Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230905 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Boulder club - Zákupy
A-ProSystem s.r.o. - Most

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Hřensko
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Silon metraz?04.11.2013
ahoj lezci,
kde nejlip koupit silon v metrazi? Nepotrebuju zadny hektary, chci si jen usit par svrsku na miru.
Na netu umim hledat taky, spise mi jde o osobni zkusenosti s tim ci kterym prodejcem.
Uz jsem dlouho nic v tyhle kategorii

 jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ahoj všem,

potřebovala bych poradit do jaké knihy jít. Někdo tu doporučoval Rock Warrior's Way, koukala jsem na to tedy do eshopu a jeste jsem tam objevila Girl on the Rocks: A Woman's Guide to Climbing a  9 out of 10 climbers make the
 Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Leztnaprvnímleztnaprvnímleztnaprvnímlezt...
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
já ale lezu na prvním =) problém je, že když lezu cestu, kterou nedávám "s prstem v nose"
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Tak ji necvakej. Přelez ji a cvakni až tu za ní. Pokud to není první nebo druhá, obvykle by to, vzhl
 Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Toho Dave MacLeoda jsem stahl na ulozto. Tim muzes zacit
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Nejaka napoveda? Nemozem to tam najst...
dik
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Taky bych chtel
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Porad prosiim... <3
 Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Myslím, že kniha ti moc nepomůže. Většina lezců, včetně těch, co píšou knihy a články, si neuvědomuj
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
(y)
koukám že občas se i na lezci objeví komentář který je konstruktivní, super a není moc co
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Je to tak. K tomu jen snad dodat, že nelez na materiálu, kterému nevěříš (pochybné lano, pochybné ex
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
moc děkuju za vyčerpávající odpověď. Pokusím se si z toho něco vzít, asi zkusím to zpívání, jen tím
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Díky za dobrý info, taky mi bodne. A pádama by měly lekce lezení začínat, ne končit.. Viz např. bojo
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Píšu to níže - trénink pádů je v lezení nesmysl. Jo, trénink skoků a odskoků možná. Ale natrénovat p
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
dobře, tak já vycházím z toho, že pád je každej rychlej pohyb po vertikále směrem k zemi, ať už čeka
     Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ty jsi fakt na hlavu. Už jsi někdy opravdu spadl? Ne odskočil nebo odsedl, ale spadl? Toho si ani ne
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ano, někdy je to jako blesk, někdy cejtím, že noha ukluzuje a pokud to rychle nevyřeším,bude následo
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
A? Nic. Spadneš. No a co? O to přeci jde. Celá debata je tu o tom, jak lezce přimět k tomu, aby ten
 Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Trénink pádů je faktický nesmysl. Možná je to zábava, ale procesy "řízeného" pádu a náhodn
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
"Jestli se někdo bojí, že při nějakém kroku spadne, tak to znamená, že mu chybí jistota a sebed
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Asi to vyzní blbě, já bych to řešil tak, že bych tě dostal do situace, která by byla zvádnutelná, al
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Dobrej nápad, moje jistička je přísná, ale většinou pod mým nátlakem povolí, tak ji nakážu ať se mě
     Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
To přeci nevadí. Hele, ty máš teď strach jen jeden. A to je problém. Jakmile se s jističem domluvíš,
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
tak tohle mi udělat, tak ti jí narvu mezi oči..;)
     Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
To jsou jen kecy. Skákal bys radostí, že jsi dal svoji nejtěžší cestu. A ještě bys jističi děkoval,
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ne, skákal bych po tobě ( a s radostí by to moc společnýho nemělo). Bezpečnost už je pro mě při leze
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
A co to má společného s bezpečností? Mícháš tady dohromady hrušky a jablka. Měl bys více lézt a mén
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Rube, vůbec to nečti. Jsou to holé nesmysly, které by měly u 90 % populace právě opačný efekt, než d
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
No hele, možná se budeš divit, ale s tímhle souhlasím. Jenže je tu ještě těch 10 %, které jsou k něč
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Tak on k tomu přistupuje čistě z pohledu sportovního výkonu, já z pohledu lezce, kterej se taky chce
         Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Správně. Názorů by tu mělo zaznět více a lidi si pak vyberou. Proto je zbytečné tu jakýkoliv názor o
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ano, ta klientka k tobě musela mít zřejmě neobvyklou důvěru, když ti už v půlce tý šestky sprostě na
           Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Podívej, ať si nadává, ať si dělá, co chce. Ať si říká, co uzná za vhodné. To nerozhoduje. Důležité
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Rube, vůbec to nečti. Jsou to holé nesmysly, které by měly u 90 % populace právě opačný efekt, než d
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
To anonym: tohle kdybys mi udělal, a navíc jako instruktor, tak bys na zemi nejspíš dostal háemeskou
     Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ale no tak. Tak to přeci není. To, co píšeš, platí při normálním lezení mezi normálními lezci. Pokud
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Sorry, ale taky mi to přijde poměrně "střeleckej" postup, vylezla ok, hurá. A co kdyby ne
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Jinak souhlasim s nácvikem odskoků, že se člověk zvykne na ten pocit a získá důvěru ve vybavení a ji
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Kdyby spadla? Ale ona nespadla. Nemůžeš to udělat vždy, musíš cestu znát, musíš znát svěřence a musí
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Za svymi nazory a trenerskymi metodami i uspechy si zjevne stojis - nevadilo by Ti podespat se plnym
         Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Promiň, ale vadilo :-) Mojí odměnou není veřejná známost, ale úspěchy lidí, které trénuji. A jak u
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Mne se neomlouvej, ja jsem s tim tak nejak pocital. Myslim ze tim se velka cast diskuze objasnila.
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Mojí odměnou taky není veřejná známost, ale jen ještě pro pořádek, aby někdo neřekl, že si za svými
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Mně to prostě připadá jako metody Neplavec ve vodě a Klín klínem a to mi nesedí. Ale hádat se nehodl
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
S tím by se dalo souhlasit, pokud jste se před lezením s dotyčnou domluvili, že z ní dostaneš maximu
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Pokud má být příspěvek přiměřeně dlouhý, není možné uvádět úplně všechny okolnosti a detaily. Jasně
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
on je v tom (aspon z mýho pohledu) trochu paradox, když mě jistí člověk kterýho neznám, tak mu nějak
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Asi to sem úplně nepatří, ale díky tomu strachu se taky možná učíš v životě předvídat a nedostávat s
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
To je ono, souvisí to s tím. Zkus rozklíčovat, proč a v jakejch jinejch situcích si ještě nevěříš. M
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
To je blbost. To ji rovnou pošli k psychoanalytikovi.

Rada je jediná - lez. Lez do p
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Asi si dám jméno Naruby a budu dávat do diskuze podněty a pak si budu sám odpovídat. Vysílá Rádio Je
 Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Četla jsem toho MacLeoda. Z kapitoly o odbourávání strachu si pamatuji radu, že do každé návštěvy st
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
...naprosty souhlas. Sam jsem se s timto potykal dost dlouho a nekdy po delsi odlmce stale potykam.
 Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
a co tekutá odvaha?
 Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ahoj, necet jsem prispevky ostatnich, tak uz to mozna nekdo psal. Rock warriors way je nejlepsi kniz
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
super, a nemohl bys mi třeba poslat jednu naskenovanou stránku do mailu? abych věděla s čim budu mít
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Jestli takto řešíš vše, tak se nediv, že tě hlava na stěně nepouští dál. Kup knížku a když tomu nebu
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
ok, no bohužel na tom něco bude, asi to mam s hlavou špatný =) každopádně s tou angličtinou bych ner
     Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Fajn,tak mi napiš mail, já ji seženu, přeložím a s náklady půjdem napůl.R
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ty seš hodnej =) už jsem ji objednala, hecla jsem se tak teď už mi jen zbejvá se hecnout na stěně, n
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
well, thats cool. nekdo holt jedna tak "jak by mel jednat" sam od sebe prirozeneji a jinym
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Hele a proč to nezkusíš i odjinud? Kluci ti tady raděj dobrý věci ale všichni to jsou lezci tak ti r
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Hele ty mi dáváš =D bungee tak to je moc, do vody sem skákala z 3metrovýho můstku na těláku a tělocv
         Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Rock Warriors Way jsem bohužel nečetl (doteď jsem ji ani neznal ... ale já tenhle problém nějak neře
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Není nic lepšího než začátečníkům radit lézt sólo, fakt :D
Strach z pádu je přirozený a v pod
           Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
No, hlavně že ty jsi zkušený. "lepší by bylo vylézt dalších deset 5+ ". A to poznáš podle
            Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
No dobře, tak pokud se tu bavíme o člověku, jehož výkonostní strop je 5+, což se bavíme, tak skutečn
         Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Hele tak až ti to přijde a přeluskneš to, dej mi echo na ruben.cuba@email.cz a uděláme za pěknou cen
         Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
ještě mě napadlo, možná už to tu někdo psal, zkus se nesoustředit na to, co bude až dolezeš k další
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
to je dobrej nápad, soustředit se prostě na ty kroky! no a až to dočtu dám vědět, jen mě většinou čt
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ty vole TAK tebe bych chtel videt v akci...myslet jen prave na chyt co mas pred nosem...HA HA HA HA
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Ty vole TAK tebe bych chtel videt v akci...myslet jen prave na chyt co mas pred nosem...HA HA HA HA
           Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
nesměj se mu, dyk ten kluk už leze několik měsíců, je to zkušenej mazák co už má co říct, tak ne aby
           Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
no mas něco proti? podle me to tak fakt je. jestli ten kluk fakt leze teprve chvili, tak bychom mu
            lezení versus lezení05.11.2013
To jsou dvě odlišné věci. Lezení jako skály a životní styl je něco úplně jiného, než lezení čistě ja
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Tady si muzes par stranky prolistovat:
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
když se na jaře rozlýzám, tak mám "nejradši" si vybrat cestu, kterou neznám (ani obtížnost
     Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
Super, všem díky za tipy a rady. Určitě si z toho něco vezmu a něco se sebou udělám. A jen pro upřes
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
To je tvůj omyl. Nelezeš pár let. To, co děláš, bych určitě to lezením nenazýval. Kdybys opravdu lez
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Proč myslíš, že zrovna ty máš patent na jedinou správnou definici pojmu "lezení"?
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
jako kdyby se jeden atlet posmíval druhému "ty přece neběháš, ty jen chodíš na stadion sprintov
         Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Hřebínky? Spadl jsi z višně? Leze se výhradně na věže, kvakaření na hřebínkách je tak maximálně mrca
         Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
To tak trochu nesedí. Jo, kdybych odsuzoval lezení na rychlost nebo drytool, tak jo. Ale tohle je mi
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Zlepšuju se na překliřce, ale na skalách je to pořád stejné. I tak to považuju za lezení.
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
myslim, ze ti v tve uvaze chybi to, ze je to zenska. z tvého uhlu pohledu je to nepochopitelne, ale
           Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha06.11.2013
Jó strach z bolesti je obecně ženskejm vlastní. Proto taky roděj chlapi, protože ženský by to strach
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Máš pravdu, omlouvám se. Pokud to vezmeme ze široka, tak se klidně může jednat i o lezení po čtyřech
         Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Podle tý narážky na hospodský kecy usuzuju, že jsi ten anonym, co mě vždycky nasere tak, že začínám
          Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Už mlčím :-)
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Tak abychom si to ujasnili lezu 7 - 8 podle toho jak to zrovna sedne, to je na začátečníka docela do
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Jen tak mne napadlo - lezeš taky někdy i jinde než na překližce, případně na sportovkách typu Rovišt
 Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha04.11.2013
taky zastavam nazor ze kniha moc nepomuze.
Doporucoval bych zacit lizt na prvnim kilometry c
  Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER04.11.2013
Takze zaver tehle debaty je nyni naprosto jasny: vyzivam te timto Rube, uz toho bylo dost, vyber si
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER04.11.2013
hlasitý amen, mluvíš mi z duše, podepisuju!
   Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER04.11.2013
Jestli jsi admin tohohle webu a máš pocit, že (přestože jde o sekci explicitně nazvanou diskuze) ti
    Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER04.11.2013
Až tady budeš déle tak poznáš, že duplikace příspěvků je občasná chyba systému. A co se týká tvých p
     Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER04.11.2013
Hele, to beru a může to tak bejt. Z mýho pohledu ale strach není výsostně lezecký téma, potýkáme se
      Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER04.11.2013
položme si otázku: nemohlo by za potřebou začátečníka vyjadřovat se ke všemu taky ego svýho druhu na
       Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER05.11.2013
Tak první krok ke zlepšení by byl např. přestat blokovat slovo hory info (odstraň mezeru), což by se
        Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - ZAVER05.11.2013
Eh sorry, tohle bylo k "dotazu na webmastery".
 dotaz na webmastery04.11.2013
Docela je mi líto začátečníků, kteří nemají podle čeho poznat který rady jsou od zkušených a schopný
 Re: jak se zlepšit a zbavit strachu - kniha05.11.2013
Protoze je tohle problem, ktery resim pomerne intenzivne, sepisu ti taky par postrehu, i kdyz vsechn
  Mějte se, padám...05.11.2013
V pohodě, ale chtělo by to asi opravdu rozlišovat, o jaké úrovni lezení a padání se bavíme. Tyhle te
   Re: Mějte se, padám...05.11.2013
Odpověď je jednoduchá. Kroky na hranici maxima děláš na boldru, na stěně lezeš objem - vytrvalost, p
    Re: Mějte se, padám...05.11.2013
To je ale tak velká hloupost, že se mi nechce věřit, že to píšeš ty. Nebo jen provokuješ? :-)
   Re: Mějte se, padám...05.11.2013
Vtipne je ze cela diskuze se tyka prekonavani strachu a nejvetsi ramena tu maji lide, kteri se boji
    Re: Mějte se, padám...05.11.2013
Mít strach a považovat něco za zbytečné jsou odlišné věci. a kromě toho, strach z pádů je něco jinéh
     Re: Mějte se, padám...05.11.2013
:)) No jo. Jenže Hook má pravdu.
Z tvého vystupování ten strach čiší, ne, že ne. Při lezení s
      Re: Mějte se, padám...05.11.2013
:) Sakra. Odeslal jsem to omylem dřív, než jsem vyplnil podpis, nenaskočil mi tam automaticky. Je to
     (NE) podepsaný trenér :)05.11.2013
Polož si otázku jinak:)
Kolik je v ČR trenérů, kteří se specializují na výkonnostní lezce? Ře
 Pro feu05.11.2013
Ahoj, píšeš:

Kdyz se mi stane, ze se podivam pod sebe a zjistim, ze jistic cumi jinam
  Re: Pro feu05.11.2013
Kdyz neni prima viditelnost, tak proste neni, s tim se neda nic delat. Ale na druhou stranu, kdyz uz
   Re: Pro feu05.11.2013
Hezká odpověď, díky.

 expresky na Bile skale03.11.2013
Ahoj, včera jsme z důvodu deště nechali na Bílé skále na Vysočině materiál v cestě Macek V+, jsou tam 3 expresky a ve slaňáku HMSka. Přijedeme si pro ně příští víkend. Děkujeme všem, že je tam nechají. Ahoj Michal
 Re: expresky na Bile skale03.11.2013
Dik za dobrej tip!
  Re: expresky na Bile skale03.11.2013
Už jsem tam byl :)
   Re: expresky na Bile skale03.11.2013
Kurňa tak mu je tam nechte, chlapi. A ne*erte!
    Re: expresky na Bile skale03.11.2013
Jako že tam mají jít a znovu je tam pověsit? :-)
 Re: expresky na Bile skale03.11.2013
Ať už tam počkají nebo ne, doporučuju se pro příště naučit techniku pumpovani (lezec tahá za lano a
  Re: expresky na Bile skale03.11.2013
A co když už meli stažený lano...?
   Re: expresky na Bile skale03.11.2013
jako že někomu šlo o to, aby tak vysoký číslo (5+) vylezl ne na TR, ale PP? to máš pravdu, taková mo
    Re: expresky na Bile skale03.11.2013
To mě ani nepřekvapuje, podle Tvého komentu soudím, že Tvá mysl nebude žádnej zázrak. Proč by si něk
  Re: expresky na Bile skale03.11.2013
ano, technika pumpovani je v ceste kde jsou borhaky po 4 metrech opravdu použitelná. Michal
   Re: expresky na Bile skale03.11.2013
No asi stejne jako v ceste, kde jsou po 10ti metrech nebo po pul metru. Da se pouzit jenom, kdyz mas
  Re: expresky na Bile skale03.11.2013
tak zrovna bílá se mám pocit dá obejít ze zadu
   Re: expresky na Bile skale03.11.2013
Ale ne k týhle cestě...
 Re: expresky na Bile skale03.11.2013
Když ze stěny odcházím nenechávám po sobě žádný bordel (ano tím myslím i presky). Toť ode mě vše.
  Re: expresky na Bile skale03.11.2013
alenotak, vždyť píše, že jim začalo pršet a asi to už nešlo vylízt, co bys dělal ty?
   Re: expresky na Bile skale04.11.2013
sundal je
    Re: expresky na Bile skale04.11.2013
Tak uz se tu chlapi nehadejte, vsichni uz mohou byt spokojeni...Ja-mam darek k vanocum, pavellezec-s

 Doporučte lyže - skialpy02.11.2013
Charakteristika použití: Tatry (Baranie sedlo), Roháře (Baranec), novější sníh, jízda na prašanu v lese a pod.
 Re: Doporučte lyže - skialpy02.11.2013
130-110-120 mm, radius 20-40 m, měkká "camber" lyže nebo mírný rocker vepředu, délka výška
  Re: Doporučte lyže - skialpy03.11.2013
No, takova lyze se 110mm pod patou je urcite skvela na jizdu v evropsky rostlem lese. ;)

   Re: Doporučte lyže - skialpy03.11.2013
A tvůj TIP?
   Re: Doporučte lyže - skialpy03.11.2013
Nerekl bych, ze na jizdu v prasanu v jakymkoliv terenu je 110 mm nejak na skodu..
    Re: Doporučte lyže - skialpy03.11.2013
Myslím, že Lenka hovoří o tom, že lyže, která váží 2,5 kg, není zrovna na skialpy ideální. Nosit ji
   Re: Doporučte lyže - skialpy03.11.2013
Ne, myslím to naprosto vážně. Mám starší Armada Julien versus JP, vázání Marker Duke a boty Scarpa S
    Re: Doporučte lyže - skialpy03.11.2013
No, ja tedy nevim, v jakem jezdis lese, ale v tech, ktere znam ja, je nutna vytribena slalomova tech
     Re: Doporučte lyže - skialpy04.11.2013
V hlubokém sněhu je jedno, jaký máš radius, a s větší nosnou plochou je to i pohodlnější. A to nejen
      Re: Doporučte lyže - skialpy04.11.2013
No, na jizdu lesem susem dolu jsou 110m lyze samozrejme dobre.

Co se tyce vlivu sirky
      Re: Doporučte lyže - skialpy04.11.2013
Když je dobrej sníh, užiješ si i na práskačkách. Když je sníh na hovno, je to oser tak jako tak.
   Re: Doporučte lyže - skialpy03.11.2013
Nevím, jestli jsem to s tím vrtulníkem pochopil správně, ale z toho bych strach neměl, myslím že exi
 Re: Doporučte lyže - skialpy02.11.2013
Skialpy od Fischeru. Dobrý jsou Fischer Superlite Transalp
  Re: Doporučte lyže - skialpy02.11.2013
To se mi zdá dost úzké pod patou (82)
   Re: Doporučte lyže - skialpy04.11.2013
82 pod patou, co je na tom tak hroznýho?
    Re: Doporučte lyže - skialpy04.11.2013
presne - mam pod patou tech 82, spicka cca 100+, pata 100- a tatry jsou moje nejcastejsi destinace.
 Re: Doporučte lyže - skialpy03.11.2013
Normální sjezdovky. Dříve funcarvery (bazary), dneska allmountain (v krámě), radši kratší, někam k n
  Re: Doporučte lyže - skialpy04.11.2013
To je přesně to, co mne přestalo bavit :-)
   Re: Doporučte lyže - skialpy04.11.2013
Na to užití v prašanu(Bar.sedl, Baranec,apod)- to jsou kopce s dlouhým nástupem a pod vrcholem ledov

 Lezec a dech02.11.2013
čistě ze zvědavosti, řešej nějak lezci správný dejchání, jako u jinejch sportů, nebo prostě dejchaj jak jsou zvyklí z běžnýho života?
A jestli se někdo věnujete i relaxaci před výkonem, jakej to má dle Vašich zkušeností dopad na samotnou psychiku p
 Re: Lezec a dech02.11.2013
No, tohle uz asi nevydejcham....
 Re: Lezec a dech02.11.2013
u odkazů vymaž mezery
  Re: Lezec a dech02.11.2013
a jen abys věděl, po týhle odpovědi očekáváme
1. pilný samostudium
2. pilný seznamová
   Re: Lezec a dech02.11.2013
Tak já děkuju za "koučink" i odkazy, jen si nejsem jistej, jestli si rozumíme. Mně jde o o
    Re: Lezec a dech02.11.2013
ale za ty weby (a tu práci) samozřejmě díky, zatím jsem browsil hlavně youtube.
     Re: Lezec a dech02.11.2013
Dech je docela slozitejsi problematika nez by se mohlo zdat. Krome prisunu kysliku pro svaly ma dych
    Re: Lezec a dech02.11.2013
asi uznáš sám, že původní formulace otázky tomu moc neodpovídala, ale budiž :-)
     Re: Lezec a dech02.11.2013
Asi je důležité fakt dýchat, když nedýcháš seš tuhej. Není má odpověď vyčerpávající?
      Re: Lezec a dech03.11.2013
Hele je to asi trochu offtopic, ale jak řešíte dejchání při zasypání lavinou? Jsou lepší série krátk
 Re: Lezec a dech04.11.2013
Já vždycky funím jak medvěd! Protože mi to nejde vylízt.

 zahřátí01.11.2013
ahoj mám dotaz, jak se nejlíp zahřát před pokusem v cestě..at dělám co dělám vždycky mám po několika krocích úplně promrzlé prsty
 Re: zahřátí01.11.2013
venku je to touhle dobou celkem normál, na stěně je fajn si předtím svižně proběhnout dvě tři cesty
 Re: zahřátí01.11.2013
Zeptej se nějakého boulderisty vyznávajícího zimní lezení v mínusových teplotách :-). Řeší se to mno
 Re: zahřátí01.11.2013
Kulich a péřovka, víc netřeba =)
  Re: zahřátí01.11.2013
kdepak,kulich a boxerky
 Re: zahřátí01.11.2013
já to řešil tak, že se před pokusem rozlezl na nějakým traverzu nebo tak. prsty trochu prokřehly, př
  Re: zahřátí01.11.2013
Tak tak, rozhejbat velký svaly a prohřejou se i prsty. Ale ze začátku nic příjemnýho a když vychladn
 Re: zahřátí01.11.2013
to můžeš mít daný od přírody, že se ti hůř prokrvujou končetiny (v tepnách a cévách v koncovejch čás
  Re: zahřátí01.11.2013
nebo zkus teplouše (elektr. vyhřejvadlo bot) nebo něco na ten způsob, když to podržíš chvíli v ruce
   Re: zahřátí01.11.2013
dejte tomu čas, seňor Rub, Váš čas ještě nenadešel ;-) tim chci rict ze kdyz coby zacatecnik chces u
    Re: zahřátí02.11.2013
hehe,můžu a klidně to risknu;)

 Dachstein v listopadu31.10.2013
Rád bych v listopadu udělal přechod po okolí Dachsteinu. Víte někdo jestli je otevřený winterraum na Simonyhütte? Jsou ještě nějaké chaty s WR? Vim o WR na Adamkovi a o WR na Hofpürglehütte.
Díky Peky

 Bunda BUNDESWEHR30.10.2013
Zdar lidi. Kámoš má nějaké hadry z Německé armády. Prý Gore-Tex a nový. Za dobré kačky.
Není to napuštěné nějakým sajrajtem? Jako ochrana proti bio zbraním? Kdysi se to tak prý dělalo.

A co vlastnosti materiálu, který ležel hromadu
 Re: Bunda BUNDESWEHR31.10.2013
Na lezení v zimních tatrách a jinde v zime mám kalhoty od BW (ty zelené goráče s kšandami) a není ni
  Re: Bunda BUNDESWEHR31.10.2013
Mám BW laksly a sou 17 let starý, ale nikdy nebyly použitý, jen proste leželi ve skladu a mě ted už
  Re: Bunda BUNDESWEHR31.10.2013
Moje nejodolnější ponožky, který jsem kdy měl, byly zelený vojenský vlňáky. K neroztrhání, super hřá
   Re: Bunda BUNDESWEHR01.11.2013
no ten BW kompletek je velice slusivy..hodi se jak do hor, tak na praci, punkovy koncert ale i treba
    Re: Bunda BUNDESWEHR04.11.2013
č. 1. něčí to napuštěné bude, je to taková skladnická sračka, aby se do toho nepouštěli hmyzí a podo

 Je průvodce komplet?30.10.2013
Ať koukám jak koukám, tu v průvodci vůbec nevidím Ádr ani Teplice ani mně doporučovaný skály u Novýho města nad Metují. I když jsem se díval na Milence nebo Starostovou do databáze, nic.
Je v tom nějakej háček nebo na tyhle oblasti už bylo vydanejc
 Re: Je průvodce komplet?30.10.2013
Ahoj, jestli myslíš tu stěnu z břidlice u Nováče- HIS, tak to najdeš na stránkách klubu Novýho města
  Re: Je průvodce komplet?30.10.2013
vidíš, zrovna břidlici bych si jako začátečník selským rozumem nevybral, měl bych strach že ji rozlá
   Re: Je průvodce komplet?31.10.2013
Taky jsem začátečník a taky jsem si myslel, že se to bude lámat, a opravdu se to občas láme, ale vzh
    Opět matematika31.10.2013
Když máš nejty po dvou metrech, tak se klidně můžeš proletět i víc, než 4 metry. Je jedno, odkud cva
     Re: Opět matematika31.10.2013
neboj, počítat umím, ale chtěl jsem tím vyjádřit že, na rozdíl od pískařského morálu, prostě tady o
  Re: Je průvodce komplet?31.10.2013
a není to břidlice ale opuka
 Re: Je průvodce komplet? :)31.10.2013
Ahoj, bez u rážky tu v diskusích sleduji, že jsi začínající lezec, navíc lačný po informacích. Zauja
  Re: Je průvodce komplet? :)31.10.2013
to je dobrá zpráva, díky!;)
   Re: Je průvodce komplet? :)02.11.2013
Jo a ještě tam máš u Trutnova Čížkovy kameny, to je fajn dlouhý pískovcový masiv, kde není skoro žád
 Re: Je průvodce komplet?31.10.2013
 singl jako půlka30.10.2013
Ahoj. Zajimalo by mě jestli se singl může používat jako půlka. v literatuře jsem se dozvěděl že singl použitý jako dvojče má při pádu malý průtah a tudíž se chová skoro jako statický lano, ale o půlkách se tam nic nepsalo. Zajimalo by mě to protože mam se
 Re: singl jako půlka30.10.2013
Myslím že z hlediska rázové síly to je OK. Ale lézt na horách na 70m jedničce napůl bude docela opru
  Re: singl jako půlka30.10.2013
A jak to myslíš s tím zbytkem? kratší lano mám samozřejmě taky, ale šlo mě o to, jestli není vohubu
   Re: singl jako půlka30.10.2013
Lézt na singlu napůl v horách je blbost. Jak psal pisatel výše, jen samá negatíva. Když si koupíš la
    Re: singl jako půlka30.10.2013
bych to tak nedramatizoval. jestli je tazatel příčetnej, tak poprvé do větší zdi vyrazí do něčeho ne
     Re: singl jako půlka30.10.2013
Nedávno jsem viděl nějakej dokument o Yosemitech, kde mluvil šéf tamnějších záchranářů o smrťácích z
      Re: singl jako půlka30.10.2013
Na slovenskej strane Vysokých Tatier viem len o 1 úmrtí v dôsledku preseknutia jednoduchého lana - Ž
       Re: singl jako půlka30.10.2013
Vzhledem, že v celé historii Vysokých Tater je evidováno něco málo přes tisíc smrťáků a dřív, když s
        Re: singl jako půlka31.10.2013
Možno máš pravdu, ja si rád vypočujem názory starších. Napísal som len, že si nespomínam na iný príp
         Re: singl jako půlka31.10.2013
Tvé kategorické tvrzení je prostě nesmysl:

"Zvyšných 1000 malo rôzne opakujúce s
    Re: singl jako půlka30.10.2013
Tak to zase pozor s tim co je videt. On totiz na ostrym konci toho singlu je casto horskej vudce, kt
     Re: singl jako půlka30.10.2013
v horský čtyřce se nepadá, a když jo, tak to stojí za to. vono se nepadá do luftu, ale je to jako kd
      Re: singl jako půlka30.10.2013
Jasne ze nepada. Jenze, treba ten traverz ve Steinerovi je zrovna za IV.
       Re: singl jako půlka30.10.2013
Myslíš ten traverz, na jehož konci Lukáš pištěl hrůzou, když spadnul do jediné rezatice?
        Re: singl jako půlka31.10.2013
jo, tam jsem měl dvě lana. nevím však, co by mi byly platný, kdyby se skoba vytrhla (popravdě, pád t
         Re: singl jako půlka31.10.2013
Když už jsme u těchdle hřebenovek tak se přiznávám, že nevím co bych si na podobný tůře počal se 70m
          Re: singl jako půlka31.10.2013
slaňování tam moc není, ale jsou tam nějaké přirozené klasické štandy, tedy spíš police na usedění s
         Re: singl jako půlka31.10.2013
Jak tak občas lezu v Rakousku, Itálii a Německu ty moje trojko-pětky, tak pozoruji, že na vyborhákov
     Re: singl jako půlka31.10.2013
Nemyslim, že nutná podmínka k horskýmu lezení na jedničce je mít na tu cestu v podstatě sólo.
      Re: singl jako půlka31.10.2013
to je zajímavá formulace, a když nad tím tak přemejšlím, tak je to asi pravda, tedy pro lidi s jakžt
      Re: singl jako půlka31.10.2013
To byla trochu nadsazka. Nicmene v nekterych mistech proste musim mit jistotu, ze nespadnes.
       Re: singl jako půlka31.10.2013
To jo. Ale to i na dvojčatech.
        Re: singl jako půlka31.10.2013
To sice jo, ale jeste tam rozdil v poctu tech mist.
         Re: singl jako půlka31.10.2013
já si teda furt myslím, že ty dvojitý lana jsou trošku humbuk - pokud teda fakt nelezeme nějakej mas
   Re: singl jako půlka30.10.2013
Asi takhle. Na tom zbytku bych lezl normálně na jednoducho. Žádná současná metodika ti to sice nedop
    Re: singl jako půlka30.10.2013
tak jsme psali současně. uznávám, žes to napsal srozumitelněji a lépe.
     Re: singl jako půlka30.10.2013
Bych to též tak viděl.
      Re: singl jako půlka30.10.2013
Tak díky kluci. je fakt, že když si předtavím že za sebou tahám celou sedmdesátku + ten odpor v jist

1   ...   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Je průvodce komplet?
Ať koukám jak koukám, tu v průvodci vůbec nevidím Ádr ani Teplice ani mně doporučovaný skály u Novýho města nad Metují. I když jsem se díval na Milence nebo Starostovou do databáze, nic.
Je v tom nějakej háček nebo na tyhle oblasti už bylo vydanejch tolik průvodců že to je notoricky známý a v e-podobě už to nikdo nedělal? dík
Rub20:17:24 30.10.2013
odpovědět 
 Re: Je průvodce komplet?
Ahoj, jestli myslíš tu stěnu z břidlice u Nováče- HIS, tak to najdeš na stránkách klubu Novýho města n.M., a průvodce na to nepotřebuješ je to odjištěný úplně úžasně a obtížnosti jsou napsaný dole. cesty jdou v poho vidět odspoda. Je to z velký části vykopaný členama novoměstskýho klubu. Jsou to fakt borci, maj za sebou kus práce a furt to rozšiřujou. Jinak máš pravdu že něco o Adru a Teplických skalách tu chybí
20:39:09 30.10.2013
odpovědět 
  Re: Je průvodce komplet?
vidíš, zrovna břidlici bych si jako začátečník selským rozumem nevybral, měl bych strach že ji rozlámu, ale až pojedu okolo tak to omrknu. Dík:)
RUb22:09:35 30.10.2013
odpovědět 
   Re: Je průvodce komplet?
Taky jsem začátečník a taky jsem si myslel, že se to bude lámat, a opravdu se to občas láme, ale vzhledem k tomu, že máš nejty po 2 metrech, tak ti to je jedno, pač "spadneš" tak o půl metru. Definoval bych to jako umělou stěnu z přírodního materiálu.
vašek06:45:25 31.10.2013
odpovědět 
    Opět matematika
Když máš nejty po dvou metrech, tak se klidně můžeš proletět i víc, než 4 metry. Je jedno, odkud cvakáš, ale stejně musíš nabrat lano abys to cvakl. Lana si obvykle člověk nabere o trochu více, takže když dolezeš až k nýtu (ne vždy jde cvakat nataženou rukou zdola, někdy bývají pozice, ze kterých lze cvakat, dost krkolomné) a něco se ti ulomí nebo uklouzne noha při cvakání, letíš dva metry k presce a pak o další dva metry nebo podle nabraného lana níže. A pokud má lezec přes 90 kilo, je i tří až čtyřmetrový pád dost slušná rána.
12:40:20 31.10.2013
odpovědět 
     Re: Opět matematika
neboj, počítat umím, ale chtěl jsem tím vyjádřit že, na rozdíl od pískařského morálu, prostě tady o život, pokud neuděláš chybu, nejde.
vašek18:18:26 31.10.2013
odpovědět 
  Re: Je průvodce komplet?
a není to břidlice ale opuka
zuchen07:43:01 31.10.2013
odpovědět 
 Re: Je průvodce komplet? :)
Ahoj, bez u rážky tu v diskusích sleduji, že jsi začínající lezec, navíc lačný po informacích. Zaujal mě Tvůj pohled na lezecké průvodce:) Jako že se někdo diví, že vono to tu není všechno.
V ČR byly napřed na skály knižní a samizdatové průvodce. Ty se vydávají pořád, jak umí a mají kapacity domácí lezci a správci jednotlivých oblastí. Někde často, jinde s velkými prodlevami. Vyplatí se pořídit pár základních knížek na skály které máš za rohem, nebo tam jezdíš často. Dneska už hodně lidí dokáže celkem rychle vyrobit tisknutelné průvodce ve formátu pdf, když má vše olezeno a nafoceno, nebo umí dobře kreslit - hlavně u nově vznikajících a domácích menších skal/bouldrů.
Internetové průvodce "zdarma" (zejmnéna pravděpodobně nejčastněji zde z Lezce) se objevily až později. Jsou dobré k vytisknutí na první návštěvu oblasti, než se člověk rozhodně zakoupit knihu, nebo když se jede někam jen jednou. V počítači pak na plánování kam jet, nebo sumírování co kde kdo vylezl po návratu (vše společně ve vazbě na mapy, databázi, fotky,,...). No mnohde se stalo, že máme internetového průvodce i na skály ke kterým nejsou knihy. Je toho ale hodně, stále všude přibývá nových cest a aktualizace jsou možné jen když tam jezdíme, nebo když nám někdo napoví jak to vylepšit, ale snad se rýsuje i nějaká mladá krev ke spolupráci. No určitě to není konkurence knih, nebo jiných třeba zahraničních webů, ale může se to dobře doplňovat. Výhoda internetu je možnost pružnější aktualizace. Podle možností se dá čekat, že tu dál budou jen ty nejvíce navštěvované "tedy pro většinu uživatelů významné" skály, případně jejich nejvíce lezené části a pak nějaké ty naše domácí, které známe líp. Co jde zatím ryhle jsou aktualizace textů, seznamů cest (zleva doprava), nebo doplnění fotek k jednotlivým skalám ...klidně nám i něco můžete poslat.
Pokud chceš průvodce na pískovce, tak to tu z většiny nenajdeš, ale postupně lze asi dopracovat nějaké takové ty oblíbené sektory na první návštěvu na rozlezení.
V antikvariátu seženeš určitě i něco staršího levnějšího a komplexního, bude tam i spousta lehčích cest do začátku, pro okolí Ádru je základní bible Pískovcové skály 3. - Východní Čechy (K.Šmíd, Olympia 1979), kde najdeš třeba i nízké pěkné věže na Bišíku a tam se určitě nezabiješ, jestli jsi jako kluk lezl po všem. Z novějších věcí si asi pořídíš průvodce na Křížový vrch, kde se dobře rozlezeš a je tam hodně nových i líp odjištěných cest.
 martan10:49:37 31.10.2013
odpovědět 
  Re: Je průvodce komplet? :)
to je dobrá zpráva, díky!;)
RUb13:20:00 31.10.2013
odpovědět 
   Re: Je průvodce komplet? :)
Jo a ještě tam máš u Trutnova Čížkovy kameny, to je fajn dlouhý pískovcový masiv, kde není skoro žádný jištění a většinou se tam prej hází lano zhora, nebo leze sólo, nebo jsou tam opodál bouldry (super na bouldry je i Bor u Machova). Čížkáče - Hodně tvrdej písek, rychle to schne. Je na to starý samizdat (ale nepíšeš sem email), zašlý šipky a čísla barvou na skále. Klasa bude spíš tvrdší, je to krátké. Cest už je tam místo stovky tak asi 200. Kdyby se měl udělat nový průvodce, znamenalo by to obnovit šipky a pořídit viddeozáznam masivu zleva doprava, pak by s tím šlo snad pracovat. Co kdo kdy vylez nového už se asi většinou nedá dokupy ani tak. Snad tam jsou ještě tři stěnový knížky ;)
 martan16:04:48 02.11.2013
odpovědět 
 Re: Je průvodce komplet?
www.piskari.cz - je ale potřeba to trochu znát, jinak ti ty popisy asi moc neřeknou a bude to pro tebe spíš bludiště. nejsou tam nákresy.
Belial18:55:06 31.10.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192351)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Angelo vivo 6b Bergamo-Brescia
A Silvia 6a+ Bergamo-Brescia
Gashembrum II 2003 6a Bergamo-Brescia
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (49)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi