Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Stěna Holešov - Holešov
Le Blok - Ostrava 1
Studénka - Studénka

Prodejny
HUDYsport - Ostrava
HUDYsport - Mladá Boleslav
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto chata Margherita, Signalkuppe23.11.2013
Zdravím,
jsem student architektury na ČVUT, potřeboval bych fotografie ve vyšším rozlišením z okolí této chaty (hřeben, nástupy, délkové pohledy, samotnou chatu, výhledy z ní apod.)V atelieru totiž řešíme její renovaci a fotografie ve vyšším rozliš
 Re: Foto chata Margherita, Signalkuppe23.11.2013
na googlu ve vyhledávání obrázků zadej velké rozlišení v pokročilých volbách. našlo to mraky obrázků

 Test skialpových lyží.23.11.2013
Ahoj, sháním poslední číslo časopisu Ski-Alper s testem lyží. Nevíte někdo, kde ho sehnat, popř. nemáte ho někdo?

Díky moc

 Červené převisy22.11.2013
Nevíte někdo jestli existuje průvodce na červené převisy v Srbsku, případně jestli je někde vůbec nějaké info o cestách/projektech? Dík.
 Re: Červené převisy22.11.2013
 Re: Červené převisy22.11.2013
Pepa cesty navrtal, většina má jištění, v několika cestách jsou jen závitovky. Povolení k lezení je,
  Re: Červené převisy22.11.2013
Koukám, že se tu řeší Srbsko. Dnes jsme tam byli a mám téma k zamyšlení. Po celém Srbsku je spousta
   Re: Červené převisy23.11.2013
nechci ozivovat stare kostlivce, ale rad bych pripomenul par let stare diskuze na tema cervene previ
    Re: Červené převisy23.11.2013
Když si pár lidí nabije, je někdy třeba některé názory poopravit. Další téma třeba je nový první hák
     Re: Červené převisy23.11.2013
Aha, to mi uniklo, debata už proběhla :-D
   Re: Červené převisy25.11.2013
Ten humus na chytech v pravé části bláži pochází asi z toho humusu, který nahradil původní cestu. As
 Re: Červené převisy22.11.2013
Červená spára 8a(?) je jasná lajna i hotová cesta, viz popis zde v databázi cest.
Dole u cest
  Re: Červené převisy25.11.2013
Vedle Panákovi cesty, je něco rozdělaného a ještě vedle je hotová hezká krátká rajbasoidní cesta, ta
   Re: Červené převisy25.11.2013
jedna prastará smyčka je i v Úmrtním listu. V Ach synku, synku je ta smyčka pod koužkem už pryč..
   Re: Červené převisy25.11.2013
Bacha, ty rezavé skoby byl rezavé už před skoro dvaceti lety! Sám jsem je vytloukal.
    Re: Červené převisy25.11.2013
Zatloukal... :-D
     Re: Červené převisy25.11.2013
Vytloukal.
      Re: Červené převisy25.11.2013
Zatloukat, zatloukat, zatloukat!

 Karabiny v expresce22.11.2013
Ahoj. S kamarádem, řešíme nekončící spor jak jsou správně otočené karabiny v expresce. Dříve se karabiny dávaly zámkama obráceně (bylo to v každém manuálu). Dnes je v každém manuálu nakreslená expreska se zámkama na stejnou stranu. Problém je v tom, že já
 Re: Karabiny v expresce22.11.2013
Zalezi do ceho je cvakas. Do vetsiny moderniho jisteni (borhak, klasickej nyt) se cvakaji expresy zl
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
prekelp 10-% melo byt 100%
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
100% ne - u kruhů s delším dříkem to je jedno, kruh je dál od skály a zámek se o skálu neopře ani kd
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
díky, jak se cvakaj kruhy mi bylo do teď záhadou :)
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
kruhy cvakni dvěma presy proti sobě nebo zámkovkou a máš po axiomu
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
Mozna je to teritorialni pristup. Dosud jsem vetsinou vidal na skaly zamky obracene a na pisky zamky
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
a proto cvakám do kruhu 2 - nahoře obě zámkem od skály, dole jednu tak a druhou tak - jen mi v labák
 Re: Karabiny v expresce22.11.2013
V drtivé většině případů jsou zámky správně na stejné straně.
Spodní karabina: nebezpečí vycv
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
někde na nejtovym žebříku bych to nechal koňovi, neboť má (jak moderní vědě známo) větší hlavu. když
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
no to tu právě řeším... dávám dvě, ale polovinu expresek mam obraceně sestavenou :)))
    Re: Karabiny v expresce22.11.2013
pak je ještě poměrně dobrá finta (no, tak slavný to zas moc nejni) mít rovnou karabinu expresky voln
     Re: Karabiny v expresce22.11.2013
hehe u normálního borháku nejprve cvaknout jednu a pak si ju otočit tak, aby měla rozuměj směr ...
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
díky to je ono, když jem si to zkusil jak je to popsáno, tak to není takřka možné vycvaknout
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
Souhlasím s tim, že když na písku potkám dva kruhy v cestě, tak tam rozhodně dám proti sobě dvě pres

 Jistítko nefrčí21.11.2013
Zdar draci, potřebuju poradit.
Mám špagát 10,2 mm a je to trochu drát. Při handlingu v klasickým kyblíku (basic ocún) mi chvílema dost drhne, což mě v určitejch momentech lehce točí. K dotazům:
1/ má smysl řešit jinej kyblík nebo je problém
 Re: Jistítko nefrčí21.11.2013
koupit osmu, je univezální
  Re: Jistítko nefrčí21.11.2013
osmu fakt ne, rozdíl v páru bejvá i 30kg a kurví lano..
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
to jsi borcovi mohl rovnou poradit, at to lano hodi po staru pres zada. problem drhnuti lana v jisti
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Z bezpečnostního hlediska bych osmu na jištění nedoporučoval.
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Jestli je to drát, tak osma svou práci v pohodě odvede a lano už kroucením určitě nepoškodí.
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
fáma o nebezpečnosti osmy začíná být stejně populární jako mikrotrhliny na karabině po pádu :-)
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Nebezpečný sou maximálně jelita, co dají do osmy nový tenký lano. Někdy do vypadá, že lidi u jištění
    Re: Jistítko nefrčí23.11.2013
Tak to bych podepsal, 10-15 let jsem jistil osmou, ale po koupi Stinger 9,4 kdy mi bylo nepříjemný i
 Re: Jistítko nefrčí21.11.2013
V tomto případě bude chyba nejspíš na straně jistítka.Ocun basic je jistítko na relativně tenká lana
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Simond Toucan, nemám problém... nejlíp někde půjčit a vyzkoušet.
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
hojahoj,tez pouzivam(e) ATC guide na svoji starou chlupatici (rozumej lano:) a je to v cajku...
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Používal jsem ATC na svůj starej drát a bylo to na pytel.
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
sám mám BD Guide a standard, doporučil bych Simond Toucan, ten původní mi obecně přišel na manipulac
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
tj. Simond toucan s tou páčkou na jištění druholezce? Protože na trhu je i simond toucan 2 kterej vy
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
ale má nespornou výhodu právě v tom povolování druholezce stejně jako Toucan 1. Už tu to bylo, hlede
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Toucan 2 jsem viděl (a hlavně slyšel :) ale v ruce neměl. Ten původní se mi zdál právě dost dobrej n
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
můžeš taky zkusit i lano vyprat. Jak, najdeš někde tu na Lezci. Ono pak zas na chvilku změkne. Z toh
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Z kyblíků s V drážkama (ATC guide) je dobrej od Wild country, má širší drážky a silnější chlupatý la
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
co je to za typ, od W.C?
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Wild Country VC PRO 2
    Re: Jistítko nefrčí22.11.2013

 Bunda21.11.2013
Ahoj, prosím Vás, nemáte někdo zkušenosti s touto bundou ? Je vhodná na turistiku např. v -10 stupních? Nebo mi když tak doporučte nějakou jinou, děkuji. Cena nehraje roli.
 Re: Bunda21.11.2013
Zdá se mi, že je to obyčejná windstoperka, takže pokud pod ní budeš mít hřejivé spodní prádlo a tepl
 Re: Bunda21.11.2013
Windstopper je mrtvý, vývoj jde dál. Pokud se díváš na hudy.cz, tak bych koukal po Arcteryx AtomSV H
  Re: Bunda21.11.2013
Na odpoledne na běžky je windstoper dobrej, do hor, kor když se má spát někde venku nedám dopustit n
  Re: Bunda22.11.2013
Děkuju za tipy.
  Re: Bunda22.11.2013
Nevim, proc by mel byt windstopper mrtvy. Zalezi na tom, k cemu chces bundu pouzivat. Pro me je wind
 Re: Bunda22.11.2013
Vřele doporučuju péřový svetr Montane Featherlite Down nebo pokud nechceš kapucu, tak Montane Nitro.
  Re: Bunda22.11.2013
Já nevím, jak funguje péřový svetr při aktivní námaze?? Asi spíš nefunguje, ne? Není to jen designov
   Re: Bunda22.11.2013
Asi tak.
    Re: Bunda22.11.2013
Pokud je -10°C, tak já osobně v tričku neběhám ani při aktivní námaze. A s péřovým svetrem jsem hodn
     Re: Bunda22.11.2013
No počkej, když chceš na štandu odložit jednu vrstvu, svrchní, tak je to peklo (úvazky, materiál), n
      Re: Bunda22.11.2013
Celkem jednoduché. Lezeš, bez péřovky. Dolezeš na štand a vezmeš si bundu, nezastrkáváš ji nikam a t
     Re: Bunda22.11.2013
Že tys nikdy nelezl v zimě v Tatrách?

 Singingrock Bandit20.11.2013
Ahoj!

Máte někdo zkušenosti s cepínem singingrock Bandit? Docela mě zaujal, ale v ruce jsem ho ještě nedržel..

Díky!
 Re: Singingrock Bandit21.11.2013
Čau, řešili jsme je tady nedávno viz link
  Re: Singingrock Bandit21.11.2013
Díky moc za odpověď. Hledal jsem to v historii, ale nějak jsem nedohledal... Asi by mě ještě zajímal
   Re: Singingrock Bandit21.11.2013
Zprvu jsem taky mírně váhal, ale jakmile jsem ho držel v ruce, pochyby šly stranou. Tohle se SR fakt
 Re: Singingrock Bandit22.11.2013
Já ho držel v ruce, ale nelezl jsem s ním. Nicméně dojmy jsou velmi pozitivní. Super zbraň.
 Re: Singingrock Bandit22.11.2013
Tady jsem našel zmínku o Banditech na stránkách Iceexpress.cz Hodnotí je tam pozitivně.
 Pokračuje boj o databázi cest?20.11.2013
Čí je web Skalní oblasti ČR a proč zmizel odkaz a logo ČHS? Obráceně to funguje, snad horolezci o data dobrovolníků a za peníze ČHS nepřijdou.
 Re: Pokračuje boj o databázi cest?20.11.2013
nebylo by lepší databázi cest vyexportovat v nějakém otevřeném formátu a dát ji ven než se stane něj
 Re: Pokračuje boj o databázi cest?20.11.2013
Co k tomu napsat, no... Boj pokračuje :(((. Včera si o to v rámci boje dávali chlapi v hospodě páku

 Batoh Karrimor19.11.2013
Ahoj, prosím, můžete mi někdo poradit, jestli je dobrá značka batohů Karrimor a konkrétně model http://www.proide
 Re: Batoh Karrimor19.11.2013
Již dva roky mám Karrimor Cheetah a jsem spokojen. Materiály dobré - vyzkoušeno i v mrazech. Zádový

 Mallorca18.11.2013
Nemáte pls někdo průvodčíka na Malorcu nejlíp v et.podobě? Pozvu za to na pivko :)Spidy

1   ...   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Bunda
Ahoj, prosím Vás, nemáte někdo zkušenosti s touto bundou ? Je vhodná na turistiku např. v -10 stupních? Nebo mi když tak doporučte nějakou jinou, děkuji. Cena nehraje roli.
http://www.hudy.cz/bundy_panske/ maloja-chacaz-jacket-men,43948- modra.html?tab=questions#bottomContent
(2 mezery)
Michal18:00:57 21.11.2013
odpovědět 
 Re: Bunda
Zdá se mi, že je to obyčejná windstoperka, takže pokud pod ní budeš mít hřejivé spodní prádlo a teplou mikinu, tak na skialpech směrem nahoru snad v -10 přežiješ i když bude foukat. Ovšem pokud bys v ní měl být 2 hodiny na štandu ve větru, tak ti bude zima :-D Ještě bys musel přibalit péřovou vestu, ta je lehká, skladná. V takové kombinaci bys přežil i ten štand :-D
Raskin18:55:59 21.11.2013
odpovědět 
 Re: Bunda
Windstopper je mrtvý, vývoj jde dál. Pokud se díváš na hudy.cz, tak bych koukal po Arcteryx AtomSV Hoody, The North Face Makalu insulated, Montura SkiSky, mají tam myslím i další bundy LaSportiva, Mammut nebo DirectAlpine z primaloftu. Duvod proc doporučím toto? Je to také neprofoukavé, je to dobře je to, v mrazech lépe izoluje, je to o dost lehčí než ekvivalent vytvořený windstopperem a pod ním fleece nebo polartec. Lépe zabalitené a nemusíš vrstvit jak cibule. Použiješ to i do města a v restauraci/vyžíráku během obědní pauzy v práci ze sebe nesundáváš milion vrstev.
 vonkreuz22:07:33 21.11.2013
odpovědět 
  Re: Bunda
Na odpoledne na běžky je windstoper dobrej, do hor, kor když se má spát někde venku nedám dopustit na goráčovku bez podšívky a pod to případně lehkou péřovku nedo promaloft. Je to hlavně dobrý kvůli vlhkosti. Co goráčovka případně nestihne odvětrat, to přes noc namrzne a ráno to vyklepeš a máš sucho.
pavelk23:30:16 21.11.2013
odpovědět 
  Re: Bunda
Děkuju za tipy.
10:55:35 22.11.2013
odpovědět 
  Re: Bunda
Nevim, proc by mel byt windstopper mrtvy. Zalezi na tom, k cemu chces bundu pouzivat. Pro me je windstopper optimalni do vetrnych podminek (to je na horach, zejmena v zime, skoro vzdy) nebo pro sporty, pri kterych se clovek rychle pohybuje, ale moc nemaka (cyklistika).

Osobne nedam dopustit na WS vestu na skialpy a lezeni v lete v Alpach, k tomu WS softshellku na skialpy. Samozrejme, ze nejsou extremne teple, ale na to si pod WS vezmes jeste fleece. Vyhodou je moznost regulace teploty.

Ta odpada u tebou zminenych vatovanych bund. Zalezi samozrejme na tom, jak rychle se clovek pohybuje a jak moc se poti/zahriva, ale ja si na skialpech pri vystupu za hezkeho pocasi tak do -10C vystacim s teplejsim termotrikem s dlouhym rukavem a zminenou WS vestou. Na sjezd podle teploty pridam bud jenom WS softshellku nebo jeste tenky fleece. Ve vatovce bych se obema smery upekla.

Pridam jeste osobni zkusenost s jednou z bund, ktere doporucujes: Arcteryx Atom LT (tenci model SV). Je to nejmene prakticka vec, kterou jsem si kdy od ACX koupila. Nejen, ze bunda neni prilis tepla (SV bude o neco lepsi), ale hlavne PROFOUKNE!!! To jsem u zadne jine vatovky bez membrany (mam dalsi 3 od Patagonie) nezazila. Navic se uz po nekolika (asi tak 5!!!) skialp turach s celkem lehkym (max 5kg) batohem zkomprimovala izolace na zadech takovym zpusobem, ze bunda v techto mistech prestala zcela hrat. Kamaradka, ktera ji nosila po meste a tudiz casteji prala, ji po dvou letech vyhodila, protoze uz byla naprosto vyseptala a skoro prusvitna.

K bunde od Maloji bych poznamenala, ze za a. ma WS jenom vepredu, coz je prakticke na kolo, ale jinak ne. Za b. v cyklistickych kruzich ma Maloja velmi spatnou povest co se tyce kvality zpracovani: parajici se svy apod. Proste predrazena moda!

Zaverem: pokud chces bundu na cinnosti, pri kterych se aktivne pohybujes (k tomu patri i turistika v rychlejsim, nez prochazkovem tempu), tak je podle me cibulovy princip WS+fleece optimalni, a to i v zime.

Pokud chces bundu na cinnosti staticke (jisteni pri lezeni, zimni kempovani a tak), tak lepsi koupit perovku nez vatovku, protoze ani nejtezsi vatovka s primaloftem neni nikdy tak tepla a skladna jako perovka.

Hore zdar,

Lenka K.

Lenka K.13:07:07 22.11.2013
odpovědět 
 Re: Bunda
Vřele doporučuju péřový svetr Montane Featherlite Down nebo pokud nechceš kapucu, tak Montane Nitro. Super bundy. Taky stojí za úvahu Mountain Equipment Odin.
Windstopper, pokud ti nevadí cena je už překonaný.
09:05:04 22.11.2013
odpovědět 
  Re: Bunda
Já nevím, jak funguje péřový svetr při aktivní námaze?? Asi spíš nefunguje, ne? Není to jen designová věc pro městské, kteří chtějí vypadat jako horalové? Péřovka jedině jako svrchní vrstva nebo pod goráčovku!
10:44:46 22.11.2013
odpovědět 
   Re: Bunda
Asi tak.
Kuba Turek11:19:44 22.11.2013
odpovědět 
    Re: Bunda
Pokud je -10°C, tak já osobně v tričku neběhám ani při aktivní námaze. A s péřovým svetrem jsem hodně spokojený. Když je teplo, tak to shodím a je v batohu lehká a malá, jak je zima navleču. Super.
A na lezení. Na jištění jí beru, na lezení svleču. Je to mnohem lepší izolace než windstopper a pokud je to nějaká solidní fima, tak neprofoukne.
11:26:04 22.11.2013
odpovědět 
     Re: Bunda
No počkej, když chceš na štandu odložit jednu vrstvu, svrchní, tak je to peklo (úvazky, materiál), nedokážu si představit, že to děláš opakovaně se svetrem :-D
Raskin12:45:42 22.11.2013
odpovědět 
      Re: Bunda
Celkem jednoduché. Lezeš, bez péřovky. Dolezeš na štand a vezmeš si bundu, nezastrkáváš ji nikam a ta tě hřeje. Dojistít, shodíš bundu a lezeš a na dalším štandu to samé.
Pod skalama je to obdobné, jen po dolezení nevisíš, ale stojíš.
A večer u vaření výhody péřovky asi vysvětlovat nemusím.
14:33:20 22.11.2013
odpovědět 
     Re: Bunda
Že tys nikdy nelezl v zimě v Tatrách?
12:46:42 22.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi