Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
Prostor Letňany - Praha 9
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
Dap Sport - Hradec Králové
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hledání...18.11.2013
Je to práve 6 let, co navždy odešel Michal-Mikeš-Ripper-Rozehnal.Chtěla bych se s ním naposledy rozloučit, ale bohužel, nevím kde je pohřbený. Poradíte??
Díky Marky

 Alpy 18.11.2013
Čau, máte nějaké náměty kam teď ještě vyrazit do Alp na nějakou tu 3 tisícovku a vejš?
 Re: Alpy 18.11.2013
Otztalské alpy? Similaun z Martin Busch hutte. Celkem pohodový choďák, jen závěrečný hřebínek vyžadu
 Re: Alpy 18.11.2013
Teď ještě? Teď už, ne?

 O Špekovi a pro Špeka18.11.2013
Protože se tu začínají objevovat různě překroucené výklady mého příspěvku z 11:06:27 15.11.2013 v diskuzi pod 15 minut se Špekem, dovoluji si to celé upřesnit a ještě jednou se Petrovi Slaninovi omluvit.

Napsal jsem, jak na mne Špek v rozho
 Re: O Špekovi a pro Špeka18.11.2013
Aha, tak nejen ten Gump jen rychleji asi pise nez mysli resp. asi jenom pise...chechty checht
  Re: O Špekovi a pro Špeka19.11.2013
Boha jeho :). Na cem ficis???
 Re: O Špekovi a pro Špeka18.11.2013
Se woe podepiš porádně...
  Re: O Špekovi a pro Špeka19.11.2013
Papouši, až tolik bych to nehrotil. Piškot se t.č. podepisuje jako Péčko a víme, o koho jde. Já se p
  Re: O Špekovi a pro Špeka19.11.2013
Kdo neuvede sve cele jmeno, adresu a svoji fotku je u me zasr.... anonym!
 Re: O Špekovi a pro Špeka18.11.2013
dobře ti tak, a bud rád, že ses ztrapnil jen takto, dřív nebo později se Ti ten přístup ála brouk py
  Re: O Špekovi a pro Špeka19.11.2013
Obsahově máš - ve druhé části - patrně pravdu, ale sděluješ jí formou, která je stejně mimo, jako to
   Re: O Špekovi a pro Špeka19.11.2013
Neviděl jsem komentáře pod videem, ale po té, co jsem video shlédl, bych chtěl říci toliko. Životní
    Re: O Špekovi a pro Špeka19.11.2013
Celkem souhlas, akorát nevím, kde jsou ti šamponkové, já je nepotkávám.
    Re: O Špekovi a pro Špeka19.11.2013
Co myslis tou umelou stravou? Susenou syrovatku, dextrosu atd.?
     Re: O Špekovi a pro Špeka19.11.2013
Bylo to o nadsázce. Lezení totiž není jen o perfektním sportovním výkonu na umělé stěně či dobře zaj
      Re: O Špekovi a pro Špeka19.11.2013
Myslím, že Špek má dost vědomých i nevědomých následovníku, nebo spíš jeho přístup k lezení není zas

 Stavby na Lysé hoře17.11.2013
Jelikož nemám v poslední době tolik času, tak nechodím na Lysou tak často, jako dřív. Dnes jsem tam zase zavítal, a nechápal jsem, jak je vrchol Lysé zničený všemi těmi stavbami.. X let tam nechtěli povolit ani kopnout do šutru, a ted tři stavby najednou.
 Re: Stavby na Lysé hoře17.11.2013
jj.. choď si na jakej kopec chces :) my ostatní co se nechceme zbytečně zpotit radši pojedeme lanovk
  Re: Stavby na Lysé hoře17.11.2013
hochu, obavam se zes reprezentativnim vzorkem soucasne lezecke komunity.
Moznost delat si z
   Re: Stavby na Lysé hoře18.11.2013
Hochu, obávám se, žes nepochopil "tlustýho frajera" - už jeho nick by ti měl napovědět svo
    Re: Stavby na Lysé hoře18.11.2013
Za lysou taky truchlim, ac z sem z Brna byvam tma pecenje varenej.

Uplne poprve sem t
     Re: Stavby na Lysé hoře18.11.2013
V zásadě se nedá dělat nic. Já např. u Menšíka nic nekupuji, chodím do Šantánu, ani neplatím parkovn
     Re: Menšík staví na Lysé tu obludu18.11.2013
Co třeba bojkot Menšíkový chaty? Ale asi má pravdu ten, kdo píše, že se chata nestaví pro tradiční n
      Re: Menšík staví na Lysé tu obludu18.11.2013
Asi ještě nevíte, že už je v plánu lanovka a velké lyžařské středisko, které bude vysoce konkurovat
       Re: Menšík staví na Lysé tu obludu18.11.2013
No ono když se pořádně podíváte na základy staré valcovenské chaty kde byla strojovna vleku, tak vám
       Re: Menšík staví na Lysé tu obludu18.11.2013
Osobně bych si také tipnul, že tam má Menšík v plánu vybudovat ski areál s lanovkou. Ovšem..., ty má
        Re: Menšík staví na Lysé tu obludu18.11.2013
Podstatné je , že každý rok padá míň a míň sněhu. Tak aspoň se bude při lednových holomrazech a v du
        Lanovka na Lysé ??18.11.2013
No konkrétní informace nemám. kouknu na tu díru a ty sloupy co tam bude dělat a mám takový pocit, že
       Re: Menšík staví na Lysé tu obludu18.11.2013
Problém je v tom, že povětšinou jsou na tom ty kopečky okolo se sněhem po většinu zimy výrazně hůř n
        Re: Menšík staví na Lysé tu obludu27.11.2013
nějak bylo , nějak bude...
         Re: Menšík staví na Lysé tu obludu28.11.2013
Sice si myslím, že tahle diskuse tady nepatří, ale ptal jsem se povolaných a nová stavba na konci se

 cepíny17.11.2013
Ahoj, máte někdo zkušenosti s cepiný Raveltik Gladiator variant nebo Singing Rock Bandit? Hledám něco co se bude dobře držet, bude dobře vyvážené, pujde na ně kladivo i lopata a pujde se o něj při chůzi i trochu opřít... univerzál nenajdu, to mi je jasný,
 Re: cepíny17.11.2013
Ahoj, mám asi měsíc Bandity, držel jsem v ruce i ty Raveltiky, tak můžu porovnávat. S Bandity jsem z
  Re: cepíny17.11.2013
Jo díky.. určitě pomohlo. Na festáku sem tu rukojet zkoušel při soft drytoolu a držela se mě taky ve
   Re: cepíny17.11.2013
Ty vole kupce si quarky a neblbněte!!!!
    Re: cepíny17.11.2013
S Banditama jsme lezli uz loni v zime v Tatrach a mohu rict, ze se mi s nimi lezlo lip nez s Qvarkam
    Re: cepíny20.11.2013
Současné škwarky jsou bez závažíček na hrotu trochu tupé klacky. A dát 30€ za jednu sadu závaží je 3
     Bandit vs. Quark10.01.2015
Ahoj, s odstupem času, jak hodnotíte Bandity v porovnání s Quarky? Jak jsou na tom s odolností hrotů
      Re: Bandit vs. Quark10.01.2015
Quarky jsou rozhodne o třídu lepší
       Re: Bandit vs. Quark10.01.2015
A muzes prosim napsat v cem?
 Re: cepíny10.01.2015
Nejlíp uděláš, když si oboje otlapkáš. Pak budeš mít vlastní názor na to jak se drží a jak jsou vyvá
  Re: cepíny10.01.2015
Češi za středoevropské peníze, protože se Singáč nepodařilo prodat spolu s Lanexem :-)
   Re: cepíny11.01.2015
Tak to je jasný. Tendon dělá horolezectví z několika %. Kupec bude z průmyslu, lezení ho nezajímá.
   Re: cepíny11.01.2015
A myslíš, že pokud by se ho podařilo prodat, tak by zaměstnanci vydělávali eura?

 Kam do Alp v zimě?17.11.2013
Ahoj všem horomilům. Rád bych se 2 kamarády vyrazil ještě do konce roku do Alp, pokořit nějaký ten kopec. Po projetí internetu mám pár možných cílů, ale napadlo mě, zeptat se, co byste doporučili vy z vlastní zkušenosti? Aby se výběr trochu zúžil- rádi by
 Re: Kam do Alp v zimě?18.11.2013
Jednoznačně Verwal a Kostnická chata a nějaká z normálek na okolní kopce - výběr dle zdatnosti mužst
  Re: Kam do Alp v zimě?18.11.2013
Resp. možná spíš Darmstadter hutte.
 Re: Kam do Alp v zimě?18.11.2013
kopec nepokoříš ani kdybys byl Chuck Norris
 Re: Kam do Alp v zimě?19.11.2013
Vybral jsi si asi nejnebezpečnější období. Krátký den, nezpevněný sníh, laviny, neprošlapané stopy,

 Visení na lištám17.11.2013
Měl bych takový dotaz pro ty, co občas visí na lištách. Chtěl bych je tak 2x týdně začít dělat a přemýšlím kdy. Jestli v den, kdy nelezu nebo jako druhou fázi, buď dopoledne nebo večer. V podstatě teď tak 4-5x týdně bouldruju. Počítám ze začátku tak 15-20
 Re: Visení na lištám17.11.2013
Mrkni na amuerte.cz tam je par jednoduchych navodu jak zacit atd...
  Re: Visení na lištám17.11.2013
Dík za odkaz. Jak trénovat mám celkem jasno, spíše mě zajímají praktické zkušenosti KDY TRÉNOVAT.
   Re: Visení na lištám17.11.2013
Vyzkoušej a uvidíš. Je to individuální. Má osobní zkušenost z nepracovních dob je, že lezení (boulde
 Re: Visení na lištám17.11.2013
Imho na visy (a obecně intenzivní trénink síly) je dobré být odpočatý, tzn. ne na konci tréninku, ne

 Špek - stazeno?15.11.2013
Mohu se zeptat proc byl stazen po jednom dni na hlavni strance Lezce  ten rozhovor se Spekem? Hodne mne to zajimalo...a nic?
 Re: Špek - stazeno?15.11.2013
Nerozjela se tam nejaka nesmyslna diskuze na tema MG? Mozna to stahli, promazou to a pak vrati...
  Re: Špek - stazeno?15.11.2013
Nebylo to MG, ale 2 komenty byly ve smyslu, že jim Špek připadne jako asociál
   Re: Špek - stazeno?16.11.2013
Měli se smazat komentáře, toho videa je škoda. Naštěstí je na YT. K těm daným komentářům ani nemá ce
    Re: Špek - stazeno?16.11.2013
nejsem teda ničí tiskovej mluvčí ani insider, ale když na komunitním webu (kterej má svůj éšop takže
     Re: Špek - stazeno?16.11.2013
Souhlas, pokud jde o princip slušného chování, resp. "slušně vedené obchodní soutěže"; vid
 Re: Špek - stazeno?15.11.2013
Dohledáno
  Re: Špek - stazeno?16.11.2013
No tak asi ten Hanibal za to muze...video je fajn, najdu si ho,to jo, ale mne prave zajimaly i ty ko
   Re: Špek - stazeno?16.11.2013
Je zajímavé jak rozdílná atmosféra komentářů k tomuhle videu je zde a jinde.
 Re: Špek - stazeno?16.11.2013
Autor videa si přál ho dát pryč, kvůli několika komentářům. Jinak diskuze jako celek byla podle mě z
  Re: Špek - stazeno?16.11.2013
Bohužel Jirko se tady dá už diskutovat ve věcném a slušném stylu málo až skoro nedá. Mg a jiné disku
   Re: Špek - stazeno?16.11.2013
No jo, jenže co je nevraživý diskutér? Problém bych neviděl v nevhodných příspěvcích, ale v reakcích
    Re: Špek - stazeno?16.11.2013
Situace by se taky výrazně zlepšila (a s tím, co píšeš, to souvisí), když by pisatelé (včetně tebe)
     Re: Špek - stazeno?16.11.2013
Dobrá, zkusím se podepsat, obvykle to zapomenu. Jenže to jméno s tím souvisí. Kdyby šlo jen o to, si
      Re: Špek - stazeno?16.11.2013
Celkem nemám problém s názory odlišnými od vlastních, pokud mají logiku a lze je racionálně vyargume
       Re: Špek - stazeno?16.11.2013
Souhlas, jedna věc je korektně napsat odlišný názor, a druhá z někoho dělat asociála se sebevražedný
        Re: Špek - stazeno?17.11.2013
A jak tedy korektně napsat odlišný názor, když ten názor je takový, jako jsi shrnul dále? Jedinou va
         Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Však nikdo nesmazal ¨názor v komentu, ale video. Názor si napsal, na to máš právo. Můj názor je zas
         Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Osobně si myslím, že takovéto názory na JAKÉKOLI veřejné diskuze nepatří vůbec. A to i v případě, kd
          Re: Špek - stazeno?17.11.2013
A já si zase myslím, že je to úplně v pořádku. Pokud jde někdo podobným způsobem na veřejnost, musí
           Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Sorry, ještě podpis. Pokud někomu pomůže. Jirka
            Re: Špek - stazeno?17.11.2013
„Pokud jde někdo podobným způsobem na veřejnost, musí počítat s tím, že se tu bude probírat vše včet
             Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Ano, a to je právě ta namyšlenost a arogantnost vybraných jedinců. Možná je načase i uvědomit, že le
              Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Jaká namyšlenost? Proč si myslíš, že nevím o jiném lezení? Nepředpokládám u nikoho znalost Špeka. Je
               Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Dobrá, uznávám. Už jsem se veřejně omluvil. Celá diskuze se dostala úplně jinam, než by bylo normáln
                Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Taky je mi trapně, že se to takhle řešilo.
Mohlo by to celý třeba zmizet :)
                 Re: Špek - stazeno?18.11.2013
No abych se přiznal, bohužel jsi měl asi pravdu. Člověk se pořád učí. Sypu si popel na hlavu a admin
                  Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Se smazáním debaty zcela souhlasím. Bude to dobré pro nás oba i pro Š. který je v tom hlavně úplně n
                   Český žvást18.11.2013
Nemazat. "Jirka" se zde předvedl v nejlepších tradicích "českého žvástu" (viz Ji
                 Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Piskote, tohle bych nemazal. Jde totiz take o to, ze napr. uz davno mely byt povolene telesne tresty
              Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Reakce na komentář z 23:28:50 17.11.2013: Zeptej se ve světě, jestli znají ta jména, která znáš ty.
               Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Počátek všeho byl, že nějací turneři vysekali do písku stupátka a chytátka, zapřeli břevna do komínů
                Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Za počátek sportovního lezení se považuje pětka ze severu na Brosinnadel z r. 1899, konkrétně rajbas
           Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Mas naprostou pravdu. Taky me sere ten dvoji metr... Bohuzel do vseho zdejsi diskuteri tahaji sve os
            Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Méně zobecňování prosím.
           Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Srovnávat Špeka, který mě nestojí nic,a Béma, jehož "skvělé" účinkování na magistrátu mě s
        Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Stejna mira by mela platit i na ty "neodlisne" (vetsinove) nazory. Napr. v te diskuzi je n
         Re: Špek - stazeno?17.11.2013
jak kterejch, ale nebylo tomu tak vždy, stačí si pročíst diskuse tak 4 roky zpátky a starší. Já když
      Re: Špek - stazeno?17.11.2013
No, to je tedy podpis. "Jirka" Fakt odvážné :-D Jako že P. není Pichus a že l. je asi ze Š
       Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Že bych se teď hned sebral a jel za Špekem mu říkat, co si o něm myslím, je blbost, to asi sám tušíš
        Re: Špek - stazeno?17.11.2013
A tyhle znalosti o komunikaci už jsi měl, když jsi psal tvůj komentář? Tím hůř.
         Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Ano, máš pravdu, byla to chyba. Vycházel jsem ze špatných předpokladů. Příště si místní aktivní čten
       Re: Špek - stazeno?17.11.2013
l. neni ze saolinu. Asi nesleduju lezce tak casto, abych vedel, ktera jiste velmi vyznamna osobnost
      Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Tyvoe Jiříku tobě se v té praze bude blbě usínat.
 Re: Špek - stazeno?17.11.2013
už to tu několikrát bylo napsáno, on není problém v anonimitě, ale v lidech. Lidská závist, nepochop
  Re: Špek - stazeno?17.11.2013
myslim že další věc je, že kdyby si to lidi řekli u piva, tak půlka těch konfrontací skončej v reálu
   Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Jojo. Navíc lezci, jsou tak trochu elitáři jako třeba motorkáři, zkus se někoho od Hells Angels blbě
 Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Je to tak, kvůli nepěkným komentářům jsme se dohodli s autorem videa, které jsme vytvořili v rámci n
  Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Tak to je geniální marketingová strategie, jak převézt chlapce z Lezce a přivést lidi na web Hanibal
  Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Mohl bys prosim prozradit, ktere ty komentare byly tak spatne, ze jste kvuli nim to video stahli? Di
   Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Ňákej hňup tady plácal že má Špek dluhy a že je asociál, když bydlí v maringotce. Prostě chtěl hodit
    Re: Špek - stazeno?17.11.2013
Kubo, nechápu. Četl jsi to? Kde je tam napsáno, že má dluhy? Nic takového tam není. A kde je tam nap
    Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Kubo, souhlasím s předřečníkem (Jirkou?), že to s největší pravděpodobností nebyl zlý úmysl, ale hlo
     Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Naprostý souhlas.

Samozřejmě jsem popisoval extrémní případ. Nelze ovšem vyloučit, ž
      Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Ha, konečně jsem se stal anonymem....
       Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Článek jsem bohužel nestihl a moc mě to mrzí. Lezu už přes 20 let a scénu na písku sleduju od prvopo
        Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Asi nemohla. Tak velkou schránku mít zřejmě nebudeš. Bylo to video a v této diskusi je dokonce odkaz
         Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Tak to mě mrzí. Co se dá dělat...
          Re: Špek - stazeno?18.11.2013
Ale vždyť už tu zase je.

 cepiny čím omotat rukojete15.11.2013
zdar jake mate zkusenosti s omotanim rukojeti cepu? Nekdo mi doporucoval elektrikarskou vulkanizacni pasku s tim spokojenost, videl sem i obyc. Tejpku.co je lepsi? Doporuceni? Zima -drytol.Dik

 Kusovka15.11.2013
Ahoj Lezci, co znamená vylézt něco "na kusovku"?
 Re: Kusovka15.11.2013
Odspodu se zacvakavanim lana do jisteni (expresek), bez odsedu, bez padu, bez pouziti umelych pomuce
  Re: Kusovka15.11.2013
Takže český výraz pro on-sight?
   Re: Kusovka15.11.2013
OS, FL, RP, PP. Pak možná ještě RK, případně TR.
   Re: Kusovka15.11.2013
Ne, nezalezi na tom jestli cestu znas nebo ne, proste ji vylezes tak aby to byla ze sportovniho hled
    Re: Kusovka15.11.2013
vylezes to v kuse proto kusovka
 Re: Kusovka15.11.2013
zapálíš si kusovku a lezeš, a než dolezeš do štandu, musíš mít kusovku vykouřenou, v opačném případě

1   ...   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   495   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Stavby na Lysé hoře
Jelikož nemám v poslední době tolik času, tak nechodím na Lysou tak často, jako dřív. Dnes jsem tam zase zavítal, a nechápal jsem, jak je vrchol Lysé zničený všemi těmi stavbami.. X let tam nechtěli povolit ani kopnout do šutru, a ted tři stavby najednou..Bezručová chata se mi zdá OK, Slezský dům jakž takž, ale kdo ho povolil postavit tak obrovský? Měl být tak o 2/3 menší, to by byl ok.. Tenhle obr-hrůza... A ta třetí stavba, to už nechápu vůbec co se tam děje.. Vidím to jasně...po otevření budou provozovatele brečet, že nemají ubytované hosty, protože se tam nedá dojet autem, a tak  se povolí vjezd ubytovaným...ubytovaní nemají kde parkovat, tak se povolí pořádné parkoviště.. Do toho plno výjimek ze zákazu vjezdu pro dodavatelé a zaměstnance od pekaře po...kdovíkoho.. Taky zvýšená návštěvnost pěších turistů.. A co když nenaplní kapacitu rekr. zařízení? nevadí.. postavíme lanovku-ta přitáhne lidi..Toto vše dohromady nechutný cirkus alá Pustevny.. a zničení unikátního vrcholu Lysé hory. Jak přírody, tak ´´atmošky´´ Chápu, že to pohodlí a luxus může některým lidem vyhovovat, ale mě osobně ,a myslím i horám, víc vyhovoval stav před pěti lety.. Budu na něho nostalgicky vzpomínat a chodit jinam. Tip už mám, ale neřeknu.. ať mi tam taky nepostaví chatu.. :-)    P.S.    V tomhle světle se mi zdá celkem srandovní buzerace skialpinistů, že jezdí mimo stezky...  nožik.
noziklh19:52:46 17.11.2013
odpovědět 
 Re: Stavby na Lysé hoře
jj.. choď si na jakej kopec chces :) my ostatní co se nechceme zbytečně zpotit radši pojedeme lanovkou na lysou, dáme si pivko, pokocháme se výhledem a pak na pohodu dolů ...
tlustej frajer20:51:57 17.11.2013
odpovědět 
  Re: Stavby na Lysé hoře
hochu, obavam se zes reprezentativnim vzorkem soucasne lezecke komunity.
Moznost delat si z nekoho anonymni srandu je ti nade vse .. a to ze puvodni prispevatel je asi skutecne z vyvoje na LH nestastnej je pro tebe stejne neodolatelne jako pach cerstve mrsiny pro hyenu.
Chapu ze pridat se k bedovani nad upadkem hezkejch mist neni prilis konstruktivni..ale kdyz nedokazes pomoci, mohl bys aspon drzet zobak.
TOA21:52:58 17.11.2013
odpovědět 
   Re: Stavby na Lysé hoře
Hochu, obávám se, žes nepochopil "tlustýho frajera" - už jeho nick by ti měl napovědět svou ironií a tedy smysl jeho příspěvku- naopak autora podporuje tím, jak se vysmívá oněm lanovkářům, ale něco jako nadsázka nebo sarkasmus je tady bohužel asi neznámý pojem...
08:29:57 18.11.2013
odpovědět 
    Re: Stavby na Lysé hoře
Za lysou taky truchlim, ac z sem z Brna byvam tma pecenje varenej.

Uplne poprve sem tam byl pred 20lety jako desetieltej , lyze si tahl na zadecha doufal ze jeste na konci zimy se bude dat nahore jezdit. A ono fakt dalo. Na vrhcholu na nas cekala stara velka sjezdova (kotvicka se vozila kolem pasu:) a byla to nejlepsi sjezdovka (nejen v nasi) v republice. Mamina tehdy pracovala v EXODU (takova cestovka pro ucitele) a domluvila jendou rocne na tyden pro par nejotrlejsich brneskych ucitelu s detma zajezd. Kdyz bylo hodne snehu vyvezla batohy rolba, jinak se slo po svych. Nasledovalo nejkrasnejsich pet let "lyzovani" - probudit sena vrcholkyu lyse za inverze a dat si na zahrati starou cerenou si umi rpedstavit jen ten kdo zazil :) Dole zazvoit na horskou slubu at pusti "vlek" zacvaknout kotvicku a jet :)) Pro zacatecniky byla funkcni mala sjezdovka.... Stara chata svitila ci topila jen obcas, ale utoulno v ni bylo :) A santan se postaral o pivo a caj s rumnem... Obcas dobehl lysar....
Ale ouha, najdenu jakejsi ekologickej aktivista velkou sjezdovku zavrel. Doted nechapu (spis.. nikdo nevi) proc (pry kuli letu kuli cyklistum v lete... ale vzheldme k tomu jak to tam vypada ted tak uz to byl nejspis tehndy nejakej lob).
Bez velke sjezdovky se tam jelo jen jendou, ale nejak to ztratilo smysl a tak se "jenlepsi tyden v orce" zrusil.
Ubehlo dalsich pet let a z lyzare se stal skialpinista - bylo mi dvacet a prasanu nebylo nikdy dost. A nejlpeis prasan je kazdej rok na lyse. Chodil sem tam na tyden, spal v zahrabu za chatou horsky slubzy a kdyz bylo prasanu vic nez metr dal sem tu sjezdovku za den maximallen 2x. (ps - tehdy byl muj skialp pohorky a prkno na zadech:) Pozdeji sem updatoval na sneznice a nakonec na splitboard. To uz zacali lysou obevovat i "normalni skialpinisti" a zase zaclo byt po vecerech pred ulehnutim do zahrabu v snatanu veselo... Ubehlo krasnych 5 prasanovyh let, skoncila vysoka a .. zacla prace a skoncilo zbytecne moc volnyho casu.
Znovu sem byl na lyse loni, na jednu stranu sem zaplakal ze tam stoji tkoava obrovska bouda, a ze stara chata maji do kytek a postavit se dalsi bouda.... Ale zase sem si rikal ze se jim tam aspon dari. Skialpinistu plny pozadi, ale celkem se vlezli. V santanu tak narvano ze sme sli radsi do nove boudy...ale zase "aspon se jim dari sem si rikal". Letos v lete tam povolili vjezd MHD.. no to uz mi bylo na poplach...
Kdyz sem cetl originalni prizpevek tu... no me optimisitcke ja dostalo krutou ranau. Pravda ze kopcu na jezdeni je siroko daleko kolem spousta, ale kolorit lyse to nenahradi:(

Kam se obrati, co delat? Ma vubec smysl neco delat???

Jak tu nkedo psal - pustevny meli osud uplne stejnej ( aac to vim jen z doslehchu)... Byl to dobry nebo spatny precedens?
judovana10:38:17 18.11.2013
odpovědět 
     Re: Stavby na Lysé hoře
V zásadě se nedá dělat nic. Já např. u Menšíka nic nekupuji, chodím do Šantánu, ani neplatím parkovné na Papežově, tedy parkuji jinde. Menšík je majitel, který staví tu velikou obludu.
Raskin11:07:26 18.11.2013
odpovědět 
     Re: Menšík staví na Lysé tu obludu
Co třeba bojkot Menšíkový chaty? Ale asi má pravdu ten, kdo píše, že se chata nestaví pro tradiční návštěvníky Lysé, když tam bude cca 20 pokojů na ubytování, že? A kdo by tam asi chodil se ubytovat? Snad nějaký kurz, který se tam vyveze rolbou nebo autem.
11:11:38 18.11.2013
odpovědět 
      Re: Menšík staví na Lysé tu obludu
Asi ještě nevíte, že už je v plánu lanovka a velké lyžařské středisko, které bude vysoce konkurovat Bílé - bez ironie. Ještě chybí pár razítek a už se bude stavět. Tak jen pro ty kteří se chtějí rozčilovat.

Když už jsme u Lysé, tak bych to neviděl tak tragicky. Ostatní kopce v jejím okolí zejí pustotou. Vyhovuje mi, že víkendoví výletníci chodí na Lysou a na Pustevny. Aspon je na ostatních kopcích krásně klid. Myslím že plky tady na foru se nic radikálně nezmění, tak je třeba si v nevýhodách najít přednosti.

Peace
Kubajz.m11:43:20 18.11.2013
odpovědět 
       Re: Menšík staví na Lysé tu obludu
No ono když se pořádně podíváte na základy staré valcovenské chaty kde byla strojovna vleku, tak vám musí být jasné, že to bude horní stanice lanovky.
Rád bych věděl, jak se na to získalo povolení takhle v klidu a tichu bez jakýchkoliv diskusí a pření? Moc bych se nedivil, že ještě žádné povolení není a razítek je třeba vyřídit ještě hodně a ta stavba je na černo.
Aldo12:18:24 18.11.2013
odpovědět 
       Re: Menšík staví na Lysé tu obludu
Osobně bych si také tipnul, že tam má Menšík v plánu vybudovat ski areál s lanovkou. Ovšem..., ty máš nějaké konkrétní informace, že se tak již děje?
13:23:38 18.11.2013
odpovědět 
        Re: Menšík staví na Lysé tu obludu
Podstatné je , že každý rok padá míň a míň sněhu. Tak aspoň se bude při lednových holomrazech a v dubnu se aspoň kde sklouznout po nějakém tom sněhu, pokud tam udělají nádrž na zasněžování-nutnost.A i když se tam nestavělo, bylo tam o víkendu stejně narváno a projeté i ty neprofláklé lajny. Takže stejně občas chodím na kopce okolo-když je sníh, bohužel jen únor-březen.Před 10lety jsme ukončovali sezonu i v půli dubna.
Thomas14:19:49 18.11.2013
odpovědět 
        Lanovka na Lysé ??
No konkrétní informace nemám. kouknu na tu díru a ty sloupy co tam bude dělat a mám takový pocit, že to chata nebude. Pokud to nebude chata, tak co tam staví, když všude je ticho po pěšině? Kdyby tam měla vyrůst lanovka a mělo to být na spadnutí, tak by se o tom asi už vědělo a to minimálně v okruhu Lysařů. Studie vlivu na prostředí, veřejná debata, a td...
Kdyby to měla být rekonstrukce chaty, tak asi na stejných základech, protože o stavbě nové, další, 3-tí chaty taky nikdo nic neví .
Zatím je všude ticho, nikdo nic neví a místo severní chaty je vybetonovaná díra velikposti atomového bunkru a kousek vedle armovací železa na sloupy, trčící do výše alespoň 3 metrů. Tak to asi chata nebude že?
Aldo16:15:41 18.11.2013
odpovědět 
       Re: Menšík staví na Lysé tu obludu
Problém je v tom, že povětšinou jsou na tom ty kopečky okolo se sněhem po většinu zimy výrazně hůř než Lysá. Čiliž v reálu je to větší část standardních zim fakticky jediný celosjízdný pořádný kopec širokodaleko (i když třeba jen na Papežov a po cestě). Takže pokud je ten shora zmíněný plán s lanovkou na spadnutí (pánbůh s námi a zlé pryč!!!), tak to je Lysá definitivně v haj-zlu a ty "tanečky" kolem severní sjezdovky jsou jen tragickým výsměchem... Přiznávám, že se mi ani nechce věřit, že by to vážně prošlo, nicméně potom, co tam vypuklo to stavební šílenství, bych se už asi nedivil ničemu. Bohužel.
jíra14:08:56 18.11.2013
odpovědět 
        Re: Menšík staví na Lysé tu obludu
nějak bylo , nějak bude...
bidlo22:09:01 27.11.2013
odpovědět 
         Re: Menšík staví na Lysé tu obludu
Sice si myslím, že tahle diskuse tady nepatří, ale ptal jsem se povolaných a nová stavba na konci severní sjezdovky bude opět nějaká chata. O výstavbě jakékoli nové sjezdovky či sedačky na Lysé nikdo nic neví a zatím se o tom ani nejedná.
LH11:50:10 28.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi