Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Pebax vs Grilamid 01.12.2013 Co charakterizuje jednotlivé materiály používané u skialpových bot? Díky za info
Prázdné plynové kartuše 01.12.2013 Ahoj... kam prosím vás vyhazujete prázdné plynové kartuše? Nenašel sem na nich žádný upozornění, že by se měli likvidovat na nějakym specilaním místě...
  Re: Prázdné plynové kartuše 01.12.2013 Posilej je ke mne domu postou,ja uz si s nima poradim :)) ..
  Re: Prázdné plynové kartuše 01.12.2013 když jsem je ještě používal (před přechodem na benzín), tak když byly opravdu prázdné jsem je v díln
  Re: Prázdné plynové kartuše 02.12.2013 odkud jsi ? já bych si je taky klidně bral. L.
    Re: Prázdné plynové kartuše 04.12.2013 Jen tak ze zvědavosti... Co s nima pak děláš?
      Re: Prázdné plynové kartuše 04.12.2013 plni
        Re: Prázdné plynové kartuše 04.12.2013 To bych pochopil, ale řekl bych, že na tohle by mi jich doma stačilo tak třeba 5 a točil bych je poř
          třikrát a dost! 04.12.2013 Přišli s tou zásadou kdysi myslím lidovci, ale myslím, že u plnění bomb se taky uplatní.
Montáž Dynafit TLT Radical FT 01.12.2013 Používá se při montáží tohoto freeride vázání na široké lyže (115 pod patou) nějaká podložka z důvodu přenosu torzních sil? Díky r
  Re: Montáž Dynafit TLT Radical FT 01.12.2013 Radical FT už podložku má ne? Nebude třeba tam rvát další, by ti nefungoval řádně ta co je origo.
  Re: Montáž Dynafit TLT Radical FT 02.12.2013 U verze Ft sice destička je, ale rozteč šroubů je stejná u všech vázání. Plum má nové vázko s větší
    Re: Deska Power Plate pro Dynafit TLT Radical FT 02.12.2013 A co deska Power Plate, není to ono, nebo to je jen pro starší typy TLT?
Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Takže uběhla celá sezona s Ufo a uforingem. Výsledek: smyčky jsou stále nepostradatelné, jsou místa kam se ufo dát nedá (zejména místa na kevlarku, pak samozřejmě hodiny a ještě obhozy). Bude záležet i na oblasti, např. na Hrubici je obhozů mraky, v Labák
  Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Zkušeností zatím nemám tolik, ale připojuji se k hodnocení - fungují a zdá se že dobře. V Obrw. Ufon
    Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Ano, je dobré si při použití uvědomit, že mnohé lidí přede mnou nemělo možnost použít ufo a cesta by
      Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Castym argumentem ohledne jisteni na pisku byva, ze cesta je odjistitelna dobre, jen nesmi byt lezec
        Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 To mimo realitu. Ufo je novinka, např. v 50. letech to nikoho ani nenapadlo.
Ale i např. v 8
        Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Nejde o rozpor.
Dejme tomu, že je cesta odjistitelná i smyčkama, ale obtížněji, dá to víc prá
          Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Jak vypada misto, ktere nelze odjistit jinak nez ufem? Ja o tom vim prd.. Jsem myslel, ze spravne ve
            Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 smyci/uzel nedáš do hladké spáry s konstantní šířkou, kde se stěny spáry nesbíhají, sem by měl jít u
              Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 S tím, že Ufo se po zatažení rozvírá, kdežto smyčka se mnohdy utáhne a tak se zmenší. Takže Ufo drží
                Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 jsi úplně mimo. neber to ve zlém, ale asi jsi na písku moc nenalezl, nebo lezeš jen s těmi ufony. Os
                  Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 neboli: asi tak 80 procent jištění se překrývá, 10 odjistíš jen s ufy, na posledních deset je ti ufo
                    Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 03.12.2013 Ano, překrývá se to, ale ty poměry bych viděl o dost jinak.
                      Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 03.12.2013 Jinak asi nemá smysl se hádat, každý si může používat co chce a nijak neškodí nikomu dalšímu.
                      Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 03.12.2013 covece, kdyz na to znova koukam, mas pravdu: 10 UFO, 40 oboji, 50 smyce. Zapomnel jsem, ze existuje
      Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Na základě téhle diskuse jsem přemýšlel o svém příspěvku výše a názorech. Možná pro sebe si to přefo
        Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 To je celkem jasný a proto se přeci prodávaj.
Lepší lezačky taky sníží sportovní hodnotu a pr
    Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Tak jasně, ufo sportovní hodnotu snižuje, ale za ceny vyšší bezpečnosti a lepší pohody při lezení.
      Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Mozna snizujou. Ale to friendy v tvrdym matrosi taky. A neslysel sem zatim zadnyho cloveka, ze by si
        Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Přesně tak.
        Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Tak jestli to výrobce potěší, mí známí tahají Ufa i na nepískovcový materiál a v některých případech
          Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 A používají kterého výrobce?
            Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 30.11.2013 Přece oba ;-)
  Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 01.12.2013 Mé zkušenosti s UFO mě přesvědčili, že jde o dobrý prostředek k jištění. Jeho používání je ale spíše
    Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 01.12.2013 Já osobně také preferuji zážitek před kvantitou a proto naopak UFO používat budu.
Každý má s
      Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 01.12.2013 No fajn. On o voze a vy o koze! Tak šlehnul to do nich někdo pořádně? Dozvíme se tu něco, kromě toho
          Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Sice to maj porovnaný, ale leze jich tam stále méně a méně. Ale to je u nás vlastně stejný.
            Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Jestli to mají v hlavě porovnané, měli by si obšít lezečky plochou smyčkou :-)
          Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 etika je pořád etika a lezci v Sasku nejsou o moc uvědomělejší. Ale když hrozí reálná pokuta 500 Éče
            Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Téma diskuze je UFO. Až nebudou téct splašky do řek, jezdit ratraky přes Studniční a motorkáři v les
        Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Uplynulou sezonu jsem je dost používal. Mám 3 velikosti (OBR). Občas lezu i spáry. Zatím jsem do žád
      Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 01.12.2013 Proto jak píšu je to spíše otázka pro jednotlivce. Pokud nepoškozuju skálu, tak nevidím problém v ja
        Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 01.12.2013 Přesně tak, pokud to založít do dobrého a spolehlivého hnízda, je jasné, že Ufo bude spolehlivější.<
          Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 pokud zalozis do dobreho hnizda, tak bude ufo v nejlepším případě stejně spolehlivé jako ten uzel. A
            Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 03.12.2013 Je to přesně opačně. Ufo je ve většině případů spolehlivěji usazené. Ale ne vždy.
A samozřejm
              Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 03.12.2013 z těch míst, kam nedám smyci, jen ufo mě napadá treninkovka pod prvním. Ale tam zase nemusíš dávat n
        Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 1) každá dneska prodávaná smyce má certifikaci!
2) ufo vzbuzuje (a tady to mnoho lidí
          Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Smyce certifikaci nemají. Tu má akorát šňůra nebo lano. Jakej si na ní uděláš uzel, to je už tvá věc
            Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 No třeba taková šitá smyce bude určitě splňovat CE a UIAA normy (to jsou asi ty certifikace, ne?).
            Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 opakuju, že KAŽDÁ smyce prodávaná v horokrámu má certifikaci. S různým průměrem na různé zatížení. V
              Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Smyci chápu jako uzel nebo oko na šňůře nebo laně. Takže je to o slovíčkách. Jistící pomůcka na písk
                Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 smyce na ufu taky nebude mit stejnou nosnost, kdyz telo das do horizontalni spary a smyce pujde pres
                Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 .. A ta certifikace se tím uzlem nějak vypaří?
                  Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Ne, smyčká stále unese dané zatížení (s ohledem na podmínky), ale není certifikovaný ten uzel a scho
                    Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 vklíněnec je certifikovaný na jeden pád, pak se má vyřadit. Uděláš to taky tak? Radši nad těmi certi
                Re: Ohlédnutí za rokem s Ufem 02.12.2013 Krásně řečené.
Nicméně fér by bylo říct, že Ufo Obrworks je certifikované jako vklíněnec, tak
Parťák 29.11.2013 Ahoj,
jsem boulderový začátečník a sháním někoho, s kým bych mohl pravidelně chodit lézt (Smíchoff, Praha).
Je mi 26 a jsem z Prahy.
Díky,
Y.
  Re: Parťák 29.11.2013 od toho je tu inzerce, sekce seznámení, podsekce spolulezba..
  Re: Parťák 29.11.2013 Jestli ti jde o bouldry, začni chodit lézt na bouldrovku, koukej, co kdo leze a až uvidíš, že někdo
    Re: Parťák 29.11.2013 Doporučuje devět lezců z deseti - fakt to takhle funguje, na jakékoliv úrovni.
Quark 29.11.2013 Nepřijde vám ta nová opěrka na Quarku trošku fórová? Má to někdo doma? Díky za reakce
  Re: Quark 02.12.2013 Na pohled vypadá že nevydrží ale opak je pravdou,už dostala tolikrát facku od ledu, že se ještě diví
  Re: Zkušenosti s vázáním G3 ONYX 28.11.2013 Ahoj řešil jsem to tady asi před 3měsíci, v podstatě mi všichni napsali, že s ním není žádný problé
film Sandstone 28.11.2013 ahoj, dá sa niekde oficiálne kúpiť film Petra Kašpara z r. 2012 "Sandstone"? Dík.
  Re: film Sandstone 28.11.2013 Hanibal.cz
    Re: film Sandstone 29.11.2013 dík
Nacvakávadlo 27.11.2013 Nemáte někdo tip, kde sehnat nějaké nacvakávadlo (šáhlo)?
  Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 zkus jakoukoliv hospodu v adru :)
    Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Nesmysl, v Ádru to nikdo nepoužívá. To strašně snižuje hodnotu a takové lezení vlastně ani není leze
      Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 :D :D :D
      Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 niekto tu ma zablokovaný senzor pre ironiu a sarkazmus?
        Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 No jestli ten s tim zablokovanym smyslem nejsi nahodou ty? ;)
  Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 V lezeckých obchodech v Juře bývá běžně k dostání.
    Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 radsej trenuj a nebudes ho potrebovať to je pre sračky ;)
      Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Jasně a proto ho používá kde kdo ty volotrku.
    Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Dar přítele Googla:
      Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 co blbneš, každej normální práskač má v báglu roli kobercovky a klacek někde urveš. a šáhlo je hotov
        Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 jak to cítím já: jít do skal se šáhlem s tím, že počítám s tím že budu prasit je ubožárna nejhrubšíh
          Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Myslím, že původní dotaz nezněl jak to kdo cítí, ale kde se to dá koupit ;-)
            Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 jo, za to se omlouvám. reagoval jsem na to kam se diskuse posunula.
samozřejmě taky z
              Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Kup si v rybářskejch potřebách teleskopický držák podběráku. Dělají 3 i 4 a možná i 5 metrové.Na kon
                Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 ty si mě more s někym pleteš, ne? vo gelu a zaprášený překližce psal někdo druhej. ale fajn, jsem př
                  Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Co se týče toho Andrady,tak ve Špáňu moc ne.Tam je ta úroveň nýmantů trochu vejš.Řekněme tak 7c až c
                    Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Ale zajímavý by bylo sledovat Špeka v nějáký megaroutě.Řekněme... 8něco francouzkejch.
            Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 To by pak ale nefungovala terapie ega...
          Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Taky mě ty lidi s tím s.rou. Na písku má dnes každej druhej vyztuženou dlouhou presu.... :( Co se do
            Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Tak jo, ale je to víceméně každého soukromá věc - i to, jak se s tím sám srovná. Nikoho dalšího tím
            Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Proč?
Je to etičtější ekvivalent ozkoušet si cestu na TR. Lezeš cestu odspodu a jedno místo
              Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 Pod tohle se taky podepíši. Důvody něco našáhlovat jsou 2. Ten přednější je zdraví a ten druhý je ma
                Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 ale to asi jo, tomu vůbec nerozumím, nikdy jsem nezkoušel cestu "přepadat" nebo "přeš
                  Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 Tak každej má nějaký ten projekt, co by chtěl někdy dát. Ale musím přiznat jednu věc. Byly chvíle, k
                    Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 A taky vice šetříš skalu tim ze do cesty nedas 50 pokusu ale diky prolezeni a prosahlovani treba jen
                Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Ano jsou takovy kopyta co prosahlujou celou cestu a pak ji na prvni dobrou zbombi
          Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Ahoj Lukasi. Ja chapu ze si byl vsude 2x a od vseho mas klice a ke vsemu mas potom pravo se vyjadro
            Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 :-D REALITA JE NA HOVNO, LEZCI SOU SLABÍ A LEZOU ČASTO DO PIČOVIN NA CO NEMAJÍ...když na to nemám si
              Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 pět let stará diskuse...
            Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 A to ja bych to zase klidne o vetsine tech, co treba po Jure se sahlem pobihaji (90% jich nastesti z
              Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 Ber to tak ze nejenom nekdo kdo je odkojen zulovymi horskymi rajbasy ma pravo si v jure zalezt... sc
                Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 Jeste bych dodala, ze tech duchodcu se sahlem tam zrovna moc neni.
      Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 Pochopím, když si někdo na písku cvakne 1. kruh v 9 metrech, ale ve sporťárně 1. jištění ve dvou met
značení středu 27.11.2013 Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak "podomácku" označit střed lana, tak aby časem nedošlo k újmě? :)
  Re: značení středu 27.11.2013 hehehe, dá, certifikovanou fixou kterou kopíš v lezeckém kšeftu. další rady prosím považuj za napros
    Re: značení středu 27.11.2013 cucoriedky!
      Re: značení středu 27.11.2013 a nedaj se ti do toho pak mravenci?
        Re: značení středu 27.11.2013 Pokud nemáš jazykové znalosti, tak "čučoriedky" sú borůvky. (-:)Kdysi jsi je posbíral v le
          Re: značení středu 27.11.2013 Tak to bych doporučil nějakej web o odstraňování skvrn, akorát že tam budeš hledat pravej opak, než
          Re: značení středu 29.11.2013 Borůvky celkem rychle vyblednou. Spíš bych doporučil dát si spáru bez rukavic, pak bude celkem odoln
    Re: značení středu 30.11.2013 ja pouzivam nuz.
  Re: značení středu 28.11.2013 fixem na textil za deset korun. složení stejný, jako ten certifikovanej, ale bez certifikátu
    Re: značení středu 30.11.2013 A v tom nemáš pravdu. Složení všech fixů NENÍ stejné.
Je pravda, že např. Singing Rock fixu
1
...
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: