Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Dachstein v listopadu 31.10.2013 Rád bych v listopadu udělal přechod po okolí Dachsteinu. Víte někdo jestli je otevřený winterraum na Simonyhütte? Jsou ještě nějaké chaty s WR? Vim o WR na Adamkovi a o WR na Hofpürglehütte.
Díky Peky
Bunda BUNDESWEHR 30.10.2013 Zdar lidi. Kámoš má nějaké hadry z Německé armády. Prý Gore-Tex a nový. Za dobré kačky.
Není to napuštěné nějakým sajrajtem? Jako ochrana proti bio zbraním? Kdysi se to tak prý dělalo.
A co vlastnosti materiálu, který ležel hromadu
  Re: Bunda BUNDESWEHR 31.10.2013 Na lezení v zimních tatrách a jinde v zime mám kalhoty od BW (ty zelené goráče s kšandami) a není ni
    Re: Bunda BUNDESWEHR 31.10.2013 Mám BW laksly a sou 17 let starý, ale nikdy nebyly použitý, jen proste leželi ve skladu a mě ted už
    Re: Bunda BUNDESWEHR 31.10.2013 Moje nejodolnější ponožky, který jsem kdy měl, byly zelený vojenský vlňáky. K neroztrhání, super hřá
      Re: Bunda BUNDESWEHR 01.11.2013 no ten BW kompletek je velice slusivy..hodi se jak do hor, tak na praci, punkovy koncert ale i treba
        Re: Bunda BUNDESWEHR 04.11.2013 č. 1. něčí to napuštěné bude, je to taková skladnická sračka, aby se do toho nepouštěli hmyzí a podo
Je průvodce komplet? 30.10.2013 Ať koukám jak koukám, tu v průvodci vůbec nevidím Ádr ani Teplice ani mně doporučovaný skály u Novýho města nad Metují. I když jsem se díval na Milence nebo Starostovou do databáze, nic.
Je v tom nějakej háček nebo na tyhle oblasti už bylo vydanejc
  Re: Je průvodce komplet? 30.10.2013 Ahoj, jestli myslíš tu stěnu z břidlice u Nováče- HIS, tak to najdeš na stránkách klubu Novýho města
    Re: Je průvodce komplet? 30.10.2013 vidíš, zrovna břidlici bych si jako začátečník selským rozumem nevybral, měl bych strach že ji rozlá
      Re: Je průvodce komplet? 31.10.2013 Taky jsem začátečník a taky jsem si myslel, že se to bude lámat, a opravdu se to občas láme, ale vzh
        Opět matematika 31.10.2013 Když máš nejty po dvou metrech, tak se klidně můžeš proletět i víc, než 4 metry. Je jedno, odkud cva
          Re: Opět matematika 31.10.2013 neboj, počítat umím, ale chtěl jsem tím vyjádřit že, na rozdíl od pískařského morálu, prostě tady o
    Re: Je průvodce komplet? 31.10.2013 a není to břidlice ale opuka
  Re: Je průvodce komplet? :) 31.10.2013 Ahoj, bez u rážky tu v diskusích sleduji, že jsi začínající lezec, navíc lačný po informacích. Zauja
    Re: Je průvodce komplet? :) 31.10.2013 to je dobrá zpráva, díky!;)
      Re: Je průvodce komplet? :) 02.11.2013 Jo a ještě tam máš u Trutnova Čížkovy kameny, to je fajn dlouhý pískovcový masiv, kde není skoro žád
  Re: singl jako půlka 30.10.2013 Myslím že z hlediska rázové síly to je OK. Ale lézt na horách na 70m jedničce napůl bude docela opru
    Re: singl jako půlka 30.10.2013 A jak to myslíš s tím zbytkem? kratší lano mám samozřejmě taky, ale šlo mě o to, jestli není vohubu
      Re: singl jako půlka 30.10.2013 Lézt na singlu napůl v horách je blbost. Jak psal pisatel výše, jen samá negatíva. Když si koupíš la
        Re: singl jako půlka 30.10.2013 bych to tak nedramatizoval. jestli je tazatel příčetnej, tak poprvé do větší zdi vyrazí do něčeho ne
          Re: singl jako půlka 30.10.2013 Nedávno jsem viděl nějakej dokument o Yosemitech, kde mluvil šéf tamnějších záchranářů o smrťácích z
            Re: singl jako půlka 30.10.2013 Na slovenskej strane Vysokých Tatier viem len o 1 úmrtí v dôsledku preseknutia jednoduchého lana - Ž
              Re: singl jako půlka 30.10.2013 Vzhledem, že v celé historii Vysokých Tater je evidováno něco málo přes tisíc smrťáků a dřív, když s
                Re: singl jako půlka 31.10.2013 Možno máš pravdu, ja si rád vypočujem názory starších. Napísal som len, že si nespomínam na iný príp
                  Re: singl jako půlka 31.10.2013 Tvé kategorické tvrzení je prostě nesmysl:
"Zvyšných 1000 malo rôzne opakujúce s
        Re: singl jako půlka 30.10.2013 Tak to zase pozor s tim co je videt. On totiz na ostrym konci toho singlu je casto horskej vudce, kt
          Re: singl jako půlka 30.10.2013 v horský čtyřce se nepadá, a když jo, tak to stojí za to. vono se nepadá do luftu, ale je to jako kd
            Re: singl jako půlka 30.10.2013 Jasne ze nepada. Jenze, treba ten traverz ve Steinerovi je zrovna za IV.
              Re: singl jako půlka 30.10.2013 Myslíš ten traverz, na jehož konci Lukáš pištěl hrůzou, když spadnul do jediné rezatice?
                Re: singl jako půlka 31.10.2013 jo, tam jsem měl dvě lana. nevím však, co by mi byly platný, kdyby se skoba vytrhla (popravdě, pád t
                  Re: singl jako půlka 31.10.2013 Když už jsme u těchdle hřebenovek tak se přiznávám, že nevím co bych si na podobný tůře počal se 70m
                    Re: singl jako půlka 31.10.2013 slaňování tam moc není, ale jsou tam nějaké přirozené klasické štandy, tedy spíš police na usedění s
                  Re: singl jako půlka 31.10.2013 Jak tak občas lezu v Rakousku, Itálii a Německu ty moje trojko-pětky, tak pozoruji, že na vyborhákov
          Re: singl jako půlka 31.10.2013 Nemyslim, že nutná podmínka k horskýmu lezení na jedničce je mít na tu cestu v podstatě sólo.
            Re: singl jako půlka 31.10.2013 to je zajímavá formulace, a když nad tím tak přemejšlím, tak je to asi pravda, tedy pro lidi s jakžt
            Re: singl jako půlka 31.10.2013 To byla trochu nadsazka. Nicmene v nekterych mistech proste musim mit jistotu, ze nespadnes.
              Re: singl jako půlka 31.10.2013 To jo. Ale to i na dvojčatech.
                Re: singl jako půlka 31.10.2013 To sice jo, ale jeste tam rozdil v poctu tech mist.
                  Re: singl jako půlka 31.10.2013 já si teda furt myslím, že ty dvojitý lana jsou trošku humbuk - pokud teda fakt nelezeme nějakej mas
      Re: singl jako půlka 30.10.2013 Asi takhle. Na tom zbytku bych lezl normálně na jednoducho. Žádná současná metodika ti to sice nedop
        Re: singl jako půlka 30.10.2013 tak jsme psali současně. uznávám, žes to napsal srozumitelněji a lépe.
          Re: singl jako půlka 30.10.2013 Bych to též tak viděl.
            Re: singl jako půlka 30.10.2013 Tak díky kluci. je fakt, že když si předtavím že za sebou tahám celou sedmdesátku + ten odpor v jist
bezpečnost 29.10.2013 Ahoj, dělaly se už testy, jestli leptá, či jinak narušuje lano dvousložková chemická malta, kterou se lepí? Případně je nějaký rozdíl ve vlivu na lano u tohoto lepidla pokud obsahuje/neobsahuje styren? Mám na mysli pochopitelně čerstvou zrovna smísenou.
  Re: bezpečnost 29.10.2013 Zajímavá otázka, kterou jsem už řešil s Vladimírem Těšitelem. Kdo se ptá?
    Re: bezpečnost 29.10.2013 Věcně je asi fuk, kdo se ptá, ale taky mne sere, když se lidi nejsou s to podepsat. Ty testy by to m
      Re: bezpečnost 30.10.2013 jsou tam dve slozky, kdyz to tvrdne, tak se to hodne zahreje. Takze nejaka celkem prudka reakce prob
      Re: bezpečnost 30.10.2013 A co by se mělo dělat za testy? Jak to chcete měřit? Snad zdravým rozumem. Obecně je známo, že chemi
        Re: bezpečnost 30.10.2013 No měřil bych to taky zdravým rozumem, když už se ptáš :) - zasvinit maltou a pod mikroskop a na trh
          Re: bezpečnost 30.10.2013 Ještě jedna možnost, najít nejbližšího bezpečáka na výškové práce, školitele s razítkem, někoho kdo
            Re: bezpečnost 30.10.2013 ještě záleží co je to za sajrajt - není sajrajt jako sajrajt, vinylester, polyester, epoxid, metakry
              Re: bezpečnost 30.10.2013 Ozvi se mi na mejla, já Ti ji trhnu a budeš vědět. Akorát přijdeš o smyčku :)
Nebo pošli mate
  Re: Foto dne Zupanovice. 29.10.2013 Jojo. Radost pohledět a kdyby jenom jedna, druhá je jako přes kopírák. Viz FOTKY.
    Re: Foto dne Zupanovice. 29.10.2013 Ty vole! No joooo. Uz mi to doslo....musi se cist i ty popisky!
      Re: Foto dne Zupanovice. 29.10.2013 Myslis, nazvy cest jo?? :-)
Petrohrad boulder 28.10.2013 Čau, o víkendu se chystam na bouldery v okolí Petrohradu. Byl jsem tam zatim jen jednou a potřeboval bych poradit nějakou pěknou lokaci na bouldery v rozmezí 5a - 6c. Zatim jsem byl jen v oblasti Hřbitovní kameny a tam mi to nějak nenatchlo. Poradil by mi
  Re: Petrohrad boulder 30.10.2013 petac jsou vetsinou zarostly nelezeny kvaky, nejlip bude kdyz dojdes do josemitu nebo na podzimni.
  Re: Petrohrad boulder 30.10.2013 Nebo Brána, tam bylo padání relativně nedávno.
Krkavčí skála 26.10.2013 Ahoj Krasaři, mohli byste mi někdo říct, jaká je kvalita jištění na Krkavčí skále v porovnání třeba se Sloupem nebo Rudicemi? Díky, Jeňa
  Re: Krkavčí skála 27.10.2013 Jsou zde mnohem delsi cesty (az dvoudelkove) a lezeni ma celkove horsky charakter. Cesty jsou vsak d
  Re: Krkavčí skála 27.10.2013 kvalita jistění je stejná jako rudice sloup = dobrá
    Re: Krkavčí skála 27.10.2013 Paráda, díky za odpovědi.
šutry-obtížnost 26.10.2013 Zdar, tak jako existujou stupnice obtížnosti lezení, existuje třeba i stupnice obtížnosti šutrů? Resp. je třeba nějaký doporučení jakej šutr by si měl vybrat začátečník (podle pevnosti, zrnitosti nebo tvrdosti?) a jaký šutry lezou hlavně "bušiči"
  Re: šutry-obtížnost 26.10.2013 Každej zkušenej lezec má svůj oblíbenej (a nebo i naopak neoblíbenej) matroš, ale na obtížnost to ne
    Re: šutry-obtížnost 26.10.2013 Jo. Ptám se konkrétně proto, že mám kousek od Ádru barák tak jsem si tam chtěl na jaře něco vylízt,
      Re: šutry-obtížnost 26.10.2013 na čem dalším jsi ještě lezl?
        Re: šutry-obtížnost 27.10.2013 na buližníku bez lana.R
          Re: šutry-obtížnost 27.10.2013 Není písek jako písek. Řekl bych, že moravské pískovce budou pro začátečníka, počítaje lezení na prv
          Re: šutry-obtížnost 27.10.2013 Skoro to na mě působí, jako by si z nás někdo střílel. Fakt ti doporučuju najít dobrýho gurua. Nemys
            Re: šutry-obtížnost 27.10.2013 Fajn, to jsem chtěl vědět. škoda času objíždět půl republiky a hledat matroš kterej mi nejlíp sedne.
              Re: šutry-obtížnost 28.10.2013 to zmíněné nové město nad metují můžu do záčátků opravdu také doporučit, super na seznámění se skálo
Vybaveni do nakladu 26.10.2013 Ahoj,
budu si teď kupovat více lezeckého vybavení, je tu někdo, kdo si může odečíst DPH na tyhle věci, řekněme 5% pro něj (jsem chudý studentík :)) Díky.
  Re: Vybaveni do nakladu 27.10.2013 Určitě se domluvíme.
    Re: Vybaveni do nakladu 28.10.2013 Psal jsem email, je správnej?
      Re: Vybaveni do nakladu 30.10.2013 Ale to sem nepsal já, ale nějakej magor z podkrkonoší, co se sanží zneužívat můj nick.
1
...
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
...
2263
Dachstein v listopadu Rád bych v listopadu udělal přechod po okolí Dachsteinu. Víte někdo jestli je otevřený winterraum na Simonyhütte? Jsou ještě nějaké chaty s WR? Vim o WR na Adamkovi a o WR na Hofpürglehütte.
Díky Peky Peky 17:54:24 31.10.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: