Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Cerna hora se psem 12.11.2013 Ahoj, chci se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s cestovanim po Cerne Hore se psem. Chceme se tam v lete vypravit s kamaradkou a psima kamaradama a zjistujeme, zda je to vubec mozne. Planujeme se podivat asi do Prokletije, mozna kanon Mrtvice. Jedna
  Re: Cerna hora se psem 12.11.2013 Volnych psu je tam mrtě. A jsou někdy dost nepříjemný.
  Re: Cerna hora se psem 12.11.2013 Durmitor je pro Vás ideální volba.
  Re: Cerna hora se psem 13.11.2013 Povrh ti muze byt ukradeny, pokud teda zrovna nemas nejakeho gaucoveho pincla, ale ti toulavi psi bu
    Re: Cerna hora se psem 18.11.2013 Diky moc, fenu nemam, pes by byl na postroji, jen je otazka, jak moc jsou ti toulavi psi ochotni se
Mačky s monohrotem 12.11.2013 Doporučte pls nějaké mačky s monohrotem, které jdou i na boty bez žlábku vepředu (LS Nepal Trek). Díky
  Re: Mačky s monohrotem 12.11.2013 BlackDiamond Cybor clip, Petzl Lynx (má vepředu možnost volby hrazdička/košíček). Kdysi dávno také C
    Re: Mačky s monohrotem 12.11.2013 Podle BD se Stingery dělají jen v Pro (
    Re: Mačky s monohrotem 12.11.2013 Ajo, jsem to truhla ... vždyť píšeš Cyborg ... Jdou předělat na mono?
      Re: Mačky s monohrotem 13.11.2013 Jestli máš známého na Slovensku, tak na bazos.sk kdosi prodává skoro nové Petzl Lynx za 2500Kč. Jina
        Re: Mačky s monohrotem 13.11.2013 Bohužel je v inzerci jeden podstatný detail - "Mačky sú iba pre topánky s drážkami na päte aj š
  Re: Mačky s monohrotem 13.11.2013 Nové mačky SingingRock
    Re: Mačky s monohrotem 13.11.2013 Pěkné barvené. Ale podle fotek mají ten samej problém co BD Cyborg. Vzadu na hrodu je jenom drážka p
      Re: Mačky s monohrotem 13.11.2013 to sou problémy, obzvlášť, když tě novej 1 hrot vyjde na méně než dvě stovky. IMHO předpokládám že,
        Re: Mačky s monohrotem 13.11.2013 No to jo, ale kovanej asi bude kovanej, zejo. Stoji sice petikilo, ale nejsme tak bohati,abysme kupo
          Re: Mačky s monohrotem 13.11.2013 Tak pokud Singing Rock Lucifer stojí něco přes 3000 a Petzl Lynx necelejch 5000, tak bych Lynx za úp
            Re: Mačky s monohrotem 14.11.2013 Ramba jsou formule o tri dylky pred ostatnimi, ale proste se nedelaj bez rychloupinaku (dratu) na sp
              Re: Mačky s monohrotem 14.11.2013 Singing Rock koupil Raveltik. Obchodní jméno Raveltik zaniklo, už neexistuje.
A v bývalém Ra
                Re: Mačky s monohrotem 14.11.2013 dikes, ty cepiny se na pohled fakt povedly
                  Re: Mačky s monohrotem 14.11.2013 ty cepíny mám a jsou báječné. Zatím sem s něma byl jen jednou na umělce a párkrát v Alpách, ale jedn
                Re: Mačky s monohrotem 14.11.2013 Mačky a cepíny se vyvíjí v SingingRocku a vyrábí v bývalém Raveltiku.
                  Re: Mačky s monohrotem 14.11.2013 Každá výroba je o penězích a o investicích. Singing rock je má, Raveltik je předtím neměl.
                    Re: Mačky s monohrotem 14.11.2013 Dobře řečeno. Raveltik je hodně práce, hodně vychytané nápady, ale vždy mně to připadlo nedotáhlé do
sněžnice 12.11.2013 Zdravím,
chtěla bych manželovi koupit sněžnice, ale vůbec se v tom nevyznám. Prosím, mohli byste mi poradit, jaký typ atd. cenu bych viděla tak do 3000kč, ale čím nižší tím lépe :-)
  Re: sněžnice 12.11.2013 Já používám TSL 325 (plastové)a jsem spokojen - jen ta cena je je vyšší. Celkem dobré zkušenosti má
  Re: sněžnice 12.11.2013 Velmi dobré zkušenosti mám s TSL 226 Rando. Cena zhruba odpovídá, životnost dobrá.
  Re: sněžnice 12.11.2013 Sněžnic jsem vyzkoušel několik typů (rámové, plastové TSL) a skončil jsem u TUBBS FLEX TRK. Ve srovn
  Re: foto dne 11.11.2013 Lezení spár je krása, taky bych to chtěl umět. Helejte ale jak je to s tou pískařskou sezónou? já my
    Re: foto dne 12.11.2013 Je v tom nalehko, tak je to evidentně fotka z léta.
I když na druhou stranu
      Re: foto dne 12.11.2013 Jo jo, je to tréninkovka pod prvním kruhem, určitě je to z léta, je krásně vyschlá.
      Re: foto dne 12.11.2013 lezl jsem v sandálech a trenkách a bylo to super
pepa
        Re: foto dne 12.11.2013 Lezl jsem to nahý. Čímž víc mě ten můj odvážný výkon vzrušoval, tím lépe jsem v ní držel a i nohand
    Re: foto dne 12.11.2013 jak kde..ádr ofiko do konce listopadu, křížák-Jížní věže dokonce celoročně..
      Re: foto dne 12.11.2013 Aha, tak to jo, sem se divil, že v průvodci křižáku jsou některý prvovýstupy z ledna či února. dík z
Climbing Technology 10.11.2013 Co si myslíte o této poměrně nové značce, mám teď na mysli jejich cepíny a mačky, jsou často i o polovinu levnější než u konkurence, přitom na obrázku a technického popisu vypadaj celkem fajn. Navíc je to Made in Italy. Zatím jsem na ně nenašel moc recenz
  Re: Climbing Technology 10.11.2013 Ještě by mne zajímalo jaké mačky by jste doporučili kolem (spíše do) 2.000 na klasický alpinismus a
    Re: Climbing Technology 11.11.2013 Raveltik můžeš vyřadit. Některé weby je ještě nabízejí, ale už se dobu nevyrábí. A dost eshopů má j
  Re: Climbing Technology 11.11.2013 CT není zase tak úplně nová značka. Spíš ji možná jako novou vnímáš ty :) Pro zajímavost je Aludesig
    Re: Climbing Technology 11.11.2013 A má cenu řešit rozdíl např právě Stalker x Airtech, Serac, Vasak?? při výše zmíněném určení.
      Re: Climbing Technology 11.11.2013 Grively mají rozhodně nejúčinější vyhazovače sněhu (ty s tou bublinou). U maček na turistiku bych op
        Re: Climbing Technology 11.11.2013 Hliník nikdy!!!! (Pokud teda neplánuješ jenom stoupat v čistém sněhu na kopec.) Jen co vstoupíš na s
          Re: Climbing Technology 11.11.2013 Chápu to tak, že autor u skialpů myslel haršajzny.
Ty klidně z hliníku.
            Re: Climbing Technology 11.11.2013 Ne, myslel jsem u skialpu klasické hliníkové mačky, které vytáhneš párkrát za sezónu na prostoupení
              Re: Climbing Technology 12.11.2013 nechcu rejpat, ale když už tak z duralu, hliník sám o sobě je opravdu hodně měkej i na haršajzny
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 Dural = duraluminium = tvrdý hliník
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 No Jo Belial, aby přiznal že plácl blbost.....a proč je dural neboli hliník tvrdý, protože je to sli
  Re: Climbing Technology 12.11.2013 A který mačky CT jsou o polovinu levnější než např. Camp Stalker?
    Re: Climbing Technology 12.11.2013 A který mačky od CT jsou např. levnější než nesmeky?
      Re: Climbing Technology 12.11.2013 Myslel jsem ne třeba od Petzlu, BD atd..
        Re: Climbing Technology 12.11.2013 Tak, ale CT je o dost jiné než Grivel nebo Petzl. To nemá smysl srovnávat ani cenu, ale mačky.
          Re: Climbing Technology 12.11.2013 V čem je rozdíl, lepší ocel, životnost? Jinak jak dlouho vydrží třeba takové mačky od Grivelu? Díky
            Re: Climbing Technology 12.11.2013 Psal jsem výš. Nejlevnější mačky od Grivelu vydrží úplně stejně jako nejlevnější mačky od CT nebo Ca
              Re: Climbing Technology 12.11.2013 A kolik tak vydrží?
                Re: Climbing Technology 12.11.2013 To vím přesně - 126 minut!
                Re: Climbing Technology 12.11.2013 Ramovky Grivel 2F jsem koupila v r.96 a pouzivam je (obcas) dodnes a nic jim neni.
Ne
                Re: Climbing Technology 12.11.2013 Mám doma starý Stubai a furt se dají používat, i když dnes raději volím modernější mačky. Stáří odha
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 Mačky vydržej hlavně podle toho, jak je budeš používat. Jestli jenom na sníh (věčně), nebo i na led,
                  Re: Climbing Technology 13.11.2013 Ty mačky s výměnnejma předníma hrotama tě nakonec vyjdou na ulezenej metr nejspíš levněji. A nemusíš
                    Re: Climbing Technology 13.11.2013 Ze startu byla řeč o nejlevnějších mačkách na turistiku. Na nějaké automaty, apod. pravděpodobně nem
                      Re: Climbing Technology 13.11.2013 Já to pochopil tak, že je řeč o klasickém alpinismu a občasném lehčím lezení. Raveltik dělá hrazdičk
                  Re: Climbing Technology 13.11.2013 Tak Grivel G14 nejsou zrovna turistický mačky.
            Re: Climbing Technology 12.11.2013 Grivel asi bude mít lepší ocel, určitě lepší konstrukci (např. prolisy, které dělají hroty pevnějšé)
              Re: Climbing Technology 13.11.2013 Není tomu tak. Pokud se budeme bavit o tom, o čem se bavíme od začátku, tj. nejlevnější turistické m
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 Souhlas. Vyhazovač je nejdůležitější a i ta cena a váha je dobrá.
                Re: Climbing Technology 13.11.2013 Je fakt, že nejlevnější Grivel je Monte Rosa a i výrobce uvádí, že na nich je použit horší materiál.
krosove boty? 10.11.2013 Mate nekdo zkusenosti s krosovejma botama a jejich pripadnemu vyuziti na lezeni (nastupy v horach hlavne). Jde mi hlavne o to, jestli ty boty obecne neco vydrzi ale snad jeste vice - aby neklouzaly. Pomalu se mi rozpadaji polobotky, ktere jsem vyuzivala t
  Re: krosove boty? 10.11.2013 Ahoj,
jeden čas jsem používal krosové boty od LaSportiva (model Fireblade) - převážně
  Re: krosove boty? 11.11.2013 Caute, Salomon XA comp 7 GTX,
  Re: krosove boty? 11.11.2013 Millet friction jsou elegantní, bytelný, trošku tvrdší a maj normální vibramově-pohorkovej vzorek, a
  Re: krosove boty? 11.11.2013 La Sportiva wild cat 2.0 a 1.0, jedničky už moc sehnat nejdou. Oba modely supr na kros, noha dostate
    Re: krosove boty? 12.11.2013 ty wild cat vypadaj fakt krehce a velmi promokave.
Koukala jsem na sportivy raptor -mate s t
      Re: krosove boty? 12.11.2013 Zkušenosti osobní nemám. U obou těchto bot by mě od běhání v nich spolehlivě odradila jejich váha. V
      Re: krosove boty? 13.11.2013 já se tím snažil říct, že bych kompromis nedělal. koupil bych krosový letky a pak něco pevnějšího s
  Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Seynes, Russan, kdyz bude dobry pocasi tak klidne i Buoux, myslim, ze se leze i v Ležéru, ale tam to
  Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Záleží na únoru. Třeba v La Turbie se většinou leze.
    Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Díky za odpovědi.
Je nějaká alternativa třeba někde ve střední Itálii, kdyby to počasí v únor
      Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 V únoru jeď s dětma na lyže.
        Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Dík za radu, ale jelikož s nima strávím na lyžích 3 týdny v prosinci a v lednu, tak nám to stačí. 4
          Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 lidi jeli v lednu do Sperlongy. Silvestr byl fajn i ve Finale - stejne pobrezi jako Turbie, tak by s
            Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 V Seynes jsme lezli v únoru cestou do Špáňa. V noci zamrzl 5 l kanystr i ve stanu, ale přes den pará
              Re: Francie Provence na konci února? 08.11.2013 Drsnej horolezec si tu stacirnu dovede predstavit i v lednu!
  Re: Francie Provence na konci února? 07.11.2013 Caute,
my hezdime pravidelne unor/brezen na mesic do Spana. Duvodem je prave pocasi.
dětský uvazek 07.11.2013 Ahoj lezci, poradi mi nekdo s osobni zkusenosti jaky typ celoteloveho uvazku (pokud mozno presny typ) poridit pro dcerku, ktera ma 3,5 roku (105cm) a touzi po lezeni na lane. Dekuji, Petra
  Re: dětský uvazek 07.11.2013 RockEmpire, model Apache.
    Re: dětský uvazek 07.11.2013 souhlas. z "levných a obyčejných" je nejlepší. konkurenční singing rock nemá tak vymakané
  Re: dětský uvazek 07.11.2013 Ocun Mojo, nasi prckove v nem "lezou" od 2,5 roku, je paradne stelovatelny a protoze mame
  Re: dětský uvazek 07.11.2013 Ocun Mojo, nasi prckove v nem "lezou" od 2,5 roku, je paradne stelovatelny a protoze mame
  Re: dětský uvazek 10.11.2013 Ocun Mojo. Na jedné akci, kde se jezdilo na kladce přes rokli jsem do něj uvazoval cca 25 dětí od 3
Chironico 06.11.2013 Ahoj, nemate nekdo pdf Chironico, please? a zkusenosti? je ted sezona? jak je to vysoko? jsou tam i lehci (4-5)? diky moc, Danny
1
...
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
...
2263
Mačky s monohrotem Doporučte pls nějaké mačky s monohrotem, které jdou i na boty bez žlábku vepředu (LS Nepal Trek). Díky Kula 14:45:26 12.11.2013odpovědět
  Re: Mačky s monohrotem BlackDiamond Cybor clip, Petzl Lynx (má vepředu možnost volby hrazdička/košíček). Kdysi dávno také Cassin C-14. OndraK. 14:56:04 12.11.2013odpovědět
    Re: Mačky s monohrotem Podle BD se Stingery dělají jen v Pro (http://blackdiamondequipment.com/ en/crampon_boot_compatibility.html) {1 mezera}. Nejde udělat mono i z Cyborgů? Lynxy dobrý ale zbytečně drahý ..ale zase modulární (a levnější než kupovat nový boty ;-) Jaký máte zkušenosti s Lynxy? A jakýo becně máte zkušenosti s tuhostí toho plastovýho košíku? Jde mi o lezení drytool/led/mix. Kula 16:22:41 12.11.2013odpovědět
    Re: Mačky s monohrotem Ajo, jsem to truhla ... vždyť píšeš Cyborg ... Jdou předělat na mono? Kula 16:59:27 12.11.2013odpovědět
      Re: Mačky s monohrotem Jestli máš známého na Slovensku, tak na bazos.sk kdosi prodává skoro nové Petzl Lynx za 2500Kč. Jinak si mylím, že klasická cena cca 500Kč za nejuniveryálnější mačky současnosti je odpovídající. Navíc co jsem viděl ty měnitelné hroty po nějakém čase používání, tak mají dobrý matroš, který se tolik neodírá/nespotřebovává jako třeba u mých bývalých Raveltik PhantomII. Spolulezec má boty LS TrangoAlpGTX v kombinaci s poloautomaty Grivel Airtech a ledy v tom leze v pohodě... BD Cyborg Clip jsou předělat na monohrot. Ale jestli chceš hodně lézt, tak Lynx jsu lepší - hrot se po olezení dá posouvat dopředu, tohle u BD Cyborg neuděláš. ;-) Najdi si detailní fotky a pochopíš. OndraK. 06:32:05 13.11.2013odpovědět
        Re: Mačky s monohrotem Bohužel je v inzerci jeden podstatný detail - "Mačky sú iba pre topánky s drážkami na päte aj špičke" ... tož nič ... ;-)
Každopádně díky za info. Kula 11:30:01 13.11.2013odpovědět
  Re: Mačky s monohrotem Nové mačky SingingRock 11:48:07 13.11.2013odpovědět
    Re: Mačky s monohrotem Pěkné barvené. Ale podle fotek mají ten samej problém co BD Cyborg. Vzadu na hrodu je jenom drážka pro nasazení oné drážky do těla mačky. A po olezení hrotu je nelze posunout dopředu. OndraK. 15:40:39 13.11.2013odpovědět
      Re: Mačky s monohrotem to sou problémy, obzvlášť, když tě novej 1 hrot vyjde na méně než dvě stovky. IMHO předpokládám že, v balení je máš se dvěma hroty a po přestavbě na mono ti jedem pár zbude. A když je trochu rozumě točíš tak ti na dvě až tři sezóny bez problému vydrží. d. 16:46:33 13.11.2013odpovědět
        Re: Mačky s monohrotem No to jo, ale kovanej asi bude kovanej, zejo. Stoji sice petikilo, ale nejsme tak bohati,abysme kupovali levny veci ;-) Za me skoro jasno ..., navic za tu cenu mi Singac prijde celkem drahej. Lynx vyhrava na cele care i v tom, ze az si poridim boty s drazkou vepredu, jenom prehodim spici a jedeme dal ;-) Kula 18:45:11 13.11.2013odpovědět
          Re: Mačky s monohrotem Tak pokud Singing Rock Lucifer stojí něco přes 3000 a Petzl Lynx necelejch 5000, tak bych Lynx za úplně jasnou volbu neviděl. Kór s hrotem za 200.
Jinak kromě Lynx je ještě zajívavá mačka Grivel Rambo, což jsou rámovky, sice se blbě balej do batohu, ale zase o něco jiný polezení. Ale jsou taky drahý. 21:25:34 13.11.2013odpovědět
            Re: Mačky s monohrotem Ramba jsou formule o tri dylky pred ostatnimi, ale proste se nedelaj bez rychloupinaku (dratu) na spicce. A o to tazateli slo predevsim.
mimochodem, tusi nekdo, kdo vyrabi ty macky pro singing rock? I ty jejich cepiny vypadaji dobre. Ma stejneho majitele jako raveltik, ale jsou oboji jine nez od Raveltiku. Takze maji jineho dodavatele? Nebo raveltik zacal delat i jine tvary? 09:01:55 14.11.2013odpovědět
              Re: Mačky s monohrotem Singing Rock koupil Raveltik. Obchodní jméno Raveltik zaniklo, už neexistuje.
A v bývalém Raveltiku, dnes Singing Rocku se pustili do vývoje nového železa. Trvalo to o něco déle než byl původní předpoklad, ale pro tuto zimu již jsou mačky a cepíny Singing Rock na světě.
A vyrábí je dnes už v Singing Rocku. 10:47:01 14.11.2013odpovědět
                Re: Mačky s monohrotem dikes, ty cepiny se na pohled fakt povedly 11:15:33 14.11.2013odpovědět
                  Re: Mačky s monohrotem ty cepíny mám a jsou báječné. Zatím sem s něma byl jen jednou na umělce a párkrát v Alpách, ale jednoznačně kvalitnější provedení než raveltické zbraně. Před zimou zvažuju i nákup těch maček Lucifer, máte už někdo zkušenosti? A myslíte si, že to bude lepší než Raveltik? Aggy 12:07:18 14.11.2013odpovědět
                Re: Mačky s monohrotem Mačky a cepíny se vyvíjí v SingingRocku a vyrábí v bývalém Raveltiku. 11:20:23 14.11.2013odpovědět
                  Re: Mačky s monohrotem Každá výroba je o penězích a o investicích. Singing rock je má, Raveltik je předtím neměl. Pepa 14:55:02 14.11.2013odpovědět
                    Re: Mačky s monohrotem Dobře řečeno. Raveltik je hodně práce, hodně vychytané nápady, ale vždy mně to připadlo nedotáhlé do konce. A to asi opravdu o penězích je. Chápu, že firma s omezeným rozpočtem nemůže donekonečna vyvíjet, ale potřebuje už i nějaké peníze zpět. Belial 21:17:13 14.11.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: