Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Climbing Technology 10.11.2013 Co si myslíte o této poměrně nové značce, mám teď na mysli jejich cepíny a mačky, jsou často i o polovinu levnější než u konkurence, přitom na obrázku a technického popisu vypadaj celkem fajn. Navíc je to Made in Italy. Zatím jsem na ně nenašel moc recenz
  Re: Climbing Technology 10.11.2013 Ještě by mne zajímalo jaké mačky by jste doporučili kolem (spíše do) 2.000 na klasický alpinismus a
    Re: Climbing Technology 11.11.2013 Raveltik můžeš vyřadit. Některé weby je ještě nabízejí, ale už se dobu nevyrábí. A dost eshopů má j
  Re: Climbing Technology 11.11.2013 CT není zase tak úplně nová značka. Spíš ji možná jako novou vnímáš ty :) Pro zajímavost je Aludesig
    Re: Climbing Technology 11.11.2013 A má cenu řešit rozdíl např právě Stalker x Airtech, Serac, Vasak?? při výše zmíněném určení.
      Re: Climbing Technology 11.11.2013 Grively mají rozhodně nejúčinější vyhazovače sněhu (ty s tou bublinou). U maček na turistiku bych op
        Re: Climbing Technology 11.11.2013 Hliník nikdy!!!! (Pokud teda neplánuješ jenom stoupat v čistém sněhu na kopec.) Jen co vstoupíš na s
          Re: Climbing Technology 11.11.2013 Chápu to tak, že autor u skialpů myslel haršajzny.
Ty klidně z hliníku.
            Re: Climbing Technology 11.11.2013 Ne, myslel jsem u skialpu klasické hliníkové mačky, které vytáhneš párkrát za sezónu na prostoupení
              Re: Climbing Technology 12.11.2013 nechcu rejpat, ale když už tak z duralu, hliník sám o sobě je opravdu hodně měkej i na haršajzny
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 Dural = duraluminium = tvrdý hliník
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 No Jo Belial, aby přiznal že plácl blbost.....a proč je dural neboli hliník tvrdý, protože je to sli
  Re: Climbing Technology 12.11.2013 A který mačky CT jsou o polovinu levnější než např. Camp Stalker?
    Re: Climbing Technology 12.11.2013 A který mačky od CT jsou např. levnější než nesmeky?
      Re: Climbing Technology 12.11.2013 Myslel jsem ne třeba od Petzlu, BD atd..
        Re: Climbing Technology 12.11.2013 Tak, ale CT je o dost jiné než Grivel nebo Petzl. To nemá smysl srovnávat ani cenu, ale mačky.
          Re: Climbing Technology 12.11.2013 V čem je rozdíl, lepší ocel, životnost? Jinak jak dlouho vydrží třeba takové mačky od Grivelu? Díky
            Re: Climbing Technology 12.11.2013 Psal jsem výš. Nejlevnější mačky od Grivelu vydrží úplně stejně jako nejlevnější mačky od CT nebo Ca
              Re: Climbing Technology 12.11.2013 A kolik tak vydrží?
                Re: Climbing Technology 12.11.2013 To vím přesně - 126 minut!
                Re: Climbing Technology 12.11.2013 Ramovky Grivel 2F jsem koupila v r.96 a pouzivam je (obcas) dodnes a nic jim neni.
Ne
                Re: Climbing Technology 12.11.2013 Mám doma starý Stubai a furt se dají používat, i když dnes raději volím modernější mačky. Stáří odha
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 Mačky vydržej hlavně podle toho, jak je budeš používat. Jestli jenom na sníh (věčně), nebo i na led,
                  Re: Climbing Technology 13.11.2013 Ty mačky s výměnnejma předníma hrotama tě nakonec vyjdou na ulezenej metr nejspíš levněji. A nemusíš
                    Re: Climbing Technology 13.11.2013 Ze startu byla řeč o nejlevnějších mačkách na turistiku. Na nějaké automaty, apod. pravděpodobně nem
                      Re: Climbing Technology 13.11.2013 Já to pochopil tak, že je řeč o klasickém alpinismu a občasném lehčím lezení. Raveltik dělá hrazdičk
                  Re: Climbing Technology 13.11.2013 Tak Grivel G14 nejsou zrovna turistický mačky.
            Re: Climbing Technology 12.11.2013 Grivel asi bude mít lepší ocel, určitě lepší konstrukci (např. prolisy, které dělají hroty pevnějšé)
              Re: Climbing Technology 13.11.2013 Není tomu tak. Pokud se budeme bavit o tom, o čem se bavíme od začátku, tj. nejlevnější turistické m
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 Souhlas. Vyhazovač je nejdůležitější a i ta cena a váha je dobrá.
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 Je fakt, že nejlevnější Grivel je Monte Rosa a i výrobce uvádí, že na nich je použit horší materiál.
krosove boty? 10.11.2013 Mate nekdo zkusenosti s krosovejma botama a jejich pripadnemu vyuziti na lezeni (nastupy v horach hlavne). Jde mi hlavne o to, jestli ty boty obecne neco vydrzi ale snad jeste vice - aby neklouzaly. Pomalu se mi rozpadaji polobotky, ktere jsem vyuzivala t
  Re: krosove boty? 10.11.2013 Ahoj,
jeden čas jsem používal krosové boty od LaSportiva (model Fireblade) - převážně
  Re: krosove boty? 11.11.2013 Caute, Salomon XA comp 7 GTX,
  Re: krosove boty? 11.11.2013 Millet friction jsou elegantní, bytelný, trošku tvrdší a maj normální vibramově-pohorkovej vzorek, a
  Re: krosove boty? 11.11.2013 La Sportiva wild cat 2.0 a 1.0, jedničky už moc sehnat nejdou. Oba modely supr na kros, noha dostate
    Re: krosove boty? 12.11.2013 ty wild cat vypadaj fakt krehce a velmi promokave.
Koukala jsem na sportivy raptor -mate s t
      Re: krosove boty? 12.11.2013 Zkušenosti osobní nemám. U obou těchto bot by mě od běhání v nich spolehlivě odradila jejich váha. V
      Re: krosove boty? 13.11.2013 já se tím snažil říct, že bych kompromis nedělal. koupil bych krosový letky a pak něco pevnějšího s
  Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Seynes, Russan, kdyz bude dobry pocasi tak klidne i Buoux, myslim, ze se leze i v Ležéru, ale tam to
  Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Záleží na únoru. Třeba v La Turbie se většinou leze.
    Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Díky za odpovědi.
Je nějaká alternativa třeba někde ve střední Itálii, kdyby to počasí v únor
      Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 V únoru jeď s dětma na lyže.
        Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Dík za radu, ale jelikož s nima strávím na lyžích 3 týdny v prosinci a v lednu, tak nám to stačí. 4
          Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 lidi jeli v lednu do Sperlongy. Silvestr byl fajn i ve Finale - stejne pobrezi jako Turbie, tak by s
            Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 V Seynes jsme lezli v únoru cestou do Špáňa. V noci zamrzl 5 l kanystr i ve stanu, ale přes den pará
              Re: Francie Provence na konci února? 08.11.2013 Drsnej horolezec si tu stacirnu dovede predstavit i v lednu!
  Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Caute,
my hezdime pravidelne unor/brezen na mesic do Spana. Duvodem je prave pocasi.
dětský uvazek 07.11.2013 Ahoj lezci, poradi mi nekdo s osobni zkusenosti jaky typ celoteloveho uvazku (pokud mozno presny typ) poridit pro dcerku, ktera ma 3,5 roku (105cm) a touzi po lezeni na lane. Dekuji, Petra
  Re: dětský uvazek 07.11.2013 RockEmpire, model Apache.
    Re: dětský uvazek 07.11.2013 souhlas. z "levných a obyčejných" je nejlepší. konkurenční singing rock nemá tak vymakané
  Re: dětský uvazek 07.11.2013 Ocun Mojo, nasi prckove v nem "lezou" od 2,5 roku, je paradne stelovatelny a protoze mame
  Re: dětský uvazek 07.11.2013 Ocun Mojo, nasi prckove v nem "lezou" od 2,5 roku, je paradne stelovatelny a protoze mame
  Re: dětský uvazek 10.11.2013 Ocun Mojo. Na jedné akci, kde se jezdilo na kladce přes rokli jsem do něj uvazoval cca 25 dětí od 3
Chironico 06.11.2013 Ahoj, nemate nekdo pdf Chironico, please? a zkusenosti? je ted sezona? jak je to vysoko? jsou tam i lehci (4-5)? diky moc, Danny
Výměna zipu 05.11.2013 Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s výměnou zipu u zimní bundy. Jedná se o dvojitý zip, u kterého se mi podařilo vytrhnout několik zoubků. Bunda byla celkem drahá a kvůli takovéhle prkotině bych ji nerad nepoužíval. Víte t
  Re: Výměna zipu 06.11.2013 Pokud je vyrobená v Čr, tak to pošli na pozáruční servis k výrobci.
    Re: Výměna zipu 06.11.2013 kazda svadlena ti to zpravi. Velkej zip stoji kolem 200kc. Zip jak zip, zadna magie....
      Re: Výměna zipu 06.11.2013 Nesuhlasim, ze zips ako zips. Treba kvalitny. Mne menili, dali taky obycajny a komfort s povodnym (Y
        Re: Výměna zipu 06.11.2013 To mas recht. Ale pak je otazka jina - kde sehant KVALITNI zip. Mam jich pravda po ruznu nekolik, s
        Re: Výměna zipu 06.11.2013 To mas recht. Ale pak je otazka jina - kde sehant KVALITNI zip. Mam jich pravda po ruznu nekolik, s
        Re: Výměna zipu 11.11.2013 Dobry zip jen tak nesezenes :(
          Re: Výměna zipu 12.11.2013 Nejlepší je suchej cyp!
  Re: žebřík 05.11.2013 rozřeš rafek z kola
    Re: žebřík 05.11.2013 jizdního:-)
  Re: žebřík 05.11.2013 Kulatina z dubu 4x40 cm dobře rostlá po létech podél, díry asi 8-12 mm, cca 4 cm od krajů, šňůra něj
    Re: žebřík 05.11.2013 kup si nasadu na vydle. Stoji 40kc skoro 3metry, je to neznicitelny, akrom nasady kteoru ufiknes to
      Re: žebřík 05.11.2013 nasadu na vydle maji v kazdym hornabchu, bauhausu... na hraber je moc tenka, apruzna, na loaptu bude
        Re: žebřík 05.11.2013 jo ony jsou to asi VIDLE co? :)
      Re: žebřík 05.11.2013 a lakoval jsi ty spricle necim? nebo jsi to jen narezal, vyvrtal diry a hotovo? Kazdopadne dik za in
        Re: žebřík 05.11.2013 mažu je pravidelně olejem
        Re: žebřík 05.11.2013 ee, nassada na VIdle je dobra tak jak je.. Jo jeste jsem mel rict ze to mam indoor. NA venek mozna
Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 04.11.2013 Ahoj,
nevíte jak se slanit (nouzové situace) po jednom prameni lana a dostat ho zpět, existuje na to nějaký uzel? Viděl jsem, že v Bear Grylls escape from hell - 3. díl to ukazuje, ale moc to nechápu.
Díky
    Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 04.11.2013 je to velmi jednoduché... stačí přemýšlet :-)
  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 04.11.2013 Viz. katalog Petzlu - slanění na Grigri.
    Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 04.11.2013 asi to pro mě jednoduché není když se ptám, tak napiš jak, v katalogu petzlu jsem nic nenašel
  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 04.11.2013 má to ještě jiný název, na uložto je únik z pekla itále, s. afrika, kanada ...
      Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 Co kdybys začal používat hlavu? Jak bys chtěl tebou popsaný úkon udělat? Prostě víc než půlku lana n
        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 dá se, ale je třeba použít provázek, pevnej provázek na stažení
          Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 V zadání není uvedeno, že máš v kapse klubko pevného provázku. Máš jen 50 m lana a chceš slanit 45 m
            Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 klidně ti to předvedu někde na dvoumetrovém převýšení s dopadem na matraci. abych takhle slaňovat ně
      Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 ale jo, nějaký ty finty existujou, je to na principu stálého tahu v laně a jeho uvolnění. upřímně ře
        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 njlepsi mozna odpoved....
            Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 Druhý provaz neni. Viz. podívej se na díl, jde o nozovou možnost.
              Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 eh, v čem je problém? druhý provaz není, mám tkaničku z boty, karabinu nebo kroužek ve štandu a něja
        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 jo to je ono, víš o tom něco víš
  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 jak psali vyse zmineny panove.vsechny tyhle techniky jsou hodne riskantni
asi bych spis volil
    Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 ale jinak nadvojito je jednoznacne asi nejlepsi. s tim slejzanim jen rozvijim uvahu v ramci pocateni
      Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 A znáte ten uzel co ukazoval BG?
        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 tak vytluč odkaz, nemá každej chuť a čas někde gůglit a jůtubit celý odpoledne.
          Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 Kdyz uz se tu plete paty prezdevaty.. Co takhle to normalne jistene slist - prvni leze "na topa
            Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 Jste natvrdlý nebo co? Ptám se na ten jeden a konkrétní uzel, proč sem furt někdo cpe bezpečnost a c
              Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 tak coooo?
            Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 no zrovna na tom videu aj tak zlanuje po niekolkych pramenoch toho paracordu tak to kludne mohol roz
  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 Tady pritomni lezci, kteri mozna i umi odpoved, si radeji budou delat prdel - na co ve vysledku mino
    Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 Díky, ale takhle člověk neslaní celou délku lana že? Spíš by mě zajímal ten co udělal Bear.
      Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 takže asi tak:
na konci lana uděláš uzel-bramboru libovolné konstrukce, prostě velikej uzel,
        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 jo, a nakonec ten čep může být tvořen další smyčkou lana (nutno odzkoušet, záleží na tvrdosti a chlu
          Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 Teda uff, to už mi přijde podobný jako přivázat lano k voku kaničkou vod bot, která udrží vklidu sla
              Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 myslim si, že je to tenhle uzel, ale pokud chces na něm slanit a nezrakvit se,a využít malem celou d
                Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 Tenhle uzel mi teda žádaným způsobem nefunguje a ani z obrázku nevypadá, že by fungovat mohl.
                  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 sorry... ten odkaz furt přepíná na farmářský uzel.
Dej si abecední seznam uzlů a najdi si Kov
                  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 05.11.2013 sorry... ten odkaz furt přepíná na farmářský uzel.
Dej si abecední seznam uzlů a najdi si Kov
                    Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 No jo, jenže aby se kovbojská smyčka rozvázala, musíš zatáhnout za druhej konec, než na jakým slaňuj
                    Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 Hodně zajímavá diskuse :)
Tak si myslím, že raději nechám v cestě všechen vercajk a slaním be
                      Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 Honza: pěkný příspěvek díky
Furt tady řešíte bezpečnost... ok a co teď..., jste někde v Andác
                        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 tak z rovna někde v ledový stěně v andách bych třeba našestkrát po dva dny vychcával do ledu abalako
                        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 tahle situace jde celkem bezpečně vyřešit i bez toho posledního štandu:
z padesátky uřízni 10
                        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 V těch Andách to není žádná tragédie: jedna smyce na hrot - 20m slanění, druhá smyce na hrot - 20m s
                          Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 Sorry - v kolmý ledový stěně asi hroty nebudou. Takže bych slanil 50 m, lano by se ještě tak o 3 m p
                            Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 No když na tom tam přemýšlím, tak jestli dojdu v takovém stavu ( bez vercajku) ke kolmé ledové stěně
                              Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 Jako teoretické cvičení fajn, jako realito ?? Po 20 ti letech lezení v horách jsem se ještě nějak do
                                Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 intelektuální cvičení jsou fajn, sice se bavíme o naprosto uměle koncipovanejch situacích se za vla
                                  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 :) taky dobrý.
                                  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 Při takhle vágně zadaných okrajových a počátečních podmínkách to nelze řešit. Je třeba uvést alespoň
                                    Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 oukej, máš to mít: padesátilitrový nerezový sud svijan, věž asi dvacetimetrová s těžkými cestami neb
                                      Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 Hlavne dejte vedet, kdy a kde.
                                        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 ses po.ral, ne tlačenku bez pepře? To fakt ne
                                          Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 můžete mi říct, kde to přestřihnout u toho požárnického uzlu?
                                            Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 Již dávno nejde o požárníky, ale o hasiče. Ichisah!
                                          Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 kdo bude mít blbý kecy, tomu nenalejou.
                                      Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 Konečně se to začíná dostávat do reálné lezecké roviny. Sud piva a tlačenka. Doporučuji Kácov, tam j
                                      Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 06.11.2013 Přelanění z masivu nebo vzduchem mírně šikmo ze země; půlka lana závěsná, půlka lana tažná. Pokud js
                                        Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 07.11.2013 Musim říct, že mě postupný vývoj téhle diskuse naplnil trochou optimismu, že to s tím světem možná j
                                          Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 07.11.2013 Přesně tak, mě taky. :) Díky moc kluci. Začalo to uplně blbou béčkovou zápletkou, pak se to v Andách
                                          Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 07.11.2013 Pár otázek k tý lanovce:
1. sklon vrcholového rajbasu?
2. nástup ve svahu, neb
                                            Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 08.11.2013 Jako dolní obsluha lanovky bych zvolil metodu sud vypít aby se horní obsluze líp tahal nahoru ;-)
  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 08.11.2013 Výborně to řešil baron Munchhausen/Prášil v Gilliamově filmu - při slanění z Měsíce se jim nedostáva
  Re: Slaneni se po jednom lane a nasledne sundani lana 10.11.2013 Taky by me zajimala odpoved na konkretni otazku polozenou na uvod prispevku, jen tak, abych si to mo
    to ste trempové? styďte se! 11.12.2013 aneb uzel se jmenuje zkracovačka, učila se to tudlenc dceruška na pionýrském táboře pro předškolní d
Silon metraz? 04.11.2013 ahoj lezci,
kde nejlip koupit silon v metrazi? Nepotrebuju zadny hektary, chci si jen usit par svrsku na miru.
Na netu umim hledat taky, spise mi jde o osobni zkusenosti s tim ci kterym prodejcem.
Uz jsem dlouho nic v tyhle kategorii
1
...
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: