Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Klub Dubina - Litoměřice

Prodejny
Ksport - Třinec
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Sníh27.11.2013
Ahoj, je zde někdo z Jeseníku , šlo by to o víkendu už na skialpech z Ramzové na Šerák nebo alespoň na Čerňavu ?? Dík :-)
 Re: Sníh27.11.2013
  Re: Sníh27.11.2013
:-) njn to jsou koukal, ale píšou 0cm a nějakej sníh tam je :-) tak jsem chtěl vědět zda někdo třeba

 Lezení v Maroku27.11.2013
Ahoj,

nemáte někdo zkušenosti s lezením v Maroku, v některé z oblastí poblíž Marrakesche (Ain Belmusk, Zuhelika)? Rádi bychom si tam udělali jen dvoudenní odbočku z původní trasy a moc se nám nedaří najit nějaké souvislejší info online...
 Re: Lezení v Maroku27.11.2013
  Re: Lezení v Maroku27.11.2013
Taghia - tak to je hodně dobrej a nápaditej popis :)
  Re: Lezení v Maroku28.11.2013
Díky za tip, popis super :D Nicméně je to stále dost daleko od toho Marakeše... Takže kdyby se našel

 Dvojčata26.11.2013
Ahoj draci. Dotaz. Mám dvojičky a po třech letech lezení jedna z nich je poškozená na opletu tak, že už nebudí důvěru. Je možné koupit pouze jednu novou (stejný typ, stejný průměr, stejný výrobce) a porkračovat v lezení na jedné staré a jedné nové? Děláte
 Re: Dvojčata26.11.2013
no problemo, bežne kombinuju svoje a cizi dvojce
 Re: Dvojčata26.11.2013
Lze koupit jen jedno dvojče, teď jsem to taky udělal a nevidím v tom problém. Trochu jsem se bál, ja
 Re: Dvojčata26.11.2013
Díky, to rád slyším :) Jinak lana se časem tloustnou, to že se i zkracují je stejný jev o kterém se
  Re: Dvojčata26.11.2013
Koupil jsem si novou padesátku a starou šedesátku jsem krátil podle tý nový, ale po řezu zůstalo jen
   Re: Dvojčata26.11.2013
Druhá možnost je, že mě prve ošidili a podruhý to odčinili, ale na druhou stranu nevidím důvod, proč
    Re: Dvojčata26.11.2013
s nestejně dlouhejma lanama používanejma jako dvojčata (plusmínus půldruhýho metru je taková standar
     Re: Dvojčata26.11.2013
Jo taky to tak dělám :)
     Re: Dvojčata26.11.2013
Přesně z tohodle důvodu píšu, že není od věci mít jedno lano o chlup delší.
      Re: Dvojčata26.11.2013
sorry vorle, tak sem tě učil lítat, no....
       Re: Dvojčata26.11.2013
Si to tak neber. Tohle řešení se přímo nabízí no :)
       Re: Dvojčata27.11.2013
Ok, asi měl bejt na konci emotikon ;)

 Ledy u sousedů?26.11.2013
Má někdo nějaké zprávy o nějakých už lezitelných ledech u sousedů v Rakousku? Díky
 Re: Ledy u sousedů?26.11.2013
Ledový budou maximálně tak možná nějaký severky.

 Meno veze v Tatrach25.11.2013
Ahoj,

neviete nahodou, ako sa vola taka jedna veza v Tatrach, ktora ma tvar ihly - je velmi uzka, asi 100 m (od doliny) vysoka?
 Re: Meno veze v Tatrach25.11.2013
Ihla v Ostrve?
  Re: Meno veze v Tatrach25.11.2013
Dakujem za odpoved, uz som to nasiel, myslel som na Ihlu v Patrii.

 RollnLock25.11.2013
Prosím, používáte někdo tohle jistítko? RollnLock od Climbing Technology (mají ho v shopu na Lezci)

Jestli jde používat jako samojištění při top rope lezení? Díky.
 Re: RollnLock25.11.2013
pokud by se ti do toho podařilo nějakým omylem hodit větší tlamu, ustřihne to lano. na staticke odse
  Re: RollnLock25.11.2013
Tak to je doporučení.
   Re: RollnLock25.11.2013
z čeho jsi usoudil(a), že to je doporučení. jen konstatuju realitu.
 Re: RollnLock25.11.2013
Jedná se o kladku s blokantem, nikoliv o jistítko. S tím je potřeba k tomu přistupovat.
Pro
  Re: RollnLock25.11.2013
Díky za odpovědi. Myslím, že větší pády při TR nehrozí, ale chápu omezení tohoto blokantu.

 Turec v zimě?24.11.2013
Zdarec,
jaké sou podmínky na jihu Turecka v zimě? Chceme relax spíše trochu chození, památky. Matroš zůstane doma. Asi poblíž Antalye.
Bude tam aspoň trochu teplo? Nebude moc pršet?
 Re: Turec v zimě?24.11.2013
Loni v prosinci jsme se i koupali. Občas přijde bouře, ale většinou bývá krásně. Když svítí, tak je

 průvodce na skialpy24.11.2013
Ahoj,nevíte zda existuje něco jako průvodce na skály i na skialp?Potřebuji to jako dárek a nevím si rady ,aby tam byly doporučené trasy pro začátečníky a tak.Buďto u nás v České repubice,nebo v Rakousku.Dík za info,Marcela
 Re: průvodce na skialpy24.11.2013
Existu je CZ jazyce kniha Nejkrásnější skitúry, je to pro Rakousko, cca 50 tůr od západu na východ.
 Re: průvodce na skialpy25.11.2013
Pruvodcu na skialp existuje cela rada, na blizke Tyrolsko doporucuju tento
 Re: průvodce na skialpy26.11.2013
Ahoj,
pokud neni problem NJ, pak doporucuju kouknout na amazon.de, je tam toho celkem dost, j
  Re: průvodce na skialpy26.11.2013
Prehled pruvodcu najdes na HI ve dvou clancich
  Re: průvodce na skialpy27.11.2013
Němčinář nejsem, ale neřikaj Němci spíš Skitour místo Schitour?
   Re: průvodce na skialpy27.11.2013
Rikaji oboji, casteji jsem videl schitour.

 průvodce na skialpy24.11.2013
Ahoj,nevíte zda existuje něco jako průvodce na skály i na skialp?Potřebuji to jako dárek a nevím si rady ,aby tam byly doporučené trasy pro začátečníky a tak.Buďto u nás v České repubice,nebo v Rakousku.Dík za info,Marcela
 Re: průvodce na skialpy25.11.2013
průvodce pro skialp v ČR se nevyplatí vydávat.

Smíšený lezecko/skialpový průvodce jse
 Re: průvodce na skialpy25.11.2013
Dachstein gebirge und Gosaukamm, Verlag Kurt Schall. Mám vydání z 96 a tam sou i trasy na ski.

 rukavice24.11.2013
Jaké rukavice používáte při lezení ledů?
 Re: rukavice24.11.2013
Používám Tilak ICE GTX
 Re: rukavice24.11.2013
Petzl Cordex Plus- je v nich kosa, ale motorika super a cvakání taky

1   ...   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Dvojčata
Ahoj draci. Dotaz. Mám dvojičky a po třech letech lezení jedna z nich je poškozená na opletu tak, že už nebudí důvěru. Je možné koupit pouze jednu novou (stejný typ, stejný průměr, stejný výrobce) a porkračovat v lezení na jedné staré a jedné nové? Děláte to někdo?  Nebo musím nekompromisně vyměnit vždy obě? Krom toho, že bude jedna stářím o něco tlustější v tom nevidím háček. Co myslíte?
Tomáš09:08:52 26.11.2013
odpovědět 
 Re: Dvojčata
no problemo, bežne kombinuju svoje a cizi dvojce
09:52:21 26.11.2013
odpovědět 
 Re: Dvojčata
Lze koupit jen jedno dvojče, teď jsem to taky udělal a nevidím v tom problém. Trochu jsem se bál, jaká s tím bude manipulace v kyblíku, a no problem. Zajímavý bylo, že to nový 7,8 lano se používáním rozšířilo na cca 9 mm a mám dojem, že se i o několik m zkrátilo. Nezkoušel jsem ho vážit, ale zajímalo by mě, jestli se i nějak změnila hmotnost (ztěžklo?, zlehklo?, těžko odhadnout..).
honza09:54:49 26.11.2013
odpovědět 
 Re: Dvojčata
Díky, to rád slyším :) Jinak lana se časem tloustnou, to že se i zkracují je stejný jev o kterém se moc neví.... Je fakt, že to mě nenapadlo, že bude jedno kratší :))))
Tomáš10:21:38 26.11.2013
odpovědět 
  Re: Dvojčata
Koupil jsem si novou padesátku a starou šedesátku jsem krátil podle tý nový, ale po řezu zůstalo jen nějakejch 5 m. Ale ono to zas není úplně od věci, mít jedno lano o chlup delší.
honza12:28:52 26.11.2013
odpovědět 
   Re: Dvojčata
Druhá možnost je, že mě prve ošidili a podruhý to odčinili, ale na druhou stranu nevidím důvod, proč by se lano nemohlo časem zkracovat. Lidem se taky k stáru sesedá páteř.
honza12:31:36 26.11.2013
odpovědět 
    Re: Dvojčata
s nestejně dlouhejma lanama používanejma jako dvojčata (plusmínus půldruhýho metru je taková standardní odchylka výrobce) se dá používat jeden moc fajn signál pro komunikaci kdy není slyšet (za hranou, fouká, duní vlaka apod): prvolezec doleze na štand, zaštanduje, dobere lana tak jak jsou, dá lana do jistítka, a dobere obě napevno - a tím se druholezci lana srovnají - a to je pro něj signál že je jištěnej a může lézt.
Lukas B.13:43:57 26.11.2013
odpovědět 
     Re: Dvojčata
Jo taky to tak dělám :)
Aldo14:35:09 26.11.2013
odpovědět 
     Re: Dvojčata
Přesně z tohodle důvodu píšu, že není od věci mít jedno lano o chlup delší.
honza19:02:50 26.11.2013
odpovědět 
      Re: Dvojčata
sorry vorle, tak sem tě učil lítat, no....
Lukas B.19:10:20 26.11.2013
odpovědět 
       Re: Dvojčata
Si to tak neber. Tohle řešení se přímo nabízí no :)
Aldo21:29:06 26.11.2013
odpovědět 
       Re: Dvojčata
Ok, asi měl bejt na konci emotikon ;)
honza08:13:44 27.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi