LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Sportcentrum Koloseum - Plzeň
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
Bouldering za oponou - Měnín

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto chata Margherita, Signalkuppe23.11.2013
Zdravím,
jsem student architektury na ČVUT, potřeboval bych fotografie ve vyšším rozlišením z okolí této chaty (hřeben, nástupy, délkové pohledy, samotnou chatu, výhledy z ní apod.)V atelieru totiž řešíme její renovaci a fotografie ve vyšším rozliš
 Re: Foto chata Margherita, Signalkuppe23.11.2013
na googlu ve vyhledávání obrázků zadej velké rozlišení v pokročilých volbách. našlo to mraky obrázků

 Test skialpových lyží.23.11.2013
Ahoj, sháním poslední číslo časopisu Ski-Alper s testem lyží. Nevíte někdo, kde ho sehnat, popř. nemáte ho někdo?

Díky moc

 Červené převisy22.11.2013
Nevíte někdo jestli existuje průvodce na červené převisy v Srbsku, případně jestli je někde vůbec nějaké info o cestách/projektech? Dík.
 Re: Červené převisy22.11.2013
 Re: Červené převisy22.11.2013
Pepa cesty navrtal, většina má jištění, v několika cestách jsou jen závitovky. Povolení k lezení je,
  Re: Červené převisy22.11.2013
Koukám, že se tu řeší Srbsko. Dnes jsme tam byli a mám téma k zamyšlení. Po celém Srbsku je spousta
   Re: Červené převisy23.11.2013
nechci ozivovat stare kostlivce, ale rad bych pripomenul par let stare diskuze na tema cervene previ
    Re: Červené převisy23.11.2013
Když si pár lidí nabije, je někdy třeba některé názory poopravit. Další téma třeba je nový první hák
     Re: Červené převisy23.11.2013
Aha, to mi uniklo, debata už proběhla :-D
   Re: Červené převisy25.11.2013
Ten humus na chytech v pravé části bláži pochází asi z toho humusu, který nahradil původní cestu. As
 Re: Červené převisy22.11.2013
Červená spára 8a(?) je jasná lajna i hotová cesta, viz popis zde v databázi cest.
Dole u cest
  Re: Červené převisy25.11.2013
Vedle Panákovi cesty, je něco rozdělaného a ještě vedle je hotová hezká krátká rajbasoidní cesta, ta
   Re: Červené převisy25.11.2013
jedna prastará smyčka je i v Úmrtním listu. V Ach synku, synku je ta smyčka pod koužkem už pryč..
   Re: Červené převisy25.11.2013
Bacha, ty rezavé skoby byl rezavé už před skoro dvaceti lety! Sám jsem je vytloukal.
    Re: Červené převisy25.11.2013
Zatloukal... :-D
     Re: Červené převisy25.11.2013
Vytloukal.
      Re: Červené převisy25.11.2013
Zatloukat, zatloukat, zatloukat!

 Karabiny v expresce22.11.2013
Ahoj. S kamarádem, řešíme nekončící spor jak jsou správně otočené karabiny v expresce. Dříve se karabiny dávaly zámkama obráceně (bylo to v každém manuálu). Dnes je v každém manuálu nakreslená expreska se zámkama na stejnou stranu. Problém je v tom, že já
 Re: Karabiny v expresce22.11.2013
Zalezi do ceho je cvakas. Do vetsiny moderniho jisteni (borhak, klasickej nyt) se cvakaji expresy zl
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
prekelp 10-% melo byt 100%
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
100% ne - u kruhů s delším dříkem to je jedno, kruh je dál od skály a zámek se o skálu neopře ani kd
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
díky, jak se cvakaj kruhy mi bylo do teď záhadou :)
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
kruhy cvakni dvěma presy proti sobě nebo zámkovkou a máš po axiomu
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
Mozna je to teritorialni pristup. Dosud jsem vetsinou vidal na skaly zamky obracene a na pisky zamky
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
a proto cvakám do kruhu 2 - nahoře obě zámkem od skály, dole jednu tak a druhou tak - jen mi v labák
 Re: Karabiny v expresce22.11.2013
V drtivé většině případů jsou zámky správně na stejné straně.
Spodní karabina: nebezpečí vycv
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
někde na nejtovym žebříku bych to nechal koňovi, neboť má (jak moderní vědě známo) větší hlavu. když
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
no to tu právě řeším... dávám dvě, ale polovinu expresek mam obraceně sestavenou :)))
    Re: Karabiny v expresce22.11.2013
pak je ještě poměrně dobrá finta (no, tak slavný to zas moc nejni) mít rovnou karabinu expresky voln
     Re: Karabiny v expresce22.11.2013
hehe u normálního borháku nejprve cvaknout jednu a pak si ju otočit tak, aby měla rozuměj směr ...
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
díky to je ono, když jem si to zkusil jak je to popsáno, tak to není takřka možné vycvaknout
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
Souhlasím s tim, že když na písku potkám dva kruhy v cestě, tak tam rozhodně dám proti sobě dvě pres

 Jistítko nefrčí21.11.2013
Zdar draci, potřebuju poradit.
Mám špagát 10,2 mm a je to trochu drát. Při handlingu v klasickým kyblíku (basic ocún) mi chvílema dost drhne, což mě v určitejch momentech lehce točí. K dotazům:
1/ má smysl řešit jinej kyblík nebo je problém
 Re: Jistítko nefrčí21.11.2013
koupit osmu, je univezální
  Re: Jistítko nefrčí21.11.2013
osmu fakt ne, rozdíl v páru bejvá i 30kg a kurví lano..
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
to jsi borcovi mohl rovnou poradit, at to lano hodi po staru pres zada. problem drhnuti lana v jisti
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Z bezpečnostního hlediska bych osmu na jištění nedoporučoval.
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Jestli je to drát, tak osma svou práci v pohodě odvede a lano už kroucením určitě nepoškodí.
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
fáma o nebezpečnosti osmy začíná být stejně populární jako mikrotrhliny na karabině po pádu :-)
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Nebezpečný sou maximálně jelita, co dají do osmy nový tenký lano. Někdy do vypadá, že lidi u jištění
    Re: Jistítko nefrčí23.11.2013
Tak to bych podepsal, 10-15 let jsem jistil osmou, ale po koupi Stinger 9,4 kdy mi bylo nepříjemný i
 Re: Jistítko nefrčí21.11.2013
V tomto případě bude chyba nejspíš na straně jistítka.Ocun basic je jistítko na relativně tenká lana
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Simond Toucan, nemám problém... nejlíp někde půjčit a vyzkoušet.
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
hojahoj,tez pouzivam(e) ATC guide na svoji starou chlupatici (rozumej lano:) a je to v cajku...
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Používal jsem ATC na svůj starej drát a bylo to na pytel.
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
sám mám BD Guide a standard, doporučil bych Simond Toucan, ten původní mi obecně přišel na manipulac
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
tj. Simond toucan s tou páčkou na jištění druholezce? Protože na trhu je i simond toucan 2 kterej vy
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
ale má nespornou výhodu právě v tom povolování druholezce stejně jako Toucan 1. Už tu to bylo, hlede
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Toucan 2 jsem viděl (a hlavně slyšel :) ale v ruce neměl. Ten původní se mi zdál právě dost dobrej n
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
můžeš taky zkusit i lano vyprat. Jak, najdeš někde tu na Lezci. Ono pak zas na chvilku změkne. Z toh
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Z kyblíků s V drážkama (ATC guide) je dobrej od Wild country, má širší drážky a silnější chlupatý la
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
co je to za typ, od W.C?
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Wild Country VC PRO 2
    Re: Jistítko nefrčí22.11.2013

 Bunda21.11.2013
Ahoj, prosím Vás, nemáte někdo zkušenosti s touto bundou ? Je vhodná na turistiku např. v -10 stupních? Nebo mi když tak doporučte nějakou jinou, děkuji. Cena nehraje roli.
 Re: Bunda21.11.2013
Zdá se mi, že je to obyčejná windstoperka, takže pokud pod ní budeš mít hřejivé spodní prádlo a tepl
 Re: Bunda21.11.2013
Windstopper je mrtvý, vývoj jde dál. Pokud se díváš na hudy.cz, tak bych koukal po Arcteryx AtomSV H
  Re: Bunda21.11.2013
Na odpoledne na běžky je windstoper dobrej, do hor, kor když se má spát někde venku nedám dopustit n
  Re: Bunda22.11.2013
Děkuju za tipy.
  Re: Bunda22.11.2013
Nevim, proc by mel byt windstopper mrtvy. Zalezi na tom, k cemu chces bundu pouzivat. Pro me je wind
 Re: Bunda22.11.2013
Vřele doporučuju péřový svetr Montane Featherlite Down nebo pokud nechceš kapucu, tak Montane Nitro.
  Re: Bunda22.11.2013
Já nevím, jak funguje péřový svetr při aktivní námaze?? Asi spíš nefunguje, ne? Není to jen designov
   Re: Bunda22.11.2013
Asi tak.
    Re: Bunda22.11.2013
Pokud je -10°C, tak já osobně v tričku neběhám ani při aktivní námaze. A s péřovým svetrem jsem hodn
     Re: Bunda22.11.2013
No počkej, když chceš na štandu odložit jednu vrstvu, svrchní, tak je to peklo (úvazky, materiál), n
      Re: Bunda22.11.2013
Celkem jednoduché. Lezeš, bez péřovky. Dolezeš na štand a vezmeš si bundu, nezastrkáváš ji nikam a t
     Re: Bunda22.11.2013
Že tys nikdy nelezl v zimě v Tatrách?

 Singingrock Bandit20.11.2013
Ahoj!

Máte někdo zkušenosti s cepínem singingrock Bandit? Docela mě zaujal, ale v ruce jsem ho ještě nedržel..

Díky!
 Re: Singingrock Bandit21.11.2013
Čau, řešili jsme je tady nedávno viz link
  Re: Singingrock Bandit21.11.2013
Díky moc za odpověď. Hledal jsem to v historii, ale nějak jsem nedohledal... Asi by mě ještě zajímal
   Re: Singingrock Bandit21.11.2013
Zprvu jsem taky mírně váhal, ale jakmile jsem ho držel v ruce, pochyby šly stranou. Tohle se SR fakt
 Re: Singingrock Bandit22.11.2013
Já ho držel v ruce, ale nelezl jsem s ním. Nicméně dojmy jsou velmi pozitivní. Super zbraň.
 Re: Singingrock Bandit22.11.2013
Tady jsem našel zmínku o Banditech na stránkách Iceexpress.cz Hodnotí je tam pozitivně.
 Pokračuje boj o databázi cest?20.11.2013
Čí je web Skalní oblasti ČR a proč zmizel odkaz a logo ČHS? Obráceně to funguje, snad horolezci o data dobrovolníků a za peníze ČHS nepřijdou.
 Re: Pokračuje boj o databázi cest?20.11.2013
nebylo by lepší databázi cest vyexportovat v nějakém otevřeném formátu a dát ji ven než se stane něj
 Re: Pokračuje boj o databázi cest?20.11.2013
Co k tomu napsat, no... Boj pokračuje :(((. Včera si o to v rámci boje dávali chlapi v hospodě páku

 Batoh Karrimor19.11.2013
Ahoj, prosím, můžete mi někdo poradit, jestli je dobrá značka batohů Karrimor a konkrétně model http://www.proide
 Re: Batoh Karrimor19.11.2013
Již dva roky mám Karrimor Cheetah a jsem spokojen. Materiály dobré - vyzkoušeno i v mrazech. Zádový

 Mallorca18.11.2013
Nemáte pls někdo průvodčíka na Malorcu nejlíp v et.podobě? Pozvu za to na pivko :)Spidy

1   ...   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jistítko nefrčí
Zdar draci, potřebuju poradit.
Mám špagát 10,2 mm a je to trochu drát. Při handlingu v klasickým kyblíku (basic ocún) mi chvílema dost drhne, což mě v určitejch momentech lehce točí. K dotazům:
1/ má smysl řešit jinej kyblík nebo je problém spíš v klouzání lana s kýblem po HMSce ze strany na stranu (tudíž lano není v rovině a drhne)
2/ je něco co to eliminuje?
3/doporučíte dobrej kyblík v kterým to dobře lítá? (zatím mi nejlepší přišel ATC guide od BD, ale měl jsem ho jen chvíli)

Díkes
VIlém Oranžský22:36:01 21.11.2013
odpovědět 
 Re: Jistítko nefrčí
koupit osmu, je univezální
23:15:38 21.11.2013
odpovědět 
  Re: Jistítko nefrčí
osmu fakt ne, rozdíl v páru bejvá i 30kg a kurví lano..
V.O.23:53:59 21.11.2013
odpovědět 
  Re: Jistítko nefrčí
to jsi borcovi mohl rovnou poradit, at to lano hodi po staru pres zada. problem drhnuti lana v jistitku by to fakt vyresilo.
anonym07:09:33 22.11.2013
odpovědět 
  Re: Jistítko nefrčí
Z bezpečnostního hlediska bych osmu na jištění nedoporučoval.
Raskin07:25:10 22.11.2013
odpovědět 
   Re: Jistítko nefrčí
Jestli je to drát, tak osma svou práci v pohodě odvede a lano už kroucením určitě nepoškodí.
Nicméně nejlepší cesta je koupit si nový lano.
09:01:19 22.11.2013
odpovědět 
   Re: Jistítko nefrčí
fáma o nebezpečnosti osmy začíná být stejně populární jako mikrotrhliny na karabině po pádu :-)

kdyby nechtěl a priori doporučit jiný kýbl, taky bych doporučil osmu. Výhody převažují nad tím kroucením, to ale není nijak hrozné, když to na každé cca 5. cestě vyvěsíš a stáhneš za opačný konec (lezcův)
09:23:01 22.11.2013
odpovědět 
   Re: Jistítko nefrčí
Nebezpečný sou maximálně jelita, co dají do osmy nový tenký lano. Někdy do vypadá, že lidi u jištění vůbec nepřemýšlí...
Willhem20:59:49 22.11.2013
odpovědět 
    Re: Jistítko nefrčí
Tak to bych podepsal, 10-15 let jsem jistil osmou, ale po koupi Stinger 9,4 kdy mi bylo nepříjemný i slanění jsem přešel na Grigri.
Nicméně se divím, že jsem to neudělal už před 10 lety.
19:18:01 23.11.2013
odpovědět 
 Re: Jistítko nefrčí
V tomto případě bude chyba nejspíš na straně jistítka.Ocun basic je jistítko na relativně tenká lana a tím pádem si s drátovým lanem nebude moc sedět.Doporučuji zmíněný ATC guide.Je jednoduchý a velmi univerzální, tj. od umělky až po hory.
Martin23:57:14 21.11.2013
odpovědět 
 Re: Jistítko nefrčí
Simond Toucan, nemám problém... nejlíp někde půjčit a vyzkoušet.
zdenny08:12:14 22.11.2013
odpovědět 
 Re: Jistítko nefrčí
hojahoj,tez pouzivam(e) ATC guide na svoji starou chlupatici (rozumej lano:) a je to v cajku...
mAdam08:44:04 22.11.2013
odpovědět 
  Re: Jistítko nefrčí
Používal jsem ATC na svůj starej drát a bylo to na pytel.
honza11:39:07 22.11.2013
odpovědět 
 Re: Jistítko nefrčí
sám mám BD Guide a standard, doporučil bych Simond Toucan, ten původní mi obecně přišel na manipulaci úplně skvělej.
m.09:14:04 22.11.2013
odpovědět 
  Re: Jistítko nefrčí
tj. Simond toucan s tou páčkou na jištění druholezce? Protože na trhu je i simond toucan 2 kterej vypadá jak klasický reverso.
Vilda Oranž12:18:53 22.11.2013
odpovědět 
   Re: Jistítko nefrčí
ale má nespornou výhodu právě v tom povolování druholezce stejně jako Toucan 1. Už tu to bylo, hledej v diskusi Simond Toucan a najdeš i odkaz na článek s fotkama na nějakém webu.
13:03:32 22.11.2013
odpovědět 
   Re: Jistítko nefrčí
Toucan 2 jsem viděl (a hlavně slyšel :) ale v ruce neměl. Ten původní se mi zdál právě dost dobrej na manipulaci. Do jaké míry to je zásluhou neobvyklejší konstrukce je otázka. Ale hádal bych, že to vliv mělo.
m.21:18:00 22.11.2013
odpovědět 
 Re: Jistítko nefrčí
můžeš taky zkusit i lano vyprat. Jak, najdeš někde tu na Lezci. Ono pak zas na chvilku změkne. Z toho pohledu se zdá, že králíček Azurit je správná volba, ale raději bych šáhnul po Tendon Rope Cleaner viz http://www.mytendon.cz/prani-lan
d.09:57:23 22.11.2013
odpovědět 
 Re: Jistítko nefrčí
Z kyblíků s V drážkama (ATC guide) je dobrej od Wild country, má širší drážky a silnější chlupatý lano v nm jde líp. Pokud už dře i tam tak osma, nebo vyprání/ výměna lana.
11:55:21 22.11.2013
odpovědět 
  Re: Jistítko nefrčí
co je to za typ, od W.C?
Vilík O12:19:57 22.11.2013
odpovědět 
   Re: Jistítko nefrčí
Wild Country VC PRO 2
16:54:23 22.11.2013
odpovědět 
    Re: Jistítko nefrčí
http://www.auvieuxca mpeur.fr/terre/materiel-de-montagne-d-esca lade-et-de-grimpe/descendeur-et-assurage/systeme-d-ass urage/assureur-vc-pro.html

3 mezery
16:57:00 22.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi