LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231429 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Lezecké centrum Lanovka - České Budějovice
HOKOK Sport Kladno - Kladno

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Karlovy Vary
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zkušenosti s vázáním G3 ONYX28.11.2013
Můžete napsat své dojmy z tohoto vázání?
 Re: Zkušenosti s vázáním G3 ONYX28.11.2013
Ahoj řešil jsem to tady asi před 3měsíci, v podstatě mi všichni napsali, že s ním není žádný problé

 film Sandstone28.11.2013
ahoj, dá sa niekde oficiálne kúpiť film Petra Kašpara z r. 2012 "Sandstone"? Dík.
 Re: film Sandstone28.11.2013
Hanibal.cz
  Re: film Sandstone29.11.2013
dík

 Nacvakávadlo27.11.2013
Nemáte někdo tip, kde sehnat nějaké nacvakávadlo (šáhlo)?
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
zkus jakoukoliv hospodu v adru :)
  Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Nesmysl, v Ádru to nikdo nepoužívá. To strašně snižuje hodnotu a takové lezení vlastně ani není leze
   Re: Nacvakávadlo29.11.2013
:D :D :D
   Re: Nacvakávadlo26.11.2018
niekto tu ma zablokovaný senzor pre ironiu a sarkazmus?
    Re: Nacvakávadlo26.11.2018
No jestli ten s tim zablokovanym smyslem nejsi nahodou ty? ;)
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Kvalitní duralové,teleskopické šáhlo do 9 m vyrábí kamarád Jirka z Jablonce.Kontakt na něj by snad m
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
V lezeckých obchodech v Juře bývá běžně k dostání.
  Re: Nacvakávadlo28.11.2013
radsej trenuj a nebudes ho potrebovať to je pre sračky ;)
   Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Jasně a proto ho používá kde kdo ty volotrku.
  Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Dar přítele Googla:
   Re: Nacvakávadlo28.11.2013
co blbneš, každej normální práskač má v báglu roli kobercovky a klacek někde urveš. a šáhlo je hotov
    Re: Nacvakávadlo28.11.2013
jak to cítím já: jít do skal se šáhlem s tím, že počítám s tím že budu prasit je ubožárna nejhrubšíh
     Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Myslím, že původní dotaz nezněl jak to kdo cítí, ale kde se to dá koupit ;-)
      Re: Nacvakávadlo28.11.2013
jo, za to se omlouvám. reagoval jsem na to kam se diskuse posunula.

samozřejmě taky z
       Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Kup si v rybářskejch potřebách teleskopický držák podběráku. Dělají 3 i 4 a možná i 5 metrové.Na kon
        Re: Nacvakávadlo28.11.2013
ty si mě more s někym pleteš, ne? vo gelu a zaprášený překližce psal někdo druhej. ale fajn, jsem př
         Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Co se týče toho Andrady,tak ve Špáňu moc ne.Tam je ta úroveň nýmantů trochu vejš.Řekněme tak 7c až c
          Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Ale zajímavý by bylo sledovat Špeka v nějáký megaroutě.Řekněme... 8něco francouzkejch.
      Re: Nacvakávadlo26.11.2018
To by pak ale nefungovala terapie ega...
     Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Taky mě ty lidi s tím s.rou. Na písku má dnes každej druhej vyztuženou dlouhou presu.... :( Co se do
      Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Tak jo, ale je to víceméně každého soukromá věc - i to, jak se s tím sám srovná. Nikoho dalšího tím
      Re: Nacvakávadlo28.11.2013
Proč?
Je to etičtější ekvivalent ozkoušet si cestu na TR. Lezeš cestu odspodu a jedno místo
       Re: Nacvakávadlo29.11.2013
Pod tohle se taky podepíši. Důvody něco našáhlovat jsou 2. Ten přednější je zdraví a ten druhý je ma
        Re: Nacvakávadlo29.11.2013
ale to asi jo, tomu vůbec nerozumím, nikdy jsem nezkoušel cestu "přepadat" nebo "přeš
         Re: Nacvakávadlo29.11.2013
Tak každej má nějaký ten projekt, co by chtěl někdy dát. Ale musím přiznat jednu věc. Byly chvíle, k
          Re: Nacvakávadlo26.11.2018
A taky vice šetříš skalu tim ze do cesty nedas 50 pokusu ale diky prolezeni a prosahlovani treba jen
        Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Ano jsou takovy kopyta co prosahlujou celou cestu a pak ji na prvni dobrou zbombi
     Re: Nacvakávadlo26.11.2018
Ahoj Lukasi. Ja chapu ze si byl vsude 2x a od vseho mas klice a ke vsemu mas potom pravo se vyjadro
      Re: Nacvakávadlo26.11.2018
:-D REALITA JE NA HOVNO, LEZCI SOU SLABÍ A LEZOU ČASTO DO PIČOVIN NA CO NEMAJÍ...když na to nemám si
       Re: Nacvakávadlo27.11.2018
pět let stará diskuse...
      Re: Nacvakávadlo27.11.2018
A to ja bych to zase klidne o vetsine tech, co treba po Jure se sahlem pobihaji (90% jich nastesti z
       Re: Nacvakávadlo27.11.2018
Ber to tak ze nejenom nekdo kdo je odkojen zulovymi horskymi rajbasy ma pravo si v jure zalezt... sc
        Re: Nacvakávadlo27.11.2018
Jeste bych dodala, ze tech duchodcu se sahlem tam zrovna moc neni.
 Re: Nacvakávadlo28.11.2013
 Re: Nacvakávadlo01.12.2013
 Re: Nacvakávadlo25.11.2018
Šáhlo 9 metrů, zkrácený odkaz -
  Re: Nacvakávadlo26.11.2018
9 metrů pikaču!!

Tak to už vůbec nechápu...

Pochopím když si někdo cv
   Re: Nacvakávadlo27.11.2018
Pochopím, když si někdo na písku cvakne 1. kruh v 9 metrech, ale ve sporťárně 1. jištění ve dvou met

 značení středu27.11.2013
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak "podomácku" označit střed lana, tak aby časem nedošlo k újmě? :)
 Re: značení středu27.11.2013
hehehe, dá, certifikovanou fixou kterou kopíš v lezeckém kšeftu. další rady prosím považuj za napros
  Re: značení středu27.11.2013
cucoriedky!
   Re: značení středu27.11.2013
a nedaj se ti do toho pak mravenci?
    Re: značení středu27.11.2013
Pokud nemáš jazykové znalosti, tak "čučoriedky" sú borůvky. (-:)Kdysi jsi je posbíral v le
     Re: značení středu27.11.2013
Tak to bych doporučil nějakej web o odstraňování skvrn, akorát že tam budeš hledat pravej opak, než
     Re: značení středu29.11.2013
Borůvky celkem rychle vyblednou. Spíš bych doporučil dát si spáru bez rukavic, pak bude celkem odoln
  Re: značení středu30.11.2013
ja pouzivam nuz.
 Re: značení středu28.11.2013
fixem na textil za deset korun. složení stejný, jako ten certifikovanej, ale bez certifikátu
  Re: značení středu30.11.2013
A v tom nemáš pravdu. Složení všech fixů NENÍ stejné.
Je pravda, že např. Singing Rock fixu

 Sníh27.11.2013
Ahoj, je zde někdo z Jeseníku , šlo by to o víkendu už na skialpech z Ramzové na Šerák nebo alespoň na Čerňavu ?? Dík :-)
 Re: Sníh27.11.2013
  Re: Sníh27.11.2013
:-) njn to jsou koukal, ale píšou 0cm a nějakej sníh tam je :-) tak jsem chtěl vědět zda někdo třeba

 Lezení v Maroku27.11.2013
Ahoj,

nemáte někdo zkušenosti s lezením v Maroku, v některé z oblastí poblíž Marrakesche (Ain Belmusk, Zuhelika)? Rádi bychom si tam udělali jen dvoudenní odbočku z původní trasy a moc se nám nedaří najit nějaké souvislejší info online...
 Re: Lezení v Maroku27.11.2013
  Re: Lezení v Maroku27.11.2013
Taghia - tak to je hodně dobrej a nápaditej popis :)
  Re: Lezení v Maroku28.11.2013
Díky za tip, popis super :D Nicméně je to stále dost daleko od toho Marakeše... Takže kdyby se našel

 Dvojčata26.11.2013
Ahoj draci. Dotaz. Mám dvojičky a po třech letech lezení jedna z nich je poškozená na opletu tak, že už nebudí důvěru. Je možné koupit pouze jednu novou (stejný typ, stejný průměr, stejný výrobce) a porkračovat v lezení na jedné staré a jedné nové? Děláte
 Re: Dvojčata26.11.2013
no problemo, bežne kombinuju svoje a cizi dvojce
 Re: Dvojčata26.11.2013
Lze koupit jen jedno dvojče, teď jsem to taky udělal a nevidím v tom problém. Trochu jsem se bál, ja
 Re: Dvojčata26.11.2013
Díky, to rád slyším :) Jinak lana se časem tloustnou, to že se i zkracují je stejný jev o kterém se
  Re: Dvojčata26.11.2013
Koupil jsem si novou padesátku a starou šedesátku jsem krátil podle tý nový, ale po řezu zůstalo jen
   Re: Dvojčata26.11.2013
Druhá možnost je, že mě prve ošidili a podruhý to odčinili, ale na druhou stranu nevidím důvod, proč
    Re: Dvojčata26.11.2013
s nestejně dlouhejma lanama používanejma jako dvojčata (plusmínus půldruhýho metru je taková standar
     Re: Dvojčata26.11.2013
Jo taky to tak dělám :)
     Re: Dvojčata26.11.2013
Přesně z tohodle důvodu píšu, že není od věci mít jedno lano o chlup delší.
      Re: Dvojčata26.11.2013
sorry vorle, tak sem tě učil lítat, no....
       Re: Dvojčata26.11.2013
Si to tak neber. Tohle řešení se přímo nabízí no :)
       Re: Dvojčata27.11.2013
Ok, asi měl bejt na konci emotikon ;)

 Ledy u sousedů?26.11.2013
Má někdo nějaké zprávy o nějakých už lezitelných ledech u sousedů v Rakousku? Díky
 Re: Ledy u sousedů?26.11.2013
Ledový budou maximálně tak možná nějaký severky.

 Meno veze v Tatrach25.11.2013
Ahoj,

neviete nahodou, ako sa vola taka jedna veza v Tatrach, ktora ma tvar ihly - je velmi uzka, asi 100 m (od doliny) vysoka?
 Re: Meno veze v Tatrach25.11.2013
Ihla v Ostrve?
  Re: Meno veze v Tatrach25.11.2013
Dakujem za odpoved, uz som to nasiel, myslel som na Ihlu v Patrii.

 RollnLock25.11.2013
Prosím, používáte někdo tohle jistítko? RollnLock od Climbing Technology (mají ho v shopu na Lezci)

Jestli jde používat jako samojištění při top rope lezení? Díky.
 Re: RollnLock25.11.2013
pokud by se ti do toho podařilo nějakým omylem hodit větší tlamu, ustřihne to lano. na staticke odse
  Re: RollnLock25.11.2013
Tak to je doporučení.
   Re: RollnLock25.11.2013
z čeho jsi usoudil(a), že to je doporučení. jen konstatuju realitu.
 Re: RollnLock25.11.2013
Jedná se o kladku s blokantem, nikoliv o jistítko. S tím je potřeba k tomu přistupovat.
Pro
  Re: RollnLock25.11.2013
Díky za odpovědi. Myslím, že větší pády při TR nehrozí, ale chápu omezení tohoto blokantu.

1   ...   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   492   493   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 značení středu
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, zda se dá nějak "podomácku" označit střed lana, tak aby časem nedošlo k újmě? :)
M18:07:07 27.11.2013
odpovědět 
 Re: značení středu
hehehe, dá, certifikovanou fixou kterou kopíš v lezeckém kšeftu. další rady prosím považuj za naprosto mimozní a vůbec se jima neřiď: 1. vobyčejná lihová fixa čili permanentmarker. 2. vobyčejná barevná niť a zlehka naštupovat značku tak, aby byla naštupovaná pouze na opletu, ne na jádru. 3. vobyčejnej značkovací sprej z baumaxu (na vodní bázi s inertním hnacím plynem). ani jedno z toho není cetrifikovaný a hrozí ti těžkej úraz, smrt a smažení v pekle.
Lukas B.18:13:26 27.11.2013
odpovědět 
  Re: značení středu
cucoriedky!
jove18:51:10 27.11.2013
odpovědět 
   Re: značení středu
a nedaj se ti do toho pak mravenci?
21:15:20 27.11.2013
odpovědět 
    Re: značení středu
Pokud nemáš jazykové znalosti, tak "čučoriedky" sú borůvky. (-:)Kdysi jsi je posbíral v lese , cestou ke skalám, dnes se kupují v Lídlu, cestou na umělou stěnu. V lese je sbírají již jen dobrodruzi.(-:). Na požadovaný účel jsou plně vyhovující.
Palo21:25:56 27.11.2013
odpovědět 
     Re: značení středu
Tak to bych doporučil nějakej web o odstraňování skvrn, akorát že tam budeš hledat pravej opak, než co ostatní. Jen to nesmí bejt kyselý :-)
 Uzlar21:52:37 27.11.2013
odpovědět 
     Re: značení středu
Borůvky celkem rychle vyblednou. Spíš bych doporučil dát si spáru bez rukavic, pak bude celkem odolný značkovací substance dostatek.
honza08:56:32 29.11.2013
odpovědět 
  Re: značení středu
ja pouzivam nuz.
08:30:13 30.11.2013
odpovědět 
 Re: značení středu
fixem na textil za deset korun. složení stejný, jako ten certifikovanej, ale bez certifikátu
pavelk23:34:05 28.11.2013
odpovědět 
  Re: značení středu
A v tom nemáš pravdu. Složení všech fixů NENÍ stejné.
Je pravda, že např. Singing Rock fixu nevyrábí, ale ověřili si složení a působení fixy na lano. A díky tomu nemusíš mít pak obavy. Vzhledem k ceně asi 60 Kč, tzn. rozdíl mezi ozkoušenou a neozkoušenou fixou je 2 někde jen jedno pivo, tak se rozhodnout musí každý sám.
09:12:47 30.11.2013
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192439)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1286 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi