LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231166 cest
Nové přelezy:
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9

Stěny
DDM Stříbro - Stříbro
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Horská chata XL - Mariánská

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dachstein v listopadu31.10.2013
Rád bych v listopadu udělal přechod po okolí Dachsteinu. Víte někdo jestli je otevřený winterraum na Simonyhütte? Jsou ještě nějaké chaty s WR? Vim o WR na Adamkovi a o WR na Hofpürglehütte.
Díky Peky

 Bunda BUNDESWEHR30.10.2013
Zdar lidi. Kámoš má nějaké hadry z Německé armády. Prý Gore-Tex a nový. Za dobré kačky.
Není to napuštěné nějakým sajrajtem? Jako ochrana proti bio zbraním? Kdysi se to tak prý dělalo.

A co vlastnosti materiálu, který ležel hromadu
 Re: Bunda BUNDESWEHR31.10.2013
Na lezení v zimních tatrách a jinde v zime mám kalhoty od BW (ty zelené goráče s kšandami) a není ni
  Re: Bunda BUNDESWEHR31.10.2013
Mám BW laksly a sou 17 let starý, ale nikdy nebyly použitý, jen proste leželi ve skladu a mě ted už
  Re: Bunda BUNDESWEHR31.10.2013
Moje nejodolnější ponožky, který jsem kdy měl, byly zelený vojenský vlňáky. K neroztrhání, super hřá
   Re: Bunda BUNDESWEHR01.11.2013
no ten BW kompletek je velice slusivy..hodi se jak do hor, tak na praci, punkovy koncert ale i treba
    Re: Bunda BUNDESWEHR04.11.2013
č. 1. něčí to napuštěné bude, je to taková skladnická sračka, aby se do toho nepouštěli hmyzí a podo

 Je průvodce komplet?30.10.2013
Ať koukám jak koukám, tu v průvodci vůbec nevidím Ádr ani Teplice ani mně doporučovaný skály u Novýho města nad Metují. I když jsem se díval na Milence nebo Starostovou do databáze, nic.
Je v tom nějakej háček nebo na tyhle oblasti už bylo vydanejc
 Re: Je průvodce komplet?30.10.2013
Ahoj, jestli myslíš tu stěnu z břidlice u Nováče- HIS, tak to najdeš na stránkách klubu Novýho města
  Re: Je průvodce komplet?30.10.2013
vidíš, zrovna břidlici bych si jako začátečník selským rozumem nevybral, měl bych strach že ji rozlá
   Re: Je průvodce komplet?31.10.2013
Taky jsem začátečník a taky jsem si myslel, že se to bude lámat, a opravdu se to občas láme, ale vzh
    Opět matematika31.10.2013
Když máš nejty po dvou metrech, tak se klidně můžeš proletět i víc, než 4 metry. Je jedno, odkud cva
     Re: Opět matematika31.10.2013
neboj, počítat umím, ale chtěl jsem tím vyjádřit že, na rozdíl od pískařského morálu, prostě tady o
  Re: Je průvodce komplet?31.10.2013
a není to břidlice ale opuka
 Re: Je průvodce komplet? :)31.10.2013
Ahoj, bez u rážky tu v diskusích sleduji, že jsi začínající lezec, navíc lačný po informacích. Zauja
  Re: Je průvodce komplet? :)31.10.2013
to je dobrá zpráva, díky!;)
   Re: Je průvodce komplet? :)02.11.2013
Jo a ještě tam máš u Trutnova Čížkovy kameny, to je fajn dlouhý pískovcový masiv, kde není skoro žád
 Re: Je průvodce komplet?31.10.2013
 singl jako půlka30.10.2013
Ahoj. Zajimalo by mě jestli se singl může používat jako půlka. v literatuře jsem se dozvěděl že singl použitý jako dvojče má při pádu malý průtah a tudíž se chová skoro jako statický lano, ale o půlkách se tam nic nepsalo. Zajimalo by mě to protože mam se
 Re: singl jako půlka30.10.2013
Myslím že z hlediska rázové síly to je OK. Ale lézt na horách na 70m jedničce napůl bude docela opru
  Re: singl jako půlka30.10.2013
A jak to myslíš s tím zbytkem? kratší lano mám samozřejmě taky, ale šlo mě o to, jestli není vohubu
   Re: singl jako půlka30.10.2013
Lézt na singlu napůl v horách je blbost. Jak psal pisatel výše, jen samá negatíva. Když si koupíš la
    Re: singl jako půlka30.10.2013
bych to tak nedramatizoval. jestli je tazatel příčetnej, tak poprvé do větší zdi vyrazí do něčeho ne
     Re: singl jako půlka30.10.2013
Nedávno jsem viděl nějakej dokument o Yosemitech, kde mluvil šéf tamnějších záchranářů o smrťácích z
      Re: singl jako půlka30.10.2013
Na slovenskej strane Vysokých Tatier viem len o 1 úmrtí v dôsledku preseknutia jednoduchého lana - Ž
       Re: singl jako půlka30.10.2013
Vzhledem, že v celé historii Vysokých Tater je evidováno něco málo přes tisíc smrťáků a dřív, když s
        Re: singl jako půlka31.10.2013
Možno máš pravdu, ja si rád vypočujem názory starších. Napísal som len, že si nespomínam na iný príp
         Re: singl jako půlka31.10.2013
Tvé kategorické tvrzení je prostě nesmysl:

"Zvyšných 1000 malo rôzne opakujúce s
    Re: singl jako půlka30.10.2013
Tak to zase pozor s tim co je videt. On totiz na ostrym konci toho singlu je casto horskej vudce, kt
     Re: singl jako půlka30.10.2013
v horský čtyřce se nepadá, a když jo, tak to stojí za to. vono se nepadá do luftu, ale je to jako kd
      Re: singl jako půlka30.10.2013
Jasne ze nepada. Jenze, treba ten traverz ve Steinerovi je zrovna za IV.
       Re: singl jako půlka30.10.2013
Myslíš ten traverz, na jehož konci Lukáš pištěl hrůzou, když spadnul do jediné rezatice?
        Re: singl jako půlka31.10.2013
jo, tam jsem měl dvě lana. nevím však, co by mi byly platný, kdyby se skoba vytrhla (popravdě, pád t
         Re: singl jako půlka31.10.2013
Když už jsme u těchdle hřebenovek tak se přiznávám, že nevím co bych si na podobný tůře počal se 70m
          Re: singl jako půlka31.10.2013
slaňování tam moc není, ale jsou tam nějaké přirozené klasické štandy, tedy spíš police na usedění s
         Re: singl jako půlka31.10.2013
Jak tak občas lezu v Rakousku, Itálii a Německu ty moje trojko-pětky, tak pozoruji, že na vyborhákov
     Re: singl jako půlka31.10.2013
Nemyslim, že nutná podmínka k horskýmu lezení na jedničce je mít na tu cestu v podstatě sólo.
      Re: singl jako půlka31.10.2013
to je zajímavá formulace, a když nad tím tak přemejšlím, tak je to asi pravda, tedy pro lidi s jakžt
      Re: singl jako půlka31.10.2013
To byla trochu nadsazka. Nicmene v nekterych mistech proste musim mit jistotu, ze nespadnes.
       Re: singl jako půlka31.10.2013
To jo. Ale to i na dvojčatech.
        Re: singl jako půlka31.10.2013
To sice jo, ale jeste tam rozdil v poctu tech mist.
         Re: singl jako půlka31.10.2013
já si teda furt myslím, že ty dvojitý lana jsou trošku humbuk - pokud teda fakt nelezeme nějakej mas
   Re: singl jako půlka30.10.2013
Asi takhle. Na tom zbytku bych lezl normálně na jednoducho. Žádná současná metodika ti to sice nedop
    Re: singl jako půlka30.10.2013
tak jsme psali současně. uznávám, žes to napsal srozumitelněji a lépe.
     Re: singl jako půlka30.10.2013
Bych to též tak viděl.
      Re: singl jako půlka30.10.2013
Tak díky kluci. je fakt, že když si předtavím že za sebou tahám celou sedmdesátku + ten odpor v jist

 bezpečnost29.10.2013
Ahoj, dělaly se už testy, jestli leptá, či jinak narušuje lano dvousložková chemická malta, kterou se lepí? Případně je nějaký rozdíl ve vlivu na lano u tohoto lepidla pokud obsahuje/neobsahuje styren? Mám na mysli pochopitelně čerstvou zrovna smísenou.
 Re: bezpečnost29.10.2013
Zajímavá otázka, kterou jsem už řešil s Vladimírem Těšitelem. Kdo se ptá?
  Re: bezpečnost29.10.2013
Věcně je asi fuk, kdo se ptá, ale taky mne sere, když se lidi nejsou s to podepsat. Ty testy by to m
   Re: bezpečnost30.10.2013
jsou tam dve slozky, kdyz to tvrdne, tak se to hodne zahreje. Takze nejaka celkem prudka reakce prob
   Re: bezpečnost30.10.2013
A co by se mělo dělat za testy? Jak to chcete měřit? Snad zdravým rozumem. Obecně je známo, že chemi
    Re: bezpečnost30.10.2013
No měřil bych to taky zdravým rozumem, když už se ptáš :) - zasvinit maltou a pod mikroskop a na trh
     Re: bezpečnost30.10.2013
Ještě jedna možnost, najít nejbližšího bezpečáka na výškové práce, školitele s razítkem, někoho kdo
      Re: bezpečnost30.10.2013
ještě záleží co je to za sajrajt - není sajrajt jako sajrajt, vinylester, polyester, epoxid, metakry
       Re: bezpečnost30.10.2013
Ozvi se mi na mejla, já Ti ji trhnu a budeš vědět. Akorát přijdeš o smyčku :)
Nebo pošli mate

 Foto dne Zupanovice.29.10.2013
JirkaSi tohle je opravdu moc hezka fotka...a holka ((-.
 Re: Foto dne Zupanovice.29.10.2013
Jojo. Radost pohledět a kdyby jenom jedna, druhá je jako přes kopírák. Viz FOTKY.
  Re: Foto dne Zupanovice.29.10.2013
Ty vole! No joooo. Uz mi to doslo....musi se cist i ty popisky!
   Re: Foto dne Zupanovice.29.10.2013
Myslis, nazvy cest jo?? :-)

 Petrohrad boulder28.10.2013
Čau, o víkendu se chystam na bouldery v okolí Petrohradu. Byl jsem tam zatim jen jednou a potřeboval bych poradit nějakou pěknou lokaci na bouldery v rozmezí 5a - 6c. Zatim jsem byl jen v oblasti Hřbitovní kameny a tam mi to nějak nenatchlo. Poradil by mi
 Re: Petrohrad boulder30.10.2013
petac jsou vetsinou zarostly nelezeny kvaky, nejlip bude kdyz dojdes do josemitu nebo na podzimni.
 Re: Petrohrad boulder30.10.2013
Nebo Brána, tam bylo padání relativně nedávno.

 Krkavčí skála26.10.2013
Ahoj Krasaři, mohli byste mi někdo říct, jaká je kvalita jištění na Krkavčí skále v porovnání třeba se Sloupem nebo Rudicemi? Díky, Jeňa
 Re: Krkavčí skála27.10.2013
Jsou zde mnohem delsi cesty (az dvoudelkove) a lezeni ma celkove horsky charakter. Cesty jsou vsak d
 Re: Krkavčí skála27.10.2013
kvalita jistění je stejná jako rudice sloup = dobrá
  Re: Krkavčí skála27.10.2013
Paráda, díky za odpovědi.

 šutry-obtížnost26.10.2013
Zdar, tak jako existujou stupnice obtížnosti lezení, existuje třeba i stupnice obtížnosti šutrů? Resp. je třeba nějaký doporučení jakej šutr by si měl vybrat začátečník (podle pevnosti, zrnitosti nebo tvrdosti?) a jaký šutry lezou hlavně "bušiči"
 Re: šutry-obtížnost26.10.2013
Každej zkušenej lezec má svůj oblíbenej (a nebo i naopak neoblíbenej) matroš, ale na obtížnost to ne
  Re: šutry-obtížnost26.10.2013
Jo. Ptám se konkrétně proto, že mám kousek od Ádru barák tak jsem si tam chtěl na jaře něco vylízt,
   Re: šutry-obtížnost26.10.2013
na čem dalším jsi ještě lezl?
    Re: šutry-obtížnost27.10.2013
na buližníku bez lana.R
     Re: šutry-obtížnost27.10.2013
Není písek jako písek. Řekl bych, že moravské pískovce budou pro začátečníka, počítaje lezení na prv
     Re: šutry-obtížnost27.10.2013
Skoro to na mě působí, jako by si z nás někdo střílel. Fakt ti doporučuju najít dobrýho gurua. Nemys
      Re: šutry-obtížnost27.10.2013
Fajn, to jsem chtěl vědět. škoda času objíždět půl republiky a hledat matroš kterej mi nejlíp sedne.
       Re: šutry-obtížnost28.10.2013
to zmíněné nové město nad metují můžu do záčátků opravdu také doporučit, super na seznámění se skálo

 Vybaveni do nakladu26.10.2013
Ahoj,
budu si teď kupovat více lezeckého vybavení, je tu někdo, kdo si může odečíst DPH na tyhle věci, řekněme 5% pro něj (jsem chudý studentík :)) Díky.
 Re: Vybaveni do nakladu27.10.2013
Určitě se domluvíme.
  Re: Vybaveni do nakladu28.10.2013
Psal jsem email, je správnej?
   Re: Vybaveni do nakladu30.10.2013
Ale to sem nepsal já, ale nějakej magor z podkrkonoší, co se sanží zneužívat můj nick.

1   ...   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   498   499   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Dachstein v listopadu
Rád bych v listopadu udělal přechod po okolí Dachsteinu. Víte někdo jestli je otevřený winterraum na Simonyhütte? Jsou ještě nějaké chaty s WR? Vim o WR na Adamkovi a o WR na Hofpürglehütte.
Díky Peky
Peky17:54:24 31.10.2013
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Vesnická památková zona VI Skály u Kamenického šenova
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi