Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English skialpy 23.11.2013 ahoj, muzete me nekdo zdelit nejake zkusenosti
ohledne konkretnich lyzi a to: hagan cirrus vs skitrab maestro diky
  Re: skialpy 26.11.2013 Zkušenost nemám, ale Trab jako značka ve mě budí větší důvěru než Hagan. Otázka imho je, jestli takh
    Re: skialpy 26.11.2013 Je to tak, prostě lehké lyže a lyžování, to prostě nejde k sobě. Možná že má SkiTRAB lepší technolog
      Re: skialpy 26.11.2013 Naprosto stejná zkušenost s Haganovejma pěnovkama (možná to byly právě ty Alpin tour, takový oranžov
      Re: skialpy 26.11.2013 Ještě doplňuji, že Sintesi mají nějaké dřevěné jádro, takže jsou rozhodně tužší při stejné váze než
Foto chata Margherita, Signalkuppe 23.11.2013 Zdravím,
jsem student architektury na ČVUT, potřeboval bych fotografie ve vyšším rozlišením z okolí této chaty (hřeben, nástupy, délkové pohledy, samotnou chatu, výhledy z ní apod.)V atelieru totiž řešíme její renovaci a fotografie ve vyšším rozliš
  Re: Foto chata Margherita, Signalkuppe 23.11.2013 na googlu ve vyhledávání obrázků zadej velké rozlišení v pokročilých volbách. našlo to mraky obrázků
Test skialpových lyží. 23.11.2013 Ahoj, sháním poslední číslo časopisu Ski-Alper s testem lyží. Nevíte někdo, kde ho sehnat, popř. nemáte ho někdo?
Díky moc
Červené převisy 22.11.2013 Nevíte někdo jestli existuje průvodce na červené převisy v Srbsku, případně jestli je někde vůbec nějaké info o cestách/projektech? Dík.
    Re: Červené převisy 22.11.2013 Koukám, že se tu řeší Srbsko. Dnes jsme tam byli a mám téma k zamyšlení. Po celém Srbsku je spousta
      Re: Červené převisy 23.11.2013 nechci ozivovat stare kostlivce, ale rad bych pripomenul par let stare diskuze na tema cervene previ
        Re: Červené převisy 23.11.2013 Když si pár lidí nabije, je někdy třeba některé názory poopravit. Další téma třeba je nový první hák
          Re: Červené převisy 23.11.2013 Aha, to mi uniklo, debata už proběhla :-D
      Re: Červené převisy 25.11.2013 Ten humus na chytech v pravé části bláži pochází asi z toho humusu, který nahradil původní cestu. As
  Re: Červené převisy 22.11.2013 Červená spára 8a(?) je jasná lajna i hotová cesta, viz popis zde v databázi cest.
Dole u cest
    Re: Červené převisy 25.11.2013 Vedle Panákovi cesty, je něco rozdělaného a ještě vedle je hotová hezká krátká rajbasoidní cesta, ta
      Re: Červené převisy 25.11.2013 jedna prastará smyčka je i v Úmrtním listu. V Ach synku, synku je ta smyčka pod koužkem už pryč..
      Re: Červené převisy 25.11.2013 Bacha, ty rezavé skoby byl rezavé už před skoro dvaceti lety! Sám jsem je vytloukal.
        Re: Červené převisy 25.11.2013 Zatloukal... :-D
          Re: Červené převisy 25.11.2013 Vytloukal.
            Re: Červené převisy 25.11.2013 Zatloukat, zatloukat, zatloukat!
Karabiny v expresce 22.11.2013 Ahoj. S kamarádem, řešíme nekončící spor jak jsou správně otočené karabiny v expresce. Dříve se karabiny dávaly zámkama obráceně (bylo to v každém manuálu). Dnes je v každém manuálu nakreslená expreska se zámkama na stejnou stranu. Problém je v tom, že já
  Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 Zalezi do ceho je cvakas. Do vetsiny moderniho jisteni (borhak, klasickej nyt) se cvakaji expresy zl
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 prekelp 10-% melo byt 100%
      Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 100% ne - u kruhů s delším dříkem to je jedno, kruh je dál od skály a zámek se o skálu neopře ani kd
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 díky, jak se cvakaj kruhy mi bylo do teď záhadou :)
      Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 kruhy cvakni dvěma presy proti sobě nebo zámkovkou a máš po axiomu
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 Mozna je to teritorialni pristup. Dosud jsem vetsinou vidal na skaly zamky obracene a na pisky zamky
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 a proto cvakám do kruhu 2 - nahoře obě zámkem od skály, dole jednu tak a druhou tak - jen mi v labák
  Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 V drtivé většině případů jsou zámky správně na stejné straně.
Spodní karabina: nebezpečí vycv
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 někde na nejtovym žebříku bych to nechal koňovi, neboť má (jak moderní vědě známo) větší hlavu. když
      Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 no to tu právě řeším... dávám dvě, ale polovinu expresek mam obraceně sestavenou :)))
        Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 pak je ještě poměrně dobrá finta (no, tak slavný to zas moc nejni) mít rovnou karabinu expresky voln
          Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 hehe u normálního borháku nejprve cvaknout jednu a pak si ju otočit tak, aby měla rozuměj směr ...
    Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 díky to je ono, když jem si to zkusil jak je to popsáno, tak to není takřka možné vycvaknout
      Re: Karabiny v expresce 22.11.2013 Souhlasím s tim, že když na písku potkám dva kruhy v cestě, tak tam rozhodně dám proti sobě dvě pres
Jistítko nefrčí 21.11.2013 Zdar draci, potřebuju poradit.
Mám špagát 10,2 mm a je to trochu drát. Při handlingu v klasickým kyblíku (basic ocún) mi chvílema dost drhne, což mě v určitejch momentech lehce točí. K dotazům:
1/ má smysl řešit jinej kyblík nebo je problém
  Re: Jistítko nefrčí 21.11.2013 koupit osmu, je univezální
    Re: Jistítko nefrčí 21.11.2013 osmu fakt ne, rozdíl v páru bejvá i 30kg a kurví lano..
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 to jsi borcovi mohl rovnou poradit, at to lano hodi po staru pres zada. problem drhnuti lana v jisti
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Z bezpečnostního hlediska bych osmu na jištění nedoporučoval.
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Jestli je to drát, tak osma svou práci v pohodě odvede a lano už kroucením určitě nepoškodí.
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 fáma o nebezpečnosti osmy začíná být stejně populární jako mikrotrhliny na karabině po pádu :-)
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Nebezpečný sou maximálně jelita, co dají do osmy nový tenký lano. Někdy do vypadá, že lidi u jištění
        Re: Jistítko nefrčí 23.11.2013 Tak to bych podepsal, 10-15 let jsem jistil osmou, ale po koupi Stinger 9,4 kdy mi bylo nepříjemný i
  Re: Jistítko nefrčí 21.11.2013 V tomto případě bude chyba nejspíš na straně jistítka.Ocun basic je jistítko na relativně tenká lana
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Simond Toucan, nemám problém... nejlíp někde půjčit a vyzkoušet.
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 hojahoj,tez pouzivam(e) ATC guide na svoji starou chlupatici (rozumej lano:) a je to v cajku...
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Používal jsem ATC na svůj starej drát a bylo to na pytel.
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 sám mám BD Guide a standard, doporučil bych Simond Toucan, ten původní mi obecně přišel na manipulac
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 tj. Simond toucan s tou páčkou na jištění druholezce? Protože na trhu je i simond toucan 2 kterej vy
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 ale má nespornou výhodu právě v tom povolování druholezce stejně jako Toucan 1. Už tu to bylo, hlede
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Toucan 2 jsem viděl (a hlavně slyšel :) ale v ruce neměl. Ten původní se mi zdál právě dost dobrej n
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 můžeš taky zkusit i lano vyprat. Jak, najdeš někde tu na Lezci. Ono pak zas na chvilku změkne. Z toh
  Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Z kyblíků s V drážkama (ATC guide) je dobrej od Wild country, má širší drážky a silnější chlupatý la
    Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 co je to za typ, od W.C?
      Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013 Wild Country VC PRO 2
        Re: Jistítko nefrčí 22.11.2013
  Re: Bunda 21.11.2013 Windstopper je mrtvý, vývoj jde dál. Pokud se díváš na hudy.cz, tak bych koukal po Arcteryx AtomSV H
    Re: Bunda 21.11.2013 Na odpoledne na běžky je windstoper dobrej, do hor, kor když se má spát někde venku nedám dopustit n
    Re: Bunda 22.11.2013 Děkuju za tipy.
    Re: Bunda 22.11.2013 Nevim, proc by mel byt windstopper mrtvy. Zalezi na tom, k cemu chces bundu pouzivat. Pro me je wind
  Re: Bunda 22.11.2013 Vřele doporučuju péřový svetr Montane Featherlite Down nebo pokud nechceš kapucu, tak Montane Nitro.
    Re: Bunda 22.11.2013 Já nevím, jak funguje péřový svetr při aktivní námaze?? Asi spíš nefunguje, ne? Není to jen designov
      Re: Bunda 22.11.2013 Asi tak.
        Re: Bunda 22.11.2013 Pokud je -10°C, tak já osobně v tričku neběhám ani při aktivní námaze. A s péřovým svetrem jsem hodn
          Re: Bunda 22.11.2013 No počkej, když chceš na štandu odložit jednu vrstvu, svrchní, tak je to peklo (úvazky, materiál), n
            Re: Bunda 22.11.2013 Celkem jednoduché. Lezeš, bez péřovky. Dolezeš na štand a vezmeš si bundu, nezastrkáváš ji nikam a t
          Re: Bunda 22.11.2013 Že tys nikdy nelezl v zimě v Tatrách?
Singingrock Bandit 20.11.2013 Ahoj!
Máte někdo zkušenosti s cepínem singingrock Bandit? Docela mě zaujal, ale v ruce jsem ho ještě nedržel..
Díky!
      Re: Singingrock Bandit 21.11.2013 Zprvu jsem taky mírně váhal, ale jakmile jsem ho držel v ruce, pochyby šly stranou. Tohle se SR fakt
  Re: Singingrock Bandit 22.11.2013 Já ho držel v ruce, ale nelezl jsem s ním. Nicméně dojmy jsou velmi pozitivní. Super zbraň.
  Re: Pokračuje boj o databázi cest? 20.11.2013 nebylo by lepší databázi cest vyexportovat v nějakém otevřeném formátu a dát ji ven než se stane něj
  Re: Pokračuje boj o databázi cest? 20.11.2013 Co k tomu napsat, no... Boj pokračuje :(((. Včera si o to v rámci boje dávali chlapi v hospodě páku
  Re: Batoh Karrimor 19.11.2013 Již dva roky mám Karrimor Cheetah a jsem spokojen. Materiály dobré - vyzkoušeno i v mrazech. Zádový
1
...
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
...
2263
skialpy ahoj, muzete me nekdo zdelit nejake zkusenosti
ohledne konkretnich lyzi a to: hagan cirrus vs skitrab maestro diky ondrej 20:35:43 23.11.2013odpovědět
  Re: skialpy Zkušenost nemám, ale Trab jako značka ve mě budí větší důvěru než Hagan. Otázka imho je, jestli takhle lehký lyže ještě vůbec něco vydržej a jak se na nich bude jezdit z kopce. honza 10:03:44 26.11.2013odpovědět
    Re: skialpy Je to tak, prostě lehké lyže a lyžování, to prostě nejde k sobě. Možná že má SkiTRAB lepší technologie než Hagan, nevím. Pěnovky od Haganu (AlpinTOUR)jsem zlomil po týdnu, když jsem najel do hlubokého sněhu, od SkiTRAB mám Sintesi (1,6 kg), lyžovat se na nich nedá, ovšem na dlouhé šlapání jsou super. Potom model Freeride, je to lepší, ale na lyžování jsem si pořídil G3 DISTRICT 112 (3,6 kg) 10:27:20 26.11.2013odpovědět
      Re: skialpy Naprosto stejná zkušenost s Haganovejma pěnovkama (možná to byly právě ty Alpin tour, takový oranžový). honza 12:25:31 26.11.2013odpovědět
      Re: skialpy Ještě doplňuji, že Sintesi mají nějaké dřevěné jádro, takže jsou rozhodně tužší při stejné váze než Hagan Alpin Tour, ovšem také stojí dvojnásobek :-) 13:32:01 26.11.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: