Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 sebejištění14.11.2013
Ahoj všichni.pořád tady čtu o tom,jak se někdo marně pokouší zjistit ten nejlepší způsob pro sebejištění při sólolezení.já osobně lezu teprve chvíli,ale právě tohle jsem řešil také.o jistítkách,ať už jakýchkoliv se vždy dočtu,že v některých případech selh
 Re: sebejištění15.11.2013
No asi takhle: úplně nejlepší metoda sebejištění je nepadat. Všechno ostatní už jenom o kombinaci ko
  Re: sebejištění15.11.2013
ten padovy faktor 2 si radsej este prepocitaj ...
   Re: sebejištění15.11.2013
No já se pletu celkem často, tak se rád nechám opravit, ale v tomhle případě mi to přijde docela jed
    Re: sebejištění15.11.2013
s tym faktorom to nebude take horuce,ked mas nad sebou 20-30m lana,tak sa ti natiahne ako zuvacka a
 Re: sebejištění15.11.2013
A ještě lepší je to takhle odspodu. Místo loďáku tam pak vážu normální vůdčák.
  Re: sebejištění15.11.2013
Jsem rád za tyhle reakce, bál jsem se,že mně někdo s takovým jištěním pošle do řiti:-Djinak co se té
   Re: sebejištění15.11.2013
Mám z technického oboru jenom průmyslovku, ale vím, že pádový faktor se týká činné délky lana. Takže
   Re: sebejištění15.11.2013
Objevil jsi Ameriku :)
To co popisuješ je varianta lezení ve smyčkách. Dokonce se to dá na kr
    Re: sebejištění15.11.2013
no,teď i jakožto nezkušený si dovolím oponovat.věř tomu,že mi ten loďák zabere tolik co tobě cvaknou
     Re: sebejištění16.11.2013
Se nenasírej. Ta Amerika bylo přátelský šťouchnutí.
Nepsal jsem, že máš ty smyčky dělat, ale
      Re: sebejištění16.11.2013
Ještě doplnění, v tý abecedě bys našel i doporučení zařadit tlumič pádů. Třeba ferátovej set, kterej
       Re: sebejištění16.11.2013
no,takhle už se mi líbíš víc;-)dneska jsem narazil na univerzální jistítko Alpine Up a jeho funkce s
        Re: sebejištění21.11.2013
Taky jsem o něm uvažoval, ale pak jsem zjistil, že je to brutálně velkej bazmek a že takovej kus hmo
         Re: sebejištění21.11.2013
On ten Alpine Up zas tak těžkej není (teda proti tomu jak vypadá na první pohled. Jak mezi ty bočnic
          Re: sebejištění21.11.2013
AlpineUp "pouhých" 175 g vs. Edelrid 65 g. AlpineUp vypadá jako nějakej objekt od F. Skály
           Re: sebejištění21.11.2013
Tady už se ale nepíše o blokantech, resp. prostředcích vhodných k samojištění při TR, že?
            Re: sebejištění21.11.2013
Ne, tady jde o čistokrevný oftopik.
           Re: sebejištění21.11.2013
Ještě si tam přidejte mammut smart alpine.
 Re: sebejištění15.11.2013
Jsem jedinej, komu přijde že s radama lidí, co třeba i sami přiznávají že sotva s lezením začnají, s
  Re: sebejištění16.11.2013
no právě,alespoň to přiznám.kdežto ty jsi jistě mistr,když píšeš jako anonym:-) hele,já rady spíš oč
   Re: sebejištění17.11.2013
hele, za lezeckej styl bez Mg máš u mě palec nahoru, ale jinak mi přijde, že ve svým příspěvku hlavn
    Re: sebejištění18.11.2013
Díky,tohle je myslím dost srozumitelný a smysluplný;-)
     Re: sebejištění18.11.2013
Se to tady koukám přes víkend pěkně rozjelo. Tak jenom abych to nějak dokončil s tím pádovým faktore
      Re: sebejištění20.11.2013
Jendo, ty se pořád vracíš a asi ne moc chápeš: pádovej faktor se počítá z činný dýlky lana (tedy z t
       Re: sebejištění21.11.2013
Aha, takže metodika Petzlu na kterou jsem tam dal odkaz to taky nechápe co? :-) Jak píšu, když jsem
        Re: sebejištění21.11.2013
Metodika Petzlu chápe a píše dobře, pokud by došlo na hledání trhliny v informačním řetězci, pak byc
    Re: sebejištění20.11.2013
Jo... Zpočátku jsem chtěl reagovat. Ale už to tady je :) Trefnej mi přijde ten příměr "to je jak jet
 Re: sebejištění18.11.2013
  Re: sebejištění20.11.2013
Cossacu, poslal jsem ti majla, mrkni na to.

 mono nebo double hroty?14.11.2013
Když se tu rozjíždí diskuze o mačkách, jaké jsou vaše preference- mono nebo double a proč? S čím raději lezete? Jsem zvědavý. Díky Tom
 Re: mono nebo double hroty?14.11.2013
Lezu s monohrotem. Ale už jsem zkoušel i variabilní časování ventilu :-D Nastupovat s plochýma turis
 Re: mono nebo double hroty?15.11.2013
mono, je to prostě lepší. už jsem se snažil sám sobě objasnit proč a vymyslel jsem asi toto: na ledu
  Re: mono nebo double hroty?15.11.2013
Kdyby byly lepší 2 hroty, tak jsou 2 i na cepínech...což nejsou :-)

 Koh Samui bouldering14.11.2013
Ahoj, nemá někdo zkušenosti s boulderingem v oblasti Koh Samui, nebo v okolí Chiang Mai ? Díky Kubajz
 Re: Koh Samui bouldering14.11.2013
Tam neco je? Co treba Ko Phangan a nebo hlavne Ko Tao (kousek severne) tam je dobrej bouldering na z
  Re: Koh Samui bouldering14.11.2013
no já právě nevím, šutry tam jsou, ale jestli se tam leze nevím, o Koh Tao vím

 mačky13.11.2013
Ahoj převážně ledolezcům. Mám otázku ohledně maček Raveltik Phantom II. Jak je hodnotíte a jaké je opotřebení při běžném používání? Jedná se mi o to, jestli není vyšší než u jiných typů. Pak mám dotaz na ty bouncery. Když je na mačkách máte, drží pevně a
 Re: mačky13.11.2013
Měl jsem, prodal jsem. Hroty se mi odíraly více než moje současné Camp Vector. Byly těžké a když se
  Re: mačky13.11.2013
Díky, myslel jsem si to. Chtěl jsem napsat dotaz i na OF, ale koukám, že chodíš všude.) Zdravím a dí
   Re: mačky14.11.2013
SR Lucifer není moc velký krok dopředu (když vznikl inovací Raveltiků). Doporučuju Rambo4 od Grivelu
 Re: mačky14.11.2013
Ja mam Spidery, v zakladu podobny typ konstrukce. Zkusenost: Hroty mizy rychleji v porovnani s konku

 Hromnice u Plzně, s humorem...12.11.2013
Nově objevená skalka u Hromnice na severním plzeňsku...
http://lezkyne.cz/viewtopic.php?id=683

 Cerna hora se psem12.11.2013
Ahoj, chci se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s cestovanim po Cerne Hore se psem. Chceme se tam v lete vypravit s kamaradkou a psima kamaradama a zjistujeme, zda je to vubec mozne. Planujeme se podivat asi do Prokletije, mozna kanon Mrtvice. Jedna
 Re: Cerna hora se psem12.11.2013
Volnych psu je tam mrtě. A jsou někdy dost nepříjemný.
 Re: Cerna hora se psem12.11.2013
Durmitor je pro Vás ideální volba.
 Re: Cerna hora se psem13.11.2013
Povrh ti muze byt ukradeny, pokud teda zrovna nemas nejakeho gaucoveho pincla, ale ti toulavi psi bu
  Re: Cerna hora se psem18.11.2013
Diky moc, fenu nemam, pes by byl na postroji, jen je otazka, jak moc jsou ti toulavi psi ochotni se

 Mačky s monohrotem12.11.2013
Doporučte pls nějaké mačky s monohrotem, které jdou i na boty bez žlábku vepředu (LS Nepal Trek). Díky
 Re: Mačky s monohrotem12.11.2013
BlackDiamond Cybor clip, Petzl Lynx (má vepředu možnost volby hrazdička/košíček). Kdysi dávno také C
  Re: Mačky s monohrotem12.11.2013
Podle BD se Stingery dělají jen v Pro (
  Re: Mačky s monohrotem12.11.2013
Ajo, jsem to truhla ... vždyť píšeš Cyborg ... Jdou předělat na mono?
   Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Jestli máš známého na Slovensku, tak na bazos.sk kdosi prodává skoro nové Petzl Lynx za 2500Kč. Jina
    Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Bohužel je v inzerci jeden podstatný detail - "Mačky sú iba pre topánky s drážkami na päte aj š
 Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Nové mačky SingingRock
  Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Pěkné barvené. Ale podle fotek mají ten samej problém co BD Cyborg. Vzadu na hrodu je jenom drážka p
   Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
to sou problémy, obzvlášť, když tě novej 1 hrot vyjde na méně než dvě stovky. IMHO předpokládám že,
    Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
No to jo, ale kovanej asi bude kovanej, zejo. Stoji sice petikilo, ale nejsme tak bohati,abysme kupo
     Re: Mačky s monohrotem13.11.2013
Tak pokud Singing Rock Lucifer stojí něco přes 3000 a Petzl Lynx necelejch 5000, tak bych Lynx za úp
      Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Ramba jsou formule o tri dylky pred ostatnimi, ale proste se nedelaj bez rychloupinaku (dratu) na sp
       Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Singing Rock koupil Raveltik. Obchodní jméno Raveltik zaniklo, už neexistuje.
A v bývalém Ra
        Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
dikes, ty cepiny se na pohled fakt povedly
         Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
ty cepíny mám a jsou báječné. Zatím sem s něma byl jen jednou na umělce a párkrát v Alpách, ale jedn
        Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Mačky a cepíny se vyvíjí v SingingRocku a vyrábí v bývalém Raveltiku.
         Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Každá výroba je o penězích a o investicích. Singing rock je má, Raveltik je předtím neměl.
          Re: Mačky s monohrotem14.11.2013
Dobře řečeno. Raveltik je hodně práce, hodně vychytané nápady, ale vždy mně to připadlo nedotáhlé do

 sněžnice12.11.2013
Zdravím,
chtěla bych manželovi koupit sněžnice, ale vůbec se v tom nevyznám. Prosím, mohli byste mi poradit, jaký typ atd. cenu bych viděla tak do 3000kč, ale čím nižší tím lépe :-)
 Re: sněžnice12.11.2013
Já používám TSL 325 (plastové)a jsem spokojen - jen ta cena je je vyšší. Celkem dobré zkušenosti má
 Re: sněžnice12.11.2013
Velmi dobré zkušenosti mám s TSL 226 Rando. Cena zhruba odpovídá, životnost dobrá.
 Re: sněžnice12.11.2013
Ceske sasquetech, mame pocitam uz tak 10 let a porad drzi.

  Re: sněžnice12.11.2013
inooky, celkem ujdou
 Re: sněžnice12.11.2013
Sněžnic jsem vyzkoušel několik typů (rámové, plastové TSL) a skončil jsem u TUBBS FLEX TRK. Ve srovn

 co cepiny trango raptor11.11.2013
ahoj mate nekdo zkusenosti s cepiny trango raptor, diky

 foto dne11.11.2013
vsadil bych hodně na to, že je to Tréninková spára ze Vstupního v Ádru

http://www.lezec.cz/reference.php?
 Re: foto dne11.11.2013
Lezení spár je krása, taky bych to chtěl umět. Helejte ale jak je to s tou pískařskou sezónou? já my
  Re: foto dne12.11.2013
Je v tom nalehko, tak je to evidentně fotka z léta.


I když na druhou stranu
   Re: foto dne12.11.2013
Jo jo, je to tréninkovka pod prvním kruhem, určitě je to z léta, je krásně vyschlá.
   Re: foto dne12.11.2013
lezl jsem v sandálech a trenkách a bylo to super
pepa
    Re: foto dne12.11.2013
Lezl jsem to nahý. Čímž víc mě ten můj odvážný výkon vzrušoval, tím lépe jsem v ní držel a i nohand
  Re: foto dne12.11.2013
jak kde..ádr ofiko do konce listopadu, křížák-Jížní věže dokonce celoročně..
   Re: foto dne12.11.2013
Aha, tak to jo, sem se divil, že v průvodci křižáku jsou některý prvovýstupy z ledna či února. dík z

1   ...   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   496   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Cerna hora se psem
Ahoj, chci se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s cestovanim po Cerne Hore se psem. Chceme se tam v lete vypravit s kamaradkou a psima kamaradama a zjistujeme, zda je to vubec mozne. Planujeme se podivat asi do Prokletije, mozna kanon Mrtvice. Jedna znama nam to nedoporucovala, ze tam jsou smecky toulavych psu a take ze povrch neni vhodnej pro chuzi psa (hodne kamenity teren) tak se chci zeptat, jestli mate nekdo nejake zkusenosti, pripadne i tipy na vylet, ktere pohori by bylo travnatejsi a podobne.
Diky moc, Terka
Terez20:37:32 12.11.2013
odpovědět 
 Re: Cerna hora se psem
Volnych psu je tam mrtě. A jsou někdy dost nepříjemný.
Slamak21:55:33 12.11.2013
odpovědět 
 Re: Cerna hora se psem
Durmitor je pro Vás ideální volba.
Pavel22:18:22 12.11.2013
odpovědět 
 Re: Cerna hora se psem
Povrh ti muze byt ukradeny, pokud teda zrovna nemas nejakeho gaucoveho pincla, ale ti toulavi psi budou vetsi problem. nebudete delat nic jineho, jen hlidat psy. pokud budete mit zrovna harajici fenu, tak to bude zarucene vzrusujici dovolena.
15:15:47 13.11.2013
odpovědět 
  Re: Cerna hora se psem
Diky moc, fenu nemam, pes by byl na postroji, jen je otazka, jak moc jsou ti toulavi psi ochotni se priblizit k cloveku se psem.
Kazdopadne diky za odpovedi, Terka
Terez12:24:53 18.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi