Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Zkušenosti s vázáním G3 ONYX 28.11.2013 Ahoj řešil jsem to tady asi před 3měsíci, v podstatě mi všichni napsali, že s ním není žádný problé
film Sandstone 28.11.2013 ahoj, dá sa niekde oficiálne kúpiť film Petra Kašpara z r. 2012 "Sandstone"? Dík.
  Re: film Sandstone 28.11.2013 Hanibal.cz
    Re: film Sandstone 29.11.2013 dík
Nacvakávadlo 27.11.2013 Nemáte někdo tip, kde sehnat nějaké nacvakávadlo (šáhlo)?
  Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 zkus jakoukoliv hospodu v adru :)
    Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Nesmysl, v Ádru to nikdo nepoužívá. To strašně snižuje hodnotu a takové lezení vlastně ani není leze
      Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 :D :D :D
      Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 niekto tu ma zablokovaný senzor pre ironiu a sarkazmus?
        Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 No jestli ten s tim zablokovanym smyslem nejsi nahodou ty? ;)
  Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 V lezeckých obchodech v Juře bývá běžně k dostání.
    Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 radsej trenuj a nebudes ho potrebovať to je pre sračky ;)
      Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Jasně a proto ho používá kde kdo ty volotrku.
    Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Dar přítele Googla:
      Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 co blbneš, každej normální práskač má v báglu roli kobercovky a klacek někde urveš. a šáhlo je hotov
        Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 jak to cítím já: jít do skal se šáhlem s tím, že počítám s tím že budu prasit je ubožárna nejhrubšíh
          Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Myslím, že původní dotaz nezněl jak to kdo cítí, ale kde se to dá koupit ;-)
            Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 jo, za to se omlouvám. reagoval jsem na to kam se diskuse posunula.
samozřejmě taky z
              Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Kup si v rybářskejch potřebách teleskopický držák podběráku. Dělají 3 i 4 a možná i 5 metrové.Na kon
                Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 ty si mě more s někym pleteš, ne? vo gelu a zaprášený překližce psal někdo druhej. ale fajn, jsem př
                  Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Co se týče toho Andrady,tak ve Špáňu moc ne.Tam je ta úroveň nýmantů trochu vejš.Řekněme tak 7c až c
                    Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Ale zajímavý by bylo sledovat Špeka v nějáký megaroutě.Řekněme... 8něco francouzkejch.
            Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 To by pak ale nefungovala terapie ega...
          Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Taky mě ty lidi s tím s.rou. Na písku má dnes každej druhej vyztuženou dlouhou presu.... :( Co se do
            Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Tak jo, ale je to víceméně každého soukromá věc - i to, jak se s tím sám srovná. Nikoho dalšího tím
            Re: Nacvakávadlo 28.11.2013 Proč?
Je to etičtější ekvivalent ozkoušet si cestu na TR. Lezeš cestu odspodu a jedno místo
              Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 Pod tohle se taky podepíši. Důvody něco našáhlovat jsou 2. Ten přednější je zdraví a ten druhý je ma
                Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 ale to asi jo, tomu vůbec nerozumím, nikdy jsem nezkoušel cestu "přepadat" nebo "přeš
                  Re: Nacvakávadlo 29.11.2013 Tak každej má nějaký ten projekt, co by chtěl někdy dát. Ale musím přiznat jednu věc. Byly chvíle, k
                    Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 A taky vice šetříš skalu tim ze do cesty nedas 50 pokusu ale diky prolezeni a prosahlovani treba jen
                Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Ano jsou takovy kopyta co prosahlujou celou cestu a pak ji na prvni dobrou zbombi
          Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 Ahoj Lukasi. Ja chapu ze si byl vsude 2x a od vseho mas klice a ke vsemu mas potom pravo se vyjadro
            Re: Nacvakávadlo 26.11.2018 :-D REALITA JE NA HOVNO, LEZCI SOU SLABÍ A LEZOU ČASTO DO PIČOVIN NA CO NEMAJÍ...když na to nemám si
              Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 pět let stará diskuse...
            Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 A to ja bych to zase klidne o vetsine tech, co treba po Jure se sahlem pobihaji (90% jich nastesti z
              Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 Ber to tak ze nejenom nekdo kdo je odkojen zulovymi horskymi rajbasy ma pravo si v jure zalezt... sc
                Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 Jeste bych dodala, ze tech duchodcu se sahlem tam zrovna moc neni.
      Re: Nacvakávadlo 27.11.2018 Pochopím, když si někdo na písku cvakne 1. kruh v 9 metrech, ale ve sporťárně 1. jištění ve dvou met
značení středu 27.11.2013 Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak "podomácku" označit střed lana, tak aby časem nedošlo k újmě? :)
  Re: značení středu 27.11.2013 hehehe, dá, certifikovanou fixou kterou kopíš v lezeckém kšeftu. další rady prosím považuj za napros
    Re: značení středu 27.11.2013 cucoriedky!
      Re: značení středu 27.11.2013 a nedaj se ti do toho pak mravenci?
        Re: značení středu 27.11.2013 Pokud nemáš jazykové znalosti, tak "čučoriedky" sú borůvky. (-:)Kdysi jsi je posbíral v le
          Re: značení středu 27.11.2013 Tak to bych doporučil nějakej web o odstraňování skvrn, akorát že tam budeš hledat pravej opak, než
          Re: značení středu 29.11.2013 Borůvky celkem rychle vyblednou. Spíš bych doporučil dát si spáru bez rukavic, pak bude celkem odoln
    Re: značení středu 30.11.2013 ja pouzivam nuz.
  Re: značení středu 28.11.2013 fixem na textil za deset korun. složení stejný, jako ten certifikovanej, ale bez certifikátu
    Re: značení středu 30.11.2013 A v tom nemáš pravdu. Složení všech fixů NENÍ stejné.
Je pravda, že např. Singing Rock fixu
Sníh 27.11.2013 Ahoj, je zde někdo z Jeseníku , šlo by to o víkendu už na skialpech z Ramzové na Šerák nebo alespoň na Čerňavu ?? Dík :-)
Lezení v Maroku 27.11.2013 Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s lezením v Maroku, v některé z oblastí poblíž Marrakesche (Ain Belmusk, Zuhelika)? Rádi bychom si tam udělali jen dvoudenní odbočku z původní trasy a moc se nám nedaří najit nějaké souvislejší info online...
    Re: Lezení v Maroku 28.11.2013 Díky za tip, popis super :D Nicméně je to stále dost daleko od toho Marakeše... Takže kdyby se našel
Dvojčata 26.11.2013 Ahoj draci. Dotaz. Mám dvojičky a po třech letech lezení jedna z nich je poškozená na opletu tak, že už nebudí důvěru. Je možné koupit pouze jednu novou (stejný typ, stejný průměr, stejný výrobce) a porkračovat v lezení na jedné staré a jedné nové? Děláte
  Re: Dvojčata 26.11.2013 no problemo, bežne kombinuju svoje a cizi dvojce
  Re: Dvojčata 26.11.2013 Lze koupit jen jedno dvojče, teď jsem to taky udělal a nevidím v tom problém. Trochu jsem se bál, ja
  Re: Dvojčata 26.11.2013 Díky, to rád slyším :) Jinak lana se časem tloustnou, to že se i zkracují je stejný jev o kterém se
    Re: Dvojčata 26.11.2013 Koupil jsem si novou padesátku a starou šedesátku jsem krátil podle tý nový, ale po řezu zůstalo jen
      Re: Dvojčata 26.11.2013 Druhá možnost je, že mě prve ošidili a podruhý to odčinili, ale na druhou stranu nevidím důvod, proč
        Re: Dvojčata 26.11.2013 s nestejně dlouhejma lanama používanejma jako dvojčata (plusmínus půldruhýho metru je taková standar
          Re: Dvojčata 26.11.2013 Jo taky to tak dělám :)
          Re: Dvojčata 26.11.2013 Přesně z tohodle důvodu píšu, že není od věci mít jedno lano o chlup delší.
            Re: Dvojčata 26.11.2013 sorry vorle, tak sem tě učil lítat, no....
              Re: Dvojčata 26.11.2013 Si to tak neber. Tohle řešení se přímo nabízí no :)
              Re: Dvojčata 27.11.2013 Ok, asi měl bejt na konci emotikon ;)
Ledy u sousedů? 26.11.2013 Má někdo nějaké zprávy o nějakých už lezitelných ledech u sousedů v Rakousku? Díky
  Re: Ledy u sousedů? 26.11.2013 Ledový budou maximálně tak možná nějaký severky.
Meno veze v Tatrach 25.11.2013 Ahoj,
neviete nahodou, ako sa vola taka jedna veza v Tatrach, ktora ma tvar ihly - je velmi uzka, asi 100 m (od doliny) vysoka?
  Re: Meno veze v Tatrach 25.11.2013 Ihla v Ostrve?
    Re: Meno veze v Tatrach 25.11.2013 Dakujem za odpoved, uz som to nasiel, myslel som na Ihlu v Patrii.
RollnLock 25.11.2013 Prosím, používáte někdo tohle jistítko? RollnLock od Climbing Technology (mají ho v shopu na Lezci)
Jestli jde používat jako samojištění při top rope lezení? Díky.
  Re: RollnLock 25.11.2013 pokud by se ti do toho podařilo nějakým omylem hodit větší tlamu, ustřihne to lano. na staticke odse
    Re: RollnLock 25.11.2013 Tak to je doporučení.
      Re: RollnLock 25.11.2013 z čeho jsi usoudil(a), že to je doporučení. jen konstatuju realitu.
  Re: RollnLock 25.11.2013 Jedná se o kladku s blokantem, nikoliv o jistítko. S tím je potřeba k tomu přistupovat.
Pro
    Re: RollnLock 25.11.2013 Díky za odpovědi. Myslím, že větší pády při TR nehrozí, ale chápu omezení tohoto blokantu.
1
...
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
...
2263
značení středu Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak "podomácku" označit střed lana, tak aby časem nedošlo k újmě? :) M 18:07:07 27.11.2013odpovědět
  Re: značení středu hehehe, dá, certifikovanou fixou kterou kopíš v lezeckém kšeftu. další rady prosím považuj za naprosto mimozní a vůbec se jima neřiď: 1. vobyčejná lihová fixa čili permanentmarker. 2. vobyčejná barevná niť a zlehka naštupovat značku tak, aby byla naštupovaná pouze na opletu, ne na jádru. 3. vobyčejnej značkovací sprej z baumaxu (na vodní bázi s inertním hnacím plynem). ani jedno z toho není cetrifikovaný a hrozí ti těžkej úraz, smrt a smažení v pekle. Lukas B. 18:13:26 27.11.2013odpovědět
    Re: značení středu cucoriedky! jove 18:51:10 27.11.2013odpovědět
      Re: značení středu a nedaj se ti do toho pak mravenci? 21:15:20 27.11.2013odpovědět
        Re: značení středu Pokud nemáš jazykové znalosti, tak "čučoriedky" sú borůvky. (-:)Kdysi jsi je posbíral v lese , cestou ke skalám, dnes se kupují v Lídlu, cestou na umělou stěnu. V lese je sbírají již jen dobrodruzi.(-:). Na požadovaný účel jsou plně vyhovující. Palo 21:25:56 27.11.2013odpovědět
          Re: značení středu Tak to bych doporučil nějakej web o odstraňování skvrn, akorát že tam budeš hledat pravej opak, než co ostatní. Jen to nesmí bejt kyselý :-) Uzlar21:52:37 27.11.2013odpovědět
          Re: značení středu Borůvky celkem rychle vyblednou. Spíš bych doporučil dát si spáru bez rukavic, pak bude celkem odolný značkovací substance dostatek. honza 08:56:32 29.11.2013odpovědět
    Re: značení středu ja pouzivam nuz. 08:30:13 30.11.2013odpovědět
  Re: značení středu fixem na textil za deset korun. složení stejný, jako ten certifikovanej, ale bez certifikátu pavelk 23:34:05 28.11.2013odpovědět
    Re: značení středu A v tom nemáš pravdu. Složení všech fixů NENÍ stejné.
Je pravda, že např. Singing Rock fixu nevyrábí, ale ověřili si složení a působení fixy na lano. A díky tomu nemusíš mít pak obavy. Vzhledem k ceně asi 60 Kč, tzn. rozdíl mezi ozkoušenou a neozkoušenou fixou je 2 někde jen jedno pivo, tak se rozhodnout musí každý sám. 09:12:47 30.11.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: