Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Hledání... 18.11.2013 Je to práve 6 let, co navždy odešel Michal-Mikeš-Ripper-Rozehnal.Chtěla bych se s ním naposledy rozloučit, ale bohužel, nevím kde je pohřbený. Poradíte??
Díky Marky
Alpy 18.11.2013 Čau, máte nějaké náměty kam teď ještě vyrazit do Alp na nějakou tu 3 tisícovku a vejš?
  Re: Alpy 18.11.2013 Otztalské alpy? Similaun z Martin Busch hutte. Celkem pohodový choďák, jen závěrečný hřebínek vyžadu
  Re: Alpy 18.11.2013 Teď ještě? Teď už, ne?
O Špekovi a pro Špeka 18.11.2013 Protože se tu začínají objevovat různě překroucené výklady mého příspěvku z 11:06:27 15.11.2013 v diskuzi pod 15 minut se Špekem, dovoluji si to celé upřesnit a ještě jednou se Petrovi Slaninovi omluvit.
Napsal jsem, jak na mne Špek v rozho
  Re: O Špekovi a pro Špeka 18.11.2013 Aha, tak nejen ten Gump jen rychleji asi pise nez mysli resp. asi jenom pise...chechty checht
    Re: O Špekovi a pro Špeka 19.11.2013 Boha jeho :). Na cem ficis???
  Re: O Špekovi a pro Špeka 18.11.2013 Se woe podepiš porádně...
    Re: O Špekovi a pro Špeka 19.11.2013 Papouši, až tolik bych to nehrotil. Piškot se t.č. podepisuje jako Péčko a víme, o koho jde. Já se p
    Re: O Špekovi a pro Špeka 19.11.2013 Kdo neuvede sve cele jmeno, adresu a svoji fotku je u me zasr.... anonym!
  Re: O Špekovi a pro Špeka 18.11.2013 dobře ti tak, a bud rád, že ses ztrapnil jen takto, dřív nebo později se Ti ten přístup ála brouk py
    Re: O Špekovi a pro Špeka 19.11.2013 Obsahově máš - ve druhé části - patrně pravdu, ale sděluješ jí formou, která je stejně mimo, jako to
      Re: O Špekovi a pro Špeka 19.11.2013 Neviděl jsem komentáře pod videem, ale po té, co jsem video shlédl, bych chtěl říci toliko. Životní
        Re: O Špekovi a pro Špeka 19.11.2013 Celkem souhlas, akorát nevím, kde jsou ti šamponkové, já je nepotkávám.
        Re: O Špekovi a pro Špeka 19.11.2013 Co myslis tou umelou stravou? Susenou syrovatku, dextrosu atd.?
          Re: O Špekovi a pro Špeka 19.11.2013 Bylo to o nadsázce. Lezení totiž není jen o perfektním sportovním výkonu na umělé stěně či dobře zaj
            Re: O Špekovi a pro Špeka 19.11.2013 Myslím, že Špek má dost vědomých i nevědomých následovníku, nebo spíš jeho přístup k lezení není zas
Stavby na Lysé hoře 17.11.2013 Jelikož nemám v poslední době tolik času, tak nechodím na Lysou tak často, jako dřív. Dnes jsem tam zase zavítal, a nechápal jsem, jak je vrchol Lysé zničený všemi těmi stavbami.. X let tam nechtěli povolit ani kopnout do šutru, a ted tři stavby najednou.
  Re: Stavby na Lysé hoře 17.11.2013 jj.. choď si na jakej kopec chces :) my ostatní co se nechceme zbytečně zpotit radši pojedeme lanovk
    Re: Stavby na Lysé hoře 17.11.2013 hochu, obavam se zes reprezentativnim vzorkem soucasne lezecke komunity.
Moznost delat si z
      Re: Stavby na Lysé hoře 18.11.2013 Hochu, obávám se, žes nepochopil "tlustýho frajera" - už jeho nick by ti měl napovědět svo
        Re: Stavby na Lysé hoře 18.11.2013 Za lysou taky truchlim, ac z sem z Brna byvam tma pecenje varenej.
Uplne poprve sem t
          Re: Stavby na Lysé hoře 18.11.2013 V zásadě se nedá dělat nic. Já např. u Menšíka nic nekupuji, chodím do Šantánu, ani neplatím parkovn
          Re: Menšík staví na Lysé tu obludu 18.11.2013 Co třeba bojkot Menšíkový chaty? Ale asi má pravdu ten, kdo píše, že se chata nestaví pro tradiční n
            Re: Menšík staví na Lysé tu obludu 18.11.2013 Asi ještě nevíte, že už je v plánu lanovka a velké lyžařské středisko, které bude vysoce konkurovat
              Re: Menšík staví na Lysé tu obludu 18.11.2013 No ono když se pořádně podíváte na základy staré valcovenské chaty kde byla strojovna vleku, tak vám
              Re: Menšík staví na Lysé tu obludu 18.11.2013 Osobně bych si také tipnul, že tam má Menšík v plánu vybudovat ski areál s lanovkou. Ovšem..., ty má
                Re: Menšík staví na Lysé tu obludu 18.11.2013 Podstatné je , že každý rok padá míň a míň sněhu. Tak aspoň se bude při lednových holomrazech a v du
                Lanovka na Lysé ?? 18.11.2013 No konkrétní informace nemám. kouknu na tu díru a ty sloupy co tam bude dělat a mám takový pocit, že
              Re: Menšík staví na Lysé tu obludu 18.11.2013 Problém je v tom, že povětšinou jsou na tom ty kopečky okolo se sněhem po většinu zimy výrazně hůř n
                Re: Menšík staví na Lysé tu obludu 27.11.2013 nějak bylo , nějak bude...
                  Re: Menšík staví na Lysé tu obludu 28.11.2013 Sice si myslím, že tahle diskuse tady nepatří, ale ptal jsem se povolaných a nová stavba na konci se
cepíny 17.11.2013 Ahoj, máte někdo zkušenosti s cepiný Raveltik Gladiator variant nebo Singing Rock Bandit? Hledám něco co se bude dobře držet, bude dobře vyvážené, pujde na ně kladivo i lopata a pujde se o něj při chůzi i trochu opřít... univerzál nenajdu, to mi je jasný,
  Re: cepíny 17.11.2013 Ahoj, mám asi měsíc Bandity, držel jsem v ruce i ty Raveltiky, tak můžu porovnávat. S Bandity jsem z
    Re: cepíny 17.11.2013 Jo díky.. určitě pomohlo. Na festáku sem tu rukojet zkoušel při soft drytoolu a držela se mě taky ve
      Re: cepíny 17.11.2013 Ty vole kupce si quarky a neblbněte!!!!
        Re: cepíny 17.11.2013 S Banditama jsme lezli uz loni v zime v Tatrach a mohu rict, ze se mi s nimi lezlo lip nez s Qvarkam
        Re: cepíny 20.11.2013 Současné škwarky jsou bez závažíček na hrotu trochu tupé klacky. A dát 30€ za jednu sadu závaží je 3
          Bandit vs. Quark 10.01.2015 Ahoj, s odstupem času, jak hodnotíte Bandity v porovnání s Quarky? Jak jsou na tom s odolností hrotů
            Re: Bandit vs. Quark 10.01.2015 Quarky jsou rozhodne o třídu lepší
              Re: Bandit vs. Quark 10.01.2015 A muzes prosim napsat v cem?
  Re: cepíny 10.01.2015 Nejlíp uděláš, když si oboje otlapkáš. Pak budeš mít vlastní názor na to jak se drží a jak jsou vyvá
    Re: cepíny 10.01.2015 Češi za středoevropské peníze, protože se Singáč nepodařilo prodat spolu s Lanexem :-)
      Re: cepíny 11.01.2015 Tak to je jasný. Tendon dělá horolezectví z několika %. Kupec bude z průmyslu, lezení ho nezajímá.
      Re: cepíny 11.01.2015 A myslíš, že pokud by se ho podařilo prodat, tak by zaměstnanci vydělávali eura?
Kam do Alp v zimě? 17.11.2013 Ahoj všem horomilům. Rád bych se 2 kamarády vyrazil ještě do konce roku do Alp, pokořit nějaký ten kopec. Po projetí internetu mám pár možných cílů, ale napadlo mě, zeptat se, co byste doporučili vy z vlastní zkušenosti? Aby se výběr trochu zúžil- rádi by
  Re: Kam do Alp v zimě? 18.11.2013 Jednoznačně Verwal a Kostnická chata a nějaká z normálek na okolní kopce - výběr dle zdatnosti mužst
    Re: Kam do Alp v zimě? 18.11.2013 Resp. možná spíš Darmstadter hutte.
  Re: Kam do Alp v zimě? 18.11.2013 kopec nepokoříš ani kdybys byl Chuck Norris
  Re: Kam do Alp v zimě? 19.11.2013 Vybral jsi si asi nejnebezpečnější období. Krátký den, nezpevněný sníh, laviny, neprošlapané stopy,
Visení na lištám 17.11.2013 Měl bych takový dotaz pro ty, co občas visí na lištách. Chtěl bych je tak 2x týdně začít dělat a přemýšlím kdy. Jestli v den, kdy nelezu nebo jako druhou fázi, buď dopoledne nebo večer. V podstatě teď tak 4-5x týdně bouldruju. Počítám ze začátku tak 15-20
  Re: Visení na lištám 17.11.2013 Mrkni na amuerte.cz tam je par jednoduchych navodu jak zacit atd...
    Re: Visení na lištám 17.11.2013 Dík za odkaz. Jak trénovat mám celkem jasno, spíše mě zajímají praktické zkušenosti KDY TRÉNOVAT.
      Re: Visení na lištám 17.11.2013 Vyzkoušej a uvidíš. Je to individuální. Má osobní zkušenost z nepracovních dob je, že lezení (boulde
  Re: Visení na lištám 17.11.2013 Imho na visy (a obecně intenzivní trénink síly) je dobré být odpočatý, tzn. ne na konci tréninku, ne
Špek - stazeno? 15.11.2013 Mohu se zeptat proc byl stazen po jednom dni na hlavni strance Lezce ten rozhovor se Spekem? Hodne mne to zajimalo...a nic?
  Re: Špek - stazeno? 15.11.2013 Nerozjela se tam nejaka nesmyslna diskuze na tema MG? Mozna to stahli, promazou to a pak vrati...
    Re: Špek - stazeno? 15.11.2013 Nebylo to MG, ale 2 komenty byly ve smyslu, že jim Špek připadne jako asociál
      Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 Měli se smazat komentáře, toho videa je škoda. Naštěstí je na YT. K těm daným komentářům ani nemá ce
        Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 nejsem teda ničí tiskovej mluvčí ani insider, ale když na komunitním webu (kterej má svůj éšop takže
          Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 Souhlas, pokud jde o princip slušného chování, resp. "slušně vedené obchodní soutěže"; vid
      Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 Je zajímavé jak rozdílná atmosféra komentářů k tomuhle videu je zde a jinde.
  Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 Autor videa si přál ho dát pryč, kvůli několika komentářům. Jinak diskuze jako celek byla podle mě z
    Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 Bohužel Jirko se tady dá už diskutovat ve věcném a slušném stylu málo až skoro nedá. Mg a jiné disku
      Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 No jo, jenže co je nevraživý diskutér? Problém bych neviděl v nevhodných příspěvcích, ale v reakcích
        Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 Situace by se taky výrazně zlepšila (a s tím, co píšeš, to souvisí), když by pisatelé (včetně tebe)
          Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 Dobrá, zkusím se podepsat, obvykle to zapomenu. Jenže to jméno s tím souvisí. Kdyby šlo jen o to, si
            Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 Celkem nemám problém s názory odlišnými od vlastních, pokud mají logiku a lze je racionálně vyargume
              Re: Špek - stazeno? 16.11.2013 Souhlas, jedna věc je korektně napsat odlišný názor, a druhá z někoho dělat asociála se sebevražedný
                Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 A jak tedy korektně napsat odlišný názor, když ten názor je takový, jako jsi shrnul dále? Jedinou va
                  Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Však nikdo nesmazal ¨názor v komentu, ale video. Názor si napsal, na to máš právo. Můj názor je zas
                  Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Osobně si myslím, že takovéto názory na JAKÉKOLI veřejné diskuze nepatří vůbec. A to i v případě, kd
                    Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 A já si zase myslím, že je to úplně v pořádku. Pokud jde někdo podobným způsobem na veřejnost, musí
                      Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Sorry, ještě podpis. Pokud někomu pomůže. Jirka
                        Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 „Pokud jde někdo podobným způsobem na veřejnost, musí počítat s tím, že se tu bude probírat vše včet
                          Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Ano, a to je právě ta namyšlenost a arogantnost vybraných jedinců. Možná je načase i uvědomit, že le
                            Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Jaká namyšlenost? Proč si myslíš, že nevím o jiném lezení? Nepředpokládám u nikoho znalost Špeka. Je
                              Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Dobrá, uznávám. Už jsem se veřejně omluvil. Celá diskuze se dostala úplně jinam, než by bylo normáln
                                Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Taky je mi trapně, že se to takhle řešilo.
Mohlo by to celý třeba zmizet :)
                                  Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 No abych se přiznal, bohužel jsi měl asi pravdu. Člověk se pořád učí. Sypu si popel na hlavu a admin
                                    Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Se smazáním debaty zcela souhlasím. Bude to dobré pro nás oba i pro Š. který je v tom hlavně úplně n
                                      Český žvást 18.11.2013 Nemazat. "Jirka" se zde předvedl v nejlepších tradicích "českého žvástu" (viz Ji
                                  Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Piskote, tohle bych nemazal. Jde totiz take o to, ze napr. uz davno mely byt povolene telesne tresty
                            Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Reakce na komentář z 23:28:50 17.11.2013: Zeptej se ve světě, jestli znají ta jména, která znáš ty.
                              Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Počátek všeho byl, že nějací turneři vysekali do písku stupátka a chytátka, zapřeli břevna do komínů
                                Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Za počátek sportovního lezení se považuje pětka ze severu na Brosinnadel z r. 1899, konkrétně rajbas
                      Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Mas naprostou pravdu. Taky me sere ten dvoji metr... Bohuzel do vseho zdejsi diskuteri tahaji sve os
                        Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Méně zobecňování prosím.
                      Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Srovnávat Špeka, který mě nestojí nic,a Béma, jehož "skvělé" účinkování na magistrátu mě s
                Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Stejna mira by mela platit i na ty "neodlisne" (vetsinove) nazory. Napr. v te diskuzi je n
                  Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 jak kterejch, ale nebylo tomu tak vždy, stačí si pročíst diskuse tak 4 roky zpátky a starší. Já když
            Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 No, to je tedy podpis. "Jirka" Fakt odvážné :-D Jako že P. není Pichus a že l. je asi ze Š
              Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Že bych se teď hned sebral a jel za Špekem mu říkat, co si o něm myslím, je blbost, to asi sám tušíš
                Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 A tyhle znalosti o komunikaci už jsi měl, když jsi psal tvůj komentář? Tím hůř.
                  Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Ano, máš pravdu, byla to chyba. Vycházel jsem ze špatných předpokladů. Příště si místní aktivní čten
              Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 l. neni ze saolinu. Asi nesleduju lezce tak casto, abych vedel, ktera jiste velmi vyznamna osobnost
            Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Tyvoe Jiříku tobě se v té praze bude blbě usínat.
  Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 už to tu několikrát bylo napsáno, on není problém v anonimitě, ale v lidech. Lidská závist, nepochop
    Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 myslim že další věc je, že kdyby si to lidi řekli u piva, tak půlka těch konfrontací skončej v reálu
      Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Jojo. Navíc lezci, jsou tak trochu elitáři jako třeba motorkáři, zkus se někoho od Hells Angels blbě
  Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Je to tak, kvůli nepěkným komentářům jsme se dohodli s autorem videa, které jsme vytvořili v rámci n
    Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Tak to je geniální marketingová strategie, jak převézt chlapce z Lezce a přivést lidi na web Hanibal
    Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Mohl bys prosim prozradit, ktere ty komentare byly tak spatne, ze jste kvuli nim to video stahli? Di
      Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Ňákej hňup tady plácal že má Špek dluhy a že je asociál, když bydlí v maringotce. Prostě chtěl hodit
        Re: Špek - stazeno? 17.11.2013 Kubo, nechápu. Četl jsi to? Kde je tam napsáno, že má dluhy? Nic takového tam není. A kde je tam nap
        Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Kubo, souhlasím s předřečníkem (Jirkou?), že to s největší pravděpodobností nebyl zlý úmysl, ale hlo
          Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Naprostý souhlas.
Samozřejmě jsem popisoval extrémní případ. Nelze ovšem vyloučit, ž
            Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Ha, konečně jsem se stal anonymem....
              Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Článek jsem bohužel nestihl a moc mě to mrzí. Lezu už přes 20 let a scénu na písku sleduju od prvopo
                Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Asi nemohla. Tak velkou schránku mít zřejmě nebudeš. Bylo to video a v této diskusi je dokonce odkaz
                  Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Tak to mě mrzí. Co se dá dělat...
                    Re: Špek - stazeno? 18.11.2013 Ale vždyť už tu zase je.
cepiny čím omotat rukojete 15.11.2013 zdar jake mate zkusenosti s omotanim rukojeti cepu? Nekdo mi doporucoval elektrikarskou vulkanizacni pasku s tim spokojenost, videl sem i obyc. Tejpku.co je lepsi? Doporuceni? Zima -drytol.Dik
Kusovka 15.11.2013 Ahoj Lezci, co znamená vylézt něco "na kusovku"?
  Re: Kusovka 15.11.2013 Odspodu se zacvakavanim lana do jisteni (expresek), bez odsedu, bez padu, bez pouziti umelych pomuce
    Re: Kusovka 15.11.2013 Takže český výraz pro on-sight?
      Re: Kusovka 15.11.2013 OS, FL, RP, PP. Pak možná ještě RK, případně TR.
      Re: Kusovka 15.11.2013 Ne, nezalezi na tom jestli cestu znas nebo ne, proste ji vylezes tak aby to byla ze sportovniho hled
        Re: Kusovka 15.11.2013 vylezes to v kuse proto kusovka
  Re: Kusovka 15.11.2013 zapálíš si kusovku a lezeš, a než dolezeš do štandu, musíš mít kusovku vykouřenou, v opačném případě
1
...
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
...
2263
O Špekovi a pro Špeka Protože se tu začínají objevovat různě překroucené výklady mého příspěvku z 11:06:27 15.11.2013 v diskuzi pod 15 minut se Špekem, dovoluji si to celé upřesnit a ještě jednou se Petrovi Slaninovi omluvit.
Napsal jsem, jak na mne Špek v rozhovoru působí a co mne při jeho slovech napadá. Nic jiného, než mé pocity, tam popsáno není. Když se začalo ukazovat, že si někdo může můj příspěvek vykládat jinak, než byl zamýšlen, a protože příspěvky nejdou zpětně editovat, už chvíli po zveřejnění toho příspěvku, tedy dva dny zpět, jsem tam v jiném příspěvku napsal:
Prosím adminy - pokud jsem některým příspěvkem Špeka urazil, napsal o něm něco špatného nebo napsal nějakou nepravdu, udělal jsem tak nevědomky a je mi to líto a prosím o smazání toho příspěvku. Špeka jako lezce si vážím a rozhodně jsem to neměl v úmyslu.
Tímto se tedy ještě jednou Petrovi Slaninovi omlouvám. A všem ostatním také.
Jirka
Jirka 00:31:47 18.11.2013odpovědět
  Re: O Špekovi a pro Špeka Aha, tak nejen ten Gump jen rychleji asi pise nez mysli resp. asi jenom pise...chechty checht Martas. 14:30:28 18.11.2013odpovědět
    Re: O Špekovi a pro Špeka Boha jeho :). Na cem ficis??? 19:04:18 19.11.2013odpovědět
  Re: O Špekovi a pro Špeka Se woe podepiš porádně... Papouš 14:48:45 18.11.2013odpovědět
    Re: O Špekovi a pro Špeka Papouši, až tolik bych to nehrotil. Piškot se t.č. podepisuje jako Péčko a víme, o koho jde. Já se podepisuju, jak se podepisuju a dost lidí taky ví, o koho jde. Jirka se začal podepisovat jako Jirka a časem ho asi taky někdo ve skalách identifikuje (nevim, jesli tady už nějakej "Jirka" je, ale mám pocit, že soustavně ani ne...) Robert 08:59:34 19.11.2013odpovědět
    Re: O Špekovi a pro Špeka Kdo neuvede sve cele jmeno, adresu a svoji fotku je u me zasr.... anonym! zasr.... anonym 19:02:09 19.11.2013odpovědět
  Re: O Špekovi a pro Špeka dobře ti tak, a bud rád, že ses ztrapnil jen takto, dřív nebo později se Ti ten přístup ála brouk pytlík může vymstít mnohem hůř. 22:22:21 18.11.2013odpovědět
    Re: O Špekovi a pro Špeka Obsahově máš - ve druhé části - patrně pravdu, ale sděluješ jí formou, která je stejně mimo, jako to, co kritizuješ. Tak se zkus zamyslet nad tím, proč tu třeba Piškot soustavně opakuje, že pod kritiku nebo hodnocení nějaké osoby je na místě se podepsat, jinak je to žumpa. Robert 09:02:38 19.11.2013odpovědět
      Re: O Špekovi a pro Špeka Neviděl jsem komentáře pod videem, ale po té, co jsem video shlédl, bych chtěl říci toliko. Životní styl Špeka je jistě v (nejen) dnešní době ojedinělý, ale je poctivý a nikoho neomezující. Špičkoví lezci ještě v 70. a 80. letech se v lecčems Špekovi podobali...žili, jedli a dýchali pro lezení (Moon, Moffat etc). Nechápu, co na tom někomu může vadit. Zaplať pánbů, že jsou ještě i v dnešní době mezi námi takoví a nejen ti šamponkové z umělých stěn na umělé stravě. Tím nesnižuji sportovní lezení, ale jen chci poukázat, že opravdová esence skalního lezení je někde jinde, než na překližce a ve sportovní hale... ondráš 10:36:13 19.11.2013odpovědět
        Re: O Špekovi a pro Špeka Celkem souhlas, akorát nevím, kde jsou ti šamponkové, já je nepotkávám. klara 14:20:17 19.11.2013odpovědět
        Re: O Špekovi a pro Špeka Co myslis tou umelou stravou? Susenou syrovatku, dextrosu atd.? 15:15:36 19.11.2013odpovědět
          Re: O Špekovi a pro Špeka Bylo to o nadsázce. Lezení totiž není jen o perfektním sportovním výkonu na umělé stěně či dobře zajištěné sportovce. Ještě nedávno, se lezecká špička lišila dost podstatně od jiných elitních sportovců právě svým do jisté míry bohémským a nekonformním způsobem života. Lezení bylo životním stylem a Špek je vlastně takový brontosaurus, přežitek zlatých lezeckých 80. let :-) ondráš 15:27:37 19.11.2013odpovědět
            Re: O Špekovi a pro Špeka Myslím, že Špek má dost vědomých i nevědomých následovníku, nebo spíš jeho přístup k lezení není zas tak ojedinělý. Hodně podobných individuí určitě uteklo do velkých hor a někteří podobní lezci jsou i dost slavní (třeba Alex Honnold?) pavelk 18:37:27 19.11.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: