Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 46.Lukášek 10044 47. 10037 48.Pelikán 10013 Bouldry: 46.Meier 9175 47.Chovanová 9153 48.Ondra 9134 Hory: 10.Veselá 4592 11.Hess 4095 12.Zvonková 4029
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Foto chata Margherita, Signalkuppe 23.11.2013 Zdravím,
jsem student architektury na ČVUT, potřeboval bych fotografie ve vyšším rozlišením z okolí této chaty (hřeben, nástupy, délkové pohledy, samotnou chatu, výhledy z ní apod.)V atelieru totiž řešíme její renovaci a fotografie ve vyšším rozliš
  Re: Foto chata Margherita, Signalkuppe 23.11.2013 na googlu ve vyhledávání obrázků zadej velké rozlišení v pokročilých volbách. našlo to mraky obrázků
Test skialpových lyží. 23.11.2013 Ahoj, sháním poslední číslo časopisu Ski-Alper s testem lyží. Nevíte někdo, kde ho sehnat, popř. nemáte ho někdo?
Díky moc
Červené převisy 22.11.2013 Nevíte někdo jestli existuje průvodce na červené převisy v Srbsku, případně jestli je někde vůbec nějaké info o cestách/projektech? Dík.
    Re: Červené převisy 22.11.2013 Koukám, že se tu řeší Srbsko. Dnes jsme tam byli a mám téma k zamyšlení. Po celém Srbsku je spousta
      Re: Červené převisy 23.11.2013 nechci ozivovat stare kostlivce, ale rad bych pripomenul par let stare diskuze na tema cervene previ
        Re: Červené převisy 23.11.2013 Když si pár lidí nabije, je někdy třeba některé názory poopravit. Další téma třeba je nový první hák
          Re: Červené převisy 23.11.2013 Aha, to mi uniklo, debata už proběhla :-D
      Re: Červené převisy 25.11.2013 Ten humus na chytech v pravé části bláži pochází asi z toho humusu, který nahradil původní cestu. As
  Re: Červené převisy 22.11.2013 Červená spára 8a(?) je jasná lajna i hotová cesta, viz popis zde v databázi cest.
Dole u cest
    Re: Červené převisy 25.11.2013 Vedle Panákovi cesty, je něco rozdělaného a ještě vedle je hotová hezká krátká rajbasoidní cesta, ta
      Re: Červené převisy 25.11.2013 jedna prastará smyčka je i v Úmrtním listu. V Ach synku, synku je ta smyčka pod koužkem už pryč..
      Re: Červené převisy 25.11.2013 Bacha, ty rezavé skoby byl rezavé už před skoro dvaceti lety! Sám jsem je vytloukal.
        Re: Červené převisy 25.11.2013 Zatloukal... :-D
          Re: Červené převisy 25.11.2013 Vytloukal.
            Re: Červené převisy 25.11.2013 Zatloukat, zatloukat, zatloukat!
Karabiny v expresce 22.11.2013 Ahoj. S kamarádem, řešíme nekončící spor jak jsou správně otočené karabiny v expresce. Dříve se karabiny dávaly zámkama obráceně (bylo to v každém manuálu). Dnes je v každém manuálu nakreslená expreska se zámkama na stejnou stranu. Problém je v tom, že já
  Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 Zalezi do ceho je cvakas. Do vetsiny moderniho jisteni (borhak, klasickej nyt) se cvakaji expresy zl
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 prekelp 10-% melo byt 100%
      Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 100% ne - u kruhů s delším dříkem to je jedno, kruh je dál od skály a zámek se o skálu neopře ani kd
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 díky, jak se cvakaj kruhy mi bylo do teď záhadou :)
      Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 kruhy cvakni dvěma presy proti sobě nebo zámkovkou a máš po axiomu
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 Mozna je to teritorialni pristup. Dosud jsem vetsinou vidal na skaly zamky obracene a na pisky zamky
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 a proto cvakám do kruhu 2 - nahoře obě zámkem od skály, dole jednu tak a druhou tak - jen mi v labák
  Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 V drtivé většině případů jsou zámky správně na stejné straně.
Spodní karabina: nebezpečí vycv
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 někde na nejtovym žebříku bych to nechal koňovi, neboť má (jak moderní vědě známo) větší hlavu. když
      Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 no to tu právě řeším... dávám dvě, ale polovinu expresek mam obraceně sestavenou :)))
        Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 pak je ještě poměrně dobrá finta (no, tak slavný to zas moc nejni) mít rovnou karabinu expresky voln
          Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 hehe u normálního borháku nejprve cvaknout jednu a pak si ju otočit tak, aby měla rozuměj směr ...
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 díky to je ono, když jem si to zkusil jak je to popsáno, tak to není takřka možné vycvaknout
      Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 Souhlasím s tim, že když na písku potkám dva kruhy v cestě, tak tam rozhodně dám proti sobě dvě pres
Jistítko nefrčí 21.11.2013 Zdar draci, potřebuju poradit.
Mám špagát 10,2 mm a je to trochu drát. Při handlingu v klasickým kyblíku (basic ocún) mi chvílema dost drhne, což mě v určitejch momentech lehce točí. K dotazům:
1/ má smysl řešit jinej kyblík nebo je problém
  Re: Jistítko nefrčí 21.11.2013 koupit osmu, je univezální
    Re: Jistítko nefrčí 21.11.2013 osmu fakt ne, rozdíl v páru bejvá i 30kg a kurví lano..
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 to jsi borcovi mohl rovnou poradit, at to lano hodi po staru pres zada. problem drhnuti lana v jisti
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Z bezpečnostního hlediska bych osmu na jištění nedoporučoval.
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Jestli je to drát, tak osma svou práci v pohodě odvede a lano už kroucením určitě nepoškodí.
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 fáma o nebezpečnosti osmy začíná být stejně populární jako mikrotrhliny na karabině po pádu :-)
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Nebezpečný sou maximálně jelita, co dají do osmy nový tenký lano. Někdy do vypadá, že lidi u jištění
        Re: Jistítko nefrčí 23.11.2013 Tak to bych podepsal, 10-15 let jsem jistil osmou, ale po koupi Stinger 9,4 kdy mi bylo nepříjemný i
  Re: Jistítko nefrčí 21.11.2013 V tomto případě bude chyba nejspíš na straně jistítka.Ocun basic je jistítko na relativně tenká lana
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Simond Toucan, nemám problém... nejlíp někde půjčit a vyzkoušet.
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 hojahoj,tez pouzivam(e) ATC guide na svoji starou chlupatici (rozumej lano:) a je to v cajku...
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Používal jsem ATC na svůj starej drát a bylo to na pytel.
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 sám mám BD Guide a standard, doporučil bych Simond Toucan, ten původní mi obecně přišel na manipulac
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 tj. Simond toucan s tou páčkou na jištění druholezce? Protože na trhu je i simond toucan 2 kterej vy
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 ale má nespornou výhodu právě v tom povolování druholezce stejně jako Toucan 1. Už tu to bylo, hlede
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Toucan 2 jsem viděl (a hlavně slyšel :) ale v ruce neměl. Ten původní se mi zdál právě dost dobrej n
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 můžeš taky zkusit i lano vyprat. Jak, najdeš někde tu na Lezci. Ono pak zas na chvilku změkne. Z toh
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Z kyblíků s V drážkama (ATC guide) je dobrej od Wild country, má širší drážky a silnější chlupatý la
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 co je to za typ, od W.C?
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Wild Country VC PRO 2
        Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013
  Re: Bunda 21.11.2013 Windstopper je mrtvý, vývoj jde dál. Pokud se díváš na hudy.cz, tak bych koukal po Arcteryx AtomSV H
    Re: Bunda 21.11.2013 Na odpoledne na běžky je windstoper dobrej, do hor, kor když se má spát někde venku nedám dopustit n
    Re: Bunda 22.11.2013 Děkuju za tipy.
    Re: Bunda 22.11.2013 Nevim, proc by mel byt windstopper mrtvy. Zalezi na tom, k cemu chces bundu pouzivat. Pro me je wind
  Re: Bunda 22.11.2013 Vřele doporučuju péřový svetr Montane Featherlite Down nebo pokud nechceš kapucu, tak Montane Nitro.
    Re: Bunda 22.11.2013 Já nevím, jak funguje péřový svetr při aktivní námaze?? Asi spíš nefunguje, ne? Není to jen designov
      Re: Bunda 22.11.2013 Asi tak.
        Re: Bunda 22.11.2013 Pokud je -10°C, tak já osobně v tričku neběhám ani při aktivní námaze. A s péřovým svetrem jsem hodn
          Re: Bunda 22.11.2013 No počkej, když chceš na štandu odložit jednu vrstvu, svrchní, tak je to peklo (úvazky, materiál), n
            Re: Bunda 22.11.2013 Celkem jednoduché. Lezeš, bez péřovky. Dolezeš na štand a vezmeš si bundu, nezastrkáváš ji nikam a t
          Re: Bunda 22.11.2013 Že tys nikdy nelezl v zimě v Tatrách?
Singingrock Bandit 20.11.2013 Ahoj!
Máte někdo zkušenosti s cepínem singingrock Bandit? Docela mě zaujal, ale v ruce jsem ho ještě nedržel..
Díky!
      Re: Singingrock Bandit 21.11.2013 Zprvu jsem taky mírně váhal, ale jakmile jsem ho držel v ruce, pochyby šly stranou. Tohle se SR fakt
  Re: Singingrock Bandit 22.11.2013 Já ho držel v ruce, ale nelezl jsem s ním. Nicméně dojmy jsou velmi pozitivní. Super zbraň.
  Re: Pokračuje boj o databázi cest? 20.11.2013 nebylo by lepší databázi cest vyexportovat v nějakém otevřeném formátu a dát ji ven než se stane něj
  Re: Pokračuje boj o databázi cest? 20.11.2013 Co k tomu napsat, no... Boj pokračuje :(((. Včera si o to v rámci boje dávali chlapi v hospodě páku
  Re: Batoh Karrimor 19.11.2013 Již dva roky mám Karrimor Cheetah a jsem spokojen. Materiály dobré - vyzkoušeno i v mrazech. Zádový
Mallorca 18.11.2013 Nemáte pls někdo průvodčíka na Malorcu nejlíp v et.podobě? Pozvu za to na pivko :)Spidy
1
...
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: