historii Vysokých Tater je evidováno něco málo přes tisíc smrťáků a dřív, když s
                Re: singl jako půlka 31.10.2013 Možno máš pravdu, ja si rád vypočujem názory starších. Napísal som len, že si nespomínam na iný príp
                  Re: singl jako půlka 31.10.2013 Tvé kategorické tvrzení je prostě nesmysl:
"Zvyšných 1000 malo rôzne opakujúce s
        Re: singl jako půlka 30.10.2013 Tak to zase pozor s tim co je videt. On totiz na ostrym konci toho singlu je casto horskej vudce, kt
          Re: singl jako půlka 30.10.2013 v horský čtyřce se nepadá, a když jo, tak to stojí za to. vono se nepadá do luftu, ale je to jako kd
            Re: singl jako půlka 30.10.2013 Jasne ze nepada. Jenze, treba ten traverz ve Steinerovi je zrovna za IV.
              Re: singl jako půlka 30.10.2013 Myslíš ten traverz, na jehož konci Lukáš pištěl hrůzou, když spadnul do jediné rezatice?
                Re: singl jako půlka 31.10.2013 jo, tam jsem měl dvě lana. nevím však, co by mi byly platný, kdyby se skoba vytrhla (popravdě, pád t
                  Re: singl jako půlka 31.10.2013 Když už jsme u těchdle hřebenovek tak se přiznávám, že nevím co bych si na podobný tůře počal se 70m
                    Re: singl jako půlka 31.10.2013 slaňování tam moc není, ale jsou tam nějaké přirozené klasické štandy, tedy spíš police na usedění s
                  Re: singl jako půlka 31.10.2013 Jak tak občas lezu v Rakousku, Itálii a Německu ty moje trojko-pětky, tak pozoruji, že na vyborhákov
          Re: singl jako půlka 31.10.2013 Nemyslim, že nutná podmínka k horskýmu lezení na jedničce je mít na tu cestu v podstatě sólo.
            Re: singl jako půlka 31.10.2013 to je zajímavá formulace, a když nad tím tak přemejšlím, tak je to asi pravda, tedy pro lidi s jakžt
            Re: singl jako půlka 31.10.2013 To byla trochu nadsazka. Nicmene v nekterych mistech proste musim mit jistotu, ze nespadnes.
              Re: singl jako půlka 31.10.2013 To jo. Ale to i na dvojčatech.
                Re: singl jako půlka 31.10.2013 To sice jo, ale jeste tam rozdil v poctu tech mist.
                  Re: singl jako půlka 31.10.2013 já si teda furt myslím, že ty dvojitý lana jsou trošku humbuk - pokud teda fakt nelezeme nějakej mas
      Re: singl jako půlka 30.10.2013 Asi takhle. Na tom zbytku bych lezl normálně na jednoducho. Žádná současná metodika ti to sice nedop
        Re: singl jako půlka 30.10.2013 tak jsme psali současně. uznávám, žes to napsal srozumitelněji a lépe.
          Re: singl jako půlka 30.10.2013 Bych to též tak viděl.
            Re: singl jako půlka 30.10.2013 Tak díky kluci. je fakt, že když si předtavím že za sebou tahám celou sedmdesátku + ten odpor v jist
bezpečnost 29.10.2013 Ahoj, dělaly se už testy, jestli leptá, či jinak narušuje lano dvousložková chemická malta, kterou se lepí? Případně je nějaký rozdíl ve vlivu na lano u tohoto lepidla pokud obsahuje/neobsahuje styren? Mám na mysli pochopitelně čerstvou zrovna smísenou.
  Re: bezpečnost 29.10.2013 Zajímavá otázka, kterou jsem už řešil s Vladimírem Těšitelem. Kdo se ptá?
    Re: bezpečnost 29.10.2013 Věcně je asi fuk, kdo se ptá, ale taky mne sere, když se lidi nejsou s to podepsat. Ty testy by to m
      Re: bezpečnost 30.10.2013 jsou tam dve slozky, kdyz to tvrdne, tak se to hodne zahreje. Takze nejaka celkem prudka reakce prob
      Re: bezpečnost 30.10.2013 A co by se mělo dělat za testy? Jak to chcete měřit? Snad zdravým rozumem. Obecně je známo, že chemi
        Re: bezpečnost 30.10.2013 No měřil bych to taky zdravým rozumem, když už se ptáš :) - zasvinit maltou a pod mikroskop a na trh
          Re: bezpečnost 30.10.2013 Ještě jedna možnost, najít nejbližšího bezpečáka na výškové práce, školitele s razítkem, někoho kdo
            Re: bezpečnost 30.10.2013 ještě záleží co je to za sajrajt - není sajrajt jako sajrajt, vinylester, polyester, epoxid, metakry
              Re: bezpečnost 30.10.2013 Ozvi se mi na mejla, já Ti ji trhnu a budeš vědět. Akorát přijdeš o smyčku :)
Nebo pošli mate
1
...
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
...
2263
bezpečnost Ahoj, dělaly se už testy, jestli leptá, či jinak narušuje lano dvousložková chemická malta, kterou se lepí? Případně je nějaký rozdíl ve vlivu na lano u tohoto lepidla pokud obsahuje/neobsahuje styren? Mám na mysli pochopitelně čerstvou zrovna smísenou. 14:31:53 29.10.2013odpovědět
  Re: bezpečnost Zajímavá otázka, kterou jsem už řešil s Vladimírem Těšitelem. Kdo se ptá? Uzlar 14:59:53 29.10.2013odpovědět
    Re: bezpečnost Věcně je asi fuk, kdo se ptá, ale taky mne sere, když se lidi nejsou s to podepsat. Ty testy by to myslím chtělo - netuším teda, proč by měl vadit zrovna styren, ale osobně bych odhadoval, že nějaký rozpouštědlo (to styren není) nebo agresivní látka by v chemický maltě mohlo být tak jako tak. (Chemickou maltu nepoužívám, tak nevim, co tam je. Robert 15:42:57 29.10.2013odpovědět
      Re: bezpečnost jsou tam dve slozky, kdyz to tvrdne, tak se to hodne zahreje. Takze nejaka celkem prudka reakce probiha. Na lano se to nedostalo, ale na lanovici ano - oboji zavesene na sedaku a pistole se pretocila a zbytek ze spicky se namazl na oplet
Na koho bych se s timhle dotazem mohl obratit? 08:34:14 30.10.2013odpovědět
      Re: bezpečnost A co by se mělo dělat za testy? Jak to chcete měřit? Snad zdravým rozumem. Obecně je známo, že chemické látky lezeckým textiliím škodí (Šubrt 1. díl?). Rozdíl bude ve vizkozitě materiálu. Tak tedy reálné příklady z praxe.
Např. v kufru auta si lano pocintáš olejem/barvou (tekutinou), takže to nejspíš pronikne i do jádra - nejspíš to bude stále vidět, budeš řešit, na který části lana to máš, jak hodně pocintaný a na co to lano budeš ještě "používat" (no 99% budeš raději řezat a vyhazovat). Nemluvě o výparech které nejsou vidět.
Chemická malta (kaše) když ti kápne na lano, výstroj, nebo oblečení, tak uschne, ztvrdne, odloupneš jí, z oblečení to normálně nevypereš (to už asi o něčem vypovídá), třeba na sedáku a smyčkách jumarů taky možná zůstanou fleky, na laně to pravděpodobně zasáhne "jen" oplet (ztvrdlá malta se i zde oddrolí po zaschnutí), po pár slaněních nebo jištěních už se možná nepozná ani o něco ztvrdlejší skvrna na povrchu, takže budeš zase řešit četnost skvrn a použití lana. Asi na mírně špinavém laně už budeš jenom lehce "pracovat", statické zatížení bez pádů, možná ani to ne. Určitě tam nějaké poškození vláken zůstane a navíc nebude vidět, maximálně bude při práci přibývat na dalších částech lana. No obecně se na práci ve skalách používají spíš starší oblečení a lana, kromě toho by se mělo používat druhé lano jako záložní jištění (předpokládá se špína, prach, pády kamení, mimo objektivní nebezpečí také nepozornost, uklouznutí - proto lepší jištění,...), zbytek lana se nenechává dole vůbec, nebo se hodí stranou,... Jó, když si jeden zapomene věci na převlečení nebo má jenom pěkné lezecké lano a něco upadně nebo ukápne, tak je to blbý.
Takže polopaticky, zamazal-li jsem si byť jen trochu lezecký nádobíčko při práci, uberu životnost i extrémní lezbu, zvýším kontrolu, nebudu to půjčovat nebo nechávat doma ženě a dětem mezi cajkama na lezení,... Když hodně, tak řezat a vyhazovat.
No nechci tady dávat nějaký návody na zabití, ale obecně se leze na pěkných lanech, starší lana se používají na "práci" a jiný fíkoviny do rozdrbání, a když už to nejde jistítkem, nebo jsou na tom díry, tak se to krátí a poté vyhazuje, tak to prostě je. Jiná kategorie budou profi výškoví pracovníci a top lezci, ty si většinou nádobíčko hodně hlídají a (nejen) svůj život si váží víc. Jestli má někdo pochyby o kvalitě svého lana, jistě ho jeho spolulezci upozorní na podivný vzhled a špatnou manipulaci s ním. Návod jak si kontrolovat lano dává snad každý výrobce, většina lezců to dělá okem a hmatem při každém motání. martan 10:31:32 30.10.2013odpovědět
        Re: bezpečnost No měřil bych to taky zdravým rozumem, když už se ptáš :) - zasvinit maltou a pod mikroskop a na trhací zkoušku ... Ale jinak souhlas s tím co píšeš.
OT: Jo, jsem ostuda, nereaguju na maily protože nestíhám. Ale zvládl jsem to stáhnout, tu Vertikálu; a napíšu ti. Robert 11:38:39 30.10.2013odpovědět
          Re: bezpečnost Ještě jedna možnost, najít nejbližšího bezpečáka na výškové práce, školitele s razítkem, někoho kdo může kontrolovat cajky (jestli to místo na laně ještě poznáš). Co asi udělá? Pokrčí ramenama, usměje se. Stejně to bude vždycky zase poměr šetrnost/spořivost. Trhací zkouška? Tak se roztrhne lano v místě poškození, no pravděpodobně z něho budou dva kusy. martan 11:52:02 30.10.2013odpovědět
            Re: bezpečnost ještě záleží co je to za sajrajt - není sajrajt jako sajrajt, vinylester, polyester, epoxid, metakrylát a tak dále. do šutru se většinou lepí vinylesterem, a ten je relativně "bezpečnej" - to je husté těstíčko, který maximálně tak umatlá oplet (pokud se opanuješ a nebudeš se snažit to před vytvrdnutím do lana vmasírovat), ale u epoxidu či metakrylátu určeného do betonu v tažené zoně bych si tak jistej nebyl - ale tam je nejlepší pojistkou vyšší cena. Lukas B. 13:14:44 30.10.2013odpovědět
              Re: bezpečnost Ozvi se mi na mejla, já Ti ji trhnu a budeš vědět. Akorát přijdeš o smyčku :)
Nebo pošli materiálový list lepidla, co to obsahuje a já Ti napíšu jestli je šance, že to nějaká složka mohla naleptat. Aldo 14:49:08 30.10.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: