LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Cerna hora se psem12.11.2013
Ahoj, chci se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s cestovanim po Cerne Hore se psem. Chceme se tam v lete vypravit s kamaradkou a psima kamaradama a zjistujeme, zda je to vubec mozne. Planujeme se podivat asi do Prokletije, mozna kanon Mrtvice. Jedna
 Re: Cerna hora se psem12.11.2013
Volnych psu je tam mrtě. A jsou někdy dost nepříjemný.
 Re: Cerna hora se psem12.11.2013
Durmitor je pro Vás ideální volba.
 Re: Cerna hora se psem13.11.2013
Povrh ti muze byt ukradeny, pokud teda zrovna nemas nejakeho gaucoveho pincla, ale ti toulavi psi bu
  Re: Cerna hora se psem18.11.2013
Diky moc, fenu nemam, pes by byl na postroji, jen je otazka, jak moc jsou ti toulavi psi ochotni se

 Mačky s monohrotem12.11.2013
Doporučte pls nějaké mačky s monohrotem, které jdou i na boty bez žlábku vepředu (LS Nepal Trek). Díky
 Re: Mačky s monohrotem12.11.2013
BlackDiamond Cybor clip, Petzl Lynx (má vepředu možnost volby hrazdička/košíček). Kdysi dávno také C
  Re: Mačky s monohrotem12.11.2013
Podle BD se Stingery dělají jen v Pro (
  Re: Mačky s monohrotem12.11.2013
Ajo, jsem to truhla ... vždyť píšeš Cyborg ... Jdou předělat na mono?
   Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Jestli máš známého na Slovensku, tak na bazos.sk kdosi prodává skoro nové Petzl Lynx za 2500Kč. Jina
    Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Bohužel je v inzerci jeden podstatný detail - "Mačky sú iba pre topánky s drážkami na päte aj š
 Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Nové mačky SingingRock
  Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Pěkné barvené. Ale podle fotek mají ten samej problém co BD Cyborg. Vzadu na hrodu je jenom drážka p
   Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
to sou problémy, obzvlášť, když tě novej 1 hrot vyjde na méně než dvě stovky. IMHO předpokládám že,
    Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
No to jo, ale kovanej asi bude kovanej, zejo. Stoji sice petikilo, ale nejsme tak bohati,abysme kupo
     Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Tak pokud Singing Rock Lucifer stojí něco přes 3000 a Petzl Lynx necelejch 5000, tak bych Lynx za úp
      Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Ramba jsou formule o tri dylky pred ostatnimi, ale proste se nedelaj bez rychloupinaku (dratu) na sp
       Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Singing Rock koupil Raveltik. Obchodní jméno Raveltik zaniklo, už neexistuje.
A v bývalém Ra
        Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
dikes, ty cepiny se na pohled fakt povedly
         Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
ty cepíny mám a jsou báječné. Zatím sem s něma byl jen jednou na umělce a párkrát v Alpách, ale jedn
        Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Mačky a cepíny se vyvíjí v SingingRocku a vyrábí v bývalém Raveltiku.
         Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Každá výroba je o penězích a o investicích. Singing rock je má, Raveltik je předtím neměl.
          Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Dobře řečeno. Raveltik je hodně práce, hodně vychytané nápady, ale vždy mně to připadlo nedotáhlé do

 sněžnice12.11.2013
Zdravím,
chtěla bych manželovi koupit sněžnice, ale vůbec se v tom nevyznám. Prosím, mohli byste mi poradit, jaký typ atd. cenu bych viděla tak do 3000kč, ale čím nižší tím lépe :-)
 Re: sněžnice12.11.2013
Já používám TSL 325 (plastové)a jsem spokojen - jen ta cena je je vyšší. Celkem dobré zkušenosti má
 Re: sněžnice12.11.2013
Velmi dobré zkušenosti mám s TSL 226 Rando. Cena zhruba odpovídá, životnost dobrá.
 Re: sněžnice12.11.2013
Ceske sasquetech, mame pocitam uz tak 10 let a porad drzi.

  Re: sněžnice12.11.2013
inooky, celkem ujdou
 Re: sněžnice12.11.2013
Sněžnic jsem vyzkoušel několik typů (rámové, plastové TSL) a skončil jsem u TUBBS FLEX TRK. Ve srovn

 co cepiny trango raptor11.11.2013
ahoj mate nekdo zkusenosti s cepiny trango raptor, diky

 foto dne11.11.2013
vsadil bych hodně na to, že je to Tréninková spára ze Vstupního v Ádru

http://www.lezec.cz/reference.php?
 Re: foto dne11.11.2013
Lezení spár je krása, taky bych to chtěl umět. Helejte ale jak je to s tou pískařskou sezónou? já my
  Re: foto dne12.11.2013
Je v tom nalehko, tak je to evidentně fotka z léta.


I když na druhou stranu
   Re: foto dne12.11.2013
Jo jo, je to tréninkovka pod prvním kruhem, určitě je to z léta, je krásně vyschlá.
   Re: foto dne12.11.2013
lezl jsem v sandálech a trenkách a bylo to super
pepa
    Re: foto dne12.11.2013
Lezl jsem to nahý. Čímž víc mě ten můj odvážný výkon vzrušoval, tím lépe jsem v ní držel a i nohand
  Re: foto dne12.11.2013
jak kde..ádr ofiko do konce listopadu, křížák-Jížní věže dokonce celoročně..
   Re: foto dne12.11.2013
Aha, tak to jo, sem se divil, že v průvodci křižáku jsou některý prvovýstupy z ledna či února. dík z

 Climbing Technology10.11.2013
Co si myslíte o této poměrně nové značce, mám teď na mysli jejich cepíny a mačky, jsou často i o polovinu levnější než u konkurence, přitom na obrázku a technického popisu vypadaj celkem fajn. Navíc je to Made in Italy. Zatím jsem na ně nenašel moc recenz
 Re: Climbing Technology10.11.2013
Ještě by mne zajímalo jaké mačky by jste doporučili kolem (spíše do) 2.000 na klasický alpinismus a
  Re: Climbing Technology11.11.2013
Raveltik můžeš vyřadit. Některé weby je ještě nabízejí, ale už se dobu nevyrábí. A dost eshopů má j
 Re: Climbing Technology11.11.2013
CT není zase tak úplně nová značka. Spíš ji možná jako novou vnímáš ty :) Pro zajímavost je Aludesig
  Re: Climbing Technology11.11.2013
A má cenu řešit rozdíl např právě Stalker x Airtech, Serac, Vasak?? při výše zmíněném určení.
   Re: Climbing Technology11.11.2013
Grively mají rozhodně nejúčinější vyhazovače sněhu (ty s tou bublinou). U maček na turistiku bych op
    Re: Climbing Technology11.11.2013
Hliník nikdy!!!! (Pokud teda neplánuješ jenom stoupat v čistém sněhu na kopec.) Jen co vstoupíš na s
     Re: Climbing Technology11.11.2013
Chápu to tak, že autor u skialpů myslel haršajzny.
Ty klidně z hliníku.
      Re: Climbing Technology11.11.2013
Ne, myslel jsem u skialpu klasické hliníkové mačky, které vytáhneš párkrát za sezónu na prostoupení
       Re: Climbing Technology12.11.2013
nechcu rejpat, ale když už tak z duralu, hliník sám o sobě je opravdu hodně měkej i na haršajzny
        Re: Climbing Technology13.11.2013
Dural = duraluminium = tvrdý hliník
        Re: Climbing Technology13.11.2013
No Jo Belial, aby přiznal že plácl blbost.....a proč je dural neboli hliník tvrdý, protože je to sli
 Re: Climbing Technology12.11.2013
A který mačky CT jsou o polovinu levnější než např. Camp Stalker?
  Re: Climbing Technology12.11.2013
A který mačky od CT jsou např. levnější než nesmeky?
   Re: Climbing Technology12.11.2013
Myslel jsem ne třeba od Petzlu, BD atd..
    Re: Climbing Technology12.11.2013
Tak, ale CT je o dost jiné než Grivel nebo Petzl. To nemá smysl srovnávat ani cenu, ale mačky.
     Re: Climbing Technology12.11.2013
V čem je rozdíl, lepší ocel, životnost? Jinak jak dlouho vydrží třeba takové mačky od Grivelu? Díky
      Re: Climbing Technology12.11.2013
Psal jsem výš. Nejlevnější mačky od Grivelu vydrží úplně stejně jako nejlevnější mačky od CT nebo Ca
       Re: Climbing Technology12.11.2013
A kolik tak vydrží?
        Re: Climbing Technology12.11.2013
To vím přesně - 126 minut!
        Re: Climbing Technology12.11.2013
Ramovky Grivel 2F jsem koupila v r.96 a pouzivam je (obcas) dodnes a nic jim neni.

Ne
        Re: Climbing Technology12.11.2013
Mám doma starý Stubai a furt se dají používat, i když dnes raději volím modernější mačky. Stáří odha
        Re: Climbing Technology13.11.2013
Mačky vydržej hlavně podle toho, jak je budeš používat. Jestli jenom na sníh (věčně), nebo i na led,
         Re: Climbing Technology13.11.2013
Ty mačky s výměnnejma předníma hrotama tě nakonec vyjdou na ulezenej metr nejspíš levněji. A nemusíš
          Re: Climbing Technology13.11.2013
Ze startu byla řeč o nejlevnějších mačkách na turistiku. Na nějaké automaty, apod. pravděpodobně nem
           Re: Climbing Technology13.11.2013
Já to pochopil tak, že je řeč o klasickém alpinismu a občasném lehčím lezení. Raveltik dělá hrazdičk
         Re: Climbing Technology13.11.2013
Tak Grivel G14 nejsou zrovna turistický mačky.
      Re: Climbing Technology12.11.2013
Grivel asi bude mít lepší ocel, určitě lepší konstrukci (např. prolisy, které dělají hroty pevnějšé)
       Re: Climbing Technology13.11.2013
Není tomu tak. Pokud se budeme bavit o tom, o čem se bavíme od začátku, tj. nejlevnější turistické m
        Re: Climbing Technology13.11.2013
Souhlas. Vyhazovač je nejdůležitější a i ta cena a váha je dobrá.
        Re: Climbing Technology13.11.2013
Je fakt, že nejlevnější Grivel je Monte Rosa a i výrobce uvádí, že na nich je použit horší materiál.

 krosove boty?10.11.2013
Mate nekdo zkusenosti s krosovejma botama a jejich pripadnemu vyuziti na lezeni (nastupy v horach hlavne). Jde mi hlavne o to, jestli ty boty obecne neco vydrzi ale snad jeste vice - aby neklouzaly. Pomalu se mi rozpadaji polobotky, ktere jsem vyuzivala t
 Re: krosove boty?10.11.2013
Ahoj,

jeden čas jsem používal krosové boty od LaSportiva (model Fireblade) - převážně
  Re: krosove boty?11.11.2013
 Re: krosove boty?11.11.2013
Klasické krosové boty od běžeckých firem jako adidas, new balance nebo mizuno nebudou ani na jednodu
 Re: krosove boty?11.11.2013
Caute, Salomon XA comp 7 GTX,
 Re: krosove boty?11.11.2013
Millet friction jsou elegantní, bytelný, trošku tvrdší a maj normální vibramově-pohorkovej vzorek, a
 Re: krosove boty?11.11.2013
La Sportiva wild cat 2.0 a 1.0, jedničky už moc sehnat nejdou. Oba modely supr na kros, noha dostate
  Re: krosove boty?12.11.2013
ty wild cat vypadaj fakt krehce a velmi promokave.
Koukala jsem na sportivy raptor -mate s t
   Re: krosove boty?12.11.2013
Zkušenosti osobní nemám. U obou těchto bot by mě od běhání v nich spolehlivě odradila jejich váha. V
   Re: krosove boty?13.11.2013
já se tím snažil říct, že bych kompromis nedělal. koupil bych krosový letky a pak něco pevnějšího s

 Francie Provence na konci února?07.11.2013
Neporadí někdo ze znalců, zda jsou v Provence oblasti, kdy by už na konci února bylo hezky, teplo, lezitelně?
 Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Seynes, Russan, kdyz bude dobry pocasi tak klidne i Buoux, myslim, ze se leze i v Ležéru, ale tam to
 Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Záleží na únoru. Třeba v La Turbie se většinou leze.
  Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Díky za odpovědi.
Je nějaká alternativa třeba někde ve střední Itálii, kdyby to počasí v únor
   Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
V únoru jeď s dětma na lyže.
    Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Dík za radu, ale jelikož s nima strávím na lyžích 3 týdny v prosinci a v lednu, tak nám to stačí. 4
     Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
lidi jeli v lednu do Sperlongy. Silvestr byl fajn i ve Finale - stejne pobrezi jako Turbie, tak by s
      Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
V Seynes jsme lezli v únoru cestou do Špáňa. V noci zamrzl 5 l kanystr i ve stanu, ale přes den pará
       Re: Francie Provence na konci února?08.11.2013
Drsnej horolezec si tu stacirnu dovede predstavit i v lednu!
 Re: Francie Provence na konci února?07.11.2013
Caute,

my hezdime pravidelne unor/brezen na mesic do Spana. Duvodem je prave pocasi.

 dětský uvazek07.11.2013
Ahoj lezci, poradi mi nekdo s osobni zkusenosti jaky typ celoteloveho uvazku (pokud mozno presny typ) poridit pro dcerku, ktera ma 3,5 roku (105cm) a touzi po lezeni na lane. Dekuji, Petra
 Re: dětský uvazek07.11.2013
RockEmpire, model Apache.
  Re: dětský uvazek07.11.2013
souhlas. z "levných a obyčejných" je nejlepší. konkurenční singing rock nemá tak vymakané
 Re: dětský uvazek07.11.2013
Ocun Mojo, nasi prckove v nem "lezou" od 2,5 roku, je paradne stelovatelny a protoze mame
 Re: dětský uvazek07.11.2013
Ocun Mojo, nasi prckove v nem "lezou" od 2,5 roku, je paradne stelovatelny a protoze mame
 Re: dětský uvazek10.11.2013
Ocun Mojo. Na jedné akci, kde se jezdilo na kladce přes rokli jsem do něj uvazoval cca 25 dětí od 3

 Chironico06.11.2013
Ahoj, nemate nekdo pdf Chironico, please? a zkusenosti? je ted sezona? jak je to vysoko? jsou tam i lehci (4-5)? diky moc, Danny

1   ...   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   497   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 sněžnice
Zdravím,
chtěla bych manželovi koupit sněžnice, ale vůbec se v tom nevyznám. Prosím, mohli byste mi poradit, jaký typ atd. cenu bych viděla tak do 3000kč, ale čím nižší tím lépe :-)
kaja06:27:15 12.11.2013
odpovědět 
 Re: sněžnice
Já používám TSL 325 (plastové)a jsem spokojen - jen ta cena je je vyšší. Celkem dobré zkušenosti má jeden kamarád se sněžnicemi z Tchiba (cca kolem 1500Kč). Ty jsou rámové.
Na nějaké "běžné" chození bych to příliš neřešil. Doporučuji příslušné vlákno např. na "outdoor fóru"
Martin08:42:19 12.11.2013
odpovědět 
 Re: sněžnice
Velmi dobré zkušenosti mám s TSL 226 Rando. Cena zhruba odpovídá, životnost dobrá.
08:48:45 12.11.2013
odpovědět 
 Re: sněžnice
Ceske sasquetech, mame pocitam uz tak 10 let a porad drzi.

http://www.sneznice.net/index.php

upman10:09:40 12.11.2013
odpovědět 
  Re: sněžnice
inooky, celkem ujdou
stepan11:04:26 12.11.2013
odpovědět 
 Re: sněžnice
Sněžnic jsem vyzkoušel několik typů (rámové, plastové TSL) a skončil jsem u TUBBS FLEX TRK. Ve srovnání s TSL jsou lehčí a pružnější, výrazně příjemnější při traverzech, páskové vázání nezamrzá a kovové mačky podrží i na zmrzlém sněhu. Jedinou nevýhodou je menší plocha (víc se boří v hlubokém prašanu)
Martin11:50:47 12.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi