LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 skialpy23.11.2013
ahoj, muzete me nekdo zdelit nejake zkusenosti
ohledne konkretnich lyzi a to: hagan cirrus vs skitrab maestro diky
 Re: skialpy26.11.2013
Zkušenost nemám, ale Trab jako značka ve mě budí větší důvěru než Hagan. Otázka imho je, jestli takh
  Re: skialpy26.11.2013
Je to tak, prostě lehké lyže a lyžování, to prostě nejde k sobě. Možná že má SkiTRAB lepší technolog
   Re: skialpy26.11.2013
Naprosto stejná zkušenost s Haganovejma pěnovkama (možná to byly právě ty Alpin tour, takový oranžov
   Re: skialpy26.11.2013
Ještě doplňuji, že Sintesi mají nějaké dřevěné jádro, takže jsou rozhodně tužší při stejné váze než

 Foto chata Margherita, Signalkuppe23.11.2013
Zdravím,
jsem student architektury na ČVUT, potřeboval bych fotografie ve vyšším rozlišením z okolí této chaty (hřeben, nástupy, délkové pohledy, samotnou chatu, výhledy z ní apod.)V atelieru totiž řešíme její renovaci a fotografie ve vyšším rozliš
 Re: Foto chata Margherita, Signalkuppe23.11.2013
na googlu ve vyhledávání obrázků zadej velké rozlišení v pokročilých volbách. našlo to mraky obrázků

 Test skialpových lyží.23.11.2013
Ahoj, sháním poslední číslo časopisu Ski-Alper s testem lyží. Nevíte někdo, kde ho sehnat, popř. nemáte ho někdo?

Díky moc

 Červené převisy22.11.2013
Nevíte někdo jestli existuje průvodce na červené převisy v Srbsku, případně jestli je někde vůbec nějaké info o cestách/projektech? Dík.
 Re: Červené převisy22.11.2013
 Re: Červené převisy22.11.2013
Pepa cesty navrtal, většina má jištění, v několika cestách jsou jen závitovky. Povolení k lezení je,
  Re: Červené převisy22.11.2013
Koukám, že se tu řeší Srbsko. Dnes jsme tam byli a mám téma k zamyšlení. Po celém Srbsku je spousta
   Re: Červené převisy23.11.2013
nechci ozivovat stare kostlivce, ale rad bych pripomenul par let stare diskuze na tema cervene previ
    Re: Červené převisy23.11.2013
Když si pár lidí nabije, je někdy třeba některé názory poopravit. Další téma třeba je nový první hák
     Re: Červené převisy23.11.2013
Aha, to mi uniklo, debata už proběhla :-D
   Re: Červené převisy25.11.2013
Ten humus na chytech v pravé části bláži pochází asi z toho humusu, který nahradil původní cestu. As
 Re: Červené převisy22.11.2013
Červená spára 8a(?) je jasná lajna i hotová cesta, viz popis zde v databázi cest.
Dole u cest
  Re: Červené převisy25.11.2013
Vedle Panákovi cesty, je něco rozdělaného a ještě vedle je hotová hezká krátká rajbasoidní cesta, ta
   Re: Červené převisy25.11.2013
jedna prastará smyčka je i v Úmrtním listu. V Ach synku, synku je ta smyčka pod koužkem už pryč..
   Re: Červené převisy25.11.2013
Bacha, ty rezavé skoby byl rezavé už před skoro dvaceti lety! Sám jsem je vytloukal.
    Re: Červené převisy25.11.2013
Zatloukal... :-D
     Re: Červené převisy25.11.2013
Vytloukal.
      Re: Červené převisy25.11.2013
Zatloukat, zatloukat, zatloukat!

 Karabiny v expresce22.11.2013
Ahoj. S kamarádem, řešíme nekončící spor jak jsou správně otočené karabiny v expresce. Dříve se karabiny dávaly zámkama obráceně (bylo to v každém manuálu). Dnes je v každém manuálu nakreslená expreska se zámkama na stejnou stranu. Problém je v tom, že já
 Re: Karabiny v expresce22.11.2013
Zalezi do ceho je cvakas. Do vetsiny moderniho jisteni (borhak, klasickej nyt) se cvakaji expresy zl
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
prekelp 10-% melo byt 100%
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
100% ne - u kruhů s delším dříkem to je jedno, kruh je dál od skály a zámek se o skálu neopře ani kd
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
díky, jak se cvakaj kruhy mi bylo do teď záhadou :)
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
kruhy cvakni dvěma presy proti sobě nebo zámkovkou a máš po axiomu
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
Mozna je to teritorialni pristup. Dosud jsem vetsinou vidal na skaly zamky obracene a na pisky zamky
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
a proto cvakám do kruhu 2 - nahoře obě zámkem od skály, dole jednu tak a druhou tak - jen mi v labák
 Re: Karabiny v expresce22.11.2013
V drtivé většině případů jsou zámky správně na stejné straně.
Spodní karabina: nebezpečí vycv
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
někde na nejtovym žebříku bych to nechal koňovi, neboť má (jak moderní vědě známo) větší hlavu. když
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
no to tu právě řeším... dávám dvě, ale polovinu expresek mam obraceně sestavenou :)))
    Re: Karabiny v expresce22.11.2013
pak je ještě poměrně dobrá finta (no, tak slavný to zas moc nejni) mít rovnou karabinu expresky voln
     Re: Karabiny v expresce22.11.2013
hehe u normálního borháku nejprve cvaknout jednu a pak si ju otočit tak, aby měla rozuměj směr ...
  Re: Karabiny v expresce22.11.2013
díky to je ono, když jem si to zkusil jak je to popsáno, tak to není takřka možné vycvaknout
   Re: Karabiny v expresce22.11.2013
Souhlasím s tim, že když na písku potkám dva kruhy v cestě, tak tam rozhodně dám proti sobě dvě pres

 Jistítko nefrčí21.11.2013
Zdar draci, potřebuju poradit.
Mám špagát 10,2 mm a je to trochu drát. Při handlingu v klasickým kyblíku (basic ocún) mi chvílema dost drhne, což mě v určitejch momentech lehce točí. K dotazům:
1/ má smysl řešit jinej kyblík nebo je problém
 Re: Jistítko nefrčí21.11.2013
koupit osmu, je univezální
  Re: Jistítko nefrčí21.11.2013
osmu fakt ne, rozdíl v páru bejvá i 30kg a kurví lano..
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
to jsi borcovi mohl rovnou poradit, at to lano hodi po staru pres zada. problem drhnuti lana v jisti
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Z bezpečnostního hlediska bych osmu na jištění nedoporučoval.
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Jestli je to drát, tak osma svou práci v pohodě odvede a lano už kroucením určitě nepoškodí.
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
fáma o nebezpečnosti osmy začíná být stejně populární jako mikrotrhliny na karabině po pádu :-)
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Nebezpečný sou maximálně jelita, co dají do osmy nový tenký lano. Někdy do vypadá, že lidi u jištění
    Re: Jistítko nefrčí23.11.2013
Tak to bych podepsal, 10-15 let jsem jistil osmou, ale po koupi Stinger 9,4 kdy mi bylo nepříjemný i
 Re: Jistítko nefrčí21.11.2013
V tomto případě bude chyba nejspíš na straně jistítka.Ocun basic je jistítko na relativně tenká lana
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Simond Toucan, nemám problém... nejlíp někde půjčit a vyzkoušet.
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
hojahoj,tez pouzivam(e) ATC guide na svoji starou chlupatici (rozumej lano:) a je to v cajku...
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Používal jsem ATC na svůj starej drát a bylo to na pytel.
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
sám mám BD Guide a standard, doporučil bych Simond Toucan, ten původní mi obecně přišel na manipulac
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
tj. Simond toucan s tou páčkou na jištění druholezce? Protože na trhu je i simond toucan 2 kterej vy
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
ale má nespornou výhodu právě v tom povolování druholezce stejně jako Toucan 1. Už tu to bylo, hlede
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Toucan 2 jsem viděl (a hlavně slyšel :) ale v ruce neměl. Ten původní se mi zdál právě dost dobrej n
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
můžeš taky zkusit i lano vyprat. Jak, najdeš někde tu na Lezci. Ono pak zas na chvilku změkne. Z toh
 Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Z kyblíků s V drážkama (ATC guide) je dobrej od Wild country, má širší drážky a silnější chlupatý la
  Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
co je to za typ, od W.C?
   Re: Jistítko nefrčí22.11.2013
Wild Country VC PRO 2
    Re: Jistítko nefrčí22.11.2013

 Bunda21.11.2013
Ahoj, prosím Vás, nemáte někdo zkušenosti s touto bundou ? Je vhodná na turistiku např. v -10 stupních? Nebo mi když tak doporučte nějakou jinou, děkuji. Cena nehraje roli.
 Re: Bunda21.11.2013
Zdá se mi, že je to obyčejná windstoperka, takže pokud pod ní budeš mít hřejivé spodní prádlo a tepl
 Re: Bunda21.11.2013
Windstopper je mrtvý, vývoj jde dál. Pokud se díváš na hudy.cz, tak bych koukal po Arcteryx AtomSV H
  Re: Bunda21.11.2013
Na odpoledne na běžky je windstoper dobrej, do hor, kor když se má spát někde venku nedám dopustit n
  Re: Bunda22.11.2013
Děkuju za tipy.
  Re: Bunda22.11.2013
Nevim, proc by mel byt windstopper mrtvy. Zalezi na tom, k cemu chces bundu pouzivat. Pro me je wind
 Re: Bunda22.11.2013
Vřele doporučuju péřový svetr Montane Featherlite Down nebo pokud nechceš kapucu, tak Montane Nitro.
  Re: Bunda22.11.2013
Já nevím, jak funguje péřový svetr při aktivní námaze?? Asi spíš nefunguje, ne? Není to jen designov
   Re: Bunda22.11.2013
Asi tak.
    Re: Bunda22.11.2013
Pokud je -10°C, tak já osobně v tričku neběhám ani při aktivní námaze. A s péřovým svetrem jsem hodn
     Re: Bunda22.11.2013
No počkej, když chceš na štandu odložit jednu vrstvu, svrchní, tak je to peklo (úvazky, materiál), n
      Re: Bunda22.11.2013
Celkem jednoduché. Lezeš, bez péřovky. Dolezeš na štand a vezmeš si bundu, nezastrkáváš ji nikam a t
     Re: Bunda22.11.2013
Že tys nikdy nelezl v zimě v Tatrách?

 Singingrock Bandit20.11.2013
Ahoj!

Máte někdo zkušenosti s cepínem singingrock Bandit? Docela mě zaujal, ale v ruce jsem ho ještě nedržel..

Díky!
 Re: Singingrock Bandit21.11.2013
Čau, řešili jsme je tady nedávno viz link
  Re: Singingrock Bandit21.11.2013
Díky moc za odpověď. Hledal jsem to v historii, ale nějak jsem nedohledal... Asi by mě ještě zajímal
   Re: Singingrock Bandit21.11.2013
Zprvu jsem taky mírně váhal, ale jakmile jsem ho držel v ruce, pochyby šly stranou. Tohle se SR fakt
 Re: Singingrock Bandit22.11.2013
Já ho držel v ruce, ale nelezl jsem s ním. Nicméně dojmy jsou velmi pozitivní. Super zbraň.
 Re: Singingrock Bandit22.11.2013
Tady jsem našel zmínku o Banditech na stránkách Iceexpress.cz Hodnotí je tam pozitivně.
 Pokračuje boj o databázi cest?20.11.2013
Čí je web Skalní oblasti ČR a proč zmizel odkaz a logo ČHS? Obráceně to funguje, snad horolezci o data dobrovolníků a za peníze ČHS nepřijdou.
 Re: Pokračuje boj o databázi cest?20.11.2013
nebylo by lepší databázi cest vyexportovat v nějakém otevřeném formátu a dát ji ven než se stane něj
 Re: Pokračuje boj o databázi cest?20.11.2013
Co k tomu napsat, no... Boj pokračuje :(((. Včera si o to v rámci boje dávali chlapi v hospodě páku

 Batoh Karrimor19.11.2013
Ahoj, prosím, můžete mi někdo poradit, jestli je dobrá značka batohů Karrimor a konkrétně model http://www.proide
 Re: Batoh Karrimor19.11.2013
Již dva roky mám Karrimor Cheetah a jsem spokojen. Materiály dobré - vyzkoušeno i v mrazech. Zádový

1   ...   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   494   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 skialpy
ahoj, muzete me nekdo zdelit nejake zkusenosti
ohledne konkretnich lyzi a to: hagan cirrus vs skitrab maestro diky
ondrej20:35:43 23.11.2013
odpovědět 
 Re: skialpy
Zkušenost nemám, ale Trab jako značka ve mě budí větší důvěru než Hagan. Otázka imho je, jestli takhle lehký lyže ještě vůbec něco vydržej a jak se na nich bude jezdit z kopce.
honza10:03:44 26.11.2013
odpovědět 
  Re: skialpy
Je to tak, prostě lehké lyže a lyžování, to prostě nejde k sobě. Možná že má SkiTRAB lepší technologie než Hagan, nevím. Pěnovky od Haganu (AlpinTOUR)jsem zlomil po týdnu, když jsem najel do hlubokého sněhu, od SkiTRAB mám Sintesi (1,6 kg), lyžovat se na nich nedá, ovšem na dlouhé šlapání jsou super. Potom model Freeride, je to lepší, ale na lyžování jsem si pořídil G3 DISTRICT 112 (3,6 kg)
10:27:20 26.11.2013
odpovědět 
   Re: skialpy
Naprosto stejná zkušenost s Haganovejma pěnovkama (možná to byly právě ty Alpin tour, takový oranžový).
honza12:25:31 26.11.2013
odpovědět 
   Re: skialpy
Ještě doplňuji, že Sintesi mají nějaké dřevěné jádro, takže jsou rozhodně tužší při stejné váze než Hagan Alpin Tour, ovšem také stojí dvojnásobek :-)
13:32:01 26.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi